PDA

View Full Version : Punoni Online


IT-Menagjeri
19-05-08, 10:16
Me disa klikime ne dit, ju mund te fitoni para, pra per qdo klikim qe beni, ju fitoni nga 0.01€, poashtu mund te ftoni shoket tuaj, dhe per qdo klikim qe bejn ata, ju do te fitoni nga 0.01€. Pasi qe ti arrini se paku 10€, keni mundesine qe ti terhiqni keto te holla permes xhirollogaris bankare.
REGJISTROHU (http://bux.to/?r=Fatoni_S)

Zaim Vaksinca
21-05-08, 10:10
Menagjeri, a ka mundsi pak ma gjersisht me naj spjegu se krejt anglisht ishte e nuk po e kuptoj saktsisht.
Kalo mir i nderuar.

Haram
12-07-08, 00:02
Pershendetje atyre qe kan nevoje per online me fitue per veti te holla.
Me vjen mire qe edhe ne ket forum ekziston tolerance demokratike qe ne baz shkrimit te miqve wirtual ti ndihmojm tjeret se si te fitohen te holla ne online.
Nuk osht Cazino apo Lloto qe ti mbushim thast me endrra, por osht web-faqe komunity-biznes qe me nji proces PTC te ben te mundshme klientve me fitue te holla.
Kam qen tu e eksperimentue nji web-faqe prej shum tjerash per disa muaj, e cila nese regjistroheni dhe klikoni ne qdo advertising per 30.sec qe ju ofrojn ne nji list per qdo dit ne konton tuaj, do te thot se me te vertet ju paguajn, por ne fillim osht pak monotone se per qdo klik i fiton nga nji cent per klik, e me te vertet thue me veten se kjo osht nji loje per junkies apo ku e di une, po ne te vertet nuk osht ashtu, se shum antare te ktyre domeineve fitojn me mijra euro ne muajt por duhet koh deri sa ti organizon gjanat!
Keshtu qe sidomos nese keni shum shoqni ne internet aq ma shum fitimi i juaj do te jet, sepse per qdo klik miqt e juaj qe e bejn si referall i juaji ne konton e vet, edhe ju do te fitoni sa fitojn ata te gjithe..., p.sh. 20. adwertising ne dit i klikon, ne konton tuaj hujn 0.20$c, e nese 100 (referall)miqe tuaj klikojn njejt athere fitimi do te jete 20$ ne dite, e per nji muaj do te jet diku 600-700$, qka do te thot ne te ardhmen do te kesh te holla ti blejsh referall't(miqt) te cilet jan te garantuem, psh. i blen 1000 referall, e ne muaj do te fitojsh me mijra €€$$, po para se me fillue, duhesh me qen i pregatitun qe te mos bejsh ndonji gabim sepse munden me te injorue sidomos nese ben dy regjistrime prej nji lidhje interneti apo kompjuteri, dhe nese dikush qe osht i regjistruem ne tjeter lidhje interneti ne at domein qe do tu'a shkruaj ma posht dhe ben "login" ne kompjuter tuajin sa me pa sa ka fitue te holla, apo vetem me ta tregue skoren e vet, the do te regjistrohet automatik per mashtrim e munden mos me ti pague te hollat, e ndoshta edhe te bllokojn krejt!
Ju duhet me regjistrue me nji nofk(nick) dhe emaillin me pas korrekt tuajin, dhe linkat qe ua japi ktu, nuk keni qka me u merzit por vetem tegjistrone pa frik.
Ju e dini qe sot osht e mundshme me bo konto bankare ne internet, me bo pagesa e shit-blerje, dhe kjo osht e vertet bile p.sh. edhe me ProCreditBanken e kosoves mundesh me i bo kto gjana nepermes interneti, por domeini i cili ju do te krijoni te holla i bon pagesat e veta ne nji internet bank akont siq osht e njoftun AlertPay dhe PayPall.
Kur te regjistroheni per AlertPay apo PayPal, emailli i juaj komplet sherben si nofk(nick) mos vepro ndryshe se mundesh me pas probleme me pages tani, dhe adresen e emrin e mbiemrin ju preferoj qe ti regjistroni korrekt e mos keni frik se nuk osht i mshefun nej virus apo binlladen aty, vetem koden e emaillit tuaj mos e regjistroni ktu por tjeter dhe mbane mend! :)
Dhe gjat regjistrimit kur ta kerkon ndonji Viza apo Master kartel, mos shtini gje, por tejkalone se nuk osht e domosdoshme, se krijimi i akontit osht falas, pra kliko ne alertpay ikon e regjistroe!

https://www.alertpay.com/images/ap_header_01.gif (https://www.alertpay.com/index.aspx?xUdH12WYEfkZ2fhDlVLAzQ%3d%3d)

Kurse web-faqja qe doni te krijoni te holla per vete, nuk ke nevoj me regjistru me emer tuajin por me nofk(nick) tjeter pasword apo kode, dhe te njejtin email qe e ke regjistru ne AlertPay, dhe si referall mbane aty "goddeal" se ne te vertet jam me akont premium dhe do te keni extra point's e perkrahje, pra kliko ne bux.to ikon e regjistroe veten.
http://bux.to/images/top.png (http://bux.to/?r=goddeal)

Ju uroj sukses, dhe desha t'u kshilloj juve ne kosove qe jeni, dhe perdorni internet publik, qe te jeni te vendost se prej cilit vend e cilit kompjuter duhet ti plotsoni akontet e advertat per qdo dite, sepse andej shkepet lajmi shpejt dhe nese edhe dikush tjeter e provon me hap akonte apo perdor te njejtin kompjuter, athere mundeni me pas probleme ne fitime?

Ne internet kam gjet edhe shum vende tjera qe "thone" se paguajn dhe jam tu i eksperimentue, e nese ndoneri prej tjerve me paguan, do tua bie linkat e tyre ktu, veq njihere nuk jam i sigurt me disa prej atyre, dhe qe mos tu bej konfjuz ktu nihere nuk do me ua shkrue linkat e tjerve.
Ops, edhe diqka duhet ta lexoni me vemendje, disa prej advertisings(reklamave) qe do ti klikoni per me fitue, do te dalin me reklama se kishe regjistrohu se do te fitojsh nga dy-treqind dollar ne dit etj, mos u regjistroni ne ato vende me email qe jeni te regjistruem ne AlertPay, sepse mendoj qe jan hajna te emaillit per me ta bo krack emaillin e tani edhe allertPay'in e kan per qellim!

pirro
12-07-08, 15:04
A keni naj HAJGARE tjeter a jo?

Haram
12-07-08, 16:20
A keni naj HAJGARE tjeter a jo?Pirro, e keni gabue temen, sa po e shohe!

Zaim Vaksinca
12-07-08, 16:49
A keni naj HAJGARE tjeter a jo?Pėr momentin vetėm kjo na ka mbet hahahahahaha mir asht me e tranferue te tema e "budalleqve" e ndoshta edhe ato mashtrohen pak hahahahaha

Arkza
12-07-08, 17:24
A jeni lodhe !?
A po muni me nxjerr naj njo ajo ? :biggrin:
Kjo nen-tema veq eshte shendrruar tek Budallaqet !!!:redface:

pirro
12-07-08, 18:27
Zaim , cka i kisha fitu nja 100.000 euro. Se di a bon bree

oo ti HARAM edhe emrin e paske palidhje , po a din cka kerko falje edhe lype me e mshel temen se boll bonum hajgare.

pirro
12-07-08, 18:28
Arkza, i fitova 30 cent deri qetashte spo di me shku me i terhek ne BANK edhe me qato pare me shku me e ble ni GAZETE

Haram
13-07-08, 00:28
A thue, qka osht ky far problemi me shqipfolsa, xheloza, shizofrena, e njerz negativ qe lajmrohen vend e pa vend, pa pas nevoj, dhe menjihere e tregojn vehten sa jan te prapamberur ne jeten e perditshme sidomos ne politik e informatik!
Pirro, hajt bac shetitu pak se une nuk e kam hape ket tem por e gjeta ktu, dhe osht forum per asociim te lire me bisedu, edhe mos rreje se as qe je regjistru ne ato linqet se une mundem me i pa ne avatar timin nese dikush regjistrohet, e ne regjistrim i kam te gjitha me emra te femrave perpos nji mashkull qe fillon me ag...2...!
Qysh po me duket shum jan sos prej qumshtit e tash i fryjn kosit, qe thon nji fjal popullore, e nuk po besojn disa qe mundesh me fitu te holla nepermes interneti!

Haram
13-07-08, 00:36
A jeni lodhe !?
A po muni me nxjerr naj njo ajo ? :biggrin:
Kjo nen-tema veq eshte shendrruar tek Budallaqet !!!:redface:Ah, jo fort hanem, qe qeshtu po mundohemi mu bo idare nga pake, e mu bo pak social, qe edhe dashamirat tjert nese kan nevoj, ta provojn pak, e nese grumbullojn €€, ndoshta me thirrin ne kafe aa!

Haram
13-07-08, 01:10
Qe nji shembull e pruna ktu.Bux.to.
The Premium Membership comes with the following features: » Surf Ads guaranteed loaded with minimum 20 ads every Day!
» Earn $0.0125 each click and $0.0125 each click from your referrals.
» Priority Payments.
Exclusively for premium members: Get your Prepaid Bux.to MasterCard®
Earnings Example
» You click 20 ads per day = $0.25
» 25 premium referrals click 20 ads per day = $6.25
» Your monthly earnings = $195.00
» Your total annual earnings = $2,340.00
Processing time: 2 working days.
Premium Membership for 1 Full Year
Bux.to - Premium Package l $59.00
Pra ky osht nji shembull me 25 referall, por nese i blen 100 referalls do ti fitojshe ne muajt diku 7-800$.
Osht veshtire deri sa ti fitojsh nja 15$ sa me i ble disa referall, tani fiton ma shum sa me ble edhe ma shum e normal fitimi do te jet edhe ma i madh, tani dikur i paguan edhe advertiset e veta, dhe fitimet do te shtohen shum.
E di qe ka shum qe dyshojn me vete nime "kush osht ai qe tepaguan per me klikue"?
Normal ne realitet, neper internet kudo qe te hyjna ekzistojn anash faqeve advertisins(reklama) dhe kurr gati nuk klikojna ne to se mendojna qe mundet me kon nej sherr mbrapa tyre, por ne Bux.to PTC(pay to click) te preferojn qe tua shikojsh reklamat e tyre apo antarve tjer qe kan pague per ti klikue e shique per 30 sec, dhe te paguajn, dhe nuk ka sherr apo virusa mbrapa ktyre reklamave, veq normal qe duhesh me pas ne kompjuter ndonji antivirus te instaluem, just in case.

Guri i madh
13-07-08, 01:22
punoni vllaznillak veq jo ma shum se 140 ore ne muj se ket bot askush nuk e ka marr me veti ne at boten tjter


ngomni mue se nuk ju bjen keq

Zaim Vaksinca
13-07-08, 10:47
punoni vllaznillak veq jo ma shum se 140 ore ne muj se ket bot askush nuk e ka marr me veti ne at boten tjter


ngomni mue se nuk ju bjen keq


Hiqju allahile Guri i Madh, a punohet ne dit te sodit lir !? leje se lir por edhe vetėm 140 or nė muj, nuk dalin as pėr buk e kryp.

