PDA

View Full Version : regedit-key


Zero Cool
12-05-06, 00:44
doGzona dhe airborne nje pytje te shpejt dhe pres pergjegje te shpejte pasi e shoh qe po shtyheni se cili din ma shume nga kjo lami.
Paramendo qe ke dhene nje lloj restrikcioni per IE dhe e ke siguru ate me nje fjalekalim (password). pas nje kohe ke ahrru fjalekalimin, dhe deshiron te hjekesh restrikcionin per faqet e ndaluara. Perpos disa menyrave tjera egziston edhe nje menyre me shlyrjen e disa qelesave ne regjister. hajt tregoni tani shpejt e shpejt cilin qeles duhet eliminuar edhe mos u vononi me kerku pergjegje ne google se na keni lodhe me gjera qe nuk i kupton nje perdorues i thjeshte. ma mire koncentrohuni ne gjerat praktike e diturine tuaj mbane per nxenesit , nese jepni mesim!
Thanks in advance ju dy.

Kercovari
13-05-06, 13:48
Te shlysh celes per nje paswort?
Nuk e kam qellimin te nderhy ketu sepse mua nuk me eshte be pyetja?
Po a e ke fjalen per pasvort qe ke perdore ne internet dhe e ke dhene falce apo e ke haru?
HKEY_LOCAL_MACHINE/Microsoft/Protekted Storage Sistem Provider/YOUR Name.
Ketu i gjen te gjithe pasvortet qe ke perdore ne internet,pasi falco qe ke haru te del me ngjyre te Kaltert beje Delete.Kjo vlen per te gjithe pas emrat qe ke dhene,po edhe te sistemit/Paswort/Username.
Mund te besh delete edhe celesin nese e ke ndermend te mos perdorish me?!

Zero Cool
15-05-06, 10:53
Me duket se nuk e ke kuptu pytjen Kercovari

airborne
19-05-06, 00:53
zero cool..
nese ke mendu si me largu Content Advisor Password, ateher po te tregoj cili qels duhet....
e hap
HKey_Local_Machine\software\microsoft\windows\curr entversion\policies\ratings
edhe eliminoje vleren Key (ose fshije krejt, ose beje vleren e tij "zero length")

Hape IE properties, shko te Content, edhe klikoje Disable, aty te pyet per password, mirpo tani e jep nje password te ri.
Kjo eshte procedura qe une sapo e bera per te eliminu Content Advisor Password per IE 6.0

Zero Cool
19-05-06, 01:04
yeeeeeep gati 1 jave kerkim ne google te paska vy por mire e ke, dhe mua nuk me duhen keto se moti moooooooooti e kam msu e si kam harru, por qellimi im ishte qe te shkrune bre vlla diqka qka i nevojiten njerezeve e jo ti lodhni me gjana qe as nuk i kuptojne e as nuk i hyn ne pune, perveq nese nuk dojn me profesionalizu at pune.
Besoj qe me ke mirekuptu.

airborne
19-05-06, 01:05
deshta me te tregu menyren se si me i zgjedh problemet e tilla me regjister ne situata tjera. Mirpo nuk e di a eshte e nevojshme kjo????

airborne
19-05-06, 01:07
zero kull... njeri se paku pak respekt bre.. se nuk e kisha lodh vetin me google per ty.. mos ta nin..

Zero Cool
19-05-06, 01:11
Per mu ata qe dijne kesi gjana kan respekt deri ne fyt, e ty pom doket moti tkam than diqka:smile:
P.S.: Mos u lodh mem spjegu mua por spjegoje per tjeret se dikujt me siguri i nevojiten .

airborne
19-05-06, 01:22
Respektin e tipit "gati 1 jave kerkim me google"... kete e quan ti respekt deri ne fyt???
zero cool... nuk e kam te qarte kete, a je ka i teston ti njohurit e tona ketu, dhe per kete ben pyetje... apo don te mesosh dicka te re kur te poston pyetje.
Nese eshte e para, ateher flm, dhe nuk mundohna me teper te pergjigjem ne pyetjet e tua me asnjeher.