PDA

View Full Version : Pak nga une E|iza


E|iza
07-06-06, 01:21
Emrin e kam Eliza R....... jam ende 25 vjecare e Lindur me 22.10.1980

jetoj ne Austri/Wien(Vijen) kam lind ne Wien(Vijen)

jam Beqare

Qfare shkolle kam mbaruar? valla nuk di se me ja u sqaru po do te mundohem se ketu ne Austri ndryshe esht shkollimi:mbas klases se 4 e kreva 4 vjet gjimnazin e pergjithshem dhe dy vjet gjimnazin ne drejtimin Bio-Kimi por me vitin 1998 e nderpreva shkollen pershkak Neses sime pasi me vdiq nuk isha ne gjendje me mesu e kurse ne Shkurt te vitit 1999shkova prap me e vazhdu por vendi im ishte nxan dhe ja fillova nje zanat vetem te mos mbeti pa hiq dhe mesova per frizerk,kosmetik dhe per maskim ne teater(Maskenbildnerin)i thojn Gjermanisht ndoshta me kuptoni

Punoj Frizerk e kam qel Salonin tim
Hobet e mija jane:notim,handboll,vollyboll,vrapoj,fitness,Bilja rd,Darts,shetitjet,kino,disko,shkruj poezi,vizatoj,... dhe shum te tjera ....

Nese doni me dite me shum nga une udheroni lirisht mundet te pyetni

Tash ju Pershendes te gjithve dhe Ju deshiroj Fate,Lumturi dhe cdo te mir ne Jete.

prishtinasi
07-06-06, 12:56
[quote=E|iza]Emrin e kam Eliza R....... jam ende 25 vjecare e Lindur me 22.10.1980

jetoj ne Austri/Wien(Vijen) kam lind ne Wien(Vijen)

jam Beqare

Qfare shkolle kam mbaruar? valla nuk di se me ja u sqaru po do te mundohem se ketu ne Austri ndryshe esht shkollimi:mbas klases se 4 e kreva 4 vjet gjimnazin e pergjithshem dhe dy vjet gjimnazin ne drejtimin Bio-Kimi por me vitin 1998 e nderpreva shkollen pershkak Neses sime pasi me vdiq nuk isha ne gjendje me mesu e kurse ne Shkurt te vitit 1999shkova prap me e vazhdu por vendi im ishte nxan dhe ja fillova nje zanat vetem te mos mbeti pa hiq dhe mesova per frizerk,kosmetik dhe per maskim ne teater(Maskenbildnerin)i thojn Gjermanisht ndoshta me kuptoni

Punoj Frizerk e kam qel Salonin tim
Hobet e mija jane:notim,handboll,vollyboll,vrapoj,fitness,Bilja rd,Darts,shetitjet,kino,disko,shkruj poezi,vizatoj,... dhe shum te tjera ....

Nese doni me dite me shum nga une udheroni lirisht mundet te pyetni

Tash ju Pershendes te gjithve dhe Ju deshiroj Fate,Lumturi dhe cdo te mir ne Jete.


[/quote

pershendetje per ty eliza...;)

remi.bmc
07-06-06, 16:16
tung Eliza te pershendes edhe une ty kurse per ndonje pytje nuk di tegjitha i kuptova sajperket biografis tane per momentin vetem te pershendes kalofsh mir dhe fat ne jet.


[/quote]

E|iza
08-06-06, 22:09
Prishtinasi flm.... gjithashtu ju pershendes !!!:smile:

E|iza
08-06-06, 22:11
remi.bmc flm... gjithashtu ju pershendes !!!:smile:

prishtinasi
08-06-06, 22:15
remi.bmc flm... gjithashtu ju pershendes !!!:smile:

Eliza, a i ke gershante aty, se mu kane rrite floket:D:biggrin:

E|iza
08-06-06, 22:19
Prishtinasi po por valla vone eshte ber me per sonte hahaahaha....:biggrin: :wink:

SPARTAKU
08-06-06, 22:48
)

jam Beqare
Eu ku je E|iza bre beqare po, edhe letrat po.

Masi na e paske lon deren qel me pyet valla nuk muj durohna pa ta bo ni dvetne hiq.

