PDA

View Full Version : Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?


Faqet : [1] 2 3 4

djsalih
08-10-06, 01:24
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?
A mendoni se Meda ka njohuri per muziken?
A mendoni se ai i meriton 3500€ per nje dasem?
Cfar muzike kultivon MEDA?
Pse MEDES i shiten me se shumti albumet?

dr1ta
08-10-06, 13:03
Cfar prejardhje ka MEDA ? Nese esht Roman ateher muzika e tij i pershtatet atynve , shpresoj ce nuk esht shqiptar (pa keqkuptime, Nuk jam raciste ).

SANTANA-29
08-10-06, 14:36
Cfar prejardhje ka MEDA ? Nese esht Roman ateher muzika e tij i pershtatet atynve , shpresoj ce nuk esht shqiptar (pa keqkuptime, Nuk jam raciste ).

Per me pa te drejten te qith ne kemi nje prejardhje dikush roman dikush turk
tjera e tjera po ne perqithsi flasim quhen shqipe .por fajet ika populli yne qe
jep aq shum para per muzik.mua me pelqen muzika e MEDES pa rendsi se
qfar perjardhje ka.me respekt santana.

Guri i madh
08-10-06, 18:23
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?
A mendoni se Meda ka njohuri per muziken?
A mendoni se ai i meriton 3500€ per nje dasem?
Cfar muzike kultivon MEDA?
Pse MEDES i shiten me se shumti albumet?



e ka zanin e mir per kongtar po aj esht dhan mas muzikes tallava une se paguaj as 50 cent po ma mir kendon gazmend rama

vendasi
09-10-06, 00:55
Edhe pse s'jam aq adhures i madh i Tallavave kenge e Medes Ah dashni ,dashni e vjeter me pelqen shum..

Murgesha
09-10-06, 08:32
Tallavisti mė i mirė pėr momentin...:tongue:

Paradox_13
09-10-06, 08:35
Tallavisti mė i mirė pėr momentin...:tongue:
Besa edhe mjaft human.....

Murgesha
09-10-06, 08:43
Besa edhe mjaft human.....

Pėr humanitetin e tij s`kam ndėgjuar ende, por nėse "vetėm" pėr 3500 euro vjen nė dasmė atėherė besoj se ka diēka, se me sa kam ndėgjuar tjerėt kėrkojnė mė tepėr.:wink:

Tallavistat pa pėrjashtim i konsideroj si bastardues tė muzikės shqipe. Nejse ata edhe duhet tė jetojnė prej diēkafit por nuk po i kuptoj ata qė i ndėgjojnė dhe japin para pėr sojin e tyre.

U pėrzi si duket gjithēka...:mad:

Paradox_13
09-10-06, 08:47
Pėr humanitetin e tij s`kam ndėgjuar ende, por nėse "vetėm" pėr 3500 euro vjen nė dasmė atėherė besoj se ka diēka, se me sa kam ndėgjuar tjerėt kėrkojnė mė tepėr.:wink:

Tallavistat pa pėrjashtim i konsideroj si bastardues tė muzikės shqipe. Nejse ata edhe duhet tė jetojnė prej diēkafit por nuk po i kuptoj ata qė i ndėgjojnė dhe japin para pėr sojin e tyre.

U pėrzi si duket gjithēka...:mad:

Pajtohem me te gjithat qe i thua e aq me teper me ate qe nenvizova me te kuqe..
Pa perzi gjerat nuk dalin ne shesh asnjeher...:smile:

~AmaZonA~
09-10-06, 13:55
Sa per tallava hallall amo me i thon qe kultivon far muzike per te then ncuk. A sa per dasma aiiii veq me bo zhurem qaty e hajt noshta ja vlen 3500 € se edhe te tjeret shume para po kerkojne...Une se kisha marr per dasme timen valla Marr per marr e kisha ftu Eliten 5 qe vdes per ta :wink:

Guri i madh
09-10-06, 19:13
muzika tallava e ka prejardhjen prej magjupishtes e perzier me arabishte e turqiashte nuk esht muzik e jonja e per darsma i kemi vllezrit krasniqi me remzie osmanin nese3 meden dikush e paguan 3500 euro kta vlejn 35000 euro

jadore
09-10-06, 20:44
e ka zanin e mir per kongtar po aj esht dhan mas muzikes tallava une se paguaj as 50 cent po ma mir kendon gazmend rama


....ncuk ,ncuk ncuk, ...a kengetar qenka ky Mehdin Pergjegaj aaaaa????? ( kuku po mbas kam mbet !!!!!) --Une sa here qe e lexoja emrin e tij ne kete teme te hapur , mendoja qe behej fjal per ndonje deputet apo antare te parlamentit nga Plava apo Gucia ....!!!!!!!

ps.

per ate qe ka kohe ....bereni nje te mire ,publikoni emrat e te gjithe kengetareve (tallavaista jane keta apo !!!!) ti mbaj se paku ne mendje si emra (te eci edhe une ne hap me kohen ne kete drejtim ....)
..... faliminderim per ate qe merr kete mund...

Guri i madh
09-10-06, 21:42
nese kerkon hak marrje lexo te dy postimet e nese si kupton jam ne gjendje me i sqarue po postimin e par i klam permend dy kengtar te dy i njo live e ne kto or te vona me shti rruza ne pej nuk besoj se je ne gjendje se e njoh vehten thuaj ate qe don haptas atje te ata te mdhenjet

jadore
09-10-06, 21:50
...kuku , nese ka qene pergjigje lidhje me postimin tim , me duhet te them qe asgje nuk kuptova , !!!!!! nese po , ok ok ok , me fal , e morra tash vesh kush qenka MEDA (veq mos i hidhero , as mos u merr me punen rruza ne pe ...) ishte rastesi ai postim i yti qe e morra si kuote ,kur postova postimin tim ...

( a u kuptuam .....) e Meda ishalla behet kengetar me nam ( mire qe nuk mu paska hidheru deri me tani qe nuk e kam njoh ....... aman Guri mos i trego se e lene muziken Ai nuk na kendon me ....!!)

