PDA

View Full Version : Ku e keni Shtepine??


Faqet : [1] 2 3

vendasi
07-05-06, 16:54
Para tri viteve isha ne Kosove,duke fluturuare ne Ajeroplan me shkoje mendja dhe pernjemoment qesha me vete e i thash vetes po shkoj ne shtepi......pas tri jave qendrimi ne Kosove erdhi koha me u kthy prape ne ajroplane duke u kthyer ne vendin ku jetoj prap me shkoje ne mende dhe prap thashe se po shkoje ne shtepi ksaje here me mungoje buzqeshja......
Per mua shtepia ime eshte aty ku fimijet e mi rriten dhe edukohen
Per mua shtepia ime eshte aty ku e kaloje qdo dite
Per mua shtepia ime eshte aty ku ndihem i lire.....
Si qendron fakti tek ju???????
Ju eprshendes te gjithve...
Vendasi

Shkelqimi
07-05-06, 17:52
Ateher nese ty te bjen me jetu ne Serbi , shtepia jote do te jet Serbia :biggrin:

Po kycem ne teme,
Shtepia ime eshte ne lagjen Dardania 2 ne Gjilan . e kthyer kah rruga , anash me kojshi normalisht ghehgehhe
Jo un sigurisht jasht vendit ku kam lind nuk do ta ndi veten si ne shtepi timen.

jadore
07-05-06, 22:08
teme interesante Vendasi -te pergezoj !
...nese do ti numeroja shtepit ku kam banuar ,do te dilte shume... u linda dhe u rrita ne nje lagje te vjeter te qytetit tim ,quhet Muhalla e Hadumit ( si toponim lokalist ) ne moshen adolishente kalova ne pjese tjeter prap nga vendasit eshte e njohur si Blloku i Ri , vitet e rinis i kalova ne lagjet e fameshme te Prishtines, Bregu i Diellit dhe Ulpianen e fameshme , pastaj pershkrova qytetet evropjane dhe gjeta vendin qe e gjuaj qyteti im ( se ku kam lexuar nje thenje vendlindja ime eshte atje ku eshte shtepija ime !!!, nuk me kujtohet me ka mbetur si fraze ne kujtese vetem ) megjithate dhe sot kur prezentohem theme ,shtepija ime eshte shtepija ne rruget me kalldrem ne Muhallen e Hadumit , ndoshta pse atje linda , ne ato rrugica morra bazat e edukates qytetare ,ne ate shtepi tipike morra formimin e karakterit tim, noshta e ndoshta ,, ka shume ndoshta, pse me ate shtepi dhe ato rrugica jame e lidhur emotivisht ...pra qdo shtepi tjeter per mua eshte kulm mbi koke, shtepija ime, vendi im eshte ajo pjes e vjeter e qytetit tim(.dhe pse jetoj ne pjesen e re te qytetit )edhe pse sot thirrem "metropolitane " gjurmet i kam nga atje ....

Agroni22
09-05-06, 15:11
ne oborrrrrr me falni pak shaka

turisti
09-05-06, 20:12
" Shtepia e juaj eshte atje ku eshte zemra e juaj."

Kjo vlen edhe per mua.

Guri i madh
09-05-06, 21:21
Para tri viteve isha ne Kosove,duke fluturuare ne Ajeroplan me shkoje mendja dhe pernjemoment qesha me vete e i thash vetes po shkoj ne shtepi......pas tri jave qendrimi ne Kosove erdhi koha me u kthy prape ne ajroplane duke u kthyer ne vendin ku jetoj prap me shkoje ne mende dhe prap thashe se po shkoje ne shtepi ksaje here me mungoje buzqeshja......
Per mua shtepia ime eshte aty ku fimijet e mi rriten dhe edukohen
Per mua shtepia ime eshte aty ku e kaloje qdo dite
Per mua shtepia ime eshte aty ku ndihem i lire.....
Si qendron fakti tek ju???????
Ju eprshendes te gjithve...
Vendasi


vendas te pershendes tem e qelluar

shtepia ime ne kosov esht aty afer aeroportit te kosoves po e shof enderr shpesh po edhe ktu ku jetoj ne gjermani kam nji banes ne mes dy lumejve danub edhe isar kam famalje po edhe fqinjet i kam shum te mir kemi raporte shum te mira normal qe edhe ket vend shum e dua edhe e fqinjet i respektoj se nga ky vend kam ndihmuar antaret tjer te familjes qe gjenden ne K O S O V

Eleon
11-05-06, 03:17
U linda ne Prishtine, femijerin e kam kaluar ne Mahallen a Kacallarve, lagjeja me problematike atekohe ne Prishtine, por si i ri kam emigruar ne perendim, per momentin jetoj ne California, por prap mbresat dhe kujtimet e remineshencat rinore i kam ne shtepine time ne Prishtine ne mahallen e kacallarve.

Shtepi e imja eshte aty ku kam ngrohetsi edhe ku e ndjej veten te sigurte, i pacenuar dhe i pakercenuar, aty ku mund ta kem lirine e shprehjes dhe te levizjes.

Ju pershendet Eleoni

halla e madhe
11-05-06, 07:32
Kame mbete e perqare mes dy shtepive,ne Gjakove mbaje kujtimet femijerore dhe rinore ndersa ne Vjene kaloj gjysmen me te madhe te jetes ne gjirin familjar.

vendasi
11-05-06, 22:53
teme interesante Vendasi -te pergezoj !
...nese do ti numeroja shtepit ku kam banuar ,do te dilte shume... u linda dhe u rrita ne nje lagje te vjeter te qytetit tim ,quhet Muhalla e Hadumit ( si toponim lokalist ) ne moshen adolishente kalova ne pjese tjeter prap nga vendasit eshte e njohur si Blloku i Ri , vitet e rinis i kalova ne lagjet e fameshme te Prishtines, Bregu i Diellit dhe Ulpianen e fameshme , pastaj pershkrova qytetet evropjane dhe gjeta vendin qe e gjuaj qyteti im ( se ku kam lexuar nje thenje vendlindja ime eshte atje ku eshte shtepija ime !!!, nuk me kujtohet me ka mbetur si fraze ne kujtese vetem ) megjithate dhe sot kur prezentohem theme ,shtepija ime eshte shtepija ne rruget me kalldrem ne Muhallen e Hadumit , ndoshta pse atje linda , ne ato rrugica morra bazat e edukates qytetare ,ne ate shtepi tipike morra formimin e karakterit tim, noshta e ndoshta ,, ka shume ndoshta, pse me ate shtepi dhe ato rrugica jame e lidhur emotivisht ...pra qdo shtepi tjeter per mua eshte kulm mbi koke, shtepija ime, vendi im eshte ajo pjes e vjeter e qytetit tim(.dhe pse jetoj ne pjesen e re te qytetit )edhe pse sot thirrem "metropolitane " gjurmet i kam nga atje ....
Te pershendes perzemrsishte Jador per kyqjen ne teme........
E verte eshte se atje ku kemi lindur kurre nuk harrohet dhe mbretrone gjithmone ne kokat tona........un gjithemone pamarre parasyshe se ku e beje gjumin e nates endrrat i beje ne vendin ku kam lindur ,nuk e di pse ndoshta pse mendoj shume per ate vende......por dua te them
pasi posedoje shtepi timen ketu ku jetoj qe 5 vite disi ndihem dale-ngadale si ne shtepi...siq thote nje fjale popullore "Kungulli i leshon lozet e veta ne vend te vete...."

Kalofshe mire.
Vendasi...

vendasi
11-05-06, 23:02
Ateher nese ty te bjen me jetu ne Serbi , shtepia jote do te jet Serbia :biggrin:

Po kycem ne teme,
Shtepia ime eshte ne lagjen Dardania 2 ne Gjilan . e kthyer kah rruga , anash me kojshi normalisht ghehgehhe
Jo un sigurisht jasht vendit ku kam lind nuk do ta ndi veten si ne shtepi timen.
Po Shkelqim Aga se pari kurre i gjalle sdo ti toleroja vetes te jetoj ne Serbi, se dyti pa marre parasyshe ku te jetoshe shtepia eshte shtepi.....ne qoftese ti kurre nuk do ta kishe ndi veten si ne shtepi jashte vendit tende...hem, disi me duket e quditshme,si e din si e ka shijen nje lloje molle qe se ke provu kurre me par??????:wink:

vendasi
11-05-06, 23:05
" Shtepia e juaj eshte atje ku eshte zemra e juaj."

Kjo vlen edhe per mua.
Fjale me vene si gjithmone na ju Turisti.......
Te pereshendes zotri...
Vendasi
PS Mire se na u ktheve nga pushimet.......

vendasi
11-05-06, 23:09
vendas te pershendes tem e qelluar

shtepia ime ne kosov esht aty afer aeroportit te kosoves po e shof enderr shpesh po edhe ktu ku jetoj ne gjermani kam nji banes ne mes dy lumejve danub edhe isar kam famalje po edhe fqinjet i kam shum te mir kemi raporte shum te mira normal qe edhe ket vend shum e dua edhe e fqinjet i respektoj se nga ky vend kam ndihmuar antaret tjer te familjes qe gjenden ne K O S O V
Te pershendes GUri i Madhe.....
dhe kalofshe edhe me mire afer Danubit.......kam kalu nja dy here andej......
qado te mire nga
Vendasi..

vendasi
11-05-06, 23:12
U linda ne Prishtine, femijerin e kam kaluar ne Mahallen a Kacallarve, lagjeja me problematike atekohe ne Prishtine, por si i ri kam emigruar ne perendim, per momentin jetoj ne California, por prap mbresat dhe kujtimet e remineshencat rinore i kam ne shtepine time ne Prishtine ne mahallen e kacallarve.

Shtepi e imja eshte aty ku kam ngrohetsi edhe ku e ndjej veten te sigurte, i pacenuar dhe i pakercenuar, aty ku mund ta kem lirine e shprehjes dhe te levizjes.

Ju pershendet Eleoni
Sqarim mjafte me vende Eleon...
Ju pershnedes edhe juve ne Californi......ndoshta shihemi me frik ne Holywood e e pije nmje kafe sbashku.....:smile:
Kalosh mire..
Vendasi

Reana
12-05-06, 02:49
Vendasi, hiqe ate ftyre, se po friksohem po dashurohem ne ty...qy....

Pajtohem me Turistin(Turisti MOS thuaj, shiko kjo si kopjuaka prej meje:tongue: )...
Shtepia ime eshte aty ku e kam zemren( dihet ku, qy:wink: )...

ehhhh...sa per retorike(uhhh, shprehja me e popullarizuar ne forum koheve te fundit) te momentit, ja po ia bej zakonin edhe une:cool: ...

