PDA

View Full Version : Pse shfletohet vėshtir dardania.de


Drinni
19-06-06, 19:16
Kam Computerin perafersisht te shpejt 1,7MHz 512MB fujitsu siemens 80 GB Hardiskun. perdor Norton firewall(s'besoj te jet infektuar) pse kalojn disa seconda deri te shfaqet nje faqe tjeter, gjersa dikah tjeter ket problem se kam askund.

Mė ndodh kjo vetem mua apo edhe juve te tjereve ?

Me nderime.

Agroni22
19-06-06, 22:39
Kam Computerin perafersisht te shpejt 1,7MHz 512MB fujitsu siemens 80 GB Hardiskun. perdor Norton firewall(s'besoj te jet infektuar) pse kalojn disa seconda deri te shfaqet nje faqe tjeter, gjersa dikah tjeter ket problem se kam askund.

Mė ndodh kjo vetem mua apo edhe juve te tjereve ?

Me nderime.edhe mua me ndodhe i njejti problemm edhe kom qejf me dite qka eshte puna

LOJETARI
20-06-06, 07:00
Jo qe me ndodhe ponervat m“i hane ,shpesh largohem ngase nuk kam durim te pres deri sa te qelet nje dritare .

GjIlAnAsI_cSi
20-06-06, 23:35
NJĖ KOHĖ SERBO-RUSĖT, TASH SHQIPTARĖT ME KĖRCĖNIME, MANIPULIME DHE KEQPĖRDORIME TĖ EMRIT Dardania.de


Siē dihet botėrisht, viti 1998-1999 pėr shqiptarėt nė pėrgjithėsi ka qenė vit tragjik me shumė vuajtje pėr tė gjithė ne shqiptarėt. Sidomos faqet shqiptare nė internet, nga mė tė ndryshmet, pavarėsisht se a ka qenė apo jo faqe me ndonjė pėrmbajtje tė veēant janė sulmuar dhe hakuar nga shkijet, ēetnikėt/serbo-rusėt vetėm e vetėm qė t'ua pamundėsojnė argėtimin dhe kontaktin e shkėmbimin e ideve shqiptarėve me njėri-tjetrin. Kurse sot? Sot "shqipfolėsit", "shqiptarėt"/serbo-rusė dhe persona tė ngjashėm, nė "besė", nė mirėkuptim dhe me mirėsjellje atakojnė, sulmojnė dhe mundohen pėr tė shkatėrruar gjithēka shqiptare..


Ndėr tė gjithė kėta persona, tė cilėt deri dje me plotė besim kanė vepruar nė www.Dardania.De (http://www.Dardania.De) dhe nė kanalin tonė dhe tuajin #Dardania , me ndihmėn e disa tė tjerėve (Sepse disa prej tyre as qė ka aftėsi vetiake pėr gjėra tė tilla!) dhe sigurisht me ndihmėn e pėrbetuar antishqiptare serbo-ruse po vazhdojnė qė tė atakojnė, sulmojnė dhe pengojnė nė mėnyrėn mė tė keqe , Pse ? Vetem pse jan me te mire..http://forum.kosova.de/forum/images/smiles/icon_smile.gif

Gjith te mirat.

nezi
24-06-06, 23:52
Gjilanasi kjo s'eshte pergjigje , qe ju dhate ketu. Une kame menduar qe vetem mu kjo me ndodhe ktu,aq ngadale hapet Faqja sa me te vertet, te shkone ne nerva kjo ketu.

Do me thene nuk eshte gjetke po ktu.

besoj se edhe te tjeret forumist..do donin te marrin nje pergjigje te sakt.

Artisti
25-06-06, 07:36
Pergjigja e sakte eshte:

Zgjohuni heret se pu qelka a e dini sa shpejt,si breshka hahahahahahaha


.

musl|m
25-06-06, 08:01
Qudi un nuk e kam kete problem, faqja me funksionon tek un per mrekulli, dhe un shpejtesine e kam DSL 512/kbps Dhe pc nuk e kam kush din sa te forte 3.2 CPU 512MB RAM 128MB GPC ndoshta nuk kam probleme se un kurr nuk perdori firewall dhe antivirus nuk i dihet, por mendoj keshtu se vetem sa instaloj nje firewall menjehere me ngadalesohet funksionimi i PC, per ate dhe nuk perdor dhe rolin e Firewallit e antivirusit e luaj vet, kam kujdes ku futem dhe ne kete menyr kur eshte fjala me forume shqiptare nuk kam problem...

