PDA

View Full Version : A jane femrat Djall?


Pilati
26-09-06, 01:28
Shume njerez jane munduar ta kuptojne makinerine e sistemit mendor te femrave,por shumica prej tyre hoqen dore e na mbeten fjalet e tyre,siq thote nje fjale popullorese ato linden tre dite para djallit.
Duket se diqka duhet ti kene bere femrat meshkujve kur jane shkruar gjithe ata rreshta per natyren e tyre.Mjafton vetem te shikohet leksioni i aforizmave dhe vendin me te madh ne to padyshim se do ta zene femrat.

Artisti
26-09-06, 11:42
Femrat jane krijesa me e bukur e kesaj bote,femren duhet respektuar siq i takon respekti,pra mos e nenqmoni femren duke sjellur teori te ndryshme,nuk duhet qe ne meshkujt te jemi xheloz,se femra eshte me e shkathet se ne,ne shume sfera.

Proceset qe kryhen ne trupin e nje femre gjate gjithe jetes,nje mashkull do te vdiste nga keto procese,nuk mundet mi perballue.


PRA RESPEKT PER TE GJITHA FEMRAT

PA JU NUK KA DOMETHENIE BOTA

PER ATE EDHE JENI KRIJUARArtisti

Murgesha
26-09-06, 18:45
Ncncncn Pilat.
Po ēka me nėnėn, motrėn tėnde, a tė duken ato si djaj apo si qenie tė dashura qė bėjnė ēdo gjė pėr ty?

Mendoj se kjo temė ėshtė tepėr antifeministe, pastaj jetojmė nė zemėr tė Evropės e jo nė Afganistan apo ....!!

halla e madhe
26-09-06, 19:51
Shume njerez jane munduar ta kuptojne makinerine e sistemit mendor te femrave,por shumica prej tyre hoqen dore e na mbeten fjalet e tyre,siq thote nje fjale popullorese ato linden tre dite para djallit.
Duket se diqka duhet ti kene bere femrat meshkujve kur jane shkruar gjithe ata rreshta per natyren e tyre.Mjafton vetem te shikohet leksioni i aforizmave dhe vendin me te madh ne to padyshim se do ta zene femrat.

Eh mire shume,ti ja paske frige djallit,zbute zemren ngadale dhe bindu se qfare "DJALLI" jane femrat:biggrin: :biggrin:

jadore
26-09-06, 21:35
... nese Djalli ka formen e persoshmeris totale , del qe Po ,

( interesant , nuk me paska rastesis te kem lexuar dhe vrejtur qe aq shpesh permendet "djalli"ne aforizma )

LOJETARI
26-09-06, 21:42
... nese Djalli ka formen e persoshmerise totale ,atehere del ,po

Qy DREQJA hahahahaahahahahah.............

rafet llapjani
26-09-06, 22:15
Femrat jane krijesa me e bukur e kesaj bote,femren duhet respektuar siq i takon respekti,pra mos e nenqmoni femren duke sjellur teori te ndryshme,nuk duhet qe ne meshkujt te jemi xheloz,se femra eshte me e shkathet se ne,ne shume sfera.

Proceset qe kryhen ne trupin e nje femre gjate gjithe jetes,nje mashkull do te vdiste nga keto procese,nuk mundet mi perballue.


PRA RESPEKT PER TE GJITHA FEMRAT

PA JU NUK KA DOMETHENIE BOTA

PER ATE EDHE JENI KRIJUARArtisti

Artist tekerrrrrrrrrrrrrrr e ja qellove, kalxoj bre kti jaranit te pites se mos tishin kan femrat as na nuk ishim, i kahit ke ky djali Artist me opcin hahahahhahahahhahahahhahahahahhahha

uck_aksh
26-09-06, 22:40
a esht kjo djall sipas teje i nderuar
nena e cila te ka dhen gjirrin qe te rritesh e ti e vlerson me djallin

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/nena.jpg

Dibrane
27-10-06, 20:45
Une kam nje pytje ;a jane mashkujt engjuje? Nese po me argumento se femrat jane djaje?!

shnet

Agolli
27-10-06, 21:42
Shnet paq e happpppppp_quuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Po ne te shumten e rasteve dhe si zakonisht aty ku figuron engjellushja.....

Virti
28-10-06, 00:59
rrespekt per nenat dhe motrat...!
nese jemi te frustruar, nuk don te thote se duhet fyer aq rende...

vjeshta
29-10-06, 22:31
Simbas shkrimeve qe i lexova ,vetem gruaja qenka djall?! :confused:

Agolli
29-10-06, 23:56
Simbas shkrimeve qe i lexova ,vetem gruaja qenka djall?! :confused:

Vjeshta nese femra ėsht djall dhe nese ekziston ferri unė me knaqsi do bashkangjitem aty ne ferr ku ekziston djallushja:tongue: vallė i thuhet djall Nora Istrefit:wink: Kliko dhe bindu...
http://www.youtube.com/watch?v=OFCP-4W6vgg&search=albanian%20music

turisti
30-10-06, 13:52
Shume njerez jane munduar ta kuptojne makinerine e sistemit mendor te femrave,por shumica prej tyre hoqen dore e na mbeten fjalet e tyre,siq thote nje fjale popullorese ato linden tre dite para djallit.
Duket se diqka duhet ti kene bere femrat meshkujve kur jane shkruar gjithe ata rreshta per natyren e tyre.Mjafton vetem te shikohet leksioni i aforizmave dhe vendin me te madh ne to padyshim se do ta zene femrat.

Nuk eshte ēudi i nderuar,sepse me ēfare mashkujsh kan pune femrat sot - boll te mira jane.:smile:

Duhesh me e pyet kryetarin e LIBISE- GADAFIN pse eshte percaktue qe truprojet e tij te jen femrat,ndoshta ai ta spjegon hollesisht,heheheheheheheheheheheheehehehehe.:bigg rin:

Rrnofshin femrat !!!!!!!!!!!!!!!!!:smile: :smile:

Follow-ME
30-10-06, 14:42
Nje fjale e urte popullore thote"me ato eshte shume veshtire,por pa to nuk behet hiqe"!!??..:biggrin:

Studenti1
30-10-06, 17:29
Duhet luftuar keto mite te prapambetura e te perhapura ne shoqeri.
Si mund te jete djall nje krijese qe: Mban femijen 9 muaj brenda vetes, e gjate asaj kohe ajo mban brenda nje shpirt, me te bashkejeton, me te e ndan ajrin, e ndan buken e ndan ujin,e ndan gjakun, e ndan mishin. Duke u kujdesur per te gjumin e ben duke fjetur vetem me nje ane nga frika se mos e lendon, ben shume pak gjume se ka veshtiresi, nga levizjet e atij shpirti brenda e kaplon gezimi, pret diten kur do ta shohe ne drite duke qajtur. Vjen ai moment dhe vjen nje kohe shume e pritur. Fillon nje sakrifice e dyte, nje moment kur ajo duhet te ballafaqohet me vdekjen, nje moment kur ajo do pranonte te vdiste qe vetem shpirti i "dashur" brenda te jetoje, nje moment qe meshkujt nuk mund ta dijne se cfare momenti eshte por vetem qe jane deshmitare prej anash. Lind drita, lind gezimi, lind nje djale apo nje vajze, e ajo grua qet lotet e gezimit. Pret shume dite te lehonise. Fillon te kujdeset per "shpirtin e embel". I jep gji, e pastron, e don, e din se shprese e vetme per te eshte ai shpirt i dashur. Ai fillon te rritet. Nena e ushqen, e meson te shkon me trup zvarre, e meson te ece, e meson te haje dhe e meson gjera tjera. Asnjehere sja ndan kujdesin. Pasi te rritet pak me shume, cdo gabim te tij e sanksionon me qortime me frike qe "shpirti" i tij mos te marre rruge te keqe. E percjell ne shkolle, ja ben buken gati, e puth dhe e ledhaton, e kur kthehet be dhome merzitet shume se sdo ta shohe 4-5 ore, dhe frikohet se mos valle i ndodhe dicka. E shkollon deri ne fund, e ja ploteson gjitha gjerat, e ne fund te krejt kesaj, derisa vet e din se eshte ne fund te jetes ajo nuk frikohet per veten por per "shpirtin" e saj. Ajo e don ate me shume se veten. Nje dite ajo shkon nga kjo bote por kujtimi me i mire i ka mbetuar "shpirti i saj" qe e deshri me se shumti ne bote. VALLE A MUND QE KY NJERI TE JETE DJALL????!!!!! A MUND DJALLI TE BEJE KETE MIRESI?????
Ju lutem zhdukni mitet e perhapura dhe padrejtesite qe u jane bere gjinise tjeter. Nese nje femer ka abortuar mos e merrni ate shembull e te gjeneralizoni, sepse ato qe abortojne jane 0.001% e ato qe lindin 99%. Femra eshte krijese e bute, shume emocionale, e me ate duhet te sillemi shume mire, sepse ashtu e ka krijuar Zoti, dhe mund te lendohet me shume pak. Zoti krijoi Ademin e pastaj Haven. Adem don te thote "njeri" ndersa Hava don te thote "Jete". Nese sdo ishte gruaja sdo kishte jete. Gruaja nuk eshte djall por ajo eshte krijese e bukur, dhe qe din t'i sherbeje Zotit, dhe njerezve.

