PDA

View Full Version : A duhet gruaja ta pyes per gjithēka burrin??


Faqet : [1] 2 3

laliloli
15-06-06, 19:01
-Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Keshtu diqka, shpesh i degjojme grate duke thene ,

A mendoni se me kete nje njeri po e dirigjon jeten e tjetrit sipas deshires se tije .

Gentiani
15-06-06, 20:36
-Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Keshtu diqka, shpesh i degjojme grate duke thene ,

A mendoni se me kete nje njeri po e dirigjon jeten e tjetrit sipas deshires se tije .


Nė raste tė tilla...

e sjell numrin e telefonit dhe i drejtohet institucionit Burrė :tongue: :tongue:

Alo, Alo... kėrkoj vazhdimin e lejeqėndrimit edhe pėr dy, tre. pesė ditė tjera...

Arsyetimi:

Mė duhet tė rrijė te prindėrit - Nėna edhe njė, dy . tre ditė. katė ditė

Me pėrshėndetje matanė telit :tongue:

Taksa e kėrkesės, paguhet kur tė kthehet nė shtėpi :tongue:

halla e madhe
15-06-06, 20:43
Martesa eshte nje institucion ku dy persona lidhin pakt dashurie dhe marrin pergjithesi te perbashket ne mjeshtrimin e jetes qe i pret:smile: Nese ne fillim sqarohen rregullat reciproke te marteses, s'do te kete asnje problem me vone:cool:

laliloli
15-06-06, 21:16
Nė raste tė tilla...

e sjell numrin e telefonit dhe i drejtohet institucionit Burrė :tongue: :tongue:

Alo, Alo... kėrkoj vazhdimin e lejeqėndrimit edhe pėr dy, tre. pesė ditė tjera...

Arsyetimi:

Mė duhet tė rrijė te prindėrit - Nėna edhe njė, dy . tre ditė. katė ditė

Me pėrshėndetje matanė telit :tongue:

Taksa e kėrkesės, paguhet kur tė kthehet nė shtėpi :tongue:

Jo vetem qe ta pyesin burrin ,po edhe kur te vije ne shtepi te paguajn taksen hėėė,---edhe me keq ,kuku gra qka ju paska gjet!!!!

laliloli
15-06-06, 21:20
Martesa eshte nje institucion ku dy persona lidhin pakt dashurie dhe marrin pergjithesi te perbashket ne mjeshtrimin e jetes qe i pret:smile: Nese ne fillim sqarohen rregullat reciproke te marteses, s'do te kete asnje problem me vone:cool:

A moj halla po ndryshojne ligjet shpesh e po harrohen shpejt marreveshjet dhe gruaja po duhet me e pyet burrin per gjithqka .

Gentiani
15-06-06, 21:31
A moj halla po ndryshojne ligjet shpesh e po harrohen shpejt marreveshjet dhe gruaja po duhet me e pyet burrin per gjithqka .


O Laliloli, po kėnd ka tjetėr me e pyetė gruaja, pos Burrit ? :tongue: Nėna e as Babai i Gruas nuk janė mė aty pėr tu parashtruar pyetje :biggrin:

Lali, Prit edhe pak dhe ke durim sa tė vjen Reana, sepse ajo e ka pėrgjigjen nė stilin e vehtė dhe e zgjidhė kėtė problem :tongue: :tongue:

unė ika njėherė, sepse mė duhet dhėnė pėrgjigje pėr pyetjet e parashtruara... Ha,hahaaaaaaa

laliloli
15-06-06, 21:49
O Laliloli, po kėnd ka tjetėr me e pyetė gruaja, pos Burrit ? :tongue: Nėna e as Babai i Gruas nuk janė mė aty pėr tu parashtruar pyetje :biggrin:

Lali, Prit edhe pak dhe ke durim sa tė vjen Reana, sepse ajo e ka pėrgjigjen nė stilin e vehtė dhe e zgjidhė kėtė problem :tongue: :tongue:

unė ika njėherė, sepse mė duhet dhėnė pėrgjigje pėr pyetjet e parashtruara... Ha,hahaaaaaaa

Hahahahahha Genti ,po ti pyes shembull femijet ,ose askend ,por vete te vendos se sa me ndejt e ku me shku.

U lodha duke shiquar ne dritare vajze qe po kalon ksajde ,por Reana si duket nuk po vie .Mos ka dalur me te fejuarin me e blere fustanin e marteses.

Reana
15-06-06, 22:12
Desha te iu njoftoj si moderatore qe me jeni, se kjo NUK eshte "kafja"....:wink:

vjeshta
15-06-06, 22:27
-Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Keshtu diqka, shpesh i degjojme grate duke thene ,

A mendoni se me kete nje njeri po e dirigjon jeten e tjetrit sipas deshires se tije .

Kjo eshte vetem nje skuza nga ana e grave ,lali :tongue:

Ne familje eshte gjithemon qe dikush dirigjon ,ma i zoti :smile:Ps: Reana hyra veq me lexu se qka ke shkru ,per me i shujt vuajtjet ,mos me deshpro :tongue:

Reana
15-06-06, 22:44
Mos u deshpro!
Kishte shkuar Gentiani te marre mesim nga Hasani(:rolleyes: )....NUK mbetet ndonje hapsire per DESHPRIM ketu.
Ne te ardhmen ke kujdes, kur te ndrroje titullin ne Hafez Gentiani:biggrin:hahahhahhahha...

vjeshta
15-06-06, 22:51
Mos u deshpro!
Kishte shkuar Gentiani te marre mesim nga Hasani(:rolleyes: )....NUK mbetet ndonje hapsire per DESHPRIM ketu.
Ne te ardhmen ke kujdes, kur te ndrroje titullin ne Hafez Gentiani:biggrin:hahahhahhahha...

Hahahahah po une e lexova postimin e Gentianit ,por diqysh si i perzim me institucion e me taksa nuk po mundem me i ra ne fije :biggrin: :tongue:

Reana
15-06-06, 22:53
Hahhahhahhahhahhahha...sa kam qeshur tash...
hmmmmmmmmm...po kush DREQI, eshte duke i rene ne fije, pyetja eshte tani(Hamletiane na doli kjo pune...hahhahhahha).

vjeshta
15-06-06, 23:01
Hahhahhahhahhahhahha...sa kam qeshur tash...
hmmmmmmmmm...po kush DREQI, eshte duke i rene ne fije, pyetja eshte tani(Hamletiane na doli kjo pune...hahhahhahha).

Qe de ,edhe keta e kane harru ate thenjen ,njeriu e din kur del e nuk e dine kur kthehet :tongue: :tongue:

LOJETARI
16-06-06, 14:52
Jo more UNMNIK-un duhet ta pyesin !Kush ju ka faj qe pyetjet me te thjeshta nuk munde t “i zgjedhin vet hahahahaha..................

Murgesha
16-06-06, 14:59
Jaaaaaaaaa gruaja s`ban me e kalu as pragun e shtėpisė pa e pyetyr burrin. :wink:

halla e madhe
16-06-06, 15:48
Jaaaaaaaaa gruaja s`ban me e kalu as pragun e shtėpisė pa e pyetyr burrin. :wink:

A vetem burrin a?Se pari duhet te pytet i zoti i shtepise, vjehrra e dikur me ne fund burri....e mo deeee krejt mahalla po e marrin vesh kur te dali nusja nga shtepija..bile edhe ditet ja njehin deri te kthehet perseri tek burri:biggrin:

Murgesha
16-06-06, 15:53
A vetem burrin a?Se pari duhet te pytet i zoti i shtepise, vjehrra e dikur me ne fund burri....e mo deeee krejt mahalla po e marrin vesh kur te dali nusja nga shtepija..bile edhe ditet ja njehin deri te kthehet perseri tek burri:biggrin:

:mad: a edhe vjehrra po dashka me u pyet oj Hallė?
Sa keq po mė vjen qė se kam se ndoshta ajo mė kish lėshuar me dalė mė leht se burri. :frown: :wink:

Psikologu
16-06-06, 17:01
Ska me kapercy as pragun e shtepisė pa e pyetė burrin hahahah

E pse ėshtė i shkreti burrė ...:biggrin:

laliloli
16-06-06, 17:46
A vetem burrin a?Se pari duhet te pytet i zoti i shtepise, vjehrra e dikur me ne fund burri....e mo deeee krejt mahalla po e marrin vesh kur te dali nusja nga shtepija..bile edhe ditet ja njehin deri te kthehet perseri tek burri:biggrin:

E qe na i paskan dale edhe ca pengesa nuse zezes,pos burrit me e pyet tani edhe vjehrren ,e ndoshta edhe vjehrrin.E mund te ndodhe qe keta te tre te mos kene mendim te njejte pastaj pason votimi e duhet me e marre vendim me koncensus.

Ja kur te shkruan dikush qe nusja duhet ti pyet edhe kunatat.Mire e tha Murgesha nuk i ka mbete te shkrets grua me dal as te kapigjiku.:biggrin:

Gentiani
16-06-06, 18:08
Gati njė ditė kaloi qė ka shkuar gruaja e fillimit tė temės tek tė vehtėt, tani le tė kthehet nė shtėpi dhe pėr herėn tjetėr e pyet burrin para se tė shkojė atje...:tongue: :tongue: :tongue: :wink:

halla e madhe
16-06-06, 19:16
E qe na i paskan dale edhe ca pengesa nuse zezes,pos burrit me e pyet tani edhe vjehrren ,e ndoshta edhe vjehrrin.E mund te ndodhe qe keta te tre te mos kene mendim te njejte pastaj pason votimi e duhet me e marre vendim me koncensus.

Ja kur te shkruan dikush qe nusja duhet ti pyet edhe kunatat.Mire e tha Murgesha nuk i ka mbete te shkrets grua me dal as te kapigjiku.:biggrin:

Pse merre njeriu nuse more..a per sokak a?:tongue: Kur t'i bene nusja disa vite e ta mbushe shtepine me kalamaj zakonisht i jipet lirija e plote:biggrin: Atehere s'ka nevoje te pyet askend me:biggrin:

jadore
16-06-06, 21:13
Qe de ,edhe keta e kane harru ate thenjen ,njeriu e din kur del e nuk e dine kur kthehet :tongue: :tongue:(valla , )drejten me thene , kjo pergjigje me pelqej .....


..Pytja ishte sa kuptova une ..A duhet gruaja te pyes per gjithqka burrin???

....PO...!
.
......sidomos (e domosdoshme bile ) te pyes , per iden ,cili recept te jete neser gjelle e drekes ....(eeeh, lirohet nga kjo pytje , nese befasohet nga burri me dreke te drekuar jashte ,apo gatim nga ai ...... shof, qe nuk eshte edhe dert i vogel de ,ideja qka te gatuhet per neser dreke....)

vendasi
17-06-06, 03:14
Grate skan perse me pyete burrin,Si thote nje fjale e popullit "Qysh thojne grate bahet":wink:

Artisti
17-06-06, 08:53
Naten le te folin grate,diten le te folin burrat hahahaha

.

Murgesha
17-06-06, 12:05
Pse merre njeriu nuse more..a per sokak a?:tongue: Kur t'i bene nusja disa vite e ta mbushe shtepine me kalamaj zakonisht i jipet lirija e plote:biggrin: Atehere s'ka nevoje te pyet askend me:biggrin:

Ha, hahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa mentalitet burri, se si ti baj gruaja fėmijėt nuk livrit mė. Ke tė drejtė e dashura Hallė. :wink:

laliloli
17-06-06, 16:55
Pse merre njeriu nuse more..a per sokak a?:tongue: Kur t'i bene nusja disa vite e ta mbushe shtepine me kalamaj zakonisht i jipet lirija e plote:biggrin: Atehere s'ka nevoje te pyet askend me:biggrin:

Hahahahaha Halla ,vjehėrr e veshtire qe don me na dal.
Jo gruaja kur ta mbush nje prekolic edhe po ti thuash te rrije nje jave nuk do te rrije as nje nate ,se nuk e duron kush ter at hallakame .

laliloli
17-06-06, 17:00
(valla , )drejten me thene , kjo pergjigje me pelqej .....


..Pytja ishte sa kuptova une ..A duhet gruaja te pyes per gjithqka burrin???

....PO...!
.
......sidomos (e domosdoshme bile ) te pyes , per iden ,cili recept te jete neser gjelle e drekes ....(eeeh, lirohet nga kjo pytje , nese befasohet nga burri me dreke te drekuar jashte ,apo gatim nga ai ...... shof, qe nuk eshte edhe dert i vogel de ,ideja qka te gatuhet per neser dreke....)

Edhe ne kuzhine doni me ia dhane kompetencat burrit,ku mbetet ju masandej?:biggrin:
Ruani dhe mbroni te pakten ato:biggrin:

Drinni
17-06-06, 17:17
Kush me pyet burrin ma ! jo more isha per pushime ktyre ditve, meta vetem tan kohen, gruja jo farefisnia tezja halla shoqja daja,veq shyqyr ushimi lir se kesh ka vdes uni.

halla e madhe
17-06-06, 17:32
Hahahahaha Halla ,vjehėrr e veshtire qe don me na dal.
Jo gruaja kur ta mbush nje prekolic edhe po ti thuash te rrije nje jave nuk do te rrije as nje nate ,se nuk e duron kush ter at hallakame .

Besa hiq,hallakamen ta lene te shpija e ajo shkon te t'vetet e pushon koken deri t'i bie ndermend qe ka femije..sa per burre nuk lodhet veq kur ta merre pagen mujore i ofrohet kishe asht e dashur..hahahahahahahahahahahaaaa

laliloli
17-06-06, 17:43
Kush me pyet burrin ma ! jo more isha per pushime ktyre ditve, meta vetem tan kohen, gruja jo farefisnia tezja halla shoqja daja,veq shyqyr ushimi lir se kesh ka vdes uni.

Po a nuk kishe ti daj ,teze e shoqe e me tia therr i pari e me lan gruan ne shtepi me i ba punet ??:biggrin:

laliloli
17-06-06, 17:45
Besa hiq,hallakamen ta lene te shpija e ajo shkon te t'vetet e pushon koken deri t'i bie ndermend qe ka femije..sa per burre nuk lodhet veq kur ta merre pagen mujore i ofrohet kishe asht e dashur..hahahahahahahahahahahaaaa
hahahahahahahaha halla
Mire mengjesi interesi a??
E kush me i kshyr llullakt te shpia?

