PDA

View Full Version : Barbaroza shkruan serish po me nick tjeter.


Kalt
12-06-06, 12:43
Barbaroza shkruan serish ne forum po me nje nick tjeter.

Ka vendosur te jete krejtesisht ndryshe dhe te mos njihet e miqesohet me me askend, sepse hapja i ka sjelle shume telashe dhe ngaterresa.
Me tha se do te marr shembull nga ti qe nuk i tregon askujt se kush je e kjo te jep mundesine te shprehesh lirshem e pa droje.
Por per fat te keq as mua nuk me ka treguar se cfare nick po perdor.:mad:

jadore
12-06-06, 16:48
..dhe kam sypozuar , sepse e dinja qe nuk mund te kaloj kaq lehte kete infektim kyqje ne forum !!!

..megjithate ,nuk i kuptoj arsyet pse keshtu vepron ajo?? mirpo, mendoj qe me lejohet pytja ????... mashton te tjeret apo veteveten , sepse qdo nick eshte karakter ne vete , cila ishte tash origjinali ???

Zero Cool
12-06-06, 22:14
Barbaroza shkruan serish ne forum po me nje nick tjeter.

Ka vendosur te jete krejtesisht ndryshe dhe te mos njihet e miqesohet me me askend, sepse hapja i ka sjelle shume telashe dhe ngaterresa.
Me tha se do te marr shembull nga ti qe nuk i tregon askujt se kush je e kjo te jep mundesine te shprehesh lirshem e pa droje.
Por per fat te keq as mua nuk me ka treguar se cfare nick po perdor.:mad:
Epo nese je moderator vetem me shkronja atehere asgje skam te them kurse nese je moderator i vertete (qe din diqka lidhje me ICT ) atehere shiqoja IP masi qe je moderator duhet ta kesh kete mundesi dhe e din secili se nga shkruan dhe kush eshte.
Kurse asaj i uroj sukses me tutje.

e_martumja
12-06-06, 22:30
Epo nese je moderator vetem me shkronja atehere asgje skam te them kurse nese je moderator i vertete (qe din diqka lidhje me ICT ) atehere shiqoja IP masi qe je moderator duhet ta kesh kete mundesi dhe e din secili se nga shkruan dhe kush eshte.
Kurse asaj i uroj sukses me tutje.Zero Cool e cka me bo na qe sjemi Moderator skemi mundsi me ja pa ID, Ajt djal sqarrona punen se ja kishe zanat :biggrin: :biggrin: :biggrin:


Kurse Barbarozes i deshiroj cdo te mire ne jete.

Zero Cool
13-06-06, 03:25
Zero Cool e cka me bo na qe sjemi Moderator skemi mundsi me ja pa ID, Ajt djal sqarrona punen se ja kishe zanat :biggrin: :biggrin: :biggrin:


Kurse Barbarozes i deshiroj cdo te mire ne jete.
Ty ma lehte te vjen te shiqosh forumin e Informatikes aty sqaroj kesi gjera une e jo ketu, por per ty do ta kisha bere nje sqarim te vockel dikun me nje qoshe ne terr, se mos pot nxen burri :biggrin:

Kalt
13-06-06, 12:57
..dhe kam sypozuar , sepse e dinja qe nuk mund te kaloj kaq lehte kete infektim kyqje ne forum !!!

..megjithate ,nuk i kuptoj arsyet pse keshtu vepron ajo?? mirpo, mendoj qe me lejohet pytja ????... mashton te tjeret apo veteveten , sepse qdo nick eshte karakter ne vete , cila ishte tash origjinali ???Jador,

Ishte vec nje thashethem ose per kete rast vlen shprehja "kur nuk ke pune luje deren" e ne kete rast une isha duke pushuar e thashe ta luj njehere deren me thashetheme.

Pershendetje

Kalt

Domira
13-06-06, 14:19
E respektoj me dashamiresi vendimin e Barbarozes dhe eshte e drejte e saj te vendosi se si deshiron te veproje.
Kudo qe je me cfaredo niku qofsh, te uroj vetem te mira e dashur Barbaroza.

Plote perqafime nga Domira:smile:

jadore
13-06-06, 18:42
Jador,

Ishte vec nje thashethem ose per kete rast vlen shprehja "kur nuk ke pune luje deren" e ne kete rast une isha duke pushuar e thashe ta luj njehere deren me thashetheme.

Pershendetje

Kalt


........Kalt,Kalt, Kalt, ...........-respekt ,Kalt ,respekt ..........!