Guri i madh
09-10-06, 21:56
as qe kam deshir ta ndegjoj e as ta shof se kemi falemenderit prej zotit qka me ndegjue tani gjinden cd edhe kaseta e te madhit ton qamilit te vogel e fatime sokolit e sali manit ete ibrahim tukiqit e te dervish shaqes e shum te tjera

Gentiani
09-10-06, 23:46
Jador, Jador,

Ku jeton ti,qė nuk i njeh "Yjet" e estradės nė Kosovė :tongue:

Jo, emrat, por edhe CD e gjithė mahallės havllagjike e tallavagjike ti dėrgoj, por duhet ta paguash porton e transportit :tongue:

Do ta ftoj medėn njė ditė me ju kėnduar Live tek Kafja e Forumit :tongue:

Faturėn ja dėrgojmė, Ministrit pėr kulturė, Rini dhe sport , Astrit Tallavagjisė -Haraēisė:tongue:

Gentiani
09-10-06, 23:56
lexo kėtej djsalih,

unė kam dėgjuar pėr emrin, por kėngė tė tij nuk kam dėgjuar asnjėherė, qoftė nėse edhe kurrė tė mos dėgjoj muzikė.

Jo 3500 €, por i meriton 3500 shuplaka fytyrės edhe atė me ritėm :tongue:

meda kultivon muzikė, qė shkakton ērregullime barku - j....qitje, pėr ata qė kanė vesh pėr muzikė.

Studenti1
10-10-06, 10:08
Disa po behen te njohur me kenget magjupisht, qe popullata jone i don shume shume, disa si p.sh "kengetaret", "yjet e estrades" (apo sic e kam ndegjuar me nje humor "yjet e EKSTRADES" ha ha), po behen te njohur me lakuriqesi. Shume e qarte, ky eshte recept ne dite te sotme: Mos kendo, mos ben muzike, por dil lakuriqesohu, nxjerr 85% te trupit tend ta shohin publiku, dhe ti je atehere je kengetare, shume e dashur per te tjeret e sidomos per meshkujt qe nuk e ndegjojne kengen por e shikojne interpretuesen me sy epsharak. Keso shembuj kemi shume. Disa te tjere behen te njohur duke na prezentuar muziken bullgare, serbe, greke, bile bile ata ja mbajne vetes kengetarė. Shyqyr Zotit, disa media nganjehere po i turperojne kur po ua qesin te verteten ne shesh. Kjo me pelqen shume, me pelqen shume bile, kur ata kengetare ftohen mysafire dhe aty per aty u thuhet se ju keni vjedhur kete kenge. Dhe cka na ka mbetur e jona? Ku eshte muzika jone atehere? Le te pergjigjen te tjeret?
Sa i perket Medes, eshte nje djale simpatik, gjithnje i buzeqeshur, kenget e tij ndegjohen, mirepo une mendoj se ai nuk ben muzike te mirefillte.

Guri i madh
10-10-06, 21:11
ne postimin tim te par i kam permend dy emra e replikusi/ja nese don ma gjansisht me dit qka kam than let te ndegjoj muzik nga gazmend rama ne www.dashuria.com (http://www.dashuria.com) kliko te muzika popullore BYLBYLAT SHQIPTAR

Rammstein_1979
17-10-06, 14:02
Po ku ndegjohet more ky Magar more? nncnccncncn aj kuku qfar populli eshte populli shqiptar jan bo si Magjupt .

lihhi
17-10-06, 19:41
Cfar prejardhje ka MEDA ? Nese esht Roman ateher muzika e tij i pershtatet atynve , shpresoj ce nuk esht shqiptar (pa keqkuptime, Nuk jam raciste ).
Meda Shqiptarė/Kosovarė eshtė i Komunes Deqani Lumbardhit (n'ja paqi ndi emrin keti fshati/katundi)

qysh thojnė Meda esht ka e kall me muzikė esht ba i njoftur me muziken qe e ban edhe mendoj se i meriton sa i lyp per nje dasem apo naj ahengj apo mbramje muzikore

Daja POLIC
19-10-06, 00:10
boll kastravec eshte, 1 meter njeri
dikush po thot rom , ashkali , une sdi a rom a ashkali shkoni neper disko ku kendon meda vetem shqiptar keni ,,, edhe ato me shumic


une personalisht e urrej amo shum dicka

seriozja_19
27-10-06, 22:41
lexo kėtej djsalih,

unė kam dėgjuar pėr emrin, por kėngė tė tij nuk kam dėgjuar asnjėherė, qoftė nėse edhe kurrė tė mos dėgjoj muzikė.

Jo 3500 €, por i meriton 3500 shuplaka fytyrės edhe atė me ritėm :tongue:

meda kultivon muzikė, qė shkakton ērregullime barku - j....qitje, pėr ata qė kanė vesh pėr muzikė.

...mo bre moooo...se bash ate kengen ''Qysh po mundesh vet me neeeejt, kur kete valle e lujn krejt??'' e pelqej teper :frown:

Meden e kam antipatik por disa kenge i ka ok edhe pse zhanrin e atij nuk e pelqej. Rrofshin ato zbavitese :biggrin: Edhe plus shyqyr qe i erdhe koha qe t'i heke ato rruza qe i ka blere si suvenir nga Ulqini :tongue: sepse me te vertet nuk shkojne me seter dhe kemishe.

uck_aksh
27-10-06, 23:58
thoj ne fjal mos me pas budall i meqmi sun jeton

Gentiani
28-10-06, 23:05
Seriozja_19

dėgjoje kėtė kėngė tė dadės Ryvė :tongue: :tongue: :tongue:

Kėnaqu, ti kėnaqu!

http://www.argetohu.com/menu/klipe/ryva_kajtazi.htm (http://www.argetohu.com/menu/klipe/ryva_kajtazi.htm)

unė ditėn ta shėndėrroj nė ėmbėlsirė - kėshtu diku kėndonte ha,hahahaaaaaa

Reana
29-10-06, 00:25
Gentian e kahit eshte kjo far dada ibret?lol ....

Daja POLIC
29-10-06, 02:41
Gentian e kahit eshte kjo far dada ibret?lol ....

pse dada ibret ( mos xhelozo )

dada llokum koka se :biggrin:

Reana
29-10-06, 05:17
pse dada ibret ( mos xhelozo )

dada llokum koka se :biggrin:
Daja Polic nese e din e kahit eshte ke pyetja, se nese po te pelqen ty ishalla hajrin ja sheh....lol

Dea_A
29-10-06, 12:37
Gentian e kahit eshte kjo far dada ibret?lol ....
hahahhhahahahhahahahhahahahhahahhaaha

Gentiani
29-10-06, 15:16
Gentian e kahit eshte kjo far dada ibret?lol ....

