PDA

View Full Version : Programi Permiresimi i Kosoves nepermjet Edukimit


King_Gentius
29-11-11, 02:07
Kosovo Improvement Through Education (KITE)
Programi i Pėrmirėsimit tė Kosovės pėrmes Edukimit (PPKE apo KITE) ka pėr qėllim tė krijojė pėrmirėsime
afat-shkurėtra dhe afat-mesme nė performancėn e bizneseve dhe OJQ-ve nė mėnyrė qė ta asgjėsojė
ndikimin e krizės globale nanciare. Kėto pėrmirėsime do tė jenė rezultatet direkte tė trajnimeve
tė disenjuara nė bazė tė kėrkesave si dhe me mentorim pėr stan e bizneseve dhe tė OJQ-ve.
Qėllimi pėrfundimtar i programit KITE ėshtė ofrimi i elementeve tė nevojshme pėr bizneset dhe
OJQ-tė nė mėnyrė qė ato tė ngriten nė kapacitet, kualitet dhe kuantitet tė shėrbimeve qė i ofrojnė,
si dhe ta ngrisin fuqinė punėtore.

Ndiqni linkun e meposhtem per me shume informacion dhe procesin e aplikimit:

http://www.kaef-online.org/kite/pg_apply.php