PDA

View Full Version : Nje e pa pritur


selvija
31-07-06, 19:46
Pershendetje nga une selvija,meqe asht hera qe shkruaj ne kete forum shpresoj se do te kalojm mir
Nese dikush ju kish ofendue ose qortue shok ose shoqe ,me ta prish diten disponimin, mbas 3 oresh cingrron telefoni thot a me pranon musafir, une tuj mendue se vjen me kerkue falje ,dhe une si gjith shqiptaret si presim musafitr muhabetin sa duet , ajo asnje fjal se qka ndodhi ma heret me krye lartsi, ik dhe shkon kishe ska ndodh asgje ,une prap si kesh ma heret ne ate gjendje


Nese juve ju kish ndodhur si do te reagoni:confused:???

Drinni
31-07-06, 20:05
Pershendetje nga une selvija,meqe asht hera qe shkruaj ne kete forum shpresoj se do te kalojm mir
Nese dikush ju kish ofendue ose qortue shok ose shoqe ,me ta prish diten disponimin, mbas 3 oresh cingrron telefoni thot a me pranon musafir, une tuj mendue se vjen me kerkue falje ,dhe une si gjith shqiptaret si presim musafitr muhabetin sa duet , ajo asnje fjal se qka ndodhi ma heret me krye lartsi, ik dhe shkon kishe ska ndodh asgje ,une prap si kesh ma heret ne ate gjendje


Nese juve ju kish ndodhur si do te reagoni:confused:???

Selvi mir se ke ardhė s'pari.
Po tash pa e ditur rrjedhen e muhabetit tė tėr, njeriu mund tė spekulon gjėrat.
Po e zėm personi ka qenė shqiptar!
Ti mirė ja paske bėr, Shtėpia pret miq dhe armiq, e nė rastin tėnd personi qe ju ka ofenduar ka pasur rastin mu pėr ata qe ka qen te shtėpia juaj ,tė krijoje njė atmosfer faljėje spaku.
Pasi qe nuk paska ndodhur e tilla, at'her kerko edhe ti tė shkosh mysafire dhe thuaja at ēka mendon nė shtepi tė tijė-sajė.
Kjo i bie me ni fjalė tu dha rasti, po s'deshe tė dije, e unė ta ruajta ner kapuq.
k'shtu menoj une spaku, qe s'don tė thot se e kam edhe mirė.

selvija
31-07-06, 20:54
Selvi mir se ke ardhė s'pari.
Po tash pa e ditur rrjedhen e muhabetit tė tėr, njeriu mund tė spekulon gjėrat.
Po e zėm personi ka qenė shqiptar!
Ti mirė ja paske bėr, Shtėpia pret miq dhe armiq, e nė rastin tėnd personi qe ju ka ofenduar ka pasur rastin mu pėr ata qe ka qen te shtėpia juaj ,tė krijoje njė atmosfer faljėje spaku.
Pasi qe nuk paska ndodhur e tilla, at'her kerko edhe ti tė shkosh mysafire dhe thuaja at ēka mendon nė shtepi tė tijė-sajė.
Kjo i bie me ni fjalė tu dha rasti, po s'deshe tė dije, e unė ta ruajta ner kapuq.
k'shtu menoj une spaku, qe s'don tė thot se e kam edhe mirė.ok ngjarja me rradh, isha duke ecur me bashkshort, edhe aty kalim hyrem nje dyqan ,pa prit e pash ate shoqe, edhe une me buzqeshje ju afrova per ta pershendetur ,kur pa prit ajo mu pergjigj e me tha ty te flas a burrit tend jo , se ti asnjeher se pershendet ne qytet ashtu per dore burrin ti,edhe une u shtangova sdita qka ti ham , thash ok tjera her do ta kapi per qafe,por me degjoj tash burri ,ai me pergjigj ashtu njehr me buzqeshje tha ke kan e kap per qafe , e ajo e pa se u bene shum nerov edhe iku me nje TUNG ne meten kendej ne perlamje gjith rruges pa kurfar arsyje ,per nje fjal te nje (shoqe) pas pak ajo vjen musafir:mad: sa te jeton njeriu meson.

Drinni
31-07-06, 21:11
ok ngjarja me rradh, isha duke ecur me bashkshort, edhe aty kalim hyrem nje dyqan ,pa prit e pash ate shoqe, edhe une me buzqeshje ju afrova per ta pershendetur ,kur pa prit ajo mu pergjigj e me tha ty te flas a burrit tend jo , se ti asnjeher se pershendet ne qytet ashtu per dore burrin ti,edhe une u shtangova sdita qka ti ham , thash ok tjera her do ta kapi per qafe,por me degjoj tash burri ,ai me pergjigj ashtu njehr me buzqeshje tha ke kan e kap per qafe , e ajo e pa se u bene shum nerov edhe iku me nje TUNG ne meten kendej ne perlamje gjith rruges pa kurfar arsyje ,per nje fjal te nje (shoqe) pas pak ajo vjen musafir:mad: sa te jeton njeriu meson.

Pa dashur tė ju ofendoj zonj e nderuar por si duket kėtu s'paskam pėrgjegjie unė si mashkull.
Ndoshta vjen ndonjė zonjė pas meje dhe na ndihmon.

selvija
31-07-06, 21:27
Pa dashur tė ju ofendoj zonj e nderuar por si duket kėtu s'paskam pėrgjegjie unė si mashkull.
Ndoshta vjen ndonjė zonjė pas meje dhe na ndihmon.jo ajo ishte e pregaditur me qellim .befasojn nganje her qellimet e dikujt ,ti qe si mendon fare se nga vin :redface:

lyra2
01-10-08, 13:56
..nuk ka te papritura,te gjitha priten!!

Jana
01-10-08, 14:05
Une se kisha lan me aq...po ja kisha nis muhabetit vet...
Se nese perlana ose e bej nje debat te nxet me nje shoqe apo shok ose nese mu em kish ofendu ose ma kish prish disponimin kisha dasht me ma sqaru pse e ka bo?

S'kisha mujr me ndejt pa i thon...