Reana, kush bre dada ibret ?! taman dada llokume ishte :tongue: mirė e shkruajti DAJA POLIC :tongue:

Llapjane, pasha K`uranin mė duket qė ėshtė, e duhet me kurdisė pėr mėsitė me ja dėrguar Rafet Llapjanin, por shumė kėrkon pėr mėsitni ai dreq!!! sė paku me i ble dhenė e dhi prej Llapit e deri nė Gollak :tongue: Ha,hahahaaaaa

Reana
29-10-06, 17:45
Llapjanke, a???lol.... jo te mire jane boll llapjant....qy, veq kush jau ka inati...lol

vendasi
29-10-06, 18:37
Llapjanke, a???lol.... jo te mire jane boll llapjant....qy, veq kush jau ka inati...lolLlapjanke..euuu.me siguri me tarabuk ajo knon..:tongue:

prishtinasi
29-10-06, 19:25
ēka eshte ky...hoxhe, apo maron me krrabza:rolleyes:!

Rammstein_1979
29-10-06, 23:23
God......sedi more nejrz qysh e ndegjojn ket njeri qe seshte kerkah....

sedi qsyh e ndegjojn ....sdi qysh e qesin vetin kaq posht me ngu ket far Muti....ncncncnnc
qkas ka ?...mos e paqa nji jet si tyre....

Xuki
31-10-06, 08:53
Meda i ka disa kėngė shumė tė mira! "Prap tė du", "pesė minuta" etj.etj.

Nga ėshtė nuk e di......me siguri nga rajoni i Sabri Fejzullahut!


Xuki :smile:

Elza_20
02-03-07, 11:05
Pershendetje per te gjith,
rasisht kam ra ne ket forum por kesh shum e interesuar kur e pash se po permendet MEDA,kengtari jone i famshem dhe per ket arsye u regjistrova ketu .tash e pash se sa eshte hipokrit populli jone kur gjith kohen e ndegjon ket kengtar dhe muziken e tij e neper forume thet jo magjup jo rome etj sdi pse ju vjen trup qe e degjoni ? Nuk edi sa edini dmth e muzikes tallava ? tallava jane keng te improvizuar ne sken qe nuk kan kurfar teksti dhe me falni por kenget e Medes kan tekst dhe ate te bukur.Dhe kengtaret tone te medhej si S.vllasaliu qe ka vjedhur kengen prej Altin Shires dhe gazmend Rames "ti mje si nje pik loti''????????A vlen te permendet si kengtar i kenges te mirfillt pra ? dhe te tjeret qe bejn te njejten gje.Disa e permenden Sh.Fejza dhe Sh.Behlulin edhe ato ja kan vjedhur kengen e Medes ''hajde me mu'' ne cd e tyre Bilbilat E kosoves hahahahah.Keshtu qe mos kritikoni nga xhelozia e merrni pak info para se me fol se edhe pse shumica prej juve po e vleresojn keq aj prap se prap N° 1 tek ne eshte.Dhe eshte njerri shum Human ben donacione dhe nje te mir me teper eshte i sjellshem me fansat e tij jo si do mendjemedhej.MEDAAAAAAA ESHTE DHE DO TE MBETET YLL PER JET.

Rammstein_1979
02-03-07, 22:16
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=945786#post945786) ....:redface:


Mendoj qe eshte Larg me Qytetrim edhe me Boten e Artit...:wink:

mezin
05-03-07, 13:59
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?
A mendoni se Meda ka njohuri per muziken?
A mendoni se ai i meriton 3500€ per nje dasem?
Cfar muzike kultivon MEDA?
Pse MEDES i shiten me se shumti albumet?
meda eshte kengetari im me o preferuar se cdo kush tjeter.
natyrisht se ka njohuri per muziken po te mos kishte nuk do te ishte aty ku eshte tani.
apsolutisht i meriton sepse krijon nje atmosfer ta vecant.
medes i shiten me ashum albumet pasi qe ai kendon kenge qe i pergjigjen natyres se rinise

Reana
25-03-07, 19:17
nje kenge e kam degjuar prej tij- dhe MJAFTON:biggrin:
Hiq me pak se KATASTROFAL ishte!!!

Buqja_ch
26-03-07, 08:55
Shume qudi e te pa vrteta lexova ketu..

Arb
26-03-07, 15:05
gabel kongtar...

Rammstein_1979
27-03-07, 00:10
Ndytsir ....Kanalizim ...

Buqja_ch
27-03-07, 19:29
gabel kongtar...

a thua vetum ki fjal...apo di diqka ma shume
se bash pom intereson..je i aft me zbulu sene te kqija
a thua ti ku jeton..apo kon e ndegjon..apo me kon rrin...
kah na pike seeeeee..pak si i dallum pom dukesh qdo kun....

te pershndes nese pranon...ahahahhah

Linka_pz
02-04-07, 14:57
As nuk kam deshir ta degjoj si kendon ai,nuk e kam deshir ate lloj muzike.

Buqja_ch
06-04-07, 15:05
Ndytsir ....Kanalizim ...

Nuk di kush je,,po sikur ke dal ne
pension..dhe ski qka ben tj..e merresh me pun te hallkut
qudi me shum njerz ketu
mos po te pagun kush naj euro si po kalon ktu kohen ..

Buqja_ch
06-04-07, 15:11
As nuk kam deshir ta degjoj si kendon ai,nuk e kam deshir ate lloj muzike.

ok nuk do te thot se te gjith kemi ni shije te njejt te muzikes...
eshte mir se qdo kush eshte i lir me dasht e ndegju at si i plqen..
por un nuk po kuptoi pse thuhet e shkruhen shum fjal pa lidhje..
kur vetum emrin jau din e hiq ma shum..si munden me fol..
shih nalt se qka u shkru per Meden..
kur e dim te gjith se qdo kun e kemi muziken e e tij..
kalon ni ver ne ulqin me muziken e tij..
ok nese nuk e plqen..ma mir mos fol hiq..
Qudi Qudi....me tu dhimt germat se qdo kush po i perdor........

Rammstein_1979
06-04-07, 23:02
Nuk di kush je,,po sikur ke dal ne
pension..dhe ski qka ben tj..e merresh me pun te hallkut
qudi me shum njerz ketu
mos po te pagun kush naj euro si po kalon ktu kohen ..



jo ti voglushe un kohen pe kaloj shum pak ktu 1-2 ose ma se shumti 3 or ne net e kaloj kohen ....nuk eshte fakti se me paguan dikush por mos u qudit pse dikujt si pelqejn gabelt ...dikush ka tjeter pasqyre te muzikes e dikush ka tejter si pershembull ti qe e ki llom kejt ndoshta jeton me nji vend qytetrum edhe me kultur shum te lart ,,, por te ti ne koken tande ajo kultur edhe aj qytetrim nuk mbillet se je ballkance ...







ncnncncncn... mos vet me kta njerz ...me ta gerdit kombsin ....

Arb
07-04-07, 03:46
Duhet mu kon Shqiptar i perzim, me gjak te perzim, me e ngu ni gabel si Meden...

