PDA

View Full Version : Ekonomi & Biznes


 1. KOMERCIALIZIMI
 2. Studentet dhe kushtet Ekonomike!
 3. KEKU dhe Kosova
 4. 1.9 miliard $ pėr tė prodhuar energji nė Shqiperi
 5. Gjigandet boterore ia mėsyjnė KEK-ut
 6. Ekonomia Ne Kosove
 7. Privatizimi-Shkatrrues Ekonomik
 8. Suksesi nuk ėshtė Rastėsi
 9. Mesime Baze Mbi Letrat Me Vlere Dhe Shoqerite Brokere
 10. Filloi beteja pėr Trepēėn.
 11. Kryeministri I Singapurit Ka Rrogen Me Te Larte
 12. Vec 10 % E Frutave Te Prodhuara Perpunohet Ne Maqedoni
 13. Ne Tregjet E Maqedonise Po Shitet Ushqim I Pakontrolluar
 14. Bankieret Ne Maqedoni Jane Me Te Paguarit
 15. Ekspertet Boteror Alarmojne Se Uji Eshte Resursi Me I Cmum
 16. Bursat Dhe Punet E Bursave
 17. Dy orė rrugė deri nė Durrės
 18. 13 Kompani Te Interesuara Per Biznesin E Mob. Ne Maqedoni
 19. Bankat Greke Po Dominojne Ne Ballkan
 20. Sistemi Bankar Ne Serbi Kunder Kamates
 21. Model I Ri Tatimor Ne Maqedoni
 22. Ne Maqedoni Ka Munges Gruri
 23. Numrat Telefonik te Kek-ut!!
 24. Ekonomia gjermane
 25. Strategjia Moderne E Bisnesit*****
 26. BE: Ndihmė finansiare Kosovės 2 miliard $ (dollar)
 27. Reform pas plot 100 Vitesh (Vlen per ata qe jetojn ne Gjermani)
 28. Informacion(Ligje, Kode, VKM, Udhezime etj)
 29. Ndryshon paga ne sektorin privat.
 30. Shtesa dhe ndryshime per TVSH.
 31. Ndryshime te Tarifave Doganore.
 32. Rriten kėstet pėr kreditė nė euro.
 33. Kursimi i energjisė elektrike!
 34. Shqipėria naftė me bollėk
 35. Shqiptarėt 2 miliardė euro nė bankat greke
 36. Kosova nė kriz pėr bukė nė 2008
 37. Fluks i madh investimesh nė Shqipėri gjatė vitit 2007
 38. Papunesia ne Kosove
 39. Lajme ekonomike.
 40. Blerja mė e madhe nė historinė bankare
 41. Milioneret kosovar
 42. Ēmimi i naftės nuk ka tė ndalur!
 43. Sistemi ekonomik
 44. Historiku i financave Shqiptare
 45. Femra Shqiptare di mė shumė se tė jetė njė Nėnė e shkėlqyer
 46. Oferta Pune !
 47. *** E N E R G J I J A ***
 48. Zbulohen rezerva tė mėdha nafte nė Shqipėri!
 49. Wall Street, fundi i nje miti
 50. Pohimet/pranimet e njė ECONOMIC HIT MAN-i (EHM)
 51. Punoni nga shtepia juaj
 52. Mundesite per te fituar para ne internet .
 53. Investimi ne Kosove
 54. Republika e Kosovės flen mbi qindramiliarda dollar
 55. VoipAlba
 56. Tuneli nenujor qė "do tė lidh" SHBA-tė me Rusinė
 57. "Edhe njėherė" pėr Teorinė e Tomas Maltusit (fatkeqėsisht)
 58. Punoni Online
 59. Turizem: Me 2009 neper autostrad drejt plazheve te Durrsit
 60. Mundesi qė tė shpenzoni mė pak para; Vala
 61. Dhjetė hotelet mė joshėse dhe tė ēuditshme nė botė...
 62. Kriza financiare nė SHBA/Botė
 63. Qyteti i sė ardhmės
 64. O Paret, O Shpirtin. Nėse kėsaj i thonė qeverisje e mirė-Ekonomia e Shtetit !?
 65. Terminologjia e ekonomisė nė gjuhėn shqipe
 66. Investim turk prej 20 milionė euro nė Bunarxhik
 67. KOSOVABUX kliko dhe fito $-e vertet a jo?
 68. Vatikani: dalja nga kriza eshte sistemi financiar islam
 69. "Kush do qe te blej nuse..."
