PDA

View Full Version : Adelina dhe Angelina- e pabesueshme!


Legend
23-06-06, 11:07
E pabesueshme.Por e veretete!Njė bukuroshe rbele vendore dhe njė botėrore.Qe te dyja te zjarrta,te sukseshme,tejkanoze.Dy femra shume te ngjashme si nga fiziku poashtu nga karakteri dhe karriera e bazuar ne skandale e suksese.

Legend
23-06-06, 11:11
Shikim te kendshem.

Legend
23-06-06, 11:14
Ngajne dhe kur ndryshojne!

Eleon
23-06-06, 23:21
Sa me vjen keq, kur dikush mundohet te bej krahasime qesharake, Adelina, dhe Angjelina. Adelina eshte shume peshk i vogel te krahasohet me Angelinen, Adelina se para s ka personalitet, sepse ne Prishtine njerzit jan gjuajtur me arme, dhe sot njeri s ka bubreget e eshte gjysem invalid per shkak te aventurave te ADelines me kriminelet Prishtinas, e per ka bukuris s ka bukuri fare, sepse eshte vetem silikon, edhe e shkurte, edhe as 1 perqind nuk i afrohet femres me seksibile ne bote.

Legend
24-06-06, 02:27
Sa me vjen keq kur nje njeri i mjere flet dhe shkruan per nje femer qe ngrit sallen "1 Tetori" ne kembe,cdo gje qe ben eshte sukses, genjeshtra te mjera kuloareske te Prishtines,me mire te themi te hajnave te Vranjevcit.Dikush qe flet per nje mike familjare te Ibrahim Rugoves,Ramush Haradinajt,e shume pesonaliteteve te deshmuara.
Gjykuar ashtu,Angelina Jolie eshte femra me e perfolur ne bote qe i "vodhi" burrin dikuj,qe eshte biseksuale,qe kishte rini problematike,qe drogohej,etj.Por bota e ka kaluar kete 'grip".Dhe kam pershtypjen qe Hollywoodi ka me shume silikon sesa Kosova."Mos e perqesh kot,ate qe nuk e mberrin dot".
Megjithate une po knaqem duke shikuar cfare femre ka Kosova e lum qe e ka.Femer e lindur per Hollywood.Duhet vetem shikuar qe ta kuptoj.Sa me pelqen qe Adelina Jone perngjan edhe me karakter me Angelinen.E pabesueshme!

Legend
24-06-06, 03:50
Too good to belive.

fedora
24-06-06, 11:33
Too good to belive.

ti qeneke legjende me te vertete.
per Angelinen dhe jeten e sja di shume pak, por sa i perket dukjes, fakti se ti ke gjete fotografi te ngjajshme ( te pergezoj per kohen e lire) nuk eshte kurfar deshmije se ato perngjajne. perkundrazi asnje vize nuk e kan te njejt, as buzen as syrin as hunden. ndoshta formen e ftyres e kane te ngjajshme vetem..........:rolleyes:

JULIANI
25-06-06, 10:15
Me lindi nje ide ashtu spontanisht! Nuk e di se sa do te ishte e interesante qe te mirrem me kete tem por mbasi po ju intereson ngjashmeria e ketyre dy femrave,ateher me deshir do ti takoja te dyja e ta bej dallimin ne detaje se ne foto nuk po i shoh edhe aq mir.Faleminderit

Legend
25-06-06, 12:27
Une legjende po se po,ama legjende e legjendave kjo Adja jone qe ne hiq me pak se 7 foto perngjan edhe me buzeqeshje edhe sy edhe vetulla,forme te kokes,buze,dhembe,gjeste,karakter,me Angelina Jolien.Dhe nuk i kam gjetur une,por i kam marrur nga forumishqiptar.com.Mos u frigoni,Adelina nuk puthi as Genten,nuk e puth as Angelinen e cila ushte ne Kosove dhe dallim qe pame ishte gjatesia:Eshte shume me e shkurter se Adelina.Por shume me e gjate ne miliona keshtu qe mos u frigoni,kjo eshte vetem relaksim dhe befasi qe me ben te ndijej veten mire qe i takoj kombit shqiptar. :smile:
Une ju puc e ju si te doni 7X7 Angelina=Adelina :biggrin:

prishtinasi
25-06-06, 14:50
hahahah...e ty po te duket vetja Brad Pit garant...hahaha..
Mire eshte me enderru...s'ka kurgjo te keqe ketu!

Dilaver
25-06-06, 15:56
Cila ėshtė Adelina?

Ajo pėrfund apo pėrsipėr?

