PDA

View Full Version : Investimi ne Kosove


DritonPR
03-03-08, 21:39
A ka mundsi te me tregoni se ne cfar aspekti ekonomik ka nevoje Kosova per me pru maqina apo gjera tjera qe nuk egzistojn ende ne Kosove per te hapur une?

Apo edhe linja apo kontakte nese keni me te qeveris ju lutem me tregoni.

Flm e urime pavarsia edhe 1 here :D

Zaim Vaksinca
13-03-08, 09:41
A ka mundsi te me tregoni se ne cfar aspekti ekonomik ka nevoje Kosova per me pru maqina apo gjera tjera qe nuk egzistojn ende ne Kosove per te hapur une?

Apo edhe linja apo kontakte nese keni me te qeveris ju lutem me tregoni.

Flm e urime pavarsia edhe 1 here :DDritoPR, urime dhe ty pamvarsija i nderuar.

Sa i pėrket investimit pėr kosov, besa ke shum drejtimesh pėr investim, vetėm a keni dhe sa keni mundesi.Nėse don ma detalisht, mund tė informoj sipas statistikės dhe ekonomis, ku mund tė jeni tė sigurt pėr sukses.

Qeverija nuk lun rrol tė madh nė investim privat sepse nėse ke sukses nė investim, fiton edhe shteti e nėse nuk ke sukses, humb ti e jo shteti.

Kam disa mendime pėr investim PSH, nėse investon tash nji milion euro, pas 5 viteve i fiton 3 milion euro.A ju pėlqen ky mendim !?

Kalo mir i nderuar.

Alkimisti_ch
08-06-08, 14:31
Se a ka nevoj per investime ne Kosove kete mbase e din te gjithe qe ka nevoj thuaja se per gjithēka por eshte fatkeqesi qe infratruktura ligjore nuk zbatohet ne praktike prandaj reziku eshte qe deshtimet te jene me te medha se sa fitimet. Natyrisht perjashtimet jan te mundeshme vetem nese ke lidhje te fuqishme ne te kunderten eshte shume veshtir. Sado qe kjo tingellon dhimbshem fatekqesisht eshte nje realitet dhe kte qe po them po e them nga pervoja ime personale por qe nuk do te futem ne detale.Uroj qe te tjeret te kene sukses sepse vertet ka shume nevoj, keni parasysh ter ajo rini rreth 70 % bredhin rrugeve pa asnje lloj perspektive!
Ndoshta do te perjetojme nje kohe kur keto gjera negative do ti takojne se kaluares.