Arb
07-04-07, 03:47
a thua vetum ki fjal...apo di diqka ma shume
se bash pom intereson..je i aft me zbulu sene te kqija
a thua ti ku jeton..apo kon e ndegjon..apo me kon rrin...
kah na pike seeeeee..pak si i dallum pom dukesh qdo kun....

te pershndes nese pranon...ahahahhah

Duhet mu kon gabelice, per me e mbrojte muziken e nje Gabeli si Meda...

Buqja_ch
07-04-07, 08:35
Nuk mundem te merreme me kesi lloji njerzish me shum ftyra..qe se din as vet
qka jon e kuj i takojn..e e vlersojn dikon tj.si qofshi ashtu mbetshi e hapne gojen sa te doni..

Linka_pz
07-04-07, 11:34
E nderuara Buqe eshte e drejta ime me shpreh mendimin tim ,me germa apo shkronja ,une thjesht e shpreha mendimin tim edhe nuk me pengon a e njeh ti apo jo ,edhe nuk me intereson ,por veq mundem me respektu shijen tende dhe mendimin tend ,edhe pse ke shkruar qka ke shkruar per mendimin tim une prap,nuk mundem me shkru keq per, ty Shoqja ime e forumit .

Te pershendes shume Linka nga Prizreni.

Linka_pz
07-04-07, 11:37
Edhe me pelqen muzika e Shqipes sime si kengetaret e mirefillt Shqiptar qe jan si ,Adelina Thaqi ,Shkurtja ,Shyretja,Mahmuti ,Sinani etj E ne koken time nuk ekziston ajo lloj muzike jo per tjeter po nuk ma pranon veshi im ate lloj muzike .

Buqja_ch
07-04-07, 11:56
Edhe me pelqen muzika e Shqipes sime si kengetaret e mirefillt Shqiptar qe jan si ,Adelina Thaqi ,Shkurtja ,Shyretja,Mahmuti ,Sinani etj E ne koken time nuk ekziston ajo lloj muzike jo per tjeter po nuk ma pranon veshi im ate lloj muzike .

Me fal nese ndihesh diqka e lnduar nga fjalet e mija..nuk ti thash ty..ok un te kuptoi nuk e degjon at muzik.por edhe ti ke muziken tende si ty te plqen..sod kemi aq muzik shum
sa secili e gjend veten diku,,mos harro edhe un i plqej te gjith ata si i ke shkru ti..
un jom kunder jo vetum te atyre si po shkruajn keq per MEDEN..por edhe per te gjith te tj...
ku dhe pse kan te drejt e si munden me i than te gjitha ato fjal pa lidhje..Ti ishe e kjart nuk e ndegjoi nuk te plqen dhe aq ishte mendimi yt .po..pse pse kaq fjal pa lidhje i thuhen ni personi apo mua drejt per drejt kur se din kush jom..PSE..sepse skan pun tjera...

Te pershndet e me rrespekt
Buqja

Arb
07-04-07, 14:47
Nuk mundem te merreme me kesi lloji njerzish me shum ftyra..qe se din as vet
qka jon e kuj i takojn..e e vlersojn dikon tj.si qofshi ashtu mbetshi e hapne gojen sa te doni..

Cka je ka thu oj cike?

Nese dikujt nuk po i pelqejka Mede gabeli, sipas teje, na koka "njeri me shume fytyra, qe sdin as vete cka jon, e kujt i takojne."

E mire e ty qe te pelqen, cka je ti?

Linka_pz
07-04-07, 19:47
Me fal nese ndihesh diqka e lnduar nga fjalet e mija..nuk ti thash ty..ok un te kuptoi nuk e degjon at muzik.por edhe ti ke muziken tende si ty te plqen..sod kemi aq muzik shum
sa secili e gjend veten diku,,mos harro edhe un i plqej te gjith ata si i ke shkru ti..
un jom kunder jo vetum te atyre si po shkruajn keq per MEDEN..por edhe per te gjith te tj...
ku dhe pse kan te drejt e si munden me i than te gjitha ato fjal pa lidhje..Ti ishe e kjart nuk e ndegjoi nuk te plqen dhe aq ishte mendimi yt .po..pse pse kaq fjal pa lidhje i thuhen ni personi apo mua drejt per drejt kur se din kush jom..PSE..sepse skan pun tjera...

Te pershndet e me rrespekt
Buqja

Buqja te falemnderit per mire kuptim ,une te kuptoj edhe nuk kam asgje kunder teje ,dhe as qe kam shkruar diqka te till ,do te respektoj gjithmon motrushe ,deshirat dhe shijet tuaja me shume respekt

Linka_Pz

Prishtinasja_
07-04-07, 22:18
Cka je ka thu oj cike?

Nese dikujt nuk po i pelqejka Mede gabeli, sipas teje, na koka "njeri me shume fytyra, qe sdin as vete cka jon, e kujt i takojne."

E mire e ty qe te pelqen, cka je ti?

Dajko qaj "gabeli "... me duket eshte i Lumbardhit ( afer Deqanit) ......

Njeher kam pare Meden i cili ishte i ftuar te "Pralle me Tupan" ne RTK ku ai tha se perpara ka kendua kenge popullore.... por tani e ka pa se aty askush nuk e ndegjon ,, pastaj ja ka nis me kenge "tallava" ku ka pas me shume suksese.... si shumica e kengetarve shqiptare ... :redface:

Arb
07-04-07, 22:37
Dajko qaj "gabeli "... me duket eshte i Lumbardhit ( afer Deqanit) ......

Njeher kam pare Meden i cili ishte i ftuar te "Pralle me Tupan" ne RTK ku ai tha se perpara ka kendua kenge popullore.... por tani e ka pa se aty askush nuk e ndegjon ,, pastaj ja ka nis me kenge "tallava" ku ka pas me shume suksese.... si shumica e kengetarve shqiptare ... :redface:

Po, po. Ki te drejte. E verteta hic e mire, po s'ki cka bon.

Tregu po e lyp qeshtu!

Ama cmimi i ulte, do te thote cilesi e ulte.

Buqja_ch
08-04-07, 00:11
Po, po. Ki te drejte. E verteta hic e mire, po s'ki cka bon.

Tregu po e lyp qeshtu!

Ama cmimi i ulte, do te thote cilesi e ulte.


hahahh hahahahhh hahhahahaahh

u pakaaaaaaaaaaaa

Xuki
09-04-07, 13:11
Kohė e gjatė na ka ndaa
sa shumė malli mė kish marrė
kur pa pritmas Buqen e pashė sot
thash se shkova n'tjetėr botė

pritė njėher tė shof me sy e ti flas dy fjalė me tyyy
ta kujtojm kohėn e vjetėr s'ma don zemra
asnjė tjetėr...prap tė du, prap tė du
dashuriiia s'ka ndryshu njėmijė vjetė me jetu
zemra s'mundet met harru

............ http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

arber145
09-04-07, 13:36
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?
A mendoni se Meda ka njohuri per muziken?
A mendoni se ai i meriton 3500€ per nje dasem?
Cfar muzike kultivon MEDA?
Pse MEDES i shiten me se shumti albumet?