Eleon
25-06-06, 23:51
Sa me vjen keq kur nje njeri i mjere flet dhe shkruan per nje femer qe ngrit sallen "1 Tetori" ne kembe,cdo gje qe ben eshte sukses, genjeshtra te mjera kuloareske te Prishtines,me mire te themi te hajnave te Vranjevcit.Dikush qe flet per nje mike familjare te Ibrahim Rugoves,Ramush Haradinajt,e shume pesonaliteteve te deshmuara.
Gjykuar ashtu,Angelina Jolie eshte femra me e perfolur ne bote qe i "vodhi" burrin dikuj,qe eshte biseksuale,qe kishte rini problematike,qe drogohej,etj.Por bota e ka kaluar kete 'grip".Dhe kam pershtypjen qe Hollywoodi ka me shume silikon sesa Kosova."Mos e perqesh kot,ate qe nuk e mberrin dot".
Megjithate une po knaqem duke shikuar cfare femre ka Kosova e lum qe e ka.Femer e lindur per Hollywood.Duhet vetem shikuar qe ta kuptoj.Sa me pelqen qe Adelina Jone perngjan edhe me karakter me Angelinen.E pabesueshme!

I nderuar ti mua mos me trego pralla me Mbret, sepse Enver Sekiraqa, ish i dashuri i Adelines, apo Krimineli me i njohur ne Kosove per momentin, ka dvd te inxhizuar me Idolin e juaj Adelinen, bile ate duke luajtur si Maca me Miun.

Ti nuk mundesh te flasesh keq per Angelina Jolie, nje Artiste, apo femra me seksibile nė botė, qe ka dhuruar miliona dollar donacion per femij te braktisur ane e kend botes.
Ta krahasosh me nje Adelin qe askush nuk e njef, edhe qe autoriteti i saj ka rėnė dukshem. Ajo le ti falenderohet Zotit qe ka shpetuar nga kthetrat e Arkanit, sepse atė kohė famėkeqi Arkan ka pas plane sekrete per tė.

Ti mua me tregon per Adelinen, kur une e njof personalisht, e me thua qe Angelina e ka mar burrin e huaj. Ne realitet Adelina ka mar frajerin nga Buqe Qitaku apo miss shqiptarja ne bote qe u shfaq ne USA. Edhe frajeri i Adelines qe eshte polic ka shijuar medicinen per shkak te adelines, banda e vranjefcit apo e Enver Sekiraqes jan betuar qe Triumfi, (frajeri i Adelines) s do ta gezoje shendetitn, por do mallkoje nenen qe e ka bė.

Se paku per Angjelinen askush nuk po mundohet te vritet, andaj nuk me vjen inat pse me genjen, por me vjen inat pse mendon qe besoj ne genjeshtrat e tua.

Legend
26-06-06, 03:07
E ti i panderuar (me duhet te te quaj keshtu kur e vajton nje qenie mizore siq eshte njefare Sekaraqa) mos shih endrra e sy hapur.Ku jane ato DVD?! Pse nuk i pa askush kurr por vetem ti i paske detektuar? Hihihihihihi,gazeta te ndryshme shqiptare shpikin vet skandale per Adelinen,imagjinojne kurse ti flet per qeshtje per te cilat ndodhta duhet te perballesh me organet ligjore te Kosoves sepse paske fakte me shume se ata.Ok,a do te pranoje ti te flasesh hapur per kete qeshtje dhe te deshmosh ne gjyq qe ekzistokan ato fakte?Ta dijme o burre,ama vetem fakte,jo fjale interneti!Dhe qe Arkani paska pasur plane sekrete me te (paska dashur ta konstruktoje petarden nukleare :D ),pse nuk e zbuloi UCK-ja,por ti? Pse nuk e paskan ndeshkuar? Hahahaha.Pak je gjynah se ke humbur nga nervoza dhe ke shkruar pa lidhje.Nuk besoj qe ke nderin me njoft ate madheshti personalisht,prandaj po e shfryn mllefin ketu,sepse jane te rralle e te deshmuar njerezit qe mund ti afrohen nje ikone siq eshte Adelina.Sa i perket Triumfit,te dashurit te Adelines,me fal,a mund te na tregosh mefakte se cfare medicine ka shijuar? Mos ka shijuar medicine Sekaraqa yt i dashur sepse kishte ngacmuar gruan e shokut (Arbenit) te Triumfit? :)Ti po futesh ne qeshtje ligjore.Pse kam pershtypjen qe je polic? :)Prej kur frajerat "merren",apo "huazohen" apo "vjedhen"? Jo ore,sot as nje kulete nuk mundesh me "marr" :)))).Kete vajze nuk po e njoh,dyshoj qe paska qene e bukura e USA.I percjell keto gjera qudi si s'kam degjuar ndonjehere,megjithate mbetet e parendesishme.Cdo restaurant ka miss,kjo gje nuk eshte ndonje sensacion.
Kalojme te fjalia jote ku "Triumfi do ta mallkoje nenen qe e ka be"!!!!! Mendoj qe me ty dicka nuk eshte ne rregull dhe pa dashur ta nxis e ta vazhdoj maniakizmin tend,une privohem qe per keto deklerata tua ta lajmeroj Sherbimin Policor te Kosoves,sepse kemi te bejme me akuza tejet serioze.Megjithate,ju vraft Zoti ju shpijunave te paraluftes Sekaraqa e kompania qe shkaterruat Kosoven para lufte dhe po vazhdoni me te njejtin avaz edhe tash.
Adelina Ismailit nuk mund ti besh asgje me shkronja ne internet,por vetes po.Ia pafsh hajrin,une ruajta shkrimin tend dhe linkun.Do te deshmosh keto qe shkruan.Dua te di te gjitha per te adhuruaren time ;)
Te prift e mbara,edhepse do te jete veshtire pas ketyre qe i paske shkruar :

