PDA

View Full Version : Condoleezza Rice, flirt me ministrin kanadez


Dilaver
16-09-06, 21:31
http://img53.imageshack.us/img53/7668/ricevm4.jpg

Condoleezza Rice, flirt me ministrin kanadez


“Diplomati mė influencues i botės dhe mė i kėrkuari i Kanadasė duket se e pėlqen me tė vėrtetė”, kėshtu “New York Times” nė faqen e parė dhe “Toronto Star” nė internet flasin pėr 23 orėt qė kanė kaluar sė bashku Condoleezza Rice dhe ministri kanadez Peter MacKay. Ata janė fotografuar gjatė njė vizite zyrtare ku dhe mė pas kanė darkuar sė bashku. Shikime domethėnėse dhe buzėqeshje tė ėmbla, kanė qenė shoqėrueset e Condoleezza Rice nė udhėtimin e saj diplomatik nė Kanada. Flitet pėr njė histori dashurie midis sekretares sė Shtetit dhe ministrit kanadez Peter MacKay. Ndaj, prestigjiozja “New York Times” nuk ka hezituar ta jape kėtė lajm nė faqen e parė. 51 vjeēja “Zonja e hekurt” nuk ėshtė mėsuar me publikimin e gjėrave personale.
Njė foto, e cila i shfaq tė dy tė kapur pėr dore, ėshtė publikuar nė faqen e parė tė “New York Times”. “Ėshtė i gjatė dhe zeshkan”, shkruan Times. Pėr mė tepėr, ministri i Otavas ka qenė gjithnjė i fiksuar pėr tė pasur Condin pėr vete, edhe kur ajo e ka prezantuar me familjen e saj. Njė zėdhėnės i shtetit, nė lidhje me darkėn qė ka kaluar Rice me ministrin kanadez, ka thėnė: “Nuk kishte asnjė qiri tė ndezur, por ishte njė dhomė e ndriēuar nga drita artificiale”.

Dilaver
16-09-06, 21:46
http://english.sabah.com.tr/i/_spacer.gif
Rice in love

According to the New York Times Newspaper, the U.S Secretary of State Condoleezza Rice is dating her colleague Canadian Minister of Foreign Affairs Peter MacKay. According to the claims, MacKay has already introduced Rice to his family


Rice is above the clouds with Peter MacKay

http://english.sabah.com.tr/2006/09/14/im/3B7AFE6C818FB1429CCD5D72b.jpg

New York Times Newspaper has written that the U.S Secretary of State Condoleezza Rice is dating Canada's Minister of Foreign Affairs Peter MacKay. According to the claims, chosen as the sexiest politician of Canada by GQ Magazine, MacKay has an affection for the Secretary of State. The New York Times also wrote that Rice and Peter MacKay's pose during last week's Canada visit show's a clear "flirtation". MacKay has already introduced Rice to his family. Now, Canadians have found a new way to protest America's war with Iraq: "Rice and MacKay! Make love, not war!"

http://english.sabah.com.tr/i/_spacer.gif Publish Date: 14.09.2006

http://english.sabah.com.tr/C470FABCD3604125ACA20A8D2E1ABAA2.html