PDA

View Full Version : KUMANOVA KENDON-Muzike e lehte argetuese mp3


LEDHATIMI
30-04-06, 04:08
Yjet-Eja vashė http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21483
Xh.Xheladini-Vajtje Ardhje http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21481
Foleja-Njė Tufė Lule http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21479
Boemėt-Boemja http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21477
Boemėt-Kohėrat e Kėqija http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21461
Sunaj Raimi-Mos qaj http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21458
Foleja-Pas Mesnate http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21457
Xh.Xheladini-Dashuria sėmundje http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21462
Didi-A ėshtė mėkat http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21448
Yjet-Pse http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21439
Foleja-Dhembja http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21438
Boemėt-Blues & Roc `n Roll http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21437

LEDHATIMI
02-05-06, 04:04
Yjet-Kėndoj tė harroj http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21529
Iljasa Ibrahimi-Eja Ti http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21527
Sunaj Raimi-Qefini ska xhep http://www.playersparadise.net/song_detail.php?song_id=21526

F.Ameti & Diloband-Mozaik i melodive zbavitėse 1 http://www.megaupload.com/?d=A169FX3E
F.Ameti & Diloband-Mozaik i melodive zbavitėse 2 http://www.megaupload.com/?d=P7LOD4QR

LEDHATIMI
06-05-06, 05:37
Yjet-Flora http://savefile.com/files/7354923
Yjet-Treni fundit pėr nė Hėnė http://www.savefile.com/files/7726594
Yjet-Qėndro http://www.savefile.com/files/2102374
Yjet-Take a high http://www.savefile.com/files/3694531
Yjet-Vera http://www.savefile.com/files/4505180
Yjet-Mami yt http://www.savefile.com/files/2925899
Yjet-Mė bėn tė shaj http://www.savefile.com/files/9567950
Yjet-Jeta nuk ėshtė reprizė http://www.savefile.com/files/3481358
Yjet feat.Iliriana Latifi-Sėrish me ty http://www.savefile.com/files/6771746
Yjet-Bardh e zi http://www.savefile.com/files/6981170
Yjet-Konvikti http://www.savefile.com/files/7511433
Yjet-Roc`k & roll http://www.savefile.com/files/7004633

LEDHATIMI
06-05-06, 06:01
Patika-Ti po shkon http://savefile.com/files/3228524
Azra Jakupi-Merri ėndėrrat http://www.savefile.com/files/3691697
Hareja-Leonora http://www.savefile.com/files/3779958
Eroll 5-Nuk dorėzohem http://www.savefile.com/files/4329906
Kumanovarėt-Gėzuar kombi im http://www.savefile.com/files/3571730
Ajet Ferizi-Bukuroshe http://www.savefile.com/files/9371748

LEDHATIMI
07-05-06, 14:42
Foleja-Ajo shkoi http://www.savefile.com/files/7817030
Foleja-Do tė jetė mė mirė http://www.savefile.com/files/9573439
Foleja-Flutur tė pagėzova http://www.savefile.com/files/1475597
Foleja-Fundi mė i vėshtirė http://www.savefile.com/files/8316854
Foleja-Ku humbėn miqt e mi http://www.savefile.com/files/1817228
Foleja-Njė Botė tjetėr http://www.savefile.com/files/7581078
Foleja-Ti mė duhesh http://www.savefile.com/files/1780203
Foleja-Vetmia http://www.savefile.com/files/6974275
Foleja-Gjithė mė thonė http://www.savefile.com/files/8413483
Foleja-Jetoj nė njė qytet http://www.savefile.com/files/7030526
Foleja-Mos mė pyet pėr perėndim http://www.savefile.com/files/7499142
Foleja-Muri kinez http://www.savefile.com/files/5587770
Foleja-Rina http://www.savefile.com/files/6074012
Foleja-Tė quajta ndjenjė http://www.savefile.com/files/9067335
Foleja-Unė dhe ajo http://www.savefile.com/files/8147910
Foleja-Vajzės shqipėtare http://www.savefile.com/files/9384645

LEDHATIMI
07-05-06, 16:09
Boemėt-Do tė kthehem http://www.savefile.com/files/9897709
Boemėt-Eja sonte http://www.savefile.com/files/4167630
Boemėt-Kam mbetur nė vetmi http://www.savefile.com/files/3192358
Boemėt-Ku je tash http://www.savefile.com/files/6582836
Boemėt-Mė dashuro http://www.savefile.com/files/1509702
Boemėt-Fjalėt e premtuara http://www.savefile.com/files/1404689

