PDA

View Full Version : Mundesi qė tė shpenzoni mė pak para; Vala


°Avan_Turist°
16-06-08, 18:27
http://www.mesazhi.com/images/news/5771.jpg

Prishtinė, 16 Qershor 2008

Vala me shėrbim e ri "Familja dhe Miqtė", i cili do tė lansohet nė tregun kosovar tė martėn (nesėr, 17 Qershor 2008), u ofron konsumatorėve te vet edhe njė mundėsi mė shumė qė ata t'i keni mė pranė.

Bisedoni me pesė (5) persona tė zgjedhur tė familjes apo miqve tuaj brenda rrjetit Vala, tė cilėt do t'i futni nė listėn tuaj qė do ta formoni duke ju qasur shėrbimit nė numrin 553.

Pesė (5) personat e parė tė zgjedhur mund t'i futni gratis nė listėn tuaj, pėrderisa ēdo ndryshim (person tjetėr qė i shtohet listės suaj) faturohet 0.50 €.

Pėrderi sa sot shumė operator e ofrojnė kėtė shėrbim si rreth tė mbyllur ku ju mund tė bėni pjesė vetėm nė njė grup, shėrbimi "Familja dhe Miqtė" mundėson qė secili konsumator mund ta formojė listėn vetanake me pesė (5) numra qė dėshiron tė rrjetit Vala, pavarėsisht nėse vet ndodhet apo jo nė listėn e personave qė janė nė listėn e tij/saj.

Prej tash e tutje, tė gjithė konsumatorėt Prepaid do tė mund tė pėrfitojnė nga ky shėrbim, duke paguar vetėm 0.05€/minutė dhe 0.02€ SMS, 24 orė nė ditė, 7 ditėt e javės pėr thirrjet kah numrat qė i keni tė vendosur nė listėn tuaj.

Huazuar nga Mesazhi.com

>>{SpOnGeBoB}<<
29-06-08, 18:52
A ka mundsi me kursy se me shpenzu sa dush, si pak si shume. E pse nuk e bajne pernime me folen njeri edhe me te japen pare, qka jane 0.05€/ minuta, bile ja kishim dijten per faleminder.