PDA

View Full Version : Shteti i Q i r a r i z u a r


Pupi
07-08-09, 19:58
Ajo qė nė gjuhėn moderne quhet Privatizim, nuk ėshtė asgjė tjetėr pėrveqse njė dalje doresh e pronės sė shtetit "garbitėsve" tė huaj dhe tė vendit.
Radha i ka ardhur edhe Aeroportit tė Prishtinės, Radha i ka ardhur edhe marrjes n'qaf tė njėkohėsisht disa nga punonjėsėve tė sinqert aty.
Ministri Limaj *(dhe naiviteti i tijė), deklaron publikisht qė mbajtja nėn pėrgjegjėsi e shtetit aeroportin e Prishtinės nuk do ekonomizonte profite tė llojit, sa do ti "vilnim" sikurse ta japim me qira pėr 20-30 vitet e ardhshme.
Me disa pak kushte tė vėna nga Qeveria, shpartallimi i radhės mundė tė fillojė, drita e gjelbėrt veq ėshtė dhėnė.

Dy gjana s'arrijė ti kuptojė nga Qeveria e Kosovės (PDK-ja) A e dijnė ata ("burrat e botės")ē'rėndėsi ka aeroporti i Prishtinės pėr Kosovėn...?
Dhe n'mos rastėsisht do ti fryhen edhe ksaj radhe dikujt xhepat... ?

Erėlehta
08-08-09, 10:58
Lakmia nuk ka skajPrivatizimi i Aeroportit do tė thotė privatizimi i Kufirit!

Jemi dėshmitarė tė njė loje tė flliqtė qė udhėhiqet nga qeveritarėt tonė.Loja e lakmisė sė cilės nuk po i duket kufiri.Kėtė kufi tė padukshėm po dėshirojnė ta zgjerojnė(largojnė) ende nga sytė e popullit.
Ky hap ėshtė hap i matur mirė pėr xhepat e dikujt!

Ku mund ta dijė Z. Fatmir Limaj qė nė kohėzgjatje prej 20 vjetėve Kosova nuk do tė kishte pėrfitim prej 400 milionėve????

Ku mund ta dijė Z. Fatmir Limaj sesa udhėtarė do tė kalojnė kufirin e Aeroprtit brenda 20 vjetėve???

Ēfarėdo investimi qė tė bėjė privatniku nė Aeroport nuk ėshtė i madh sa ėshtė i madh shitja e kufirit tė Kosovės!!!!!

Xhepat e shtirrt i kishin pasė!!!!!