LEDHATIMI
08-05-06, 09:11
Ne Kumanove mos lypni najsen tjeter se kenge e kengetare sa te dojne zemra :biggrin:

Hidaver Osmani-Didi-Jo s`dua http://www.savefile.com/files/4375433
Hidaver Osmani-Nryshuan rrugėt tona http://www.savefile.com/files/6977282
Hidaver Osmani-Nora http://www.savefile.com/files/2626495

Sunaj Raimi-Balada e studentit http://www.savefile.com/files/3766072
Sunaj Raimi-Jeta Disney-land http://www.savefile.com/files/9286039
Sunaj Raimi-Nganjėherė http://www.savefile.com/files/6007313
Sunaj Raimi-Ti mė je religjion http://www.savefile.com/files/5224438
Sunaj Raimi-Dashuria nė podrum http://www.savefile.com/files/4958358
Sunaj Raimi-Suveniri http://www.savefile.com/files/4729462
Sunaj Raimi-Ti hormonet mi malltreton http://www.savefile.com/files/9501593
Sunaj Raimi-Balukja http://www.savefile.com/files/8576810

LEDHATIMI
10-05-06, 03:09
Xhelal Xheladini-Apartheid in Kosova http://www.savefile.com/files/3307132
Xhelal Xheladini-Aterim brutal nė realitet http://www.savefile.com/files/7267487
Xhelal Xheladini-Nė ty vetmia banon http://www.savefile.com/files/6269763
Xhelal Xheladini-Nė mes nesh ka diēka http://www.savefile.com/files/6618787
Xhelal Xheladini-Le tė shkojnė tė gjitha nė dreq http://www.savefile.com/files/9591105
Xhelal Xheladini-Impressions http://www.savefile.com/files/6504030
Xhelal Xheladini-Horoskopi http://www.savefile.com/files/6058545

LEDHATIMI
10-05-06, 03:10
Xhelal Xheladini-Apartheid in Kosova http://www.savefile.com/files/3307132
Xhelal Xheladini-Aterim brutal nė realitet http://www.savefile.com/files/7267487
Xhelal Xheladini-Nė ty vetmia banon http://www.savefile.com/files/6269763
Xhelal Xheladini-Nė mes nesh ka diēka http://www.savefile.com/files/6618787
Xhelal Xheladini-Le tė shkojnė tė gjitha nė dreq http://www.savefile.com/files/9591105
Xhelal Xheladini-Impressions http://www.savefile.com/files/6504030
Xhelal Xheladini-Horoskopi http://www.savefile.com/files/6058545

LEDHATIMI
11-05-06, 09:41
Kėrkoj ndjesė pėr kėtė postim pak anatemik, megjithate edhe kėta artista janė kumanovarė flm.

Ismet Bexheti-Njė bilbil i malit http://savefile.com/files/3708703
Drita Musliu-Une njė lule shume e dua http://savefile.com/files/2730868
Xhezair Elezi-Kėnga e Velės http://savefile.com/files/5076874
Salim Arifi-Xhamadani me kapak http://savefile.com/files/8336897
Nuredin Fetahu-Potpuri http://savefile.com/files/3316172
Mehmet Bajrami-Kadife lalė http://savefile.com/files/5267646
Ismet Bexheti-M`ka marrė malli shumė pėr loken http://savefile.com/files/1933441
Drita Musliu-24 Pashallarė http://savefile.com/files/8543747
Xhezair Elezi-Potpuri http://savefile.com/files/6414684
Salim Arifi-Eja mori flutur http://savefile.com/files/9856939
Nuredin Fetahu-Potpuri 2 http://savefile.com/files/5103407
Mehmet Bajrami-Ka ēelė kumblla http://savefile.com/files/1141804