Jam rritur ne shtepine me tulla te kafta, te pjekura ne furren e Qazimit, dhe shtepia ime eshte ajo ne mes te atyre te tjerave qe jane poashtu me tulla te pjekura ne furren e Qazimit(:rolleyes: ???)...ehhh..pastaj kjo shtepia na u duk pak si e vogel dhe si fort e rendomte dhe prandaj vendosem ta ndrrojme per nje tjeter me tulla te kuqe, qe gjindet poashtu ne rrugen e qytetit, afer atyre ndertesave 5 kateshe...pas rruges kryesore ku pata rastin edhe te shkoj ne shkollen time te dashur-uhh paskam harruar te tregoj se fillimet e shkollimit i kam bere ne foshnjore....
ehhh...qe te vazhdoj me tutje.... tani jetoj ne nje shtepi tjeter, po nejse se ndohsta e zgjata...
ajo qe po dua te them-shtepi s'i thuhet patjeter nderteses ku jeton njeriu...shtepia eshte vendi ku personi ka ndjenjen se perkon.

Vendasi pershendetje, dhe mendo per ate qe te thashe ne fillim se do te detyrohem te gjuaj me tomahawks pastaj....

vendasi
12-05-06, 03:33
Vendasi, hiqe ate ftyre, se po friksohem po dashurohem ne ty...qy....

Pajtohem me Turistin(Turisti MOS thuaj, shiko kjo si kopjuaka prej meje:tongue: )...
Shtepia ime eshte aty ku e kam zemren( dihet ku, qy:wink: )...

ehhhh...sa per retorike(uhhh, shprehja me e popullarizuar ne forum koheve te fundit) te momentit, ja po ia bej zakonin edhe une:cool: ...

Jam rritur ne shtepine me tulla te kafta, te pjekura ne furren e Qazimit, dhe shtepia ime eshte ajo ne mes te atyre te tjerave qe jane poashtu me tulla te pjekura ne furren e Qazimit(:rolleyes: ???)...ehhh..pastaj kjo shtepia na u duk pak si e vogel dhe si fort e rendomte dhe prandaj vendosem ta ndrrojme per nje tjeter me tulla te kuqe, qe gjindet poashtu ne rrugen e qytetit, afer atyre ndertesave 5 kateshe...pas rruges kryesore ku pata rastin edhe te shkoj ne shkollen time te dashur-uhh paskam harruar te tregoj se fillimet e shkollimit i kam bere ne foshnjore....
ehhh...qe te vazhdoj me tutje.... tani jetoj ne nje shtepi tjeter, po nejse se ndohsta e


Vendasi pershendetje, dhe mendo per ate qe te thashe ne fillim se do te detyrohem te gjuaj me tomahawks pastaj....
Ne qoftese dashurohesh me prit te shtepia e ndertuare me tulla e kafta te pjekura ne furren e Qazimit,e edhe ne qoftese me qellon me tomahawk ne ta dine krejte per qka kam vdekur.Me pelqen mendimi yt.....
Te pershendes........
Vendasi

pokeri
12-05-06, 22:39
Shtėpia...
E kam dėgjuar njėherė thėnien "Ujku nuk ka shtėpi". Sigurisht
kam qenė i vogėl, dhe ujkun e kisha pandehur si bishė tė
keqe.
Dhe, ndoshta qė atėherė kisha filluar ta urrej ujkun!
Shtėpia nuk ėshtė vetėm objekt (mė sė paku ėshtė objekt),
ajo edhe mund tė mos ekzistoj fare (tė jetė rrėnojė e tėra, e
tillė ishte kur u ktheva nga lufta), megjithatė ajo mbanė
emrin Shtėpi.
Atė ditė mė kishte ndodhur diēka krejt e papritur. Mė kishin
dalur para syve detajet mė tė parėndėsishme tė jetės sime.
Loja me fėmijėt e lagjes, zhurma, qortimet e gjyshes qė ia
prishnim lulet dhe xhami i thyer me top pika-pika. Kurrė mė
parė s'e kisha kujtuar kėtė, e tani mė ribėhej aq qartė, aq
kthjellėt...
M'u kujtuan edhe shumė e shumė gjėra tjera. Dasmat,
vdekjet, kurreshtja jonė fėmijėrore nė lojė e gėzime, ēudia se
si qanin tė rriturit (kur vdiste dikush), dita e parė e shkollės dhe
pėrcjellja ime pėr nė shkollė...
Mė vonė, e kisha kuptuar pse mė ishin rishfaqur tė gjitha kėto
copėza jete. Sė paku mendoj qė e kisha kuptuar?!
Mė ishte dashur njė tronditje e madhe, shumė e madhe.
Largimi nga shtėpia, nė kohėn kur askush nuk e dinte se a do
tė kthehej prap!
U ktheva.
Sa herė provoj ta ribėj ndonjė ngjarje tjetėr nga e kaluara,
nuk ia dal dot. As nėpėr mjegull s'mė kujtohen gjėrat qė kishin
ndodhur dikur, tė tjerėt m'i pėrmendin.
Shtėpia ėshtė aty, ku ėshtė fėmijėria (pėr mua). Gjithēka
tjetėr ėshtė "vendqėndrim", "vendbanim" apo diē e
ngjashme.
Tani mė nuk e urrej ujkun. Bile mė dhimbset. S'ka gjė mė tė
keqe se tė mos kesh shtėpi!!!

Reana
26-05-06, 19:09
edhe ne qoftese me qellon me tomahawk ne ta dine krejte per qka kam vdekur.


aiiiii...paske shpetu deri tash qe se kam pare kete postim...se i nisa tomahawk-sat, raketat, aeroplanet.....

http://img68.imageshack.us/img68/9238/pict4827a2cx.jpg

vendasi
26-05-06, 23:20
Valla ishalla din me qellu drejte se ne qoftese sme godete ne heren e pare vaje halli per ty...a ke menu qe un sdi mu mbrojte aa...qy:tongue: hajte se u ngrita ne ajre......haha40

Reana
26-05-06, 23:31
Valla ishalla din me qellu drejte se ne qoftese sme godete ne heren e pare vaje halli per ty...a ke menu qe un sdi mu mbrojte aa...qy:tongue: hajte se u ngrita ne ajre......haha40

Tybe ngrity ti ku te duash, se keto jane projetile inteligjente, te gjejne kah te shkosh...:cool:

vendasi
26-05-06, 23:52
Tybe ngrity ti ku te duash, se keto jane projetile inteligjente, te gjejne kah te shkosh...:cool:
Nuk e pata fjalen te Tomahawk po te operatori i saje :tongue:

turisti
27-05-06, 00:04
Shtėpia...
E kam dėgjuar njėherė thėnien "Ujku nuk ka shtėpi". Sigurisht
kam qenė i vogėl, dhe ujkun e kisha pandehur si bishė tė
keqe.
Dhe, ndoshta qė atėherė kisha filluar ta urrej ujkun!
Shtėpia nuk ėshtė vetėm objekt (mė sė paku ėshtė objekt),
ajo edhe mund tė mos ekzistoj fare (tė jetė rrėnojė e tėra, e
tillė ishte kur u ktheva nga lufta), megjithatė ajo mbanė
emrin Shtėpi.
Atė ditė mė kishte ndodhur diēka krejt e papritur. Mė kishin
dalur para syve detajet mė tė parėndėsishme tė jetės sime.
Loja me fėmijėt e lagjes, zhurma, qortimet e gjyshes qė ia
prishnim lulet dhe xhami i thyer me top pika-pika. Kurrė mė
parė s'e kisha kujtuar kėtė, e tani mė ribėhej aq qartė, aq
kthjellėt...
M'u kujtuan edhe shumė e shumė gjėra tjera. Dasmat,
vdekjet, kurreshtja jonė fėmijėrore nė lojė e gėzime, ēudia se
si qanin tė rriturit (kur vdiste dikush), dita e parė e shkollės dhe
pėrcjellja ime pėr nė shkollė...
Mė vonė, e kisha kuptuar pse mė ishin rishfaqur tė gjitha kėto
copėza jete. Sė paku mendoj qė e kisha kuptuar?!
Mė ishte dashur njė tronditje e madhe, shumė e madhe.
Largimi nga shtėpia, nė kohėn kur askush nuk e dinte se a do
tė kthehej prap!
U ktheva.
Sa herė provoj ta ribėj ndonjė ngjarje tjetėr nga e kaluara,
nuk ia dal dot. As nėpėr mjegull s'mė kujtohen gjėrat qė kishin
ndodhur dikur, tė tjerėt m'i pėrmendin.
Shtėpia ėshtė aty, ku ėshtė fėmijėria (pėr mua). Gjithēka
tjetėr ėshtė "vendqėndrim", "vendbanim" apo diē e
ngjashme.
Tani mė nuk e urrej ujkun. Bile mė dhimbset. S'ka gjė mė tė
keqe se tė mos kesh shtėpi!!!
Fjalet e tua i nderuar,me se mirti i kuptojne refugjatet,njer prej se cileve kam qene dhe une, - pa kulem mbi koke.....

Reana
27-05-06, 00:21
Nuk e pata fjalen te Tomahawk po te operatori i saje :tongue:

Qenka rrezik:eek: ,
se ato armatime te gjitha jane jashte perdorimit, prej muzeut Smithsonian "Air and Space" ne Washington, keshtuqe ka mundesi mire nuk fuksionojne....

hajt se shkova te mbrohem prej aty ku e kam shtepine pra ....:wink:

laliloli
27-05-06, 17:24
Rrini ne shtepi e mos dilni jasht se po bie shi.

jadore
27-05-06, 17:30
Rrini ne shtepi e mos dilni jasht se po bie shi.

..... ne Trojet Etnike (valla) jo laliloli,ku eshte atehere shtepija jote nese ketu nuk bie shi???? ....(ha ha ha)

Reana
27-05-06, 18:17
Te lama!!!(tetovarqe):smile:

Naki
27-05-06, 19:12
Si ninullė nė djepin e mbaruar nga gjyshi, nė njė qati prej gurėsh me dritare me kapakė tė mbuluarė me masė najlloni -buzėqeshjen njė vjeqare kamė kaluar nė rrafshin e Dugagjinit afėr bjeshkėve tė Moknes.
Si fėmijė njė vjeqarė e deri te mosha e pjekurisė ,kohėn mė tė bukur tė rinisė kamė kaluar nė shtėpinė afer lumit ibėr,nė shtėpinė afėr Minierės sė kristaleve Trepēa.
Tani gati dy dekada jetojė nė shtėpinė pa Kulmė afėr lumit Rajna dhe i pėrcjelli nostalgjitė me dėshirė qė kėto valė tė lumit tė mė sjellin mė shpejtė afer brigjeve tė lumit Ibėr, nė shtėpinė ku Buzėqeshja dhe lumturija ėshtė mė e vlefshėme se qdo tjetėr parajsė.


