PDA

View Full Version : Hi... edhe une ia mberriva


ironic
25-06-06, 11:50
Hi popull,
mu duk forum i mire, edhe me shume mysafire... Shpresoj te kete pakes dinamike ketu..dhe shume shume diskutime

Nqs keni pyetje, urdheroni... Kurreshtaret jan te mire se ardhur

jadore
25-06-06, 12:14
Hi popull,
mu duk forum i mire, edhe me shume mysafire... Shpresoj te kete pakes dinamike ketu..dhe shume shume diskutime

Nqs keni pyetje, urdheroni... Kurreshtaret jan te mire se ardhur

Tung, tung ,Ironic ,,,

...une si pjes perberese e popullit dhe si kurreshtare e mireseardhur tek ju , rezervova e para pytjen kurreshtare ............

...........Qka personifikon Ironic ??
...........Arsyeton definimin e kesaj fjalije si nick ....??
.

(ok , per pytjet tjera kurreshtare e le me kohe , ju deshirojme ne fillim stacionim te rehatshem, pas kesaj mbrritje tuaj ............)

ironic
25-06-06, 12:23
Gezohem, gezohem, se pakten nje pyetje ;)

Kjo pyetje vjen cdo here ne fillim.. Ironia c personifikone? Ironia eshte njera nga karakeret e mi, sdmth se jam cdo here ashtu, por ndonje here...
Fjala ironi nqs e marrim te thate, dmth poshtrim ne menyre indirekte.. Por ka ironi te ndryshme, ndonje here ndodhen qe duhet te ballafaqohesh me ironin e jetes edhe ndonje here ndoshta me ndonje person ironik, ose humori ironik(teper i zi).

Shpresoj se isha pak e shume kjarte, dhe ta ushqeva kurreshtjen nje cikez...

per te mire

jadore
25-06-06, 12:46
Gezohem, gezohem, se pakten nje pyetje ;)

Kjo pyetje vjen cdo here ne fillim.. Ironia c personifikone? Ironia eshte njera nga karakeret e mi, sdmth se jam cdo here ashtu, por ndonje here...
Fjala ironi nqs e marrim te thate, dmth poshtrim ne menyre indirekte.. Por ka ironi te ndryshme, ndonje here ndodhen qe duhet te ballafaqohesh me ironin e jetes edhe ndonje here ndoshta me ndonje person ironik, ose humori ironik(teper i zi).

Shpresoj se isha pak e shume kjarte, dhe ta ushqeva kurreshtjen nje cikez...

per te mire

..megjithate e shof qe shkruat definimin e kesaj fjalije ...pytja vjen ..??

Ironic (si nick) e arsyeton me vleren intelektuale nje vequri te tille (si ves te karakterit )perball fakteve te sfidimit ne forme ironije te ballafaquarit ne komunikim me te tjeret ...??
...........sepse te jesh ironik duhet e duhet te kesh .....ke aq duhet .........??

LOJETARI
25-06-06, 13:44
Vrulli me te cilin ju paske qase popullit dardan, i nderuar, munde t“ju shkaktoj ndonje marramendje dhe kur te bini ne toke ose te ndeshni per ndonje lisi te mos keni kohe te perdorni ironine per te sheruar plaget e krijuara hahahahaha...............

pershendetje dhe caste ironike me popullin dardan te uron lojetari !

Drinni
25-06-06, 18:31
A ja mrrine a,hajde e ardhsh si vera. buk, krip e zemer, e ēaste te kendshme ala Dardane.

ZeShKaNee
25-06-06, 19:05
Pėrzemėrsisht tė pershendes ironic dhe te deshiroj gjith te mirat ne mesin ton :wink:

nga Zeshkanee

ironic
25-06-06, 19:49
..megjithate e shof qe shkruat definimin e kesaj fjalije ...pytja vjen ..??

Ironic (si nick) e arsyeton me vleren intelektuale nje vequri te tille (si ves te karakterit )perball fakteve te sfidimit ne forme ironije te ballafaquarit ne komunikim me te tjeret ...??
...........sepse te jesh ironik duhet e duhet te kesh .....ke aq duhet .........??

:smile:pyetja shtrohet pra... Mire qe se shkruajta mama e gjuhes shqipe... jador pse se merren thjesht si nje nick, si nicket e tjer edhe gjithecka tregohet me kohen... Tye si shume te pengoka nicku im... S thash qe jam.... Cfare duhet te kem...shkruaj pra ate qe mendone... mos ler hapesire...

ironic
25-06-06, 19:55
Zeshkane, Drini dhe Lojtari flmnd per pershendetjet..

Lojtari: Ne rregull i nderuar, do te shkoj qe mos te bie ne toke ose thjesht ne disa raste thjesht reagojm, kur do kem dhimbse, s besoj se do mendohem shume cfare te them por thjesht do agoj..

Drini: ku ka me mire se buke e djath? ;)

Zeshkane: Me siguri do te ia kalojm mire :biggrin:

Ciao

p.s.: Lojtare: e nderuar te lutem ;)

jadore
25-06-06, 20:36
:smile:pyetja shtrohet pra... Mire qe se shkruajta mama e gjuhes shqipe...

...(pa perdor aspak "ironi " )
.ncuk ........ kete nuk e kuptova , pse mama?????....... wow, perdoret dhe gjuha shqipe (diqka ashtu me duket. dhe kete nuk mund ta nderlidhi )
................nuk ishte e gjithe kjo fraze ironike apo???????????

Murgesha
25-06-06, 22:10
Ironic mirė se na paske ardhė.
Ja kalofsh ashtu siē ti dėshiron.

Murgesha!

halla e madhe
26-06-06, 08:04
Ironic_ju deshiroj mireseardhje ne mesin tone dhe kalofsh caste te kenshme!
Nga;halla e madhe:smile:

turisti
26-06-06, 15:02
Hi popull,
mu duk forum i mire, edhe me shume mysafire... Shpresoj te kete pakes dinamike ketu..dhe shume shume diskutime

Nqs keni pyetje, urdheroni... Kurreshtaret jan te mire se ardhur

Mire se erdhe i nderuar. :smile:

Arb
26-06-06, 15:27
Mire se ja ky msy knej...

Kalofsh mire!

ironic
27-06-06, 14:38
Flmnd...do kalojm sigurisht mire...edhe turisti: e nderuar ;), merci :wink:

jador: po hyne thelle i ose e nderuar..
...ashtu ishte...ose se pakten mundimi te jet... sidoqoft e lem me kaq per ironin... U mundova te te jap pergjigjije, nqs s eshte e mjaftueshme, atehere hmm me vjen keqe...