LEDHATIMI
15-05-06, 12:13
Fatmir Ameti-Vendlindjes http://savefile.com/files/3240481
Iljasa Ibrahimi-Ti je vetem njė iluzion http://www.savefile.com/files/1440738
Sunaj Raimi-Kah ora 12 http://www.savefile.com/files/5178791
Xh.Xheladini-Elgancė tė natyrės gėzon http://www.savefile.com/files/3768489
Eroll 5-Flutur http://www.savefile.com/files/4455301
Hareja-Tė lutem mė harro http://www.savefile.com/files/4903226
Agron Berisha-Tė dashurės sime http://www.savefile.com/files/4541954
Patika-Padrejtėsi http://www.savefile.com/files/4349582
Patika-Tė dua http://www.savefile.com/files/3256234

Autori
29-05-06, 15:20
Sa e bukur Jeta
kur mbi varr tė vėllaut
pjesės e gjakut tė njė trupi
lumturia sigurohet!
Sa bukur qė kėtu
nuk paska rregulla e nderė
qė edhe Ajo, nėna Jonė
tė mos fėlliqet e punohet!
Kryesorja pėr ne
gazmend tė formohet
caste tė kėndshme
me hare e kėnaqėsi!
Se kush nga tė afėrmit
na vritet e lėndohet
pėr ne tė lumturuarit
pak ka rėndėsi!
E pėr Zotin Madhėshtor
Krijuesin diku lart
qė nėn mbikqyrje na mba
nuk ndihemi tė tmerruar!
Ngaqė Ai ka vdekur
nuk ekziston mė
Djalli nė vend tij
ėshtė duke zotėruar!
Proverbat tona tė lashta
tė sajuara nga stėrgjyshėt
pėr crrėnjosjen e tradhėtisė
fare shpirtin s“na rėndojnė!
Predikimet e vjetėruara
se haku i vjedhur me hak
e gjaku i rėnė me gjak paguhet
kurrėsesi nuk na imponojnė!
Por vazhdojmė si mė parė
tė djallėzuar e tė pafrenuar
tė hymė edhe mė nė hak
e tė dehemi deri nė fund nė gjak!

Pasiqė kjo mėnyrė e shumėprovuar
siq qartė po shihet e konstatohet
po i pėrshtatet mirė
llojit tonė
jonjerėzor,
tė vampirizuar,
e shtazarak!

.

LEDHATIMI
30-05-06, 11:59
Pershendetje per autorin e ketij teksti shume te prekshem dhe gjithsesi personalisht do te perkujdesem ta kontaktoj "Dilobandin", ne menyre qe nese edhe atij i pelqen sikur mua, ta shkruaj muziken per keto vargje te mrekullueshme.

P.S. Nje postim, por sagllame edhe ate drejt e te hackeri me emen. :wink:

Brilliant
13-03-07, 18:42
pershendetje ledhatim,

ishte kenaqesi kur i degjova disa nga kenget qe ia kishe fale forumit te dardanis,te uroje per punen dhe mundin e kohen qe e ke dhene i nderuari ledhatim.

gezohem qe ne mesin ton ka njerez si ledhatimi qe i ka prezantue nje mori kengesh ne kte faqe...

pershendetje

brilliant

brika
27-04-07, 18:53
Tung Brilliant te lutem tregom se si pi ndegjon keto kenge ?
Une tentova ti uploadoj por nuk mundem , me ndihmo te lutem.


brika

dardania99
25-09-07, 03:01
Si me i marr qito kenge te grupit YJET
ju kisha lut nese mund te me ndimoni FLM

LEDHATIMI
13-01-08, 23:32
Brika dhe Dardania99 m'falni pėr vonesėn. Special pėr ju tė gjitha kėngėt e grupit "YJET".

"Eja vashė!" (http://rapidshare.com/files/83570784/Yjet_-_Eja_vash_.mp3)

"Flora" (http://rapidshare.com/files/83571452/Yjet_-_Flora.mp3)

"Gjenerali" (http://rapidshare.com/files/83573472/Yjet_-_Gjenerali.mp3)

"Kėndoj tė harroj" (http://rapidshare.com/files/83574723/Yjet_-_K_ndoj_t__harroj.mp3)

"Konvikti" (http://rapidshare.com/files/83575409/Yjet_-_Konvikti.mp3)

"Larg teje" (http://rapidshare.com/files/83576164/Yjet_-_Larg_teje.mp3)

"Mami yt" (http://rapidshare.com/files/83576726/Yjet_-_Mami_yt.mp3)

"Mė bėn tė shaj" (http://rapidshare.com/files/83577253/Yjet_-_M__b_n_t__shaj.mp3)