PO tallava me: Per stilin e muzikes eshte i mire por une nuk e preferoj kete musike e ndoshta per dasem eshte e mire per vallzim mirepo 3500 € uro nuk i meriton.
Dhe sa per prejardhje a eshte rome apo jo une e njohe nje shoke qe e njehe meden ma mire sepse jeton ne periferi ku jeton ai me ka thene se nuk eshte eshte Rome!!

Peja-Boy
10-04-07, 17:53
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?
A mendoni se Meda ka njohuri per muziken?
A mendoni se ai i meriton 3500€ per nje dasem?
Cfar muzike kultivon MEDA?
Pse MEDES i shiten me se shumti albumet?


Pe dojn te gjithe more, hgaghaghaghaghaghaghaghaghghaghagha

O u pakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

I mire eshte per muzik valla, per ata persona se jau Xigilat Ndjenjat ..

Paret i meriton Pazari me qejf !!

Peja-Boy
10-04-07, 17:54
ok nuk do te thot se te gjith kemi ni shije te njejt te muzikes...
eshte mir se qdo kush eshte i lir me dasht e ndegju at si i plqen..
por un nuk po kuptoi pse thuhet e shkruhen shum fjal pa lidhje..
kur vetum emrin jau din e hiq ma shum..si munden me fol..
shih nalt se qka u shkru per Meden..
kur e dim te gjith se qdo kun e kemi muziken e e tij..
kalon ni ver ne ulqin me muziken e tij..
ok nese nuk e plqen..ma mir mos fol hiq..
Qudi Qudi....me tu dhimt germat se qdo kush po i perdor........


A ti po e don meden a ...Muziken e tij mendova

Buqja_ch
10-04-07, 19:29
A ti po e don meden a ...Muziken e tij mendova

hahah nga ajo si nuk i takon po e them te vrteten per Meden...

ja dua muziken ..po qka mendove

Peja-Boy
10-04-07, 20:52
hahah nga ajo si nuk i takon po e them te vrteten per Meden...

ja dua muziken ..po qka mendove une valla kur e shoh liv3...knaqem me to...se shtyhemi cilin po e kqyrin femrat ma shum...jam ma i gjat e i dal perpara...tona mundoh3n me pa po smunden prej meje haha

Buqja_ch
10-04-07, 22:08
une valla kur e shoh liv3...knaqem me to...se shtyhemi cilin po e kqyrin femrat ma shum...jam ma i gjat e i dal perpara...tona mundoh3n me pa po smunden prej meje haha

hahahh mo se um sakatove ..si te ki gjatsin do te thot i ke te gjitha..uuuu
nuk do te thot se si mungon diqka Medes ..por......
ani po shkojshe me kqyr e me ngu tia sa mire ..me merr mua ni nate....

Peja-Boy
11-04-07, 13:27
hahahh mo se um sakatove ..si te ki gjatsin do te thot i ke te gjitha..uuuu
nuk do te thot se si mungon diqka Medes ..por......
ani po shkojshe me kqyr e me ngu tia sa mire ..me merr mua ni nate....une shkoj se bash kur eshte aj bohet atmosfer....Femra vol...edhe seriozisht tonaher kur eshte aj eshte vol discoteka....keshtu qe ska diq te keqe me ja pas inat.

Peja-Boy
11-04-07, 13:27
hahahh mo se um sakatove ..si te ki gjatsin do te thot i ke te gjitha..uuuu
nuk do te thot se si mungon diqka Medes ..por......
ani po shkojshe me kqyr e me ngu tia sa mire ..me merr mua ni nate....une shkoj se bash kur eshte aj bohet atmosfer....Femra vol...edhe seriozisht tonaher kur eshte aj eshte vol discoteka....keshtu qe ska diq te keqe me ja pas inat.

Peja-Boy
11-04-07, 13:29
hahahh mo se um sakatove ..si te ki gjatsin do te thot i ke te gjitha..uuuu
nuk do te thot se si mungon diqka Medes ..por......
ani po shkojshe me kqyr e me ngu tia sa mire ..me merr mua ni nate....hahahahh ty met marr me vete a ,haha jo se po mi humb shoncat,se din qe te kam shoqe,e met bxon meda,thon qy ja nxuni grun hahaha

Peja-Boy
11-04-07, 16:52
muzika tallava e ka prejardhjen prej magjupishtes e perzier me arabishte e turqiashte nuk esht muzik e jonja e per darsma i kemi vllezrit krasniqi me remzie osmanin nese3 meden dikush e paguan 3500 euro kta vlejn 35000 euro


E tregova edhe me heret se ne nje Discotek ne wien, kur ka qen Ilir Shaqiri, e Gili, e Genta, ka pas shume pak Atmosfer edhe shume pak Musafir....Kur ka marr Pjes Dani, Meda, Sinani Vllasaliu, e shume tjer qe kendoj Tallava ka pas Vol musafir!!!

Buqja_ch
11-04-07, 18:21
E tregova edhe me heret se ne nje Discotek ne wien, kur ka qen Ilir Shaqiri, e Gili, e Genta, ka pas shume pak Atmosfer edhe shume pak Musafir....Kur ka marr Pjes Dani, Meda, Sinani Vllasaliu, e shume tjer qe kendoj Tallava ka pas Vol musafir!!!

Te thon qa te dojn..un as kon se mbroj vetum realiteti eshte ndrysh me keta si mendojn per Meden.....ndryshe
mjafton dikun me shkru se Meda kendon ..dhe prite
per 8 Mars ishte ne Rinora4...katasrof ishte prej grave e vajzav...
sa kengen e kan nderpre.ni koh .e kan hjek..edhe u luten nese doni me vazhdu
dojm me lan rehat....Meden...pse tranohen mas tij
din me tregu ata si e kan pa .....
o djal mos um nguc per MEDEN....hhaaaaahhh

Peja-Boy
11-04-07, 19:11
Te thon qa te dojn..un as kon se mbroj vetum realiteti eshte ndrysh me keta si mendojn per Meden.....ndryshe
mjafton dikun me shkru se Meda kendon ..dhe prite
per 8 Mars ishte ne Rinora4...katasrof ishte prej grave e vajzav...
sa kengen e kan nderpre.ni koh .e kan hjek..edhe u luten nese doni me vazhdu
dojm me lan rehat....Meden...pse tranohen mas tij
din me tregu ata si e kan pa .....
o djal mos um nguc per MEDEN....hhaaaaahhh

Hahahahahahahahahahahahahahahahaha, edhe Grat a ??

