PDA

View Full Version : Suksesi nuk ėshtė Rastėsi


Drinni
13-08-06, 16:53
Nuk e kam ndėrmend tė ndėrroj botėn, por kureshtarėve tė interesuar njė rrugė nga vetė tė provuar ,tu tregoi dhe si merren, vetinciativat dhe pėrgjegjėsia personale!
Shkruan Axel Kramer. ekonomist i dip. nė librin e tij eBook
Vetinciativat
Vetmotivimet
vetangazhimet
Si dhe nga qėndrimet pozitive, Efizient, Espirit dhe Elan.
-Shkoni asaj rruge qe ju ndihmon nė forcuarit e vetbesimit ku gjithashtu intelegjencės emocionale i jepni njohuri tė reja,
-Orientohuni nė biznesin qe keni nė dorė, dhe nė atė tė caqėve qe keni vėnė para vetes.
-Njihjani vetes aftėsit e juaja dhe ēka nga brendia mund tė nxjerrni edhe mė tej,

-Filloni nė mėnyr konsekuente njė nga njė dhe ti zbatoni ėndėrrat e juaja.
Bėhuni tė guximshėm
Lejoni tė ju bėjnė tė guximshėm
Bėni tė tjerėt tė guximshėm!


Ah mori para........
Vetėm e dijė qe tė mbaron njeriu...... Se tė lash pėr zot tė parin,
Zot tė dytin po se po!!!