Dea_A
31-10-06, 09:30
Duhet luftuar keto mite te prapambetura e te perhapura ne shoqeri.
Si mund te jete djall nje krijese qe: Mban femijen 9 muaj brenda vetes, e gjate asaj kohe ajo mban brenda nje shpirt, me te bashkejeton, me te e ndan ajrin, e ndan buken e ndan ujin,e ndan gjakun, e ndan mishin. Duke u kujdesur per te gjumin e ben duke fjetur vetem me nje ane nga frika se mos e lendon, ben shume pak gjume se ka veshtiresi, nga levizjet e atij shpirti brenda e kaplon gezimi, pret diten kur do ta shohe ne drite duke qajtur. Vjen ai moment dhe vjen nje kohe shume e pritur. Fillon nje sakrifice e dyte, nje moment kur ajo duhet te ballafaqohet me vdekjen, nje moment kur ajo do pranonte te vdiste qe vetem shpirti i "dashur" brenda te jetoje, nje moment qe meshkujt nuk mund ta dijne se cfare momenti eshte por vetem qe jane deshmitare prej anash. Lind drita, lind gezimi, lind nje djale apo nje vajze, e ajo grua qet lotet e gezimit. Pret shume dite te lehonise. Fillon te kujdeset per "shpirtin e embel". I jep gji, e pastron, e don, e din se shprese e vetme per te eshte ai shpirt i dashur. Ai fillon te rritet. Nena e ushqen, e meson te shkon me trup zvarre, e meson te ece, e meson te haje dhe e meson gjera tjera. Asnjehere sja ndan kujdesin. Pasi te rritet pak me shume, cdo gabim te tij e sanksionon me qortime me frike qe "shpirti" i tij mos te marre rruge te keqe. E percjell ne shkolle, ja ben buken gati, e puth dhe e ledhaton, e kur kthehet be dhome merzitet shume se sdo ta shohe 4-5 ore, dhe frikohet se mos valle i ndodhe dicka. E shkollon deri ne fund, e ja ploteson gjitha gjerat, e ne fund te krejt kesaj, derisa vet e din se eshte ne fund te jetes ajo nuk frikohet per veten por per "shpirtin" e saj. Ajo e don ate me shume se veten. Nje dite ajo shkon nga kjo bote por kujtimi me i mire i ka mbetuar "shpirti i saj" qe e deshri me se shumti ne bote. VALLE A MUND QE KY NJERI TE JETE DJALL????!!!!! A MUND DJALLI TE BEJE KETE MIRESI?????
Ju lutem zhdukni mitet e perhapura dhe padrejtesite qe u jane bere gjinise tjeter. Nese nje femer ka abortuar mos e merrni ate shembull e te gjeneralizoni, sepse ato qe abortojne jane 0.001% e ato qe lindin 99%. Femra eshte krijese e bute, shume emocionale, e me ate duhet te sillemi shume mire, sepse ashtu e ka krijuar Zoti, dhe mund te lendohet me shume pak. Zoti krijoi Ademin e pastaj Haven. Adem don te thote "njeri" ndersa Hava don te thote "Jete". Nese sdo ishte gruaja sdo kishte jete. Gruaja nuk eshte djall por ajo eshte krijese e bukur, dhe qe din t'i sherbeje Zotit, dhe njerezve.Postim shume i qelluar !Te pershendes Studenti !

Laureta
01-11-06, 01:48
Femra nuk eshte djall.

Por shpeshehere nga shkathtesia /mencuria e tyre , ato quhen "djall"!:wink:

Artisti
01-11-06, 12:53
Femra nuk eshte djall.

Por shpeshehere nga shkathtesia /mencuria e tyre , ato quhen "djall"!:wink:


Mendoj se eshte shume gabim mi quajt femrat djall,e me e keqja ajo qe nga menquria e tyre te quhen ashtu,
Menquri ka zoti,pra prej dites se sotme pi quajm femrat Zotna :tongue: :wink: ..

Albanian eX|PerT
10-11-06, 23:30
Duhet luftuar keto mite te prapambetura e te perhapura ne shoqeri.
Si mund te jete djall nje krijese qe: Mban femijen 9 muaj brenda vetes, e gjate asaj kohe ajo mban brenda nje shpirt, me te bashkejeton, me te e ndan ajrin, e ndan buken e ndan ujin,e ndan gjakun, e ndan mishin. Duke u kujdesur per te gjumin e ben duke fjetur vetem me nje ane nga frika se mos e lendon, ben shume pak gjume se ka veshtiresi, nga levizjet e atij shpirti brenda e kaplon gezimi, pret diten kur do ta shohe ne drite duke qajtur. Vjen ai moment dhe vjen nje kohe shume e pritur. Fillon nje sakrifice e dyte, nje moment kur ajo duhet te ballafaqohet me vdekjen, nje moment kur ajo do pranonte te vdiste qe vetem shpirti i "dashur" brenda te jetoje, nje moment qe meshkujt nuk mund ta dijne se cfare momenti eshte por vetem qe jane deshmitare prej anash. Lind drita, lind gezimi, lind nje djale apo nje vajze, e ajo grua qet lotet e gezimit. Pret shume dite te lehonise. Fillon te kujdeset per "shpirtin e embel". I jep gji, e pastron, e don, e din se shprese e vetme per te eshte ai shpirt i dashur. Ai fillon te rritet. Nena e ushqen, e meson te shkon me trup zvarre, e meson te ece, e meson te haje dhe e meson gjera tjera. Asnjehere sja ndan kujdesin. Pasi te rritet pak me shume, cdo gabim te tij e sanksionon me qortime me frike qe "shpirti" i tij mos te marre rruge te keqe. E percjell ne shkolle, ja ben buken gati, e puth dhe e ledhaton, e kur kthehet be dhome merzitet shume se sdo ta shohe 4-5 ore, dhe frikohet se mos valle i ndodhe dicka. E shkollon deri ne fund, e ja ploteson gjitha gjerat, e ne fund te krejt kesaj, derisa vet e din se eshte ne fund te jetes ajo nuk frikohet per veten por per "shpirtin" e saj. Ajo e don ate me shume se veten. Nje dite ajo shkon nga kjo bote por kujtimi me i mire i ka mbetuar "shpirti i saj" qe e deshri me se shumti ne bote. VALLE A MUND QE KY NJERI TE JETE DJALL????!!!!! A MUND DJALLI TE BEJE KETE MIRESI?????
Ju lutem zhdukni mitet e perhapura dhe padrejtesite qe u jane bere gjinise tjeter. Nese nje femer ka abortuar mos e merrni ate shembull e te gjeneralizoni, sepse ato qe abortojne jane 0.001% e ato qe lindin 99%. Femra eshte krijese e bute, shume emocionale, e me ate duhet te sillemi shume mire, sepse ashtu e ka krijuar Zoti, dhe mund te lendohet me shume pak. Zoti krijoi Ademin e pastaj Haven. Adem don te thote "njeri" ndersa Hava don te thote "Jete". Nese sdo ishte gruaja sdo kishte jete. Gruaja nuk eshte djall por ajo eshte krijese e bukur, dhe qe din t'i sherbeje Zotit, dhe njerezve.

Femra eshte me e bukura nga krijesat ne kete bote.

Po hy pak ne aspektin fetar. Kam ndegjuar nga nje shok nje thenie te Profetit Muhamed, se kur nje dite nje shok i tij e kishte pyetur: "O i Derguari i Zotit, kė duhet ta rrespektoje me shume nenen apo babin" "Nenen- iu kishte pergjigjur Profeti". Kete pyetje tre here ia kishte bere dhe tre here iu kishte pergjigjur duke i thene: "nenen" ndersa per te katerten here i ka thene: "(pastaj) babin". Dmth tre here dashuria me e madhe duhet te jete ndaj nenes se sa ndaj babit.

Djalli ne menyre totale mbjell te keqen dhe eshte i lige. Ndersa femra eshte nje krijes e Zotit, te cilen duhet rrespektuar, ngase i Derguari i Zotit ka thene: "Parajsa eshte nen thembrren e nenes (femres)". D.t.th. kush e rrespekton nenen do te kete vend ne parajs me lejen e Zotit.

Ndegjojeni kete tregim shume interesant. Kishte qene nje njeri ne kohen e Profetit, qe e kishin quajtur Abu Hurejra (babi i macave) dhe ai kishte qene prej atyre qe shume e kishte rrespektuar nenen, sa qe merreni me mend ēdo dite ia kishte lar floket dhe krehur nenes ngase shume kishte pasur deshire e ėma te ia bente nje gje te tille. Dhe kur nena i vdiq, shoket e ngushelluan per vdekjen. Dhe i than: O babai i macave, mos qaj kaq shume se te gjithe njerez jemi dhe te gjithe do te vdesim. Ai ia kishte kthyer duke thene: Nuk jam duke qar vetem per nenen, mirepo jam duke qar edhe per ate se me eshte mbyllur nje der e parajses.

Apo ndegjojeni edhe kete. Kishte qene nje njeri ne kohen e Profetit dhe kur kishte hyr nje dite ne shtepine e tij kishte qene diēka i lumtuar dhe prej gezimit te madhe ka bertitur kur ka hyre ne shtepi: "O nėna ime". Dhe kur pas pak minuta ndalet dhe thote ne vetvete: Pse e ngrita zerin ne prani te nenes? Dhe tre dite rradhasi kishte agjeruar (d.t.th. ka stagnuar nga ngrenia prej agimit deri ne mbremje) si kompenzim apo denim vetvetes.

Keto jane shembuj njerezor, te cilat njerezimi duhet ti merr shembull ndaj rrespektit te nėnes (femres).

ps| Murgesha. E nderuar, aty ku e ke permendur Afganistanin mendoj qe ke gabuar. Lufta psikologjike e mediave si duket paska ndikuar edhe tek ju. Ne Afganistan ne shume vende ka shume prapambeturi si shkak i varferise se madhe, dhe prandaj ka nga injorantet qe nuk e rrespektojne gruan. Mirepo pse nuk e permende Ameriken e cila sa i perket civilizimit eshte number one sot ne kete kohe, edhe prap eshte nje vend ku me se shumti behen shkeljet e te drejtave njerezore te femrave. Fakti per kete tregon se mijera shoqata veprojne ne Shtetet e Bashkuara ku jane perplot me gra te cilat nuk e ndiejne veten te sigurta ne shtepite e burrave te tyre. Ata (manipuluesit) shkojne dhe filmojne disa raste te disa fshatareve dhe i perhapin ne tere boten, shiko se si shkilen te drejtat ne Afganistan!!!. Mos te shkojme shume larg, po kthehemi ne Europ. Sa shume gra jane neper shoqata, sa shume gra jane te heshtuara, sa shume gra jane te veja, sa shume gra jane te zhdukura, sa shume gra shkurorzohen per asgjesend. Jetojme ne Europ, marrim shembull kontinetin tone, e nuk ikim shume larg. Shpresoj te me kesh mirekuptuar e nderuar. Per me shume rreth shkeljeve te te drejtave te njeriut lexo statistikat e fundit dhe shiko cili vend rradhitet nga me te keqijt ne kete aspekt.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT

musl|m
11-11-06, 02:47
Ka thene Muhammedi alejhi selam: Ne kete bote ka vetem dy gjera te bukura, ato jan Femrat dhe Lulet!