Pirro, nėse vazhdon me punue si e ka pėrshkrue ky Harami, shpejt ka me tu plotsue dėshira. Kur ti afrohesh qind mijshit, ma cingrron njiher e ta festojm :D

Arkza, po e shof se budalleqt gjithnji jan te disponuem, normal se kan bo para tepėr e spo din ēka me bo me to. :D

Haram, mendimi i mir asht i joti, nėse ēdo antar se regjistrohet nė emėr tandin apo nė emėr tė Afrim Fejz..., dhe sejcili nė ēdo dit kyqet nė ato faqet e largėpėrmendura dhe klikon ashtu si e keni ncek, pėr juve asht e vėrtet se ju vin para nė konto pa u lodh.pėrndryshe, nėse kyqesh nė 15 faqe nga 30 sekonda, don tė thot se gati aq harxhon rrym e kohėn mos ta llogaritim.

Mė falni se bona pak hajgare nė ket realitet.

Gjumashja
13-07-08, 11:07
klikon rrin tan kohen edhe ne fund ta mbyllin, veq te vjen letra me ptk... edhe cka bone si me i qit qenit hallva.. po me mire meruni me dicka tjeter...

Zaim Vaksinca
13-07-08, 11:26
Gjumashe, vetėm keq po mendojshe hehehehehe e ēka thue ti se tuj kliku ēdo dit e nji dit si ngabim ti ēojn nja 100 000 euro nė kontin tan a !?
Asht nji fjal e vjeter, "qari e zarari jan vllezėn", e ti mendo edhe nga njiher nė qar e jo vetėm ne "zarar" hehehehehehe

Haram
13-07-08, 22:12
Nese dikush nuk beson se do ta paguajn per klikime, mundeni me vizitue pak ket link http://buxbb.com/index.php?showforum=6
dhe me siguri qe do te bindeni per ata qka u preferova ne fillim te ksaj teme.

Guri i madh
13-07-08, 23:05
Hiqju allahile Guri i Madh, a punohet ne dit te sodit lir !? leje se lir por edhe vetėm 140 or nė muj, nuk dalin as pėr buk e kryp.

Pirro, nėse vazhdon me punue si e ka pėrshkrue ky Harami, shpejt ka me tu plotsue dėshira. Kur ti afrohesh qind mijshit, ma cingrron njiher e ta festojm :D

Arkza, po e shof se budalleqt gjithnji jan te disponuem, normal se kan bo para tepėr e spo din ēka me bo me to. :D

Haram, mendimi i mir asht i joti, nėse ēdo antar se regjistrohet nė emėr tandin apo nė emėr tė Afrim Fejz..., dhe sejcili nė ēdo dit kyqet nė ato faqet e largėpėrmendura dhe klikon ashtu si e keni ncek, pėr juve asht e vėrtet se ju vin para nė konto pa u lodh.pėrndryshe, nėse kyqesh nė 15 faqe nga 30 sekonda, don tė thot se gati aq harxhon rrym e kohėn mos ta llogaritim.

Mė falni se bona pak hajgare nė ket realitet.


qityne punvve qe po thojn punoni tek shpia ose me do telefona ARCORA e STAR COMA hiq nuk ju besoj kta jan krejt kriminela , une i besoj veq kur vjen busi i firmes me merr te shpia edhe me kthen ja qkruj sahtet sa kam pune edhe ja kerkoj lekun e nese nuk i pagun drejt e te gjykata per te drejtat e puntorve

pirro
14-07-08, 19:05
Jo tybe mire ka nis tashte me u qel puna po bajke po bajke hahahahah, haram a po te del idarja hiq a jo???

Haram
14-07-08, 22:10
qityne punvve qe po thojn punoni tek shpia ose me do telefona ARCORA e STAR COMA hiq nuk ju besoj kta jan krejt kriminela , une i besoj veq kur vjen busi i firmes me merr te shpia edhe me kthen ja qkruj sahtet sa kam pune edhe ja kerkoj lekun e nese nuk i pagun drejt e te gjykata per te drejtat e puntorveQyre ti kta po shkojka ne pune me alltapuz kishe..., po kujt po ja nien more me qka shkon ti ne pune..., ndoshta shkon me traktorr me kanata qyy :D
e mos i krahaso arken e star comen me kto internacional kompani, se as qe ua kam ndigju emrin kurr njihere, dhe me siguri ata jan dikush privat hajdut qe te qojn emailla e me te shti me pague pare, me ti vjedh.
Kto jan "gambling" kompani e nese vjedhin, biznesi i tyre mbaron, se jan forumet specifik vetem per kto PTC web-sita qe bisedojn dhe votojn sipas deshmive se a kan qen te paguem a jo, e nese jo, athere i qesin ne list per "SCUM", e i lajmrojn tek autoritetet e i mbyllin ee, po hajt se puntor si ty i duhen kosoves me kaci ne dore me rregullu vendin e me i pastru borllogjet qe ua kishin zan fytin!

Haram
14-07-08, 22:28
Jo tybe mire ka nis tashte me u qel puna po bajke po bajke hahahahah, haram a po te del idarja hiq a jo???Ne fillim osht pak veshtire deri sa ti bon nja 20$ sa me i pague referallet per veti, dhe tani vetem shtramoe plisin e shiko konton tu u rrite!
Une i kam hape diku 2x15 akonte ne 15 web-sites me dy lidhje interneti te ndryshme, dhe dy Harddiska, e vetem i ndrroje sa per me i plotsue klikimet, disa web-sita hala nuk me kan pague por me kan premtue se me paguajn veq kan ngarkes te madhe me kerkesa te klientve, po me shumice me kan pague, dhe jam tu e vazhdue me klikime, edhe nese nuk me paguen ndonjeri, nuk ma nien fort se tjert me paguajn e asgje nuk humbi.
Nofken e kam Haram se dashta qe ne fillim t'ju tregoj se me qisishe harami jatoj qe 8-9 vjet, e nuk punoj si kali tan diten, dhe i kam te gjitha, me auto, me pushime ne spanje per qdo vere nga nji muaj, e me vjen gjynah per disa shyta qe myten tu punue e ne fund as shpi mbi koke nuk kan, e ja rrehin nalt veti se kishe osht i punsuem.
Une ma teper ua dedikova ket menyre fitimi te hollash per ata je jetojn ne kosove, se papunsia e madhe dhe rrogat e dobta, qe me ket menyre se si i preferova kishin mujt me bo fitime te mira per veti, po si duket jan msue me kerkue prej neve qe jetojna jasht para te gatshme, apo prej kryqit te kuq, e nuk po dojn me lodhe pak koken me kte qe ua preferova!

Haram
14-07-08, 22:47
Hiqju allahile Guri i Madh, a punohet ne dit te sodit lir !? leje se lir por edhe vetėm 140 or nė muj, nuk dalin as pėr buk e kryp.

Pirro, nėse vazhdon me punue si e ka pėrshkrue ky Harami, shpejt ka me tu plotsue dėshira. Kur ti afrohesh qind mijshit, ma cingrron njiher e ta festojm :D

Arkza, po e shof se budalleqt gjithnji jan te disponuem, normal se kan bo para tepėr e spo din ēka me bo me to. :D

Haram, mendimi i mir asht i joti, nėse ēdo antar se regjistrohet nė emėr tandin apo nė emėr tė Afrim Fejz..., dhe sejcili nė ēdo dit kyqet nė ato faqet e largėpėrmendura dhe klikon ashtu si e keni ncek, pėr juve asht e vėrtet se ju vin para nė konto pa u lodh.pėrndryshe, nėse kyqesh nė 15 faqe nga 30 sekonda, don tė thot se gati aq harxhon rrym e kohėn mos ta llogaritim.

Mė falni se bona pak hajgare nė ket realitet.Nuk je mbet ti me nda vade knenaj, e sa per ata qe a regjistrohet kush ne emer timin a jo, nuk osht tu ma nie fort, se edhe keshtu une i kam 112 referall tash, edhe dy-tri dite do me i ble 500 referall, se sa per ndonjani qe regjistrohet ne emer timin, mue me duket ma shum keni ju interes mu regjistrue ne emer timin se sa pa referall, se osht e mundshme mos me te pague, dhe adwerts ne dit i ke ndoshta 15 cop maksimum, a nese regjistroheni ne emer timin do te keni deri ne 28 adwerts ne dite, e do te keni respekt per pages, se une kam te drejtmu ankue per referall te mi nese nuk respektohen, kurse ti forrdume vetem vazhdo me xhelozit e tua, edhe keshtu femrat nuk i dojn xhelozat si ty aspak!

pirro
15-07-08, 09:59
Qyre HARAMIN koka ba si shoqate bamirsie. Te deshte me na ndihmU edhe ne ne KS e na atehere me e kerku detin e spanjes (aty ku po shkojna HARAMI)

Zaim Vaksinca
15-07-08, 16:26
Qyre HARAMIN koka ba si shoqate bamirsie. Te deshte me na ndihmU edhe ne ne KS e na atehere me e kerku detin e spanjes (aty ku po shkojna HARAMI)


HAHAHAHAHAHAHAHA Pirroooo njeriu i ka pjek punt mir e jo si ti e un me prit mos po del najsen. ēeli syt o njeri e ēou e puno ne "ONLINE" e mos ban ghum pėr kot. :D
Pirro nji fjal e urt: "kur ske ēka me bo, kliko nė PS e mos rri kot". heheheheheh

pirro
16-07-08, 09:34
HAHAHAHAHAHA ZAIM shuj shuj cfar risie po na sjell HARAMI ne shkrimin e ardhshem se po me doket du me i kalu pushimet ne ndonje bregdet tjeter e jo ne shqiperi

Zaim Vaksinca
16-07-08, 10:00
hahahahaha lirisht rezervo sivjet nė Spanj me kredit se deri nė fun tė vitit ja nxjerr tuj klikue. ēka asht diēka interesant se prej tashit ske me pėrdor llopata e pun fizike pėrpos vetėm me dy gishta tuj klikue hahahahaha


Ata se nuk e kan kuptue mir shqip, po jav pėrkthej frengjisht hehehehehe

Haram, nuk po e kundėrshtoj edejėn tande, sepse asht nji realitet, por kam shkrujt edhe ma lart se ma shum ka shpenzime se fitim, e nėse Pirro shkon nė Spanj (nė pushime), tyben , duhet me kliku nja 10 vjet, e jo pėr ta pagu borgjin e pushimit 2008 hahahahaLa procédure:

Ą Bux.to, vous źtes payé ą cliquer sur les annonces et pour la visite de sites Web. Le processus est simple! Il vous suffit de cliquer sur un lien et consulter un site Web pendant 30 secondes pour gagner de l'argent. Vous pouvez gagner encore plus en vous référant ą vos amis. Vous serez payé 0,01 $ pour chaque site Web que vous avez personnellement vu et 0,01 $ pour chaque site vu par vos filleuls. Les demandes de paiement peuvent źtre effectuées chaque jour et sont traitées par Alertpay</B> (http://www.alertpay.com/?kvpwncoWRpPF8TsrBzy6Qw%3d%3d) (Procédure de payment comme Paypal).
Le paiement minimum est de 10,00 $.

http://www.bux-to.fr.tc/_frame/blank.gif Exemple Résultats financiers:

» Vous cliquez sur 10 publicités par jour = 0,10 $
» 20 filleuls qui cliquent 10 annonces par jour = 2,00 $
» Votre salaire journalier = 2,10 $
» Votre rémunération hebdomadaire = 14,70 $
» Votre revenu mensuel = 63,00 $

L'exemple ci-dessus est basé seulement sur 20 filleuls et 10 clics quotidiens. Certains jours, vous aurez plus de clics disponibles, certains jours, vous en aurez moins. Et si vous aviez plus de filleuls? Le site peut źtre trčs payant.


