PDA

View Full Version : Text i nje Kenge qe Adhuroni !


Vin-Diesel
22-07-06, 14:16
kisha pas qejf te dij se sa perdoret Kenga shqipe e sa ajo e huaj tek personat se jan ne Forum ketu !
Ateher Shkruani textin apo emrin e nje kengetari qe adhuroi....pa marr parasysh i-e Huaj apo Shqiptar-e...
Respekt nga Vin-Diesel

Vin-Diesel
22-07-06, 14:31
Po jap mendimin tim se pari ne kete Tem
E adhuroj Kengetarin Ramadan Krasniqi...por nuk i perjashtoj nga lista edhe Sinan Vllasaliu, Synaj & Vera, Misin Rogova, Kosovare Kamaj (Shemsi)...ne Listen e te huajve me pelqen R-Kelly, Selin Dion, DMX, Ka edhe shume Kengetar qeaty ketu e kan ndonje Keng te Mire !

Texti Ushtari i Rruges

Njė fotografi e vjetėr ishte shkas i kėtij tregimi
qė nė kėtė natė tė qetė i hapi rrugėn njė kujtimi
tė njė kohe kur ēdo gje kishte tjetėr kuptim
ku nė udhėkryq tė madh qėndronte fati im.

Qė nė fėmirijė, nė asfalltin e ketij qyteti
nė koflikt me fėmijė tjerė, friga treti
me 10 vjet i mėsuar pėr tė goditur pa meshir
duke bėrė hajni tė vogla qė mė bėnin tė ndjehėsha mirė.

Shoqėria e keqe qė mė rrėthonte dhe jeta nėn okupim
ndjenja e lire e adnrenalinės sė rritur mė futėn nė krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe njė fėmijė i lazdruar i prirur pėr sherr.

Oborret e huaja pėr molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kiosqet se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua pėrvoja qė na lejonte mė shumė
me urdhėrat e shefave qė gjithmonė na gjenin punė.

Shtėpi tė huaja, dyqane, vetura tė ndryshme ēdo natė
dhe punė tė tjera qė i punuam pėr njė kohė tė gjatė
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardėn time
Boss, ushtar i rrugės, kjo ishte ėndrra ime...


Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...


Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veē 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim nė qiell e jo nė tokė
Teenager tė shfrenuar pa dashuri nė zemėr
me vetura tė shtrejnta, para dhe ēdo natė njė tjetėr femėr

Kjo ishte jeta ime, ndėrsa shkolla njė kamuflim
i qeshur pėrgjithmon por pa qetėsi nė shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, nė shėnjestėr tė tyre ishim
problem permanent konkurencėn e kishim
Luftėn pėr teritore, pėr zanatin tonė tė vjetėr
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjė pun tjetėr

biznismen tė vėrtet, me vetėm 18 vjet
por s'mund tė jesh i qetė atėherė kur dhuna flet

Revole nė ēantė, nė vend tė librit kur shkoja nė shkollė
paranoik, se jeta mė qėndrone nė njė fije tė holle
nė anėn tjetėr, familja kishte hetuar nė mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision pėr jetėn time

I arestuar pėr herė tė parė nė Polici
isha kokė fort, fanatik, duke mbrojtur shokėt e mi
pėrgjegjėsin mbi mua pėr krimin qė nuk e bėra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditė tė tėra!


Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova... (2x)


Ushtari i rrugės, por tani ēdo gjė ndryshe duket
kėnaqėsija qė ndjeja kishte filuar tė zhdukej
mė i pjekur isha, me shumė dilema nė kokėn time
derisa erdhi koha pėr ndryshime nė jetėn time

Isha i lodhur kėrkoja njė perspektiv tjetėr
njė rugdalje nė dritė larg prej zanatit tė vjetėr,
i zhgėnjyer dhe i penduar per historinė tonė
kuptova qė kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonė

Shokėt e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnė
2 prej tyre rinin tani nė burgje e kalojnė
njėri nė Francė ndėrsa tjetri nė Itali
tė 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi

I vrarė n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe njė herė njė zemėr e djegur rrah nė gjoksin e njė Nane
tani skam pergjigje pse atė lojė e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoqėria e degjeneruar

I penduar jam pėr ēdo gjė tė keqe qė kam shkaktuar
po tė kisha edhe njė shansė ēdo gjė do tė kisha permisuar
sepse tani nė zemrėn time nxen nje diell nuk ka me borė
jam ushtar i rrugės por me mikrofon nė dorė


Rruga... lirin ma fali
jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
ėndrrėn vonė e kuptova...
tė jesh ushtar i rrugės s'ėshtė si mendova...

Murgesha
22-07-06, 14:49
I nderuari Vin Diesel!
Kjo temė ka vendin tek nėnforumi pėr muzikė, dhe po e dėrgoj atje.

Falemnderit pėr mirėkuptim.

Murgesha!

Vin-Diesel
22-07-06, 21:05
I nderuari Vin Diesel!
Kjo temė ka vendin tek nėnforumi pėr muzikė, dhe po e dėrgoj atje.

Falemnderit pėr mirėkuptim.

Murgesha!

Oki Murgesha Flm !

seriozja_19
30-08-06, 23:23
kisha pas qejf te dij se sa perdoret Kenga shqipe e sa ajo e huaj tek personat se jan ne Forum ketu !
Ateher Shkruani textin apo emrin e nje kengetari qe adhuroi....pa marr parasysh i-e Huaj apo Shqiptar-e...
Respekt nga Vin-Diesel

hahahahaha... ah qetash valla ke ra ne kurthen tende... kush e paska hap nje teme palidhje more? Vin-Diesel a??? Uh qyqja, sa gjynah po me vjen :biggrin:

Vin-Diesel
01-09-06, 18:39
hahahahaha... ah qetash valla ke ra ne kurthen tende... kush e paska hap nje teme palidhje more? Vin-Diesel a??? Uh qyqja, sa gjynah po me vjen :biggrin:

Nuk mendoj se eshte e Hapur palidhje edhe pse e shikove Textin e Murgeshes nuk e kuptove ...kalofsh mire !