A ke mendu naj here me ja ndreq letrat najkuj.

Une me i pas letrat kurr nuk e kisha lon pa ja ndreq dikuj, e kush e kish pas igball Zoti e din aty.

prishtinasi
08-06-06, 22:55
Prishtinasi po por valla vone eshte ber me per sonte hahaahaha....:biggrin: :wink:

More myshterija nuk refuzohet edhe ne kete ore...hahah

Gentiana
09-06-06, 12:50
Emrin e kam Eliza R....... jam ende 25 vjecare e Lindur me 22.10.1980

jetoj ne Austri/Wien(Vijen) kam lind ne Wien(Vijen)

jam Beqare

Qfare shkolle kam mbaruar? valla nuk di se me ja u sqaru po do te mundohem se ketu ne Austri ndryshe esht shkollimi:mbas klases se 4 e kreva 4 vjet gjimnazin e pergjithshem dhe dy vjet gjimnazin ne drejtimin Bio-Kimi por me vitin 1998 e nderpreva shkollen pershkak Neses sime pasi me vdiq nuk isha ne gjendje me mesu e kurse ne Shkurt te vitit 1999shkova prap me e vazhdu por vendi im ishte nxan dhe ja fillova nje zanat vetem te mos mbeti pa hiq dhe mesova per frizerk,kosmetik dhe per maskim ne teater(Maskenbildnerin)i thojn Gjermanisht ndoshta me kuptoni

Punoj Frizerk e kam qel Salonin tim
Hobet e mija jane:notim,handboll,vollyboll,vrapoj,fitness,Bilja rd,Darts,shetitjet,kino,disko,shkruj poezi,vizatoj,... dhe shum te tjera ....

Nese doni me dite me shum nga une udheroni lirisht mundet te pyetni

Tash ju Pershendes te gjithve dhe Ju deshiroj Fate,Lumturi dhe cdo te mir ne Jete.
Eliza mire se na erdhe dhe argetim t'kendshem ne dardania.de forum te uroj.

Vertet me pelqej ky prezentimi i yt, dhe shpresoj qe do kesh suksese ne te gjitha sferat e Jetes.


Genta

Kodra
09-06-06, 19:32
**********
**********
**********

E nderuara E|iza,

mirė se keni ardhur nė Forumin Dardan,ju dėshiroj gjithė tė mirat e kėsaj bote dhe fatin mė tė mirė nė Dashuri.

Poezitė tuaja i lexova,mė kanė lėnė pėrshtypje shumė tė mirė,shpresoj se kėshtu siē ka filluar edhe do tė vazhdojė.

Edhe njėherė ,mirė se ke ardhur,tė dėshiroj argėtim tė kėndshėm.


Tė pėrshėndet


Kodra

E|iza
10-06-06, 23:45
Eu ku je E|iza bre beqare po, edhe letrat po.

Masi na e paske lon deren qel me pyet valla nuk muj durohna pa ta bo ni dvetne hiq.

A ke mendu naj here me ja ndreq letrat najkuj.

Une me i pas letrat kurr nuk e kisha lon pa ja ndreq dikuj, e kush e kish pas igball Zoti e din aty.

SPARTAKU pike se pari pershendetje !!!
sa i perket pytjes tende te pergjigjen me nje pytje edhe une nese ka mundesi,...
une perveti nuk i vlersoj letrat e dikujt me mir me e varfur dhe e lumtur se sa me letra por jo nga dashuria por nga interesi po sa po e shoh une valla te shumica esht ineresi i letrave e jo dicka tjeter por nejse fati nuk i dihet njeriut kurr vetem kur po vjen,....

por nje pytje per ty a kishe jetu ti me dikend bashk deri ne vdekje qe ka letra por nuk e don apo kishe jetu me dikend qe nuk ka letra por e don aq shum qe nuk mundesh as qe me ja shpeh ate dashuri?cka vlersoni ju me shum DASHURI apo INTERES?

E|iza
10-06-06, 23:48
Gentiana pershendetje dhe flm... shum nga ju per mikepritjen e juaj dhe shpresoj qe do te kemi argetim te kendshem ne Dardania forum gjithashtu ju deshiroj edhe une cdo te mir ne jete !!!

