PDA

View Full Version : Duel mes Tallavas dhe Bregoviqit nė Durrės, hajde do ta kallim, o do ta kallim......


Pupi
03-08-09, 16:32
<H1>Durrėsi i mbushur me tallava

Prishtinė, 3 Gusht 2009 (Kosovapress) Koha 17:19
Pėr shkak tė sezonit turistik nė Durrėsin e bukur dėgjohet vetėm muzika tallave. Kėngėtarėve tė shumtė tė tallavasė tė prirė nga Sefė Duraj, gjatė kėtij sezoni iu kanė bashkangjitur edhe Edona Llalloshi e Ermal Fejzullahu.

</H1>Si pėr Inati "dikush" ka ftuar me 8 dhe 9 gushtė edhe dikė tjetėr pėr "ta kallur" Durrėsin.
Rama i Tironės, i'a pati falur Kryeqytetin Shqiptar Serbit, a do ta falim edhe Durrėsin ?

Pupi
03-08-09, 16:37
Veq mos e'm vetni pse te "Ekonomia dhe Biznesi" ju lutem !

4peace
03-08-09, 20:49
*
Na e paske harrue ket akterin e tallavasė...
A mos e pate fjalėn pėr meēin e radhės:

Goran Bregoviq vs Muharem Hameti, a? (ha ha ha)


*

Pupi
03-08-09, 20:58
Ksaj pune edhe si goxha hyzmet po i bojm edhe na diaspora, me ftuarjen e PSHURRANAVE nga vendlindja...

Qe paske bėrė kėtė krahasim mor dreq :biggrin: . Ah Shipni e mjera Shipni...

premium
03-08-09, 21:03
Mos i kan kendu edhe kangėn e gjurgjevdanit???.... hee vllaznim bashkimi..
Kush na prek vllaznim bashkimin .. atij ja hekim kokėn si shkaut ; D

Pupi
03-08-09, 21:09
Duhet sqaruar Lexuesin se termi Pshurra-nat ėshtė sinonimi pėr "Personat shumė me Randėsi" e sjellur kėtu nė forum nga antari SHERRI (mos t'boj vjedhje/plagiat).

Dela, kjo edhe po del qe Shiptari: Pėr pare e shet, edhe BABEN e vetė .

SANTANA-29
03-08-09, 21:27
Qmenduri se kush e ka organizuar at koncert si po thot Pupi( tallava)
Pritne shqiptar,
Une personalisht,
Ne Emer te Deshmorve te Atdheut
Ne Emer te gjithe atyre nenave dhe motrave shqiptare te dhunuara qat Luftes
Ne Emer te jetimeve te Kosoves,prinderit te cileve u vrane,

Jam kunder kti tipi Bregoviqi kush hamami ashte ky,boll me viqa

premium
03-08-09, 21:49
Qmenduri se kush e ka organizuar at koncert si po thot Pupi( tallava)
Pritne shqiptar,
Une personalisht,
Ne Emer te Deshmorve te Atdheut
Ne Emer te gjithe atyre nenave dhe motrave shqiptare te dhunuara qat Luftes
Ne Emer te jetimeve te Kosoves,prinderit te cileve u vrane,

Jam kunder kti tipi Bregoviqi kush hamami ashte ky,boll me viqa
Pa tallava as dasmat nuk po kryhen , ore Santana..

m'ka mar malli ta ngoja kenget si e takon dasmave Shqipetare , si p.sh Ismet Peja ,,, kenget e tija se kan kuptim .

4peace
03-08-09, 22:08
*

Pupi tha se kete teme e ka hapur me qellim t'caktu'm k'tu te bizllesi dhe ekunumija...
...me demek s'ka vend per patriotizma (osht vendi i posacem/nenforumi per patriota).
Hajde ta kshyrmi kush po fiton:
Hameti (Italija, kalle) a Bregu Viē?(Kallashnikov, kalle)

P.S.
Edhe njat udhen me tunell Kallamoēi e ka finansue shoku i Salės, me emnin Faz Lliē!


*

Elina
03-08-09, 22:14
Qmenduri se kush e ka organizuar at koncert si po thot Pupi( tallava)
Pritne shqiptar,
Une personalisht,
Ne Emer te Deshmorve te Atdheut
Ne Emer te gjithe atyre nenave dhe motrave shqiptare te dhunuara qat Luftes
Ne Emer te jetimeve te Kosoves,prinderit te cileve u vrane,

Jam kunder kti tipi Bregoviqi kush hamami ashte ky,boll me viqa

Eh more Santana... ka shume qe enderr i shohin keta VIQAT...vdesin per ta!

Po qiftit te tyre nuk ju intereson cka ka perjetu populli i shkrete!

SANTANA-29
03-08-09, 22:20
Eh more Santana... ka shume qe enderr i shohin keta VIQAT...vdesin per ta!

Po qiftit te tyre nuk ju intereson cka ka perjetu populli i shkrete!


Qka na u desht Goran Bregovic ne Durres me kompanin e viqave,vallahi nuk eshte e drejte,,

Elina
03-08-09, 22:26
Pa tallava as dasmat nuk po kryhen , ore Santana..

m'ka mar malli ta ngoja kenget si e takon dasmave Shqipetare , si p.sh Ismet Peja ,,, kenget e tija se kan kuptim .

Mire ke thene qe besa... nuk e di perpara si qenkan be darsmat pa kta tallavagjite......... eeeehhhh keshtu behet kurr harrohet si eshte kenduar e interpretuar muzika e mirefillt !!!

Tash po jau don veshi muziken MIX...serrbisht,,,magjupisht,,,arabisht,,,bugarish t...hajmedet haj per ne po poshte kem ra.