PDA

View Full Version : Pasteta e pulės “Argeta” pėrmban edhe mish derri


~AnnA~
26-08-09, 23:49
Ne Turqi numeri i shitjes se pastetes se pules "Argeta" ka filluar te bie dukshem.
Sektori pėr ushqim nė Institutin e pavarur pėr kontroll tė cilėsisė nė Gjermani ka konfirmuar ekzistimin e mishit dhe eshtrave tė derrit nė pastetėn e pulės "Argeta" tė cilėn e prodhon Droga nga Kolinska, informuan mediat turke. Mediat boshnjake informuan se myslimanėt, nė veēanti bashkėsia e turqve nė Gjermani kanė reaguar pėr shkak tė mosrespektimit tė hallall certifikatės pėr prodhimin e ushqimit, qė nėnkupton se ajo duhet tė prodhohet sipas dispozitave tė cilat vlejnė pėr ushqim nė shtetet islame. Pasi u konstatua prania e mishit dhe eshtrave tė derrit nė pastetėn e pulės "Argeta", prodhuesi u informua se bėhet fjalė pėr njė shtesė, e cila i shtohet pastetės, e jo pėr mish dhe eshtra tė derrit.

AlbaSoft
26-08-09, 23:57
Gjith kam dyshu se di pse po me then drejt e kam konsumu...

Murgesha
27-08-09, 00:01
Ne Turqi numeri i shitjes se pastetes se pules "Argeta" ka filluar te bie dukshem.
Sektori pėr ushqim nė Institutin e pavarur pėr kontroll tė cilėsisė nė Gjermani ka konfirmuar ekzistimin e mishit dhe eshtrave tė derrit nė pastetėn e pulės "Argeta" tė cilėn e prodhon Droga nga Kolinska, informuan mediat turke. Mediat boshnjake informuan se myslimanėt, nė veēanti bashkėsia e turqve nė Gjermani kanė reaguar pėr shkak tė mosrespektimit tė hallall certifikatės pėr prodhimin e ushqimit, qė nėnkupton se ajo duhet tė prodhohet sipas dispozitave tė cilat vlejnė pėr ushqim nė shtetet islame. Pasi u konstatua prania e mishit dhe eshtrave tė derrit nė pastetėn e pulės "Argeta", prodhuesi u informua se bėhet fjalė pėr njė shtesė, e cila i shtohet pastetės, e jo pėr mish dhe eshtra tė derrit.

Jo tybe ne bleva mė, e kam ble deri mė tani pėr mish pule se tė derrit kemi sa tė duash http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

~AnnA~
27-08-09, 00:10
Jo tybe ne bleva mė, e kam ble deri mė tani pėr mish pule se tė derrit kemi sa tė duash http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Atehere qenke haram deri ne fyt ti murgeshe :biggrin:

Mund te jete dhe thashethem nga Tuqit(shkak perfitimi) ,se ne cdo prodhim shkruan permbajtja e nje ushqimi...

AlbaSoft
27-08-09, 00:12
Atehere qenke haram deri ne fyt ti murgeshe :biggrin:

Mund te jete dhe thashethem nga Tuqit(shkak perfitimi) ,se ne cdo prodhim shkruan permbajtja e nje ushqimi...

Rrall prodhim mishi ka pa perzie diqka me derruc ~AnnA~

~AnnA~
27-08-09, 00:15
Rrall prodhim mishi ka pa perzie diqka me derruc ~AnnA~


Thua?! :biggrin:
Sa rehat jam une qe jam vegjetare!!! :smile:

AlbaSoft
27-08-09, 00:16
Thua?! :biggrin:
Sa rehat jam une qe jam vegjetare!!! :smile:

Ha ha ha shihe ket tani vegjetariane s`e besoj ~AnnA~

~AnnA~
27-08-09, 00:17
Ha ha ha shihe ket tani vegjetariane s`e besoj ~AnnA~

:smile:
Kot s'thashe qe jam rehat :)