Nėqoftse nuk e keni kuptu frengjisht, lypne Haramin e aj jav pėrkthen shqip. :D

Haram
16-07-08, 11:52
hahahahaha lirisht rezervo sivjet nė Spanj me kredit se deri nė fun tė vitit ja nxjerr tuj klikue. ēka asht diēka interesant se prej tashit ske me pėrdor llopata e pun fizike pėrpos vetėm me dy gishta tuj klikue hahahahaha


Ata se nuk e kan kuptue mir shqip, po jav pėrkthej frengjisht hehehehehe

Haram, nuk po e kundėrshtoj edejėn tande, sepse asht nji realitet, por kam shkrujt edhe ma lart se ma shum ka shpenzime se fitim, e nėse Pirro shkon nė Spanj (nė pushime), tyben , duhet me kliku nja 10 vjet, e jo pėr ta pagu borgjin e pushimit 2008 hahahahaLa procédure:

Ą Bux.to, vous źtes payé ą cliquer sur les annonces et pour la visite de sites Web. Le processus est simple! Il vous suffit de cliquer sur un lien et consulter un site Web pendant 30 secondes pour gagner de l'argent. Vous pouvez gagner encore plus en vous référant ą vos amis. Vous serez payé 0,01 $ pour chaque site Web que vous avez personnellement vu et 0,01 $ pour chaque site vu par vos filleuls. Les demandes de paiement peuvent źtre effectuées chaque jour et sont traitées par Alertpay</B> (http://www.alertpay.com/?kvpwncoWRpPF8TsrBzy6Qw%3d%3d) (Procédure de payment comme Paypal).
Le paiement minimum est de 10,00 $.

http://www.bux-to.fr.tc/_frame/blank.gif Exemple Résultats financiers:

» Vous cliquez sur 10 publicités par jour = 0,10 $
» 20 filleuls qui cliquent 10 annonces par jour = 2,00 $
» Votre salaire journalier = 2,10 $
» Votre rémunération hebdomadaire = 14,70 $
» Votre revenu mensuel = 63,00 $

L'exemple ci-dessus est basé seulement sur 20 filleuls et 10 clics quotidiens. Certains jours, vous aurez plus de clics disponibles, certains jours, vous en aurez moins. Et si vous aviez plus de filleuls? Le site peut źtre trčs payant.


Nėqoftse nuk e keni kuptu frengjisht, lypne Haramin e aj jav pėrkthen shqip. :DHe more Zajm nuha.., askush nuk po te thot me hy me zor me punu online, veq ti ashtu e kshtu hup kohe badihava ne internet e nuk te paguhet, kurse ne PTC 10-15min ne dite, sepse ne 24.ore perseriten adverts, deri sa te bejsh nji kredi ne konto me i ble referallt, dhe tani referallt fitojn te holla edhe per ty sa here te klikojn ata per veti..., e nese i ben 1000 unrefered referalls qka do te thot ne muajt do te fitojsh 1000x20 klikime ne dite 20.000, qka do te thot $200.00 hyjn ne konto tuajen per qdo dite, e ne muajt i ben gati $6000.00!
Unrefereall jan vetijakat, ndo nji tipe si ty qe nuk e ke bashkangjit "goddeal" si referall, por tani te shesin ata te veb-sitit dhe nuk mundesh me evitue, dhe kredit i fiton dikush tjeter, hajt zajm se ti as matematiken nuk po e dishe e per ata ke me hjek keq tan jeten!
Kta te PTC's paguajn nese nuk ben dollover, e nese i pershtatesh rregullave, se kan interes sa ma shum antar qe regjistrohen sepse ata e kan kontrat me "telekomin" e tyre lokal qe bejn data-trafik, mu me duket se ata fitojn 0,25$c per klikim, e neva na paguajn nga nji cent, tani kompanit qe bejn reklama, dhe me qindra-mijra njerz qe regjistrohen i paguajn veti referallt prej kontos se vet e nuk humbin kohe me grumbullue nga nji cent per me ble nej referall..., po edhe se osht nga nji cent per klik, nuk osht keqe nese krijon shoqni te madhe dhe fitimi kishte me qen i mjaftueshem.
Une i di do web-sita qe paguajn edhe me shum per klik por ke ma pak advertisin me klikue ne dite, bile disa nga 9.cent, po nuk jam i sigurt a i paguejn ne konto, jam tu prit?
Zajm, ushtroe matematiken se te vyen, se po me doket qe kokshe msue me shkue mbas dhenve, qe duhet me gjue veq nja ne puse, e tani edhe ti kcen me tjerat!

Zaim Vaksinca
16-07-08, 15:10
AHAAAAAAAAA ahahahahahahahahaha

OOOOOOO Zotni HARAM, qe tyben e treqin tyben mke shti me qesh me zo hahahahaha
Si pe shof se kam me ta pa ty hajrin Ty, por po kam frik se pom bohet kjo pare "haram" hahahahaha
Mir e ke se matematiken kam fillu ta harroj (edhe pse e kam pas dhe prap e kam nė gjak), por rrnofshin dashamirt e na ndihmojn me dal nė rrug tė asfaltum.Sa e kuptova s ekto po pagujkan me US dollar, e nji US dollar sot po bojn +- 0.73 Euro cent, e po i vjen ma dobėt fitimi.
Me ta tregu te drejte o Zotni Harami, se kam pas aksident para dy mujve, e tani jam i palėvizshėm, e tani tan kohen e aktiviteteve tė maparshme, po e shfrytzoj nė intenret dhe pran TV, e pėrndryshe nuk kundėrshtova asgjo, nė kėt propozimin tand.
Un para nji jave dėshtova nji ofert tash me ble 45.000 euro, e me e shit pas 5 vjete ma sė paku nji miljon e 200.000 euro nė mėnyr legale. Nuk prish pun se tjetren ofert e kam nė kėto dita, edhe kto vetėm me internet.
Po ta jap fjalėn Ty Haram, nė prezencėn e Pirro-s dhe ktyrve tjerve ēka po lexojn, se tan fitimin si ta boj nga ky "burim", do tja shpėrndaj tė farfunve (fukarave) shqiptar.

Kaloni mir.

pirro
16-07-08, 16:39
ZAIM,

HAHAHAHAHHA Zaim te ardhurat nga kjo menyr e biznesit nese shperndahen ne popullate ne menyre te drejt do te jene aq te medha sa 1.2 milard euro nga konferenca e donatorve do te jen zero te krahasim me kete risi qe na e solli HARAMI Shpetimtar.

Zaim Vaksinca
17-07-08, 13:14
Pirro, allahile tije a pot rritet shuma nė konto, se un i bona deri tash 0.65 ct$ dmth., gati 0.50 euro cent. edhe pak e dot vazhdoj nė rrugėn e Haramit nė punt e mbara, e nėse bohet shuma ashtu si po thot Harami, besa ju qoft se nė korrik tė vitit 2009 do tja dorzoj vllezėrve shqiptar qė kan nevoj pėr egzistenc.
Hajt pun e mbar na qoft.

rilinda
19-07-08, 10:33
"Sa tė rrosh, do tė mėsosh"- thojn ka na.
O njerzi mos rrezikoni me bo shum klik-a se valla edhe gishtat ju sakatohen, e dora ju deformohet...
Bre i kom pa do njerz, qė edhe dora jau ka marr formėn e mausit, e qe, veē tash e mora vesh pse-nė!

pirro
19-07-08, 10:57
rilinda nese don me shku ne pushime ne spanje duhet qashtu valla me bo klica per ndryshe kemi me mbet ne shqipria e ne ulqina

Haram
19-07-08, 12:44
Pirro, allahile tije a pot rritet shuma nė konto, se un i bona deri tash 0.65 ct$ dmth., gati 0.50 euro cent. edhe pak e dot vazhdoj nė rrugėn e Haramit nė punt e mbara, e nėse bohet shuma ashtu si po thot Harami, besa ju qoft se nė korrik tė vitit 2009 do tja dorzoj vllezėrve shqiptar qė kan nevoj pėr egzistenc.
Hajt pun e mbar na qoft.Eh more Zajm, a ke nie qe thon ni fjal popullore "Mos e qesh, se e veshe", edhe ti ne fillim u lajmrove tu u qesh e promovu mos-besim, por tash si duket je tu e pa realitetin se edhe aty ku ju preferova ekziston nji lloj komuniteti me aktivitete per fitime te hollash, veq jo fitime si ne lloto apo cazino qe te genjejn e ti marin te hollat por ktu as qe te kerkojn te holla dhe fillon me colektue cent, ashtu siq thon edhe nji fjale popullore "pika-pika mbushet pusi" nejse pusi i jon nuk mbushet kurr se jemi te unet, veq mendoj se fiton te holla te majme per disa muaj, sa qe p.sh. ne kosove munden lirisht me u'a gjuejt per ftyre tiranve qe i keqperdorin puntort per €80. apo €100 ne muajt!

Kurse ti Liridone, ruje hjeshillakun se tani mos po ke problem ne emancipim ne shoqni, a mos po te l'shon burri krej aa!:D
Kurioz, une qe 15 vjet qe e perdori kompjuterin, dhe jam i shnosh si topi, e ty po te shtramohet dora..., he tu shtramoft qafa jara-bi! :D

Haram
19-07-08, 14:30
rilinda nese don me shku ne pushime ne spanje duhet qashtu valla me bo klica per ndryshe kemi me mbet ne shqipria e ne ulqinaPirro, vetem ai link qu ua pruna ktu nuk mjafton per me fitue te holla per nji kohe te shkurt, e per me kon ma i sigurt qe parja te buroj prej shum vendeve, qe edhe nese ngjan qe ndonjeri ta vonoj pagesen apo ndoshta edhe nuk te paguen, ku e di une, athere po ju bie disa linka te PTC's qe ne fakt te gjith jan gati njisoj, vetem pamjen ma ndryshe se tjert, po nuk do te thot gje se shum shpejt do te adaptoheni, dhe do te funksionoj automatikisht..., veq edhe njihere po ju kshilloje qe nuk keni nevoj me hjek fjalen apo referallin "goddeal" se nuk humb asgje por osht ma mire per ju se une e permenda edhe ma heret qe do te keni siguri, adwerts e respekt ma shum nese e keni "goddeal" si referall, per ndryshe nese regjistroheni si "vetijak" athere ai antare ne PTC qe blen referall..., ju si vetijak do te jeni viktim e shit-blerjes, dhe ata te panjofshem nej rus a kinez do te fitojn ne krah te tu, edhe nuk mundeni me evitu, e ju ndoshta do te mbeteni pa tespekt e ndoshta do t'ju mashtrojn sepse askush nuk do te ket te drejt te ankohet per ju vetijakat!