Pilati
11-11-06, 03:22
Pirdhnu prej ketu o mjerake e mos flliqni temen me hadithe te atij qe i ka then edhe keto fjale:


Nga Ebu Ja'la Sheddadibn Eusi, radijall-llahu anhu, trasmetohet se i Derguari i All-llahut, sal-lall-llahu alejhi ue sel-lem, ka thene:
"Vertet All-llahue ka bere obligim miresjelljen ndaj cdo gjeje: Kur te mbytni ( p.sh. armikun ), mbyteni ne menyren me te mire; kur te therni, therni ne menyren me te mire; mprehni thikat qe t'ia lehtesoni sakrifices tuaj. "

(muslimi)

A mund te ket mbytje te mir?:eek: :eek: :eek:

Po si oj paska then ai se:
Ka thene Muhammedi alejhi selam: Ne kete bote ka vetem dy gjera te bukura, ato jan Femrat dhe Lulet!

Shko pyete mos i ka then keto fjale gjate ekstazes me femrat ne haremin e vet.

Hajt tash bani bithen prej ketu se nuk e kam hap ket tem te ma spjegoni ju me shprehje te para 1400 viteve.

musl|m
11-11-06, 04:05
Pirdhnu prej ketu o mjerake e mos flliqni temen me hadithe te atij qe i ka then edhe keto fjale:


Nga Ebu Ja'la Sheddadibn Eusi, radijall-llahu anhu, trasmetohet se i Derguari i All-llahut, sal-lall-llahu alejhi ue sel-lem, ka thene:
"Vertet All-llahue ka bere obligim miresjelljen ndaj cdo gjeje: Kur te mbytni ( p.sh. armikun ), mbyteni ne menyren me te mire; kur te therni, therni ne menyren me te mire; mprehni thikat qe t'ia lehtesoni sakrifices tuaj. "

(muslimi)

A mund te ket mbytje te mir?:eek: :eek: :eek:

Po si oj paska then ai se:
Ka thene Muhammedi alejhi selam: Ne kete bote ka vetem dy gjera te bukura, ato jan Femrat dhe Lulet!

Shko pyete mos i ka then keto fjale gjate ekstazes me femrat ne haremin e vet.

Hajt tash bani bithen prej ketu se nuk e kam hap ket tem te ma spjegoni ju me shprehje te para 1400 viteve.
Ncncncn ēfar sjellje jo njerezore,

A thash diēka te keqe? A te ofendova diēka?

Nuk pash diku ne teme se esht e ndaluar per mua te shkruaj.

Mbeteni te pershendetur nga nje njeri i deshpruar...

Sy_kaltra
11-11-06, 12:23
ncncncnc:eek: :rolleyes:

Me vie keq kur has ne postime ofenduese si ato te Pilati,, :redface:

Me postimet e Pilati-t nenkuptoj se : Egzistokan krijesa te tilla Qe nuk e duan veten e tyre duke pas parasyesh se prej asaj femre Pilati Lindi u ushqye dhe Fitoj diturin per te shkruar ( dhe sot e quan ate djall )..

Bota pa Femren do te ishte Shkretir pa lule ...

Zgjeroje zemren dhe nuhat eren e asaj lule qe do te futet edhe ne enderr :tongue:

Albanian eX|PerT
11-11-06, 20:07
Pirdhnu prej ketu o mjerake e mos flliqni temen
Ne kete forum kishte disa anetar dhe anetare te mrekullueshme, mirepo njerez si lloji i ketij shokut eshte e mundur te shkaktoj nje antipati per forumin. Mos u bu shume njeri i pakulturuar, rrespekto mendimin e ēdo njeriut. Une jam i ri ne kete forum dhe nuk kam aq kohe qe te mirrem me ty sepse s'paske si dukesh aspak dituri.Nga Ebu Ja'la Sheddadibn Eusi, radijall-llahu anhu, trasmetohet se i Derguari i All-llahut, sal-lall-llahu alejhi ue sel-lem, ka thene:
"Vertet All-llahue ka bere obligim miresjelljen ndaj cdo gjeje: Kur te mbytni ( p.sh. armikun ), mbyteni ne menyren me te mire; kur te therni, therni ne menyren me te mire; mprehni thikat qe t'ia lehtesoni sakrifices tuaj. "

(muslimi)

A mund te ket mbytje te mir?:eek: :eek: :eek:
Per kete thenie pyete ndonje teolog sepse vetem ata mund te te japin pergjigje efikase, mirepo une morra pjese ne kete diskutim dhe po jap nje mendim timin rreth asaj thenie me ato mundesi qe i kam.


Mbyteni armikun ne menyren me te lehte, mos e terrorizoni. Eshte normale te mbytet armiku mizor i cili meriton nje vdekje ne lufte. Sikur ne qe kishim luftat tona ne Shqiperine Etnike dhe mbytnim armikun tone mirepo nuk e kemi tepruar sikur armiku qe e teproji. Shpresoj qe e kuptove qe ka mbytje te ligjshme. Ma thuaj, a nuk e meritonte mbytje Sllobodan Millosheviēi? Ma thuaj, a nuk e meritonte vdekjen Hitleri? D.m.th. keta e meritojne vdekjen, sepse kane qene te keqinj dhe iu kane bere dem tere shoqerise. E kjo fjale e Profetit, tregon qe edhe ndaj armikut nuk duhet te jemi shume te rrept. Mua me befasoi fjala e Profetit perplot me urtesi.

Therrni kafshet kur ti mprehni thikat mire! Shiko i nderuar sa mire ka keshilluar Profeti. Ti i nderuar, asnjehere nuk ke ngrene mish te pules, apo te gjelit, apo te lopės? Bile, ai mish qe ti e ha prehet neper mishtore ne menyre sa me mizore duke i futur kafshet e mjera me pakontrolle duke ua hequr kokat sikur tiranet. Ndersa Profeti ketu meson qe duhet te mprehet thika mire qe kafsha mos ta ndije shume dhimbjen. Kete thenie duhet ta marrim per sllogan/moto keta nderkombetaret qe hapin ēdo dite shoqata per te drejtat e kafsheve. Shpresoj se isha i qarte.Ia kalofshi sa me mire te gjithe, dhe ju keshilloje te mos shaktoni perēarje ne forum, mirepo behun shkaktar te shtimit te dashuris dhe rrespektit te ndersjellte ne mes anetareve.

Me nderime shoku juaj:
Albanian eX|PerT

ps|Sy_Kaltra keshtu eshte me ata persona qe nuk e din vleren e femres, per kete shak edhe e injorojne kete krijes te bukur te Zotit.

Sy_kaltra
20-05-07, 20:12
Femrat jan ėngjėllusha .

sherri
20-05-07, 21:35
Njerzit jan Engjuj-fryma mes njerzimit e ka kriju Zotin........

luckyman
23-05-07, 23:41
Femrat jan ėngjėllusha .Djallé,me brina bile......:biggrin:

rilinda
24-05-07, 03:24
"Femra ėshtė gjithēka: zemra, bile edhe koka."
Uajldi

"Askush s'flet ashtu si gruaja, gjėra njėkohėsisht tė ēiltėrta dhe tė thella.
Fija e flokut tė njė gruaje ka mė shumė fuqi se gjashtė kuaj."
Mariaku

"Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr to, nuk i njohin fare."
De Goli

"Kur ėshtė fjala pėr femra, gjėja mė e rrezikshme ėshtė se s'mund tė jetohet me to, por as pa ato."
Montenji

"Ai qė nuk beson nė femrėn e vet tė vėrtetė, kėtė e bėn nga dyfytyrėsia."
Brezhina

"Femrat dhe gotat gjithnjė janė nė rrezik."
Lespinase

"Vetėm e fakti se gruaja ma zgjati dorėn ėshtė epokė nė jetėn time."
Rilke

"Sikur gratė tė dinin sa ankohemi pėr to, shumė mė herėt do tė na braktisnin."
Runi

"Nė qoftė se sėpata nuk pret, mund tė farkohet, por nė qoftė se gruaja nuk do, asgjė nuk tė ndihmon."
Zilahu

Sy_kaltra
26-05-07, 13:32
Djallé,me brina bile......:biggrin:

E pate fjalen per Meshkujt ?:biggrin:

Paradox_13
27-05-07, 23:30
Dreq apo engjull eshte femra..???
Ajo krijes qe krijon duke u bere nane,ajo qe rrit dhe edukon femi me nje durim shembullor,ajo qe lidhe plage shtati dhe zemre,ajo qe eshte burim i pashterrur ngushellimi,dashurije e dhembjeje qenka dreq..??
Do te ishte mire qe te ishte dreq kundrej disave,pore nuk eshte se....se natyra e ka kriju engjull dhe nuk munde te jet tjeter...

Shqiptare
05-07-07, 18:32
Ajo eshte njeri si gjithe qeniet njerezore. Mos e perzieni realitetin me mitet! :biggrin:

luan_i
06-07-07, 12:10
Femra ėshtė engjull pas sė cilit vrapojnė edhe djajtė!