SANTANA-29
27-08-09, 00:19
Thua?! :biggrin:
Sa rehat jam une qe jam vegjetare!!! :smile:


e une vegjetar,,:biggrin: hahahahaahhaahahhaha..,


Po ju mos hani konserva,,

AlbaSoft
27-08-09, 00:19
:smile:
Kot s'thashe qe jam rehat :)
E din qe t`besoj moj ama kishe thene ben ben ngapak mish qengji t`malsis ~AnnA~

~AnnA~
27-08-09, 00:20
E din qe t`besoj moj ama kishe thene ben ben ngapak mish qengji t`malsis ~AnnA~

Jo mazalla ahahahha
Vetem ne malesi mos me dergo, se me to s'i kam punet mire :biggrin:

Murgesha
27-08-09, 00:21
Atehere qenke haram deri ne fyt ti murgeshe :biggrin:

Mund te jete dhe thashethem nga Tuqit(shkak perfitimi) ,se ne cdo prodhim shkruan permbajtja e nje ushqimi...

Seriozisht edhe unė kam me protestu, qenka gjermanisht pėrmbajtja e njė pashtete e nuk po e kuptoj ka apo ska % derri http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif, veq mė more nė qafė oj Anna me kėtė lajm se tybe ne bleva mo... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

~AnnA~
27-08-09, 00:22
e une vegjetar,,:biggrin: hahahahaahhaahahhaha..,


Po ju mos hani konserva,,

Ja, se dhe nga konzervat hoqa dore nga sonte qe lexova kete lajm :)

AlbaSoft
27-08-09, 00:24
Jo mazalla ahahahha
Vetem ne malesi mos me dergo, se me to s'i kam punet mire :biggrin:

Ha ha ha shihe ku del kjo tani n`cilen malesi un kisha fjalen n`malesin e karadakut ha ha ha

Na falni qe dolem nga tema...

~AnnA~
27-08-09, 00:25
Seriozisht edhe unė kam me protestu, qenka gjermanisht pėrmbajtja e njė pashtete e nuk po e kuptoj ka apo ska % derri http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif, veq mė more nė qafė oj Anna me kėtė lajm se tybe ne bleva mo... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif


Ne permbajtje shkruan se "je izdelana iz kokošjega mesa" :)
as ne gjuhen gjermane nuk shkruan se permban mish derri....

AlbaSoft
27-08-09, 00:25
Kompania "Droga Kolinska" ka demantuar pohimet se nė pastetat e pulės "Argeta" ka edhe mish derri.Pas publikimit tė lajmit se nė pastetat e pulės "Argeta" ėshtė gjetur mish dhe eshtra derri, nė redaksinė e portalit mesazhi.com ka ardhur njė reagim i shkruar nga kompania "Droga Kolinska" me tė cilėn ata demantojnė dhe hedhin poshtė pohimet e lartcekura. Lajmi rreth pastetave "Argeta" fillimisht ishte publikuar nė mediat turke e pastaj nė ato boshnjake, kroate dhe kosovare.


Tė bashkangjitur me reagimin, kompania "Droga Kolinska" ka dėrguar edhe njė vėrtetim nga Bashkėsia Islame e Bosnjės, Agjencia pėr Certifikimin e Kualitetit Hallall, e lėshuar me datėn 14.08.2009, e cila i dedikohet publikut dhe nė tė cilėt shėnon se prodhimet e lartcekura i pėrmbushin tė gjitha standardet e nevojshme pėr certifikim si ushqim Hallall.Po ashtu, nė reagim janė bashkangjitur edhe raportet e analizave tė bėra nė Gjermani tė cilat dėshmojnė pėr pėrmbajtjen e pastetave tė pulės "Argeta"

Pėr hir tė objektivitetit dhe etikės profesionale, portali mesazhi.com do ta publikojė nė tėrėsi reagimin e dėrguar nga kompania "Droga Kolinska" si dhe komunikatėn pėr publik tė lėshuar nga Bashkėsia Islame e Bosnės rreth prodhimit tė pastetės "Argeta" nė Sarajevė dhe certifikimit Hallall. Teksti ėshtė nė gjuhėn boshnjake.e.

