PDA

View Full Version : Vici i fundit !


Fshatari
04-10-06, 12:27
Po ju tregoj vicit e fundit qė na erdhi dje nga Italia.
Moderatorėt besojnė se ky vic nuk e ka vendin kėtu. Unė mendoj tė kundėrten.
Eshtė fjala pėr azilkėrkuesit dhe mėnyra mė efikase pėr t'ia arrirė kėtij qėllimi.
Qohet njė turk i hamamit, futet nė njė avion pasagjerėsh, nė Tiranė, i thot pilotit : drejtoje kėtė aeroplan drejt brigjeve italiane se e kam njė mesazh shumė tė rėndėsishėm pėr papėn.
Nė Brindizi, psedo-terroristi zbret nga avioni, lėshon njė "buon giurno"!, nė italisht dhe njė "mė falni nė shqip"!
E mahnitur nga turku prej poliglotit, policia italiane i thot turkut : ēfarė ėshtė synimi juaj real ?
Kam ardh me kėrue strehim kėtu nė Itali, tokė katolike, par excellence! Nuk ma nien qė papa shkon nė turqi!
Deshta veē me ia puth dorėn e shenjtė papės benedikt, me i marr letrat dhe me u konverue nė katolicizėm!
Pra e kuptuet se si duhet tė procedoni pėr marrjen e letrave nė njź vend perėndimor. Bonja si turku!
Ti e ke statusin e refugjatit; nuk ka problem i tha policia italiane.
Kėshtu pra merr fund dallaveri i fundit nė brigjet italiane...!

pirro
04-10-06, 17:04
Shume interesant.
Qellimi nuk ka qen i keq, perkundrazi ka qen shume i mire, dmth per me i fitu letrat italiane.Njerzit qka po heqin me motoskafa,kamb neper male, e ky frajeri ti ka hyp airoplanit me bilet ni DREJTIMSHE edhe ne toke te italis.
Mirpo problemi ka qen se e ka zgjedh menyren e fitmit te letrave italiane,menyra ka qen pak shume e vrazhde dhe mendoj qe pasagjeret kan me pas trauma(ndoshta shqiptret jo se jan mesu me kesi sene).
Une besoj se ai ka me i fitu letrat italiane mirpo nihere duhet me shku te "veni"ne burg nja 3-5 vjet burg e atehere ka me e shiju"lirine".
Kjo i bjen si legjenda e FITORES se PIRROS.

Guri i madh
04-10-06, 19:55
vicat e kan vendin te humori mediat nderkombtare po informojn per ket ngjarje ne te gjith kami sy edhe vesh mos te mundohemi me nxjerr me fergue petlla ne zhavvor ne vend te vajt me uj

Kavaleri
05-10-06, 23:31
U kon njani tu eccc e tu eccc.. e veq kur ka mbrri.