PDA

View Full Version : Soros kėrkon minierat e Kosovės


valiii
11-07-11, 18:40
Biznesmeni i njohur botėror, Xhorxh Soros ka
shprehur interes pėr minierat e Kosovės, shkruan
gazeta ”The Wall Street Journal”.Filantropi miliarder Soros nė bashkėpunim me milionerin shqiptar Sahit Muja, qė jeton nė Nju Jork, dėshirojnė qė tė marrin rezervat e qymyrit nė Kosovė, qė kanė njė vlerė prej mbi 300 miliardė euro.
Soros dhe Muja disa herė kanė vizituar Kosovėn, me synimin e tyre siē thuhet nga gazeta pėr tė arritur marrėveshje pėr minierat me qymyr. Sipas “The Wall Street Journal”, drejtori i Albanian Minerals, Muja ka qasje nė pasurinė minerale tė
Kosovės, ku ka zink, krom, ari, argjend, nikėl dhe
minerale tė tjera.

Domira
11-07-11, 23:05
Nuk po cuditem hiq!