PDA

View Full Version : Tastatura nė Shqip


Kodra
29-04-06, 19:32
**********
**********
**********


Ai i cili nuk ka nė Tastaturė Ė,ė,Ē,ē mund ta kthej tastaturėn nė kėtė formė,nė gjuhėn Shqipe:
Klikoni nė tė gjitha vendet,me tė kuqe tė nėnvizuara,sipas rendit !!

1 .


http://img225.imageshack.us/img225/9614/unbenannt6ke.png (http://imageshack.us)


2.

http://img45.imageshack.us/img45/4108/tast15sf.png (http://imageshack.us)


3.


http://img139.imageshack.us/img139/3527/tast33kz.png (http://imageshack.us)


4.


http://img227.imageshack.us/img227/7032/tast20gu.png (http://imageshack.us)

Kodra
29-04-06, 19:34
**********
**********
**********


http://img227.imageshack.us/img227/2486/tast58lm.png (http://imageshack.us/)

Zero Cool
30-04-06, 00:41
mire mengjes kristofor kolombo :tongue:

Arb
30-04-06, 07:50
mire mengjes kristofor kolombo :tongue:

Kah ja ke msy o, Ameriko Vespuci?

Kodra
30-04-06, 10:23
mire mengjes kristofor kolombo :tongue:


**********
**********
**********

I nderuari zotėri Gjeni Zero Cool,
ato dy e,duhet tė jenė ė pastaj ato dy k, duhet tė jenė K .

Bėje hapin e madh dhe ktheje tastaturėn nė shqip,nė mėnyrė qė tė na mėsosh edhe mė tutje me gjenialitet.


Paraprakisht tė falemnderon

Kodra

HoteL-MadriD
08-05-06, 22:49
Pershendetje.

Kodra paska spjeguar shum mire, por ky e paska spjeguar ne gjuhen Gjermane.

Po e tregoj una ne gjuhen shqipe(Per ata qe e kan Windows Shqip)
----------------------------------------------------------------------

NIS mandej Parametrat / Paneli i kontrollit

http://www.home.no/hoteli/Start.JPG

Mbase ta hapesh Paneli i kontrollit tani te hapet nje tabele dhe tani kliko tek Opsionet rajonale tė gjuhės

http://www.home.no/hoteli/Kontrollpanel.JPG

Mandej te hapet nje dritare e vogel. Dhe te hapet kjo. si me poshte.

http://www.home.no/hoteli/Gjuha.JPG

HoteL-MadriD
08-05-06, 22:50
Tani shko ke I pėrparuar aty ku e ke Englisht vendose Albanian mandej kliko Nė rregull

http://www.home.no/hoteli/perparuar.JPG

Mandej mbase ke klikuar Nė rregull , te del poshte, ke ora. Kshtu si ne foto.

http://www.home.no/hoteli/ora.JPG

PS: Per ata qe e kan PC(Kompjuterin) ne gjuhen Angleze, do ju spjegoj neser sepse tani po iki ne gjume.

Tung