PDA

View Full Version : Trathtare


uck_aksh
05-10-06, 23:25
TRADHTARE


Tradhtare fajtore
s'meriton te flas
por meriton perjete
t'mallkoj e ne fund te vras


si pate meshire
nga une me u larguar
zemren time te pa fat
rende me e tradhtuar


do te mallkoj perjete
me lot te panal ne sy
dhe kurr sdo ta harroj
kete te zeze tradheti


tradhetine kurr sdo ta fale
se nuk jam si qdo djale
une jam nje njeri me zemer
qe vuaj per zemer e jo per emer


smundem te quaj shqiptare
por vetem tradhetare
se emrin time e ke ndyer
me le me zemer te thyer


sa te kam dashur ty
smundem kurr te harroj
se harroj as tradhetin tende
perjet do te mallkoj