PDA

View Full Version : Si duhet te veproni nqse keni marė akill , zline , Sqline.


HoteL-MadriD
06-05-06, 00:17
Qėllimi i kėsaj teme ėshtė qė tė sqarojmė Vizitorėt/Antarėt se si duhet vepruar nqse keni akill , zline , Sqline etc etc.

1- Nqs keni Akill/Zline ne rrjet duhet te veproni ne kte menyre:

Hapni nje teme te re ne kete nen-forum dhe postoni IP e sakte qe ju keni dhe sapo ta shofe problemin e IP suaj BeK apo GjIlAnAsI_cSi do t ju jape nje pergjigje .

2- Nqs keni Nickname te bllokuar ne Sqline apo Freeze:

Nese mendoni se ju eshte bllokuar padrejtesisht ju lutemi beni nje ankese ne kete pjese te forumit dhe sapo te lexoj BeK apo GjIlAnAsI_cSi do ta shqyrtoje ankesen tuaj dhe te jeni te sigurte qe nqs se keni te drejte gjithcka do te zgjidhet .

Mos harroni dhe nje gje qe te keni parasysh qe nje IRCOP nuk duhet te ofendohet ne as njė menyrė, qofte dhe ne privat.

Stafi #Dardania

Medaljoni-CH
27-05-09, 01:29
Qėllimi i kėsaj teme ėshtė qė tė sqarojmė Vizitorėt/Antarėt se si duhet vepruar nqse keni akill , zline , Sqline etc etc.

1- Nqs keni Akill/Zline ne rrjet duhet te veproni ne kte menyre:

Hapni nje teme te re ne kete nen-forum dhe postoni IP e sakte qe ju keni dhe sapo ta shofe problemin e IP suaj BeK apo GjIlAnAsI_cSi do t ju jape nje pergjigje .

2- Nqs keni Nickname te bllokuar ne Sqline apo Freeze:

Nese mendoni se ju eshte bllokuar padrejtesisht ju lutemi beni nje ankese ne kete pjese te forumit dhe sapo te lexoj BeK apo GjIlAnAsI_cSi do ta shqyrtoje ankesen tuaj dhe te jeni te sigurte qe nqs se keni te drejte gjithcka do te zgjidhet .

Mos harroni dhe nje gje qe te keni parasysh qe nje IRCOP nuk duhet te ofendohet ne as njė menyrė, qofte dhe ne privat.

Stafi #Dardania

Pershendetje ju Staf i nderuar.

Unč rastesishte duke ēortuar nje te krisur! ēč me te vertetč terbonte harmonin ton ne chat. jam prejashtuar (Simpatik-CH) ju lutem me tregoni si mundem te rikyēem sčrish me nofken time tč meparshme pra (Simpatik-CH). per ndihmen e juaj ju Pčrshendes Pčrzemersisht.

VIVA
07-08-14, 23:11
Closing Link: VIVA[178.*.*.*] (User has been banned from AlbaIRC (no Clones.)) qe 10 vite rri ne chat ende asnjeher ska ndodh me u mer un me ksi senesh e kshtu qe se kuptoj pse te kem ndales un me hy ne chat ju kisha lut ni pergjigje te shpejt nese ka mundesi

Zero Cool
08-08-14, 16:08
Closing Link: VIVA[178.*.*.*] (User has been banned from AlbaIRC (no Clones.)) qe 10 vite rri ne chat ende asnjeher ska ndodh me u mer un me ksi senesh e kshtu qe se kuptoj pse te kem ndales un me hy ne chat ju kisha lut ni pergjigje te shpejt nese ka mundesi


VIVA, fatkeqesisht operatoret e chatit ka kohe qe nuk frekuentojne ksajde, keshtuqe nuk pres te marresh pergjegjen e duhur (ishalla jam gabim).

Te kisha propozu te futesh me ndonjerin nga proxyt ne chat dhe te pyesesh operatoret e dhomes, nese je i prejashtuar nga serveri atehere drejtoju ndonjerit nga IRCOP.


Sukses.

PS: Ti si frekuentues 10 vjeqar i chatit duhet te kesh mesu tanime qe IP adresen tende nuk duhet te shfaqesh askund shkaku i keqperdorimeve te ndryshe si dhe bot-syn sulmeve, per kete edhe e bera te padukshme.