Preshevar
06-07-07, 18:23
"Parajsa eshte nen kembet e nenes" http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

LABI
12-07-07, 18:37
Femrat jane engjuj te nates . (dark angels) :biggrin:

luan_i
12-07-07, 18:55
Femrat janë drita e syrit!

rilinda
18-07-07, 13:51
Femra janė engjuj.
Gjithmonė mundohemi t'ju mbrojmė po fatėkeqėsisht [/URL][URL="http://www.speedyshare.com/825538757.html"]burrat nuk i kuptojnė gratė (http://www.speedyshare.com/825538757.html)

XheBraiLi
18-07-07, 14:28
spajtohem me kete thenjen
femrat jan motivi pse ne jetojme...
Nga femra kam dal vet prandaj skam fuqi me thon djall se atehere kisha me kon djal i djallit

rilinda
18-07-07, 15:11
spajtohem me kete thenjen
femrat jan motivi pse ne jetojme...
Nga femra kam dal vet prandaj skam fuqi me thon djall se atehere kisha me kon djal i djallit

hmmm.... qysh ja ke qėllu :biggrin:

SANTANA-29
18-07-07, 15:22
Te femra gjithqka eshte zemer bile dhe koka,,,,,,,,,,,,,,,,,

XheBraiLi
18-07-07, 15:41
hmmm.... qysh ja ke qėllu :biggrin:


qa me bo kajhere ja qelloj edhe uneee

aLbAnIa_gIrl
18-07-07, 23:07
Te femra gjithqka eshte zemer bile dhe koka,,,,,,,,,,,,,,,,,
ncukkkkkkk sjam dakort :P

Nje femer e dashuruar eshte me e zgjuar se burri me mendjemprehte :)ka thene xhaxhi Balzaku :) lolzz

Kavaleri
16-08-07, 23:59
Shume njerez jane munduar ta kuptojne makinerine e sistemit mendor te femrave,por shumica prej tyre hoqen dore e na mbeten fjalet e tyre,siq thote nje fjale popullorese ato linden tre dite para djallit.
Duket se diqka duhet ti kene bere femrat meshkujve kur jane shkruar gjithe ata rreshta per natyren e tyre.Mjafton vetem te shikohet leksioni i aforizmave dhe vendin me te madh ne to padyshim se do ta zene femrat.

A n`qaf i paqsha edhe nese jan djall, i perballohem me engjullsishten hahah..
Qfar djalli be po qfar bakrraqi, kjo ju ka mbet si lloj komplimenti.
A dreq qenke, blla blla qisi diqka.
Me nise qka thojn populli yhyyyyyyy, aj nje kroat poet i ka then nanes te vete, nena ime te gjitha femrat jan lavire e me fal nan por edhe ti je femer.

Krejt qato femra qka jan djall- let me paraqiten ne strokullin tim ne PM.
Ju mire pret engjulli hahah, ose melaqi a qysh doni thuni.

Arb
17-08-07, 00:54
Shume njerez jane munduar ta kuptojne makinerine e sistemit mendor te femrave,por shumica prej tyre hoqen dore e na mbeten fjalet e tyre,siq thote nje fjale popullorese ato linden tre dite para djallit.
Duket se diqka duhet ti kene bere femrat meshkujve kur jane shkruar gjithe ata rreshta per natyren e tyre.Mjafton vetem te shikohet leksioni i aforizmave dhe vendin me te madh ne to padyshim se do ta zene femrat.

O burre i dheut!

Je rrxu pej dardhe a?

Ma-Origano
08-12-07, 11:33
po mir e ke artisti jan krijesat me te bukura por faqezeza hahahah :P

rilinda
15-12-07, 17:39
po mir e ke artisti jan krijesat me te bukura por faqezeza hahahah :P

Pseeeeee...? :rolleyes:

Sy_kaltra
15-12-07, 18:09
Femra eshte krijesa me e bukur ne bote .

Cia-Ferizaj
18-12-07, 01:22
ahahahhaha e kan shti dreqin ne shishe ma......merre me mend cfar aftesi kan femrat

LaCoStA
05-01-08, 03:02
valla boll jam tu tut..........qkas bani ju
Po tetesh , a po ki qef hahaha

Bash djall jo , veq qaty afer dikun ....

BE LK
05-01-08, 11:45
Femrat nuk jane si djalli por ama djallin e fusin ne shishe !!!

jadore
05-01-08, 13:07
Femrat nuk jane si djalli por ama djallin e fusin ne shishe !!!


a mundsh Be-lk, te na japesh shembuj konkret qe te bindemi per kete konkludimin tuaj ..!!

lyra2
05-01-08, 13:10
a mundsh Be-lk, te na japesh shembuj konkret qe te bindemi per kete konkludimin tuaj ..!!
..po moj jador ,por me shpejt dhe shpesh po del ai "djall" nga shishja nuk po rri shume ne shishe
ahahhahha

LOJETARI
05-01-08, 13:21
a mundsh Be-lk, te na japesh shembuj konkret qe te bindemi per kete konkludimin tuaj ..!!

Femra thuhet se e ka mashtruar edhe djallin me "intelegjencėn "e saj , dhe e ka futė prapė nė shishe ,i ka mbyllė kapakun dhe prej asaj dite mashkulli i ka frikėn femrės e jo dreqit ,hahahhahahaaa......................

jadore
05-01-08, 13:24
Femra thuhet se e ka mashtruar edhe djallin me "intelegjencėn "e saj , dhe e ka futė prapė nė shishe ,i ka mbyllė kapakun dhe prej asaj dite mashkulli i ka frikėn femrės e jo dreqit ,hahahhahahaaa......................

megjithate kjo eshte nje gojedhene mga mitollogjia imagjinare ...
dua fakte ..(hahaha) shembuj konkret nga perditesherija qe ju u bindet nga thenja e larteshenuar..!!!

LOJETARI
05-01-08, 13:26
megjithate kjo eshte nje gojedhene mga mitollogjia imagjinare ...
dua fakte ..(hahaha) shembuj konkret nga perditesherija qe ju u bindet nga thenja e larteshenuar..!!!

jo ,nuk kam fakte ,se po tutna me fol.....:tongue:

jadore
05-01-08, 13:31
jo ,nuk kam fakte ,se po tutna me fol.....:tongue:

mos lojtare, mendohu me mire ..!!
jo per tjeter ,por atehere del qe gjithe unioni vllazeror i gjinis tende jetojne jete paranoike nga nje taban imagjinare ..

hhaha, eureka ..!!! ky duhet te jete qelsi pse ka kaq kunderthenje paragjykuese mes gjinore .. pra paranoja fajet ...

Elina
05-01-08, 13:33
..po moj jador ,por me shpejt dhe shpesh po del ai "djall" nga shishja nuk po rri shume ne shishe
ahahhahha


Shuj moj pa ves rri se tybe ai "DIALLI" e din vendin ku e ka,,,del prej shishes per nje kohe te shkurter po kthehet apet... E din ai ku e ka vendin ...:biggrin:
Po me jet merak me e dite a e ka prej tutes se gruas a ndashta i pelqen me ndejte aty ?!:biggrin: :biggrin:

LOJETARI
05-01-08, 13:38
mos lojtare, mendohu me mire ..!!
jo per tjeter ,por atehere del qe gjithe unioni vllazeror i gjinis tende jetojne jete paranoike nga nje taban imagjinare ..

hhaha, eureka ..!!! ky duhet te jete qelsi pse ka kaq kunderthenje paragjykuese mes gjinore .. pra paranoja fajet ...

Ndoshta dikur ka qenė ndryshe , por tė paktėn tani duket se ke tė drejt me kėtė supozimin tėnd .Si tė duash ngjitja emrin ,nė dash paranojė ,nė dash mbrapanoj ,qė tė dyjat e kanė si burim mjegullėn qė ėshtė dalė prej shishes !......

lyra2
05-01-08, 14:06
Shuj moj pa ves rri se tybe ai "DIALLI" e din vendin ku e ka,,,del prej shishes per nje kohe te shkurter po kthehet apet... E din ai ku e ka vendin ...:biggrin:
Po me jet merak me e dite a e ka prej tutes se gruas a ndashta i pelqen me ndejte aty ?!:biggrin: :biggrin:
..kur ta shtish ti "djallin" ne shishe ,mbylle mire e mire bile mos le te dale :)

..jo moj i pelqen,prej tutes nuk e ka ahhahah

Elina
05-01-08, 14:13
..kur ta shtish ti "djallin" ne shishe ,mbylle mire e mire bile mos le te dale :)

..jo moj i pelqen,prej tutes nuk e ka ahhahah


Lyra nuk e di cka me thene ne kete drejtim,,,me duhet me i pyet do para meje qe e kan fute dreqin ne shishe se tybe hiq fort nuk ja di rendin... Ma zi tutna qe po hy me te ne shishe e po mbetem edhe une aty se :biggrin:

Dilaver
05-01-08, 15:14
Rrėnjet psikologjike tė paragjykimeve pėr seksin mė tė ndieshėm i gjejmė nė mitologji, gojėdhėna e fjalė tė urta popullore.
Parafytyrimi tė cilin e ofrojnė fjalėt e urta popullore tregojnė se gruaja ėshtė djallė, e pafrenuar, e keqe, dinake, e marrė, e pabesė etj.
Nė kulturėn patriarkale me shekuj ka mbreteruar qėndrim negativ pėr femra.
”Gruaja ėshtė e keqe, hakmarrėse”.
”Jo vetėm se ėshtė e keqe por ajo ėshtė nė njifar mėnyre burim i tė gjitha tė kqijave”.
”Tė gjitha tė kqijat kanė ardhė nga gruaja” .
”Nga gruaja e keqe, nuk ka tė keqe mė tė madhe nė botė”.
”Gjarpnusha e gruaja janė e njejta gjė”.
Krahasimi i gruas me gjarpnushėn ėshtė edhe njė ”dėshmi” qė gruaja ėshtė e lidhur me botėn djallėzore, sepse edhe gjarpnusha ėshtė simbol e gjindet nė komplot me atė botė.

”Gruaja ėshtė djall mė i madh se edhe vet djalli”.
Kėtu arrin kulminacioni i paraqitjes negative tė gruas.
”Mos i beso gruas sė ndryshon si hėna”.
Edhe ky krahasim i gruas me hėnen sugjeron nė njifar mėnyre ”lidhjen” me atė Øqė ėshtė satanike.

”Mos i beso gruas as kur ėshtė e vdekur”.