Drinni
17-06-06, 18:02
Po a nuk kishe ti daj ,teze e shoqe e me tia therr i pari e me lan gruan ne shtepi me i ba punet ??:biggrin:
Po more edhe une pata kishe shok e shoqe daj e halla, po ja kishin nrrue telin tash, fati e deshi e te Besimi n'shadervan po punojke deri von se mozomakeqi jon.

halla e madhe
17-06-06, 18:22
hahahahahahahaha halla
Mire mengjesi interesi a??
E kush me i kshyr llullakt te shpia?

Pse more lali po me bene te flas keq per nuse...o jo more kemi akoma nuse te mira qe kujdesen per te gjithat.._"Mos na lashte zoti pa gra"..hahahaaaaa:biggrin:

ZeShKaNee
19-06-06, 16:46
-Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Keshtu diqka, shpesh i degjojme grate duke thene ,

A mendoni se me kete nje njeri po e dirigjon jeten e tjetrit sipas deshires se tije .
per mendimin tim gruja duhet te pys burrin per do gjera

lule_2005
13-07-06, 14:54
Jaaaaaaaaa gruaja s`ban me e kalu as pragun e shtėpisė pa e pyetyr burrin. :wink:

Po de po dole pa e pyet burrin tu prish niqahi.

Pilati
15-07-06, 13:36
Jo nuk ka nevoje te me pyes gruaja per cdo gje.
Nese ajo nuk eshte e zonja te gjykoj ku eshte e mira e ku e keqja ateher une nuk kam cka te behem tutor i saj personal me keshilla se kur dhe cka duhet te bej.

Bom-Boni
05-08-06, 20:55
Valla si tja bojsh ki me kon i keshun e i share.
Me kone "demokrat" qysh thone e me lone grun me shku kah te doj krejt katuni te kesh
Me kone "gjakepires" prap kret te keshin, thone "nuk pe lika me dal kun" prej tutes se poshkon me ndonje tjeter.

Nuk u met as burre as burrec me kone. Secili duhet me dit vet si e organizon sjelljen familjare. Per mendimin tim eshte mire edhe burri ti kallezoj gruas e edhe gruaja ta njoftoj burrin se ku gjindet. Se mo zo ma e keqja me ndodhe najsen nuk dine as njani as tjetri ku me gjet shoqi shoj

LABI
10-08-06, 16:55
Ndoshta ne vend te fjales <te pyes> do t'ishte me mire te perdorej < te konsultoj>, Konsultat, kshillat, per ata cka konsiderohet si e perbashket "Konsensus Vleror" - do te ishin dobiprurese, per cdo pale qe eshte participues i konsensusit (ne kete rast, te qifteve , ne raport martesor).
Pasi qe edhe vete liria - si nocion - ne vete nenkupton pergjegjesin... E qe jo rralle here Liria dhe Demokracia si dy nocione nenkuptohen, mirren si sinonime te njera tjetres ... mirepo ne t'vertet Demokracia nuk eshte asgje tjeter pos INSTITUCION - institucionalizim i Lirise - dhe si e tille ne konditat e parapara duhet t'ruhet (te jemi te pergjegjshem ndaj saj) konsensusi i perbashket vleror - mbi te cilen eshte ndertuar institucioni marteses dhe familjes .

Nese ndijm pergjegjesi ndaj institucioneve qe ndertojm, atehere duhet edhe te konsultohemi... vlerat e perbashketa ruhen vetem bashkarisht .

Vin-Diesel
11-08-06, 11:03
-Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Keshtu diqka, shpesh i degjojme grate duke thene ,

A mendoni se me kete nje njeri po e dirigjon jeten e tjetrit sipas deshires se tije .

Eshte gje e arsyeshme te therras apo ta paralajmroj burrin se ku po shkon apo qka !
Se ju dul gruja e medet mos ma mur kush HGahgahggaagaahga
Nuk do te thot se eshte Patjeter te marri leje nga Burri ....por perkundrazi edhe Burrri duhet ti tregoj Gruas se ku eshte ka e then Qafen!
Nese e dojn njeri-tjetrin, edhe Brengosen per njeri tjetrin me e mire eshte nje Lajmrim se
po rri edhe sonte te Nona , e jo mos me lajmru e mos mem marr mua gjumi ton Naten se sonte ka pas me ardh e ku mbet se nuk erdh !

linda-kaq.
17-08-06, 18:17
:frown: hhehhehe A din dikush me me dhan pergjgije e sidomos ju meshkujt a e mendoni ju dhe pse se pranoni se edhe ju meshkujt ku te shkoni e keni mednje te gruaja dhe e merrni telefonin mu kan me ndonje shoqeri ndokund dilni neqoftese vazhdoni me ndejt me shum e thirrni grun dhe e pytni a, a po boheni real dhe tregoni qe edhe ju e beni ket a ama real bahuni, po veq grave ja leni ket faj qe duhet patjeter me i pyt burrat hehehheeh hmmmmmmmm jooooooooooooo edhe ekunderta eshte a pranone ket ju lutemmmm:smile:

turisti
18-08-06, 22:25
:frown: hhehhehe A din dikush me me dhan pergjgije e sidomos ju meshkujt a e mendoni ju dhe pse se pranoni se edhe ju meshkujt ku te shkoni e keni mednje te gruaja dhe e merrni telefonin mu kan me ndonje shoqeri ndokund dilni neqoftese vazhdoni me ndejt me shum e thirrni grun dhe e pytni a, a po boheni real dhe tregoni qe edhe ju e beni ket a ama real bahuni, po veq grave ja leni ket faj qe duhet patjeter me i pyt burrat hehehheeh hmmmmmmmm jooooooooooooo edhe ekunderta eshte a pranone ket ju lutemmmm:smile:

Une e pranoj,ashtu eshte.:smile: :smile:

Vin-Diesel
25-08-06, 14:21
Sa shihet edhe une kam Pranuar ...ne Textin me siper ku ke shkruar ti !

Vin-Diesel
25-08-06, 14:23
:frown: hhehhehe A din dikush me me dhan pergjgije e sidomos ju meshkujt a e mendoni ju dhe pse se pranoni se edhe ju meshkujt ku te shkoni e keni mednje te gruaja dhe e merrni telefonin mu kan me ndonje shoqeri ndokund dilni neqoftese vazhdoni me ndejt me shum e thirrni grun dhe e pytni a, a po boheni real dhe tregoni qe edhe ju e beni ket a ama real bahuni, po veq grave ja leni ket faj qe duhet patjeter me i pyt burrat hehehheeh hmmmmmmmm jooooooooooooo edhe ekunderta eshte a pranone ket ju lutemmmm:smile:

Une mos me e pa Dashnin dy Ore vallahen merzitem pa to ...edhe menjeher e thrras edhe e pyes a eshte gati te vij ...edhe eshte normale se Sikur gruaja edhe Burri duhet te jen te njejt ne kete gje, nese i intereson per njeri tjetrin ! nuk them veq te gruaja por pa marr parasysh edhe spate gura apo te dashur ...familjen Prinderit eshte mire ti lajmrosh te pakten te din se ku shkon edhe ku je !

seriozja_19
29-08-06, 21:12
... nuk mendoj qe gruaja e sotme duhet ta pyete burrin per cdo imtesi.

Gruaja e sotme eshte e kulturuar, edukuar dhe emancipuar keshtu qe vet mund te vlersoje ku i nevojitet edhe opinioni i partnerit dhe ku jo. Normal qe ketu duhet te konsiderohet edhe rendesia e pyetjes. Nese behet fjale per 1 pare jeans, ateher nuk e pyes aspak por nese eshte ne pytje nje mbremje shoqerore ne te cilen ai nuk eshte i ftuar, ateher e kisha pyetur.

POR me e mira eshte, prej fillimit mos me ja 'vnu veshin' dhe mos me 'njek' shume e shume sepse pastaj mburret me kete... ah tash fola si me qen e martuar me vite :biggrin:

Vin-Diesel
30-08-06, 14:01
... nuk mendoj qe gruaja e sotme duhet ta pyete burrin per cdo imtesi.

Gruaja e sotme eshte e kulturuar, edukuar dhe emancipuar keshtu qe vet mund te vlersoje ku i nevojitet edhe opinioni i partnerit dhe ku jo. Normal qe ketu duhet te konsiderohet edhe rendesia e pyetjes. Nese behet fjale per 1 pare jeans, ateher nuk e pyes aspak por nese eshte ne pytje nje mbremje shoqerore ne te cilen ai nuk eshte i ftuar, ateher e kisha pyetur.

POR me e mira eshte, prej fillimit mos me ja 'vnu veshin' dhe mos me 'njek' shume e shume sepse pastaj mburret me kete... ah tash fola si me qen e martuar me vite :biggrin:

Kjaaaaaaaa per JEANS secili person i blen per qejf te vetin...!
Per ndonje mbremje qe Burri nuk eshte i Ftuar normal se duhet te Pyetet, ose ti tregoj se jam e ftuar ketu edhe po shkoj !
Ty ste kisha lon te dera me dal hiq hiq amo hiq

seriozja_19
30-08-06, 22:16
Kjaaaaaaaa per JEANS secili person i blen per qejf te vetin...!
Per ndonje mbremje qe Burri nuk eshte i Ftuar normal se duhet te Pyetet, ose ti tregoj se jam e ftuar ketu edhe po shkoj !
Ty ste kisha lon te dera me dal hiq hiq amo hiq

ihaaaaaaaaaa... nese s'me kishe lon as te dera me dal, kuptohet vet se per cfare arsye o xheloz, mos u bon adhurues i talibanve... Hajt se nuk ja kisha therr me askend, plus nese me te vertet kisha pas deshire, ateher per 'penxhere' isha gjujt :wink: dhe nuk ma kishte ndi per ty hiq hiq amo hiq

Vin-Diesel
31-08-06, 17:44
ihaaaaaaaaaa... nese s'me kishe lon as te dera me dal, kuptohet vet se per cfare arsye o xheloz, mos u bon adhurues i talibanve... Hajt se nuk ja kisha therr me askend, plus nese me te vertet kisha pas deshire, ateher per 'penxhere' isha gjujt :wink: dhe nuk ma kishte ndi per ty hiq hiq amo hiq

Nuk dua te kem Afer nje person sikur ty...qe mendon krejt kohen ku te jgjej nje tjeter!!
Po vetem mendimin tim e jepa se qfar kisha ber hahahaa

seriozja_19
01-09-06, 15:45
Nuk dua te kem Afer nje person sikur ty...qe mendon krejt kohen ku te jgjej nje tjeter!!
Po vetem mendimin tim e jepa se qfar kisha ber hahahaa

Mos ma ben me hile sepse nuk dua tjeterrrrr :biggrin:

Te pershendes ty.

halla e madhe
02-09-06, 07:05
Kur lexoj Van_Disel dhe seriozja19 si sillen kesjade, po harroj plakun tim duke pritur me ore per nje kafe...hahahahahaaa:biggrin:

Arb
02-09-06, 15:43
Mire ish kon boll me e pyet e...

halla e madhe
02-09-06, 17:40
Mire ish kon boll me e pyet e...

Hahahaaaaa...me shkoj jeta duke e pyetur,ai i shkreti nuk ndegjon sepse ja kame bere veshte zile,njesoj,si e pyeta si s'e pyeta:biggrin: :biggrin:

Arb
02-09-06, 17:45
Hahahaaaaa...me shkoj jeta duke e pyetur,ai i shkreti nuk ndegjon sepse ja kame bere veshte zile,njesoj,si e pyeta si s'e pyeta:biggrin: :biggrin:

heu taksiratin qe e paska pas me ty... Eh bima e dreqit jeni ju, dini qysh me na shkurtu jeten, he paqi faqen e zeze ju!

halla e madhe
02-09-06, 19:44
heu taksiratin qe e paska pas me ty... Eh bima e dreqit jeni ju, dini qysh me na shkurtu jeten, he paqi faqen e zeze ju!

Me neve keq,pa neve mazamakeq:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Guri i madh
03-09-06, 16:19
me pyt po qysh jo duhet me pyt burrin kur e don kafen kur e don mengjesin dreken edhe darken pytje tjera nuk ka te drejt me shtrue se vaj halli po edhe mos me pyt me ze te lart edhe mos me u ul pa i than burri

Aga Syl
06-09-06, 19:09
Gruaja e pyet burrin e ne fund vendos vete (koha e tashme):
Kur isha ne rini, nuk kisha zot mbi kry, me kapi pleqnia, me mori dreqnija.
fol sa te duash veshet jane shordhu.


Aga Syl pran oxhakut

DEA
06-09-06, 20:06
Duhet ta marre edhe pelqimin e tij.

p.s. a eshte e pyetne more kjo kur te merret pelqimi?:tongue:

halla e madhe
06-09-06, 22:23
Duhet ta marre edhe pelqimin e tij.

p.s. a eshte e pyetne more kjo kur te merret pelqimi?:tongue:

..patjeter se te hane furra:confused: :biggrin: :biggrin:

DEA
07-09-06, 18:40
..patjeter se te hane furra:confused: :biggrin: :biggrin:
Nuk em zene moj furra mue, po une tybe se veti, veq e marre pelqimin e tij, edhe kurr probleme deri me tani skam pas edhe pa vet hiq!:wink:

vjeshta
08-09-06, 21:22
Kane thane vete e vete ,e mbas mbrami ban si dish vete .:tongue:

uck_aksh
09-09-06, 00:52
pse me pyt graja burrin, edhe gruaj eshte qenje njerzore
po burri a e pyt grun
ecni me kohen o njerz
duhet ta respektojm njani tjetrin
perndryshe standarti i 6 qe na ka qit kshilli i sigurimit mbetet pa u plotsuar

Guri i madh
21-09-06, 21:54
duhet gruaja ta pyt burrin qysh jo nuk ban pa e pyt po ne fund vendimin e bjen vet edhe per kunder vetos qe e perdor burri tani esht superfuqi gruaja ahaaa ani me i pas edhe femijt prej veti ahaa

Mustaqedredhur
21-09-06, 22:16
Une e kasha fillue ket teme se a duhen burrat dhe grate ti trajtojme te barabarte nga niher apo cdo her?

Si ne fillim asht shume cudi si osht e mundshme qi te vihet menimi, pytja se grate a jane t’barabrte me burrat si shpjegohet kjo?