Legend
26-06-06, 04:57
Kjo pune po merr permasa nderkombetare :smile:

GjIlAnAsI_cSi
26-06-06, 08:17
Edhe mua sa me vjen keq per disa qe paskan shkruar me lart dhe nuk e din punen e Adelina Ismajli..!

Ju te mjere qe vetem urreni njeri tjeterin..!

Adelina per kosovaret eshte ANGELIN.. dhe nuk e ka pas mendjen ai te thot se Jan njet..

Ne foto dalin te njejta dhe kshtu sdi cka po flsini kot..!


Si Adelina me nona sbo thmi..

E du..

Gjith te mirat.

Legend
26-06-06, 10:03
Gjilanasi,cake nje se Adelina ku shkel,behet nami ;) Ka lindur e tille.Eshte nje mbretereshe,nuk mund te jene dy,apo siq e quajti ne Polifest Nexhmije Pagarusha "HYJSNESHE".
Shkojme me nje foto.Shikim te kendshem.

Eleon
27-06-06, 00:50
E ti i panderuar (me duhet te te quaj keshtu kur e vajton nje qenie mizore siq eshte njefare Sekaraqa) mos shih endrra e sy hapur.Ku jane ato DVD?! Pse nuk i pa askush kurr por vetem ti i paske detektuar? Hihihihihihi,gazeta te ndryshme shqiptare shpikin vet skandale per Adelinen,imagjinojne kurse ti flet per qeshtje per te cilat ndodhta duhet te perballesh me organet ligjore te Kosoves sepse paske fakte me shume se ata.Ok,a do te pranoje ti te flasesh hapur per kete qeshtje dhe te deshmosh ne gjyq qe ekzistokan ato fakte?Ta dijme o burre,ama vetem fakte,jo fjale interneti!Dhe qe Arkani paska pasur plane sekrete me te (paska dashur ta konstruktoje petarden nukleare :D ),pse nuk e zbuloi UCK-ja,por ti? Pse nuk e paskan ndeshkuar? Hahahaha.Pak je gjynah se ke humbur nga nervoza dhe ke shkruar pa lidhje.Nuk besoj qe ke nderin me njoft ate madheshti personalisht,prandaj po e shfryn mllefin ketu,sepse jane te rralle e te deshmuar njerezit qe mund ti afrohen nje ikone siq eshte Adelina.Sa i perket Triumfit,te dashurit te Adelines,me fal,a mund te na tregosh mefakte se cfare medicine ka shijuar? Mos ka shijuar medicine Sekaraqa yt i dashur sepse kishte ngacmuar gruan e shokut (Arbenit) te Triumfit? :)Ti po futesh ne qeshtje ligjore.Pse kam pershtypjen qe je polic? :)Prej kur frajerat "merren",apo "huazohen" apo "vjedhen"? Jo ore,sot as nje kulete nuk mundesh me "marr" :)))).Kete vajze nuk po e njoh,dyshoj qe paska qene e bukura e USA.I percjell keto gjera qudi si s'kam degjuar ndonjehere,megjithate mbetet e parendesishme.Cdo restaurant ka miss,kjo gje nuk eshte ndonje sensacion.
Kalojme te fjalia jote ku "Triumfi do ta mallkoje nenen qe e ka be"!!!!! Mendoj qe me ty dicka nuk eshte ne rregull dhe pa dashur ta nxis e ta vazhdoj maniakizmin tend,une privohem qe per keto deklerata tua ta lajmeroj Sherbimin Policor te Kosoves,sepse kemi te bejme me akuza tejet serioze.Megjithate,ju vraft Zoti ju shpijunave te paraluftes Sekaraqa e kompania qe shkaterruat Kosoven para lufte dhe po vazhdoni me te njejtin avaz edhe tash.
Adelina Ismailit nuk mund ti besh asgje me shkronja ne internet,por vetes po.Ia pafsh hajrin,une ruajta shkrimin tend dhe linkun.Do te deshmosh keto qe shkruan.Dua te di te gjitha per te adhuruaren time ;)
Te prift e mbara,edhepse do te jete veshtire pas ketyre qe i paske shkruar :