SANTANA-29
27-08-09, 00:26
Seriozisht edhe unė kam me protestu, qenka gjermanisht pėrmbajtja e njė pashtete e nuk po e kuptoj ka apo ska % derri http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif, veq mė more nė qafė oj Anna me kėtė lajm se tybe ne bleva mo... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Qdo konserve eshte mishi i perzier ,,e bleve te turqit apo shqiptaret ,konservat ka nje sasi gelatine se spo me kujtohet ne shqip.eshte yndyr e eshtrave te Derrit,,

~AnnA~
27-08-09, 00:29
Qdo konserve eshte mishi i perzier ,,e bleve te turqit apo shqiptaret ,konservat ka nje sasi gelatine se spo me kujtohet ne shqip.eshte yndyr e eshtrave te Derrit,,

Po,Zhelatina eshte nga Eshtrat e derrit....
Aman, se vete Turqit cfare nuk fusin neper konzervat e tyre e tani po ngrihen me force kunder Argetes....

Murgesha
27-08-09, 00:31
Une ne qafe u morra dhe vete moj :smile:
Ne permbajtje shkruan se "je izdelana iz kokošjega mesa" :)
as ne gjuhen gjermane nuk shkruan se permban mish derri....

Mori fund kjo punė ha,hahahahaahahahahahaha nuk e ha mė.

Ishte para do dite njė emision nė TV2 DK. Rrallė i shiqoj po tema qė flitej mė ngujoi nė karrige.
Bėhej fjalė pėr mishin e bardhė tė pulės. Kėndej ka ne njė kilogram mish i bardhė ėshtė i shtrejtė krahasuar me ēmimin e njė pule.
Kur po tregohet nė emision se atė mish po e fryjkan me yndyrė derri pėr pėrfitime materiale. Ta hajė dreqi kurr mė nuk e kam blerė....

Tash edhe argetat mi hoqe nga pėrdorimi.

Mė shumė pėlqej mishin e pulės dhe peshqve tė lutem nėse has nė ndoj lajm pėr pėrzimje tė peshqve me ndoj yndyrė derri mos e publiko kėtu ha,hahahahahaahahahahahahaha

SANTANA-29
27-08-09, 00:32
Po,Zhelatina eshte nga Eshtrat e derrit....
Aman, se vete Turqit cfare nuk fusin neper konzervat e tyre e tani po ngrihen me force kunder Argetes....

E Turku eshte me dy ftyra,,ti e din shum mir Anna se sa lokalin e kan turqit ne gjermani Dyner laden,,,shum nga ta perdorin mishin e perzier ,e kam par vet me syt e mi,

AlbaSoft
27-08-09, 00:32
Kompania "Droga Kolinska" ka demantuar pohimet se nė pastetat e pulės "Argeta" ka edhe mish derri.Pas publikimit tė lajmit se nė pastetat e pulės "Argeta" ėshtė gjetur mish dhe eshtra derri, nė redaksinė e portalit mesazhi.com ka ardhur njė reagim i shkruar nga kompania "Droga Kolinska" me tė cilėn ata demantojnė dhe hedhin poshtė pohimet e lartcekura. Lajmi rreth pastetave "Argeta" fillimisht ishte publikuar nė mediat turke e pastaj nė ato boshnjake, kroate dhe kosovare.