Per ata qe don me fitue shum te holla shpejt e shpejt, sidomos nese keni shum shoke, hyni ktu e regjistronu, the do ti fitoni vetem sot diku €30. duhesh me i mbush surveyt se qka mendon per typikall web-site osht shum leht, veq mos harroni qe ju duhet me i regjistrue dy internet bank-acconte, njeren prej PayPal, dhe prej AlertPay, qe kur te tegjistroheni ne Survey apo PTC pra aty u kerkohet adresa e PayPal'it apo AlertPay'it, pra merne nji flet te paster dhe regjistroni web-adresat me rend, me nofka(nick name) e pasworda te ndryshme prej njera tjetres por qe ti mbani mend ne leter.
Hapni kto bank-acconte, mos keni dert se nuk ka virusa as porno gjana ok!
Hape nji PayPal Account: https://www.paypal.com/row/mrb/pal=YULJ7JMNBSURY
Hape nji AlertPay account: http://www.alertpay.com/?ssHzqcaj4qBvn4fxcGwf%2fw%3d%3d

Ktu e keni ni Survey per me mbush dy-tri shkrime se qka mendon per do linka te veb-siteve, e nese ua dergon shokve linkun, per qdo njerin do te fitojsh nga €1.25, po nuk osht e garantueme se disa jan ankue, nuk e di pse?
http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=a4ewer

Ktu e keni listen e PTC(pay to click) apo "paguan per klikim" qe jam i antarsuem vet dhe jam si antar premium me nofk "goddeal" pa thojza, dhe nese regjistroheni nder linkun tim me ket referal "goddeal" do te keni me shum adwert me klikue e ma shum respekt, e regjistronu ne te gjitha me rend, e edhe se duken gati te ngjashme, jan prej padronave te ndryshem!
http://bux.to/?r=goddeal nder me te miret deri ne 25 adwerts ne dit?

http://www.foxcash.net/?r=goddeal nder me te miret ma teper se 20 adwerts ne dit?

http://www.crewbux.com/register.php?r=goddeal nder me te miret?

http://www.neobux.com/?r=GodDeal nder me te miret?

http://www.thinkbux.com/register.php?r=goddeal e re, nder me te miret?

http://bigx2.bigxmailer.com/register.php?r=goddeal 2ct$ per klik?

http://www.5ivebux.com/?r=goddeal i mire, 4-5 adwerts ne dit?

Qitu paguajn 9ct$ per klik,dhe thon qe paguajn edhe ma shum, po paskan problem nganjiher se kan shum antare e servi nuk po ua ban diqka kani here??
http://www.pay2surf.net/register.php?r=goddeal

http://10bux.net/?r=goddeal thon se paguen?

http://wordlinx.com/?r=83831 ktu te dergojn emaila me kliku per me fitu!

http://www.europebux.net/register.php?r=goddeal qitu paguajn 2ct€ per klik po shum pak adwerts ne dit ka.

Ne kte linke me posht, esht i kombinuem me adwerts dhe loja qe si antar premium mundesh me fitue tu lujt loja me tjert?
http://adverbux.com/register.php?ref=105174

Keshtu qe mundeni mu antarsue ne shum PTC web-faqe per me fitue sa ma shum, dhe tani i koletoni linkat e juaj dhe ua dergoni shokve qe te regjistrohen, dhe do te fitoni shum ma teper, sa here qe klikojn shokt e juaj te preferuam edhe juve do t'ju hyjn ne accont shuma e fitimeve, po natyrisht JO asgje prej kontove te shokve tuaj, e shpresoj qe ket dukuri e menjanoni se askush nuk mundet me fitue prej kontos se juaj, edhe se osht referall i juaji, por ne realitet padronat e web-sitave deshirojn ta shohin se sa keni qen te angazhuar ti referoni ne web-faqen e tyre e per ata ju paguajn prej kontos se vet, e jo prej kontos suaj!
Pra ju uroj fitime te kendshme, sidomos atyre qe e marin si referim "goddeal" pa thojza, dhe nese hasni ne probleme lirisht shkruamni ne PM me "nofk tuajen" e do t'ju ndihmoj me gjith qefe!

Zaim Vaksinca
19-07-08, 21:24
OOOOOOO Haram mirė se ju gjeta, Pirro e ju tjert gjaqeta.
Qysh nga fillimi nuk tė kam kundėrshtue, por kemi tė drejta pėr koment, kritika, dhe hajgare. Pėrndryshe un vetėm komentova nė ket tem se si shkon llogarija, e ju ma kthyt se "ske lidhje me matematik", pa mė pa e njoft kurr. Kritikove disa forumista se punojn me llopata e "ma interesante do te ishte tė mirren me ket biznis".

po e hasi kėtu nji pjes tė lartėpostimit tand.

------------------------------------------------------------------

Nuk je mbet ti me nda vade knenaj, e sa per ata qe a regjistrohet kush ne emer timin a jo, nuk osht tu ma nie fort, se edhe keshtu une i kam 112 referall tash, edhe dy-tri dite do me i ble 500 referall, se sa per ndonjani qe regjistrohet ne emer timin, mue me duket ma shum keni ju interes mu regjistrue ne emer timin se sa pa referall, se osht e mundshme mos me te pague, dhe adwerts ne dit i ke ndoshta 15 cop maksimum, a nese regjistroheni ne emer timin do te keni deri ne 28 adwerts ne dite, e do te keni respekt per pages, se une kam te drejtmu ankue per referall te mi nese nuk respektohen, kurse ti forrdume vetem vazhdo me xhelozit e tua, edhe keshtu femrat nuk i dojn xhelozat si ty aspak!

------------------------------------------------------------------------
Nė kėt pjes tė postimit tand dua edhe tė komentoj.

Zotni Haram, ēka po e kuptoj sipas shkrimit, se je koxha agresiv, dhe jo tregtar e pėr managjer jo se jo.Sot mke shty tė angazhohem tan diten e tė jap realitetin nė shesh.
Ju Haram, pėrdorni 15 vite PC-n, kurse 8-9 vite kėt biznis e cila bas tė shkrimeve tua, nuk asht e vėrtet.
po e jap shum thjesht dy arsyet:

Nėse ju pėrdorni PC-n 15 vite, ju sot duhet tė jeni ndonji managjer i nji sipėrmarrje me kapacitet tė lart, ose nė zemėr tė informatikės e cila paguhet gjithkund po edhe nė Afrik, ose ė shum vende pune ku kėrkohet informatika. Kėtu po e kuptoj se ju sjeni informaticieni i vjetėr 15 vjet, por tė lutem zbriti nja 10 vjet e ma tepėr.

Keni shkrue ma lart se me ket biznis mirreni 8-9 vjet, prap e pa besushme.
Nėse ju keni arrit, Zotni Haram, pėr 8-9 vite tė keni vetėm 112 referalle aq fitim tė lart si i keni pėrmendur ma lart (me auto e gjitha tė mirat poashtu me pushimin veror nė Spanhjė),tė lutem merre lapsin dhe llogarite ti vet se e njef "matematikėn" ma mir se un.

Njui pytje pėr juve zotni Haram:
Qė 8-9 vite i keni vetėm 112 "referale", tani si mundeni pėr nji koh shum tė shkurt tė arritni edhe 500 referalle dhe pse nuk keni ble referalle qysh ma herėt edhe pse kushton nji referall 3-4-5 dollar me shumic.
Ma lart premtoni se do "nėse antarsohen nė emėr tėndin", mun tė kemi deri me 28 adwerts-a, e nuk po tregoni se mund me ngel vetėm me 5 adwerts-a.


Pasi jemi nė forum ku mundemi tė shprehim mendimet tona pa ofendime, u detyrova tė jap mendimin tim e cila mendoj se asht e realt.

Pirro a osht kshtu bre e mosum len me rrejt hehehehehe

Argėtim tė kandshėm. :)

Haram
20-07-08, 13:49
OOOOOOO Haram mirė se ju gjeta, Pirro e ju tjert gjaqeta.

Argėtim tė kandshėm. :)Zajm, shum mire qe ke ardh me ndonji argument ne ket tem, dhe ke bo mire qe nuk ke babue mem shkrue najsen nepermes PTC's se ata? te PTC's i shikojn mesazhet dhe nuk osht mire, sepse ata mendojn qe i kam ble te referuemit jasht PTC's apo mendime negative, dhe menjiher munden me na bo ban, siq me ka ngja disa here ne PTC te tilla!
Pra zajm, mos e kufizo ti veten me mendime te kota, se une veq perafersisht u'a tregova do gjana, e jo gjithqka, edhe mos kerko se nuk ju tregoj gjithqka qka kam fitue e ku kam humb, se une i pruna ktu vetem ata linka te cilet momentalisht jan funksional dhe qe paguajn, dhe qellimi im ke qe tu tregoj forumisteve apo atyre qe kan novoj qe te antarsohen, e jo ne ndonji link te kot!
Pra zajm, jo 15.vjet por diku prej 1987 une kam pas kompjuter timin ne shpi, dhe athere kan qen "HIT" Commodore Amiga qe e kam pas, por dikur ket lloje systemi e degjeneruen me nji lloje ARex scriptesh, diqka te ngjajshem me Java, por te komplikuem, dhe kompanit i'a kthyen shpinen ktij lloje systemi te kompjuterit dhe u shperndan ne tjera systeme perdoruesit si ne Mikrosoft, Aple apo linux etj, pra qe 21.vjet qe perdori kompjuter zajm!
Une kam qen ne disa PTC tjere, dhe i kam mashtrue, normal per me fitue te holla sa ma shum, dhe ma kan bo ban si p.sh ne advercash.net ua rrueva €1800, e kur e mora pagesen e moren vesh, por von osht per ta tash se ua mbylla edhe emaillin e allertpay accountin, dhe nuk ke qka me dyshue se ky nik i ri e kam fillue qe dy muej, dhe normal qe nuk ka aq shum feferall, por 120 jan sukses per aq kohe te shkurt, dhe ju kshilloj qe si ti boni diku 400 referall, provone me i fshi te hollat prej akonti para se me ua fshi ata?, se leht munden me ardh ata me ndonji argument se kishe "hacking" apo tentim mashtrimi!
Zajm, a e ke provue edhe ket linkun e AWSurveit qe e kam shkrue ma nalt diku, se edhe ket survey e kam hakirat, dhe ende nuk e ka mare vesh padroni i atij web siti, dhe e kam incizue me mobil telefon kah e bej "hake" e sa ta bej upload ne youtubee. do tua bie linkun ktu e do ta shikoni!
Sa per ata qe pyete Zajm, se deri tash "kisha mujt me kan ndonji lloje administratori" me te than te verteten, nuk me pelqen me qen i mvarun prej dikujt tjeter, dhe si lloje puntori "administrator" apo ku e di une qfar puntori po mendon ti, se pyetja e pare osht "me humb liria qe kam" e dyta nuk ma mer mendja qe dikush me kish pague ma shum se sa fitoj si freelancer nepermes interneti, e per ata rrnofshin PTC'it e surveyt!
Nese keni diqka me bisedue per PTC, shkruani ktu e jo nepermes PTC's ok!

Zaim Vaksinca
20-07-08, 19:07
Zajm, shum mire qe ke ardh me ndonji argument ne ket tem, dhe ke bo mire qe nuk ke babue mem shkrue najsen nepermes PTC's se ata? te PTC's i shikojn mesazhet dhe nuk osht mire, sepse ata mendojn qe i kam ble te referuemit jasht PTC's ...


Pra zajm, mos e kufizo ti veten me mendime te kota, se une veq perafersisht u'a tregova do gjana, e jo gjithqka, edhe mos kerko se nuk ju tregoj gjithqka qka kam fitue e ku kam humb, se une i pruna ktu vetem ata linka te cilet momentalisht jan funksional dhe qe paguajn, dhe qellimi im ke qe tu tregoj forumisteve apo atyre qe kan novoj qe te antarsohen, e jo ne ndonji link te kot!

. . . nepermes interneti, e per ata rrnofshin PTC'it e surveyt!
Nese keni diqka me bisedue per PTC, shkruani ktu e jo nepermes PTC's ok!