E|iza
10-06-06, 23:54
**********
**********
**********

E nderuara E|iza,

mirė se keni ardhur nė Forumin Dardan,ju dėshiroj gjithė tė mirat e kėsaj bote dhe fatin mė tė mirė nė Dashuri.

Poezitė tuaja i lexova,mė kanė lėnė pėrshtypje shumė tė mirė,shpresoj se kėshtu siē ka filluar edhe do tė vazhdojė.

Edhe njėherė ,mirė se ke ardhur,tė dėshiroj argėtim tė kėndshėm.


Tė pėrshėndet


Kodra

Kodra pershendetje dhe flm... shum nga ju per mikpritjen e juaj dhe shpresoj qe do te kemi argetim te kendshem ne forumin daradan gjithashtu ju deshiroj edhe une cdo te mir ne jete!!!

SPARTAKU
11-06-06, 00:45
SPARTAKU pike se pari pershendetje !!!
sa i perket pytjes tende te pergjigjen me nje pytje edhe une nese ka mundesi,...

por nje pytje per ty a kishe jetu ti me dikend bashk deri ne vdekje qe ka letra por nuk e don apo kishe jetu me dikend qe nuk ka letra por e don aq shum qe nuk mundesh as qe me ja shpeh ate dashuri?cka vlersoni ju me shum DASHURI apo INTERES?

Me fol drejt qetash nuk po me bjen ndermend per dashuri veq letra mu kan bo mendt.

E|iza
11-06-06, 01:17
Me fol drejt qetash nuk po me bjen ndermend per dashuri veq letra mu kan bo mendt.

kjo do te thot se vetem interesi i letrave esht te ju por nejse prap flm... per pergjigjen

ju pershendes me respekt !!!

SPARTAKU
11-06-06, 21:39
O une po them vetem per letra jam i interesum se per dashuri nuk po me duhet gje dashuria, pa letra ska dashuri as kurgjo hiq.

E|iza
11-06-06, 23:45
O une po them vetem per letra jam i interesum se per dashuri nuk po me duhet gje dashuria, pa letra ska dashuri as kurgjo hiq.

ok ishalla e gjen nje qe ka me ja u bo letrat juve ju deshiroj fat pra ne jete,...

ju pershendes me respekt !!!

dr1ta
12-06-06, 00:09
Emrin e kam Eliza R....... jam ende 25 vjecare e Lindur me 22.10.1980

jetoj ne Austri/Wien(Vijen) kam lind ne Wien(Vijen)

jam Beqare

Qfare shkolle kam mbaruar? valla nuk di se me ja u sqaru po do te mundohem se ketu ne Austri ndryshe esht shkollimi:mbas klases se 4 e kreva 4 vjet gjimnazin e pergjithshem dhe dy vjet gjimnazin ne drejtimin Bio-Kimi por me vitin 1998 e nderpreva shkollen pershkak Neses sime pasi me vdiq nuk isha ne gjendje me mesu e kurse ne Shkurt te vitit 1999shkova prap me e vazhdu por vendi im ishte nxan dhe ja fillova nje zanat vetem te mos mbeti pa hiq dhe mesova per frizerk,kosmetik dhe per maskim ne teater(Maskenbildnerin)i thojn Gjermanisht ndoshta me kuptoni

Punoj Frizerk e kam qel Salonin tim
Hobet e mija jane:notim,handboll,vollyboll,vrapoj,fitness,Bilja rd,Darts,shetitjet,kino,disko,shkruj poezi,vizatoj,... dhe shum te tjera ....

Nese doni me dite me shum nga une udheroni lirisht mundet te pyetni

Tash ju Pershendes te gjithve dhe Ju deshiroj Fate,Lumturi dhe cdo te mir ne Jete.

Eliza, Mire se paske ardh ne fd , edhe mua me pelqej ky prezentim , deshiroj caste te kendshme ne ket forum , poashtu sukses ne pun dhe jet .Drita

E|iza
12-06-06, 00:13
dr1ta flm... shum nga ju gjithashtu ju deshiroj edhe une juve cdo te mir ne jete ashtu si qe deshironi ju

ju pershendes me respekt !!!