Tė bashkangjitur me reagimin, kompania "Droga Kolinska" ka dėrguar edhe njė vėrtetim nga Bashkėsia Islame e Bosnjės, Agjencia pėr Certifikimin e Kualitetit Hallall, e lėshuar me datėn 14.08.2009, e cila i dedikohet publikut dhe nė tė cilėt shėnon se prodhimet e lartcekura i pėrmbushin tė gjitha standardet e nevojshme pėr certifikim si ushqim Hallall.Po ashtu, nė reagim janė bashkangjitur edhe raportet e analizave tė bėra nė Gjermani tė cilat dėshmojnė pėr pėrmbajtjen e pastetave tė pulės "Argeta"

Pėr hir tė objektivitetit dhe etikės profesionale, portali mesazhi.com do ta publikojė nė tėrėsi reagimin e dėrguar nga kompania "Droga Kolinska" si dhe komunikatėn pėr publik tė lėshuar nga Bashkėsia Islame e Bosnės rreth prodhimit tė pastetės "Argeta" nė Sarajevė dhe certifikimit Hallall. Teksti ėshtė nė gjuhėn boshnjake.e.

C`u be more me ket teme keshtu e paski bashku mir ja keni be

~AnnA~
27-08-09, 00:35
C`u be more me ket teme keshtu e paski bashku mir ja keni be

Do t'a kthejme ne vend ? :)
Behej fjale per te njejten teme, ndaj u bashkuan :)


Santana, tani kur kujtoj Die Laden von Türken jam dhe me krenare qe jam vegjetare :smile:

SANTANA-29
27-08-09, 00:42
Do t'a kthejme ne vend ? :)
Behej fjale per te njejten teme, ndaj u bashkuan :)


Santana, tani kur kujtoj Die Laden von Türken jam dhe me krenare qe jam vegjetare :smile:

qka u ba puna Bashkim vllaznim .hahahahahahaha....

Anna jo mishin e pules haje pa problem,,:smile:

AlbaSoft
27-08-09, 00:44
qka u ba puna Bashkim vllaznim .hahahahahahaha....

Anna jo mishin e pules haje pa problem,,:smile:

Mendoj qe as pula nuk esht aq e pastert... me mir mish qengji ha ha .

SANTANA-29
27-08-09, 00:51
Mendoj qe as pula nuk esht aq e pastert... me mir mish qengji ha ha .

hahahahahaha,,e kjo mvaret se ku e blen,,hahahahahaah,,

AlbaSoft
27-08-09, 00:52
hahahahahaha,,e kjo mvaret se ku e blen,,hahahahahaah,,

Ha ha ha ha me ble prej shkive mos vet paramendo si i kan kotecat ahhhaahahha

SANTANA-29
27-08-09, 00:54
Ha ha ha ha me ble prej shkive mos vet paramendo si i kan kotecat ahhhaahahha

hahahahahaaahhha,u ba shtir me jetu, e tash edhe sdin njeri qka me hanger:tongue:

AlbaSoft
27-08-09, 00:57
hahahahahaaahhha,u ba shtir me jetu, e tash edhe sdin njeri qka me hanger:tongue:

Mir e tha Anna me mir te behem vegjetarian de ashtu ka ardh koha se din qka na servojne paguan mish pule fiton eshtna derri..

SANTANA-29
27-08-09, 01:04
Mir e tha Anna me mir te behem vegjetarian de ashtu ka ardh koha se din qka na servojne paguan mish pule fiton eshtna derri..

Ashte e l`kure jemi ba edhe mish mas me hanger,hahahahahahaah,duhet vet me hy ne kuzhine,se sbesohet ma,,,:biggrin:

AlbaSoft
27-08-09, 01:07
Duhet me ble pulen dhe me pre vet si Axha SHneq me sigurt e din qka po puplit haahahah.

Jana
27-08-09, 01:25
...nuk e kam konsumu kurr....sem pelqejn asnje ushqim qe eshte i ngjajshem em Argeten...diqysh si Balte em doken.....sorry....

uck_aksh
27-08-09, 01:52
Thua?! :biggrin:
Sa rehat jam une qe jam vegjetare!!! :smile:


edhe un ashtu rahat jam e konsumoj cilindo mish nese me pelqen

selimja magjupja
27-08-09, 03:02
qyqy ev qa niva more ja spo dojsha me je kajt nanen hiq ma argetes as pashtetes

GjIlAnAsI_cSi
27-08-09, 08:47
Un shkova para 3 dite te ni far "pis mileti" e po sillna okolla atij ormanit ku ka pas agreta shof qe argetat ne at vend sjan , e po e pyes at pisin , o arkadash ku jan argetat ejjj.. , e t'ja nisi "abeee" bist du muslim , i thash gjys muslimani , e tha ndalu ta spjegoj!