Tungatjeta Haram, tani po mendoj se do tė arrim nė nji gjuh tė pėrbashkėt.
Jo Haram, nuk lejoj veten tė prishi pun askujt e sidomos jasht forumit e mos te folim pėr PTC.Gzohem pėr ju se jeni tė knaqun me suksesin juve dhe prap tė dėshiroj sukses tė shumfishėm.Haram drejtėn ta tham, se edhe un kam fillue me commodore "VIC 20" , commodore 64 e telart, por nuk mė ka pas interesue fare informatika edhe pse e kam pėrdorun vetėm pėr nevoja personale.

Qėllimi ishte kėtu Zotni Haram, vetėm se realiteti sepse ku ma lart jep nji nėnēmim llopatės e i jep lakmi "AWsurveit", Bux.to etj. tė cilat nuk jan kurr tė sigurta (si ke shkruar ma lart), Un nuk po e kundėrshtoj fare po tė them edhe nji her, por po e jap vetėm realitetin.
Pse nuk e shkruen se nė disa linka (qė i ke shėnue ma lart), provon tė regjistrohesh, dhe nuk tė pranon ? pse nuk e shkruen se nė disa vende kalon 30 sekonda e nuk ta regjistron, kurse nė total e regjistron? pse nuk e sqaron se pėr ēdo link se kyqesh sa koh i merr totali i ēdo operacioni tė 30 sekondave tė pasuksesshėm, pse nuk tregoni se nė AWsurvei tė bllokon nė 27 $ dhe nuk mund as tė shkosh ma lart, as nuk mun tė bėsh transferin?

Po tė tregoj se nė gjitha linket jam regjistrue si rferall jeni Ju Zotni Haram (goddeal) e cila fare nuk mė pengon sepse e di se ashtu kėshtu do tmė bllokojn kontin kurdo.
Shum thjesht asht pėr ti gjetun dallaverat apo tė mirat e nji linku, shko nė google dhe kėrko linkun, dhe kije forume nė gjitha gjuh dhe gjen realitete pėr ēdo gja.

Ta jap nji shembull Haram, se nėse je "referall" i 120 personave (si keni than), mesatarja e tė ardhunave tė klikave do tė jet maksimom 3 nė dit. 3 X 120 = 360 x 1 ct$ = 3.60 US$ nė dit e cila po i vjen + - 2 euro X 365 dit,=730 euro nė vit., nėse i blen 100 referalla nga 2 euro, =200 tė cilen e tėrheq nga 730 euro, jesin 530 euro

Si referall i 100 personave, ke fitimin pėr nji vit 530 euro (nėse realizohet ashtu si po mendoj).
Po e jap mendimin tim, ku mundeni liritsht tė debatoni vetėm ju lutem pa sharje e pa sulme. :D
Nėse si vetjak klikon nė mesatare 15 x nė 24 or,x 365 dit = 5.475 klikime, x1 ct$ =54.75 us$, ose + - 35 Euro tė cilat nuk jan tė sigurta.
5.475 klikime nga x 33 sekonda =18.067sekonda ose 50 or pune.

Ju uroj sukses nė biznise dhe pushime tė kandshėm.

Gjumashja
20-07-08, 21:48
Gjumashe, vetėm keq po mendojshe hehehehehe e ēka thue ti se tuj kliku ēdo dit e nji dit si ngabim ti ēojn nja 100 000 euro nė kontin tan a !?
Asht nji fjal e vjeter, "qari e zarari jan vllezėn", e ti mendo edhe nga njiher nė qar e jo vetėm ne "zarar" hehehehehehe

po bre se po han bari ata qe mem ardh mua gjithe ata lek... pra vazhdo ti me ate tenden... miliardat ishalla i fiton...

Haram
21-07-08, 02:19
po bre se po han bari ata qe mem ardh mua gjithe ata lek... pra vazhdo ti me ate tenden... miliardat ishalla i fiton...Gjumashe, a mundesh me ndrrue pak poziten se uhabita tu te shikue, e pat mem mare gjumi! :)

Zajm, duhesh me dit qe ku osht leku, osht edhe sherri e dolloveri..., per leke, njerzit dashurohen, mbyten, bejn luftra, plaqkisin, vjedhin, hyjn ne burg, iqen e flliqen :D edhe ti shum mire qe ke mare guxim me u regjistrue e me nise nji far biznesi virtual, e nese i organizon gjanat mire edhe do te shperblehesh edhe ma mire, por prap e tregove veten me matematik qe paske problem qe ma shum po ju besojshe ndjenjave tua se sa hesapit-matematikor!
Psh. Bux.to osht i besueshem dhe paguen, edhe se vonon me muej se kan shum antare, aty osht problemi, per kte ma mire osht qe sapo ti fitojsh te hollat per 10-15 referall, i blen menjiher, dhe si ti bejsh te hollat per 100 referall, i blen menjiher, dhe fitimi zmadhohet ne dite, dhe i blen 500 referal, e 1000, dhe tani e sheh fitim per qdo dit te behen nga 10-15$ ne dite vetem ne nji web-faqe..., por une ti pruna ktu 10-15 linka te web-faqeve qe te regjistrohesh, dhe nese ne te gjitha web-faqet i krijon nga 10-15$ ne dite, do te thot ti po i fiton 100 deri 150$ ne dite, a zajm a po te shkon lang per goje a jo tash!
Normal qe vonojn disa web-faqe ti hapin adwerisin e tyre bike edhe nga 2 minuta si ne pay2surf.net, dhe te thash ma heret diku qe kan problem me server se kan shum antare dhe servi i tyre ka veshtirsi me mbajt kontroll ne te gjith antaret qe secili per veti klikon deshiren e vet, por shikoji "news" te qdo PTC'e per recent lajm, si p.sh. pay2surf thor se me te 28 do ta ndrrojn servi me nji te ri e ma te shpejt se kte qe e kan momentalisht .

Mendoj se keni nevoj qe ta siguroni kompjuterin tuaj, dhe ktu e keni nji link qe ta beni download NOD32 antivirus e antispywaren qe osht nder me te miret kohen e fundit ne internet, diku 60vjet ka licenz e nuk keni nevoj me regjistrue.
http://rapidshare.com/files/104935203/antivirusNOD32.rar

Kurse ktu e keni nji perkthyes fjalor shqip-anglisht-gjermanisht italianqe-frangjist etj!
http://rapidshare.com/files/68855746/fjalor_shqip.rar

Haram
22-07-08, 13:13
Gjumashe, a mundesh me ndrrue pak poziten se uhabita tu te shikue, e pat mem mare gjumi! :)

Zajm, duhesh me dit qe ku osht leku, osht edhe sherri e dolloveri..., per leke, njerzit dashurohen, mbyten, bejn luftra, plaqkisin, vjedhin, hyjn ne burg, iqen e flliqen, edhe ne kto web-site disa hyjn me pengu apo me bo nji biznes me reklama te tyre se mundesh me fitu edhe ma shum lek prej tyre, por nese ua paguan fillimisht do te holla?? dhe ktu osht sherri te kta..pse me pague per me fitue, gje qe diqka nuk tingllon mire, dhe disa mundohen me na infektu kompjuterin me ndonji virus qe me na pangu mos me fitu te holla ne kto web-site, por per kte gje une e vendosa nji link timin te nji antivirusi qe osht shum i mire me u'a mbrojt kompjuterin nese keni nevoj. Biznes i mire virtual osht, sidomos nese i organizon gjanat mire edhe do te shperblehesh edhe ma mire, por prap zajm e tregove veten me matematik qe paske problem me hesapet-matematikore!
Psh. Bux.to osht i besueshem dhe paguen, edhe se vonon me muej se kan shum antare, aty osht problemi, per kte ma mire osht qe sapo ti fitojsh te hollat per 10-15 referall, i blen menjiher, dhe si ti bejsh te hollat per 100 referall, i blen menjiher, dhe fitimi zmadhohet ne dite, dhe i blen 500 referal, e 1000, dhe tani e sheh fitim per qdo dit te behen nga 10-15$ ne dite vetem ne nji web-faqe..., por une ti pruna ktu 10-15 linka te web-faqeve qe te regjistrohesh, dhe nese ne te gjitha web-faqet i krijon nga 10-15$ ne dite, do te thot ti po i fiton 100 deri 150$ ne dite, a zajm a po te shkon lang per goje a jo tash!
Normal qe vonojn disa web-faqe ti hapin adwerisin e tyre bile edhe nga 2 minuta si ne pay2surf.net, dhe te thash ma heret diku qe kan problem me server se kan shum antare dhe serveri i tyre ka veshtirsi me mbajt kontroll ne te gjith antaret qe secili per veti klikon deshiren e vet, por shikoji "news" te qdo PTC'e per recent lajm, si p.sh. pay2surf thon se me te 28 do ta ndrrojn servin me nji te ri e ma te shpejt se kte qe e kan momentalisht .

Mendoj se keni nevoj qe ta siguroni kompjuterin tuaj, dhe ktu e keni nji link qe ta beni download NOD32 antivirus e antispywaren qe osht nder me te miret kohen e fundit ne internet, diku 60vjet ka licenz e nuk keni nevoj me regjistrue.
http://rapidshare.com/files/104935203/antivirusNOD32.rar

Kurse ktu e keni nji perkthyes fjalor shqip-anglisht-gjermanisht italianqe-frangjist etj, nese keni nevoj ndonji fjal me perkthye qe nuk e kuptoni!
http://rapidshare.com/files/68855746/fjalor_shqip.rar

Shit-hapens! desha t'ju paralajmroj se www.eurobux.net paskan bankrupci apo ndonji problem tjeter sepse nuk po i publikojn adwertisat e vet, dhe mendoj se nuk keni hesap me prit per ta deri sa ata ta zgjedhin problemin e vet, pra mundsisht mundeni me u'a shlye emaillat e juaj prej asaj web-faqe, bile rastsishtmos tu'a shefin??
Por i pruna disa PTC websita tjer qe paguajn si ata te tjeret!
http://B-U-X.net/?r=goddeal

Nji Web-site Spanjoll, i cili paguan nga 3ct€ per klick, dhe i publikon nga 30 adwerts ne dite per me kliku, qka do te thot 0.90€ct ne dit qe mundesh me i fitu, e nese i ben 10 referall, do te thot ne dite i fiton 9.90€, nuk osht keq aa, pra qka po pritni qe nuk regjistroheni, e dergojuni edhe shokve te juaj linkat e juaj, dhe sa her qe ata fitojn diqka per vete, do te thot se edhe ju fitoni!
http://www.bienpagado.com/bux/register.php?r=goddeal

Haram
22-07-08, 14:07
Haram]Shit-hapens! desha t'ju paralajmroj se www.eurobux.net (http://www.eurobux.net) paskan bankrupci apo ndonji problem tjeter sepse nuk po i publikojn adwertisat e vet, dhe mendoj se nuk keni hesap me prit per ta deri sa ata ta zgjedhin problemin e vet, pra mundsisht mundeni me u'a shlye emaillat e juaj prej asaj web-faqe, bile rastsishtmos tu'a shefin??
Por i pruna disa PTC websita tjer qe paguajn si ata te tjeret!
http://B-U-X.net/?r=goddeal

Ne ket Web-site Spanjoll, e ndryshuen diqka???
http://www.bienpagado.com/bux/register.php?r=goddeal
Pritni pak se diqka e ndryshuen Spanjollt ket web-faqe Pagado, prej 3€ct ne 3milict€ mbasi i klikova te 30'at adwerts?? nuk e di per qka, me vjen keq!
Shpresat nuk i humbum, duhet me hulumtue internetin per leke!

