PDA

View Full Version : Nisin punimet pėr autostradėn Morinė-Mėrdarė


Shqiptare_ne_Turqi
26-04-10, 18:47
Na qoft perhajre...! U ba shum,shum mire ...

Fillimi i ketij projekti shum i madh,eshte ngjarje e dyte e rendesishme pas pavaresise se Kosoves.Kete e kan ceke shum politikan e edhe une mendoj njejete.

Sigurisht realizimi i ketij projekti do te kete ndikim ne dy aspekte,ne ate ekonomik dhe politik.

Jam deshmitare e zhvillimit te hovshem ne Turqi,ne periudhen e kabinetit te kryeministerit Turgut Ozal.Qeveria e tyre,krahas masave te ndryshme ekonomike duke i kushtuar rendesi te madhe autostradave, transportit ne ekonomi,ndertoi autostrada me qindra km.

Guri i madh
26-04-10, 19:13
po po esht mbajt nji tubim me shpres se do te gjinden fondet


po me shpres se deri ne perfundim mos te dy fishohet qmimi i ktij drumi