PDA

View Full Version : Bechtel-Enka ia rrumbullakeson kufinjt shengenit shqiptar


Fshatari
18-01-10, 15:32
“Bechtel-Enka”, ofertuesi mė i mirė pėr autostradėn Morinė-Merdare
Kompania amerikano-turke "Bechtel-Enka", ėshtė shpallur ofertuesi mė i mirė pėr ndėrtimin e audostradės Morinė – Merdare.
Vendimi ėshtė mbarė nė mbledhjen e sotme tė qeverisė sė Kosovės, pas rekomandimit qė ka ardhur nga vetė Ministria e Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit.
Me ofertuesin mė tė mirė, autoritetet thanhė se do tė fillojnė negociatat pėr kontratė.
Kompanitė konkurruese tjera ishin “Alpine” nga Austria, "Makyol” nga Turqia, “Pizzaroti” nga Italia, “Porr” nga Austria, “Strabag” nga Austria, dhe “Terna” nga Greqia.

Zanzi/M
18-01-10, 18:57
Vendim shume i mire dhe i drejt i ministrise perkatese. Me sa di dhe kam lexuar kjo kompani ka deklaruar qe nese e fiton tenderin per rrugen kete rruge do ta perfundoj brenda 24 muajve.

Shpresojme qe te filloj sa me pare kjo rruge !!!