Naki

laliloli
27-05-06, 19:13
..... ne Trojet Etnike (valla) jo laliloli,ku eshte atehere shtepija jote nese ketu nuk bie shi???? ....(ha ha ha)

haha jador ,edhe e imja eshte ketu,per ate nuk po dal jashte.e disa u bene qulle nga shiu:biggrin:

Reana lamave as qe po ua dime vendin me ku kane qene :biggrin:

ninnela
27-05-06, 19:15
Shtepine e kam midis te oborrit :tongue: dyert prej sokaku e timin prej oxhaku:biggrin: :biggrin:

laliloli
27-05-06, 19:19
Shtepine e kam midis te oborrit :tongue: dyert prej sokaku e timin prej oxhaku:biggrin: :biggrin:

Mire qe na e gjete shtepin edhe ti:biggrin:

ninnela
27-05-06, 19:23
Valla Lali kesh kah e harroj krejt se vet spo rrihet n'kete shpi po mka met rrem pa ardh e me kqyr kaj her apet spo muj :smile: e shyqyr bile qe ty t'zateta sot :biggrin: :wink:

Reana
27-05-06, 19:24
Reana lamave as qe po ua dime vendin me ku kane qene :biggrin:

Besa Lali, s'di kujt i thua Lame ti, po ne Tetove lame i thuhet oborrit....
e nese nuk e din ku e ke oborrin, si veshtire do ta gjesh se ku e ke shtepine:wink: ....:tongue:

jadore
27-05-06, 19:39
haha jador ,edhe e imja eshte ketu,per ate nuk po dal jashte.e disa u bene qulle nga shiu:biggrin:

Reana lamave as qe po ua dime vendin me ku kane qene :biggrin:....

......shi i veres lalololi ,

....dhe mua me thone qe andej nga une bie shi tani,
(do doja te vrapoja nen shiun e veres , po me ato rruget me kalldrem te qytetit tim ,te huaj (interesant kalldremi po me ndjek tere jeten , nga do qe shkoj, se pse me kujtohet nje shprehje, e gjithe bota eshe nje vend) edhe pse do lageja e qe te gjithe e thuani qe bie shume shi,e di qe do shkonja ne shtepine time atje ku ndihem mire
, vendi im eshte ku eshte shtepija ime ,....a eshte keq te keq shume shtepi ,del qe ke shume vende pastaj ,.....

Drinni
27-05-06, 20:15
Vertet interesant kjo puna e shtepis.

Une kur dal nga puna them diten e mir shkova te shtepia! Quditem edhe me veten pse them ashtu, kur kam vetem nje objekt banimi ne nje ndertes shumkateshe, shum familjeshe.

Kur nisem per vendlindje them prap shkova te shtepia! Ndersa ne vendlindje nuk kam shtepi fare, aty ku qendroi gjate qendrimit tim ne vendlindje po ta llogarisja e perpjestoja me antaret tjer te familjes, te miat do te ishin perafersisht nja 50 blloka ndertimi dhe nja 2 ari tok!

Udhetoj shpesh me makin, edhe pse une i bije kogja rrotull disi me e afert me vie rruga per ne vendlindje me makin,se sa ajo kthyese me aeroplan per tre ore !

Ku e kam shtepin ?

laliloli
27-05-06, 21:40
Besa Lali, s'di kujt i thua Lame ti, po ne Tetove lame i thuhet oborrit....
e nese nuk e din ku e ke oborrin, si veshtire do ta gjesh se ku e ke shtepine:wink: ....:tongue:

Reana sinqerisht nuk e paskam ditur qe ne Tetove e quajne ashtu tek ne lame e quajne vendin ku eshte fshire gruri me kuaj e qe.


Po ata qe nuk kane oborr e jetojne ne te 20 kat si ta gjejne shtepine ?:biggrin:

jadore
27-05-06, 23:02
Vertet interesant kjo puna e shtepis.

Une kur dal nga puna them diten e mir shkova te shtepia! Quditem edhe me veten pse them ashtu, kur kam vetem nje objekt banimi ne nje ndertes shumkateshe, shum familjeshe.

Kur nisem per vendlindje them prap shkova te shtepia! Ndersa ne vendlindje nuk kam shtepi fare, aty ku qendroi gjate qendrimit tim ne vendlindje po ta llogarisja e perpjestoja me antaret tjer te familjes, te miat do te ishin perafersisht nja 50 blloka ndertimi dhe nja 2 ari tok!

Udhetoj shpesh me makin, edhe pse une i bije kogja rrotull disi me e afert me vie rruga per ne vendlindje me makin,se sa ajo kthyese me aeroplan per tre ore !

Ku e kam shtepin ?

.... ku e kam shtepine !!!!--- kete e shtrovebukur si pyetje Drini ,kete sa shof po mundohemi te gjithe te kuptojme , ku i kemi shtepit!??????

--- ne funksion te vlerave materjale si pjese e qellimit ne jete ,kemi ardhur ne shkallen Nomad Modern , prandaj thash, qe baze marr shtepin ku linda, dhe baze marr shtepine qe qe me strehonku ato mure qe me bene te ndjehem mire ne te , se pse vendit nuk i jap shume rendesi ,shtepija ime eshte vendi dhe prona ime private.....eshte e imja ..ka vlere per mua

Reana
27-05-06, 23:32
Reana sinqerisht nuk e paskam ditur qe ne Tetove e quajne ashtu tek ne lame e quajne vendin ku eshte fshire gruri me kuaj e qe.


Po ata qe nuk kane oborr e jetojne ne te 20 kat si ta gjejne shtepine ?:biggrin:

Me harte:cool: :tongue:

Kodra
28-05-06, 11:50
Me harte:cool: :tongue:

**********
**********
**********

Nė ditėn e sotme po pėrdoren tė ashtuquajturit " Navigacione" :biggrin: .

Mundohuni,aty ku gjendeni ta ndjeni veten si nė shtėpi,pėr tė vetmin fakt se,tė mendosh qė nuk je nė shtėpi,tė kaplon njė ndjenjė e ēuditshme,jo e rehatshme :smile: .Kodra

Reana
28-05-06, 14:22
GPS (Global Positioning System), jane sisteme navigacioni, te cilat shfrytezojne informacionet nga satelitet, dhe vazhdimisht bartin informata e lokacioneve ne Toke ne qendrat e caktuara, te cilat pastaj ne menyre automatike barten tek konsumatori.
Po pamarre parasysh sa i avancuar shte sistemi te cilin ato sisteme perdorin, parimi kryesor i punes se tyre tyre, jane perdorimi klasik i hartave.

Nuk e di se a kane arritur keto sisteme ne KS, por ky sistem konsiderohet te jete global, dhe ketu ne SHBA tanime pothuaj gjithkush ka nje sistem te tille ne veturen e vet-qe ti gjejne shtepite e tyre me lehte:rolleyes: ...:tongue:

Domira
29-05-06, 16:38
Tollovaj o ka shkon puna shpijav ne ket kohe po qa me ba de:biggrin:

Reana
30-05-06, 20:28
A (eshte) tollovajt krejt, mire po thua...:tongue:

vendasi
01-06-06, 00:03
Shtėpia...
E kam dėgjuar njėherė thėnien "Ujku nuk ka shtėpi". Sigurisht
kam qenė i vogėl, dhe ujkun e kisha pandehur si bishė tė
keqe.
Dhe, ndoshta qė atėherė kisha filluar ta urrej ujkun!
Shtėpia nuk ėshtė vetėm objekt (mė sė paku ėshtė objekt),
ajo edhe mund tė mos ekzistoj fare (tė jetė rrėnojė e tėra, e
tillė ishte kur u ktheva nga lufta), megjithatė ajo mbanė
emrin Shtėpi.
Atė ditė mė kishte ndodhur diēka krejt e papritur. Mė kishin
dalur para syve detajet mė tė parėndėsishme tė jetės sime.
Loja me fėmijėt e lagjes, zhurma, qortimet e gjyshes qė ia
prishnim lulet dhe xhami i thyer me top pika-pika. Kurrė mė
parė s'e kisha kujtuar kėtė, e tani mė ribėhej aq qartė, aq
kthjellėt...
M'u kujtuan edhe shumė e shumė gjėra tjera. Dasmat,
vdekjet, kurreshtja jonė fėmijėrore nė lojė e gėzime, ēudia se
si qanin tė rriturit (kur vdiste dikush), dita e parė e shkollės dhe
pėrcjellja ime pėr nė shkollė...
Mė vonė, e kisha kuptuar pse mė ishin rishfaqur tė gjitha kėto
copėza jete. Sė paku mendoj qė e kisha kuptuar?!
Mė ishte dashur njė tronditje e madhe, shumė e madhe.
Largimi nga shtėpia, nė kohėn kur askush nuk e dinte se a do
tė kthehej prap!
U ktheva.
Sa herė provoj ta ribėj ndonjė ngjarje tjetėr nga e kaluara,
nuk ia dal dot. As nėpėr mjegull s'mė kujtohen gjėrat qė kishin
ndodhur dikur, tė tjerėt m'i pėrmendin.
Shtėpia ėshtė aty, ku ėshtė fėmijėria (pėr mua). Gjithēka
tjetėr ėshtė "vendqėndrim", "vendbanim" apo diē e
ngjashme.
Tani mė nuk e urrej ujkun. Bile mė dhimbset. S'ka gjė mė tė
keqe se tė mos kesh shtėpi!!!

Postim mjafte i prekshem Pokeri.......
Besoje qe ka shume nder ne qe e kane perjetuare nje gje te tille..Fale zotit qe te gjithe e kemi nje shtepi te madhe qe askushe smundet ta rrenoje e ajo eshte "KOSOVA"
Te pershendes Pokeri.....

e_martumja
02-06-06, 23:08
Shtepijen e kam mbas oborrit qe gjindet ball per ball me tjera shtepija :biggrin: :biggrin: :biggrin:


mos po e njef naj kush ???''

Dea IS
05-06-06, 13:21
Ne nje qytet te vogel me bukuri te shumta natyrore, ne Rrafshin e Dukagjinit, ne vendin ku gjej qetesine, njerezit qe i dua e gjithcka tjeter eshte edhe shtepia ime.