Nė gojėdhėnat popullore fotografia e gruas kryesisht ėshtė me ngjyra tė erreta. E vetmja pikė pozitive ėshtė paraqitja e gruas si nėnė.
Pasqyrimi mė i papėrshtatshėm apo mė i errėt ėshtė prezentimi i gruas si bashkėshorte: “Atė ēka djalli nuk arrin, gruaja e keqe ia mundėson”
Fjalėt e urta popullore sugjerojnė qė me gra duhet me qen i ashpėr, i kujdeshėm, duke pas parasysh se janė dinake, djallėzore, tradhtare etj. Posaqerisht duhet pas kujdes me gra tė bukura.

LOJETARI
05-01-08, 15:28
”Gruaja ėshtė e keqe, hakmarrėse”.
”Jo vetėm se ėshtė e keqe por ajo ėshtė nė njifar mėnyre burim i tė gjitha tė kqijave”.
”Tė gjitha tė kqijat kanė ardhė nga gruaja” .
”Nga gruaja e keqe, nuk ka tė keqe mė tė madhe nė botė”.
”Gjarpnusha e gruaja janė e njejta gjė”.

”Gruaja ėshtė djall mė i madh se edhe vet djalli”.
Kėtu arrin kulminacioni i paraqitjes negative tė gruas.
”Mos i beso gruas sė ndryshon si hėna”.
”Mos i beso gruas as kur ėshtė e vdekur”.

.

Do tė ishte interesant tė lexojmė diēka nga Dilaveri pa thonjėza ,lidhur me temėn???

LABI
05-01-08, 15:56
Sikurse e ceku Psikologu , mendimet (opinionet) , theniet qe mundohen ta pasqyrojne , paraqesin femren si dicka e lige , e manget , e erret , e papastert , irracionale , inferiore ...etj. Burojne nga mendimet - paragjykuese - te cilat per nje kohe te gjate jane kultivuare nene dominimin e mendesise maskuliste - patriarkale ; e qe per pasoje , perfundime kane - krijimin e nje vetedije stereotipizuese ( mendim i pergjithesuar ne masa ) ... qe per pasoje kane diskriminimin ne baza seksi -( sekzimin )


Ja nje stereotip seksist - tipik qe e hasim ne mendesine (me apo pavetedije) tek nje pjese e madhe e botes mashkullore , ndoshta dhe keni pasur rastin ta degjoni gajte jetes - ne fjalororin e atyre "BURRAVE" qe shesin "burrni" prane grave ... duke i NENQMUAR dhe FYER.

Duke knaqur egon dhe veterespektin me fyerje dhe gjera te ulta ndaj gruas - me te cilen e kalon jeten ,ndaj nenes se femijeve te vete , ndaj asaj qe i ofron ushqimin , e shume te mira te tjera , te cilat ja kthene me mos mirenohje ....

A KA SHPI PA NEVOJTORE (banjo)... S'KA ... NJE ASHTU S'KA DHE SHPI PA GRU , GRUAJA DHE NEVOJTORJA JANE TE BARAZNDOTURA ... PASI QE NE TO BEHEN TE GJITHA LARJET DHE SHPERLARJET ..

Gruaja eshte nje e keqe e domosdoshme (per burrin )

etj
etj ..

jadore
05-01-08, 16:10
nejse de,
.. edhe ju sikurse une me shembujt qe sollet japet te kuptoje qe e gjitha ishte nje paranoje kolektive e gjinise tjeter .
gjithmone e pazberthyera , enigma eshte e frigeshme , kjo duhet te jete percjellur nga gjeneratat ne gjenerata prej mitollogjise e deri ne sot, asgje tjeter veqse justifikim nga mosafesija e tyre mendore..

Murgesha
05-01-08, 16:22
Femra thuhet se e ka mashtruar edhe djallin me "intelegjencėn "e saj , dhe e ka futė prapė nė shishe ,i ka mbyllė kapakun dhe prej asaj dite mashkulli i ka frikėn femrės e jo dreqit ,hahahhahahaaa......................

Po edhe keni tė drejtė tė ju frigoheni "intelexhencės" sė femrės.
Thuhet qė mashkullit ju dashtėn 40 vite pėr ta bind dreqin tė hyj nė shishe.
Femra dreqin e nxorri dhe e futi prap mbrenda pėr 5 minuta.
Rrini urtė ju mashkullimi. Nuk e keni ju intelexhencėn e dreqit e juve mė leht ju fut e ju nxjerr ku tė ja dojė qefi hahahahahahahahahahaahha

Dilaver
05-01-08, 16:31
jo ,nuk kam fakte ,se po tutna me fol.....:tongue:

Ishte ky meszh qė mė nxiti tė shkruaj nė kėtė temė, thash vet me veti; po ēfar burri ėshtė ky qė tutet me fol?
E shkrova pa thonjėza por u tuta me postu ashtu, pastaj e ndrrova pllakėn, ja pėrmbledha thonjėza.
Vetėm privat mund tė shkruaj sė pėrndryshe po tutna me fol.

LABI
05-01-08, 16:32
Po edhe keni tė drejtė tė ju frigoheni "intelexhencės" sė femrės.
Thuhet qė mashkullit ju dashtėn 40 vite pėr ta bind dreqin tė hyj nė shishe.
Femra dreqin e nxorri dhe e futi prap mbrenda pėr 5 minuta.
Rrini urtė ju mashkullimi. Nuk e keni ju intelexhencėn e dreqit e juve mė leht ju fut e ju nxjerr ku tė ja dojė qefi hahahahahahahahahahaahha


Tani po e teproni breee :biggrin: ... Edhe pse te shumten e rasteve disa mashkuj qe s'mund t'i perballojne epshit ( ta kontrollojne ) , devijojne nga parimet e veta , per t'i qfryre epshet ....bijne pre e manipulimit te femres me seks ... POR, ka perjashtime me siguri.

Intelegjenca eshte e barazvefshme ... Nje u pranoj femrave , jane me ambicioze , dhe me te perkushtuara ... Mirepo , nuk do te thote kjo qe parakupton dhe me intelegjente ...:tongue:

uliksi31
05-01-08, 16:57
Ishte ky meszh qė mė nxiti tė shkruaj nė kėtė temė, thash vet me veti; po ēfar burri ėshtė ky qė tutet me fol?
E shkrova pa thonjėza por u tuta me postu ashtu, pastaj e ndrrova pllakėn, ja pėrmbledha thonjėza.
Vetėm privat mund tė shkruaj sė pėrndryshe po tutna me fol.

More ti na shpetove me kete iden e thonjzave, prej tash e tutje pot cfryhna por me thonjza.:biggrin:

BE LK
05-01-08, 22:49
a mundsh Be-lk, te na japesh shembuj konkret qe te bindemi per kete konkludimin tuaj ..!!
Ne katunaret spo dime me dhene shum shembuj per femrat tek femrat. por po flasim keshtu si badihava!!!

BE LK

BE LK
05-01-08, 22:53
Ishte ky meszh qė mė nxiti tė shkruaj nė kėtė temė, thash vet me veti; po ēfar burri ėshtė ky qė tutet me fol?
E shkrova pa thonjėza por u tuta me postu ashtu, pastaj e ndrrova pllakėn, ja pėrmbledha thonjėza.
Vetėm privat mund tė shkruaj sė pėrndryshe po tutna me fol.
Jo po fol po te duash.................................hahhaahhahah a

emine
20-03-08, 14:15
Sa e tmerrshme cfare thuhet per femren ...

Shnet paqit....

Antika
20-03-11, 23:59
Lyra nuk e di cka me thene ne kete drejtim,,,me duhet me i pyet do para meje qe e kan fute dreqin ne shishe se tybe hiq fort nuk ja di rendin... Ma zi tutna qe po hy me te ne shishe e po mbetem edhe une aty se :biggrin:hahahaha ma mire mos hi pra!

Jana
21-03-11, 00:00
...poooooooooooooo....

Hajra
21-03-11, 00:15
...ne kete aspekt jane te barabart me mashullin hahahah....

Skyfter
21-03-11, 09:16
Mendimi im eshte JO, zemra e nje femre eshte me e madhe se bota edhe pse ka rrahje lepuri dhe instinkte dhelpre(pak hajgare, luaneshe):tongue:, kurse nese godasin nganjeher i kan shpullat e buta :confused:

drinibardhe
21-03-11, 09:18
ne fakt femrat jane djall dhe te them te verteten keta te fundit me djallzuan edhe mua ...ahahahhaha

roadrunner
21-03-11, 10:33
naj qitet zonin e zi hahahaha

Murgesha
21-03-11, 12:19
naj qitet zonin e zi hahahaha

Valla ma shum vedit, po i qesin za!

Gjyna po me vjen prej tyne qe tan jeten duhet jetu me nje dreq :biggrin:

roadrunner
21-03-11, 12:54
po gjynah hala spo dijn qysh me na definu ingratit jan ra ne hall te madh hahahahaValla ma shum vedit, po i qesin za!

