PDA

View Full Version : Si mundem....!


Florian Zogėjani
04-10-06, 14:52
Mire se ju gjeta diskutues/e

Se pari ju pershendes te gjitheve mbasi po e shkruaj shkrimin e pare ne kete forum!

Si mundem te krijoj nje Start-Up CD-Disc, ashtu qe kur e le 1st Boot=CDROM me startu ne MDOS e jo ne Sistem Operativ?

Besoj se dikush mundet te me ndihmoj.

PS. Une me heret kam bere me NortonGHOST por tash ate program e kam humbe, edhe nuk po du me hi me e marr neper faqe te palicencuara se po jan full virusa. Ne qofte se dikush din ndonje tjeter metod.

Me rrespekt
Flori

Mustaqedredhur
04-10-06, 21:19
Shko k'tu dhe i gjen pergjigjet :

http://www.bootdisk.com/

selvija
24-10-06, 16:45
Kush mundet te me jap freguencat e RTSH ose ALS ,, falm...

~AmaZonA~
24-10-06, 17:22
Kush mundet te me jap freguencat e RTSH ose ALS ,, falm...
ne ket adresen i gjen te gjitha rekuencat cilat te duhen www.lyngsat.com (http://www.lyngsat.com) vetem shkon tek Eutelsat W2 nese nuk i gjen aty ja po ti shkruaj...
TVSH:
Eutelsat W2 16.0
Frequenca:12656 MHz
Symbol Rate 4.882
FEC:1/2
Polarity:Vertical
Ndersa Alsati:
Eutelsat W2 16.0
Frequenca:10957 MHz
Symbol Rate:2.821
FEC:2/3
Polarity:Horizontal

selvija
24-10-06, 21:00
Faleminderit AmaZonA e zura...