PDA

View Full Version : Dua te di rreth Programit ??


Artisti
06-05-06, 20:13
A ka najkush lidhje apo njohuni rreth programit


TAURUS-WH


Per qka perdoret,kujt i ndihmon me perdor ?


Ju dua te gjithve,veq ma se shumti simpatin time


Artisti

HoteL-MadriD
06-05-06, 20:44
Ky program per portat porta udp dhe tcp hyr ne linkun me posht dhe e ke si me e instalu ēdo etap ndiqi me vemendje por sbesoj se mund te besh gje sepse eshte shum i nderlikuar dhe sbesoj se mundesh te besh gje.

Lexo ketu po nqse dite anglisht.

http://www.taurus.com/support/StudioQuickStart.htm

PS: Po nqse e ke per te siguruar Portat kerko ne google programin porttrigger ky i len hap portat qe don ti dhe mbyll ēdo port tjeter port trigger.

Tung

Artisti
06-05-06, 23:58
PO qka di une Anglisht more,a Suedisht a,as Danisht nuk di,bile per Gjermanishte hiq sma rrok. :wink:

Po ti kallxom mue shqip,kujt i shkon pershtati ky program ?

A eshte ky program per mi mbyll portat apo ata qe kane elan kriminal,sulmojn diken ??.


pret ndihmen

Artisti

HoteL-MadriD
07-05-06, 09:35
Shum thjesht te tregova dhe shum sakt.

Ky program perdoret per portat udp dhe tcp dmth me i hap dhe me i mbyll portat. Nuk eshte per Sulme.

Tung

Kercovari
07-05-06, 19:18
Nje sqarim te shkurter ka dhene Madrid,po per kete program duhet njohuri shume me te medha qe te mundet te kuptohet ne terresi,po asesi nuk ka te beje me haker sulme.
Shkarkime te cdo permajtje nga nje studio ne tjetren cofte permes linjes DSL,apo nje linje tjeter.
Demonstrim te produkteve me te kujte docofshin nga nje Network stacion ne tjetrin(Baza Interne)dhe vendosje ne Unix Sistem.
Download per klientet ne Web Faqe te produkteve te ndryshem...etc..per kete me shume dhe si vendoset ky program,rrjeti qe mund te perdoret,portet,permbajtje dhe akordime,si dhe drejtoriume ne te ardhmen ishalla te jemi shendosh dhe mire.
Me respekt Kercovari

Psikologu
08-05-06, 20:17
Shum thjesht te tregova dhe shum sakt.

Ky program perdoret per portat udp dhe tcp dmth me i hap dhe me i mbyll portat. Nuk eshte per Sulme.

Tung

Pźrshendetje Madrid !

Mesa e dij une , ky program mundet tė pėrdoret edhe pėr sulme , edhe pse nuk e njof sa duhet anen e bote kompjuteristike.
Si behet hapja e udp dhe tcp portave , nese ka mundesi tė dijmė mė gjersihtė dhe cka janė keto porte.
Me nderime ;

Psikologu

HoteL-MadriD
08-05-06, 22:16
Pershendetje.

Si nuk e di ca jan portat?

Portat jane Numra te cilet nqse i blloko psh: nqse e blloko Porten e Chatit 6667 smundesh te futesh ne chat 6667, ose nqse e bllokon porten e MSN 3368 kshtu mduket e ka, smundesh te futesh n`msn.

Keto jan Portat.

PS: Ky nuk eshte as nuker as gje, ky perdoret vetem per Porta.

hyr ne linkun me posht dhe e ke si me e instalu ēdo etap ndiqi me vemendje por sbesoj se mund te besh gje sepse eshte shum i nderlikuar dhe sbesoj se mundesh te besh gje.

Lexo ketu po nqse dite anglisht.

http://www.taurus.com/support/StudioQuickStart.htm

Tung

Psikologu
09-05-06, 00:58
Hotel , tė falenderoj pėr shkrimin tendė , por une isha me shumė i interesuarė se keto UDP dhe TCP a kan mundesi qė tė keqperdoren nga ndonjė Haker pėr tė arritur deri tek qellimi i tyre dhe tė futen edhe ne PC e tė tjetrit , edhe pse kam ndegjuarė se kjo mundesi egziston nese nuk ėshtė kompjuteri i tjetrit i siguruarė me Fireway, ose nese me ketė nuk ėshtė i programuarė, sepse cka janė portet ketė e dij , edhe pėr ketė TCP (Transport Control Protocol) och UDP (User Datagram Protocol) , por uen vetem deshirova te dij mundesin se a mundet kush tė futet dhe tė hakon ketė, pra duke pėrdorur skripta, duke ndryshuar edhe hyrjen dhe daljen e postes permes porteve sepse keto tė lartė cekurat,qė tė dyjat janė protokoletranspotuse por vetem qė janė tė ndryshem nė vendet pėrdoruese.
Qė tė dy protokolet pėrdoren cdo here sė bashku me IP.Me kete protokol , kemi tė bejmė me njė pjesė tė programit nė njė kompjuter qė komunikon me pjesen tjeter tė ndonjė kompjuteri tjeter por vetem nė bazė tė disa rregullave tė caktuara.TCP dhe UDP , nuk e dij se mund tė shkarkohen (download ) dhe cfarė roli kryen Gateway pėr keto tė dyjat sepse TCP ėshtė i sigurtė dhe pėrdoret pėr shembullė nė shfletimin tonė ne internet , nė e-post ku nė ketė rast njeriut i mundesohet tė dergoj edhe file .TCP ėshtė per atė qė tė mbikqyrė qė e terė posta e kompjuterit tė arrij tek marresi ,dhe ėshtė konstruktuarė nė atė menyrė qė dergesa ose shkarkimi i kompjuterit tė i pėrshtatet kapacitetit tjeter qė e posedon marresi , perderisa UDP ėshtė njė protokol i thjeshtė i cili nuk mbanė pergjegjesi pėr atė se cka dergohet , sepse UDP e lejon progarmin e derguarė qė tė vendos se sa postime tė komjuterit do tė dergohen dhe ne tė njejeten kohė UDP nuk e kontrollon aspak atė se a arriti dicka tek marresi , sepse ky perdoret atje ku nuk luan rol qė i terė postimi tė arrijė ne vendin e caktuarė, si shembullė shumė programe tė lojrave , muzika ose radio permes netit etj etj.