Per shembuul a nuk duhet ti kushtohet vemendja, per shemull, sa a jane zezaket ne cdo vend te tokes te barabarte?Pse p’vetemi vetem per grate?Zezaket shtypen ende ne cdo vend kjo osht nje e vertete.

Edhe pse ka kanune qi e ndryshojne ket pozite ,po kjo shkon shum rande e ngadale.

T’ kujtohemi pak vetem situaten ne amerike,atje ku u pjell demokracia e sotme.
Si shkoj puna e zezakve atje?

Me fjale tjera , nenshtrimi I zezakve asht nje e mete e rendit,apo sic thuhet me guhen e huej , e mete sistematike.

Kurse pozita e grues eshte mesele,tipar I rendit I nje shoqnie, ku diskutimet lakohen sipas pozites, thane tjeter kjo pyetje ashte pjelle e atyne qi poziten e grues as nji her nuk e paramendojne per barazi me burin por dicka edhe ma nalt, si n’kohen e kalueme, n’kohen e grave!
Kto sot emnohen me emnin : feminizem !!

KY far feminzmi,qi ashte me I zhvilluem dhe aktiv ne shoqnine e evrope-amerike, duke deshte qe ne c’do vend / pa pik e presje/ te jen te barabarte me burrat ajo, me fole drejt, synon prishjen e rendit shoqnuer te evopes dhe amerikes.Ajo aty bon lufte.

Pse po thom vetem ne amerike –evrope?
Qe pse:

Ajo me punet e veta e bjen ne dyshim kujtimin e Aritsitotelit,qe asht kujtim baze i shoqnise evrope-amerike.
Aristoteli e kujtonte bindeshem te pamunduer hisen e grave ne punet e politikes dhe filozofise, qe ne ate kohe ishte gjithcka, ku burri mund te lulezonte potencialine vet.
Me thane drejt, sipas tij grate nuk mund te jene plotesisht te drejte me burrat!

Bile e nje tip I revulucionit /,frank/ Ruso I pelqente plotesisht menimet e Aristotelit duke thane se problemet duhet te kuvenohen vetem me burra!!!

Pra sic po ju tregoj, poblemi I grave , se ato nuk jane njo me burat asht problem I kah moteshem…ne temelet e shoqnise amerike-evrope!

Kam shum me kuvenu po s’kam kohe.....

Guri i madh
21-09-06, 22:37
duhet gruaja ta pyt burrin qysh jo nuk ban pa e pyt po ne fund vendimin e bjen vet edhe per kunder vetos qe e perdor burri tani esht superfuqi gruaja ahaaa ani me i pas edhe femijt prej veti ahaaune kam desht pak hajgare me ba se te drej kan si burri edhe gruaja bashkshkshortja gjdo tentim qe dikush ban per me i dhan te drejt njeres gjini duke ja mohuar te drejtat gjinis tjeter e ka gabim

rafet llapjani
24-09-06, 00:30
O sot jan nrru kapuqat hahahahhhahahahah

Agolli
24-09-06, 00:39
Hahahaha Rafet Kapuqin E Ka Mar Grruaja Kurse Shamin E Kena Ne Burrat
Qy Me Dvet Qfart Dvetni Bre Sgucon Burri Me I Thonė Shko Blema Pakes Sheqer Se Mu Ka Hargjit Tujė Ta Pjek Kafen Ne Mengjezė...
Gruja E Dvet Burrin Sod Se A Jam Bukur Veshė Para Se Me Dalė Edhe Kthehet Mrenda Edhe Nje Her E I Thot Burrit Mos Haro Me I Pastru Enet Tungi Loqki Hihihihihih

selvija
03-10-06, 18:31
a do te pys gruja burrin? spo di qka me than nganiher po ama ska nevoj edhe aq te pys ,se kjo pytje asht kthyse ,nese pys ate per gjithqka edhe ai duhet te me pyt mue ,psh ikem ne mengjes ora 6 nga shtepia kur kthehem e rraskapitur as qe dua nganiher te flas dua qetsi ,edhe ai me pyt diqka, ma von merr pergjigjjen e le une ate te pys se qka bej ate mas dite duam te jemi te lira te pa mvaruna , kur je familjar din se qka te miren e te keqen..
(per mendimin tim nuk duhet te pys burrin per gjithqka ,as qe vjen ne shprehje bile tek une...

Guri i madh
05-10-06, 00:33
hiq nuk ban gruja pa e pyt burrin se burri bjen ligje ne shpi e jo gruja ehhh a kam harrue se esht viti 2006

dr1ta
08-10-06, 12:49
NJe grua me logjike dhe mendje te shendetshme , ska nevoj te pyet asken per agje .:cool:

turisti
08-10-06, 20:39
NJe grua me logjike dhe mendje te shendetshme , ska nevoj te pyet asken per agje .:cool:

Hmmmm, shume mire ke thene shoqe,po a duhet mu konsultue ?????:biggrin:

Alko71
08-10-06, 20:49
NJe grua me logjike dhe mendje te shendetshme , ska nevoj te pyet asken per agje .:cool:


Po pra,se nese ka logjike dhe mendje te shendoshe atehere do te ishte BURRE e jo grua prandaj....hahahahahahahahaha

Murgesha
09-10-06, 12:31
Hmmmm, shume mire ke thene shoqe,po a duhet mu konsultue ?????:biggrin:

E po nėse fillojnė konsultimet atėherė mbetet pa dalė, kėshtu mė mirė me vendos vet,.:wink:

turisti
09-10-06, 12:51
E po nėse fillojnė konsultimet atėherė mbetet pa dalė, kėshtu mė mirė me vendos vet,.:wink:

Vendimi i mire. :smile:

~AmaZonA~
09-10-06, 14:04
S'po kuptoj per cfare eshte fjala te pyetet nese eshte fjala per te dal diku ska nevoj apo per gjerat te thjeshta ama jan disa gjera qe per mendimin tim nuk eshte mire te punohet si thon krye n'vehti patjeter qe duhet te merret edhe pelqimi i burrit te konsultohesh me te edhe me pas te gjeni nje zgjedhje qe do jet ne favor te te dyve keshtu qe do i largoni zenkat mosmarrveshjet edhe do jetoni ne harmoni te plot me personin qe e doni...Ehh sa per me dal derisa ta merr vesh burri ti kthehesh edhe i thua Isha valla edhe ja kalova mire u knaqa edhe ca shoqe ishin kon aty e mire ja kaluam per mrekulli,s'besoj se do ket burr qe do kritikoj pse dole ke shoqja pse dole ne qytet apo gjera te tilla keto jan gjera qe nuk ke nevoj per konsul Ti je aq e rritur sa ta dish ku hyne e ku del mos te kesh nevoj per percjellje.(mendimi im ky)

Aga Syl
09-10-06, 18:52
Persh.nuk deshta te shkruej ne kete teme, po qe spo muje me durue.
une Aga ju tregoj:Gruaja eshte ne shtepi te burrit,dhe nuk bene hiq pa e vete
burin dhe mere fund.
E ju burra qe jeni mos lejoni se dikur edhe te shkel ne fyte e te mbyte.


Aga Syl prane oxhakut.

Gentiani
10-10-06, 00:06
O sot jan nrru kapuqat hahahahhhahahahah

Ēka janė ndėrruar kapuēat a ?!

Problem i madh me ja dhėnė kapuēin e vet nė kokė asaj fisnikes dhe e merr njeriu kapuēin e tij dhe i tregon, qė ky kapuē ėshtė i imi, e ndodhi rastėsisht edhe njėherė me i ndėrruar, ke mbetur pa kapuē!:tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

Valdrina87
10-10-06, 00:11
po bre na metem gjithmon tu pyet dikan, pyet ata pyet keta, pyet pyet pyet......ihaaaaaa
po kushedi nashta edhe pu deshka qashtu

Gentiani
10-10-06, 00:24
po bre na metem gjithmon tu pyet dikan, pyet ata pyet keta, pyet pyet pyet......ihaaaaaa
po kushedi nashta edhe pu deshka qashtu

Valdrina87,

1 burrė e ka gruaja, e jo 10.

Po, pra pikėrisht ashtu duhet. Tė mbetesh e bindur qė nuk gabon :tongue: :tongue: :tongue: :wink:

Valdrina87
10-10-06, 00:29
Valdrina87,

1 burrė e ka gruaja, e jo 10.

Po, pra pikėrisht ashtu duhet. Tė mbetesh e bindur qė nuk gabon :tongue: :tongue: :tongue: :wink:
Ani ju me kravata. kukuku.
po nmu bafsh ti mem rujt si nfilmin tan ku e rujshi at reqelin a qysh shkruhet se sma kap mu fort gjuhen angleze

Gentiani
10-10-06, 00:34
Ani ju me kravata. kukuku.
po nmu bafsh ti mem rujt si nfilmin tan ku e rujshi at reqelin a qysh shkruhet se sma kap mu fort gjuhen angleze

Ha,hahhaaaaa po pra duhet me ruajtur mirė reqelin, pėrndryshe mbetet njeriu pa hiq :tongue: :tongue: :wink:

Valdrina87
10-10-06, 00:37
a po ma zgat ti mua doren, a je ka mban hajgare djalo.
po ani qashtu tkoft edhe tya

SANTANA-29
10-10-06, 15:17
joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Nup Po Jetojm Ne Kohen E Gurit;;;;;;;;;;;;?

selvija
10-10-06, 16:36
Gruja te pys burrin, a bere pagesat mujaro, Burri duhet te pys Gruen per shum qka.....:smile:

Gentiani
10-10-06, 18:36
a po ma zgat ti mua doren, a je ka mban hajgare djalo.
po ani qashtu tkoft edhe tya

po ta zgjati dorėn Valdrina87, po prit pak sa ta marrė edhe reqelin me vehte, se kur tė kthehem ka ra nė fund :tongue: :tongue: :wink:

joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Nup Po Jetojm Ne Kohen E Gurit;;;;;;;;;;;;?

SANTANA-29, mu pėr ate, qė nuk po jetojmė nė kohėn e Gurit, duhet tė pyetėt. E nė kohėn e Gurit, thonė qė nuk e ka pyetur kush kėndin ku shkon e ēka bėn, me rėndėsi ka qenė ti tubojnė njė grumbull guralecash para vehte dhe ta ndezin njė zjarr.:tongue:

instruktori
10-10-06, 21:21
a do te pys gruja burrin? spo di qka me than nganiher po ama ska nevoj edhe aq te pys ,se kjo pytje asht kthyse ,nese pys ate per gjithqka edhe ai duhet te me pyt mue ,psh ikem ne mengjes ora 6 nga shtepia kur kthehem e rraskapitur as qe dua nganiher te flas dua qetsi ,edhe ai me pyt diqka, ma von merr pergjigjjen e le une ate te pys se qka bej ate mas dite duam te jemi te lira te pa mvaruna , kur je familjar din se qka te miren e te keqen..
(per mendimin tim nuk duhet te pys burrin per gjithqka ,as qe vjen ne shprehje bile tek une...Une mendoj se tani duhet qe te dy te pyten.Bile mendoj se burri duhet pytur gruan.Grat ishin te pa pytura gjer me tani .Nje gje duhet ta dini se grat anje loj nuk e din por gjithmon fitojn.

dr1ta
11-10-06, 10:15
E po nėse fillojnė konsultimet atėherė mbetet pa dalė, kėshtu mė mirė me vendos vet,.:wink:


po valla:smile:

SANTANA-29
11-10-06, 14:19
po ta zgjati dorėn Valdrina87, po prit pak sa ta marrė edhe reqelin me vehte, se kur tė kthehem ka ra nė fund :tongue: :tongue: :wink:SANTANA-29, mu pėr ate, qė nuk po jetojmė nė kohėn e Gurit, duhet tė pyetėt. E nė kohėn e Gurit, thonė qė nuk e ka pyetur kush kėndin ku shkon e ēka bėn, me rėndėsi ka qenė ti tubojnė njė grumbull guralecash para vehte dhe ta ndezin njė zjarr.:tongue:
asht e vertet gentian se duhet te pyetet.por ne kohen e sodit nuk pyetet per qdo qa
burri ata baj apo mos tabaj.gruaja duhet te jet vet dihshme dhe tpunoj me koken e vet.
ne jemi tu kerkur Demokraci emos shkoj me tutje se ne kosoven e sodit gruaja ka shum
pak liri.persh.santana,,,,

Gentiani
11-10-06, 18:03
SANTANA-29, ani nė Demokraci si pyetėt, transparencė e plotė ėshtė i gjithė procesi!

Jo pėr gjithēka, por fjala ėshtė pėr pyetje tė rėndėsishme, parimore nė jetėn dhe raportet mes gruas dhe burrit dhe anasjelltas.

Gruaja, nė Kosovėn e sotme ka shumė, mė shumė liri, krahasuar me kohėrat e mė hershme, ndėrsa ajo qė ndikon tė duket si liri e cunguar ėshtė nė radhė tė parė pamundėsia e angazhimit tė saj nė jetėn ekonomike tė vendit, pa fajin e saj, por edhe tė shtresave tjera nė atė shoqėri nė rrethanat momentale qė janė.

Reana
12-10-06, 14:39
SANTANA-29, ani nė Demokraci si pyetėt, transparencė e plotė ėshtė i gjithė procesi!

Jo pėr gjithēka, por fjala ėshtė pėr pyetje tė rėndėsishme, parimore nė jetėn dhe raportet mes gruas dhe burrit dhe anasjelltas.

Gruaja, nė Kosovėn e sotme ka shumė, mė shumė liri, krahasuar me kohėrat e mė hershme, ndėrsa ajo qė ndikon tė duket si liri e cunguar ėshtė nė radhė tė parė pamundėsia e angazhimit tė saj nė jetėn ekonomike tė vendit, pa fajin e saj, por edhe tė shtresave tjera nė atė shoqėri nė rrethanat momentale qė janė.

Si duket dikush do te filloje te te heq per kravate nese nuk hesht se shpejti:biggrin: !!!
Perndryshe,
per cilen "jete ekonomike" e pate fjalen???

SANTANA-29
12-10-06, 15:08
SANTANA-29, ani nė Demokraci si pyetėt, transparencė e plotė ėshtė i gjithė procesi!

Jo pėr gjithēka, por fjala ėshtė pėr pyetje tė rėndėsishme, parimore nė jetėn dhe raportet mes gruas dhe burrit dhe anasjelltas.