Qito far argetat i kishin marr i kishin qu n'laburator , e qaty e kishin konstatu se nje % zutaten kan edhe mish te (pig) derrit / thivit , e tha per at shkak un i kam kthy kejt mbrapa edhe ma si marr!

E gjitha kjo , un mbeta pa hanger arget qe long per goje me shkojke si i bona 99 cent me shku me ble njo!


oohh sa keq me kan musliman , qe kan me na ndalu edhe buken ni dite se thojn haram hahah..

shfletuesi_
27-08-09, 08:51
Eu bre qka nuk kam sha kurr ne jete teme sot dite ramazani e shava e mallkova ate far dreq firme po shume merak e kam pas kete pashtet e me vjen mundim te vjell Bre nje Bombe Atomike ketu ne Kosove pak eshte me ra.

flutra
27-08-09, 09:08
. na paskan marre n`qafe besa ani bash tash qeto dite sdi qka hajme...

gjakovari3333
27-08-09, 10:15
. na paskan marre n`qafe besa ani bash tash qeto dite sdi qka hajme...
mcdonalds more se burgerking kfc

Makresh
27-08-09, 10:27
http://forum-images.hardware.fr/images/perso/johnpuke.gif

AlbaSoft
27-08-09, 11:09
Kompania "Droga Kolinska" ka demantuar pohimet se nė pastetat e pulės "Argeta" ka edhe mish derri.Pas publikimit tė lajmit se nė pastetat e pulės "Argeta" ėshtė gjetur mish dhe eshtra derri, nė redaksinė e portalit mesazhi.com ka ardhur njė reagim i shkruar nga kompania "Droga Kolinska" me tė cilėn ata demantojnė dhe hedhin poshtė pohimet e lartcekura. Lajmi rreth pastetave "Argeta" fillimisht ishte publikuar nė mediat turke e pastaj nė ato boshnjake, kroate dhe kosovare.


Tė bashkangjitur me reagimin, kompania "Droga Kolinska" ka dėrguar edhe njė vėrtetim nga Bashkėsia Islame e Bosnjės, Agjencia pėr Certifikimin e Kualitetit Hallall, e lėshuar me datėn 14.08.2009, e cila i dedikohet publikut dhe nė tė cilėt shėnon se prodhimet e lartcekura i pėrmbushin tė gjitha standardet e nevojshme pėr certifikim si ushqim Hallall.Po ashtu, nė reagim janė bashkangjitur edhe raportet e analizave tė bėra nė Gjermani tė cilat dėshmojnė pėr pėrmbajtjen e pastetave tė pulės "Argeta"

Pėr hir tė objektivitetit dhe etikės profesionale, portali mesazhi.com do ta publikojė nė tėrėsi reagimin e dėrguar nga kompania "Droga Kolinska" si dhe komunikatėn pėr publik tė lėshuar nga Bashkėsia Islame e Bosnės rreth prodhimit tė pastetės "Argeta" nė Sarajevė dhe certifikimit Hallall. Teksti ėshtė nė gjuhėn boshnjake.e.