ME vjen shume keq per ty i nderuar qe s beson dot, por ta tregoj qe eshte e vertet, bile ai gjirim ka ndodhur ne dhomen e Enver Sekiraqes ku eshte a pajisur me kamera, a nje person si puna e juaj nuk ka shanca me pa ate gjirim.

E sa i perket asaj qe une qenkam "polic" , polic kurre nuk kam qene e as nuk dua te behem, sepse eshte neqmim per mua. Sepse une jeton ne California, edhe nuk e kam desht e as qe e dua Policine e Kosoves, edhe ti ruaje linkun, sepse une jam nenshtetas amerikan, edhe ty edhe Plicine Kosovare ju rrahi me pasaporte aAmerikane fytyres edhe nuk guzoni me me shikuar fytyres, ty ta bej ate, sepse jam Kacallar, e Policise atje, sepse jam Amerikan, POlicia kosovare jan njerzit me te deshtuar, qe nuk jan ne gjendje nje vrasje ta zbardhin, por ty i mjere tu kan beers syte Adeline, hyr vetem ne www.hi5.com (http://www.hi5.com) edhe shef me mijera bukuroshe shqiptare, bukuroshe te pazbuluara, e mos me trego per Adelinen qe ka deshtuar me te gjitha.

Sjelle Adeline ti ketu ne CAlifornia edhe ta shohim se a do terheq vemendjen e dikujt, jo aspak, ndersa nje femer me bukuri te kalibrit te Angelina Jolie, meshkujt dridhen pas saj.

Zoti te bekofte ty e Adelinen, sepse siq duket paske nevoje per ndihme profesionale.

PanCHo
28-06-06, 00:16
Ndryshuar.
Bond

Legend
28-06-06, 17:00
ELEON:ME vjen shume keq per ty i nderuar qe s beson dot, por ta tregoj qe eshte e vertet, bile ai gjirim ka ndodhur ne dhomen e Enver Sekiraqes ku eshte a pajisur me kamera, a nje person si puna e juaj nuk ka shanca me pa ate gjirim.

LEGEND:Pse nuk e paskemi pare pra? Ku eshte? A po i vjen marre Sekaraqes tend me dal cullak a? Hihihihihihi.Ke nis mu nx e pak a? Ani mire eshte per qarkullim te gjakut.

ELEON:Sa i perket asaj qe une qenkam "polic" , polic kurre nuk kam qene e as nuk dua te behem, sepse eshte neqmim per mua.

LEGEND: Cka ka nenqmuese ne profesionin e policit,apo zjarrfikesit,etj? I vetmi profesion i turpshem eshte hajnia e prostitucioni.Me fal,cka je me profesion?!

ELEON:Sepse une jeton ne California,

LEGEND: Kampershtypjen qe tash je bere nervoz sepse po tregon ku jeton sikur te duash me u "fry". Keq :(

ELEON:edhe nuk e kam desht e as qe e dua Policine e Kosoves,

LEGEND:Une nuk t'sygjerova me ra ne dashuri me ta!!!

ELEON:edhe ti ruaje linkun,

LEGEND:Natyrisht! Edhe OP-adresen edhe foton tende sepse ti e di me mire se une si funksionon ligji ne California kur e ofendon dikend! M'ke prek thelle ne zemer...Ah....:biggrin:

ELEON:sepse une jam nenshtetas amerikan, edhe ty edhe Plicine Kosovare ju rrahi me pasaporte aAmerikane fytyres edhe nuk guzoni me me shikuar fytyres, ty ta bej ate,

LEGEND:A mundesh me m'tregu kend e ke rreh me pasaporte fytyres deri sot ne Kosove? Ketu e humbe kontrollen shok nga nervoza.Adelina ta paska djeg "qorben" ty keq! Oseeee...Triumfi?!Si s'te vjen turp me i ofendu te gjithe kosovaret keshtu?! Po harron kah je ardh a? Pse bre nuk po vjen me m'rreh? Te betohem qe kur te duash do te takohemi,se une nuk turperohem nga vendi ku jetoj.Njeri i ndyre,po harron qe balta e Kosoves te ka bere njeri!Mos ma shaj Kosoven nese nuk e do Adelinen,se ende kerset pushka per kete KOSOVE!!!