"Mė ndihmo!" (http://rapidshare.com/files/83577748/Yjet_-_M__ndihmo.mp3)

"Mozaik i melodive argėtuese 1" (http://rapidshare.com/files/83579833/Yjet_-_Mozaik_i_melodive_arg_tuese_1.mp3)

"Mozaik i melodive argėtuese 2" (http://rapidshare.com/files/83582744/Yjet_-_Mozaik_i_melodive_arg_tuese_2.mp3)

"Pse?" (http://rapidshare.com/files/83583533/Yjet_-_Pse.mp3)

"Qėndro!" (http://rapidshare.com/files/83584661/Yjet_-_Q_ndro.mp3)

"Roc'k & roll" (http://rapidshare.com/files/83585324/Yjet_-_Roc_k___roll.mp3)

"Sėrish me ty" (http://rapidshare.com/files/83586263/Yjet_-_S_rish_me_ty.mp3)

"Take a high!" (http://rapidshare.com/files/83586774/Yjet_-_Take_a_high.mp3)

"Treni i fundit pėr nė hėnė" (http://rapidshare.com/files/83587547/Yjet_-_Treni_i_fundit_p_r_n__h_n_.mp3)

"Vendlindjes" (http://rapidshare.com/files/83588395/Yjet_-_Vendlindjes.mp3)

"Vera" (http://rapidshare.com/files/83589201/Yjet_-_Vera.mp3)

"Bardh e zi" (http://rapidshare.com/files/83589755/Yjet_-Bardh_e_zi.mp3)

brika
19-01-08, 13:28
Shume faleminderit Ledhatimi , per keto kenge te bukura.


Pershendetje , brika!

LEDHATIMI
20-01-08, 05:14
Shume faleminderit Ledhatimi , per keto kenge te bukura.


Pershendetje , brika!


Je gjithmonė e mirėserardhur e nderuara Brika. Tė pershendes edhe me dicka tjetėr duke shpresuar se ka me t'pėlqye.

"BOEMĖT"

Boemja (http://rapidshare.com/files/85083502/Boem_t-Boemja.mp3)
Fjalėt e premtuara (http://rapidshare.com/files/85083725/Boem_t-Fjal_t_e_premtuara.mp3)
Kam mbetur nė vetmi (http://rapidshare.com/files/85084009/Boem_t-Kam_mbetur_n__vetmi.mp3)
Kohėrat e kėqija (http://rapidshare.com/files/85084287/Boem_t-Koh_rat_e_K_qija.mp3)
Ku je tash? (http://rapidshare.com/files/85084657/BOEMET-KU_JE_TASH.mp3)
Mė dashuro! (http://rapidshare.com/files/85084910/Boem_t-M__dashuro.mp3)

LEDHATIMI
20-01-08, 05:32
"FOLEJA"


"Pas dhembjes" (http://rapidshare.com/files/85086021/FOLEJA-DHEMBJA.MP3)


"Flutur tė pagėzova" (http://rapidshare.com/files/85086263/FOLEJA-FLUTUR.MP3)


"Njė tufė lule" (http://rapidshare.com/files/85086452/FOLEJA-NJE_TUFE_LULE.MP3)


"Pas mesnate" (http://rapidshare.com/files/85086720/Foleja-Pas_Mesnate.mp3)


"Unė dhe ajo" (http://rapidshare.com/files/85086904/FOLEJA-UNE_DHE_AJO.MP3)


"Vetmia" (http://rapidshare.com/files/85087112/FOLEJA-VETMIA.MP3)

LEDHATIMI
21-01-08, 07:25
SUNAJ RAHIMI


"Balukja" (http://rapidshare.com/files/85339549/SUNAJ_RAHIMI-BALUKJA.mp3)

"Ti hormonet mi maltreton" (http://rapidshare.com/files/85339855/SUNAJ_RAHIMI-TI_HORMONET_MI_MALTRETON.mp3)

"Ah vajzat vajzat"
(http://rapidshare.com/files/85340329/SUNAJ_RAIMI-AH_VAJZAT__VAJZAT.mp3)
"Balada e studentit" (http://rapidshare.com/files/85340828/SUNAJ_RAIMI-BALADA_E_STUDENTIT.mp3)

"Bona" (http://rapidshare.com/files/85341719/SUNAJ_RAIMI-BONA.mp3)