Gjyna po me vjen prej tyne qe tan jeten duhet jetu me nje dreq :biggrin:

AliSia
21-03-11, 23:04
Femra eshte krijesa me e bukur ne bote .
Pajtohem me kete mendim.!:smile: .....

emine
21-03-11, 23:31
Nese nje femer te ka mbajt 9 muaj ne barkun e saj,ka ndi te rrahurat e zemres sate,te ka ushqy me gjakun e saj,pastai te ka mbrojt ,rrit dhe falur dashuri,si mund dikush te merr guxim dhe ti drejtohet nje qenie njerzore djall,athua lindem gjith ne nga djajet,

Kaqanikasja
22-03-11, 08:20
Femrat jan ENGJUJ

sherri
22-03-11, 08:24
Nese nje femer te ka mbajt 9 muaj ne barkun e saj,ka ndi te rrahurat e zemres sate,te ka ushqy me gjakun e saj,pastai te ka mbrojt ,rrit dhe falur dashuri,si mund dikush te merr guxim dhe ti drejtohet nje qenie njerzore djall,athua lindem gjith ne nga djajet,
Mos ju shihe per t'madhe! se do i kan Nanat mashkuj!!:smile:.......... i ke vrejt cfar respekti kan per Nanat e veta!? sa her i shajn Nanen dikujt..eshte = si me.............t'veten.

thellenza
22-03-11, 15:15
TARAK


jazik te koft kohve te fundit me mashkuj hiq nuk po kumunikon veq me gjinin femrore :biggrin:Koheve te fundit ?? Prej se e di ky gjithemone veq me femra/ bija kumonikon - kryesisht:biggrin:.. ne ate menyren e vet :biggrin:! Mos me kon qeto bijat qesajde syt ketij qetu nuk ia sheh, e knej duhet me ju myt duhet knej andej, veq provokime i ka ato..:tongue::tongue:

roadrunner
22-03-11, 20:22
O ju pjell e dreqit jeni hahahaha....s'presim llafe t'mira :P...po a dini ju qe ne "dreq" jeni zhvillu, prej "dreqit" keni dal, per "dreq" keni me jetu e punu, e per "dreq" keni me vdek, dhe ne fund kur ta knojn tallkinin, kan me than oooo filan he biri i filan dreqkes...

Pilati
05-10-11, 01:42
A u bindet qe kjo bote eshte e mbushur me femra te djallezuara?

LaDy_Diaspora
05-10-11, 01:48
A u bindet qe kjo bote eshte e mbushur me femra te djallezuara?

E meshkujt janė engjujt tė zbritur n'tokė, apo?! :biggrin::biggrin::biggrin:

SANTANA-29
05-10-11, 01:52
E meshkujt janė engjujt tė zbritur n'tokė, apo?! :biggrin::biggrin::biggrin:


Une jam binde se femrat jane engjuj te lyar me Diamant--:smile:..

OOOOOOOOOOOOO Keksi jan krejt,,---:wink:

LaDy_Diaspora
05-10-11, 01:58
Une jam binde se femrat jane engjuj te lyar me Diamant--:smile:..

OOOOOOOOOOOOO Keksi jan krejt,,---:wink:

Gurabija more, gurabija! :wink:

SANTANA-29
05-10-11, 02:01
Gurabija more, gurabija! :wink:

OOOOOO Gurabija me qokollad,,te mbushne,,:wink:

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:03
OOOOOO Gurabija me qokollad,,te mbushne,,:wink:

Krejtė po m'duket qė t'u paska ba pranėverė ty, edhe pse vjeshta po fillon.
Kadale djalė, se t'paska rrokė dashnia deri n'vesh...full krejtė, high definition! :tongue:

Pilati
05-10-11, 02:06
E meshkujt janė engjujt tė zbritur n'tokė, apo?! :biggrin::biggrin::biggrin:

Ate thuana ti, nuk e kam hap ket tem per meshkuj!

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:09
Ate thuana ti, nuk e kam hap ket tem per meshkuj!

E kam shkruar tė fjalėt filozofike:
Njė engjull me dy fytyra vret shumė mė shumė se njė djall!


Kėshtu qė kisha thėnė, po po, meshkujt janė engjuj... :tongue:

Pilati
05-10-11, 02:09
E kam shkruar tė fjalėt filozofike:
Njė engjull me dy fytyra vret shumė mė shumė se njė djall!


Kėshtu qė kisha thėnė, po po, meshkujt janė engjuj... :tongue:


Ateher cka po mbeteni ju femrat?

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:11
Ateher cka po mbeteni ju femrat?


Mbretėresha e robėresha! Mjafton?! :wink:

Pilati
05-10-11, 02:18
Mbretėresha e robėresha! Mjafton?! :wink:

Mbase ju granimi jeni roberesha te mendimit per te mbreteruar!

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:26
Mbase ju granimi jeni roberesha te mendimit per te mbreteruar!


Njė fjalė e urtė thotė:
Aftėsia apo mjeshtria mė e madhe e femrės ėshtė qė ta bėjė mashkullin tė mendojė qė ai ėshtė udhėheqėsi i pamposhtur, pa e ditur se ajo udhėheqė atė...

(s'po di a e kam pėrkthy mirė, qė me kuptu thelbin e thėnies)

Pilati
05-10-11, 02:31
Njė fjalė e urtė thotė:
Aftėsia apo mjeshtria mė e madhe e femrės ėshtė qė ta bėjė mashkullin tė mendojė qė ai ėshtė udhėheqėsi i pamposhtur, pa e ditur se ajo udhėheqė atė...

(s'po di a e kam pėrkthy mirė, qė me kuptu thelbin e thėnies)


Ndersa aftesia me e madhe e mashkullit eshte kur e ben nje femer te besoj se ajo eshte e vetmja krijese ne bote dhe se per te nuk ekziston qenie me e bukur e me pushtetdhense per ndjenjat e tij.

Shaka pak, por kot nuk kan thene:

Burri eshte koka e gruaja qafa!

Gruaja ime ka po don po ma kthen koken :wink:

LaDy_Diaspora
05-10-11, 02:38
Ndersa aftesia me e madhe e mashkullit eshte kur e ben nje femer te besoj se ajo eshte e vetmja krijese ne bote dhe se per te nuk ekziston qenie me e bukur e me pushtetdhense per ndjenjat e tij.

Shaka pak, por kot nuk kan thene:

Burri eshte koka e gruaja qafa!

Gruaja ime ka po don po ma kthen koken :wink:

Eh pra, nė fund u pajtove me mua.
Jo s'ėshtė keq, se ne femrat i mendojmė e shqyrtojmė gjėrat mė gjatė e ju meshkujt jeni pak mė impulsiv, prandaj ne jemi qafa, e nuk u lėjmė tė gaboni.
Pėrderisa koka e qafa janė mirė, punėt s'janė keq, vetėm kujdes, se m'u ba m'u dredhė, ihaaaa, fortė dhemb. :wink:
Pak shaka edhe nga ana ime. Ika unė se gjumi erdhi kėsajde e s'dua ta lė tė ikė sėrish. Natėn dhe mirė u lexofshim prapė! :smile:

zanaa
08-11-12, 09:28
Femra nuk eshte djall,por e keqja e sej eshte qe nga femra lind edhe djalli....

AlbaSoft
08-11-12, 10:27
Paj tybe boll Zavrake jeni ew merre me mend edhe drecin n`shishe e keni shti.

tipi engjellor
08-11-12, 11:06
ja kalojn djegejes se cigares nganjehere....

zanaa
08-11-12, 15:46
Paj tybe boll Zavrake jeni ew merre me mend edhe drecin n`shishe e keni shti.
Paj e futem ne shishe pasi ishte mashkull dreqi,s'e po te ishte femer nuk do ja arrinim asesi...:biggrin:

Dardanesha
08-11-12, 18:57
Spo me pelqen menyra si eshte formulu pyetja, besoj se me fjaline "djall" ke mendu aftesine, dinakerine dhe zgjuarsine e femres e cila edhe djallin e ka fut ne shishe...

Pra nese qellimi i pyetjes eshte se a jane femrat me te shkathta, me mendjeprehta, me dinake, me te zgjuara,


Ps: Po e vertete eshte, te tilla jemi...femrat e perdorin trurin 80% edhe per me te voglen cikrrime ndersa meshkujt e perdorin trurin vetem 10% per "cikrrima"....

emine
08-11-12, 19:09
Engjull-JO
Djalle -JO

emine
08-11-12, 19:11
Paj tybe boll Zavrake jeni ew merre me mend edhe drecin n`shishe e keni shti.

Ani kallxom ti dicka rreth drecit,si dukej ne shishe,,,:rolleyes:

Oqeani
08-11-12, 20:14
Veshtire te i definosh !

Murgesha
08-11-12, 21:22
Djaj te medhej bile vetem brinat i kan mangut :biggrin:

Zero Cool
08-11-12, 21:31
Djaj te medhej bile vetem brinat i kan mangut :biggrin:

Jo tybeh, engjuj jan, mos na lasht Zoti pa to :biggrin:

Oqeani
08-11-12, 21:34
Djaj te medhej bile vetem brinat i kan mangut :biggrin:Kush te tha ?

Murgesha
08-11-12, 21:43
Kush te tha ?


Cka o ka te intereson ty se kush me tha? :biggrin:

ZC engjuj dhe djaj jemi ne femrat, dhe dijme me u gjet shum mir ne te dyja rastet :biggrin:

Oqeani
08-11-12, 21:48
Ani pa nervozė :)

Zero Cool
08-11-12, 21:52
Cka o ka te intereson ty se kush me tha? :biggrin:

ZC engjuj dhe djaj jemi ne femrat, dhe dijme me u gjet shum mir ne te dyja rastet :biggrin:

Cilat jane ato dy raste?

ps: jo jo femrat jane engjuj edhe pikė :wink:

Kalimero
08-11-12, 21:54
o vetumni mu be , u ju karzaj qi i kom shtate , ikni mare ju qa e kini viq njo , ikni ikni ikni be qaqe ,po qa dini ju be
hade vetumni :biggrin:

Murgesha
08-11-12, 21:55
Cilat jane ato dy raste?

ps: jo jo femrat jane engjuj edhe pikė :wink:

Kur rasti e don jemi engjuj, gjithashtu edhe ne rastet djallezore djaj bahemi, tybeistikfa se si engjuj na ka fal zoti ha,hahahaahahahahaha

Zero Cool
08-11-12, 22:08
Kur rasti e don jemi engjuj, gjithashtu edhe ne rastet djallezore djaj bahemi, tybeistikfa se si engjuj na ka fal zoti ha,hahahaahahahahaha

Unė kėmbngulė qė femfrat janė engjuj!

Jo pėr tjetėr por smund tė jenė ndryshe sepse kan prejardhjen nga brinjėt e mashkullit!

Murgesha
08-11-12, 22:18
Unė kėmbngulė qė femfrat janė engjuj!

Jo pėr tjetėr por smund tė jenė ndryshe sepse kan prejardhjen nga brinjėt e mashkullit!