ELEON:sepse jam Kacallar,

LEGEND: A te ben te pamposhtur fakti qe qenke Kacallar? Juve Vranjevci ju ka rreh "shpulla gojes" sa here qe kane dashur.Pyete kusheririn tend-Fehmi Hajnin (Fehmi Morina).

ELEON:e Policise atje, sepse jam Amerikan, POlicia kosovare jan njerzit me te deshtuar, qe nuk jan ne gjendje nje vrasje ta zbardhin, por ty i mjere tu kan beers syte Adeline, hyr vetem ne www.hi5.com (http://www.hi5.com/) edhe shef me mijera bukuroshe shqiptare, bukuroshe te pazbuluara, e mos me trego per Adelinen qe ka deshtuar me te gjitha.

LEGEND:Ty faj Kosova,faj policia,faj Adelina...Djalosh,pse je deshpru kaq shume ne jete?

ELEON:Sjelle Adeline ti ketu ne CAlifornia edhe ta shohim se a do terheq vemendjen e dikujt, jo aspak, ndersa nje femer me bukuri te kalibrit te Angelina Jolie, meshkujt dridhen pas saj.

LEGEND:Paj,gjykuar nga turneu qe pati Adelina Ismajli ne U.S.A,vetem ne New York 3.000 njerez ngelen pa fryme per te.Me trego kur ti te behesh dikushi,mund te flasim.
"Mos e perqesh kot,ate qe nuk e mberrin dot".

ELEON:Zoti te bekofte ty e Adelinen, sepse siq duket paske nevoje per ndihme profesionale

LEGEND:Amin.Adelina eshte e bekuar,u bekofsha edhe une,kurse sa per ndihme,hmm...po tregon nervoza ne shkrimin e paqarte se kush ka me shume nevoje :)
Te ruajt Zoti nga vetvetja.
Cdo te mire "Eleon".

Legend
28-06-06, 17:03
o Pancho,kur te rexhistrohesh ne forum se pari duhesh te mesohesh te shkruash,e pastaj te ofendosh.M'falni,aka admin ketu? Teper fjale te ndyera ne nje teme,mendoj qe ky forum i respektuar nuk ben te lejohet te kthehet ne arene vullgare.
Byeeeeeee:smile:

Legend
28-06-06, 17:18
Vetem per syte qe shikojne jeten si dicka te bukur:smile:

Toni3
28-06-06, 19:09
Krahasim shume i qelluar! Te dyjat jane carica!

Eleon
29-06-06, 23:18
[quote=Legend]o Pancho,kur te rexhistrohesh ne forum se pari duhesh te mesohesh te shkruash,e pastaj te ofendosh.M'falni,aka admin ketu? Teper fjale te ndyera ne nje teme,mendoj qe ky forum i respektuar nuk ben te lejohet te kthehet ne arene vullgare.
Byeeeeeee:smile:[/quote

Ti po meson dikend te shkruash e vet dergon mesazha kercenues e shan me familje e me femij ne djep, nepermes sms te ketij forumi, por nejse trimi i maleve, ti e merriton me te perjashtuar nga ky forum, sepse je nje i pacipe edhe kokethate.

Mbase je aq trim e kercnon e shan, ma dergo adresen emrin mbiemrin dhe te gjej une ty.

Legend
29-06-06, 23:43
[

Ti po meson dikend te shkruash e vet dergon mesazha kercenues e shan me familje e me femij ne djep, nepermes sms te ketij forumi, por nejse trimi i maleve, ti e merriton me te perjashtuar nga ky forum, sepse je nje i pacipe edhe kokethate.

Ajo qe u fillua ne privat,mbetet e imja dhe jotja sepse nuk lejoj te me ofendosh.Kam aq kulture saqe gjerat diskredituese ti mbaj fshehur.Mos me luaj viktimen tani ketu o Hose Armando.