Gruaja, nė Kosovėn e sotme ka shumė, mė shumė liri, krahasuar me kohėrat e mė hershme, ndėrsa ajo qė ndikon tė duket si liri e cunguar ėshtė nė radhė tė parė pamundėsia e angazhimit tė saj nė jetėn ekonomike tė vendit, pa fajin e saj, por edhe tė shtresave tjera nė atė shoqėri nė rrethanat momentale qė janė.
E aty ne jeten mes gruas dhe burrit jam dakord qe duhet tkes raporte mes njeri tjetrit
e liria ne kosov se ekeni qujtur e cunguar nuk esht evertet.se per mendjen time ne
kosov esht demokracia me e madhe ne BALLKAN.

Murgesha
12-10-06, 21:01
Burri, burri duhet mos tė dalė kund pa e ditė gruaja, se burrat s`kanė besė. :wink:
Gratė edhe nėse dalin pa leje tė burrit dalin pėr ndoj gjė qė e do shtėpia e jo si burrat qė dalin edhe kur asgjė sju duhet nė shtėpi.:tongue: :tongue:

Paradox_13
12-10-06, 21:31
Burri, burri duhet mos tė dalė kund pa e ditė gruaja, se burrat s`kanė besė. :wink:
Gratė edhe nėse dalin pa leje tė burrit dalin pėr ndoj gjė qė e do shtėpia e jo si burrat qė dalin edhe kur asgjė sju duhet nė shtėpi. :tongue:

Bile edhe kur te dalin me lejen e gruas,duhet te ken nje shoqrus me vete....:biggrin:

Reana
12-10-06, 21:48
Bile edhe kur te dalin me lejen e gruas,duhet te ken nje shoqrus me vete....:biggrin:

Mundesisht "shoqerues-E" :cool: !

Paradox_13
12-10-06, 22:03
Mundesisht "shoqerues-E" :cool: !

Me rendesi te jet nen kontroll....:biggrin:

Reana
12-10-06, 22:12
Me rendesi te jet nen kontroll....:biggrin:
megjithese varesisht prej personalitetit te "burrit", edhe "kontrolla" dallon:biggrin: ....por ne parim-pajtohem plotesisht...lol

Gentiani
12-10-06, 22:42
.
ne jemi tu kerkur Demokraci emos shkoj me tutje se ne kosoven e sodit gruaja ka shum
pak liri.persh.santana,,,,E aty ne jeten mes gruas dhe burrit jam dakord qe duhet tkes raporte mes njeri tjetrit
e liria ne kosov se ekeni qujtur e cunguar nuk esht evertet.se per mendjen time ne
kosov esht demokracia me e madhe ne BALLKAN.

:confused: :rolleyes: :rolleyes:

Kush shkruajti e ēka shkruajti, as unė nuk munda ta sqarojė, ose ka qenė gabim shkrimi, citimi nga nga ana yte ?!

Gentiani
12-10-06, 22:48
Si duket dikush do te filloje te te heq per kravate nese nuk hesht se shpejti:biggrin: !!!
Perndryshe,
per cilen "jete ekonomike" e pate fjalen???

Ha,hahaaaa paska ardhur edhe Reana kėtu!

Asgjė tė keqe, gjithė kohėn vetėm mirė kemi shkruajtur pėr gruan, ani pse nuk ke qenė kėtu :tongue: :tongue:

Pėr jetėn ekonomike de, qė nuk po mundemi ti punėsojmė gratė dhe ti pyesim a solle rrogėn nė shtėpi? :tongue:

laliloli
13-10-06, 19:37
Si mbeti o burra e gra ,a me pyet a po mos me pyet ?

Reana
13-10-06, 20:19
Ha,hahaaaa paska ardhur edhe Reana kėtu!

Asgjė tė keqe, gjithė kohėn vetėm mirė kemi shkruajtur pėr gruan, ani pse nuk ke qenė kėtu :tongue: :tongue:

Pėr jetėn ekonomike de, qė nuk po mundemi ti punėsojmė gratė dhe ti pyesim a solle rrogėn nė shtėpi? :tongue:

E dija se nuk guxoni pa marre leje te shkruani keq per gruan...:tongue:

SANTANA-29
14-10-06, 13:40
E dija se nuk guxoni pa marre leje te shkruani keq per gruan...:tongue:
TE LUMT REANA :nderimet e mia sssssant.:smile:

Sy_kaltra
15-10-06, 13:59
-Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Keshtu diqka, shpesh i degjojme grate duke thene ,

A mendoni se me kete nje njeri po e dirigjon jeten e tjetrit sipas deshires se tije .

Ke plotesisht te drejt laliloli ,se vertet keto dukuri duken nga nje her tek ne shqiptart gje qe esht diqka e jashtzakonshme dhe jo normale ,e aq ma teper ne kohen e sodit...
Mendoj se kjo dukuri tek femrat e privilegjuara nuk egziston me,duke mos e len anash se edhe meshkujt ( burrat ) veprojn se si e gjejn ,nese ata e gjejn urt e but te shkelin ,
Mirpo qe kjo dukuri te zhduket duhet ne rend te par te jet Mirkuptimi ne mes qiftit bashkshortor po ashtu dhe besimi plot ..
Po flas personalisht per veten kurr nuk do ta kisha leju nje gje te till qe ti gjunjezohem burrit po e marim shembull a te rri edhe nje nat tek nana ,sepse faktikisht un po i lutem atij,,,shtrohet pyetja per qka poj lutem, po i lutem qe te rri tek prinderit e mi qe me rriten me hall e me mund e jan pjes e trupit tim?? aspolotisht jo kurren e kurres nuk do ta kisha pranu nje gje te tille...
Por jo veq ate shembull kemi edhe shum shembuj tjer ,dhe nese un filloj ta pyes burrin per gjdo gje a te bej kte apo ate un ate her faktikisht nuk jam dashuria tina por rob i tij !!!!!

Megjithate femra qe kerkon ta ket lirin nga burri duhet edhe te mos ta shfrytezoj ate liri ,,po qe se partneri ka bes ne te qe te ja ofroj lirin pa as nje diskutim dhe pala e kundert e shfrytezon ate ne nje menyr te pist,ate her veq e past veten ne qaf ....

Te pakten un mendoj keshtu .

Murgesha
15-10-06, 22:29
Si mbeti o burra e gra ,a me pyet a po mos me pyet ?

Pėr kend e ke fjalėn me pyet? :tongue: :tongue:

rafet llapjani
16-10-06, 00:43
Si mbeti o burra e gra ,a me pyet a po mos me pyet ?


ahahahahah lali qysh si met gra e burra, ne dit sotdit kush kujna sosht tu ja rras hiq u perzi leshi krejt hahahaahahahahahahh

selvija
16-10-06, 07:23
ahahahahah lali qysh si met gra e burra, ne dit sotdit kush kujna sosht tu ja rras hiq u perzi leshi krejt hahahaahahahahahahhahaha Rafet llapjani po nganiher 8 me 2 qashtu duhet ska ma si perpara , tash ne femrat e kemi ne dor.....:tongue:

Murgesha
16-10-06, 09:58
ahaha Rafet llapjani po nganiher 8 me 2 qashtu duhet ska ma si perpara , tash ne femrat e kemi ne dor.....:tongue:

Po valla Selvije nė dorė e kemi e s`do ta lėshojmė mė hiq. :wink:

selvija
16-10-06, 11:08
Po valla Selvije nė dorė e kemi e s`do ta lėshojmė mė hiq. :wink:Murgesha prej qe kan hjek mustaqet , ju ka ra firma ma spo i degjon kush ma..:biggrin:

SANTANA-29
16-10-06, 13:14
Murgesha prej qe kan hjek mustaqet , ju ka ra firma ma spo i degjon kush ma..:biggrin:
qure qure.ju grat mos u qoni pesh se burrat prap inshojn mustaqet.

rafet llapjani
16-10-06, 15:17
ahaha Rafet llapjani po nganiher 8 me 2 qashtu duhet ska ma si perpara , tash ne femrat e kemi ne dor.....:tongue:

Selvija ishalla se leshoni kurr prej dore ahahahahahaahahhhahahahhahahahahhahahahahhahahahah ahahahhhahahahha

selvija
17-10-06, 08:32
Selvija ishalla se leshoni kurr prej dore ahahahahahaahahhhahahahhahahahahhahahahahhahahahah ahahahhhahahahhaJu kemi fut njeher ne grusht skeni me dal ma... ahah:biggrin:

rafet llapjani
17-10-06, 15:19
Ju kemi fut njeher ne grusht skeni me dal ma... ahah:biggrin:

Qashtu kena lyp na mena fut ahahahaahahahhahaahahahahahahahahahahahaahhaahahah ahahahahahahahahahahahahahahahah

TheStorm
17-10-06, 20:39
gruja nuk duhet me pyt burrin per gjithqka sepse ai duhet tia tregoje te gjitha

Agolli
21-10-06, 02:00
Roli i familjes nuk ka te bėj se kushė kėnd duhet t' pytur, kryesorja ėsht ta formosh nje jetė te lumtur, njė jetė ku mu aty figuron_besimi, dashuria dhe obligimet familjare.

selvija
22-10-06, 21:34
Qashtu kena lyp na mena fut ahahahaahahahhahaahahahahahahahahahahahaahhaahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahcncncnc :biggrin: te shohim...

Guri i madh
22-10-06, 22:44
i kam than veti kogja dikushi po jo esht ardh puna ja me pyt gruan ose me i shpall luft hyqmetit e me dal kaqak ne mal e tash dimri po afrohet kam ardh ne purfundim qysh te bjen tupani me vallzue qysh ka than aj i moqmi me dynja he mazamakeq haaaaa

uck_aksh
23-10-06, 16:17
burrat a i pyesin per gjithqka grat jooooooooooooooo
ateher edhe gruja sduhet per gjithqka te pyes burrin
te drejtat e njejta

KA SHKUAR KOHA E SHTYPJES
TASH JEMI NE KOHEN E GRINDJES

vjeshta
24-10-06, 22:40
Ma mire me e pyet per gjitheqka ,se me i tregu gjitheqka ! :biggrin: :tongue:

Agolli
24-10-06, 22:50
Ma mire me e pyet per gjitheqka ,se me i tregu gjitheqka ! :biggrin: :tongue:

Hypė se t“vrava, zhdryp se t“vrava:biggrin:

vjeshta
24-10-06, 22:53
Hypė se t“vrava, zhdryp se t“vrava:biggrin:

Mire e ke ,edhe ne te ngratat nuk po mundemi me ju ra ne fije ! :biggrin: :tongue:

Agolli
24-10-06, 23:22
Mire e ke ,edhe ne te ngratat nuk po mundemi me ju ra ne fije ! :biggrin: :tongue:

:tongue: At munges e ka patur poashtu edhe Froidi.....ku i xhori edhe vdiq duke analizua se "Qka donė nje grrua":biggrin:

vjeshta
24-10-06, 23:26
:tongue: At munges e ka patur poashtu edhe Froidi.....ku i xhori edhe vdiq duke analizua se "Qka donė nje grrua":biggrin:

Po te kishte qene Froidi -Froide .ia kishte lidhe gryken disi asaj analize ?:biggrin: :tongue:

Dea_A
24-10-06, 23:28
Po te shprehemi pak me realisht do te ishte shume me e mire qe gruaja ta pyes per shumqka burrin !

vjeshta
24-10-06, 23:43
Po te shprehemi pak me realisht do te ishte shume me e mire qe gruaja ta pyes per shumqka burrin !

Ps edo te ishte ma mire ??

Virti
25-10-06, 00:36
nuk kam pervoje... :biggrin:

Murgesha
25-10-06, 00:42
Po te shprehemi pak me realisht do te ishte shume me e mire qe gruaja ta pyes per shumqka burrin !

Aman Dea mos e mėso me e vet pėr shumėēka se pastaj don qė ta pyesėsh pėr gjithēka.:wink:

Agolli
25-10-06, 01:08
Aman Dea mos e mėso me e vet pėr shumėēka se pastaj don qė ta pyesėsh pėr gjithēka.:wink:
E thua atė nga pervoja apo me te ndime:biggrin: por si do qoftė nje burrė nuk ka qefė qe bashkshortja ta pyes atė per qfar do. Nje grrua duhet ta ketė pėr te ditur se qfar duhet pyetur burrin poashtu edhe burri se per qfar duhet pyetur grrua nese nuk deshiroin qe te lind konflikti familjar.......ashtu mendoi unė..

Luana
25-10-06, 01:27
Nuk e pyes kurr , vetem i tregoj ose kur nuk eshte prezent i shkruaj nji quick note dhe ja le ne tavolin ....:tongue: e kam te urte shume , ja hanksha loqken hoooo :biggrin:

turisti
25-10-06, 15:30
Nuk e pyes kurr , vetem i tregoj ose kur nuk eshte prezent i shkruaj nji quick note dhe ja le ne tavolin ....:tongue: e kam te urte shume , ja hanksha loqken hoooo :biggrin:

jkswjhdwyduedg burmet................:biggrin:

Luana
25-10-06, 15:34
jkswjhdwyduedg burmet................:biggrin:

hahhaahhahha Burmet ende jan te shtrenguara :tongue:

Murgesha
25-10-06, 16:17
E thua atė nga pervoja apo me te ndime:biggrin: por si do qoftė nje burrė nuk ka qefė qe bashkshortja ta pyes atė per qfar do. Nje grrua duhet ta ketė pėr te ditur se qfar duhet pyetur burrin poashtu edhe burri se per qfar duhet pyetur grrua nese nuk deshiroin qe te lind konflikti familjar.......ashtu mendoi unė..

Me tė ndime valla se unė pa e pyetyr burrin tim nuk dalė as deri te pragu i shtėpisė haahahahahahaaaaaaaaaaaaaa. :tongue: :tongue:

laliloli
25-10-06, 18:29
Pyetjes qe mund ti dhesh pergjigje mos e parashtro.