Oqeani
27-08-09, 14:24
Edhe per buken po thojne se po i vejne yndyre derri qe te qendroje me e bute ...
(Se i qesin margarin e di edhe vete se i kam pa, por per yndyr derri nuk kam fakte)

lovely
27-08-09, 15:46
fort i perdorshum ky thiu bre :biggrin: a e keni zamarit kur t i thush nejkuj ev po thiu qe je, qysh i bohet qefi :biggrin: mixha jem thote; nese eshte thiu i vogel, nuk osht gajle edhe me hanger :biggrin:

e bleva do sallame t quranit ni dite, kur po e lexoj tha e ka veq pak ynyre t thiut :biggrin: qka me hanger mara une qetash :biggrin:

veq kur t vijn t thojne; mos e hani pulen se ka mas marrdhanje me thi , qishtu edhe per kingjin femen, etj ,demek krejt shtazt e kan baben thi :biggrin:

po me u bo vegjetarian gjinja me qyk t zorit

emine
27-08-09, 16:21
fort i perdorshum ky thiu bre :biggrin: a e keni zamarit kur t i thush nejkuj ev po thiu qe je, qysh i bohet qefi :biggrin: mixha jem thote; nese eshte thiu i vogel, nuk osht gajle edhe me hanger :biggrin:

e bleva do sallame t quranit ni dite, kur po e lexoj tha e ka veq pak ynyre t thiut :biggrin: qka me hanger mara une qetash :biggrin:

veq kur t vijn t thojne; mos e hani pulen se ka mas marrdhanje me thi , qishtu edhe per kingjin femen, etj ,demek krejt shtazt e kan baben thi :biggrin:

po me u bo vegjetarian gjinja me qyk t zorit

kam kesh me ket shenim,
po me te vertet eshte poshtersi e madhe ,te bahen kto gjana,njerzit zhgenjehen,po a mendojne ata ne biznes te vete ,jo rane firmat ne humbje,po krejt duhet mylle ajo fabrike kure ndodhin gajan te tilla...

gjakovari3333
27-08-09, 17:41
Ne permbajtje shkruan se "je izdelana iz kokošjega mesa" :)
as ne gjuhen gjermane nuk shkruan se permban mish derri....ket rren e kan qite se nuk ka mish derri dhe hani shqipe pa probleme ,ndashit me dite se ku ka yndyr derri ju tregoj se ka ne dynera te turkut per ata eshte mishi edhe pak ma i yndyrshem se po me qite ne hell pa yndyre nuk pjeket mire dhe behet shum i that pa yndyr ..

krijuesiii
27-08-09, 21:35
...skeni nevoje more me hanger ate pastet me mish derri hani ma mire pashtetat e Florentit shume ma lecker edhe shume ma te shijshme edhe qa ma kryesorja Prodhime Vendore e Hallall shume Hallalle bile ka ne te, e shume harame ne argete, prandaj hudhni ato argeta ne berrlloge e mos ja qitni as qenev se mos po vjellin najkah...


tungiii

>>{SpOnGeBoB}<<
28-08-09, 19:10
Shife mara, sha zoten ju duhet ma ja ba mara hallall masi qajo "Droga Kolinska" nuk ja ka perzie me mish derri e me qasisha droge tanat me nja e me te jav marue argeta gullash qishtu. Sha zoten qka te done e te thojne se nuk e ndrroj mara argeten per ajrokrem kurren e kurres.

qitash nisjani vetum me vegete me lyje ne daqi mu kanen sahi 200 percent te sigurt, a sha zoten mara ti lovelje qita e ki serbez se nuk t`a mujten mi kcye kerkush edhe pllus menihere bahesh me status vegjetarjanka Puuuuuudravka :tongue:

turisti
29-08-09, 10:33
fort i perdorshum ky thiu bre :biggrin: a e keni zamarit kur t i thush nejkuj ev po thiu qe je, qysh i bohet qefi :biggrin: mixha jem thote; nese eshte thiu i vogel, nuk osht gajle edhe me hanger :biggrin:

e bleva do sallame t quranit ni dite, kur po e lexoj tha e ka veq pak ynyre t thiut :biggrin: qka me hanger mara une qetash :biggrin:

veq kur t vijn t thojne; mos e hani pulen se ka mas marrdhanje me thi , qishtu edhe per kingjin femen, etj ,demek krejt shtazt e kan baben thi :biggrin:

po me u bo vegjetarian gjinja me qyk t zorit

Edhe ketu HETERO a ??????????????? Ishalla VEGETA dhe vezet e pules nuk jane te derrit,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Kercovari
29-08-09, 18:55
Edhe ketu HETERO a ??????????????? Ishalla VEGETA dhe vezet e pules nuk jane te derrit,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

e ketu mvaret se cka ka henger gjeli shoku..hahahahahahaah!