Mbase je aq trim e kercnon e shan, ma dergo adresen emrin mbiemrin dhe te gjej une ty.[/quote]

A eshte kercenim publik ky,apo vetem me dallashiten shkronjat mua?
A ka admin ketu,prap pyes?!
Trimeria yte eshte qesharake.Shkronja ne internet :biggrin: .Trimerine e shoh ndryshe.
Mirupafshim. :wink:

prishtinasi
29-06-06, 23:49
ELEON:ME vjen shume keq per ty i nderuar qe s beson dot, por ta tregoj qe eshte e vertet, bile ai gjirim ka ndodhur ne dhomen e Enver Sekiraqes ku eshte a pajisur me kamera, a nje person si puna e juaj nuk ka shanca me pa ate gjirim.

LEGEND:Pse nuk e paskemi pare pra? Ku eshte? A po i vjen marre Sekaraqes tend me dal cullak a? Hihihihihihi.Ke nis mu nx e pak a? Ani mire eshte per qarkullim te gjakut.

ELEON:Sa i perket asaj qe une qenkam "polic" , polic kurre nuk kam qene e as nuk dua te behem, sepse eshte neqmim per mua.

LEGEND: Cka ka nenqmuese ne profesionin e policit,apo zjarrfikesit,etj? I vetmi profesion i turpshem eshte hajnia e prostitucioni.Me fal,cka je me profesion?!

ELEON:Sepse une jeton ne California,

LEGEND: Kampershtypjen qe tash je bere nervoz sepse po tregon ku jeton sikur te duash me u "fry". Keq :(

ELEON:edhe nuk e kam desht e as qe e dua Policine e Kosoves,

LEGEND:Une nuk t'sygjerova me ra ne dashuri me ta!!!

ELEON:edhe ti ruaje linkun,

LEGEND:Natyrisht! Edhe OP-adresen edhe foton tende sepse ti e di me mire se une si funksionon ligji ne California kur e ofendon dikend! M'ke prek thelle ne zemer...Ah....:biggrin:

ELEON:sepse une jam nenshtetas amerikan, edhe ty edhe Plicine Kosovare ju rrahi me pasaporte aAmerikane fytyres edhe nuk guzoni me me shikuar fytyres, ty ta bej ate,

LEGEND:A mundesh me m'tregu kend e ke rreh me pasaporte fytyres deri sot ne Kosove? Ketu e humbe kontrollen shok nga nervoza.Adelina ta paska djeg "qorben" ty keq! Oseeee...Triumfi?!Si s'te vjen turp me i ofendu te gjithe kosovaret keshtu?! Po harron kah je ardh a? Pse bre nuk po vjen me m'rreh? Te betohem qe kur te duash do te takohemi,se une nuk turperohem nga vendi ku jetoj.Njeri i ndyre,po harron qe balta e Kosoves te ka bere njeri!Mos ma shaj Kosoven nese nuk e do Adelinen,se ende kerset pushka per kete KOSOVE!!!

ELEON:sepse jam Kacallar,

LEGEND: A te ben te pamposhtur fakti qe qenke Kacallar? Juve Vranjevci ju ka rreh "shpulla gojes" sa here qe kane dashur.Pyete kusheririn tend-Fehmi Hajnin (Fehmi Morina).

ELEON:e Policise atje, sepse jam Amerikan, POlicia kosovare jan njerzit me te deshtuar, qe nuk jan ne gjendje nje vrasje ta zbardhin, por ty i mjere tu kan beers syte Adeline, hyr vetem ne www.hi5.com (http://www.hi5.com/) edhe shef me mijera bukuroshe shqiptare, bukuroshe te pazbuluara, e mos me trego per Adelinen qe ka deshtuar me te gjitha.

LEGEND:Ty faj Kosova,faj policia,faj Adelina...Djalosh,pse je deshpru kaq shume ne jete?

ELEON:Sjelle Adeline ti ketu ne CAlifornia edhe ta shohim se a do terheq vemendjen e dikujt, jo aspak, ndersa nje femer me bukuri te kalibrit te Angelina Jolie, meshkujt dridhen pas saj.

LEGEND:Paj,gjykuar nga turneu qe pati Adelina Ismajli ne U.S.A,vetem ne New York 3.000 njerez ngelen pa fryme per te.Me trego kur ti te behesh dikushi,mund te flasim.
"Mos e perqesh kot,ate qe nuk e mberrin dot".

ELEON:Zoti te bekofte ty e Adelinen, sepse siq duket paske nevoje per ndihme profesionale

LEGEND:Amin.Adelina eshte e bekuar,u bekofsha edhe une,kurse sa per ndihme,hmm...po tregon nervoza ne shkrimin e paqarte se kush ka me shume nevoje :)
Te ruajt Zoti nga vetvetja.
Cdo te mire "Eleon".