Dea_A
26-10-06, 12:15
Aman Dea mos e mėso me e vet pėr shumėēka se pastaj don qė ta pyesėsh pėr gjithēka.:wink:

E nderuar ,ateher kur te ia besoj dikujt "doren mbi doren time " mendoj se ai njeri e vlen respektin e paperfunduar timin ....
Edukimi im eshte i lidhur pikerisht ne respektin e ndersjellt te dy prindeve te mije dhe kohen shume te madhe qe ma kushtuan mua ,bile edhe tash !Nga kjo erdha ne kete perfundim !
Gruaja eshte shtylle e familjes dhe po nisi gruaja te mos i respektoj rregullat e saj si zonje e shtepise pamvaresissht edhe nese punon ose studion ,mendoj se nuk ka rehati famķljare !
Pyetjet i nenkuptova me respekt ,ne kete rast !

Me shume respekt per ju Zonje e madhe
Dea_!

Gentiani
26-10-06, 17:05
Nuk e pyes kurr , vetem i tregoj ose kur nuk eshte prezent i shkruaj nji quick note dhe ja le ne tavolin ....:tongue: e kam te urte shume , ja hanksha loqken hoooo

Normal, qė i shkruan quick note, guxo e parashtroja pyetjen tė drejtė pėr drejtė! :tongue: :wink:

Mirė ėshtė edhe me quick note, kryesore me pyetė :tongue:

Luana
26-10-06, 21:43
Normal, qė i shkruan quick note, guxo e parashtroja pyetjen tė drejtė pėr drejtė! :tongue: :wink:

Mirė ėshtė edhe me quick note, kryesore me pyetė :tongue:


ahahhhahhahhahhahh Gentian ,

Nuk dua te behem aq serioze , sepse mua me duket kjo tem shume qesharake , ket arsye qdo kush e din dhe nuk ma merr mendja qe zgjat nji gjuhe e perbashket me nji qift nese e lejojn veten te mos pyesin per njeri tjetrit ..
sidomos ketu ne Internet , FD per mua eshte shume veshtir te jap nji koment apo pergjigje qe ka te bej me jeten time personale :wink:

Selam Zorraxhive (hahahhahah)

LABI
15-11-06, 15:37
Nese kemi parasysh kuptimin e vet fjales STATUS, e cila ne praktike me shume haset ne terminologjine e fjalorit juridiko-politik – e cila shpreh poziten-juridike dhe raportin e ndertuar ndermjet subjekteve per ceshtje , pune konkrete, ne kete rast << Raportin Martesore>> - qe do te thote <<Statusin Martesore>>… Mirepo, ky pershkrim per menyren e casjes ndaj temes eshte paksa dogmatike qe nderlidhet me shume me paradigmen e shkences juridike …

Do te perpicem ta zbres kete nocion te shume perdorur ne fjalorin e perditshem , ne rrafshin e trajtimit social (shoqerore) – e qe jo gjithemon te gjithe e kuptojne drejte, apo kemi idene se cfare ne te vertete , do te thote kjo fjale aq shume e perdorur …

Thjesht STATUSI – do t’thote GJENDJE … dhe si e tille ne mardhenje nderpersonale te krijuara, te lidhura mes dy personave krijohet nje GJENDJE, qe mund te jet MARTESE – BASHKJETESE, apo e ndonje lloji te ngjashem me to , e krijuar nga dy persona.

Nese ndalemi dhe kthejm vemendjen ne ate se per cfare QELLIMI – linde kjo gjendje , po krijojka ky raport… Mbi cfare bazash, kushtesh , vlerash ngritet, ndertohet ky raport – lidhje e quajtur martese , bashkjetese… apo nje raport i llojit te ngjashem… me siguri do t’mund ta mesonim nje pjese te pergjegjes se pyetjes -A duhet gruaja ta pyes per gjithēka burrin? (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=891542#post891542)!
Nese marrim per baze ate qe po thuaj t’githe pajtohen qe dy persona lidhen – vendosin te jetojne se bashku – te martohen , te bashkjetojne per nje qellim, vlere te perbashket DASHURINE… Dhe nese ndalemi dhe shikojme se cfare eshte, ngerthen ne vete kjo vlere (dashuria) – do ta kuptojm pos qe eshte nje ndjenje e forte , dashuria eshte nje premtim gjykim, vendim ... eshte nje vetedisipline, vetekontrolle… e cila buron nga vullneti per te qene se bashku – per te qene pjese e asaj qe mendohet te jet vlere e perbashket…

Dhe si e tille , cdo mardhenie e vertete dashurie eshte e vetekontrolluar – e disiplinuar – e cila funksionon ne baze te nje konsensusi vlerore te ndertuar dhe mirembajtur s’bashku .

Asnjė martesė nuk mund tė llogaritet stabile, funksionale,nėse burri dhe gruaja nuk i respekton keto lloj parime – te ngritura s’bashku.

LOJETARI
15-11-06, 17:13
Nese kemi parasysh kuptimin e vet fjales STATUS, e cila ne praktike me shume haset ne terminologjine e fjalorit juridiko-politik – e cila shpreh poziten-juridike dhe raportin e ndertuar ndermjet subjekteve per ceshtje , pune konkrete, ne kete rast << Raportin Martesore>> - qe do te thote <<Statusin Martesore>>… Mirepo, ky pershkrim per menyren e casjes ndaj temes eshte paksa dogmatike qe nderlidhet me shume me paradigmen e shkences juridike …

Do te perpicem ta zbres kete nocion te shume perdorur ne fjalorin e perditshem , ne rrafshin e trajtimit social (shoqerore) – e qe jo gjithemon te gjithe e kuptojne drejte, apo kemi idene se cfare ne te vertete , do te thote kjo fjale aq shume e perdorur …

Thjesht STATUSI – do t’thote GJENDJE … dhe si e tille ne mardhenje nderpersonale te krijuara, te lidhura mes dy personave krijohet nje GJENDJE, qe mund te jet MARTESE – BASHKJETESE, apo e ndonje lloji te ngjashem me to , e krijuar nga dy persona.

Nese ndalemi dhe kthejm vemendjen ne ate se per cfare QELLIMI – linde kjo gjendje , po krijojka ky raport… Mbi cfare bazash, kushtesh , vlerash ngritet, ndertohet ky raport – lidhje e quajtur martese , bashkjetese… apo nje raport i llojit te ngjashem… me siguri do t’mund ta mesonim nje pjese te pergjegjes se pyetjes -A duhet gruaja ta pyes per gjithēka burrin? (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=891542#post891542)!
Nese marrim per baze ate qe po thuaj t’githe pajtohen qe dy persona lidhen – vendosin te jetojne se bashku – te martohen , te bashkjetojne per nje qellim, vlere te perbashket DASHURINE… Dhe nese ndalemi dhe shikojme se cfare eshte, ngerthen ne vete kjo vlere (dashuria) – do ta kuptojm pos qe eshte nje ndjenje e forte , dashuria eshte nje premtim gjykim, vendim ... eshte nje vetedisipline, vetekontrolle… e cila buron nga vullneti per te qene se bashku – per te qene pjese e asaj qe mendohet te jet vlere e perbashket…

Dhe si e tille , cdo mardhenie e vertete dashurie eshte e vetekontrolluar – e disiplinuar – e cila funksionon ne baze te nje konsensusi vlerore te ndertuar dhe mirembajtur s’bashku .

Asnjė martesė nuk mund tė llogaritet stabile, funksionale,nėse burri dhe gruaja nuk i respekton keto lloj parime – te ngritura s’bashku.Shume here lexoj shkrimet e LABI -t dhe mendoj se do te jet i frustruar ngase askush nuk polemizon me te ,ndjenje kjo jo edhe aq e kendshme per secilin qe vlereson lart mendimet e tjetrit ,sepse asnjeri prej neve nuk jemi ketu per monologje .Ndoshta edhe nuk eshte lehte t“u kundervihesh mendimeve qe ne vete permbajne arsyen ,urtesine dhe kthjelltesine e duhur .
Megjithate une do te provoj ta fus ne lojen e polemikes duke e kundershtuar ne tekstin e lartshkruar .
Se a duhet gruaja te pyes per gjithecka burrin ,nga une merre nje pergjigje negative ,Jo .Nese qellimi i nje martese eshte lidhja e dy personave nepermjet dashurise atehere une mendoj se pikerisht per kete arsye gruaja ,e kjo vlene edhe per burrin nganjeher duhet te jene me te kursyer me pyetje .Sepse sipas mendimit tim dashuria shpejt ndeshet ne kufijte e vet te sqarimit ,cka nuk ndodhe me arsyen e cila gjithehere na del me largepamese .Mospyetja ne kete rast ,nuk do duhej shikuar si mosperfillje por pikerisht si shenje qe edhe ne martese njeri apo tjetri duhet ta ruan mvetesine perndryshe martesa do te dukej si privim i lirise apo tjetersim i vetevetes e qe njeriun e martuar do ta paraqiste si me te dobesuar se perpara marteses .E kjo nuk eshte ashtu ,perkundrazi .

Paradox_13
18-11-06, 09:48
- Ne vitin e parė te martesės burri flet ndėrsa gruja ndėgjon.
Nė tė dytin flet gruaja , burri dėgjon.
Nė tė tretin flasin tė dyt sa edhe dėgjojne kojshit.

halla e madhe
18-11-06, 14:22
- Ne vitin e parė te martesės burri flet ndėrsa gruja ndėgjon.
Nė tė dytin flet gruaja , burri dėgjon.
Nė tė tretin flasin tė dyt sa edhe dėgjojne kojshit...mbas tridhjet vjetesh jane aq te kuptushem(te lodhur) prej fjaleve sa qe te shiquarit ne sy ja dijne mendjen tjetrit:biggrin:

Murgesha
18-11-06, 15:23
..mbas tridhjet vjetesh jane aq te kuptushem(te lodhur) prej fjaleve sa qe te shiquarit ne sy ja dijne mendjen tjetrit:biggrin:

..ndersa pas 20 viteve tė lodhur e cfilitur prej njėri tjetrit nuk kanė se pė ēka tė flasin mė, vetėm shiqojnė gabimet e njėri tjetrit e me e nisė shamatėn.....:biggrin:

Virti
18-11-06, 15:26
ruajeni qetesine... :tongue:

LABI
18-11-06, 22:12
Shume here lexoj shkrimet e LABI -t dhe mendoj se do te jet i frustruar ngase askush nuk polemizon me te ,ndjenje kjo jo edhe aq e kendshme per secilin qe vlereson lart mendimet e tjetrit ,sepse asnjeri prej neve nuk jemi ketu per monologje .Ndoshta edhe nuk eshte lehte t“u kundervihesh mendimeve qe ne vete permbajne arsyen ,urtesine dhe kthjelltesine e duhur .
Megjithate une do te provoj ta fus ne lojen e polemikes duke e kundershtuar ne tekstin e lartshkruar .
Se a duhet gruaja te pyes per gjithecka burrin ,nga une merre nje pergjigje negative ,Jo .Nese qellimi i nje martese eshte lidhja e dy personave nepermjet dashurise atehere une mendoj se pikerisht per kete arsye gruaja ,e kjo vlene edhe per burrin nganjeher duhet te jene me te kursyer me pyetje .Sepse sipas mendimit tim dashuria shpejt ndeshet ne kufijte e vet te sqarimit ,cka nuk ndodhe me arsyen e cila gjithehere na del me largepamese .Mospyetja ne kete rast ,nuk do duhej shikuar si mosperfillje por pikerisht si shenje qe edhe ne martese njeri apo tjetri duhet ta ruan mvetesine perndryshe martesa do te dukej si privim i lirise apo tjetersim i vetevetes e qe njeriun e martuar do ta paraqiste si me te dobesuar se perpara marteses .E kjo nuk eshte ashtu ,perkundrazi .

Polemika eshte njera nder mundesit dhe menyrat e fabrikatit te industrise se komunikimit, te cilen njeriu perdore gjate komunikimit. Por, jo e domosdoshme dhe e pazevendsueshme per t’arritur efektin komunikues. Te komunikosh, nuk do t’thot patjeter te dialogosh , apo polemizosh per nje teme konkrete.

Eshte mese e vertete, qe komunikimi eshte nje kusht fillestar per mbijetesen, ekzistencen e individit dhe shoqerise . Mirepo, ekziston edhe e verteta tjeter, t’cilen e argumentojne studimet nga fusha e komunikologjise- nga e cila konstatohet se koncepti i komunikimit ka ndryshuar me evoluimin kulturor dhe teknologjik.

Sa per scarim per ata qe nuk kane informacion per kete lloj shkence .
Komunikologjia – eshte shkence shoqerore (pasi object i studimit eshte nderveprimi i individeve qe berbejne shoqerine) e cila studion mesazhet dhe format e saj , te cilat kembehen ndermjet njerezve… Kete mund ta kuptojme me s’miri nga etimologjia e kesaj fjale (prejardhja)- qe rrjedh nga gjuha latine komunikare – qe ne shqip do te thote: kumtim, njoftim, lajmrim, risi, dije, e cila begaton njohurite e njeriut.

Per te arritur kete nivel, faze te komunikimit qe ne sot aplikojm, i nderuar LOJTARI, eshte nevojitur njerzimi t’i kaloj,zbuloj, artikuloj - nga te komunikuarit joverbal, duke pasuar me ate verbal, te shkruar, e deri tek niveli i te komunikuarit bashkekohore masiv – mediale elektronike - eshte nevojitur nje periudhe kohore me shume se njemilojn vjet… Pra menyra e te komunikuarit varet nga zhvillimet kulturore dhe shkalla civilizimit ne pergjithesi …
Duke pasur parasysh faktin, qe pos pjesmarresve te anetareve te keti forumi ne kete teme me opinionet e tyre , apo vetem me leximin (shfletimin) e rubrikave te forumit, mund te krijojne nje pasqyre lidhur me orientimin (opinionin) dhe habitusin e publikut te forumit te dardanise., duke mos e perjashtuar edhe audiencen (vizitoret e paantaresuar) pasi qe shkrimet e postuara jane publike edhe per masen e publikut dhe te audiences se gjere.

Nje ashtu duhet vene re , qe ky lloj komunikimi eshte – heterogjene, anonime dhe i gjere. E padyshim edhe burimet e plasimit te informative – ideve jane dhe behen ne menyre heterogjene (ne forme te monologut, dialogut) te cilat varen nga qellimet e individit apo grupit qe plason (publikon) ate permbajtje mediale (ne kete rast- shkrim) edhe forma e te shkruarit variron poashtu .