Reana
05-06-06, 20:12
Mbas dere.:tongue:

vjeshta
05-06-06, 21:58
Shtepine e kam ne foto.:frown:

Agroni22
05-06-06, 23:18
ATU KU FLEJJJJJ

Paradox_13
10-06-06, 23:03
Shtepijen e kam mbas oborrit qe gjindet ball per ball me tjera shtepija :biggrin: :biggrin: :biggrin:


mos po e njef naj kush ???''
Pernga pershkrimi me duket sikur te kesh afer edhe shkollen..::smile:

e_martumja
10-06-06, 23:07
Pernga pershkrimi me duket sikur te kesh afer edhe shkollen..::smile:


a po e njofshe fshatin time gjylekar :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Paradox_13
10-06-06, 23:09
a po e njofshe fshatin time gjylekar :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Hahahah.. jo moj Skifteraj e quajn tash..:smile:

e_martumja
10-06-06, 23:15
[quote=Paradox_13]Hahahah.. jo moj Skifteraj e quajn tash..:smile:[/quot

bilem edhe gjylekresht i thojshin veq po ja ndrrojn emrin :biggrin:

Murgesha
17-06-06, 11:44
- "Mami ku po shkon?" - mė pyeti djali para ca ditėve.
- "Nė shtėpi" - ju pėrgjegja me gaz nė zemėr e ftyra mė rrezatonte lumturi..
- "Si bre mam, po ne shtėpinė e kemi kėtu?" - mė tha djali dhe vari buzėt.
- "Po bir kėtu kemi ne shtėpinė, por ne kemi edhe njė shtėpi tjetėr, tė cilėn po shkoj ta shof, tja ndjej erėn (thuaja tė harruarr) tė frymoj e lirė sėrish dhe... tė ndjehem sėrish njeri mendova e shpirti mė trazohej nga emocionet...."

Ishte ditė e Shtunė atė ditė qė mu shfaq Gjilani para syve tė mi, dielli rrezonte dhe unė nuk mbajta syzet edhe pse ai mė vriste sytė, doja ta shifja Gjilanin tim me sy tė lirė tja shof tė gjitha ngjyrat ashtu siē i ka. Rrugetoj pėrmes rrugės kryesore dhe shikoj me sy tė mjegulluar nga lotėt pėr tė cilėt ja kam inat vetes, unė dua tė shof tė ngij syrin tim me pamje tė kthjellėt po shpejt e shof se e kam tė pamundur dhe tėrhiqem. Mbėshtetem nė karrigė tė makinės dhe shiqoj turbull e mė ndėrprehet shpesh shikimi nga faculeta me tė cilėn fshij lotėt. Pas pak hyjė nė rrugėn e shtėpisė time, e kam tė pamundur tė orientohem, tė dij se ku jam nga ndryshimet e shumta qė kishte pėsuar ajo rrugė. Dhe ja kthesa, e pas saj ėshtė shtėpia ime, nuk di si pėrmbahem e ndjej veten tė dobėt dhe kam marramendje tė madhe. Makina hyri nė oborrin e shtėpisė time, shof familjarėt e mij tė grumbulluar aty, njof tė mėdhenjtė por ėshtė edhe grumbulli tjetėr tė cilėt i lashė fėmijė e po i shof disa burra dhe gra, nuk shof asgjė mė, po ndjej pėrqafime tė njė pasnjėshme faqet mė lageshin e thashė me vete;
- "Ufffff sa lot paska njeriu...."
Ditėve tė para tė qėndrimit tim aty e ndjeja veten tė humbur, shikoja ndryshimet e bėra shtėpisė ku u rrita mė dukej e huaja, fėmijėt e dikurshėm tash ishin tė rriturr, vėllezėrit e motrat tė ndryshuar, oborri nuk kishte mė lulet qė i kishte dikur, as qershia tė cilės i hipja tė ja merrja kokrrat mė parė tash nuk ishte, ka rrjedhur shumė ujė kėto vite qė s`kam qenė i thashė dikur vetes dhe fillova tė e mbledh veten...
Dilja nė qytet po asgjė smė bėnte mė pėrshtypje edhe ai ishte bėrė i huaj pėr mua. Nė rrugėn e shtėpisė time janė edhe tė gjitha shkollat e mesme tė Gjilanit, shihja shkollarėt e shumtė tė kalonin ēdo ditė aty pari e unė mė kot pritja ndonjė pėrqafim tė ndonjė shoqeje apo shoku shkolle qė i kisha mė parė. Ata kishin tretur dikund nė vorbullat e jetės, ashtu sikur edhe unė. Gjatė daljes time nėpėr qytet mė kot pritja tė shof fytyrė tė njohur e shpesh mė shkonte mendja me mendimin ogurzi;
"Jam e huaj, jam e huaj edhe kėtu ku u rrita"
Erdhi dita e kthimit, edhe atje ju thashė po shkoj nė shtėpi, e nė mendje po shkoj askund se unė s`kam mė shtėpi. Po kthehem nė vendin e huaj nga e huaja.
Vallė a ndjehet kėshtu ēdo mėrgimtar kur takohet me vendlindjen??
Kemi ne shtėpi??

turisti
17-06-06, 20:43
- "Mami ku po shkon?" - mė pyeti djali para ca ditėve.
- "Nė shtėpi" - ju pėrgjegja me gaz nė zemėr e ftyra mė rrezatonte lumturi..
- "Si bre mam, po ne shtėpinė e kemi kėtu?" - mė tha djali dhe vari buzėt.
- "Po bir kėtu kemi ne shtėpinė, por ne kemi edhe njė shtėpi tjetėr, tė cilėn po shkoj ta shof, tja ndjej erėn (thuaja tė harruarr) tė frymoj e lirė sėrish dhe... tė ndjehem sėrish njeri mendova e shpirti mė trazohej nga emocionet...."

Ishte ditė e Shtunė atė ditė qė mu shfaq Gjilani para syve tė mi, dielli rrezonte dhe unė nuk mbajta syzet edhe pse ai mė vriste sytė, doja ta shifja Gjilanin tim me sy tė lirė tja shof tė gjitha ngjyrat ashtu siē i ka. Rrugetoj pėrmes rrugės kryesore dhe shikoj me sy tė mjegulluar nga lotėt pėr tė cilėt ja kam inat vetes, unė dua tė shof tė ngij syrin tim me pamje tė kthjellėt po shpejt e shof se e kam tė pamundur dhe tėrhiqem. Mbėshtetem nė karrigė tė makinės dhe shiqoj turbull e mė ndėrprehet shpesh shikimi nga faculeta me tė cilėn fshij lotėt. Pas pak hyjė nė rrugėn e shtėpisė time, e kam tė pamundur tė orientohem, tė dij se ku jam nga ndryshimet e shumta qė kishte pėsuar ajo rrugė. Dhe ja kthesa, e pas saj ėshtė shtėpia ime, nuk di si pėrmbahem e ndjej veten tė dobėt dhe kam marramendje tė madhe. Makina hyri nė oborrin e shtėpisė time, shof familjarėt e mij tė grumbulluar aty, njof tė mėdhenjtė por ėshtė edhe grumbulli tjetėr tė cilėt i lashė fėmijė e po i shof disa burra dhe gra, nuk shof asgjė mė, po ndjej pėrqafime tė njė pasnjėshme faqet mė lageshin e thashė me vete;
- "Ufffff sa lot paska njeriu...."
Ditėve tė para tė qėndrimit tim aty e ndjeja veten tė humbur, shikoja ndryshimet e bėra shtėpisė ku u rrita mė dukej e huaja, fėmijėt e dikurshėm tash ishin tė rriturr, vėllezėrit e motrat tė ndryshuar, oborri nuk kishte mė lulet qė i kishte dikur, as qershia tė cilės i hipja tė ja merrja kokrrat mė parė tash nuk ishte, ka rrjedhur shumė ujė kėto vite qė s`kam qenė i thashė dikur vetes dhe fillova tė e mbledh veten...
Dilja nė qytet po asgjė smė bėnte mė pėrshtypje edhe ai ishte bėrė i huaj pėr mua. Nė rrugėn e shtėpisė time janė edhe tė gjitha shkollat e mesme tė Gjilanit, shihja shkollarėt e shumtė tė kalonin ēdo ditė aty pari e unė mė kot pritja ndonjė pėrqafim tė ndonjė shoqeje apo shoku shkolle qė i kisha mė parė. Ata kishin tretur dikund nė vorbullat e jetės, ashtu sikur edhe unė. Gjatė daljes time nėpėr qytet mė kot pritja tė shof fytyrė tė njohur e shpesh mė shkonte mendja me mendimin ogurzi;
"Jam e huaj, jam e huaj edhe kėtu ku u rrita"
Erdhi dita e kthimit, edhe atje ju thashė po shkoj nė shtėpi, e nė mendje po shkoj askund se unė s`kam mė shtėpi. Po kthehem nė vendin e huaj nga e huaja.
Vallė a ndjehet kėshtu ēdo mėrgimtar kur takohet me vendlindjen??
Kemi ne shtėpi??

Pershendetje e nderuar per tekstin aq te prekes.

Ashtu eshte dhe fjalet e tua jane aq te sakta,saqe edhe vet kam pas bindje qe jam takuar me te kaluaren-aq te afer zemres e aq te larget njekohesisht.Ashtu eshte kur coptohet zemra ne dy pjese edhe kur jeta naj perzin gjanesite dhe gjeresit gjeografike,kur prej dites ne dite po kuptojme edhe me shume qe mendimet e tona jane teresishte poshte ku kemi jetuar dhe ku eshte psiqika jone edhe mergimit ku gjindemi me zemer te coptuar por prap me arsye jetesore te lidhur ketu ne mergim dhe te frikuar se kemi mbetur turistat per gjithmone me lote ne sy dhe parafytyrim te asaj shtepie,ngrohtesia e se ciles do te na ngohe deri ne vdekje.

TURISTI i vetmuar.

vendasi
18-06-06, 03:58
Dola nga Kosova per tu kthyer ne te njetin vite,prej atije viti (1991)mendoje si te kthehem me duket qdo dite,dhe ja ku jame ende.I huaje ku jetoje,i huaje ku kame lindure.....

Reana
18-06-06, 14:34
Per dike shtepi eshte interesi-per dike shtepi eshte drejtesia.

vendasi
18-06-06, 18:15
Dikush ka dale per ta gjetur kinse DREJTESINE e i ka hyre ne gjak interesi dhe libertia e atije vendi ku jeton,andaje i jep te drejte vetes qe te hudhe rere syve te te tjerve qe nuk pajtohen me konkludimet e tija/saja....mos ja jep askujte gishtin se ta merre edhe doren....

Reana
18-06-06, 18:42
Dikush ka dale per ta gjetur kinse DREJTESINE e i ka hyre ne gjak interesi dhe libertia e atije vendi ku jeton.
Mendim me vend.

dr1ta
03-07-06, 00:12
Aty ku kam lind .

seriozja_19
03-07-06, 00:35
Une si mbas drejtimit tim shkollor kam udhetuar teper dhe cdo vend qe kam vizituar, ka qen disi si shtepi per mua. Edhe ne hotelin ne NYC e kam ndjere veten si me qen ne shtepi sepse i kam pasur disa gjera me vete qe me kan dhen ndjenjen shtepiake: foto albume, teddy (hahaha), pixhame 100 % cotton, romane, visa card...hahahaha

Deri me tani i kam nderruar vetem 2 vendbanime, ti numeroj ketu shtepiat apo appartments qe kemi pasur me duket absurde sepse duhet te qendroj vetem ne kete teme te hapur nga vendasi yne...

Zero Cool
03-07-06, 10:07
Une si mbas drejtimit tim shkollor kam udhetuar teper dhe cdo vend qe kam vizituar, ka qen disi si shtepi per mua. Edhe ne hotelin ne NYC e kam ndjere veten si me qen ne shtepi sepse i kam pasur disa gjera me vete qe me kan dhen ndjenjen shtepiake: foto albume, teddy (hahaha), pixhame 100 % cotton, romane, visa card...hahahaha


Mos harrove qetu me shtu edhe diqka , trego drejt a ?

seriozja_19
03-07-06, 14:58
Mos harrove qetu me shtu edhe diqka , trego drejt a ?

Me te vertet inteligjent djali, po i kisha harruar edhe keto gjerat:
brushen Dr. Best, pasten Odol Med 3 dhe shminkat Lancaster,... :biggrin:, tjerat nuk po i permendi...hahahaha

Guri i madh
07-07-06, 21:21
Dola nga Kosova per tu kthyer ne te njetin vite,prej atije viti (1991)mendoje si te kthehem me duket qdo dite,dhe ja ku jame ende.I huaje ku jetoje,i huaje ku kame lindure.....na kena mbet as me sheher e as me barilev

Vin-Diesel
22-07-06, 21:21
Te Ura E Zallit !

Daja POLIC
23-07-06, 01:59
Para tri viteve isha ne Kosove,duke fluturuare ne Ajeroplan me shkoje mendja dhe pernjemoment qesha me vete e i thash vetes po shkoj ne shtepi......pas tri jave qendrimi ne Kosove erdhi koha me u kthy prape ne ajroplane duke u kthyer ne vendin ku jetoj prap me shkoje ne mende dhe prap thashe se po shkoje ne shtepi ksaje here me mungoje buzqeshja......
Per mua shtepia ime eshte aty ku fimijet e mi rriten dhe edukohen
Per mua shtepia ime eshte aty ku e kaloje qdo dite
Per mua shtepia ime eshte aty ku ndihem i lire.....
Si qendron fakti tek ju???????
Ju eprshendes te gjithve...
Vendasi

me hi fell e fell mir e ki vendas

Vetem per mendimin tim , shtepia ime eshte aty ku jam rritur ( dardani)

vendasi
06-08-06, 19:50
me hi fell e fell mir e ki vendas

Vetem per mendimin tim , shtepia ime eshte aty ku jam rritur ( dardani)
E si e quan ate objekt ku jeton Daja Polic........??

Guri i madh
08-08-06, 22:37
Te Ura E Zallit !
vin-disel pejan i kapishnices qenke apo i ndruar afer gjamis te kuqe e paske shtepin

Vin-Diesel
03-09-06, 21:48
vin-disel pejan i kapishnices qenke apo i ndruar afer gjamis te kuqe e paske shtepin

Jo e kam ne rrugen e Spitalit

Guri i madh
04-09-06, 18:29
Jo e kam ne rrugen e Spitalitmir qenkemi fqinj une banoj ne lagjen dardania tani mbas lufte quhet me ke emer aty afer stadionit kur te vish me kqyr futbollin e kie bileten gratis

Vin-Diesel
05-09-06, 13:51
mir qenkemi fqinj une banoj ne lagjen dardania tani mbas lufte quhet me ke emer aty afer stadionit kur te vish me kqyr futbollin e kie bileten gratis

Flm per Mike pritjen!
Afer stadiont Shahin HaxhiIslami!!

e_martumja
10-09-06, 15:51
Per ball postes dhe Pharmacis ose mbi nje restaurant :biggrin: :biggrin: :biggrin: Kuku ste koka shpi more por banes !

Zana_ch
10-09-06, 18:45
ne oborr more rreth e rreth me gardh te gjelbert (thuja) perball Fritzit dhe Rudit

vendasi
10-09-06, 19:13
ne oborr more rreth e rreth me gardh te gjelbert (thuja) perball Fritzit dhe Rudit
uuuuu edhe ne Zvicerr paska Gardhiqe aa,, un mendova veq taraba haha(Zaun)

Guri i madh
10-09-06, 21:27
ahhh jena te katandisur nga pluhuri i KOSOVES , B, kur po fryn fryma nga veri perendimi

uck_aksh
11-09-06, 00:17
shtepin e kam ne oborr
oborrin e kam me nje katund
kadundi esht ne rrethin te prizrenit
prizreni esht ne kosov
kosova tash edhe naj vjet hyn ne evrop
evropa esht dihet ku esht
ne rruzullin toksor
jo ne mars

Buqja_ch
19-05-07, 20:24
Nuk e di se sa keq u ndiva per dia shkrime si ju kan pergjigj temes serioz ..sidomos Murgesha .Eh Vendas ashtu eshte si thua Ti ..
Kejo tem ishte per ata si e kan perjetu ..por shume eshte me e dhimshme per ata si
kan kalu shum vite pa marr ate rruge si e kane endrru qdo nate..
Eshte teme e gjat te shkruhet e te flitet se si ndihemi..
Mirpo se mohoi se ni vend kur kalon ma shum se gjymen e jetes
asaj shtepije nuk mundesh te mos i thash shtepi e jotja..
Vertet shkojm ne pushim ne shtepin ton.. por dita dites mbetet ajo shtepi vetum kujtim
i se kaluares.dhe enderr per te kalu disa dite pushimi ne vitet e ardhshme..
Vrtet jemi vetum ne pushim nuk mendojm ma shum vetum ti takojm te afrmit ton..
per sa dit te jemi atje.. nuk mendoi se do ta le oren te koka te me zegjoj..po flej ashtu si me flihet
kur te afrohen dite e fundit kemi tjera fjal..na shkun dite.kemi pun.kemi shkoll
kemi.kemi.kemi shume qka ..po ku i kemi ne shtepin ton edhe pse te huaj ketu shtepin
e bem me djersen ton nuk na fali as kush...
Por psa ajroplani te merr shpejtsin e madhe te ndahet nga ajo toke..
Ndihem sikur me mbeti zemra atje..dhe pyes a jetohet pa zemer ...
Eh edhe kesaj i thon jet ..duhet te pajtohemi

Arkza
19-05-07, 20:32
Te Ibri :biggrin: Pa Hajgare e kam :wink:

prishtinasi
19-05-07, 20:57
Bregu i diellit....pa hajgare e kom edhe une:biggrin:

rilinda
19-05-07, 21:00
Mbi themel...

rilinda
19-05-07, 21:01
Bregu i diellit....pa hajgare e kom edhe une:biggrin:

oooo... ku je kojshia i dajve?

prishtinasi
19-05-07, 21:02
oooo... ku je kojshia i dajve?

Ueee...dolem te njofshem...qe dajes, qysh je ti...:tongue:

hasanmehmeti
19-05-07, 21:07
Siq eshte thene ne Profil, per momentin kudo qe jame ne Dunja kam shtepine.

Buqja_ch
19-05-07, 22:14
Siq eshte thene ne Profil, per momentin kudo qe jame ne Dunja kam shtepine.

Te flm.. per keto fjal si i solle ...Hasanmehmeti

Disa me nalte si keni postu e keni pas venin te humori apo temat e lira ..
nuk e di pse shumicen e temav i ktheni ne humor...
flm..per mire kuptim

e_martumja
19-05-07, 22:41
Karrshi Postes dhe Farmacis :biggrin:

Paradox_13
19-05-07, 22:45
Karrshi Postes dhe Farmacis :biggrin:

Po te vjetren e ku e ke te ren..??

e_martumja
19-05-07, 22:49
Po te vjetren e ku e ke te ren..??per at Ne Kosove ne e fjalen ?

Paradox_13
19-05-07, 22:56
per at Ne Kosove ne e fjalen ?

Po ne Kosov se ishalla nuk ke ba ndonja edhe ne Hane....

e_martumja
19-05-07, 22:59
Po ne Kosov se ishalla nuk ke ba ndonja edhe ne Hane.... ahahahahahah Atje mos vete ku e kam, as pula nuk ban voe :biggrin:, ngat teje e kam apo :biggrin: a po vijn pulat tek ju ahahahah

Paradox_13
19-05-07, 23:42
ahahahahahah Atje mos vete ku e kam, as pula nuk ban voe :biggrin:, ngat teje e kam apo :biggrin: a po vijn pulat tek ju ahahahah

Pulat jo por gjelat,sjan ka na lan rehat....ahahaha

Elina
20-05-07, 00:06
Bregu i diellit....pa hajgare e kom edhe une:biggrin:

Qy qy, ani ne breg te diellit...:biggrin:


Une perballe malit hahahhahahah...:biggrin: (pa hajgare edhe une)


Ps:kom me ardhe e me ta lene kile te dera e me ike ...:biggrin:

prishtinasi
20-05-07, 00:08
Qy qy, ani ne breg te diellit...:biggrin:


Une perballe malit hahahhahahah...:biggrin: (pa hajgare edhe une)


Ps:kom me ardhe e me ta lene kile te dera e me ike ...:biggrin:

hahahaha....ti te G..... garant, ani hypi 4-shit (hajgare)

Elina
20-05-07, 00:12
hahahaha....ti te G..... garant, ani hypi 4-shit (hajgare)


Hahahhahaha,jo te G.po te T....hahahahhaha,dil se po te pres ne stacion hahahhaha(nime hajgare ke )hahahhahah:biggrin:

prishtinasi
20-05-07, 00:16
Hahahhahaha,jo te G.po te T....hahahahhaha,dil se po te pres ne stacion hahahhaha(nime hajgare ke )hahahhahah:biggrin:

Per, dy stacione (ndalesa autobusi:biggrin: ) s'ja pasna qellu...po bjen shi ruju....thirre "victory-in":biggrin: , tash po pritoj me shkrujt qe ke hajgare...

Elina
20-05-07, 00:22
Per, dy stacione (ndalesa autobusi) s'ja pasna qellu...po bjen shi ruju....thirre "victory-in":biggrin: , tash po pritoj me shkrujt qe ke hajgare...


