PDA

View Full Version : Afaristė ukrainas nė Maqedoni


~AnnA~
31-05-09, 10:08
Njė delegacion qeveritar dhe afarist nga Ukraina sot duhet tė mbėrrijė pėr vizitė pune nė Maqedoni.

Delegacionin e Ukrainės, nė tė cilin janė paralajmėruar rreth 20 afaristė, do ta kryesojė zėvendėsministri i Ekonomisė, Valerij Pjatnickij.

Nė ditėn e parė tė vizitės dyditėshe, do tė mbahet njė forum biznesi, me pjesėmarrje tė mė shumė se 60 ekonomistėve nga Maqedonia dhe Ukraina.

Ėshtė paraparė qė tė shtunėn tė mbahet seancė plenare e Komisionit tė pėrzier pėr bashkėpunim ekonomik dhe pėr zbatimin e Marrėveshjes pėr tregti tė lirė. /Makfaks/
http://www.cdodite.com/img/bosh.gif