Drinni
25-06-06, 20:43
Prej dites se par kur e hapa ket tem, apo me mir te them sygjerim mes nesh vizitoreve te kesaj faqeje.
Pata bindjen se diēka ndryshoi ne te mir♪, ndersa sot prap ka nje ngadalsim te rrjetit, perkatsishte vetem te faqes se dardania.de.
Ajo qe thoni ju i nderuari muslim, se nuk perdorni asnje lloj FIREWALL,ANTIVIRUS.
Unė e dije se po perdore me teper se nje FIREWALL, atėher ata mundohen mes veti, duke e bllokuar njeri tjetrin dhe keshtu ngadalsohet e tera, por siē e ceka vetem kjo faqe, se te tjreat punojn pre mrekulli perndryshe do ta kisha ber nje pastrim rrenjsor te computerit, Ndersa Firewall me duhet patjeter ti kem te instaluar, ēė t|mos mi vjedh dikush edhe ato pak para qe i kam ne bank. hahahahaha

GjIlAnAsI_cSi
25-06-06, 23:32
Un e kam dhene nje text me lart dhe shpresoj ta kuptoni at text..!

Faqeja Dardania.de sulmohet 24/7 me sulme me te fuqishme qe eksistojn dhe qe kan mundesi Shqiptaret e zi..

Per at dhe kemi probleme me hapjen e shpejt te faqes..!

Kur te ket sulme hapet ngadal , kur te ndalen Automatikisht fillon dhe shpejtohet..

Shpresoj te kuptoni..

Gjith te mirat.

Drinni
24-11-06, 16:55
Ora 16:55.
Nuk e di do mė botohet ky shkrim, kam pengesa nė qasje tė web faqes dardania jam i vetėm apo?
sido qė tėjet ik pėr njė qast vijė-vijė ma von.

LOJETARI
24-11-06, 17:02
Drinni merre nje shkalle e ngjitu diqysh se qe tri here a kater u rrezova hahahahahahhahh

Virti
24-11-06, 23:22
... per te ia ditur kimetin! :tongue:

Drinni
25-11-06, 00:17
Drinni merre nje shkalle e ngjitu diqysh se qe tri here a kater u rrezova hahahahahahhahh

Kuku Lojtari, ēka m'ka ndodh mua, n'kėtė kohė kur ke shkruar ti, gati sa s'kam plas.
Pėrgaditja pėrgjegjien e plot pėr aty te Sfida, dhe tamam thash, eh u ba mirė! se menzi qe i gjeta disa shenja matematikore(jan harrue more vlla gjėrat ,moti u kan puna shkollės).
Dhe tak pullen, Qoje! Server Error. kuku nane mem pas nie dikush, kish than ky qenka i trent, qė tybe ma pa shamat si une, se besoj qė ka ktu!
Nejse shnosh tash u rregullue serveri, po bajm pak hajgare.

Gentiani
22-01-07, 20:54
Atakimet, sulmet dhe pengesat nė forumin dardania dhe pamundėsia e kyējes pėr tė shkruar shumė diskutues tjerė, qė me vite kanė shkėmbyer shkrimet dhe diskutimet e tyre nė kėtė medium diskutimi, pėrfshirė edhe vehten kėtu, mė bėri ti jap tė drejtė vehtes dhe tu drejtohem shkaktarėve dhe autorėve tė sulmeve, qė aspak dhe nė asnjė mėnyrė nuk ju shėrben as vehtė atyre, kjo formė diverzive qė keni pėrzgjedhur pėr tė shkaktuar pengesa!

Sinqerisht, pamvarėsisht kush ėshtė dhe kush gjindet pas gjitha kėtyre pengesave, pamvarėsisht "arsyeve" dhe "argumenteve" qė mundeni tė keni pėr arsyetim, kjo formė e veprimit tuaj nuk e arsyeton aspak dhe nė asnjė mėnyrė formėn me tė cilin jeni duke vepruar!!!

Me dėshirė do tė dėshiroja ta dijė, ēfarė arsye dhe motivi i shtynė pėr kėto veprime tė padėshiruara dhe shumė tė neveritshme ?!

uck_aksh
31-01-07, 15:42
un nuk kam mundur te kyqem ne forum nje muaj se di pse pc nu e kam te dopt
120GB hardiskun

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ordinatori.jpg

GjIlAnAsI_cSi
01-02-07, 20:39
uck-aksh.. forumi nuk ka te bej me kompjuterin tuaj.. por me shpejtesin e internetit.. por cfar do shpejtesie te kesh.. nuk te ben pun pasi , po ka sulme.. dhe cdo ditepo duhet te ndrrojm dhe te kalojm ne kompani tetjera me te qendrueshme.. per shkak te sulmeve te pa ndalura nga shqip-folsit..

Ju kerkojm ndjes per kete por nje problem te till e kemi te gjith jo vetem ti..

Gjith te mirat.