PDA

View Full Version : Kosova ekonomista mjaft por ekonomia ku gjindet , ku esht problemi????


diabllo82
19-01-10, 00:56
Kossova ekonomishta mjaft , por ekonmia ku?
si pas jush mund te jepni komentin tuaj

Oqeani
19-01-10, 00:58
Ani per ekonomi ne pike te nates ! Leje per neser ahhahaa

premium
19-01-10, 08:57
Korrupsioni nė Kosovė frikėson investorėt e huaj
Ekspertėt e ekonomisė thonė se nė Kosovė akoma nuk janė krijuar kushtet pėr investime tė huaja. Korrupsioni llogaritet ndėr shkaktarėt kryesorė qė pengon investimet e huaja nė Kosovė.

Zanzi/M
21-01-10, 18:10
Shumica e Ekonomisteve dhe Juristeve jane te diplomuar ne kohen kur "mbret" ka qene teoria dhe jo praktika. Ka Ekonomista qe asnjehere gjate studimeve nuk kane shkuar ne ndonje ndermarrje per te pare se si menagjohet ajo apo ne ndonje banke, apo juristet te cilet e kane kryer fakultetin pa e pare nje seance gjygjsore.
Te gjithe eto bejne qe te kemi kuadro te dobet dhe jo efikas. Der pas lufte ka pasur shume libra marksist qe jane spjeguar ne ligjeratet tona, pastaj sistemi i vlersimit te studenteve me metodet "terhiq tri pyetje", ka qene kohe e veshtire e cila do bart edhe pasojat. Mirepo mendoj qe tani ne univerzitet kane filluar te ndryshohen gjerat .