Hmm kjo puna e brive te mashkullit si duket ben pjes te ato videot "Mashtrimi i madh" :biggrin:

Nuk me kujtohet saktesisht por po e tregoj aq sa e mbaj mend.

Nje dit Eva (Hava) po shetiste neper kopshtin e Edenit, ama ish merzit e ish ba me plas.

Zoti kuptoi merzine e Eves dhe e thirri per ta dit se per cka eshte e merzitur aq shum.

Dhe ajo i tha.

I Lartmadherishem, nuk po kam me cka te argetohem, jam merzit edhe prej gjarperit e edhe prej majmunit asnjeri as tjetri spo me argetojn me, a kishe pas mundesi o i Lartmadherishem me ba nje krijes te llojit tim?

U mendua e u mendua Zoti dhe dikur i tha: Po do e bej burrin per ty, do te jet egoist e do e doje me se shumti veten ndersa ty do te mundoj e terrorrizoj tere jeten, do te te bej me qajt e me vuajt por edhe ne momente do te te bej te ndihesh e lumtur e te gezuar vetemse duhet te me premtosh nje gje.

E cka duhet te premtoj? - e pyeti Eva, Zotin

Me premto qe do ta besh te ndihet se ka ardh ne ket bot i pari sepse egoja e tij e semur nuk do ta pranoj kurr se ka ardh pas teje.

Dhe Eva i zgjati doren Zotit e i dha premtimin ashtu siq vetem femra - femres di ti premtoj. :smile:

Stuhi Rere
09-11-12, 10:06
Disa po disa jo

psh qitu jan krejt

Oltiana1
09-11-12, 11:28
Postimin , po e filloj me njė tregim ...

Ishte njė ēift i martuar , nusja bėnte gjithmonė tė kundėrtėn e asaj qė i thoshte burri . Ai punonte nė ara tėrė ditėn dhe kur nisej nė mėngjes pėr nė punė ... i thonte gjithmonė gruas sė vet " Tė lutem mė sill drekėn nė punė sot !" , por gruaja nuk e dėgjonte .Burri njė ditė vendosi tė i thotė gruas " Mos mė sill drekė sot , sepse nuk e dua ! " , por pasi gruaja bėnte gjithmonė tė kundėrtėn u nis me gjithė ushqim pėr tek vendi ku burri punonte . Burri e dinte kėtė gjė dhe vendosi disa barishte tek gryka e njė grope tė thellė aty afėr , qė ta mbulonte . Kur erdhi gruaja aty , burri e falendėroi dhe i tha tė kishte kujdes , tė mos shkonte afėr barishteve . Por , gruaja do bėnte tė kundėrtėn , prandaj shkoi tek barishtet dhe ra brenda nė gropė . Burri i saj donte t`i jepte njė mėsim me kėtė gjė , por jo t`i bėnte keq , pas pak hodhi njė litar qė ta nxirrte gruan nga gropa . Nuk dukej gjė se ēfarė kishte brenda , se ishte errėsirė dhe pas pak burri ndjen njė tėrheqėje tė lehtė tė litarit dhe nis ta ngrejė lart .

Hmmm , i kapur pas litarit nuk ishte gruaja , por djalli vet . I habitur aq shumė , burri e pyet djallin " Po ti ēfarė po bėn ?! " dhe ishte gati ta lėshonte litarin .
Djalli i pėrgjigjet " Do tė tė plotėsoj ēdo dėshirė qė tė kesh , tė lutem mos mė lėsho nė gropė ... se ajo qė ėshtė poshtė qenka mė keq se unė ":tongue:

Thjesht , ishte njė tregim . Unė nuk i besoj , por mos i besoni as ju ! :biggrin:

Tė gjitha femrat janė " Engjėllushe " , quhen tė djallėzuara pėr nga zgjuarsia , shkathtėsia ... sepse pėr shumė gjėra gjejnė zgjidhje edhe nė rastet mė tė vėshtira . :)

Dardanesha
09-11-12, 12:41
Postimin , po e filloj me njė tregim ...

Ishte njė ēift i martuar , nusja bėnte gjithmonė tė kundėrtėn e asaj qė i thoshte burri . Ai punonte nė ara tėrė ditėn dhe kur nisej nė mėngjes pėr nė punė ... i thonte gjithmonė gruas sė vet " Tė lutem mė sill drekėn nė punė sot !" , por gruaja nuk e dėgjonte .Burri njė ditė vendosi tė i thotė gruas " Mos mė sill drekė sot , sepse nuk e dua ! " , por pasi gruaja bėnte gjithmonė tė kundėrtėn u nis me gjithė ushqim pėr tek vendi ku burri punonte . Burri e dinte kėtė gjė dhe vendosi disa barishte tek gryka e njė grope tė thellė aty afėr , qė ta mbulonte . Kur erdhi gruaja aty , burri e falendėroi dhe i tha tė kishte kujdes , tė mos shkonte afėr barishteve . Por , gruaja do bėnte tė kundėrtėn , prandaj shkoi tek barishtet dhe ra brenda nė gropė . Burri i saj donte t`i jepte njė mėsim me kėtė gjė , por jo t`i bėnte keq , pas pak hodhi njė litar qė ta nxirrte gruan nga gropa . Nuk dukej gjė se ēfarė kishte brenda , se ishte errėsirė dhe pas pak burri ndjen njė tėrheqėje tė lehtė tė litarit dhe nis ta ngrejė lart .

Hmmm , i kapur pas litarit nuk ishte gruaja , por djalli vet . I habitur aq shumė , burri e pyet djallin " Po ti ēfarė po bėn ?! " dhe ishte gati ta lėshonte litarin .
Djalli i pėrgjigjet " Do tė tė plotėsoj ēdo dėshirė qė tė kesh , tė lutem mos mė lėsho nė gropė ... se ajo qė ėshtė poshtė qenka mė keq se unė ":tongue:

Thjesht , ishte njė tregim . Unė nuk i besoj , por mos i besoni as ju ! :biggrin:

Tė gjitha femrat janė " Engjėllushe " , quhen tė djallėzuara pėr nga zgjuarsia , shkathtėsia ... sepse pėr shumė gjėra gjejnė zgjidhje edhe nė rastet mė tė vėshtira . :)
Oltiana qe shembull konkret ti je melaqe :smile:, gjynah eshte edhe me i shku dikujt mendja me te krahasu me djallin :rolleyes:

Lona
09-11-12, 12:45
Asnjehere nuk pajtohem me kete mendim nuk jemi Djall...por jemi engjuje..ashtu sic na ka krijuar Zoti i Madheruar ..:rolleyes:

Zero Cool
09-11-12, 13:06
Asnjehere nuk pajtohem me kete mendim nuk jemi Djall...por jemi engjuje..ashtu sic na ka krijuar Zoti i Madheruar ..:rolleyes:

E vertete: femrat jane engjuj !


Sipas historise fetare Djalli nuk iu perkul Adamit/Ademit dhe me kete veper ai fyeu Zotin dhe gjithe punen e tij. Per kete veper Zoti e largoi nga mbreteria e tij dhe bashke me te, te gjithe ata qe e perkrahen. Ai vendosi roja ane e mbane mbreterise ne rast se Djalli kthehej me mendje te keqe.

Por.
Djalli ka qene nje engjell. Nje prej engjejve me te larte te mbreterise. Fuqite e tij ishin te medha po ashtu edhe posti qe ai mbante. Nje dite ai zbulon dicka rreth Zotit dhe krijimeve te tij. Me kete ai nuk ra dakort madje edhe kundershtoi. Keta pakenaqesi e shfaqi edhe haptazi, por ky ishte nje gabim i madh. Menjehere u kundershtua me force dhe madje iu hoq edhe posti. Vetem se shfaqi pakenaqesine e tij ndaj drejtuesit te gjithesise. Ata qe u treguan sy hapte dhe qe nuk paten frike e mbeshteten Djallin madje edhe bene nje revolte kur ai u shkarkua nga posti. E gjitha kjo ishte shume per Zotin. Ai pa se situata po i dilte nga duart dhe se shume shpejte te gjithe do te rebeloheshin. Keshtu Zoti mori vendimin se Djalli dhe ndjekesit e tij(rebelet) qe ishin kunder mbreterise duhet te denoheshin. Nje mbledhje u mbajt ku Zoti kerkoi qe Djalli te largohej menjehere, dhe qe te ishte i sigurt qe nuk do te kishte me revolta deboi edhe rebelet e tjere. Ata u debuan dhe u mallkuan ne perjetesi, sepse jane te pavdekshem. Inati i tyre dhe revolta shpertheu si mine me sahat, por ishte teper vone. Ata u debuan. Keshtu gjeten si vendbanim te pershtatshem Token dhe u vendosen aty, duke pritur qe nje dite te marin vendin qe u takon. Per te mos patur nje kundersulm, Zoti mbajti nje takim sekret me Djallin. Ne kete takim u vendos qe Toka te ishte nen sundimin e Djallit dhe qielli nen sundimin e Zotit. Ne kete menyre u vendos nje “paqe” midis te dyjave paleve. Qe ate dite Djalli shtrin pushtetin e tij edhe me tej, duke hyre ne zemrat e njerezve dhe duke i shtyre ata qe te dalin kundrejt Zotit. Ne kete menyre Djalli mban premtimin e dhene qe nuk do te bente nje lufte. Dhe lufta vazhdon, por pa shkelur premtimin e dhene. Ai e mban fjalen, por ne pakt nuk u permend gje qe ndalohej lufta me njerez.

Persa i perket pamjes se Djallit: Ai ishte nje engjell si gjithe te tjeret por me nje bukuri qe nuk e kishin te tjeret. Edhe kur u debua ai mbajti te njejten pamje.

Koincidon me bukurine e femres :biggrin:

Alima
09-11-12, 14:31
...


Eh kshtu o puna :

... pasi po tregojme tregime qe edhe une nje ,ama ky eshte i vertete .. do perpiqem ne maximum te jeme sa me e koncentruar qe te mos harroj ku mbeta .. dhe njeherit te mos e nderlidhi fetarisht tregimin !


Bismilah,

Nje sehabe (shoke i te derguarit tone Muhamedit alejhi selam =Sehabe= Shok )... ne tehir dekes ( dmth duke dhene shpirt =ne ēastet e fundit te jetes) ... te gjithe perrreth tij dhe assesi s'po mundet me e thene shahadetin ( pra la ilahe il Allah Muahmedun rresulAllah= shahadeti )... bre andej bre kendej ... dikush thote thirreni te derguarin se diēka nuk eshte ne rregull ... me shpejtesi vije Muhamedi alejhi selam dhe pyet a di kush ndonje mekat te madhe qe ka bere gjate jetes? ... thojne jo ja rresulAllah vetem se gjithemon e ka vu gruan para nene .( jo kshtu kur kane ec a diēka po ,ēka kesh tuj thon ...poh, e ka ngu grun gjithe ma shume se nanen ...e ai gruja e dini ju burrnimi qysh ju mson e ēka ju mson , mos t 'qelna une tash me ju kallxu holl e per pe ..) edhe thote Muhamedi alejhi selam , thirreni shpejt nanen e tij te ja ban hallall se do mbaroj ne zjarre ky ... mezi vjen ajo (pra nana e Sehabes , sehabe dmth shok i Muhamedit alejhi selam ,se nuk po e di a ju tregova ) .. edhe e hidheruar shuuume thote kurr s'ja baj hallall, kurre ! ....Muhamedi alejhi selam i thote me e ndez na nje zjarre te madhe tani ketu e me e hudhe djalin tende , a do beje ball? ... i mbushen syt me lot neneshkretes ... dhe thot jo, nuk do lejoja kurre ... eh po -i thote Muhamedi alejhi selam ,nese nuk ja bene hallall ky do djeget ne nje zjarre qe eshte me i nxehte se ky ketu ....Atehere nana ja ban hallall ,sehabja e thote shahadetin dhe jape frymen e fundit !

Muhamedi alejhi selam tejet i hidheruar pas vorrimit i thrret te gjithe ne hudbe dhe mban ligjeraten rreth respektimit te nenes ...dhe thote -"i mallkuar eshte ai qe ve gruan ne rend te pare e nenen pas saj " ( kshtu Jo ne rend me karrige a n'autobus , po me e ndegju grun para nane ,... se nuk po me kujtohet a ju skjaova edhe njehere ..se po harroj ) ....

Pastaj dikush e ka pyet Muhamedin alejhi selam a jane grat prej njerezve??? , Muhamedi ka hesht ... e kane pyet edhe njehere a jane njerez grate??? Ai prap ka heshte .... kur e kane pyet se treti here ka thene :-" na duhen " !!!


Eh keshtu qe grat na duhen !!!N'paqa harru me thene edhe diēka , vi e e theme kur t'me kujtohet ... sikur qe tregoj edhe Olti..ka gra qe pasha nje te madhin Zot ,edhe dreqi vet ik prej saj !


Zoti na ruajt prej tyre ,AMIN ! ...........thuni AAAAMMMIIIIIN !

.

Murgesha
10-11-12, 14:18
...


Eh kshtu o puna :

... pasi po tregojme tregime qe edhe une nje ,ama ky eshte i vertete .. do perpiqem ne maximum te jeme sa me e koncentruar qe te mos harroj ku mbeta .. dhe njeherit te mos e nderlidhi fetarisht tregimin !


Bismilah,

Nje sehabe (shoke i te derguarit tone Muhamedit alejhi selam =Sehabe= Shok )... ne tehir dekes ( dmth duke dhene shpirt =ne ēastet e fundit te jetes) ... te gjithe perrreth tij dhe assesi s'po mundet me e thene shahadetin ( pra la ilahe il Allah Muahmedun rresulAllah= shahadeti )... bre andej bre kendej ... dikush thote thirreni te derguarin se diēka nuk eshte ne rregull ... me shpejtesi vije Muhamedi alejhi selam dhe pyet a di kush ndonje mekat te madhe qe ka bere gjate jetes? ... thojne jo ja rresulAllah vetem se gjithemon e ka vu gruan para nene .( jo kshtu kur kane ec a diēka po ,ēka kesh tuj thon ...poh, e ka ngu grun gjithe ma shume se nanen ...e ai gruja e dini ju burrnimi qysh ju mson e ēka ju mson , mos t 'qelna une tash me ju kallxu holl e per pe ..) edhe thote Muhamedi alejhi selam , thirreni shpejt nanen e tij te ja ban hallall se do mbaroj ne zjarre ky ... mezi vjen ajo (pra nana e Sehabes , sehabe dmth shok i Muhamedit alejhi selam ,se nuk po e di a ju tregova ) .. edhe e hidheruar shuuume thote kurr s'ja baj hallall, kurre ! ....Muhamedi alejhi selam i thote me e ndez na nje zjarre te madhe tani ketu e me e hudhe djalin tende , a do beje ball? ... i mbushen syt me lot neneshkretes ... dhe thot jo, nuk do lejoja kurre ... eh po -i thote Muhamedi alejhi selam ,nese nuk ja bene hallall ky do djeget ne nje zjarre qe eshte me i nxehte se ky ketu ....Atehere nana ja ban hallall ,sehabja e thote shahadetin dhe jape frymen e fundit !

Muhamedi alejhi selam tejet i hidheruar pas vorrimit i thrret te gjithe ne hudbe dhe mban ligjeraten rreth respektimit te nenes ...dhe thote -"i mallkuar eshte ai qe ve gruan ne rend te pare e nenen pas saj " ( kshtu Jo ne rend me karrige a n'autobus , po me e ndegju grun para nane ,... se nuk po me kujtohet a ju skjaova edhe njehere ..se po harroj ) ....

Pastaj dikush e ka pyet Muhamedin alejhi selam a jane grat prej njerezve??? , Muhamedi ka hesht ... e kane pyet edhe njehere a jane njerez grate??? Ai prap ka heshte .... kur e kane pyet se treti here ka thene :-" na duhen " !!!


Eh keshtu qe grat na duhen !!!N'paqa harru me thene edhe diēka , vi e e theme kur t'me kujtohet ... sikur qe tregoj edhe Olti..ka gra qe pasha nje te madhin Zot ,edhe dreqi vet ik prej saj !


Zoti na ruajt prej tyre ,AMIN ! ...........thuni AAAAMMMIIIIIN !

.

Diqysh po filloj me e kuptu karakterin e burrit musliman:biggrin:

S“ka me keq se me jetu me mendimin qe je i lindur nga nje qenie Jo njerezore!

Alime preferoj ti pranoj keto falsifikimet e treguara nga disa prej nesh e jo ket te vertetin qe e tregove ti.

Nime a konsiderohet edhe NENA grua ne boten islame, apo vetem grate qe muslimant i martojn jan GRA?

Edhe diqysh kjo dhenia perparesi nenes para gruas hiq nuk po me pelqen, sepse ne boten time eshte krejt ndryshe, nenen duaje, rrespektoje, ēmoje e bėn gjithēka pėr te, ama planet e jetės gjithmonė bėji me gruan e kur nėna pėrzihet aty me marifet spjegoja qė nuk jan punė tė saja.


Nime mos tė harroj, per fund pyetje per ty llakum, a e konsideron ti veten prej njerzve?

Alima
10-11-12, 17:32
Diqysh po filloj me e kuptu karakterin e burrit musliman:biggrin:

S“ka me keq se me jetu me mendimin qe je i lindur nga nje qenie Jo njerezore!

Alime preferoj ti pranoj keto falsifikimet e treguara nga disa prej nesh e jo ket te vertetin qe e tregove ti.

Nime a konsiderohet edhe NENA grua ne boten islame, apo vetem grate qe muslimant i martojn jan GRA?

Edhe diqysh kjo dhenia perparesi nenes para gruas hiq nuk po me pelqen, sepse ne boten time eshte krejt ndryshe, nenen duaje, rrespektoje, ēmoje e bėn gjithēka pėr te, ama planet e jetės gjithmonė bėji me gruan e kur nėna pėrzihet aty me marifet spjegoja qė nuk jan punė tė saja.


Nime mos tė harroj, per fund pyetje per ty llakum, a e konsideron ti veten prej njerzve?

...


Ah, .. ani ani Murgesh , ti e din aty ... flasum najhere sa ti marrsh vesh do sene ..;naaaajheree..!


....Une a.? I duhem njerezimit !


.

emine
11-11-12, 21:10
Femra Djall????


Atehere , krejt njerzimi pjelle e Djallit

tipi engjellor
11-11-12, 22:18
kush tha djall qe jane......

sot vajzat jane me shumice keshtu.......pa ofendime ama e vertet e hidhur......

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OCpv19rjLlA

Kaqanikasja
17-05-13, 10:03
Femrat -Femrat jane ENGJUJ

Kalimero
17-05-13, 10:05
jon dreqen pa brina, estekfurudha runa zot pi tinve , mu ethet mi skan shti ma zi se dreqnit :biggrin:

Kaqanikasja
17-05-13, 10:07
Kush te paska trishtu aq shum

Dardanesha
17-05-13, 10:07
Ty qe e ke hap temen, femer eshte edhe nana jote :rolleyes:.


E "nese" eshte nana jote atehere edhe ti je pjelle e djallit.


Estagfirullah.

Kaqanikasja
17-05-13, 10:08
Ty qe e ke hap temen, femer eshte edhe nana jote :rolleyes:.


E "nese" eshte nana jote atehere edhe ti je pjelle e djallit.


Estagfirullah.


:wink:

schütze
17-05-13, 10:26
uhaaaa femrat ekzistojn Shum ma heret se djalli

Djalizellshem
10-09-13, 10:19
hahahaha far pytje,ehm jo sjan
ton thojn aj dreqin gastare pe shtin femnat ahahha
ku me kan djall kto kur e shtin dreqin gastare,ja duhet me kan engjuj hihi:p

emine
10-09-13, 12:18
jon dreqen pa brina, estekfurudha runa zot pi tinve , mu ethet mi skan shti ma zi se dreqnit :biggrin:

pse kan than...i nishum si me pas dal prej vove