Zaim Vaksinca
24-07-08, 21:07
Qy qy Haramin hala paska shkrue !?
O Haram a prej Spanje po lajmrohesh kshtu a ke shku ma larg !?
Besa bre Haram, Spanjolt nuk ta japin as gjynahun se leje ti 3 centin apo 0.003 centin hyqju tyna, por edhe kto premtimet e tua nuk dot shkojn larg se kam zbulue edhe disa gjana se do ti shenoj haptas (vetėm realitetin), nė tė ardhmėn e mos tė angazhohen njerzit pėr "LEKĖT" virtuale tė cilėt kurr nuk i shofin.

Shnetje Oo Zotni Haram.

Haram
25-07-08, 01:11
Qy qy Haramin hala paska shkrue !?
O Haram a prej Spanje po lajmrohesh kshtu a ke shku ma larg !?
Besa bre Haram, Spanjolt nuk ta japin as gjynahun se leje ti 3 centin apo 0.003 centin hyqju tyna, por edhe kto premtimet e tua nuk dot shkojn larg se kam zbulue edhe disa gjana se do ti shenoj haptas (vetėm realitetin), nė tė ardhmėn e mos tė angazhohen njerzit pėr "LEKĖT" virtuale tė cilėt kurr nuk i shofin.

Shnetje Oo Zotni Haram.Ooo tat-jeta Zejnepe a qysh e pate emrin Zajm, a me emer te burrit je regjistrue aa hahahahahaaaa?
Allahile a Grue te kokshe aa, valla prej se jam lajmrue ne ket forum, ti grujo mu ke trrug me rrotlla-llafe, dhe e disha qe diqka llafin si llafe si burrat diqka nuk klikojke??, veq gajret, asi kishe po tham respekt edhe se je grue nuk po ta za per te madhe..., kqyr bijo Zajm(Zejnepe) mbaje veten ne shtiklla gjyth qe mos ti shohin kamt e shkurta aa! :) edhe mos ke dert se paret ti paguejn nese nuk hallakatesh, veq qysh e vrejta ti ja kishe dhan linkun ne nji PTC per dardania.de e nuk ke pas nevoj...., thon nji fjal popullore "qeni i keq e bjen ujkun ne torisht", se kan pas keq bre bij(Zajm)!
Une jam kan ne spanje po qellova kur ke moti i keqe me shi e vransira, e jam kthye, e do te shkoj prap se u ndreq koha, se do te mit jan atje momentalisht e kur te vijn ata, tani shkoj, ja ne Loret DeMare ja afer venice diku, nuk osht problem per mu!

Eh mori Zejnepe mori, knena sa mundesh me klikue me bo nej pare, e ne forum mundohesh me i tremb njerzt se po kujton qe prej qeses tande po paguhen..., sa Egoiste qe te kokshe veq per veti po mendojshe ti..., qudi me ment e grave qysh jan, as haber me matematik nuk paske, "Ni drras eksik qi thojn"!!!
Ani shyqyre qi dite mu nxjerr ma nalt diku qe the se kishe je bo sendviq ne aksident hahahaaa..., ja nashta qaty kokshe mbet me pasoja tybe istikfa, veq bre Zejnepe, qishtu qysh ju tregova qysh me fitue te holla online prej shpie, se gjithhere jam mundue me bo mire per tjert, edhe ty te kisha kshillue, regjistrohu e ndreqe listen e PTC've se miljana e njerzve qe klikojn tan diten budall nuk jan, e sa ma ferk qe ti bejsh do te holla qysh ta kam spjegu boll mire ma nalt, e shko ne Sinqe te Spanjes perte Barcelone diku, e me kan than do gra qishtu si ti qe kan kalu shum mire si ne gjenet, e edhe ti shko qatje per rehabilitim, edhe te del ilaq, edhe knaqesh qatje!:)

Zaim Vaksinca
25-07-08, 19:20
Qyre qyre si ngacmohet Harami.
O Haram po mė ngacmon besa, e po mi nxjerrt fjal me dana. Tyben bre Haram pėr tė tregue se a jam mashkull apo femėn ti nuk mė beson, por ma ēon nji motėr ksajde, e ajo tė tregon e me siguri do ti ti besojsh tani.
Nė Loret De Mare, kam qen 5 here po ashtu deri nė Malaga o Haram, por jo me kliimet e tua hehehe se kto nuk dalin as pėr me andrru pėr pushim.
Ma lart kam shkrue se jap mendimin timdhe poashtu me realitet e jo ti largoj njerzit nga fitimi prej gjelozije.
Ti je se nga fillimi ke shkrue se me klikime ke bo auto, dhe ēdo vjet shkon nė pushim neė Spanje, e cila asht RREN o Haram,tuj mendu se ka ende "budall"me tė besue.

Po pėrshkruej disa shembuj tė cilėt e ēesin nė shesh rrenėn tande:
Pėr tļ bo 10 dollar nė www.bux.to (http://www.bux.to), jep "login" dhe jep disa raste deri me 15 klikime, 10, 8 ose ska fare.mesatarja po i vjen + - 8 klikime nė 24 or.Pėr ti bo 10 us$ virtuale, duhet me klikue 125 dit (ēdo dit me radh).edhe nėse blen "referalla"ato para nuk i shef me sy sepse, jan para virtuale, me humbje kohe reale.Pas nji kohe kur ke blez referalle dhe fillobn tė mbushet kontoja, web-faqja mbyllet dhe nuk hapet kurr mė, dhe ske askujt ti ankohesh.
Po ti jap disa shembuj o Harampėr tė tregu ty dhe lexuesve realitetin.
Nė disa web-faqe antarsohesh, klikon, tė jep notat e realta, e pas disa ditve, tė refuzon, se "error" paswordi nuk asht korekt.
nė disa raste, klikon dhe nė fund noti asht 0 edhe pse ke klikue 10 x 30 sekonda.
nė disa raste klikon te kalon 30 sekonda dhe nė funt thot se nuk ka pages pėr kėt klikim.
Disa raste klikon dhe ta bllokon mbi nji minut, dhe tėrhiqesh nga aj klikim.

Po i jap disa web-faqe te cilėt kan egzistu e tani nuk egzistojn sepse bojn fitimin nga Harami, Hallalli etj.

www.clic4mony.com (http://www.clic4mony.com)

www.elektricbux.com (http://www.elektricbux.com)

www.myclicbux.com (http://www.myclicbux.com)

www.happybux.com (http://www.happybux.com)

www.craptc.com (http://www.craptc.com)

www.rocashbux.com (http://www.rocashbux.com)

Kam edhe disa 10-tra web-faqe se jan zhduk pėr mos ti pagujn "puntorėt e klasės sė par" dhe hapin tjera web-faqe me emra tė ndryshme.

nga 45 web-faqe se jan ende nė funfcionim, 7 nuk kan sen pėr klikim, 3 nuk ta hapin faqen tuj than se "eror passwoord", 3 tė japin se keni klikue dhe nu jep per klikim,8 jan se japin nji ose dy klikime, 24 web-faqe jan me 5-6-8 klikime rregullisht.

Me +- 150 klikime nė nji dit, po i vjen 1.5 US$. 150 klikime nga +-40 sekonda, do tė angazhohesh 6 or, pėr nji US$ virtuale tė cilėt kurr nuk i shef me sy.

Tė "falėnderoj" pėr komplimentet dhe karakterin tand, tani jam nė pėrmirėsim, e kjo mund ti ndodhe gjithkujt, e nėse ty dė ndodh apo nė familjen tėnde, le tė shkoj mendja nė ket bised.Ashtu kėshtu edhe pse mė ka ndodh, ky aksident pune, jam i siguruem, dhe paguhem sikur tė jem nė pun.

Po ta tėrheqi vėmendjen, nėse shkruen, tė lutem pa ofendime.

Haram
26-07-08, 00:50
Qyy Zejnepe, a po i don dy motra se nja osht pake aa, a pate me i qnjerzue me gishta, LEZBIJKA e keqe, per qata as burri nuk te done, e veq rrin neper kafehane tan naten, e dikur para sabahi te vjen e gjuhet ne kauq pijanica, hatri i kopilave qe i keni bo se moti te kish qit prej shpie qysh je trash e je ba si sllamarice, prapanicen si afrikank, ani aksident..., 40 km jam larg juve ku jetoni!!!
T'ka marre malli me fole me dikend e ktu qet fore me rrotlla, se as burri nuk zgjat llafe me ty, e ktu mezi s'pret mu rroke me dikend me que kohe, hajt bace se kush me zor nuk po te shtin kerkun, po si po duket u tranove tu klikue me fitue te holla sa ma shum, e po mundohesh me pengu te tjert, si me i pas mare prej qeses tande budallica e zanav, hajt shetitu pak se personalisht nuk jam i interesuem ne ndonjeren si ty!!
Nese te dalin error ashtu, athere te dalin vetem ty, se e paske te infektuem kompjuterin me trojan virus, e qaty ma nalt e ke antivirusin + antispywaren e instaloe t'ja hjek flamen!
Edhe qa i ke pru ata linka qe jan kurgja, e qkarravit pa'lidhje..., une i pruna vetem linkat qe paguajn e jo qe nuk paguajn, e nese nuk te duken mjaft fitimet, athere nese truni i juaj osht funksional ti dergoj disa dokumentacione ne CD apo linkun me i bo download, e me msue biznes virtual me mijra njerz fitojn me dhjetra mijra dollar ne muajt, por duhesh mem pague paraprakisht ne qasi pagese wirtuale qi po e perqesh, une i akceptoj €500. e te uroj sukses, dhe nuk me intereson ma shum a mundesh a jo me ja arrit qellimin, aty mvaret prej teje sa e ke trunin e zhvilluem me bo biznes me eBay!!

rilinda
26-07-08, 11:32
Ēka jeni ka prrallisni bre?!
Haram, a po m'tregon sa centa i ke fitu prej kėsaj pune ti?!

Haram
28-07-08, 01:03
Ēka jeni ka prrallisni bre?!
Haram, a po m'tregon sa centa i ke fitu prej kėsaj pune ti?!Ingje, me centa fillon, por me mijra €€€€€ mbaron, osht fakt, e jo lloj lootoje por online pune nese dikush ka nevoj.
Ne fillim osht pak veshtire me i kolektue do te holla, se ne realitet po fillon prej zerros, por dikur tu i organizu gjanat fiton kogja shum dhe sidomos prej bux.to mundesh me urdhrue Master Kartelen kredit karten prej tyre, e ta dergojn ne adres, dhe mundesh me i nxjerr te hollat prej q'fardo ATM makine.
http://i32.tinypic.com/zwlwur.jpg

Hiqu Zahide, pash zotin, e qka ka me bo tjeter, veq paraqitet ne anen negative sa me qu koh me nej njo qeshtu...!
Veq osht shum interesant se ktu osht negative e mundohet me krijue nji lloje kampanje mosbesimi, kurse une po e shoh qe ajo osht tu e plotsue normen normal me klikime per me fitue te holla per vete, une po e shoh sa klikimo po i ben ajo, sepse osht e preferueme imja e sa fiton ajo, ben fitime edhe per mue njejt por jo prej kontos se saje, por prej buxhetit te PTC's!