Kuku !!

Buqja_ch
11-04-07, 19:35
Hahahahahahahahahahahahahahahahaha, edhe Grat a ??

Kuku !!

qa po kesh djalo..bile edhe gjyshe e nena ..e plot gra me shamija nga Tetova .krqova
e struga.e plot e plot...po mire ishte 8 marsi dhe kishin ni liri..ate dita

hahahhhah
te pershndes ...

Peja-Boy
11-04-07, 20:02
qa po kesh djalo..bile edhe gjyshe e nena ..e plot gra me shamija nga Tetova .krqova
e struga.e plot e plot...po mire ishte 8 marsi dhe kishin ni liri..ate dita

hahahhhah
te pershndes ...


Hahahahahahahahaha a ju veq per festa e keni Liri hahahahahahaha

Jo valla Djali i mire eshte Meda ska asi djali veq pak i vogel bre, i lezetshem be nonen hagahgahghaghaghagahga

Buqja_ch
12-04-07, 07:52
Hahahahahahahahaha a ju veq per festa e keni Liri hahahahahahaha

Jo valla Djali i mire eshte Meda ska asi djali veq pak i vogel bre, i lezetshem be nonen hagahgahghaghaghagahga

o Dreq mos um nguc ma per Meden..hajt se rritet hala se i ri eshte..
du me thirr ne darsum kur te martojm Ty...
e pelqej qysh knon .e sheh qfar muzike bon.mos ja shaj nanen se se meriton
te gjith e ndegjojn ..e anen tjeter pysin kush eshte..
bile ti mire se po e njofshe..

te pershndes

Arb
12-04-07, 08:34
eeeh po ky Gabel more ish...

Peja-Boy
12-04-07, 18:30
eeeh po ky Gabel more ish...


hahahahahahahahahahahaa

Buqja_ch
12-04-07, 18:48
eeeh po ky Gabel more ish...

Te lutem me thuj edhe ni her ...nga dhe si e vlerson ti ni person si eshte gabel...
te pershndes..

Xuki
12-04-07, 21:46
http://muzika.albasoul.com/foto/Meda.jpg


Hej o njerėz....ēka po xhelozoni bree? Meda shumė mirė kėndon....e ka zanin sexy dhe kėngėt met kallė!

Klikoni qitu e knaqnu qyy! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

http://images.google.ch/imgres?imgurl=http://muzika.albasoul.com/foto/Meda.jpg&imgrefurl=http://muzika.albasoul.com/artist.php%3Fid%3D423&h=189&w=200&sz=19&hl=de&start=3&um=1&tbnid=IG50X4_DH6bHVM:&tbnh=98&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3DMeda%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dde% 26sa%3DN


Xuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Prishtinasja_
12-04-07, 21:51
Pritne tash albumin e ri te Medes.... .. apo don tani ne gjdo darsem ne kosove vetem Meden me ndegjua... si verave tjera.... :tongue::tongue:

Xuki
12-04-07, 22:05
Pritne tash albumin e ri te Medes.... .. apo don tani ne gjdo darsem ne kosove vetem Meden me ndegjua... si verave tjera.... :tongue::tongue:


Nė ēoft se me thirrin n'qato darsma pse joo! hahahahahhahaa



.......a je ende n'zemrėn timee dashurija im e vjetėr
a po vi n'ėndrrat tuaa, a po vjen dikush tjetėr.........
sa her du tė thrras nė emėr poo gabooj e pot thrras
zeeemėr........haaaajde me mu, haaajdee me mu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Prishtinasja_
12-04-07, 22:18
Nė ēoft se me thirrin n'qato darsma pse joo! hahahahahhahaa



.......a je ende n'zemrėn timee dashurija im e vjetėr
a po vi n'ėndrrat tuaa, a po vjen dikush tjetėr.........
sa her du tė thrras nė emėr poo gabooj e pot thrras
zeeemėr........haaaajde me mu, haaajdee me mu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


ahahahha.......:tongue:

Dreni30
12-04-07, 22:31
Mashalla edhe ketu politika paska hy, une kisha muzika eshte e lire e te ndegjohet ne gjitha kohet edhe kush kendon me rendesi eshte sa te pelqen.
Po ndegjojne qeshit kange qe edhe lopt n'aher i treb e jo ma meden hahahahaahahahahah

Buqja_ch
12-04-07, 22:46
Nė ēoft se me thirrin n'qato darsma pse joo! hahahahahhahaa



.......a je ende n'zemrėn timee dashurija im e vjetėr
a po vi n'ėndrrat tuaa, a po vjen dikush tjetėr.........
sa her du tė thrras nė emėr poo gabooj e pot thrras
zeeemėr........haaaajde me mu, haaajdee me mu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

iii Xuki a ja more Medes kengen hahhahh
u sa hije te paska me knu ..
po mos ja nis ate muzik me kendue,,, se nuk te don kush ma ne forum..
hahhahha

Arb
13-04-07, 08:35
Te lutem me thuj edhe ni her ...nga dhe si e vlerson ti ni person si eshte gabel...
te pershndes..

Paj lehte bre. Qe qeshtu si puna e Medes...

Eh nime, duhet me i thone magjup, se gabel e kane merzi...

Arb
13-04-07, 08:37
http://muzika.albasoul.com/foto/Meda.jpg


Hej o njerėz....ēka po xhelozoni bree? Meda shumė mirė kėndon....e ka zanin sexy dhe kėngėt met kallė!

Klikoni qitu e knaqnu qyy! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif



O Xuxi!

Jo, he burre, nuk xhelozon kush magjupin... Po ky rod gabeli osht ka na flliq muziken e fjalet shqipe...

Ne Forume Shqiptare ai nuk e ka vendin me ia kushtu ni teme atij rodi te gabelit...

Arb
13-04-07, 08:39
Mashalla edhe ketu politika paska hy, une kisha muzika eshte e lire e te ndegjohet ne gjitha kohet edhe kush kendon me rendesi eshte sa te pelqen.
Po ndegjojne qeshit kange qe edhe lopt n'aher i treb e jo ma meden hahahahaahahahahah

Aq sa kane te drejte me e mbrojte muziken e magjupit, aq kemi te drejte edhe me e shajt kete fare magjupi, e besa edhe ata qe e ngojne...

Buqja_ch
13-04-07, 11:22
Paj lehte bre. Qe qeshtu si puna e Medes...

