PDA

View Full Version : Bjeri ciftelise me kompjuter!


King_Gentius
19-06-06, 04:46
Me kete flash mund te shtypni tastieren e kompjuterit te dhena nga flashi per ti rene ciftelise virtuale. Klikoni play (ne mes te ekranit) qe te shfaqet ciftelia e kuqe dhe dritarja me pliktrat qe duhen shtypur. Ne te djathe te dritares ka dhe nje buton tjeter "play" i cili e luan tingullin e dritares ashtu si do degjohej po te luhej nga nje profesionist. Eshte shum qejf po edhe pak e veshtire, provojeni! :smile:

http://www.kacaj.net/Traditions/%C7ifteli/tabid/83/Default.aspx

Psikologu
19-06-06, 06:58
Me kete flash mund te shtypni tastieren e kompjuterit te dhena nga flashi per ti rene ciftelise virtuale. Klikoni play (ne mes te ekranit) qe te shfaqet ciftelia e kuqe dhe dritarja me pliktrat qe duhen shtypur. Ne te djathe te dritares ka dhe nje buton tjeter "play" i cili e luan tingullin e dritares ashtu si do degjohej po te luhej nga nje profesionist. Eshte shum qejf po edhe pak e veshtire, provojeni! :smile:

http://www.kacaj.net/Traditions/%C7ifteli/tabid/83/Default.aspx

Pėrshendetje King Gentius !
Me gezoj ky lajm i juaji i postuarė ketu , sepse nuk e kam pasur tė njohur deri me sot.
Pėrndryshe , jam mjeshter i madhė i kesaj vegle tė bukur dhe me doemos do ta provoj se si duket edhe ne kompjuter , por prapė se prapė , gishtat e luajnė rolin kryesorė.

King_Gentius
19-06-06, 07:13
I nderuar Psikolog,

Meqense dini ciftelin, do te ishte nje shtese shum interesante ne ket teme ne qofte se "shkruanit" nje melodi qe dini duke perdorur butonat e tastjeres se kompjuterit. Flashi mund te luaje edhe melodi te tjera. Mjafton te beni "paste" tekstit te melodise te dritarja e flashit.

Shendet

Psikologu
19-06-06, 12:42
I nderuar Psikolog,

Meqense dini ciftelin, do te ishte nje shtese shum interesante ne ket teme ne qofte se "shkruanit" nje melodi qe dini duke perdorur butonat e tastjeres se kompjuterit. Flashi mund te luaje edhe melodi te tjera. Mjafton te beni "paste" tekstit te melodise te dritarja e flashit.

Shendet

I nderuari Gentius !

Pėr momentin nė keto ditė , nuk kam njė mundesi tė tillė , por sė shpejti do tė e bejė edhe ketė i nderuarė.

Naki
19-06-06, 13:55
I nderuari King Gentius ju faliminderit qė na sjellet Ēiftelin nė Oden Dardane.

e_martumja
19-06-06, 21:02
Veryyyyyyy nice ne disa shkrrojnat ishin notet, me pelqeuuuuuuu shume !!

Murgesha
19-06-06, 22:12
Veryyyyyyy nice ne disa shkrrojnat ishin notet, me pelqeuuuuuuu shume !!

Un valla tėrė ditėn jam kėnaq duke i rėnė. Ani sa melodinė po e komponoj hahahahahahahahaahhaahha.

I nderuari King tė flm qė na e dha mundėsinė tė bahemi rapsod tė gjithė. :wink:

vendasi
20-06-06, 01:57
Ehhh falemneres bre King se ma ke hjek mallin pak me ket qifteli......
Zoti te rujte......

panta_rhei
27-06-06, 15:37
Provojeni pak qit melodi se "maroj shypnia":tongue::mad:...!

y_uu_uyi_uy_t_y_yy_ytu_ytre
_y_uu_uyi_uy_t_y_yy_ytu_ytre
_r_tt_t_t__u_u_y__tre_r__iuyuy_ytre_r2r1e


underline ( _ ) = space, ( __ ) = 2x space.

Ēaste te kendshme!

Toni3
29-06-06, 13:14
Qenka shume e mire, flm per lidhjen, King Gentius!

Murgesha
29-06-06, 13:56
Provojeni pak qit melodi se "maroj shypnia":tongue::mad:...!

y_uu_uyi_uy_t_y_yy_ytu_ytre
_y_uu_uyi_uy_t_y_yy_ytu_ytre
_r_tt_t_t__u_u_y__tre_r__iuyuy_ytre_r2r1e


underline ( _ ) = space, ( __ ) = 2x space.

Ēaste te kendshme!

Ta kishe zgjatė edhe pak o Panta se boll mirė po ja dijshe rendin. :cool:

panta_rhei
29-06-06, 18:47
Ta kishe zgjatė edhe pak o Panta se boll mirė po ja dijshe rendin. :cool:

ja kom kput nji tel pahiri e nuk mujta...:tongue:

qysh more s keni tregu qe keni qifteli:cool: :confused:

King_Gentius
03-07-06, 18:23
Gezohem shum qe u ka pelqyer te gjithve. Provojeni edhe kete tekst nga "Grupi Atdheut":t u yyy tre t u yyy ttt i i iuuyiuuyuyytyuytr

y u uuuyiuyty y yyt t u uuuyiuyty y yyt t u yyy tre t u yyy ttt i i iuuyiuytuyytyuytr

panta_rhei
03-07-06, 23:26
y u iii iuyuyyy t y uuu uytyttt y u iii iuyuyyy t y uuu uytyttt u yyyyt ttr rrt u yyyyt y yyttrtr rrrre r rertyuu yyyyt ttr rrt u yyyyt y yyt rtr rrrre r


hahahahahahahahaa edhe tallava more po bojke:tongue:

udhetari_be
07-09-06, 22:25
Sa syretin e mire e paske gjetun me qit ktu bre qike!
Qka po hani ju prej mahalles se shkrumoviqeve qe po dini qaq shume?!