Qe keshtu duket pagesa ne alertpay pre bux.to.
http://img152.imageshack.us/img152/9904/alertpayproofwl5.png

Zaim Vaksinca
28-07-08, 14:04
Qyy Zejnepe, a po i don dy motra se nja osht pake aa, a pate me i qnjerzue me gishta, LEZBIJKA e keqe, per qata as burri nuk te done, e veq rrin neper kafehane tan naten, e dikur para sabahi te vjen e gjuhet ne kauq pijanica, hatri i kopilave qe i keni bo se moti te kish qit prej shpie qysh je trash e je ba si sllamarice, prapanicen si afrikank, ani aksident..., 40 km jam larg juve ku jetoni!!!
T'ka marre malli me fole me dikend e ktu qet fore me rrotlla, se as burri nuk zgjat llafe me ty, e ktu mezi s'pret mu rroke me dikend me que kohe, hajt bace se kush me zor nuk po te shtin kerkun, po si po duket u tranove tu klikue me fitue te holla sa ma shum, e po mundohesh me pengu te tjert, si me i pas mare prej qeses tande budallica e zanav, hajt shetitu pak se personalisht nuk jam i interesuem ne ndonjeren si ty!!
Nese te dalin error ashtu, athere te dalin vetem ty, se e paske te infektuem kompjuterin me trojan virus, e qaty ma nalt e ke antivirusin + antispywaren e instaloe t'ja hjek flamen!
Edhe qa i ke pru ata linka qe jan kurgja, e qkarravit pa'lidhje..., une i pruna vetem linkat qe paguajn e jo qe nuk paguajn, e nese nuk te duken mjaft fitimet, athere nese truni i juaj osht funksional ti dergoj disa dokumentacione ne CD apo linkun me i bo download, e me msue biznes virtual me mijra njerz fitojn me dhjetra mijra dollar ne muajt, por duhesh mem pague paraprakisht ne qasi pagese wirtuale qi po e perqesh, une i akceptoj €500. e te uroj sukses, dhe nuk me intereson ma shum a mundesh a jo me ja arrit qellimin, aty mvaret prej teje sa e ke trunin e zhvilluem me bo biznes me eBay!!


Qyre qyre Haramin, dy motra don me mi dhon hahahahahahahahahahahaha
O Haram pse more burr dy, njė pėr ditėn e njė pėr natėn a hehehehehe Masi kokshe afėr mejee po mė njifshe, apo i bjen apo po vi me i marr !? hahahahahahaha Jo o njeri se se nuk jam asi "harami" sikur ti me i keqpėrdor femnat shqiptare, e skam mbet pėr motrat e tua, por deshta tė tregoj se nuk jam femėr, por jam mashkull 175/76,e Zejnepja e trash me botht e trasha si te afrikankes, asht kojshikja jeme hahahahahahaha
Nėse ki qen nė Lloret de Mare nė vitin e kaluem ku kan qen 4 autobusa nga Suedija dhe Norvegjija e aty kan qen 4 familje shqiptar, ati ke mund tmė shofish nė hotelin "Copagabana".

Pun tė mbar o Haram.

rilinda
30-07-08, 17:40
Ingje, me centa fillon, por me mijra €€€€€ mbaron, osht fakt, e jo lloj lootoje por online pune nese dikush ka nevoj.
Ne fillim osht pak veshtire me i kolektue do te holla, se ne realitet po fillon prej zerros, por dikur tu i organizu gjanat fiton kogja shum dhe sidomos prej bux.to mundesh me urdhrue Master Kartelen kredit karten prej tyre, e ta dergojn ne adres, dhe mundesh me i nxjerr te hollat prej q'fardo ATM makine.


Hiqu Zahide, pash zotin, e qka ka me bo tjeter, veq paraqitet ne anen negative sa me qu koh me nej njo qeshtu...!
Veq osht shum interesant se ktu osht negative e mundohet me krijue nji lloje kampanje mosbesimi, kurse une po e shoh qe ajo osht tu e plotsue normen normal me klikime per me fitue te holla per vete, une po e shoh sa klikimo po i ben ajo, sepse osht e preferueme imja e sa fiton ajo, ben fitime edhe per mue njejt por jo prej kontos se saje, por prej buxhetit te PTC's!

Qe keshtu duket pagesa ne alertpay pre bux.to.


OK bablok, ama nuk m'paske kallzu sa pare i ke fitu ti prej qesaj pune?! :rolleyes:

Tinky-Winky
30-07-08, 17:48
Ev haram shoqi bre po ti ja paske kajten nonen ty fitue trasht e syls po kush tjep pare mdit tsodit per klikime tu kosovs bre. Kshyr munohu me nxer far dinari nryshe ,del shit cigare ose najsen qeter se npritsh prej klikave ki me fitue prej 3 ve t gatin . Shnetje

Haram
31-07-08, 13:28
Qyre qyre Haramin, dy motra don me mi dhon hahahahahahahahahahahaha
O Haram pse more burr dy, njė pėr ditėn e njė pėr natėn a hehehehehe Masi kokshe afėr mejee po mė njifshe, apo i bjen apo po vi me i marr !? hahahahahahaha Jo o njeri se se nuk jam asi "harami" sikur ti me i keqpėrdor femnat shqiptare, e skam mbet pėr motrat e tua, por deshta tė tregoj se nuk jam femėr, por jam mashkull 175/76,e Zejnepja e trash me botht e trasha si te afrikankes, asht kojshikja jeme hahahahahahaha
Nėse ki qen nė Lloret de Mare nė vitin e kaluem ku kan qen 4 autobusa nga Suedija dhe Norvegjija e aty kan qen 4 familje shqiptar, ati ke mund tmė shofish nė hotelin "Copagabana".

Pun tė mbar o Haram.Auuu Zejnepe, a po te shkon lang per goje hiq ej!!
Bleja veti ni vibrator e hallakatu para pasqyre qaty, e mos u zgjono ma larg, se po na bon hore, MoZoMaKeqe!
Qyy 4 alltapuza..., po more qyy edhe 4 arrapllana rrishin qaty katullaq qyy, a i pajshe ti....! :p
Ani me familje ne Loret De Mare...nx-nx-nx, jaaa sagllam qaty prapanica tu trash diqka, po a shkohet me familje ne at vend o i lanun mandsh, a jav nxun pritat afrikancat para Londoner-diskoteke me ju zbavit pak qosheve te loretit!

Haram
31-07-08, 13:39
OK bablok, ama nuk m'paske kallzu sa pare i ke fitu ti prej qesaj pune?! :rolleyes:Ingje, a po pret qi po e qeli kacen e me ti tregue sa kam fitue aa, po mos besofsh..., hynju ne forume te PTC've dhe shihe rezulltatin se qka po tregojn gjinja qe jan pague, edhe ata kan forume sikur ky forum qe osht ktu, veq nese je antare i ndonji PTC'e te kisha kshillue qe te mos shkruash gje ne ato forume se nuk dihet ku osht sherri tani?
Nese ndonji PTC nuk ka forum te vetin, mos u regjistro ne te, se mundet me kon kot, se do te thot qe jan ligsht financialisht e as administratore te aft qe kujdeset per PTC nuk kan!

Haram
31-07-08, 13:53
Ev haram shoqi bre po ti ja paske kajten nonen ty fitue trasht e syls po kush tjep pare mdit tsodit per klikime tu kosovs bre. Kshyr munohu me nxer far dinari nryshe ,del shit cigare ose najsen qeter se npritsh prej klikave ki me fitue prej 3 ve t gatin . ShnetjeEnde qenke tu perjetue at ksenofobin fmirore..., e hajt shko kyqu diku me piliqa ne loja me kuklla!
Une jetoj ne perendim, rrogen e kam edhe se nuk punoj, shpi e sportiv auto kam, plus qka fitoj prej interneti, une nuk kam problem..., po ti qka je tu fole pa lidhje me ato hamam-cigare, a kush te thirri ktu me shkrue diqka negative dhe e tregon veten se sa je i/e prapambetun inteletualisht, mos me dit qka e per qfar sherben interneti!

rilinda
31-07-08, 20:35
Ingje, a po pret qi po e qeli kacen e me ti tregue sa kam fitue aa, po mos besofsh..., hynju ne forume te PTC've dhe shihe rezulltatin se qka po tregojn gjinja qe jan pague, edhe ata kan forume sikur ky forum qe osht ktu, veq nese je antare i ndonji PTC'e te kisha kshillue qe te mos shkruash gje ne ato forume se nuk dihet ku osht sherri tani?
Nese ndonji PTC nuk ka forum te vetin, mos u regjistro ne te, se mundet me kon kot, se do te thot qe jan ligsht financialisht e as administratore te aft qe kujdeset per PTC nuk kan!

Fatmirėsisht, kemi punė ma t'menēura sesa klikimet pėr 1 cent :biggrin:

rilinda
31-07-08, 20:39
mos me dit qka e per qfar sherben interneti!

Interneti (pėr ata qė dinė ta shfrytėzojnė siē duhet), shėrben pėr tu pasuruar me dijeni, tė cilėn mund ta pėrdorėsh nė jetė, e jo tė mbysėsh kohėn me klikime pėr 1 cent.
Koha vlen mė shumė se 1 cent.

Tinky-Winky
31-07-08, 20:52
Ende qenke tu perjetue at ksenofobin fmirore..., e hajt shko kyqu diku me piliqa ne loja me kuklla!
Une jetoj ne perendim, rrogen e kam edhe se nuk punoj, shpi e sportiv auto kam, plus qka fitoj prej interneti, une nuk kam problem..., po ti qka je tu fole pa lidhje me ato hamam-cigare, a kush te thirri ktu me shkrue diqka negative dhe e tregon veten se sa je i/e prapambetun inteletualisht, mos me dit qka e per qfar sherben interneti!
mos mfol ti mue me asishne keksofobia se qitash saora vjen labi e ta perkthen qka dom me thon qajo nguhen latine e tonashile tbombardon me citate t heraklitit e me kso far kastofonofobijash bon muhabet me zaim vaksinen se qaj ish i dyti mas rahmetlis nikolla teslles qe po e qkenderdhejshin rymen. E ti shoq shyqyr qe te kuke intelektual e paske patika sporitive po mos manipulo me masen e mi rejt gjinen fukara tu kosovs se ska gja prej ksaj pune.shnetje

Haram
03-08-08, 11:49
Fatmirėsisht, kemi punė ma t'menēura sesa klikimet pėr 1 centUps! Eger i ke shterngue dhembet ingje, ruju se po te kersasin....?! :biggrin:

Ti ingje veq po ja fut hallabatna, e nuk je tu e dit qka je tu fole..., paske qef mu livdue per veti kishe ti dikushi si moderatore..., a po te pagujn bile, apo vullnetare e badihava?
Po kta miljona e njerzve qe jan te antarsuem ne klikime, nuk jan budall!
Kqyrne qitu qa po thon gjinja e mos ja futni pa lidhje!
http://bux.to/news.php

rilinda
03-08-08, 12:58
Ups! Eger i ke shterngue dhembet ingje, ruju se po te kersasin....?! :biggrin:

Ti ingje veq po ja fut hallabatna, e nuk je tu e dit qka je tu fole..., paske qef mu livdue per veti kishe ti dikushi si moderatore..., a po te pagujn bile, apo vullnetare e badihava?
Po kta miljona e njerzve qe jan te antarsuem ne klikime, nuk jan budall!
Kqyrne qitu qa po thon gjinja e mos ja futni pa lidhje!
http://bux.to/news.php

Sa po t'pagujn ty qė po jau bon k'to reklama? Sa po t'pagujn pa klikime hiē?!
Une t'pyta sa pare i ke fitu, ti nuk dite me ma than ni shifėr.