Qe t’mos kalohet, objekti i polemikes nga tema tek une , do t’mundohem te futem ne lojen e komunikimit…:biggrin:
Une konsideroj qe kjo dilem , nuk e gjene zgjedhjen ne dihotomi pergjegjesh me PO ose JO – per arsye se kjo dileme(pyetje) mes PO-se dhe JO-se mund te kete nje limit te pa percaktuar, qe mund te jete ne t’njejten kohe shume i ngushte, por ne t’njejten kohe edhe shume i gjere. Nuk eshte absolute, por relative- mbi ate se cfare i lejohet apo jo te pyes burri gruan, apo e kunderta ?!

Kjo pyetje nuk ka nje shabllon- nje pako pergjegjesh standarde. Kjo pyetje nuk toleron natyren e absolutizmit te pergjegjes… Keto pergjegje varen nga gjendja e vendosur (ndertuar) e cifteve, te cilat per cdo cift konkret eshte specifike dhe unike.
Zakonisht kur perdoret gjuha argumentit-(si arsyetim per te vertetuar, apo kundershtuar nje mendim) veprohet ne rrafshin e faktografise- ofrimin e fakteve (te cilat deshmojne qe nje gje realisht ekziston objektivisht).

Mirepo, ketu nuk mund te gjene zbatim absolutja., ketu mund vetem te vleresohen faktoret dhe rrethanat te cilat ndikojne ne funksionimin dhe mirembajtjen e nje gjendje, realiteti (statusi)te krijuar s’bashku- per interesa te perbashketa… Pasi qe nocionet si intimitet dhe jete private (liri private)- apo nocioni liri ne vete – jane nocione shume te pa percaktuara (abstrakte) - te relativizuara… Rreth te cilave lidhur me diskutimin, mund te behen nje mori pyetjesh me terme te lartepermendura- si :

Ndertojne ciftet jete intime ne mes vete ?
Ndertojne ciftet jete private ne mes vete ?
Cka mund te quhet intime ate qe ciftet ndertojne ?
Cka na cenka, e cka mbetet intime , personale(private) jashta ciftit ?
…e shume, e shume pyetje tjera , te cilat mund te lindin nga kjo dileme.

Une e kam veshtire te pergjegjem me PO- JO ne keso lloj pyetjesh … Mendoj qe ne keto lloj pyetjesh keto dy fjale shume pak duhet te gjejne praktiken .

Mbetesh i pershendetur i nderuari LOJTARI

LOJETARI
19-11-06, 00:15
Labi,disi ndjehem i lumtur qe ia arrita qellimit te lexoj edhe dicka te re nga ju ,mirpo nga ana tjeter ndjehem fajtor sepse kam drojen se po e lexuan te pamartuarit kete shtjellim analitik nga ju, ose nuk do te martohen fare ,ose po te martohen nuk do te komunikojne me mes veti .Keto gjerat madhore shpeshe here mendoj se ne vet i komplikojme, ose pa arsye ose padashje, sepse nuk duam te besojme ne thjeshtesine e tyre .Disi kemi pershtypjen se humbin ne vlere po te duken te thjeshta .Venia e nje Po-je apo JO-je per mendimin tim nuk eshte perfundim i debatit por nje dhenie e kahjes si ketij debati ne qark .Nje Jo e prere sigurisht qe lene hapesire te padefinuar se per cilat gjera duhet pyetur e per cilat jo ,mirpo sipas mendimit tim pikerisht kjo JO e prere e lene martesen te duket me joshese me te bute e jo si dicka qe shpeshe sot krahasohet me burge ,dmth te ashpert .Tema edhe pse ne shikim te pare duket qesharake apo provokative ne vete permbane dicka teper serioze dhe absolutisht aktuale ,te perditshme do te thoja .Une prape do te pledoja se nuk ka nevoje te pyetet per gjithecka .

e_martumja
19-11-06, 00:22
Jo nuk ban se gjynah me ja qaaaaa koken per gjitheqka :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Virti
19-11-06, 00:32
Jo nuk ban se gjynah me ja qaaaaa koken per gjitheqka :biggrin: :biggrin: :biggrin:

me ia ēa koken (burrit) me fertere a... gjynah deeee :biggrin:

selvija
24-11-06, 19:41
Ja tuben sot e kam vet, me mthan jo sme tha veq mrrolat i vnoj:mad: hahaah

Virti
24-11-06, 22:45
grate e dine me mire... :smile:

vjeshta
25-11-06, 01:58
Me kane me pyet veq burrin ,rahat,po te ngratat po duhet me e pyet vjehrren ,vjehrrin ,kunatin ,kunaten ..........e bisht mbas gardhi.......:frown:

LOJETARI
25-11-06, 02:01
Me kane me pyet veq burrin ,rahat,po te ngratat po duhet me e pyet vjehrren ,vjehrrin ,kunatin ,kunaten ..........e bisht mbas gardhi.......:frown:

hahahahahahahahahahahaa.........................po de edhe shumicen e rasteve as pergjigje nuk merrni hahahahaha

vjeshta
25-11-06, 02:03
hahahahahahahahahahahaa.........................po de edhe shumicen e rasteve as pergjigje nuk merrni hahahahaha

Hahhhaaa fajet i ka autori i temes ,qe na ka lane pa pergjegjeje ,por veq me pyet hahahaaaaaaaaaaaaaaa

halla e madhe
25-11-06, 10:26
Oj gra,pytni mori se gjyshja ime me thoshte dikur;_"kush vete nuk trete":biggrin:

Zana_ch
25-11-06, 11:06
aiii .................qysh bre a per gjithqka duhet me pyt burrin aaaaaa ??????? valla une du me msue ndryshi , ai te me pyt mue se boll qe 100 vjert grat i kan pyt burrat e tash dojm me rrotllue .....
a jeni more dakort me mue ................thuni pooooooooooooo

halla e madhe
25-11-06, 12:06
aiii .................qysh bre a per gjithqka duhet me pyt burrin aaaaaa ??????? valla une du me msue ndryshi , ai te me pyt mue se boll qe 100 vjert grat i kan pyt burrat e tash dojm me rrotllue .....
a jeni more dakort me mue ................thuni pooooooooooooo...nja bafsh letrat burrit po,e nese ai t'i ban ty,vete ma mire se kushedi qka bene vaki:biggrin:

Zana_ch
25-11-06, 12:11
...nja bafsh letrat burrit po,e nese ai t'i ban ty,vete ma mire se kushedi qka bene vaki:biggrin:


valla per letra se kam fort problem se i kam me shkue ne tan boten ............e edhe sa per letra nuk po e marr kerkan se kam nie boll se si po kaloin ....ose me dashni te vertet ose hiq.....se sa per interses i koft udha mar te jet kushdo...........nje fjal e popullit e kam lexue se asht sa ma afer aq ma mir e kshtu nuk po hapna shum lerg oj halla jeme

halla e madhe
25-11-06, 12:51
valla per letra se kam fort problem se i kam me shkue ne tan boten ............e edhe sa per letra nuk po e marr kerkan se kam nie boll se si po kaloin ....ose me dashni te vertet ose hiq.....se sa per interses i koft udha mar te jet kushdo...........nje fjal e popullit e kam lexue se asht sa ma afer aq ma mir e kshtu nuk po hapna shum lerg oj halla jeme...po mahitna oj Zana,banja si te duash veq STUPCIN mbaje afer :biggrin:

Sy_kaltra
09-12-06, 16:35
Provova nje her ta pyesmpor ai ra ne gracken e mendimeve :rolleyes: keshtu qe u mesua ti adhuroje befasite :biggrin: :biggrin:

falma_lotin
07-02-07, 23:33
Unė mendoj nė njė martesė ku fuksionon gjithēka mirė,... aty ėshtė edhe gjithēka reciproke,... Ēdo gjė dihet mes partnerėve se ēfarė bėhet,.. Kėshtu qė unė nuk e shof si punė pyetje kėtė,... por si bashkpunim mes partnerėve,... Andaj kėtė dukuri "pyetje" edhe nuk po e njof!!

Sepse njė grua e sotme qė ėshtė e kulturuar, edukuar dhe imancipuar,... mund tė vlerėsoj edhe vet se ku i nevojitet opinioni i parterit e ku jo!!

Kurse sa i pėrket?

Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Nuk kam shumė pėr tė shtuar,..
Ēfarė i duhet njė gruaje qė tė rrij me ditė te prindėrit?... Nėse nuk tė mjaftoj sot, shko nesėr prapė, tė nesėrmen prapė,... derisa tė ēmallesh mirė!!

Ju pėrshėndes,...

Virti
07-02-07, 23:38
Unė mendoj nė njė martesė ku fuksionon gjithēka mirė,... aty ėshtė edhe gjithēka reciproke,... Ēdo gjė dihet mes partnerėve se ēfarė bėhet,.. Kėshtu qė unė nuk e shof si punė pyetje kėtė,... por si bashkpunim mes partnerėve,... Andaj kėtė dukuri "pyetje" edhe nuk po e njof!!

Sepse njė grua e sotme qė ėshtė e kulturuar, edukuar dhe imancipuar,... mund tė vlerėsoj edhe vet se ku i nevojitet opinioni i parterit e ku jo!!

Kurse sa i pėrket?

Pata deshire te rrije edhe nje nate tek nena,po vetem per nje nate e pyeta burrin!

Nuk kam shumė pėr tė shtuar,..
Ēfarė i duhet njė gruaje qė tė rrij me ditė te prindėrit?... Nėse nuk tė mjaftoj sot, shko nesėr prapė, tė nesėrmen prapė,... derisa tė ēmallesh mirė!!

Ju pėrshėndes,...
ishin keto ide te perfituara nga teoria apo praktika? :wink:

lyra2
13-05-07, 17:27
Martesa eshte nje institucion ku dy persona lidhin pakt dashurie dhe marrin pergjithesi te perbashket ne mjeshtrimin e jetes qe i pret:smile: Nese ne fillim sqarohen rregullat reciproke te marteses, s'do te kete asnje problem me vone:cool:

..ato rregulla a duhet te jene te shkruara ,apo te mbahen ne mend...

egi
21-05-07, 13:13
PA HEZITIM ME DUHET TE THEM JOOO. SKA NEVOJ ME PYT PER QDO GJE

RiannA
23-05-07, 17:00
Normal qe duhet me pyt...nese nuk mshef diqka nga partneri ska pra edhe problem te ti tregosh te gjithat.

Edhe kur ta pytish nuk do me than se je e mvarne prej atin por edhe gje normale qe aj ta din me kon, pse edhe ku...edhe nuk esht n“pytje besimi apo diqka te till...

egi
23-05-07, 19:00
Normal qe duhet me pyt...nese nuk mshef diqka nga partneri ska pra edhe problem te ti tregosh te gjithat.

Edhe kur ta pytish nuk do me than se je e mvarne prej atin por edhe gje normale qe aj ta din me kon, pse edhe ku...edhe nuk esht n“pytje besimi apo diqka te till...

nuk jam dakord me ty..me shku gruja me ble o.b. ose always ne vetsherbim duhet me dvet a?

egi
23-05-07, 19:00
Normal qe duhet me pyt...nese nuk mshef diqka nga partneri ska pra edhe problem te ti tregosh te gjithat.

Edhe kur ta pytish nuk do me than se je e mvarne prej atin por edhe gje normale qe aj ta din me kon, pse edhe ku...edhe nuk esht n“pytje besimi apo diqka te till...

nuk jam dakord me ty..me shku gruja me ble o.b. ose always ne vetsherbim duhet me dvet a?

prishtinasi
23-05-07, 19:16
Nuk varet nga ne, por nga OSBE-ja!:biggrin:

RiannA
24-05-07, 14:14
nuk jam dakord me ty..me shku gruja me ble o.b. ose always ne vetsherbim duhet me dvet a?


paj qysh me t“than shkurt e shqip: PO...hahaha

jo be zemer ngo knena, nuk esht puna qe duhesh me pyt: shaaci a kisha mujt be deri ne vetsherbim me shku?!
Por duhesh me i tregu, qetu jam ka shkoj e sene vene...nashta aj nuk do me t“pa aty...ta ban: Jo mos shko aty se aty punon djali i Dervishit edhe spo kam qef me tnguc aj apo diqka te till......qyyy

Edhe me siguri pytja esht per kur dojsh me dal diku ma larg se vetsherbimi. Psh naj Party apo diqka ne qasi stili...Kur nuk don aj, mos shko bacit...as aj ne anen tjeter ska nevoj me shku ne lokalitete k ty nashta nuk ta kona...kompromiset duhet me gjet se qka esht nrregull e qa jo...

shnetje

rilinda
24-05-07, 14:51
Por duhesh me i tregu, qetu jam ka shkoj e sene vene


Mirė e ka thėnė RiannA. Nuk ėshtė e nevojshme pyetja pėr ēdo gjė. Mė e udhės ėshtė qė, si gruaja, ashtu edhe burri tė tregojnė se ēfarė do tė bėjnė e ta gjejnė gjuhėn e pėrbashkėt.
Kėshtu ėshtė njė familje ideale.

Virti
24-05-07, 17:30
nuk jam dakord me ty..me shku gruja me ble o.b. ose always ne vetsherbim duhet me dvet a?
e pyet per cilin lloj deee :biggrin:

egi
25-05-07, 10:15
paj qysh me t“than shkurt e shqip: PO...hahaha

jo be zemer ngo knena, nuk esht puna qe duhesh me pyt: shaaci a kisha mujt be deri ne vetsherbim me shku?!
Por duhesh me i tregu, qetu jam ka shkoj e sene vene...nashta aj nuk do me t“pa aty...ta ban: Jo mos shko aty se aty punon djali i Dervishit edhe spo kam qef me tnguc aj apo diqka te till......qyyy

Edhe me siguri pytja esht per kur dojsh me dal diku ma larg se vetsherbimi. Psh naj Party apo diqka ne qasi stili...Kur nuk don aj, mos shko bacit...as aj ne anen tjeter ska nevoj me shku ne lokalitete k ty nashta nuk ta kona...kompromiset duhet me gjet se qka esht nrregull e qa jo...

shnetje

hahaha per ksi sene normal..s'ka burre qe te len vet me shku ne disko hahahha

amo per do sene te thjeshta mendova..se ke pytja a duhet per gjithqka me dvet burrin ..dmth gjithqka bash jo..a? hahahhah
pershendetje

egi
25-05-07, 10:15
e pyet per cilin lloj deee :biggrin:
me kan aj shum i interesum hahahhah pyet normal haha

Reana
26-05-07, 06:37
hmmmmm...interesant...:biggrin:
e a duhet BURRI TA PYES GRUAN PER CDO GJE????

