PDA

View Full Version : Aeroporti Ndėrkombėtar Adem Jashari


murrizi
28-11-10, 15:18
Mirė shumė, dhe Shqiptari i gėzohet lajmėve tė tilla.

Po tė kishte mundėsi qė tė pyetej pėr kėtė Adem Jashari, unė mendoj qė nuk do tė kishte pranuar, nuk do tė kishte pranuar qė sė paku tė titullohej me emrin e tijė !

"Adem Jashari" :

kur tė vizotohet nga sot e tutje ai do hasen qė nė fillim me njė bėrllog nė mesin e aeroportit (ndėrtim i nisur qė dhjet vite e qė ska ti shihet fundi).
Me tė zbritur do niset nė kėmbė drejt kontrollit tė pasaportave.
Gjat pritjes sė kontrollit tė pasaportave, vizitori lutet tė mos i ngre syt, nga lart e anash do tė shohė papastėrtin qė se takon as nė deponin e mbeturinave.
Edhe cigarxhinjėt nuk i kan hjekur (tė gjithė).
E deri tė "Taxsistet" e palicencuar ......

Guri i madh
28-11-10, 16:38
ky emrim esht ber jasht kushtetutes jo pse jam kunder adem jasharit


po jam kunder atyre qe perfitojn sot politikisht po dihet edhe matrialisht duke e shkel kushtetuten


kjo qeviri nuk mundet me aprovue vendime se nuk i beson vetvehtes esht se e ka humb besimin ne vetvehten


kto jan manipulime e me rifat bothmadhin kta kan arrit deri ktu


ky rifati burr hiq

Besi:)
28-11-10, 22:25
ky emrim esht ber jasht kushtetutes jo pse jam kunder adem jasharit


po jam kunder atyre qe perfitojn sot politikisht po dihet edhe matrialisht duke e shkel kushtetuten


kjo qeviri nuk mundet me aprovue vendime se nuk i beson vetvehtes esht se e ka humb besimin ne vetvehten


kto jan manipulime e me rifat bothmadhin kta kan arrit deri ktu


ky rifati burr hiq


hahahh Rifati burr i mir hiq hahah
Po ku ke pa njerzi tmir en Drenic pash Zotin, Atje dy Familje jan tmira edhe ato jan:
Familja e Xhamijave qe tregon rrugen e Zotit edhe Familja e Trafove te rrymes qe ju jep Rrym Drenicakeve tjeter ska :tongue:

Zero Cool
11-07-11, 12:51
Aeroporti me terminal tė ri


http://www.telegrafi.com/fo/ekonomia/f.0711130652442_m.jpg


Ėshtė bėrė tė hėnėn nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės “Adem Jashari” vėnia e gurė themelit pėr ndėrtimin e terminalit tė ri dhe modernė.

Konzorciumi Limak de Lyon me kėtė ngjarje ka filluar edhe implementimin e kontratės pas koncesionimit tė ANP-sė pėr njė periudhė prej 20 vjetėsh.

Zgjerimet e kapaciteteve tė Aeroportit tė vetėm kosovarė sipas drejtuesve tė kompanisė po synohet ofrimi i kushteve sa mė tė mira tė udhėtarėve nė shkuarje dhe arritje.

Ne ketė ceremoni kanė marr pjesė presidentja e Kosovės Atifete Jahjaga e kryeministri Hashim Thaēi, kėta drejtues institucionesh e vlerėsuan tejet tė rėndėsishme kėto investime pėr ekonomin e vendit si dhe vizitorėt qė ia mėsynė Kosovės. Presidentaj Atifete Jahjaga tha se dhėnia me koncesion e Aeroportit Ndėrkombėtar tė Prishtinės “Adem Jashari”, ėshtė nė kuadėr tė politikės sė transformimit tė pronės nė Kosovė. “Aeroporti ėshtė njė nyje e rėndėsishme e aviotransportit edhe nga fakti se vendi ynė ka njė numėr tė madh tė mėrgimtarėve, qė me dekada punojnė dhe jetojnė nė shtetet e Evropės, por edhe nga fakti se Kosova shėrben si njė udhėkryq i rėndėsishėm i lidhjeve me botėn”, deklaroi presidentja.