 70. Brendi Google ka vlerė prej 100 miliardė dollarė
 71. Amerikan expres
 72. Afaristė ukrainas nė Maqedoni
 73. Zyrtarizohet antaresimi i republikes se Kosoves ne FMN dhe ne BB
 74. A ndjehet kriza ekonomike nė vendin ku ju jetoni?
 75. Duel mes Tallavas dhe Bregoviqit nė Durrės, hajde do ta kallim, o do ta kallim......
 76. Shteti i Q i r a r i z u a r
 77. Pasteta e pulės “Argeta” pėrmban edhe mish derri
 78. Perse nuk ekziston nje ide biznesi bashkpunimi ne mes te shqiptarve
 79. sahit muja miliarderi shqiptar bytyci company
 80. interviste me Armand Vincanin qe punon ne new york state university
 81. Kosova ndėrton termocentral me vlerė 3,5 miliardė euro
 82. Investime ne Edukat!!
 83. Konsumoni vendore, e ndihmoni vendin tuaj,konsumoni tė huja,i ndihmoni vendet e huaja
 84. Marrėveshja e GATT, rėnia e saj, lindja e WTO dhe dallimi mes tyre
 85. Let's Talk About Money
 86. Kompania e internetit AOL heq njė tė tretėn e punėtorėve
 87. Keshilla per femerat se si te menaxhojne parate!
 88. Nuk keni me pagu sigurim per vetura, hajdeni shlir.
 89. Bechtel-Enka ia rrumbullakeson kufinjt shengenit shqiptar
 90. Kosova ekonomista mjaft por ekonomia ku gjindet , ku esht problemi????
 91. Dhjetė profesionet mė tė mira tė 2010 ...
 92. Standardet e jeteses: Franca e para, Shqiperia e 67-ta, Maqedonia e 71-ta ...
 93. Zhvlersim i lekut
 94. Investimi nė sektorė strategjik, zgjidhje e problemve ekonomike
 95. Nisin punimet pėr autostradėn Morinė-Mėrdarė
 96. Euroja nė vlerėn mė tė ulėt nė katėr vitet e kaluara
 97. A ka fabrike te perpunimit te sallamit ne Kosove?
 98. 100 euro= ?
 99. Kriza Greke
 100. Rruga e kombit hape shtigje
 101. Kosova Duhet Te Braktis Planin Per Te Ndertuar Hidrocentralin E Zhurit !
 102. Biznesi Shqiptar ka "zbuluar" njė treg tė ri
 103. Nė Evrop e treta Kosova
 104. Aeroporti Ndėrkombėtar Adem Jashari
 105. Thėnie nė tė cilat duhet tė bazoheni pėr ta udhėhequr biznesin tuaj
 106. Abuzimi bankar ne Kosove
 107. Pasojat e tregut te Lire Neoliberal ne Kosove
 108. Biznes nė Kosovė
 109. “Kosova e Re”
 110. Soros kėrkon minierat e Kosovės
 111. Kriza e euros
 112. BE, stop autostradės pėr Shkup
 113. Startup Week 2011
 114. Shqiptarėt po “pushtojnė” Turqinė
 115. CEZ Shperndarja kerkon shtrenjtimin e energjise me 4.5 perqind
 116. Autostrada Durrės-Kukės me pagesė
 117. Themelet e lėkundshme tė Evropes
 118. Raportet: FMN/BB - Kosovė
 119. Lajme nga ekonomia vendore dhe e jashtme !
 120. I fshehin derrat
 121. Kosova krijon rezerva shtetėrore
 122. Ekonomia e vogėl
 123. Program per studente nga Kosova per shkolle ne Amerike
 124. Programi Permiresimi i Kosoves nepermjet Edukimit
 125. Paraja qeveris me botėn
 126. 300 mijė familje, 460 mijė kredi
 127. Me Tren:Tiran-Prishtin-Mynih-Paris-Londer, dhe anasjelltas
 128. Banka me e madhe kombtare shqiptare
 129. Nė vend tė kusurit, ēamēakėz
 130. Punė, punė ...
 131. Ja ēfarė sugjeron Hajdin Sejdia pėr karrierėn tuaj
 132. Kryeministri i Kosoves : Nuk ka ndryshim, taksa mund tė mbetet pėrgjithmonė