Hahhahah, e sakte...bash dy staciona jan...:biggrin:

Phaaaa, po te shpejte jan keta te Victory-se,erdh...:biggrin:

Nuk e kam ndermende me e shkru qe ke hajgare,se ti e din qe eshte hajgare :biggrin:

prishtinasi
20-05-07, 00:25
Hahhahah, e sakte...bash dy staciona jan...:biggrin:

Phaaaa, po te shpejte jan keta te Victory-se,erdh...:biggrin:

Nuk e kam ndermende me e shkru qe ke hajgare,se ti e din qe eshte hajgare :biggrin:

Thuj lsho taksimetrin...e ti paguje ne rroge...hahah

Elina
20-05-07, 00:28
Thuj lsho taksimetrin...e ti paguje ne rroge...hahah


Hahahhahahahahha,qyqy leje se me mire po e marr autobusin,se stacionin e kam ne dere te shtepise :biggrin:

Agolli
20-05-07, 00:29
Afer mullinit, te Haxhi Zekes!(PEJE) http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
20-05-07, 00:40
Te kerrshi i Uglarit qy.....................hghghghghghghghghg

luckyman
20-05-07, 00:41
Te..........Shaban Arusha______________________

lonaaa
20-05-07, 02:41
Skam shtepi ,vetem banes! :biggrin:

valiii
20-05-07, 02:51
Shtepine kam te mahalla e Tibicurrve perballe Juvelireve qaty afer ures se gumes karshi xhamise se ushtareve .!

uliksi31
20-05-07, 22:59
Between Mississippi & Main.

Sy_kaltra
21-05-07, 12:14
Between Mississippi & Main.

Ni oborr me uliksin31-jr .

egi
21-05-07, 19:22
midis oborrit hahhaha

vjeshta
21-05-07, 19:28
Afer mullinit, te Haxhi Zekes!(PEJE) http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kojshi te paskna .......

RiannA
23-05-07, 16:21
Drejt me shitoren e Shabanit! :biggrin:

Aty ku e kam familjes dhe shoqerin afer esht shtepia ime!

selvija
28-05-07, 15:30
Mes te oborrit..

turisti
28-05-07, 15:33
E kam ne rruge....

Arkza
28-05-07, 15:38
E kam ne rruge....Uuuu Po Po pe di aty ne Udhkryq a :biggrin: e ne mes me Semaforat

turisti
28-05-07, 15:44
Uuuu Po Po pe di aty ne Udhkryq a :biggrin: e ne mes me Semaforat

Po,mu aty tek shenja e :biggrin: STOP -it :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha ha.

Agolli
28-05-07, 15:53
Kojshi te paskna .......
Kurre s'kisha besu ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Arkza
28-05-07, 15:54
Po,mu aty tek shenja e :biggrin: STOP -it :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha ha.Shih shih Damaqari po don me na bo me dije mos me ardhe me pij kafe veq po na thu aty per STOP-it a ncncnncncc hahahahhahahahahahhaa

Preshevar
28-05-07, 16:17
N'midis oborrit,.. nuk deshta qe t'nesermen kur t'zgjohem,.. me mi mbyll dritaret kojshia me 4 katshin etij.. e kshtu rahat :biggrin:

LuLjaa
28-05-07, 16:17
Sa interesant ēfar Teme .. Ku e keni shpin

Pse me ju kallxu a e dini se ku eshte e ku i bjen hehe

Rr. V. Gervalla :P

turisti
28-05-07, 16:18
Shih shih Damaqari po don me na bo me dije mos me ardhe me pij kafe veq po na thu aty per STOP-it a ncncnncncc hahahahhahahahahahhaa

Jooooo, STOPI dmth : mbaron rruga dhe kthehuni tek TURISTI me pij kafe,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

luckyman
28-05-07, 16:20
Nje e kamé ne Cerrvajc,tjetren ne Tuhejn.

Preshevar
28-05-07, 16:21
Sa interesant ēfar Teme .. Ku e keni shpin

Pse me ju kallxu a e dini se ku eshte e ku i bjen hehe

Rr. V. Gervalla :P

Nuk e di,.. po prit ta shėnoj dikon e ndoshta naj fmi aty pari din mem kallxue.. sa e pate numrin ??? :tongue:

Arkza
28-05-07, 16:21
Jooooo, STOPI dmth : mbaron rruga dhe kthehuni tek TURISTI me pij kafe,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.hahah ahahahhah po veq a na qet edhe cigare a veq kafe :biggrin: :tongue:

Virti
28-05-07, 20:34
e kam large nga ketu! :cool:

Arkza
28-05-07, 20:40
e kam large nga ketu! :cool:Ku de ku qy .... mos Rast:biggrin: isht te Shpija e Sakatumit hahahhahahahaha

Virti
28-05-07, 20:40
Ku de ku qy .... mos Rast:biggrin: isht te Shpija e Sakatumit hahahhahahahaha
pak ma large se shtepia e te pasakatumes... :biggrin:

Arkza
28-05-07, 20:42
pak ma large se shtepia e te pasakatumes... :biggrin:hahahahahah Jo more se me kan keshtu kishum Pij kafe bashke najheere :tongue:

Virti
28-05-07, 20:45
hahahahahah Jo more se me kan keshtu kishum Pij kafe bashke najheere :tongue:
ndoshta kur te sakatohesh, afrohesh pak... :biggrin:

Arkza
28-05-07, 20:47
ndoshta kur te sakatohesh, afrohesh pak... :biggrin:hahashahahahahhahahahha Jo valla , Jam e Sigurt se ska shance deri ate-here hmmm e din ti se qysh jan Burrat Shqipataret hahahahahhahahaa :biggrin:

Virti
28-05-07, 20:50
hahashahahahahhahahahha Jo valla , Jam e Sigurt se ska shance deri ate-here hmmm e din ti se qysh jan Burrat Shqipataret hahahahahhahahaa :biggrin:
afrohemi me shtepia... phaaaa edhe ti :biggrin:

Arkza
28-05-07, 20:53
afrohemi me shtepia... phaaaa edhe ti :biggrin:po me shpija de te kuptova phaaa edhe ti ahhahahahahahahhah uuu nime ska lidhje se Kojshi hahahahahhahahahahahaahha :biggrin:

Virti
28-05-07, 20:55
po me shpija de te kuptova phaaa edhe ti ahhahahahahahahhah uuu nime ska lidhje se Kojshi hahahahahhahahahahahaahha :biggrin:
po deeeee :smile:

Arkza
28-05-07, 21:00
po deeeee :smile:hahahah Ani deeeeeeeee ani se dolum prej temes hahahahah
Une e kam Shpin te Ibri edhe ate krejt afre 300 metra :biggrin:

Virti
28-05-07, 21:02
hahahah Ani deeeeeeeee ani se dolum prej temes hahahahah
Une e kam Shpin te Ibri edhe ate krejt afre 300 metra :biggrin:
po u duhka me i hy Ibrit fund e krye dhe me t'a gjete shtepine... :biggrin:

Arkza
28-05-07, 21:05
po u duhka me i hy Ibrit fund e krye dhe me t'a gjete shtepine... :biggrin:Ja ja se te Hysh andje te ka vraf Zoti hahahahhahaha del atje ne Veri hahahahahahhaa
jo more hiq ski me kalu si te vish me ballon veq gjuju pak para Ibrit e bjer tanon ne shpi temin hahahahahahahhaha :biggrin:

Virti
28-05-07, 21:07
Ja ja se te Hysh andje te ka vraf Zoti hahahahhahaha del atje ne Veri hahahahahahhaa
jo more hiq ski me kalu si te vish me ballon veq gjuju pak para Ibrit e bjer tanon ne shpi temin hahahahahahahhaha :biggrin:
ishalla nuk vrahna... :biggrin:

Arkza
28-05-07, 21:11
ishalla nuk vrahna... :biggrin:hahahahahahahhahaahhahahahha
hajt more dhe ti mos ki marak se ta shtroj nja 50 metra katrore me kasht hahahahhahahahahahahhahahahahahahah :tongue:

Virti
28-05-07, 21:13
hahahahahahahhahaahhahahahha
hajt more dhe ti mos ki marak se ta shtroj nja 50 metra katrore me kasht hahahahhahahahahahahhahahahahahahah :tongue:
hahaha valla ma mbushje mendjen, sepse me pelqen ashtu! :biggrin:

Arkza
28-05-07, 21:15
hahaha valla ma mbushje mendjen, sepse me pelqen ashtu! :biggrin:hahahahhahahah I qarte je ti valla hahahahha asiii i Sakatum hahahahhah :tongue:

LuLjaa
28-05-07, 22:20
Nuk e di,.. po prit ta shėnoj dikon e ndoshta naj fmi aty pari din mem kallxue.. sa e pate numrin ??? :tongue:

Mos e vet kerkan qe une pot kallxoj s'ka numer hiq po sit hysh n'qat rrug drejt e te une vjen :biggrin:

uliksi31
28-05-07, 22:27
Mos e vet kerkan qe une pot kallxoj s'ka numer hiq po sit hysh n'qat rrug drejt e te une vjen :biggrin:

Ti a shpin e Rafetit po e tregon a? Djali pot dvet per shpi t'vajznis.

turisti
29-05-07, 04:07
hahahahahahhah po veq a na qet edhe cigare a veq kafe :biggrin: :tongue:

Edhe -cigare- edhe - kafe-,sepse ashtu i lypin rregullat....:smile:

Lona
30-05-07, 14:24
Shtepia ime eshte rrethe lumit.....

GjiLanasJa_
27-07-07, 23:30
Shtepija ime esht ne Gjilan valla :P:P

buli_008
28-07-07, 08:38
PlaNeti: ToK
KonTinenTi: AVROP
GadiShuLli : Ballkanik
RepUbLika: MaqedoNis
VenDi : SHKUP
LaGj`ja: KALA (kejt Mafijash:P)
RruGa : JOAKIM KERQOFSKI
Nr : 36
tel: nan nan nisu N`kam :)

Tomori
12-08-07, 21:57
shtepin e kam 200 metra nga sheshi (qendra) e qytetit...

aroza
15-08-07, 10:55
Shtėpin e kam te kroni, e kroni ėshtė ngat bunarit.

egi
15-08-07, 19:59
shpin e kam ne midis te oborrit me asfallt, tymin e kam prej oxhakut :biggrin:

AuRoNi
15-08-07, 20:02
Shpin e kam me veti, kah shkoj e baj, du me than me ban mua.

aroza
15-08-07, 20:41
Shpin e kam me veti, kah shkoj e baj, du me than me ban mua.

Gjė e gjėzė : Kah shkon shtėpin e merr me vehte. Kush ėshtė ?