Arb
26-05-07, 09:52
Duhet edhe fort...

Sy_kaltra
26-05-07, 13:29
Duhet edhe fort...

Nese e ben per respekt ne regull kur e pyet ( per disa gjera po jo per gjdo gje ) ,ase sesi nuk pranoje detyrim ,perndryshe burri nuk e konsideroje si pergjegjes timin....

Virti
26-05-07, 16:46
me kan aj shum i interesum hahahhah pyet normal haha
kush p'vetė, nuk tretė! :biggrin:

Murgesha
26-05-07, 18:39
Duhet edhe fort...

Me ty jam Arb.
Burrat tonė kan qef me e ditė gjithė se ku jemi, ēka bėjmė me kėnd ishim. Pse ne gratė mos me ja u plotėsu kėtė dėshirė?
Nejse unė kam tregu qė pa e pyet as jashta pragut tė derės nuk dal hahahaahahaha

egi
26-05-07, 19:15
kush p'vetė, nuk tretė! :biggrin:

nime ty a duhet me te kallxu gruja jote gjithqka

Virti
26-05-07, 19:17
nime ty a duhet me te kallxu gruja jote gjithqka
ia vej kameren ne floke, pastaj shikoj filma kah ka qene dhe cfare ka bere hehehe

rilinda
27-05-07, 01:32
ia vej kameren ne floke, pastaj shikoj filma kah ka qene dhe cfare ka bere hehehe


Ti asaj, e ajo ty (kameren n'flok).

Arkza
27-05-07, 14:52
ia vej kameren ne floke, pastaj shikoj filma kah ka qene dhe cfare ka bere hehehehahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahhah ani kameren ne Floke hahahahhahah jam shkri tu kesh me ty .


Te Kthehem nga tema edh eun pak fjale Rrethe Kesaj , Patjetre se duhet ska me mire se te dije Burri se ku je . Psh vjen nena jone dhe a eshte mir se te thot Burri Vjehrre nga je ardhe Kthehu ! se sdi se ku e ki Qiken ! kjo ska Logjik pse qfare te keqe ka aty te dije Burri se ku shkon e kur vjen asgje te keqe ska dhe mendoj se Mir eshte te Tregoj se ku shkon dhe kur Kthehesh por Mos Harroni edhe ju me vet Burrin se nga po del :biggrin:

ssara
27-05-07, 14:55
hahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahhah ani kameren ne Floke hahahahhahah jam shkri tu kesh me ty .


Te Kthehem nga tema edh eun pak fjale Rrethe Kesaj , Patjetre se duhet ska me mire se te dije Burri se ku je . Psh vjen nena jone dhe a eshte mir se te thot Burri Vjehrre nga je ardhe Kthehu ! se sdi se ku e ki Qiken ! kjo ska Logjik pse qfare te keqe ka aty te dije Burri se ku shkon e kur vjen asgje te keqe ska dhe mendoj se Mir eshte te Tregoj se ku shkon dhe kur Kthehesh por Mos Harroni edhe ju me vet Burrin se nga po del :biggrin:


ah ti epa sakatume prej tash po don me u msu a me vet a jo...sa here mbjen mend kjo fjala jote...knaqna tu kesh......u sakatofsh ma shpejt.....

ssara
27-05-07, 14:57
ia vej kameren ne floke, pastaj shikoj filma kah ka qene dhe cfare ka bere hehehe


po del naj film horror e po tutesh.....

Arkza
27-05-07, 15:02
ah ti epa sakatume prej tash po don me u msu a me vet a jo...sa here mbjen mend kjo fjala jote...knaqna tu kesh......u sakatofsh ma shpejt.....hahahahahaha Sara amin ishalla edhe un sa me shpejt sakatohem e tani e shoh a Veproj keshtu siq shkruva apo me ndryshe hahahahhahah ju kallxoj a se jam e drejt nuk ma nin mu ,
edhe sa per te qeshurit me kete fjale i ka fajet Virti se me te keshtu ja pata fillu me tha aje martume i thash jo , e tani un i thash po ti mos rasisht je sakatu ! hahahahha na ka mbet tash keshtu :biggrin:

Arkza
27-05-07, 15:04
po del naj film horror e po tutesh.....hahahahahahahha Sara more Horror nashta jo por mos pi Del Error hahahahhahahahahah ma zi bohet nervoz tani ahhahahaha :biggrin:

ssara
27-05-07, 15:05
hahahahahahahha Sara more Horror nashta jo por mos pi Del Error hahahahhahahahahah ma zi bohet nervoz tani ahhahahaha :biggrin:

po ma horror se qata filma ska moj...ata pot tutin ma shume.......hahahhahhaahhahahah

ssara
27-05-07, 15:07
hahahahahaha Sara amin ishalla edhe un sa me shpejt sakatohem e tani e shoh a Veproj keshtu siq shkruva apo me ndryshe hahahahhahah ju kallxoj a se jam e drejt nuk ma nin mu ,
edhe sa per te qeshurit me kete fjale i ka fajet Virti se me te keshtu ja pata fillu me tha aje martume i thash jo , e tani un i thash po ti mos rasisht je sakatu ! hahahahha na ka mbet tash keshtu :biggrin:

ma mire i sajkatum se me than i martum nime ishalla edhe te sakatumin egjen te drejt se sot valla veshtir......

Arkza
27-05-07, 15:07
po ma horror se qata filma ska moj...ata pot tutin ma shume.......hahahhahhaahhahahahhahahahahahah po moj po e di por me bo me dal Error i Myt Mendimet e thella tu mendu se ku u kan e keshtu ren ahahhahahahahahahha

Arkza
27-05-07, 15:09
ma mire i sajkatum se me than i martum nime ishalla edhe te sakatumin egjen te drejt se sot valla veshtir......Sara po ki Drejt se eshte Veshtire , por ne dit te sotit asgje me nuk eshte si me par ! n'dash me te mir ka me pas te mirat ! n'Dash me te keqijat more ne dreq le tet shkon :biggrin:

selvija
28-05-07, 20:40
Kan ndrrue kohrat tyben, tash as po vesim as spo vet..gjithkush ne koke vet po shkon..:rolleyes:

rilinda
29-05-07, 14:01
Kan ndrrue kohrat tyben, tash as po vesim as spo vet..gjithkush ne koke vet po shkon..:rolleyes:

"Djalin e shkretė ēka e paska gjetė,
me tė vėrtetė keq e paska gjetė
e ka nusen e mirė, i ka qėllu e shtirė,
ajo se le rehat si detektiv privat.
Flet njė mahallė, djali u bė p'rrallė,
e nė k'tė p'rrallė, nuk ėshtė rast i rrallė
shoqėria po e nguc, dy kamt i ka ni kpuc,
ajo se lė rehat si detektiv privat.
Kur del djali nga shpija, gruja si policia
krejt i din ma mirė se CIA, ah ah xhelozia
ēka veshi e ku doli, pse qeshi e ēka foli
krejt i din ma mirė se CIA, ah ah xhelozi,
Grujaaa, ah komandant gruja,
Grujaaa, ah komandant gruja.

Kohėrat ndryshuan, djemt kapitulluan
shpjet u dorėzuan se u dashuruan
ma nuk dalin ēdo natė, komandėn e mbajnė gratė,
tani s'dalin ēdo natė, komandėn e mbajnė gratė..." :tongue::biggrin:

selvija
31-05-07, 16:22
"Djalin e shkretė ēka e paska gjetė,
me tė vėrtetė keq e paska gjetė
e ka nusen e mirė, i ka qėllu e shtirė,
ajo se le rehat si detektiv privat.
Flet njė mahallė, djali u bė p'rrallė,
e nė k'tė p'rrallė, nuk ėshtė rast i rrallė
shoqėria po e nguc, dy kamt i ka ni kpuc,
ajo se lė rehat si detektiv privat.
Kur del djali nga shpija, gruja si policia
krejt i din ma mirė se CIA, ah ah xhelozia
ēka veshi e ku doli, pse qeshi e ēka foli
krejt i din ma mirė se CIA, ah ah xhelozi,
Grujaaa, ah komandant gruja,
Grujaaa, ah komandant gruja.

Kohėrat ndryshuan, djemt kapitulluan
shpjet u dorėzuan se u dashuruan
ma nuk dalin ēdo natė, komandėn e mbajnė gratė,
tani s'dalin ēdo natė, komandėn e mbajnė gratė..." :tongue::biggrin:Hahahah ahaha
ahahahah oj Rilinda hajt hajt se edhe ti martohesh nje dit ahahaha:biggrin: :biggrin:

uliksi31
04-06-07, 11:32
Jaaa me bo mem dvet per gjithcka "sherrin" ma kish pa. Po cfar t'detni en kohe t'sodit. E vakt o vakt, ktyne here ish kon safaja. Ahahahahaha

Virti
04-06-07, 15:21
... duhet, per disa gjera delikate! :biggrin:

egi
09-06-07, 21:04
... duhet, per disa gjera delikate! :biggrin:
e cilat jan ato gjerat delikate..
pse s'pe bani teme a duhet burri me pyt per gjithqka burrin..a keshtu s'bon a..ncncnc

Albanian eX|PerT
10-06-07, 03:00
Hahahah ahaha
ahahahah oj Rilinda hajt hajt se edhe ti martohesh nje dit ahahaha:biggrin: :biggrin:
Po de, porse prap mbet KOMANDANTE! :smile:

rilinda
10-06-07, 13:59
Po de, porse prap mbet KOMANDANTE! :smile:

Po de, prap se kom njet me lshu fronin :biggrin:

LuLjaa
22-06-07, 05:02
Po more pse jo a ka burr a ēka qyy

Tomori
03-09-07, 13:16
Kan ndrrue kohrat tyben, tash as po vesim as spo vet..gjithkush ne koke vet po shkon..:rolleyes:

selvije te lumte goja...qashtu duhet me qen parlamentare loqki...

Virti
03-09-07, 19:43
e cilat jan ato gjerat delikate..
pse s'pe bani teme a duhet burri me pyt per gjithqka burrin..a keshtu s'bon a..ncncnc
gjerat delikate nuk po i tregoj se je e re... :biggrin:
pse s'po e ban, a duhet gruaja t'a pyet gruan per gjithecka hehe :P

DEA
03-09-07, 19:49
Pyet 100 vete e bej si di vet, me vete eshte ligjore, e me ngu nganjeher kur e ka mire s“eshte marre:wink:

selvija
07-09-07, 21:32
Po more qyshjoo,,sban me dal gruja as te pragu i deres pa vet....BURR ....a ban me dal....joo ,,,frrcc mrapa...:rolleyes:

dreqi_prej_gyrbeti
07-09-07, 21:38
normal qe dueht me ngu gruja burrin grat e hapin shum gojen pa lidhje sidomos tashq qikat e raja qe dojn veq paret kuku bre kryt jav kisha nuk ren

DEA
07-09-07, 22:26
Burri duhet me e vet gruan, se nga Gruaja lind Burri:tongue:

rilinda
10-09-07, 00:57
Burri duhet me e vet gruan, se nga Gruaja lind Burri:tongue:

Vetvetiu a? :tongue:

pirro
10-09-07, 09:36
Duhet me e pyet burrin gruaja perderisa hala nuk osht e gatshme per me i marr kompetencat ahahh

pirro
10-09-07, 09:39
Po se gati harrova ... nuk ka nevoj me e pyet...psh se cka me bo per drek,darke edhe do sene tjera hmm se i din burri ato qe besa.

Sy_kaltra
10-09-07, 10:44
Gruja komandant .

jadore
10-09-07, 10:50
mire kishte me qene ... qe pastaj te mos vie puna qe te shkoj dhe ta pyet Kforin ..( per intervenime..)
ishte pak sarkazem..
qmoj ne kete drejtim mirkuptimin e perendimoreve ne mes kultures se komunikimit mbrenda nje qifti .. cdo informat rreth vendimeve apo levizjes se njerit partner , mirret si shenje perkujdesi dhe respekti ndaj tjetrit .. te pyesesh apo te marresh aprovimin e tjetrit nuk eshte nencmim ..

LABI
10-09-07, 16:29
mire kishte me qene ... qe pastaj te mos vie puna qe te shkoj dhe ta pyet Kforin ..( per intervenime..)
ishte pak sarkazem..
qmoj ne kete drejtim mirkuptimin e perendimoreve ne mes kultures se komuniki-mit mbrenda nje qifti .. cdo informat rreth vendimeve apo levizjes se njerit partner , mirret si shenje perkujdesi dhe respekti ndaj tjetrit .. te pyesesh apo te marresh aprovimin e tjetrit nuk eshte nencmim ..

S'mundesh t'kesh dy kurora ne t'njejten kohe ... Jemi vend ku monogamia eshte e legjitimuare ....
Pasi t'a kete shkurorzimin mund t'martohet me KFOR-in e ta pyes .... :biggrin:

DEA
12-09-07, 17:40
Vetvetiu a? :tongue:Besa, shkenca bashke me mendjen e njeriut e kane edhe kete te mundshme hahahaha

gjini
18-09-07, 08:50
Ju pershendes te gjithve ketu qe diskutoni.
Une kete teme sot po e lexoj se per gruan shqiptare tham ne te shumten e rastev e jo ne pergjithesi seajo eshte e obliguar ta pyes burrin gati per gjithqka, nese nuk eshte burri duhet vjehhrein apo vjehrren dhe kunatin edhe ai ne qoft shum ma shum i ri se ajo.
kjo eshte si rregull te ne dhe qe e kemi trasheguar nga pushtuesi shum shekullore turku.

Domira
10-10-07, 21:11
Jo, gruaja duhet te konsultohet me burrin...gati per gjithcka:smile:

Arb
11-10-07, 01:00
Mire ish kon e...............

rilinda
11-10-07, 14:03
Mire ish kon e...............