( e dine pse thash kete ???- pse ,qmoj menqurin dhe arsyen qe perdor, i pa zevendsueshmi Kalt, ne Forumin Dardan , qe dine dhe shkon deri ne vetesakrifice per maksimen , qellimi arsyeton mjetin , prap respekt nga ana ime per Ty.! )

p.s .
ju te tjeret qe lexoni kete postim , e dini pse postova me heret pytjen ,qe shtrova , permes nickut (me te bukur per mua ) Barbarosa , nje shkrim te tille ???
...... - qe, per ata qe kuptojne, te jete nje sinjal vetedijesimi, per te gjithe qe shkruajme ketu ... degjoj qe flitet, qe ne kete forum jane te antasuar dikund 20.000 antare ,( ndoshta dhe me shume) , Forum mbar shqiptare thirret , kam vene re, per gjithe kohen sa jam ketu , aktiv, ndoshta jane vetem rreth 50 . ku shkuan tjeret ???? pse nuk postojne ????
....une e shof, tek pergjegjja qe me duket e arsyeshme , pse qdo komunikim, debat ,apo sqarim e marrim shume emocional, shume personal , gjithqka ne veten e pare , gjithqka si kunder nesh , nga cdo mosperputhje e mendimevee te shprehura kalohet ne akuzim ,lendohet krenarija jone (per asgje send) e sa e sa devijime te natyrave te ndryshme gjate keti komunikimi virtual,,,sa qe kalohet deri ne abuzim personaliteti ...--ku na sjell kjo ,!!!!- mendoj qe te gjithe, e dime shume mire ., Pse pra veprojme ne kete menyre ?, nese veprojme ,qe te gjithe me seriozitet ,me pak ndergjegjesi , me pak mirkuptim, thjeshte me, pak me teper shprehje te nje edukate themelore , mendoj qe atmosfera e keti komunikimi do te ishte me e shendosh ,me gjalleruese , thejshte, tek fundit do te tregonim sado pak kulture qe posedojme ( qofte ky dhe virtualitet ), permes kesaj forme te komunikimit , mendoj qe ne kete rast jemi vetevetja reale , sprove per karakterin tone ,pra!)

megjithate respektoj thenjen , jeni vetevetja , gjithesecili nga ju, dini se si doni te veproni, e gjitha eshte pune e ndergjegjesimit ....

albasport
18-06-06, 19:57
Shume lehte gjindet aman, nje kontroll IP-ne dhe gati. lol

progoni
19-06-06, 19:47
Kam shenuar qysh moti tek dardania dhe tani disi me largimin e disave eshte humbur vullneti per te shenuar ,dikur kemi pasur shum mirekuptim ndaj njeri tjetrit ,ai respekt disi eskaloj, ne hapje te faqes pash nje teme qe Barbaroza shenon prap te dardania


thash sa mire ka moti qe nuk kam degjuar per Te ,edhe me eshte dhen rasti jemi takuar LIVE


ishte vertet fat qe dardania.de kishte nje antare aqe te mbreht ne gjykime dhe njerzore dery ATY.


u gezova shuuuuume .

Hyra tek tema sa bukur ishte thurur dhe me endje nga kalt


Po ja qe qellon nje espresso qe nuk kupton ase temen ase respektin ase kulturen e komunikimit.

besoj qe se paku moderatoret duhet ta ken parasysh se tema eshte te thashethamet.


Njeherit po shfrytzoj nga rasti qe ktu ta pershendes Barbarozen ket ZONJE me deshiren qe te jet sa ma mire.

Agroni22
23-06-06, 22:22
nese e she te arsyshme me shkru me emer tjeter nuk eshte tragjike

Dilingjia
11-07-06, 07:47
oooo milet,
a s'po ju ban juve pa ma nguc kojshiken teme aaa?
valla bodihava e keni se na qikat e mira si lana me dal jasht Tasjanit,a po nieni a po ngoni knena...
Barbaroza ka vendos me shkrue me 7 nicka,qishtu m'tha nje dite:
u qudita beli,e pse kojshike keshtu:

m'tha po nickat jane shminke hesapi...e nuk perdoret e njejta shminke per dite deee dy tri here...

u nala tuj menue tuj menue,i thash mire e kie beli,ty beli t'kan hjeshi shminkat po qa me ju ba atyne qe as shminkat s'ju kryjn pune seeee:biggrin: :biggrin: :biggrin: