PDA

View Full Version : A ka fabrike te perpunimit te sallamit ne Kosove?


mergimtar akoma
29-05-10, 13:20
pershendetje
doja te dija nqs ka fabrike te perpunimit te sallamit ne kosove..ne angli bleja sallam te fabrikes se kelmendit i cili ishte shume i mire dhe i pershtatshem per muslimanet pasi ishte hallal..u mundova qe te gjeja Kelmendi company online por google search nuk pruri gje..a mund te me ndihmoje nodnje njeri ?
me duhet me u lidh per arsye tregtie midis vendit ku jetoj dhe kosoves.
faleminderit

Guri i madh
29-05-10, 18:19
po kqyre familjen moderne e kie reklamen e sallamit FLOREN


a e ke pa LONGARIN QYSH U TRASH PREJ SALLAMIT

murrizi
29-05-10, 23:11
po kqyre familjen moderne e kie reklamen e sallamit FLOREN


a e ke pa LONGARIN QYSH U TRASH PREJ SALLAMIT
flm Guri i M. pėr reklamen.

Biznismeni
30-05-10, 22:36
Mergimtar.

kelmendi ashte firm ne gjermoni , nese te intereson ketu e ki linkun:

http://www.kelmendi-gmbh.de/

ndersa ne angli paskan nji partner :

http://www.gimauk.com/products-mediterrenean-detail.php?brand_id=23

Shpresoj se te ndihmova sado pak.

4peace
30-05-10, 23:01
pershendetje
doja te dija nqs ka fabrike te perpunimit te sallamit ne kosove..ne angli bleja sallam te fabrikes se kelmendit i cili ishte shume i mire dhe i pershtatshem per muslimanet pasi ishte hallal..u mundova qe te gjeja Kelmendi company online por google search nuk pruri gje..a mund te me ndihmoje nodnje njeri ?
me duhet me u lidh per arsye tregtie midis vendit ku jetoj dhe kosoves.
faleminderit

"Kelmendi" s'ka fabrike prodhuese per asgje.

Eshte stershites, biznesmen apo tuxhar hesapi.


Sa per sallama kosove dhe prodhime sallamash tu Kosova, ke sa te duash: Nese ke fat, mund te blesh sallame me perberje mishi deri 7%...:smile:***

Skyfter
31-05-10, 14:05
"Kelmendi" s'ka fabrike prodhuese per asgje.

Eshte stershites, biznesmen apo tuxhar hesapi.


Sa per sallama kosove dhe prodhime sallamash tu Kosova, ke sa te duash: Nese ke fat, mund te blesh sallame me perberje mishi deri 7%...:smile:***

Po flet nga xhelozia po me duket.... pamarre parasysh se a eshte tuxhar biznismen apo stershites nuk do te thot se po e futka edhe mishin e derrit ne suxhuk Kosove.

premium
31-05-10, 14:59
mish hallall nė Kosovė ???
e sidomos mishrat te konzervume , aspak nuk i besoj sepse Kosova eshte nje vend i njohur per korruptime dhe nuk eshte aspak per qudi se nga Brazili exportohen edhe mishėrat nga lloj shtaze te egra .

4peace
31-05-10, 17:15
Po flet nga xhelozia po me duket.... pamarre parasysh se a eshte tuxhar biznismen apo stershites nuk do te thot se po e futka edhe mishin e derrit ne suxhuk Kosove.
Shoku,

Une fola per dy gjera:
a) Firma "Kelmendi"
b) sallama tu Kosova

a) Firma "Kelmendi", ta solli njeriu linkun/faqen ku e sheh edhe vet se nuk eshte prodhues por (ster)shites.
Ja ta marrim prodhimin "lutenica". Ky prodhim eshte shitur nen firmen "Kelmendi" der para pak kohe. Tash, e njejta shitet me flamur te FYROM-it.


b) Sallama si sallame, kudo qe prodhohet, ka permbajtje shume te pakte mishi. Ne Kosove, meqe s'ka kurrfare ligji, permbajtja e mishit mund ta arrije 7%-shin, thash.


Mos u trullo, pra, edhe me teper se je!!!


***

Skyfter
31-05-10, 19:20
Shoku,

Une fola per dy gjera:
a) Firma "Kelmendi"
b) sallama tu Kosova

a) Firma "Kelmendi", ta solli njeriu linkun/faqen ku e sheh edhe vet se nuk eshte prodhues por (ster)shites.
Ja ta marrim prodhimin "lutenica". Ky prodhim eshte shitur nen firmen "Kelmendi" der para pak kohe. Tash, e njejta shitet me flamur te FYROM-it.


b) Sallama si sallame, kudo qe prodhohet, ka permbajtje shume te pakte mishi. Ne Kosove, meqe s'ka kurrfare ligji, permbajtja e mishit mund ta arrije 7%-shin, thash.


Mos u trullo, pra, edhe me teper se je!!!


***

ani de ngadale se su bo kijameti nese keqkuptohemi!

Qenke ekspert i Suxhukit shoki, respekt!


Ps. Faleminderit per komplimentin, cka me bo po duhet se konkurenca e fort!

Guri i madh
31-05-10, 21:35
Mergimtar.

kelmendi ashte firm ne gjermoni , nese te intereson ketu e ki linkun:

http://www.kelmendi-gmbh.de/

ndersa ne angli paskan nji partner :

http://www.gimauk.com/products-mediterrenean-detail.php?brand_id=23

Shpresoj se te ndihmova sado pak.


po te shtunen i mora nga filjalla e kelmendit ne HANOVER nja 10 kg sallami te gjegs fort i mir

mergimtar akoma
02-06-10, 19:46
shume faleminderit te gjitheve per info. Me pak fjale..Kelmendi nuk qenka firme kosovare/shqiptare. vari lesht..

rrofte kosova e lire..