Oh mos e ndegjo se kacallare eshte...e ka mbete pa shite cigare sot ne Kaliforine...:tongue: :tongue:. Eshte ne kerkim te identiteti...se ne gjdo fjali e permende qe ka nenshtetesi amerikane!
Ndersa per ty "legend" angelina eshte bombe, s'krahasohet me askend, mendimi i im personal;)

Arb
30-06-06, 01:16
Rrasjav more... dyjave

Toni3
30-06-06, 14:37
Rrasjav more... dyjave

Ciles perpara? hahahahah

Arb
01-07-06, 13:46
Ciles perpara? hahahahah

Edhe po zgjedh a?

Legend
04-07-06, 01:21
Mrekullia eshte e tille kur vazhdon...

arbenia
19-07-06, 17:30
n'mahallėn teme asht nji budallicė e shėmtuet qė lyp pare dhe i ndjekė fėmijėt. me bo me e marrė n'dorė atė ndonji sallon i kozmetikės edhe kirurgėt e silikonit, besoni se kish dalė diēka garant ma e bukur se adelina. me bo me ia hjekė make-up - in dhe tana gjanat artificiale qė i ka ngujue nė trup kėto viteve tė fundit, bahet si njifar hanifja e starasellės. me bo me i mbledhė tubė krejt shqiptarinė qė dėgjon muzikė, del nji grusht i vogėl njerėzish qė e dėgjon adelinėn n'krahasim me dikė tė nivelit si angelina jolie (tė dyjat kanė njė ngjashmėri: pėrbėrjen e silikonit).

tash, pėr ata qė e kuptojnė sadopak muzikėn: qė s'e keni vėrejtė, adelina hitet ma tė mdhaja i ka parodi muzikore, qė dmth se i nėnēmon e i pėrēmon katundarinė (stili: pėrzini ēajat). ata qė kėnaqen me hitet e saja, janė edhe temė e subjektit tė kangėve tė saja, pa e hetue se ajo asht edhe tue e ngreh trunin e dėgjuesve. e ata tė shkretit e ushqejnė atė qikė dhe e mbajnė me pare. adelina asht caricė dhe, hallall i koftė, pėr njė gjė: me tė pėrqeshė, me tė thanė se e nji katundar i dreqit nė gjuhėn dhe stilin sa mė diplomatik (pėrzini ēajat) edhe njikohėsisht me ta zbrazė xhepin dhe me tė lanė nė fund me nji shprehje kėnaqėsie nė fytyrė, ose si thotė bukowski: me nji buzėqeshje nė fytyrė tė nji lope tė lumtun.

edhe mos u rrehni me fjalė se s'po ju ka hije. tė dytė keni tė drejtė, secili nė mėnyrėn e vet. puna ishte te komentet a po pėrngjajnė njana me tjetrėn. pėrgjigja ime: po, kur ua shikoj fotot prej 40 cm e ma larg.

adhuruesi
04-08-06, 16:16
ncncnnccnncn tema ka marr kahjen dhe karakter privat , lereni Adelinen te jetoj jeten e vet ,

Te dua Adelina Ismajli

Dea IS
25-11-06, 19:13
Te dyja jane te bukura por kjo nuk do te thote se ngjajne me njera tjetren bile kane shume dallime.

Rammstein_1979
25-11-06, 23:53
..o god qfar krahasimi ...sikur me marr nji Lule me krahasu me Nji Mut.

Krokodilli
02-08-07, 18:37
heyy njerz as adelina e as angelina sjan qaq pidha tmir ihhaaa sa femra ma e mir gjindet edhe ne kosov edhe gjithka ne bote, adelina eshte e njoftun ne kosov kurse angjelina ne bote sepse angjelina eshte gjak amerikane per qata e njef bota.
Dyjat i kisha qi amo Buqe qitakun e kisha lpi

eMiraa
31-08-07, 10:07
te them te drejten veshtir ti krahasosh dy veta mes veti kur jetojn plotesisht ne dy bota te kunderta kosov-USA dallim i madh ADELINA dhe gjdo kengetare kosovare kan arrit me shum se sa qe ka arrit nje i ashtuquajturi STAR ne USA po mendoj me i krahasu kushtet ne te cilat jan rrit dhe jetojn eshte dallim i madh kur e dim se angelina dhe shum star tjer te gjitha rrjedhin nga nje familje aktoresh ose kengetarsh me fam te vjeter boterore e tash keto e kan shum leht vlla se kan lind ne amerik e yjet kosovar me gjysmen tallava te tyre normal qe nuk munden me qen aq te njoftne jasht kufijve te tyre por vetem aty ku edhe vet publiku eshte tallava e sa i perket bukuris adelina eshte shum me e bukur se sa angelina
mendimi im

