PDA

View Full Version : Ja ēfarė sugjeron Hajdin Sejdia pėr karrierėn tuaj


Munadin
28-03-16, 14:55
Hajdin Sejdia (http://www.hajdinsejdiu.net/en/Blog/Travel-Tips-for-On-the-Go-Businessmen-from-Hajdin-Sejdia) thotė se ju mund tė vendosni tė qėndroni aty ku jeni, sepse tė paktėn ėshtė e parashikueshme dhe e sigurt dhe ka njė pagesė tė qėndrueshme. Ju gjithashtu mund tė marrin trajnim tė specializuar pėr punėn tuaj tė tanishme pėr njė avancim mė tė madh.

Trajnimi dhe shkolla mund tė pėrfundojė nėn njė ritėm tė qetė gjatė njė periudhe kohore nė mėnyrė qė duke ndryshuar karrierėn apo avancimin nė punėn tuaj tė tanishme ėshtė shumė mė pak stresues nė sistemin tuaj tė tanishėm.

Poashtu Hajdin Sejdia (http://www.topix.com/forum/topstories/TM7IDHQLPFUGJD3R1) potencon se ju ndoshta keni dėshirė parėsore ose dytėsore, karrierė tė lidhur ndoshta tė ngjashme me punėn qė aktualisht keni, ose njė prej vendeve tė punės aktuale tė pėlqyera. Ju madje mund tė dėshironi tė mbani punėn tuaj tė tanishme, ndėrsa formuloni hap pas hapi njė plan veprimi nė letėr duke kuptuar se ėshtė karriera e re qė ju aktualisht keni nė mendje.