Eh nime, duhet me i thone magjup, se gabel e kane merzi...

Ndegjo ti Arb...pytja ime ishte PSE.. e di se eshte leht me qit fjalen nga goja..si thot ni fjal e popullit...( si lopa baglen ) por un deshta nga ti pse e ki kete mendim..e pranoi se nuk te plqen .eshte e drejt e jotja..por ku e mar at drejtsi se e qun ni person ashtu..kur te pakten nuk ki as ni te keqe nga aj..edhe me vije keq se ajo fjal i mundon shume vete,,kur e dim se gjysma e popullit shqiptar e ndegjojn..ni ver te bukur e kalojm ne ulqin me muziken e MEDES..Darsmat tona fillojn e mbarojn me muzik te tij...veren si shkoi ne RTK..ishte kanagjeqi i vajzes se Heroit ton Adem Jashari..ku ne oborrin me plot musafir e hjeshin e femra si ishin aty..ne valle e para ishte Shqipja me fustanin kuq e zi me shqiponj..dhe mos te duket qudi se ato vallzonin me muziken e MEDES..ktu nuk do te shkruaj me ty as ni fjal..mjaftojn keto..pa mar para sysh.. ndoi fjal te pa pritur nga ti..

RRespekto te tjert .. ashtu si don Ti te jeshe i rrespektua...

te pershndet Buqja

Arb
13-04-07, 11:44
Nuk e njellosa qe i thashe magjup. Ai osht magjup. Ai rrjedh nga nje familje magjupesh. Ka gjak magjupi. Flet gjuhen magjupe. Tash a po e din pse osht magjup?

Ky e dhunon e flliq, fjalet e muziken shqipe.

E ti pelqeje oj cike, muziken e tij. Edhe ata Shqiptare qe sillen e pshtillen neper Ulcin le ta ngojne muzike magjupe te Medes. Po edhe familja e heroit le ta ngon... Edhe neper dasma le te flliqen me muziken magjupe.

Me rendesi osht me e permen se ai osht magjup, ban muzike magjupi ne shqipe te coptume...

Amina
13-04-07, 22:09
Nuk e njellosa qe i thashe magjup. Ai osht magjup. Ai rrjedh nga nje familje magjupesh. Ka gjak magjupi. Flet gjuhen magjupe. Tash a po e din pse osht magjup?

Ky e dhunon e flliq, fjalet e muziken shqipe.

E ti pelqeje oj cike, muziken e tij. Edhe ata Shqiptare qe sillen e pshtillen neper Ulcin le ta ngojne muzike magjupe te Medes. Po edhe familja e heroit le ta ngon... Edhe neper dasma le te flliqen me muziken magjupe.

Me rendesi osht me e permen se ai osht magjup, ban muzike magjupi ne shqipe te coptume...


hahahahahahhahahahahaha, eh Arb, nuk guxoj me u shpreh ma mire, veq qe nuk me pelqen Meda, uuuuupppssss mos me mytni

Xuki
13-04-07, 23:23
Oooo folni ēka tė donii......njėher pėr njėher ėshtė tek "Shqiptarėt" MEDA mė i kėrkuari.......e tash mundeni ju me quejt ato ēka tė doni....e drejta e juaj ėshtė, hiq nuk ma ninė se si e queni ju ato!!

Fakt ėshtė qė ai erifi po ka sukses dhe hallall i qoftė!

Buqee.....bash hiq nuk ma ninė se a mė kritikon/ofendon dikush qė e adhuroj MEDEN.....punė e madhė! Unė jetėn time e kam, dhe kjo po funksionon fenomenal.....dhe 100% nuk do tė ndryshoj diēka, pse thotė dikush MEDA ėshtė magjup, apo nuk din me kėndu etj.etj.etj.

Edhe njėher them....ėshtė e drejta e ēdonjėrit me kritiku! Edhe pėr Ibrahim Rugovėn kan thėnė gjithēka, por gjithmon vlerat e tij i kam mbrojtė dhe do ti mbroj, pa marrė parasysh se a mė ofendon dikush a joo......fundi i fundit fjalėt e atyre i merr premaja me veti!!




Pėr TY BUQE......midis lulesh tė ksaj botee, syri im veē ty tė sheeeh......vėje dorėn n'zemrėn time, dėgjoje pėr ty si rreh.......sa her du tė thrras nė emėr po gaboj e pot
thrras zemėr...... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Rammstein_1979
13-04-07, 23:50
MUZIKA E TIJ MUNDESH ME NDEGJU NEPER SECILIN AUTOMOBIL TE KATUNARVE ....NEPER SECILIN AUTOMOBIL QE KALON MUNDESH ME NDEGJU MUZIKEN E TIJ , MUNDESH ME NDEGJU EDHE NE PAZAR , KA TE SHKOJSH ,,, EKI MUZIKEN E TIJ ...MIRPO UN KAM MUJT MI VREJT ATA NJERZ QE E NDEGJOJN KET MUZIK , NUK DO TE THOT SE KAN VLER TE MADHE , THJESHT JAN NEJRZ PA VLER EDIN QE NUK QMOHEN NGA ASKUSH EDHE NUK JU DOKET VETJA QE BJEN POSHT DUKE E NDEGJU MUZIKEN E TIJ , SEPSE E EDIN AJ VET QE ESHTE QENJE E PA VLEFSHME ,,,, KSHTU SI VJEN TURP ME NDEGJU NJI MUZIK QE EKA KULTIVU ME HERET MAGJUPET ATA KAN SHKUE QETASH QOHEN ATA NJERZ QE KAN SHIJE TE MAGJUPVE E NDEGJOJN DHE E KULTIVOJN ...THJESHT KTA NJERZ KAN DIQKA TE PERBASHKET ME MAGJUPET , PASI NDJEJN KNAQESI ME ELEMENTET MUZIKORE , TINGUJT MUZIKOR TE INSTRUMENTEVE BURIMORE GABELE ...KY LLOJ I NJERZIMIT ESHTE NJI LLOJ I CILI SMUNDET TI TAKOJ NJI GRUPI INTELEKTUALESH OSE NEJRZ TE ARTIT , THJESHT KTA JAN NJERZ QE JETOJN KOT ,,,,JAN LARG PREJ QYTETRIMIT DHE BOTES SE ARTIT ...

KTA NJERZ JAN NEJRZ TE CILET AS VETEN NUK E MIRMBAJN ....JAN TE NDYT ,,,THJESHT KTYRE NJERZVE JU VJEN ERA DJERS (NERSETULLA) :biggrin: DHE I KAN DHOMT E SARIT , KAFT ....JU VJEN NJI AROM KONTINJERI.

