PDA

View Full Version : Kompania e internetit AOL heq njė tė tretėn e punėtorėve


~AnnA~
20-11-09, 19:04
Kompania e internetit AOL tha se do t’i mbyllė njė tė tretėn e vendeve tė punės qė tė kursejė 300 milionė dollarė.

Kjo mund tė pėrkthehet nė humbjen e 2.500 vendeve tė punės.

Njoftimi u bė nė kohėn kur AOL pritet tė blihet nga Tima Warner, duke i dhėnė fund shkrirjes sė tyre tė dėshtuar.

AOL, e cila njihej si America Online, kishte kohė tė mira nė ditėt e para tė internetit, por humbi shumė kur shfrytėzuesit e internetit filluan tė kyēen nė kompani me shėrbime mė tė larmishme./Paragrafi/

Prishtinasja_
20-11-09, 20:19
Kompania e internetit AOL tha se do t’i mbyllė njė tė tretėn e vendeve tė punės qė tė kursejė 300 milionė dollarė.

Kjo mund tė pėrkthehet nė humbjen e 2.500 vendeve tė punės.

Njoftimi u bė nė kohėn kur AOL pritet tė blihet nga Tima Warner, duke i dhėnė fund shkrirjes sė tyre tė dėshtuar.

AOL, e cila njihej si America Online, kishte kohė tė mira nė ditėt e para tė internetit, por humbi shumė kur shfrytėzuesit e internetit filluan tė kyēen nė kompani me shėrbime mė tė larmishme./Paragrafi/
Po ekzistojka ende AOL-i a ? :tongue:
Se di pse nuk e kan "Mbyll" krejt AOL-in se ?!
Nuk ka konumsator sikur ne vitet e para kur hyri "interneti n'mode"! :biggrin: Ne ate kohe ka profitua AOL-i gogja si shume !

Kurse per puntoret me vjen keq , por nga pervoja jone mund te theme se kemi vetem fjale te kqija per kompanin e internetit AOL!
Aspak korrekt dhe jo te rregullt ndaj konsumatorve!
Deri sa te futshin ne loje, bejshin qmos, duke na lodh me telefonata , kurse tani pasi qe e nenshkruajshe kontraten 2 vjecare, atehere ma nuk i interesojke askujt ma!
Per ate ka humbe edhe nje numer te madhe t'klientave !

Nuk do ua propozoja askujt kompanin e internetit AOL !
Pasi qe kam punua te Telekomi Gjerman, mundem lirisht te theme se nga pervoja e konsumatorve te cilet ju kthejshin "Deutsche Telekomit" serisht, askush nuk eshte nda i kenaqur me AOL-in!

Normal ka edhe tjerat kompani interneti (Deutsche Telekom,Arcor,Freenet,Kabel BW,Alice,Versatel,etj.) por keto ende po e "mbajne" disi veten !

GjIlAnAsI_cSi
20-11-09, 20:59
Haha te njejten pyetje e kam edhe une si Prishtinasja.


AOL e kisha ne 2003/2004 dhe ska qen e keqe por tani me vetem ne Gjermani ka humb gjithcka prej saj , ndoshta ende ekziston por ne Gjermani ka dhi moti punen ska me kunde si me pare sepse tani me po ka edhe me mire/lire.


Prishtinasja: Nje puntore(kopile shqiptare) te T-COM ja kam pa sherrin njeher se une e bera kundigung dhe ajo me thirri e me foli shqip , e si pas saj me tha terhiqe sepse do te bej nje angebot te mire dhe ma futi. Por fatmiresisht ne gjygj fitova.

Ishalla sje kan ti ne 2006/2007.

Prishtinasja_
20-11-09, 22:55
Haha te njejten pyetje e kam edhe une si Prishtinasja.


AOL e kisha ne 2003/2004 dhe ska qen e keqe por tani me vetem ne Gjermani ka humb gjithcka prej saj , ndoshta ende ekziston por ne Gjermani ka dhi moti punen ska me kunde si me pare sepse tani me po ka edhe me mire/lire.


Prishtinasja: Nje puntore(kopile shqiptare) te T-COM ja kam pa sherrin njeher se une e bera kundigung dhe ajo me thirri e me foli shqip , e si pas saj me tha terhiqe sepse do te bej nje angebot te mire dhe ma futi. Por fatmiresisht ne gjygj fitova.

Ishalla sje kan ti ne 2006/2007.
Hahhaha ! Te garantoj se JO ! :wink:

Ty mesiguri te kan telefonua nga nje Call Center !
Kurse une kam punua bash per Deutsche Telekom, dhe kam qene pergjegjse per "Business Clients" !
Ajo me siguri ka dashte me ta be nje oferte "me te mire", per arsyje se ajo profiton tani nga ty, sepse sa me shume kontrata ajo qe bene, aq me shume provizion merre nga kompania!
Si e ceka edhe me heret, mundohen te bejn qmos vetem per te futur ne "lojė" kurse me vone nuk interesohen aq sa duhet!

Ka shume kompani interneti (te vogla), te cilat punojn per kompanit e mdhaja(T-com etj.),dmth. mundohen te fitojn aq me shume klienta duke ju ofruar tarifa te ndryshme !

Te pershendes !