Me nderime :

Psikologu

Artisti
18-05-06, 20:12
Qfare permban programi Lotus Notes ?

Per qka perdoret me se shumti ?

A ka rrezik nga ky program ?

falemnderit per pergjegjet qe i jepniArtisti

Artisti
22-05-06, 08:35
Qfare permban programi Lotus Notes ?

Per qka perdoret me se shumti ?

A ka rrezik nga ky program ?

falemnderit per pergjegjet qe i jepniArtisti


A ka dikush qe mundet me me ndihmue ????:confused:


.

Zero Cool
22-05-06, 09:48
heheheh artist kush je tiiiiiiiiiiiiii:


http://www.keysolutions.com/NotesFAQ/


http://books.google.com/books?id=JDjHZcBT5XUC&dq=Lotus+Notes&oi=print&pg=PA1&ots=F9qHrR9JGm&sig=FAx3goBoCLITcOc2OjabQPIwZ4s&prev=http://www.google.com/search%3Fq%3DLotus%2BNotes&sa=X&oi=print&ct=result&cd=2

Artisti
22-05-06, 21:32
heheheh artist kush je tiiiiiiiiiiiiii:


http://www.keysolutions.com/NotesFAQ/


http://books.google.com/books?id=JDjHZcBT5XUC&dq=Lotus+Notes&oi=print&pg=PA1&ots=F9qHrR9JGm&sig=FAx3goBoCLITcOc2OjabQPIwZ4s&prev=http://www.google.com/search%3Fq%3DLotus%2BNotes&sa=X&oi=print&ct=result&cd=2


Jam nje djale i urte o Zero Cool hahahaha qyyy

Kallxom nime diqka per programin Lotus Notes.I thjeshti

Artisti

Zero Cool
23-05-06, 10:59
Po po shum i thjesht je ti :P
shko qatje e lexo qy kush ka vakt met shkru ty ktu :P:P:P:P:P

Artisti
25-06-07, 17:50
A din dikush me me spjegue per kete programAccent Office Password Recovery


:smile:

Pret ndihmen


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Zero Cool
25-06-07, 19:43
Qfare permban programi Lotus Notes ?

Per qka perdoret me se shumti ?

A ka rrezik nga ky program ?

falemnderit per pergjegjet qe i jepniArtisti

Lotus Notes = e-mail program qe perdoret ne LAN, ska asnje rrezik derisa eshte legal.

Zero Cool
25-06-07, 19:50
A din dikush me me spjegue per kete programAccent Office Password Recovery


:smile:

Pret ndihmen


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)


Op, eshte hy ne mode qe dokumentet te cilat shkruhen me Microsoft Office te ruhen dhe sigurohen me nje fjalekalim(password) personal. Ketu asgje nuk ka te keqe deri ne momentin kur ruajtesi i ketij dokumenti nuk e harron fjalekalimin(passwordin). E per me gjete kete, dhe me mujt me perdore at dokument e shtin ne pune kete program:Accent Office Password Recovery 2.12http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/Accent-Office-Password-Recovery.gif
ZC

Artisti
25-06-07, 21:52
Te falenderoj shume


ZC - ne e pershendet

Artisti

Zero Cool
26-06-07, 17:59
Artisti je i mireseardhur gjithmone, qe edhe ky program te hyn ne pune per te njejten gje:Advanced Office Password Recovery v3.13 | 4,26 MB
http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/?action=view&current=c.jpg


http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/?action=view&current=c.jpg (http://smg.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/?action=view&current=c.jpg)Shkarko:

http://rapidshare.com/files/38772457/adofparec_ru.rar (http://rapidshare.com/files/38772457/adofparec_ru.rar)

ose

http://www.4filehosting.com/file/26139/adofparec-ru-rar.html (http://www.4filehosting.com/file/26139/adofparec-ru-rar.html)

ose

http://depositfiles.com/en/files/1074275 (http://depositfiles.com/en/files/1074275)
ZC