"Jeta u ba Disneyland" (http://rapidshare.com/files/85342311/SUNAJ_RAIMI-JETA_U_BE_DISNEY-LAND.mp3)

"Lulja e kujtimit" (http://rapidshare.com/files/85342877/SUNAJ_RAIMI-LULJA_E_KUJTIMIT.mp3)

"Mos qaj" (http://rapidshare.com/files/85343323/SUNAJ_RAIMI-MOS_QAJ.mp3)

"Qefini ska xhep" (http://rapidshare.com/files/85343918/SUNAJ_RAIMI-QEFINI_S_KA_XHEP.mp3)

"Suveniri" (http://rapidshare.com/files/85344451/SUNAJ_RAIMI-SUVENIRI.mp3)

"Ti me je religjion" (http://rapidshare.com/files/85345735/SUNAJ_RAIMI-TI_ME_JE_RELIGJION.mp3)

brika
25-01-08, 19:42
Tung Ledhatimi, a ki edhe kenge te Hidaver Osmanit?
Se eshte nji album me i vjeter por me kenge shum te bukura te cilin sun pe gjej askund.
Kishte qenen mire mi vendosen edhe kenget e ti ketu.Faleminderit dhe pershendetje ,brika

LEDHATIMI
26-01-08, 09:22
Tung Ledhatimi, a ki edhe kenge te Hidaver Osmanit?
Se eshte nji album me i vjeter por me kenge shum te bukura te cilin sun pe gjej askund.
Kishte qenen mire mi vendosen edhe kenget e ti ketu.Faleminderit dhe pershendetje ,brika

Tash pėr tash i kam vetėm kėto. Shpresoj se ke me qenė e kėnaqur e nderuara Brika. Gjithashtu edhe nga unė pėrshendetje dhe ndėgjim te kėndshėm!


HIDAVER OSMANI - DIDI


"A ėshtė mėkat" (http://rapidshare.com/files/86698406/HIDAVER_OSMANI_DIDI-A_ESHTE_MEKAT.MP3)

"Jo s'dua" (http://rapidshare.com/files/86698771/HIDAVER_OSMANI_DIDI-JO_S_DUA.MP3)

"Ndryshuan rrugėt tona" (http://rapidshare.com/files/86699050/HIDAVER_OSMANI_DIDI-NDRYSHUAN_RRUGET_TONA.MP3)

"Nora" (http://rapidshare.com/files/86699426/HIDAVER_OSMANI_DIDI-NORA.MP3)

"Merita" (http://rapidshare.com/files/86699866/MERITA.mp3)

"Mallkoj vehten" (http://rapidshare.com/files/86700207/Hidaver_Osmani_-_Mallkoj_Vehten.mp3)

"E pa besė" (http://rapidshare.com/files/86700521/Hidaver_Osmani_-_E_pa_bese.mp3)

brika
26-01-08, 13:22
Shume faleminderitper keto kenge.


Pershendetje, brika !

dardania99
27-10-08, 02:12
ju lutem nese eshte e mundur qe ti marr keto kenge
qe jan ne kete faqe jan kenge qe shum i degjoj.

suad imeri
19-04-10, 14:44
Kėrkoj ndjesė pėr kėtė postim pak anatemik, megjithate edhe kėta artista janė kumanovarė flm.

Ismet Bexheti-Njė bilbil i malit http://savefile.com/files/3708703
Drita Musliu-Une njė lule shume e dua http://savefile.com/files/2730868
Xhezair Elezi-Kėnga e Velės http://savefile.com/files/5076874
Salim Arifi-Xhamadani me kapak http://savefile.com/files/8336897
Nuredin Fetahu-Potpuri http://savefile.com/files/3316172
Mehmet Bajrami-Kadife lalė http://savefile.com/files/5267646
Ismet Bexheti-M`ka marrė malli shumė pėr loken http://savefile.com/files/1933441
Drita Musliu-24 Pashallarė http://savefile.com/files/8543747
Xhezair Elezi-Potpuri http://savefile.com/files/6414684
Salim Arifi-Eja mori flutur http://savefile.com/files/9856939
Nuredin Fetahu-Potpuri 2 http://savefile.com/files/5103407
Mehmet Bajrami-Ka ēelė kumblla http://savefile.com/files/1141804
si mund me e bo download qek kang xhezair elezi kengen e veles