Toni0078
09-09-07, 01:13
"Ti mua me tregon per Adelinen, kur une e njof personalisht, e me thua qe Angelina e ka mar burrin e huaj. Ne realitet Adelina ka mar frajerin nga Buqe Qitaku apo miss shqiptarja ne bote qe u shfaq ne USA. Edhe frajeri i Adelines qe eshte polic ka shijuar medicinen per shkak te adelines, banda e vranjefcit apo e Enver Sekiraqes jan betuar qe Triumfi, (frajeri i Adelines) s do ta gezoje shendetitn, por do mallkoje nenen qe e ka bė."


Ky koment qe e ki jep ti u bo real, vetem qe banda e vranjefcic apo Enver ose Peder Sekiraqa e ka te fshime Prishtinen e Triumfit se dihet qe Triumfi nuk o kon vet.
TRIUMF Gjithmonė me Ty.

Legend
09-09-07, 01:49
Shikuar me thelle,Adelina Ismaili eshte femra me fatlume qe njoh: Femijeri te lumtur,nxenese e shkelqyer,pjese e nje familje te nderuar,femer e bukur,Miss Kosova,kengetarja me e suksseshme shqiptare,aktore e mrekullueshme.
Gjithmone kam pyetur veten:Si eshte jeta e saj private? Sepse zakonisht femra e mire eshte e mallkuar.
Fakti qe Adelina ia fali 3 vjet jete nje njeriu sikur Heroi Triumf,nje njeriu per te cilin e gjithe Kosova sot po thote "LAVDI",mua me ben te lumtur.Po te isha ajo,sot do isha personi me krenar ne Shqiptari.Shikoni pak ju lutem: Disa kengetare,fotomodele,etj., kerkojne mashkull me pasuri,emer,renome,bukuri,etj.Adelina ndoqi zerin e zemres:Zgjodhi njeriun e thjeshte,modest,por me zemren me te madhe ne Kosove.Logjikoni cfare mundesish kishte Adelina qe te jete me ndonje te pasur,apo njeri me fame,apo bukurosh,politikan,etj?!
Ncuk,ajo e deshti Triumfin te cilit i porosit
Mjere ai qe nuk perjetoi butesine tende,Sa te mjere ata qe nuk perjetuan dashurine tende.Shume prej jush,para dites tragjike ndoshta nuk keni degjuar per Triumfin.Adelina degjoi zerin e zemres se saj deri ne fund.Dhe jam i lumtur qe e prekrah,sepse shoh qe ende paska njerez qe vleresojne dicka te sinqerte.
ADELINA NUK GUXON TE VAJTOJE. ADELINA DUHET TE KRENOHET!

ibrahim
13-09-07, 23:32
E pabesueshme.Por e veretete!Njė bukuroshe rbele vendore dhe njė botėrore.Qe te dyja te zjarrta,te sukseshme,tejkanoze.Dy femra shume te ngjashme si nga fiziku poashtu nga karakteri dhe karriera e bazuar ne skandale e suksese.
po shuj bre ajni normal qfar krahasimi keni bo po adelina osht shum ma ebukur se kjo dhija

ari_m
23-09-07, 23:40
puna e Adelines koka bo problem mes juve more ishalla eshte hajer hahaha

vatani
25-09-07, 12:28
hej o shqiptar mos i boni njerzit heroj kur te vrahen pas femrav, se ai qe po thoni heroj nuk osht.

LaDy_Diaspora
20-09-11, 15:38
E pabesueshme.Por e veretete!Njė bukuroshe rbele vendore dhe njė botėrore.Qe te dyja te zjarrta,te sukseshme,tejkanoze.Dy femra shume te ngjashme si nga fiziku poashtu nga karakteri dhe karriera e bazuar ne skandale e suksese.

100 Adelina s'janė sa njė gisht i kėmbės i Angelines.
Askund nuk krahasohen, se njėra ka bukuri natyrale e ky far ylli i estradės sonė shumė ėshtė artificiale.
Rrebele ndoshta po, por njėra ka ra n'mend, tjetra me ato mend ka m'u plakė e bėmirėsia e njėrės nuk krahasohet hiiiiiiq me tjetrėn, dmth. bash hiq askund s'pėrputhėn!