^katunari^
15-08-07, 20:45
Qe valla qitu ne fund te bashqes

Zana_ch
15-08-07, 21:00
Shtepin e kam ne oborr ........e oborri ashte i rrethume me gardh te gjelbert ....hehehe thuni se zana kenka fanatike oooo

aroza
16-08-07, 18:25
Gjė e gjėzė : Kah shkon shtėpin e merr me vehte. Kush ėshtė ?

Mos gabofsha : Breshka/ani.

aroza
16-08-07, 18:36
Qe valla qitu ne fund te bashqes

Tė lumt o katunar se e paske pėr merak (shpijen), nuk do tė pyes pėr arkitekturėn se qenka shumė perfekt, veq rrotat s'duken dhe enterieri.

Ah, kėta katunarėt ē'far s'kujtohen, edhe kėsaj vere kan ngé boll, se ka marr goxha thatė.

eMiraa
04-09-07, 09:00
mos dalesh nje her nga shpija se mbetesh turist i perhershem

te them se kam shtepin aty ku linda po bie ne kundershtim me fjalet e mia qfar ti themi ne te ardhmen femijve tan ku ata kan shtepin qe kan lindur larg nga kosova???

Domira
04-09-07, 09:07
Deri ne qender me duhet me shku me autobuz, po nejse...

Diana007
04-09-07, 13:52
Deri ne qender me duhet me shku me autobuz, po nejse...

Hec moj ne kemb se esht me mir per shnet me hec :biggrin:

Ne oborr ku tjeter qy :tongue:

Kavaleri
04-09-07, 14:28
NE PECAN TE MADH !! Edhe shpi qe se ka kush bile.
e jo Budakov si do qe me qun ne budakov hahahah!!

uck_aksh
04-09-07, 14:52
un shpi nuk kam iq, jam ka rri ne shtepit te babes e baba e ka shtepin 13 KM larg prizrenit e 17 Km larg rahovecit dhe 11 km larg therandes (suharekes)

Diana007
04-09-07, 15:52
NE PECAN TE MADH !! Edhe shpi qe se ka kush bile.
e jo Budakov si do qe me qun ne budakov hahahah!!

AHhahhahahhaha kap njerin e mesho tjeterit :biggrin:

Kavaleri
04-09-07, 16:05
AHhahhahahhaha kap njerin e mesho tjeterit :biggrin:
hahah, ti edhe me ma mshu, edhe mem djeg ta fali.
Kur tna rreh neve cila laxhe vjen ne rrall? a ki guxim me treu a? hahaha

Kavaleri
04-09-07, 16:06
un shpi nuk kam iq, jam ka rri ne shtepit te babes e baba e ka shtepin 13 KM larg prizrenit e 17 Km larg rahovecit dhe 11 km larg therandes (suharekes)
Diku ka krush apo? te pershendes Kojshi.

Kavaleri
04-09-07, 16:08
Diku ka krusha-xerrxja? diku po a? te pershendes Kojshi.
se kam dal shum i ri ne ket gurbet, mos besofsh shiko pershkrimin aty tek tema:
Arsyja se pse u larguama nga Vendlindja.

Sy_kaltra
09-09-07, 11:19
Te dera Oborit :smile:

turisti
09-09-07, 11:50
Fort ne ven te mire, e rrethekuar me gjelberim,ne afersi jane dyqanet dhe qendrat tregtare,por une me shume e dua :biggrin: kallaballekun e Bit Pazarit :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

AuRoNi
21-11-07, 22:19
Mos gabofsha : Breshka/ani.
A bre sa e zoja ti, e paske gjet shume shpejt e drejt.
E mir kur jemi te Breshka-ni.
A e din ti kur breshkani kish nxan niher ni lepurosh n'llug, cka kish ba vaki?

Elina
21-11-07, 23:57
Ne pjesen me te bukur te Prishtines!!!:tongue:

luan_i
22-11-07, 08:09
Perskaj magjistrales...

Linka_pz
22-11-07, 08:26
..........Midis Prizrenit ......

gjurma
22-11-07, 09:54
Home is where ur heart make it...nejse shpija jeme osht n Pej. ;)

Akili
22-11-07, 10:00
ne oborrr e kom qyy

CrazyAlbo
22-11-07, 12:10
NE PECAN TE MADH !! Edhe shpi qe se ka kush bile.
e jo Budakov si do qe me qun ne budakov hahahah!!

Mire eshte te jesh i Budakoves :-)

Jo qe jam une por..

lol

gjurma
22-11-07, 12:12
ka i bjen qekjo budakova... n kin apo

CrazyAlbo
22-11-07, 12:20
gjurma jo ne Kine :))
Se i bjen mu kan Kinez une:(

BUDAKOVA eshte fshat ne komunen e Suharekes
per ata qe jan realista nje nder fshtrat me Hisori te vecant te vjeter dhe te re:)

Arkza
22-11-07, 15:25
Ne Qytetin e Ndar Dy-Copsh ................:mad:

gjurma
22-11-07, 16:34
gjurma jo ne Kine :))
Se i bjen mu kan Kinez une:(

BUDAKOVA eshte fshat ne komunen e Suharekes
per ata qe jan realista nje nder fshtrat me Hisori te vecant te vjeter dhe te re:)

a osht prej qetij vendi ai tipi qe bon filma me mangupa...shum filma t realizum jo artistikisht m doken mu

vjeshta
22-11-07, 16:36
U ba edhe kjo temė pėr tė kafja ??!!

Gjumashja
22-11-07, 19:44
Ne Qytetin e Ndar Dy-Copsh ................:mad:


afer teje diku.....shpresojm se shpejti do te behet 1

Lona
19-12-07, 09:35
Shtepin e kam ne qender te qytetit.

Cia-Ferizaj
19-12-07, 11:36
Shtepin e kam ne qender te qytetit.

po a .....nese vij kam me trokit ne te gjitha shtepit e qendres ....met pa ty

Lona
19-12-07, 13:21
po a .....nese vij kam me trokit ne te gjitha shtepit e qendres ....met pa ty

CIA - hajde do dale te dera e madhe tet prese ...hahahahaaaaaa

Cia-Ferizaj
19-12-07, 13:31
CIA - hajde do dale te dera e madhe tet prese ...hahahahaaaaaa
aha dmth ku ka dere te madhe ..qaty e ki shpin a .....hahahah

Dukagjinas_i
19-12-07, 13:43
,,,n'Kulle t'Dukagjinit !

Lona
19-12-07, 13:43
aha dmth ku ka dere te madhe ..qaty e ki shpin a .....hahahah

hahahaha po normal cdo shpi ka dere te madhe une ta tregoj numrin e deres!!!!!!!!!!

Ti ne rolin e CIA-se duhet te kesh aftesi ti gjejsh njerezit me pak te dhene ose leje punen shko te shpeja,....hahahahahaaaaaa

BaNu Ne JeT I sInQeRt
19-12-07, 14:29
Ne majen e Kodres....:tongue:

Dardan Kastrati
19-12-07, 14:29
Buze Drinit te Bardhe e kam shtepine edhe dyert jane nga oborri ................

Arkza
19-12-07, 14:48
A e Dini se ku eshte Shpija e Xhemiles !!! Eh Ngat Saj e Kam Shpin !!....:biggrin: :tongue:

Cia-Ferizaj
19-12-07, 15:04
hahahaha po normal cdo shpi ka dere te madhe une ta tregoj numrin e deres!!!!!!!!!!

Ti ne rolin e CIA-se duhet te kesh aftesi ti gjejsh njerezit me pak te dhene ose leje punen shko te shpeja,....hahahahahaaaaaa

un moti e kam gjet shpijen tane....veq deshta met kqyr a pom rren :wink:

Ma-Origano
19-12-07, 15:15
turisti gjithashtu ajo fjale vlen edhe per mua!

gazi-de
19-12-07, 20:28
Nuk di..........:rolleyes::tongue:...........

DritonPR
19-12-07, 21:08
Ne Qytetin e Ndar Dy-Copsh ................:mad:

ishalla pavarsia sa ma shpejt, e largohen tani shkijet prej shiut ne kosoven e pavarur :)

L~Nora
19-12-07, 21:12
Ne Oborr.....:biggrin:

Cia-Ferizaj
19-12-07, 21:13
une te selia e CIA-se ........nmujshi me ardh mem pa .....hahah sju lejne me hy mbrenda

mentor*
19-12-07, 21:13
te aeroporti i prishtines

Guri i madh
19-12-07, 23:55
shpin e kam dikun afer kti lumi kaniher e humbi rrugen po prap e gjej

http://i19.tinypic.com/6wolai0.jpg

LaCoStA
29-12-07, 13:34
une te selia e CIA-se ........nmujshi me ardh mem pa .....hahah sju lejne me hy mbrenda
Kush te tha ty se nuk em lajn me hy hahahah

Cia-Ferizaj
29-12-07, 15:39
Kush te tha ty se nuk em lajn me hy hahahah

hahahahaha ............ :rolleyes:

DritonPR
29-12-07, 19:00
une te selia e CIA-se ........nmujshi me ardh mem pa .....hahah sju lejne me hy mbrenda

Jom hi te KRYE selia E CIAs dhe FBI ne Washington :biggrin:

Cia-Ferizaj
29-12-07, 19:49
Jom hi te KRYE selia E CIAs dhe FBI ne Washington :biggrin:

ndalu qaty te qajo shenja STOP ku shkrun ..... edhe qite leternjoftimin ok edhe shtrihu pertoke masi paske hy ne CIA

DritonPR
30-12-07, 00:09
ndalu qaty te qajo shenja STOP ku shkrun ..... edhe qite leternjoftimin ok edhe shtrihu pertoke masi paske hy ne CIA

ku ne kosov aaa? qy, ndalu ti e shtrihu per toke edhe hiqe rrypin, se une me NATO more :biggrin:

Dreni30
31-12-07, 03:10
Po more e di mire se ku e kam shtepine, jo e paskam kuptu gabim pyetjen se nuk e di. Sa me thon ketu eshte dhe kur te shkoj aty nuk eshte.
Sa me thon se atje eshte.

Une pyes e ku eshte pra??????

Albonita
06-01-08, 17:53
Shtepin e kam midis Zagrebit .!!!!!

gazi-de
06-01-08, 17:59
Nuk diiiiiiiiiiiiiii...:rolleyes: ....................

LuLjaa
09-01-08, 17:51
...... n` Ferizaj .....

Paradox_13
09-01-08, 17:55
...... n` Ferizaj .....

qy qy...!!

Une jo edhe aq large nga Firizaji........

SANTANA-29
09-01-08, 17:56
Lecova dikund Lojtari e kishte shruar,,,wunderland,hahah
qatje dikund ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:tongue:

LuLjaa
09-01-08, 18:00
qy qy...!!