selvija
30-08-09, 14:12
valla sa kesh ne kosova myt tuj hanger jam ARGETA
por ketu ku jam as qe kam pa dikund argeta ,,keshtu qe rri shlir nuk hajme

lovely
30-08-09, 18:36
Edhe ketu HETERO a ??????????????? Ishalla VEGETA dhe vezet e pules nuk jane te derrit,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

per vegete s di, per byber me speca t Gllareves, lirisht haje, nuk osht thi hahahahahahaahahahahaha

emine
30-08-09, 18:43
per vegete s di, per byber me speca t Gllareves, lirisht haje, nuk osht thi hahahahahahaahahahahaha

a kane kqyre kta far njerzt,a mos a kan thiu peder,qateher a kjamet me hanger pashteten:tongue:

lovely
30-08-09, 18:56
a kane kqyre kta far njerzt,a mos a kan thiu peder,qateher a kjamet me hanger pashteten:tongue:

pse moj ? :biggrin:

emine
30-08-09, 19:04
pse moj ? :biggrin:

se po dojne mi gjet kime ne vo,me kqyre holle e holle edhe na dyja dalim meshkuje simas disave ne forum(po a jemi) kshtuqe ish kane mire mos me na tute kshtu se dikure ,mesim si ka thane sponqi,me ly buken me viget:tongue:

Urata
31-08-09, 17:34
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa.......


ps: pashteta nuk e di pse kurre nuk m'ka shijue...dmth e kam provua moti ama kurre se kam ble/ngrene!
Ketu ku jam jane disa tableta per dhimje te cilat quhen ADVIL GEL extra te forta dhe kam degjue/lexue se gjelin qe permbajne eshte nga derri...!!!!!!!

Mirepo, s'le njeri pa i perdore!!!!!!!!

ps: jane sikur ANDOLLAT (e ktyneherave n'Kosove)

emine
31-08-09, 17:37
keni harru me shenu se HARIBO,ka permbajte me te madhe te eshtrave dhe gjellit te derrit,kapni e pshtyni se ska mbete askush pa i mertype qata sena (arusha) ,,,,,,,metem pa hanger send mo,veq buk e uje ne te ardhmen

Tomori
07-09-09, 17:12
valla sa kesh ne kosova myt tuj hanger jam ARGETA
por ketu ku jam as qe kam pa dikund argeta ,,keshtu qe rri shlir nuk hajme


selvije po deshe ta postoj nje pako me ARGETA ska problem vec ma jep adresen e baneses dhe prit ARGETAT ti sjell postjeri ...http://www.mozaikslovenije.com/images/argeta.jpg

selvija
11-09-09, 18:17
selvije po deshe ta postoj nje pako me ARGETA ska problem vec ma jep adresen e baneses dhe prit ARGETAT ti sjell postjeri ...http://www.mozaikslovenije.com/images/argeta.jpgkqyr mos asht thiut(sika) pahiri pastaj dho adresen:biggrin:

teutaA
13-10-09, 21:30
pun e madhe veq a ja u kana:smile:

jEtA_1
13-10-09, 21:50
Flm per informata kete se paskam ditur

premium
14-10-09, 23:47
Ne shtetin laik edhe vesht e thiut fshijnė ,,,
ne qoftėse njė Amerikan han mmm
pse Shqiptari tė mbetet mbrapa pa e hongėr ate???

Biznismeni
26-04-10, 21:20
Mos e bani t“madhe se po dojshit me dek uni sherri i Thiut ...

A keni info se qka ashte Gelatina .. dhe ku perdoret ajo ???

http://en.wikipedia.org/wiki/Gelatin

lexim te rahatshem ...