...edhe mirė ish kon nėse pėrgjigjen e kishim marrė ashtu siē na konvenon.:biggrin: Ndryshe, nuk ju pyesim hiē :tongue::biggrin:

gazi-de
11-10-07, 14:11
Nuk po flas me mire,se..hghghghghghghghghghg

Preshevar
11-10-07, 14:16
Burri duhet me e vet gruan, se nga Gruaja lind Burri:tongue:

"Nxėnėsi e tejkalon Mėsuesin" :tongue: lol

^katunari^
11-10-07, 14:28
Per kto modernet nuk e di valla, veq hanumshahja e jeme as kepe pasulit nuk i qet pa me vet mu, a me ja qite njo krejt, a veq ni gjyse:biggrin:

rilinda
11-10-07, 14:33
Per kto modernet nuk e di valla, veq hanumshahja e jeme as kepe pasulit nuk i qet pa me vet mu, a me ja qite njo krejt, a veq ni gjyse:biggrin:

Edhe ty t'bohet qefi apo?
A nuk t'hin n'kry tu t'pyt pėr gjithēka a?

rilinda
11-10-07, 14:34
"Nxėnėsi e tejkalon Mėsuesin" :tongue: lol

Prap meritor ėshtė mėsusi. Ai e shtyu pėrpara atė nxėnės.

^katunari^
11-10-07, 14:37
Edhe ty t'bohet qefi apo?
A nuk t'hin n'kry tu t'pyt pėr gjithēka a?

Jo Jo nuk um hin ne kry, ajo nuk um vet per qe tutet, po nuk din, pa shkolle bre si na katunart haj medet haj.
Une thash per kto sheherlikat nuk e di une. :biggrin:

rilinda
11-10-07, 14:43
Jo Jo nuk um hin ne kry, ajo nuk um vet per qe tutet, po nuk din, pa shkolle bre si na katunart haj medet haj.
Une thash per kto sheherlikat nuk e di une. :biggrin:

Edhe gjyshja jem osht pa shkoll, veq gatun ma mir se une :smile:

Preshevar
11-10-07, 14:43
Prap meritor ėshtė mėsusi. Ai e shtyu pėrpara atė nxėnės.


Sigurisht ! .... e per me ju pėrgjigjė temės pa shaka,.. kisha me thėn qe per cikrrija t'vogla mos te pysin,... KURSE per sene ku duhet me mar vendim pak me te rendsishem ! Si burr :D, kisha pas qef mem informue dhe me dit se qfar po mendoj,... dhe kjo vlen edhe per tė kundėrtėn, qė ta informoj per naj pun apo vendim. Konsultimin e konsideroj si njera prej shtyllav tė njė ēifti.

jadore
11-10-07, 14:45
.. po , pse jo ..
si pershembull pyetjet
ku ishe ..??
pse ishe ..??
a u deshte te ishe ..??
po te mos ishe ..!!
dhe pytje te natyres se tille ne vazhdim ..
( hahahaha,ha)

jadore
11-10-07, 14:51
Ju pershendes te gjithve ketu qe diskutoni.
Une kete teme sot po e lexoj se per gruan shqiptare tham ne te shumten e rastev e jo ne pergjithesi seajo eshte e obliguar ta pyes burrin gati per gjithqka, nese nuk eshte burri duhet vjehhrein apo vjehrren dhe kunatin edhe ai ne qoft shum ma shum i ri se ajo.
kjo eshte si rregull te ne dhe qe e kemi trasheguar nga pushtuesi shum shekullore turku.

...boll mire e tha valla gjin, edhe une thash , kryesorja veti krejte ;mbaj krejte nen kontroll , more ne daq burrin ne daq vjerrin ne daq kunatin , pse jo more ... ''vete; se kush vete nuk tret '', vete Zanen a e dine kete thenje , apo e ka shtepine pertej Gjakoves ajo .. !!

yllbardh
11-10-07, 15:01
Le qė gruaja duhet me e pyet burrin, po edhe burri duhet me e pyet gruan kajher se kush i ka marrė paret nga kuleta edhe po cka bleve oj.....hahahahaa edhe kėta si shpesh bile.......:biggrin:

rilinda
11-10-07, 15:28
Sigurisht ! .... e per me ju pėrgjigjė temės pa shaka,.. kisha me thėn qe per cikrrija t'vogla mos te pysin,... KURSE per sene ku duhet me mar vendim pak me te rendsishem ! Si burr :D, kisha pas qef mem informue dhe me dit se qfar po mendoj,... dhe kjo vlen edhe per tė kundėrtėn, qė ta informoj per naj pun apo vendim. Konsultimin e konsideroj si njera prej shtyllav tė njė ēifti.

Eh...! Tash ke fol qysh duhet. Plotėsisht jam e pajtimit me ty.

lazdrani
18-10-07, 11:26
Jaaaaaaaaa gruaja s`ban me e kalu as pragun e shtėpisė pa e pyetyr burrin. :wink:

Hahahahahahah u paka duke qeshe hahahhaahah ashtu pra Murgeshehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lyra2
18-10-07, 11:32
A duhet gruaja ta pyes per gjithēka burrin??

...a vetem ta pyes per gjithcka ,apo t'i mar leje per gjithcka ;P:biggrin:

Shqiptare
18-10-07, 13:04
Varet se cka nenkuptohet me ate "gjithcka", ndersa sa i perket marrjes vendime te rendesishme, berjes nje hap te rendesishem ne jete, berjes ndonje ndryshim, etj, atehere sigurisht qe eshte mire keto te behen duke u diskutuar ne fillim e pastaj te kalohet ne veprim.

Madje, nuk e di pse te merret si dicka tragjike "pyetja e burrit"!!!?:wink:

Murgesha
18-10-07, 14:27
Hahahahahahah u paka duke qeshe hahahhaahah ashtu pra Murgeshehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Mos u pak more po trego drejt qė edhe ti sun del te pragu i derės pa tė pyet gruaja se ku po shkon??
Ku po shkon eeeeeeeeeej me kėtė dihet qė gruaja e pyet pėr gjithēka burrin hahahahahahah.

vjeshta
18-10-07, 15:20
Gra ,pyetni burrat mos hani dajak pa lidhje edhe ju !!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Lona
02-11-07, 14:07
Duhet te pyetet burri, ose te konsulltohesh te pakten duhet ti tregohet se ku dhe pse,, nese zduam te pyesim zduhet edhe te martohemi......?!!!!!!!!!!!!

Prishtinasja_
06-11-07, 20:39
Nje fjale popullore thot "Burri eshte cadra e gruas"

Keshtu qe mendoj, se ka raste ku duhet gruaja ta pyes burrin ! :smile:

e_martumja
06-11-07, 20:59
Gra ,pyetni burrat mos hani dajak pa lidhje edhe ju !!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifNdoshta lind lezeti ma i madhe :biggrin:

pirro
07-11-07, 08:53
Tash po e shoh se me paska ardh koha per martese,e kater postimet e fundit kokan te favorshme per burrat hahahaa

vizionar
10-11-07, 18:19
Per nje cift qe jetojn jeten modeste mendoj se nuk lodhin koken me "rregulla"te tilla.Sikur qe ndodh ne nje shoqeri kur dy individe qe kuptohen me mire dhe ndihen me te afert mes vehte i dikutojn shume gjera si brenga,vendime... Duke i nisur prej asaj se martesa eshte vullnetare qe nenkupton partneri eshte njekohesisht shoku ose shoqja me e ngusht,biseda vie spontanisht qe rezultati eshte ndonje vendim.Me nje lidhje te shendosh qofte ajo martesore apo ne drejtim te saj ne pergjithesi rrugetimi i perbashket drejt pleqerise besoj se vendimi i njeanshem nuk do linde ndonje perqarje apo luhatje te krenarise....

uliksi31
18-11-07, 06:20
Gra ,pyetni burrat mos hani dajak pa lidhje edhe ju !!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sjelle, mbeshtielle, qysh t'duash si perfundim; martesa eshte nje koalicion me opoziten.:biggrin:

Sy_kaltra
16-12-07, 17:23
Ra kjo puna e te vetnes burrint per gjithqka ,e un mbeta pa u martu :biggrin:

Murgesha
16-12-07, 17:52
Ra kjo puna e te vetnes burrint per gjithqka ,e un mbeta pa u martu :biggrin:

Po ēka tė qoi ta vetėsh moj burrin se a ban tė martohesh a jo??

Sy_kaltra
16-12-07, 17:53
Po ēka tė qoi ta vetėsh moj burrin se a ban tė martohesh a jo??

Jo per martes bijo ,po per gjithqka,e lash e su martova hiq ,edhe e din qysh e kam punen edhe ma hap plagen ti ani ani :tongue:

Dardan Kastrati
16-12-07, 17:57
Duhet more se e ka burre qy , a eshte qashtu bre Sy kaltra hahha

Sy_kaltra
16-12-07, 17:59
Duhet more se e ka burre qy , a eshte qashtu bre Sy kaltra hahha

Se di valla a duhet , veq une se kisha pyt eee ,,,ahahahhahahahahahahahahahahha ( plaq ti bash ) hahahahahhaha

Murgesha
16-12-07, 18:02
Jo per martes bijo ,po per gjithqka,e lash e su martova hiq ,edhe e din qysh e kam punen edhe ma hap plagen ti ani ani :tongue:

Aha e paskam kekquptu, mendova qė pasi po duhet me e vetė pėr gjithēka ke shku e ke vet edhe a ban tė martohesh? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Hajt loēkė mos i plagos plagėt, nuk e kan nafak kėta burrat tonė me i pyet a ban tė martohemi, na kishin dhonė leje menjėherė hahahahahaahaha

Naki
16-12-07, 21:25
A duhet gruaja ta pyes per gjithēka burrin??

Varet nga marrėveshja dhe pelqimi reciprok i kontratės ,nėsė ėshtė biseduar para se tė bashkė jetojnė,dhe te dytė kanė firmosur me duarė tė veta rregullat atėherė ja pafshin hajrin edhe nėse nuk i zbatojnė.

Ėshtė vėshtirė tė jipet njė pėrgjigjėje reale,sepse kjo e pytnja ka njė traditė folklorike te trasheguar dhe ku edhe pėr disa dekada do tė jetė njė formalitet i obliguar ndoshta mė i zbehur.
Do tė deshiroja tė jetė njė komunikim informativė jo obligues por thjeshtė harmonizim i kalendarit ditorė.

Ah edhe unė si fėmijė kam mbrrijtur tė jetojė frymen e babgjyshitė patriarkal,siq duket pak virusi i atyre kohėrave ka mbetur vrragė nė disa qeliza tė trurit-neurone.

me nderime naki

LuLjaa
02-01-08, 03:00
Po duhet qysh jo, vetum nese aj qe s'eshte taman burr se vet gruja hehe

Cia-Ferizaj
02-01-08, 13:55
nuk e besoj se vetem burri pyetet per diqka ........ krejt me mirekuptimin e ndersjellt.......

LaCoStA
05-01-08, 02:58
Qysh o ka vjen koha , qe besa edhe burrat ja kan fillu me i pyet grat se cka me ba ...

Mendoj qe gruaja duhet te pyes burrin per 90 % te veprimeve , jo per tjeter , por per respekt . Por nuk eshte keq qe edhe burri ta pyes gruan per shumicen e veprimeve , pse jo ???

Gjumashja
09-01-08, 20:07
per derisa nuk eshte e sigurt te merr nje vendim ateher mendoj qe me mire eshte te konsulltohet me burr pastaj bashkarisht te vendosin... perndryshe nuk pyetet burri per ckado...

Albonita
15-01-08, 17:34
Une mendoj se ne disa pika duhet te pytet, spse Ai asht Mashkull shtylla e shtepis .!!

jadore
15-01-08, 18:54
Une mendoj se ne disa pika duhet te pytet, spse Ai asht Mashkull shtylla e shtepis .!!

ku ishe deri tash ti Albonita..!!
.. ja femra ideale...

Preshevar
15-01-08, 18:59
Une mendoj se ne disa pika duhet te pytet, spse Ai asht Mashkull shtylla e shtepis .!!


...mos ke e kunderta ? Nėse jo ! Hallall t'koft ! :biggrin:

Albonita
16-01-08, 21:11
...mos ke e kunderta ? Nėse jo ! Hallall t'koft ! :biggrin: Jo nuk asht e kundrta , spse edhe une si nje vajz e lir se jom kam liri ta shetit katr anet e botes po une mbi te gjitha gjith e pys babin spse asht mir ta din aj ku jam , spse une e DI SI DAL NGA BANESA, e nuk e di SI KTHENA,kshtu se asht mir ta din nje ma i vogli se ku gjindem.!! kshtu mendoj edhe per keto grat ku do se dalin asht mir ta din buri i tyre dul apo shkoj te nje shoqri ku ta di une ,nese ajo e vendos Koken nje jastuk bashk me te atreh mir asht ta pyt , Mir mbetsh Preshevar.!!

jadore
16-01-08, 21:33
Jo nuk asht e kundrta , spse edhe une si nje vajz e lir se jom kam liri ta shetit katr anet e botes po une mbi te gjitha gjith e pys babin spse asht mir ta din aj ku jam , spse une e DI SI DAL NGA BANESA, e nuk e di SI KTHENA,kshtu se asht mir ta din nje ma i vogli se ku gjindem.!! kshtu mendoj edhe per keto grat ku do se dalin asht mir ta din buri i tyre dul apo shkoj te nje shoqri ku ta di une ,nese ajo e vendos Koken nje jastuk bashk me te atreh mir asht ta pyt , Mir mbetsh Preshevar.!!


..veq perpara moter shqiptare..(ashtu duhet..)

Murgesha
16-01-08, 21:54
Jo nuk asht e kundrta , spse edhe une si nje vajz e lir se jom kam liri ta shetit katr anet e botes po une mbi te gjitha gjith e pys babin spse asht mir ta din aj ku jam , spse une e DI SI DAL NGA BANESA, e nuk e di SI KTHENA,kshtu se asht mir ta din nje ma i vogli se ku gjindem.!! kshtu mendoj edhe per keto grat ku do se dalin asht mir ta din buri i tyre dul apo shkoj te nje shoqri ku ta di une ,nese ajo e vendos Koken nje jastuk bashk me te atreh mir asht ta pyt , Mir mbetsh Preshevar.!!

E mos me e pas burrin nė shtėpi, a duhet me dalė patjetėr ēka me ba nė kėtė rast?
Interesante kjo puna e jastėkut...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lyra2
16-01-08, 22:25
E mos me e pas burrin nė shtėpi, a duhet me dalė patjetėr ēka me ba nė kėtė rast?
Interesante kjo puna e jastėkut...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

......thirre ne telefon ,e thuj SHKOVA O NJERI:biggrin: