PDA

View Full Version : Pyetje per MSN


~AmaZonA~
01-10-06, 11:13
A ka mundesi te me tregoj dikush se si mund ta pastroj Block list qe personat qe i kam block edhe delete ti fshij krejt nga MSN ime mos te figurojn askund.
Une shkoj tek Options me pas tek Privacy aty gjendet Allow list dhe Block list dhe une dua qe adresat qe kam ne Block list ti fshij krejt nga aty por nuk di si ta bej nese ka mundesi dikush te me tregoj se si behet do ju jem mirnjohese.

Me Respekt per gjdo forumist ~AmaZonA~

Dardan Kastrati
01-10-06, 12:39
AmaZonA pershendetje
Nje menyre per te pastruar Block list eshte kjo qe e di une ndoshta ka edhe opcione te tjera por kete e di une :kur ta hap msn shko kliko tek opcioni Contacts dhe pastaj kliko tej nenopcioni Go To My Addres boock dhe te hapet nje dritare ku jane te regjistruar te gjithe add qe e keni ne listen e juaj,pastaj ne kete list shihen te cilat add dhe ne ate list ata qe i ke ne contacts list e ke shenjen e msn kur se ata qe nuk i ke ne list jane pa shenje te msn .Pastaj kliko ne secilen add te bllokut edhe shko te opcioni delete edhe nuk i ke ne list te add ata persona.

~AmaZonA~
01-10-06, 12:56
Dardani po une spo e shof askund nenopcionin Go To My Addres boock dhe te falenderoj shume qe more mundimin te me tregosh nese nuk e ke te veshtir me shpjego dhe nje cik...

Dardan Kastrati
01-10-06, 15:21
AmaZonA kur te klikon te Contacts hapet nje meny renese e ketij opcioni ,pastaj jane disa nen opcione dhe nenopcioni Go To My Addres Book eshte e treta me radhe dhe aty kliko dhe pastaj hapet nje dritare me listen e te gjithave add qe i ke ne msn dhe add qe i ke me bllok delete nuk e kane shenjen ( simbolin ) e msn-se dhe kliko ne te gjitha ato add dhe ne fund shko tek opcioni delete

~AmaZonA~
01-10-06, 19:55
Flm Dardan por kur te klokoj tek Contacts mua me hapen vetem keto nenopcione:
Add a contakt...
Edit a contact...
Delete a contact...

Create a Group...
Edit a Group...
Delete a Group...

Sort Contacts a By >Status,Groups etj...
Filter Contacts >Show All Contacts....
View Contacts By >Display Name,First and Laste Name,E-mail address

Save Instant Messaging Contacts...
Import Instant Messaging Contacts...


Perveq ketyre nuk me shkruan ndoj gjo tjeter kerkova e askund nuk gjeta Go To My Addres Book!!!! Gjithsesi te falenderoj shumeeeeeeeeeeee per mundin qe bere ndoshta ke une eshte gabimi qe nuk po e gjej dot si duhet ta bej pastrimin e listes....edhe nje here faleminderit nga Ti shumee.

Dardan Kastrati
01-10-06, 20:53
AmaZonA nese je ende ne online hape faqen e mesazheve me lehte ndoshta eshte edhe shko tek
opcioni Contacts edhe pastaj ndigji udhezimet qe te kam shkruar me larte .
te pershendes

Murgesha
02-10-06, 11:30
Flm Dardan por kur te klokoj tek Contacts mua me hapen vetem keto nenopcione:
Add a contakt...
Edit a contact...
Delete a contact...

Create a Group...
Edit a Group...
Delete a Group...

Sort Contacts a By >Status,Groups etj...
Filter Contacts >Show All Contacts....
View Contacts By >Display Name,First and Laste Name,E-mail address

Save Instant Messaging Contacts...
Import Instant Messaging Contacts...


Perveq ketyre nuk me shkruan ndoj gjo tjeter kerkova e askund nuk gjeta Go To My Addres Book!!!! Gjithsesi te falenderoj shumeeeeeeeeeeee per mundin qe bere ndoshta ke une eshte gabimi qe nuk po e gjej dot si duhet ta bej pastrimin e listes....edhe nje here faleminderit nga Ti shumee.

Amazona vepro edhe kėshtu.

TOOLS, OPTIONS, PRIVACY dhe nė BLOCK LIST ata qė don ti hjekėsh pėrgjithmonė nga lista e jote shko me mausin e djathtė e tė paraqiten tri opcione. Nuk mund tė hjekėsh ata qė s`tė kan bėrė ty delete por vetėm ata qė tė kan fshirė ty nga lista e tyre. Kėshtu veproj edhe vet shpesh herė pėr tė parė nėse mundem ta hjek pėrgjithmonė ndokend qė e kam nė listė po nuk dua ta kem mė.

Kėto qė po ti spjegon Dardan Kastrati mund t`i gjejsh kur ta hapėsh E-mail indboxin tėnd, dhe po ashtu edhe kjo ėshtė njė mėnyrė efikase. :wink:

~AmaZonA~
02-10-06, 11:51
Faleminderit shumeeeeee zemrushe te puthe fort... http://i111.photobucket.com/albums/n124/mira_030/i43540372_87601_61.gif


Faleminderit edhe Ty Dardan shumeeee... http://img.photobucket.com/albums/v292/Yllka/kiss.gif

lihhi
17-10-06, 21:05
Qysh i pava do postime si shko te Persönliche Einstellungen / Personal Settings nuk mundesh me i shly per krejt at/ato si donė :), nuk e besoj se mundesh me i shly per gjithė, se si ta mbyllsh e ta hapsh apet msn i ke aty :)

~AmaZonA~
01-02-07, 13:52
A din dikush me m'tregu personat qe te vijn ne Msn per ti ber Add e ti nuk deshiron me i pranu por as nuk deshiron qe ata te figurojn fare ne msn-in tend si duhet te ja bejm,nuk dua qe te figurojn as ne Block list a ka ndonje opcion a po jo vetem duhet me i block edhe delete...???

Elektroliti
02-02-07, 00:30
Unė ende nuk kam dėgjuar qė ekziston kjo mundėsi.
Mund t'i fshish vetėm ata persona qė edhe ata po ashtu tė kanė fshirė ty nga lista. Kjo do tė thotė se edhe ata ty mund tė tė eliminojnė nga Privacy.
Gjendja ėshtė e tillė sepse MSN nuk tė mundėson t'i fshish personat qė ende tė mbajnė nė listat e tyre. Paksa e parėndėsishme ama ata tė MSN-sė ashtu e kanė paraparė.

Vin-Diesel
05-02-07, 20:52
A ka mundesi te me tregoj dikush se si mund ta pastroj Block list qe personat qe i kam block edhe delete ti fshij krejt nga MSN ime mos te figurojn askund.
Une shkoj tek Options me pas tek Privacy aty gjendet Allow list dhe Block list dhe une dua qe adresat qe kam ne Block list ti fshij krejt nga aty por nuk di si ta bej nese ka mundesi dikush te me tregoj se si behet do ju jem mirnjohese.

Me Respekt per gjdo forumist ~AmaZonA~

Hape nje Msn te ri !!!

~AmaZonA~
05-02-07, 20:56
Hape nje Msn te ri !!!
Hallall edhe ty se veq ide koke hahahahaahhaahhahaa

Vin-Diesel
05-02-07, 21:37
Hallall edhe ty se veq ide koke hahahahaahhaahhahaa

hahahahahahahahahaha
Kancer eshte semundje e pa Sherueshme, keshtu qe po e perdore te vjetrin do mbushet prap !