Haram
05-08-08, 15:47
Sa po t'pagujn ty qė po jau bon k'to reklama? Sa po t'pagujn pa klikime hiē?!
Une t'pyta sa pare i ke fitu, ti nuk dite me ma than ni shifėr.Ingje, nuk ma mere mendja qe dikush ti tregon financat e veta, osht e mundshme as burri i juaj nuk ju tregon juve, pra as une nuk e kam ndermend me tregue, por ma heret e ceka mire se nuk am nevoj per pune ordinare dhe fitoj shume te holla pikrisht me kopjuter...., hajt ta pafsha hajrin se po me duhet me u ba gati me shkue per spanje prap e kam rruge te gjat me bo!

qe edhe nji here linkat per ata qe an te interesuem onine me fitu!

Web-faqet apo PTC qe paguajn per klikime tua!
PTC = Pay To Click, apo Paguan Per Klik?
Dhe mos harro si referall me vendos fjalen "goddeal" pa thonjza,
do te paguhesh ma mire, per ndryshe si "unreferral" do te ju shesin,
e dikush tjeter knaqet ne emer tuajin, pra nese deshiron qe te fitojsh
edhe ma shum me shkruaj, te tregoj linkat nepermes emailit,
por vetem nese jeni si referral i imi!!
Te jesh referall i imi, duhesh qe kudo qe te regjistrohesh
si Referral ta vendosesh fjalen "goddeal" pa thonjza!
Ne kto PTC web programe regjistrohesh, por me ndonji nick emer,
dhe kodat ndryshe prej emailit dhe bank akonteve,
pra shkruaj te gjitha ne nji list qe ti mos harrosh!http://bux.to/?r=goddeal nder ma te miret

http://foxcash.net/?r=goddeal nder ma te miret

http://www.pay2surf.net/register.php?r=goddeal deri ne 80ct pkl

http://www.5ivebux.com/?r=goddeal nder ma te miret

http://www.crewbux.com/register.php?r=goddeal nder ma te miret

http://www.neobux.com/?r=goddeal nder ma te miret

http://www.Xclix.net/register.php?r=goddeal nder ma te miret
http://www.visit4cash.net/index.php?ref=goddeal ok, 5ct pcl

http://www.thinkbux.com/register.php?r=goddeal nder ma te miret

http://bigx2.bigxmailer.com/register.php?r=goddeal ma te miret

http://10bux.net/?r=goddeal ende nuk kam mare ndonji pages?

http://B-U-X.net/?r=goddeal nder ma te miret, extra opcione!

http://wordlinx.com/?r=83831 paguen 1€ per ref, emaila e adwerts
Ju kshilloj, qe te beni sa ma shum referral apo ti bleni,
sepse ata klikojn edhe ju do te fitoni sa te gjith ata?
qe ti lexoni lajmet e tyre se qka po ngjan ne jeten e perditshme,
dhe uk guxon kursesi ti hapni dy akonte ne te njejten PTC,
me te njejten lidhje interneti e kompjuteri,
dhe rreptsisht ndoloja kujtdo qe tenton ta provoje,
apo te tregoj se sa i ka fitue, ne kompjuterin tuaj,
nese at akont e ka hape ne ndonji tjeter lidhje interneti,
sepse automatikisht do t'ju regjistrohet IP-adresa
per mashtrim dhe do tu'a bllokojn te pagesat...!
Nese ke Wi-Fi&WLAN network duhesh me ja vendos koden!

Zaim Vaksinca
05-08-08, 19:31
Rilinda, mos kqyr sa fiton, por kqyr e kliko e kjo asht me randsi, a spo shef se njeri asht tuj shkue ēdo vjet nė Spanje prej klikimeve hehehehehe Nėse don me mbet me gishta ngoj, kliko vetėm hahahahahaha
Shum leht e ke me e llogarit se sa fiton e pėrndryshe po ta jap nji mendim.

13 web programe ku duhet tė regjistrohesh si referall "goddeal" (Harami) e duhet tė klikosh nė 13 web programet nė mesatare prej + - 6 klikime. nė + - 80 klikimet nė nji dit, fiton 80 ct$ (ose + - 50 ct€ ) e cila ti merr ma sė paku 80 minuta. Kur ti klikon nji her, nji ct$ regjistrohet pėr llogarijen tėnde dhe nji ct$ i shkojn nė llogari Haramit. Dmth., sa veta klikojn nė kto wep programe, aq centa $ i shkojn edhe Haramit.

Deri kėtu atij se i pėlqen mund tė klikoj pa komentim, e ai se nuk ka llogari, mos tja filloje sepse humb kohen e vet.

Ma e keqja asht se shum web programe i ka nji person, dhe ati ku duhet tė klikohet, jan nė publicitet web programet e veta (mbi 70 % ), dhe kur tė vjene koha pėr pagesa tė mbyllet web faqja ( nuk egziston), dhe nuk ke kuj ti reklamosh, sepse nuk ka adres e telefon dhe nuk ke kontakt me njerz.

Hajt pun te mbar juve e ti Haram rrug te mbar pėr Torremolinos.

Haram
05-08-08, 21:10
Ingje, nuk ma mere mendja qe dikush ti tregon financat e veta, osht e mundshme as burri i juaj nuk ju tregon juve, pra as une nuk e kam ndermend me tregue, por ma heret e ceka mire se nuk am nevoj per pune ordinare dhe fitoj shume te holla pikrisht me kopjuter...., hajt ta pafsha hajrin se po me duhet me u ba gati me shkue per spanje prap e kam rruge te gjat me bo!

qe edhe nji here linkat per ata qe an te interesuem online me fitu!

Web-faqet apo PTC qe paguajn per klikime tua!
PTC = Pay To Click, apo Paguan Per Klik?
Dhe mos harro si referall me vendos fjalen "goddeal" pa thonjza,
do te paguhesh ma mire, per ndryshe si "unreferral" do te ju shesin,
e dikush tjeter knaqet ne emer tuajin, pra nese deshiron qe te fitojsh
edhe ma shum me shkruaj, te tregoj linkat nepermes emailit,
por vetem nese jeni si referral i imi!!
Te jesh referall i imi, duhesh qe kudo qe te regjistrohesh
si Referral ta vendosesh fjalen "goddeal" pa thonjza!
Ne kto PTC web programe regjistrohesh, por me ndonji nick emer,
dhe kodat ndryshe prej emailit dhe bank akonteve,
pra shkruaj te gjitha ne nji list qe ti mos harrosh!http://bux.to/?r=goddeal nder ma te miret

http://foxcash.net/?r=goddeal nder ma te miret

http://www.pay2surf.net/register.php?r=goddeal deri ne 80ct pkl

http://www.5ivebux.com/?r=goddeal nder ma te miret

http://www.crewbux.com/register.php?r=goddeal nder ma te miret

http://www.neobux.com/?r=goddeal nder ma te miret

http://www.Xclix.net/register.php?r=goddeal nder ma te miret
http://www.visit4cash.net/index.php?ref=goddeal ok, 5ct pcl

http://www.thinkbux.com/register.php?r=goddeal nder ma te miret

http://bigx2.bigxmailer.com/register.php?r=goddeal ma te miret

http://10bux.net/?r=goddeal ende nuk kam mare ndonji pages?

http://B-U-X.net/?r=goddeal nder ma te miret, extra opcione!

http://wordlinx.com/?r=83831 paguen 1€ per ref, emaila e adwerts
Ju kshilloj, qe te beni sa ma shum referral apo ti bleni,
sepse ata klikojn edhe ju do te fitoni sa te gjith ata?
qe ti lexoni lajmet e tyre se qka po ngjan ne jeten e perditshme,
dhe uk guxon kursesi ti hapni dy akonte ne te njejten PTC,
me te njejten lidhje interneti e kompjuteri,
dhe rreptsisht ndoloja kujtdo qe tenton ta provoje,
apo te tregoj se sa i ka fitue, ne kompjuterin tuaj,
nese at akont e ka hape ne ndonji tjeter lidhje interneti,
sepse automatikisht do t'ju regjistrohet IP-adresa
per mashtrim dhe do tu'a bllokojn te pagesat...!
Nese ke Wi-Fi&WLAN network duhesh me ja vendos koden!Mos e ngoni ket far Zejnepen(Zajmin) se osht xheloze qishtu edhe me burr te vet si gjaja malltretohen ne mes veti e po mundohet me ju RREJT diqka, e shyqyr qi hina edhe nji here ktu para se me u nis, se e dita qe Zejnepja pa leh ksajde nuk e lene!
Normal qe edhe une du me fitue, veq jave pruna informatat edhe juve me fitue, e ju msova qysh me fitue, e tash veq edhe ne xhepe me ja shti do pare aa, edhe nuk osht e vertet vetem nga nji $ct por kjo osht veq sa per fillim deri sa ti merni kamt pake, e sa ta bejsh akontin premium tani paguhesh 2ct$ e disa vende nga 15ct$ deri ne 80ct$ per klik, e nese e lajmroni shoqnin e juve me link te juve do te fitoni ne qindra $$$ ne dite.
Une ju thash qe ti perdorni linqet e mia se asgje nuk humbni por do te fitoni, dhe nese dikush i perdor ma shum se 5 linka te mije, do tja japi nji link qe mundet me fitue prej 1-5 dollar per klik dhe i ka deri 150 linka me i klikue ne dite, qka do te thot nga 150$ ne dite mundeni me i fitue, edhe nuk i mbyllin se nuk kan hesap me humb biznesin, edhe ne internet ka polici..., kurse Zejnepe-budallica po shkon her tu e shitue, e her tue kafshue buken qyrrajka!

Haram
05-08-08, 21:29
Qe se gati i harrova edhe kto dy linka kryesor te bankave wirtuale qe ju duhen qe ne fillim gjithqysh me i hape dhe te gjitha jan gratis
PayPal Bank akont.
https://www.paypal.com/row/mrb/pal=YULJ7JMNBSURY

AlertPay Bank akont
https://www.alertpay.com/index.aspx?xUdH12WYEfkZ2fhDlVLAzQ%3d%3d
(https://www.alertpay.com)

elbasan
31-10-08, 17:59
mvjen mir qe gjeta disa shkrime ma teper per BUX.TO desha ta baj nje pyetje ty harami:
un jam regjistruar ne BoX.To para 20 ditve kete faqe e ka gjetur rastesishte mirpo nuk di mir me punu e sidomos keto referale se di si shkon puna e tyre kisha pas deshir me me ndihmue se jam vertet shum i interesuar jo wetem te fitoj para por edhe te kem dijeni me shum:!
nese ke mundi mem ndihmu te jutem merre emailn tim dhe me trego ma qart se si shkon puna e bashkpunimit ne kete web.
[email protected]
http://bux.to/?r=exh_92
jam i sigurt per se ky web eshte i wertet e jo nje lojjje
te lutem nese ke mundsi mem ndihmue te me kontaktosh

Zaim Vaksinca
23-02-09, 17:54
O Haram allahile a je gjall se nuk po te ndėgjohet zani.
A je tuj kliku apo sa e di un se ke falimentu me ato klikimet e tua hehehehehe nuk pom dhimesh ti por disa viktima se jan mashtrue me mendimet e tua.
E tash more Haram lexoi prej fillimit fjalėt e mija dhe fjalėt e disa dashamirve pėr suksesin tand.
vazhdo vazhdo me klikime se po afrohet pushimi, e ke nevoj sa ma shum me kliku :biggrin:

Makresh
04-03-09, 08:59
A ka naj njeri qe punon offline a ?