PDA

View Full Version : Po perzihet oooo Perzereni, na u kan nreq oooo zotnit ner veti.


Drinni
26-06-06, 17:29
E mju kallzu ēka mka ba vaki, m'tregoi ni plak dje do fjal e thash ta bajm dert bashk.

Kto Dit ishte Bushi juniori ne Evrop, Ne Vjen perkatsisht, i kish pas thirr krejt parin e Evropes me jau kallzu do t'thashne, bajshin muhabet burat e besa edhe grat, pijshin Vere Sangria e dikush besa edhe uje te tharbt, dhe u qu Bushi po man fjalim.
Ngoni knej shka po ju tham tregoi gishtin tregues Bushi, more ju Evropian qysh ja kini qit terezin kshtu, a kujtoni qe mun bani pa mue a ?
kur u nisa prej shpis, baba mi dha do selame me veti me jau prue, e m'tha gojarisht bani selam atij te trashit, per KOLIN e Gjermanve, a e man men per dhjet vjetorin e bashkimit te gjermanis sa fjalt e mira mi pate than ne kuvenin e juve, e bile pate shkue aq larg, sa qe ta ktheva; eu qi se kam nanen gjall mi pas nie gjith kto fjal t'mira per te birin.
atij e atij e ........ tanve ren, kur erdh te Shqiptaria, u qun do kishe me ja prish, more rrini rahat Bushi i zemrun, a kujtut ju qe une kam pare me qit n'det a, gjith ata lek qe i kam investu si kam pa ba per mene t'madhe. Edhe Sala ish kan aty, po Sala ish kan tu dit dishka edhe veq shujke, po don thaqi me than diēka, ku sdi gja kur tja flakaresh nja digaaaaaaap. euuuuuu u shukat salla. Daci pi ni qoshi kaniher n'trrall e qojke koken, sa e kish pas men me than diēka po tash sja mirrke menja ma, pe sheh bushi, aaaa hajde Dac hajde, e uli ngat veti, jo tya veq ni fjal du me ta than, une e kam tradit ka niher me jau fal tabiatin, qe per shemull Sales ja kam fal ni her. edhe te tjerve tanve mar jau kam fal niher kur s'dashten mem nimue n'irak, veq tash po jau tham, bani edhe niher vaki e sum nimoni ? mahi shum miiiiiiiiiir !!!!!

rilinda
28-06-06, 11:12
uh Drinni bre, si e pash titullin thash hajde ta kqyri qfar thashetheme paskan qit per Prizrenin, edhe zemra i shpejtoj rrahjet e saj, e besa besa edhe kamkryq u ula n'karrik edhe bona bismilah se koka shkru me hi n'gjak me dikon :P:P:D, po kur e lexova e pash qe nuk u bo fjal per Prizren :D;) huuhh u shlirova tash :D

Drinni
28-06-06, 15:59
uh Drinni bre, si e pash titullin thash hajde ta kqyri qfar thashetheme paskan qit per Prizrenin, edhe zemra i shpejtoj rrahjet e saj, e besa besa edhe kamkryq u ula n'karrik edhe bona bismilah se koka shkru me hi n'gjak me dikon :P:P:D, po kur e lexova e pash qe nuk u bo fjal per Prizren :D;) huuhh u shlirova tash :D


Jooooo rilinda mos u ngut me u shliru kaq shpejt.....?

Biseda nė vjen nuk ishte asgjė rastėsi (kam tastjerin pa "ė" mos ma merr per te madhe),
Edhe per Prizrenin ishte biseduar gjer e gjat asaj mbremje deri ne oret e vona

Se shpejti ne nje te kaluar te afert, do te zhvedoset arkiva e Tiranes dhe Prishtines ne Prizren, me tha miku im gazetar qe ishte prezent at dite ne Vjen.
Pra me fat bashkimi i trojeve shqiptare me kryeqender Prizrenin.
Tash me hy n'gjak a me ra n'bela se kuptova bash drejt veq me ke mbetur borgj nji kafe per ket lajm.

rilinda
28-06-06, 17:55
Hajt se qe po hi atje te kafja e forumit edhe po ta qes ni kafe, ama hej kafen po ta qes per qef se qetu thashetheme jemi tu bo:D, e nese jon t'verteta qeto qka po thu ti, nuk e kane vendin qetu ;)

Pupi
03-03-07, 12:51
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21261

Pupi
03-12-07, 18:58
Disa parti serbe shprehen tė gatshme tė hyjnė nė koalicion qeveritar
Partia Lėvizja e Forcave Serbe ėshtė duke pritur rezultatet e zgjedhjeve nė mėnyrė qė tė parashtroj kėrkesat e saj nėse do tė ketė ofertė pėr koalicion. Nėnkryetari i kėsaj partie Dragomir Kariq, ka deklaruar pėr RTK-nė se do tė jenė pjesė e asaj qeverie e cila do tė angazhohet pėr kthim dhe siguri pėr tė gjithė qytetarėt. “Koalicioni do tė jetė me ata qė janė mė tė fortė, kjo nuk do varet nga partitė serbe por nga ato shqiptare. Nėse ėshtė e vėrtetė qė z. Thaēi ka fituar nė kėto zgjedhje, ėshtė logjike qė ai t’i ftojė tė gjitha partitė tjera tė bisedojnė me ta dhe tė vlerėsojė se ēfarė ėshtė mė mirė pėr qeverinė e Kosovės. Deri nė ditėn e sotme nuk kemi informata se si kanė shkuar votimet me postė, nuk e dimė nėse OSBE dhe KQZ do tė pranojnė kėto fletėvotime. Do t’i lusja qė tė mos i zhgėnjejnė votuesit. Ka pas shumė probleme nė Serbi pėr t’i bindur ata qė tė votojnė.

Nė anėn tjetėr, lideri i Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi njė ditė mė herėt ka konfirmuar se Qeverinė qė do ta ndėrtojė do tė jetė shumetnike.
Sipas Kariqit, partia Lėvizja e Forcave Serbe nga kėto zgjedhje ka siguruar 6 deri 8 vende nė parlament dhe ka premtuar se do tė punojė ngushtė me partnerėt shqiptarė.

Pupi
03-12-07, 19:17
Kan vershuar Pacollet Prishtinen, apo me bejn syt ?!

Pasi rruga ime ishte pa ndonje cak te qellimt, thjesht,, Aty ketu" sepse per "baze" kam shtepin e lindjes, rastisa ne nje vend ne Gjermani ku e quanin ,,Vendi i minjeve" dukej qe ndodhira te kishte qene e vertet, por e tera kishte ndodhur disa shekuj me par, ku Minjet kishin vershuar at qytez atebote, dhe si per memoare, edhe sot jan shputat ne te gjithe qytetin.
U ndala u kujtova ne vete derisa pash tek nenshkruheshe Koalicioni lokal me Akr-n.
Ueeeee..h thash, e moren minjet Prishtinneeen.
Mora frym thelle duke dashur te besoja qe nuk pash mir, apo ne mos jam ē'llegulluar ne mendje(shiqoni une jam paksa si me teper mishngrenes, far skleroze apo kushedi ēka). Por jo, u gezova qe s'ēenkam i semur.Por sa pune bene kur u Lima-j bene pazarlleqe me Minjet.