Diana007
30-06-06, 17:12
Mir se paske ardh ..... te deshiroj argetim te kendesh ne ket mjedis :smile:

TE pershendes shuuuuuuuuuum , Diana

Toni3
30-06-06, 23:50
Mire se na vjen ne forum
Caste te mira

Guri i madh
10-07-06, 22:09
Emrin e kam Eliza R....... jam ende 25 vjecare e Lindur me 22.10.1980

jetoj ne Austri/Wien(Vijen) kam lind ne Wien(Vijen)

jam Beqare

Qfare shkolle kam mbaruar? valla nuk di se me ja u sqaru po do te mundohem se ketu ne Austri ndryshe esht shkollimi:mbas klases se 4 e kreva 4 vjet gjimnazin e pergjithshem dhe dy vjet gjimnazin ne drejtimin Bio-Kimi por me vitin 1998 e nderpreva shkollen pershkak Neses sime pasi me vdiq nuk isha ne gjendje me mesu e kurse ne Shkurt te vitit 1999shkova prap me e vazhdu por vendi im ishte nxan dhe ja fillova nje zanat vetem te mos mbeti pa hiq dhe mesova per frizerk,kosmetik dhe per maskim ne teater(Maskenbildnerin)i thojn Gjermanisht ndoshta me kuptoni

Punoj Frizerk e kam qel Salonin tim
Hobet e mija jane:notim,handboll,vollyboll,vrapoj,fitness,Bilja rd,Darts,shetitjet,kino,disko,shkruj poezi,vizatoj,... dhe shum te tjera ....

Nese doni me dite me shum nga une udheroni lirisht mundet te pyetni

Tash ju Pershendes te gjithve dhe Ju deshiroj Fate,Lumturi dhe cdo te mir ne Jete.

ELIZA mir se ke ardh kalofsh mir ne daedani po edhe ne vjen se edhe une kam qendru ne vjen ne bizirkun e 13 simeringer haupt str ..............

Kavaleri
01-01-07, 21:10
Emrin e kam Eliza R....... jam ende 25 vjecare e Lindur me 22.10.1980

jetoj ne Austri/Wien(Vijen) kam lind ne Wien(Vijen)

jam Beqare

Qfare shkolle kam mbaruar? valla nuk di se me ja u sqaru po do te mundohem se ketu ne Austri ndryshe esht shkollimi:mbas klases se 4 e kreva 4 vjet gjimnazin e pergjithshem dhe dy vjet gjimnazin ne drejtimin Bio-Kimi por me vitin 1998 e nderpreva shkollen pershkak Neses sime pasi me vdiq nuk isha ne gjendje me mesu e kurse ne Shkurt te vitit 1999shkova prap me e vazhdu por vendi im ishte nxan dhe ja fillova nje zanat vetem te mos mbeti pa hiq dhe mesova per frizerk,kosmetik dhe per maskim ne teater(Maskenbildnerin)i thojn Gjermanisht ndoshta me kuptoni

Punoj Frizerk e kam qel Salonin tim
Hobet e mija jane:notim,handboll,vollyboll,vrapoj,fitness,Bilja rd,Darts,shetitjet,kino,disko,shkruj poezi,vizatoj,... dhe shum te tjera ....

Nese doni me dite me shum nga une udheroni lirisht mundet te pyetni

Tash ju Pershendes te gjithve dhe Ju deshiroj Fate,Lumturi dhe cdo te mir ne Jete.
Mire se paskeni ardh,qenkeni per mesysh (shume serioze) ,un po e nuki syri tim mavi edhe po e le ketu qe mos te ju merr kush me maxhi te zez haha..

Gezuar ket vit te ri 2007 ty dhe Mbar te Afermit tuaj.
Ja kalofsh sa me bukur ne FD,si dhe atje ne Austri/Wien,Vijen,Wiena....

Kavaleri nga/aus/of; zvicera/shvajceri/schweiz/schwitzerland/suisse,-
Lucern/luzern /lucerne /luzern!! haha..