Une jo edhe aq large nga Firizaji........

qY, qY

dmth kojshi t'pasna ty a .. :biggrin:

Paradox_13
09-01-08, 18:03
qY, qY

dmth kojshi t'pasna ty a .. :biggrin:

...veq gjate veres,se dimrit as vet spo di ka e kam shtepin.....:smile:

LuLjaa
09-01-08, 18:10
...veq gjate veres,se dimrit as vet spo di ka e kam shtepin.....:smile:

:biggrin: :biggrin: qe m'ke shti me kesh ... :biggrin: ( veē ishalla s'po hup kun ) haha

Guri i madh
09-01-08, 18:14
...veq gjate veres,se dimrit as vet spo di ka e kam shtepin.....:smile:


paradox qenkemi fqinj se edhe une jam aty afer ose ma shkurt me tan , nė talinofc

gazi-de
09-01-08, 18:15
Mua me ka humbe nuk po gjej,hahahahhaha

Paradox_13
09-01-08, 18:22
paradox qenkemi fqinj se edhe une jam aty afer ose ma shkurt me tan , nė talinofc

..po veq une jam vendas (jerli) por jo nga talinofci edhepse veres kryesishte ma teper jam andej, pikrishte ne udhekryqin tuaj qe ju lidhe me magjistralen...

..ehhh shpija jeme ku mete tasht se..ahahahahha

LuLjaa
09-01-08, 18:26
..po veq une jam vendas (jerli) por jo nga talinofci edhepse veres kryesishte ma teper jam andej, pikrishte ne udhekryqin tuaj qe ju lidhe me magjistralen...

..ehhh shpija jeme ku mete tasht se..ahahahahha

ueee, shihh ani Talinofci ka than hahaha
eeejj o tii a edhe ky guri i madh koka knej ka na a? :biggrin:

Paradox_13
09-01-08, 18:28
ueee, shihh ani Talinofci ka than hahaha
eeejj o tii a edhe ky guri i madh koka knej ka na a? :biggrin:

..sa po me vje inati tash prej teje,phha .....po ti a ende se din se Firizaji me rrethin eshte ure lidhese,qender e botes bre...............

LuLjaa
09-01-08, 18:37
..sa po me vje inati tash prej teje,phha .....po ti a ende se din se Firizaji me rrethin eshte ure lidhese,qender e botes bre...............

ohooo kukuu qysh ma ke rrit menen tash aj more zot hahahahahhaaa

po, poo e di qe eshte ashtu, ama per kete gurin e madh se kam dit qe koka kojshi i joni hahahaha per qeta t'thash une qy :biggrin:

GjiLanasJa_
09-01-08, 20:54
... N“taSjan. :P:P Uhahahahaha

LuLjaa
10-01-08, 00:07
... N“taSjan. :P:P Uhahahahaha

Qysh rren shtriga hahahahaa veē nu bofsh e Tasjanit se tash s'jee :biggrin:

Dreni30
11-01-08, 09:33
Po mendoj se ku eshte ajo shtepi qe me ka humb dhe nuk po muj ta gjej.

Preshevar
11-01-08, 10:12
S'kam ende Shtepi.... veq mua tregu shtepin e prinderve ? :tongue:

Albonita
23-01-08, 19:20
Po more kemi shtemi te gjith si jo ... une kom shtepin edhe pse asht e Babit sa jom ktu edhe e imja asht Midis ZAGREBIT esht tepia ime........

Lona
24-01-08, 09:28
Shtepin e kam te Dera e madhe ....

gertaa
24-01-08, 14:39
ne zagreb..............................

BE LK
24-01-08, 18:37
Jam komshi me koshiun.................!

selvija
24-01-08, 19:49
Ende ne shtepi por nuk di se kah do shkoj...ku kam kysmetin...:wink:ndoshta ndonje keshtjelle..
http://i232.photobucket.com/albums/ee9/cani-b/SHKO.jpg

Fshatari
24-01-08, 19:57
Ende ne shtepi por nuk di se kah do shkoj...ku kam kysmetin...:wink:ndoshta ndonje keshtjelle..
http://i232.photobucket.com/albums/ee9/cani-b/SHKO.jpg


Paske pretendime t'mėdha.
Pėr kėshtjellė, paj ndoshta paraqitet ndonjė pasanik i forumit e ta bon qaren...!

Elina
24-01-08, 21:40
Perskaj rruges ...................:tongue:

jadore
24-01-08, 22:00
.. ...hjekni kete teme se me nxitet te mendoj..
..per cilen po pyetni....!!
(jane bere aq shume sa qe me te vertet sot nuk e dij cila eshte shtepija ime e sakte.. ne secilen kam nje pjese jete te jetuar...)

Fshatari
25-01-08, 09:44
.. ...hjekni kete teme se me nxitet te mendoj..
..per cilen po pyetni....!!
(jane bere aq shume sa qe me te vertet sot nuk e dij cila eshte shtepija ime e sakte.. ne secilen kam nje pjese jete te jetuar...)
Shiti nja 4-5 e ia blejmė nji kėshtjellė Selvijes se shumė merak e kish!

Preshevar
25-01-08, 10:38
N'3-tin katė. :biggrin:

Elina
25-01-08, 10:43
n'mal ......................:biggrin:

selvija
25-01-08, 10:46
Shiti nja 4-5 e ia blejmė nji kėshtjellė Selvijes se shumė merak e kish!Fshatar nuk e dua pasurik e me pare,,,,,po e dua qe ka Zemren e madhe,,,per mua Kjo mjafton...:smile: por prap se prap veten me keshtjelle tjetr nuk pranoj,,,,
http://www.sweden.se/upload/Sweden_se/english/articles/SI/2006/Nobel/Swedish_crown_princess.jpg

Fshatari
25-01-08, 11:03
Fshatar nuk e dua pasurik e me pare,,,,,po e dua qe ka Zemren e madhe,,,per mua Kjo mjafton...:smile: por prap se prap veten me keshtjelle tjetr nuk pranoj,,,,
http://www.sweden.se/upload/Sweden_se/english/articles/SI/2006/Nobel/Swedish_crown_princess.jpg

Ky kushti fundit po m'pengon pa masė se nuk kisha belbėzue hiē! Po i kisha than pėr tė paren herė se zemra nuk mė mungon...!

Arkza
25-01-08, 11:23
Shpin e kam ne Qytetin te Pergjysm ! :mad:

selvija
25-01-08, 11:25
Ky kushti fundit po m'pengon pa masė se nuk kisha belbėzue hiē! Po i kisha than pėr tė paren herė se zemra nuk mė mungon...!Ky kush qe ka kohe ka qen vetem per ata qe din njeher te belbezojne e pastaj ta thojne hahahha ...:biggrin:

Fshatari
25-01-08, 11:26
Shpin e kam ne Qytetin te Pergjysm ! :mad:
Qytete tė tilla nuk njeh shteti i pavarur e sovran i Kosovės sė pastėr shqiptare.
Pźr cilin qytet e ke fjalėn se nuk po e kuptoj mirė.
Flm pėr kjartėsimin!
PS. Kėshtjellėn e kam nė Kosovėn e tėrė e jo gjysmake...!
Fshatari komplet

Arkza
25-01-08, 11:29
Qytete tė tilla nuk njeh shteti i pavarur e sovran i Kosovės sė pastėr shqiptare.
Pźr cilin qytet e ke fjalėn se nuk po e kuptoj mirė.
Flm pėr kjartėsimin!
PS. Kėshtjellėn e kam nė Kosovėn e tėrė e jo gjysmake...!
Fshatari kompletPershendetje se Pari ty Fshtari !
Kosova veq nje Qytet e ka te Pergjysme !! e Pra I Ndruar ajo eshte Mitrovica ! :mad:

P/S Siq The ti Kosoven e kemi Keshtjelle por per Fat te keq ka Shume Pune aty Kosova qe te Bashkoj e te Gjitha Trojet Shqiptare ! P.Sh Si Mitrovicen , Presheven , Tetoven Bujanovcin , e shume te Tjtra nga Maqedonia !!!!

Mal-sori
25-01-08, 18:13
Pasi qe edhe une i takoi atij qyteti,nuk e besoi se do e lejme te ndar ose do shkrihemi krejt por nuk e besoi se do vjen puna deri aty

Dardan Kastrati
25-01-08, 18:22
Ne katund e kam shpine .. une

DEA
25-01-08, 19:06
N`trull t“ri !

halla e madhe
25-01-08, 19:17
N`trull t“ri !...u njime,ti pershkruna tash shtepine tende te RE,ku e pate moj?:biggrin:

Breshka
12-05-08, 10:47
Shpin e kom n'oborr e dyrt prej sakaku http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Buqja_ch
05-08-08, 00:34
spo di per cillen te tregoi i kom disa ...por njeren e du shum

Arkza
05-08-08, 10:54
Te Ibri .... :smile: :wink:

aLbaChiCk
05-08-08, 16:26
skom hiq :tongue::tongue:

Breshka
06-08-08, 21:29
ner therr n'bjeshk

Oqeani
06-08-08, 21:30
Perskaj ares me kallamoē !!

Oqeani
06-08-08, 21:31
spo di per cillen te tregoi i kom disa ...por njeren e du shum

Per ate ne katund e kemi fjalen !!! Se ne sheher nuk eshte interesate!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

selvija
06-08-08, 21:41
Ehh ku e kam shtepin e babes po mendoj,,,nje vend shum i bukur gjelbrtore
nje sokat i gjat ne dy anet me kulumrija e murriza ,,e kur hyjm ne mes aty si ne tunel oohh zemra me knaqet ataher e di se mbrrita aty ku me flen shpirti ku i rrita ne nje familje plot begati e harmoni ...keto kujtime per q'do dit me sillen per koke sa shum e deshta ate vend te bukur e sot ka mbet vetem vizit 3-4 javshe ne vit:confused:

Skyfter
06-08-08, 21:56
n'tretin kat!

Adina-R.Ks
06-08-08, 22:47
Kah fundi i oborrit.

Domira
06-08-08, 23:13
Aty ku e kam dashurine:biggrin:

lovely
06-08-08, 23:47
n sokak

Tinky-Winky
06-08-08, 23:51
gjithkund shoq , ka t shkoj m ofrojne konak ,gjithkund e kam lon venin se mnjohin mue ... kuku shka bojne gjinja per mue en flake hin se dini ju , kallen kejt . shnetje

mentor*
12-08-08, 23:13
te shpija jetes qatu nalt periher

LuLjaa
12-08-08, 23:48
Ngat bacit Met

romansa
14-08-08, 22:33
.atje larggggggggggggggg..

MemphiSx
14-08-08, 23:15
Ktu ku jam......