Albanian eX|PerT
14-04-07, 01:53
http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon13.gifhttp://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon13.gifhttp://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon13.gif.............................:biggrin:

Buqja_ch
14-04-07, 10:17
Oooo folni ēka tė donii......njėher pėr njėher ėshtė tek "Shqiptarėt" MEDA mė i kėrkuari.......e tash mundeni ju me quejt ato ēka tė doni....e drejta e juaj ėshtė, hiq nuk ma ninė se si e queni ju ato!!

Fakt ėshtė qė ai erifi po ka sukses dhe hallall i qoftė!

Buqee.....bash hiq nuk ma ninė se a mė kritikon/ofendon dikush qė e adhuroj MEDEN.....punė e madhė! Unė jetėn time e kam, dhe kjo po funksionon fenomenal.....dhe 100% nuk do tė ndryshoj diēka, pse thotė dikush MEDA ėshtė magjup, apo nuk din me kėndu etj.etj.etj.

Edhe njėher them....ėshtė e drejta e ēdonjėrit me kritiku! Edhe pėr Ibrahim Rugovėn kan thėnė gjithēka, por gjithmon vlerat e tij i kam mbrojtė dhe do ti mbroj, pa marrė parasysh se a mė ofendon dikush a joo......fundi i fundit fjalėt e atyre i merr premaja me veti!!




Pėr TY BUQE......midis lulesh tė ksaj botee, syri im veē ty tė sheeeh......vėje dorėn n'zemrėn time, dėgjoje pėr ty si rreh.......sa her du tė thrras nė emėr po gaboj e pot
thrras zemėr...... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Xuki flm.....ahhahahahhhahhah sa mire po kendon


as une nuk jom tu u merzit se qa thuhet..me shum bregosem se ka asi njerz se vetum folin pa dite se qka po thojn..mundohen me ngrit veten ja kombin e vet duke tregu te tjeret kuj i takojn .une do ta ndegjoj dhe mezi priti deri ne albumin e ri..ku do ta kalojm prap kete ver..qdo kun vetum zeri i MEDES..i lumt
po mendoi kush qenkam un se nuk po e disha..
jom lind e rrit ne Prishtine.jeto ne ch .punoi kom shoqri.kom ni kerr te mire .
ndihem mire me rrespektin si kom nga te tjeret..me siguri jom ajo si e meritoi..
por pse e plqej dhe e ndegjoj MEDEN spo e di..
hhahaahh Xuki u pakaaa nga kenga e tij se po e ndegjoj tash..Drit e terr..MEDA

Peja-Boy
14-04-07, 12:13
Aq sa kane te drejte me e mbrojte muziken e magjupit, aq kemi te drejte edhe me e shajt kete fare magjupi, e besa edhe ata qe e ngojne...

Une sa Cd qe Blej edhe Sa Discotek qe shkoj e vijn Kengetar te rinj, i degjoj te njejtat keng !!

Faton Rugova
Muharrem Ahmeti
Meda

e shume e shume Tjer i kan po thuajse te njejtat Albume te njejtat Texte te Kengeve vetem qe Zeri eshte Ndryshimi !!

Peja-Boy
14-04-07, 12:17
MUZIKA E TIJ MUNDESH ME NDEGJU NEPER SECILIN AUTOMOBIL TE KATUNARVE ....NEPER SECILIN AUTOMOBIL QE KALON MUNDESH ME NDEGJU MUZIKEN E TIJ , MUNDESH ME NDEGJU EDHE NE PAZAR , KA TE SHKOJSH ,,, EKI MUZIKEN E TIJ ...MIRPO UN KAM MUJT MI VREJT ATA NJERZ QE E NDEGJOJN KET MUZIK , NUK DO TE THOT SE KAN VLER TE MADHE , THJESHT JAN NEJRZ PA VLER EDIN QE NUK QMOHEN NGA ASKUSH EDHE NUK JU DOKET VETJA QE BJEN POSHT DUKE E NDEGJU MUZIKEN E TIJ , SEPSE E EDIN AJ VET QE ESHTE QENJE E PA VLEFSHME ,,,, KSHTU SI VJEN TURP ME NDEGJU NJI MUZIK QE EKA KULTIVU ME HERET MAGJUPET ATA KAN SHKUE QETASH QOHEN ATA NJERZ QE KAN SHIJE TE MAGJUPVE E NDEGJOJN DHE E KULTIVOJN ...THJESHT KTA NJERZ KAN DIQKA TE PERBASHKET ME MAGJUPET , PASI NDJEJN KNAQESI ME ELEMENTET MUZIKORE , TINGUJT MUZIKOR TE INSTRUMENTEVE BURIMORE GABELE ...KY LLOJ I NJERZIMIT ESHTE NJI LLOJ I CILI SMUNDET TI TAKOJ NJI GRUPI INTELEKTUALESH OSE NEJRZ TE ARTIT , THJESHT KTA JAN NJERZ QE JETOJN KOT ,,,,JAN LARG PREJ QYTETRIMIT DHE BOTES SE ARTIT ...

KTA NJERZ JAN NEJRZ TE CILET AS VETEN NUK E MIRMBAJN ....JAN TE NDYT ,,,THJESHT KTYRE NJERZVE JU VJEN ERA DJERS (NERSETULLA) :biggrin: DHE I KAN DHOMT E SARIT , KAFT ....JU VJEN NJI AROM KONTINJERI.

Rammstein shume shume Palidhje paske shkru edhe shume shume Paske Ofendu njerz ..!!

Ma mire te degjohet nje Keng Dashurie apo nje Keng Popullore ose Tallava apo te degjohet nje keng si te Tingulli 3 e Unikatil e shume e shume tjera ku Perdoren shume Fjal Banale, qe smund ta leshosh as ne Familje per ta degjuar e as kund vetem ne Degjuese te veshve ku mund ta degjoash vetem ti ??

Cila te pelqen ty ?? Qytetar !

Rammstein_1979
14-04-07, 21:50
Rammstein shume shume Palidhje paske shkru edhe shume shume 2-Paske Ofendu njerz ..!!

Ma mire te degjohet nje Keng Dashurie apo nje Keng Popullore ose Tallava apo te degjohet 1-nje keng si te Tingulli 3 e Unikatil e shume e shume tjera ku Perdoren shume Fjal Banale, qe smund ta leshosh as ne Familje per ta degjuar e as kund vetem ne Degjuese te veshve ku mund ta degjoash vetem ti ??

Cila te pelqen ty ?? Qytetar !


1-UN K'TA NUK I KAM CITU AS KUND ..EDHE AS QE ME PELQEJN ...K'TA NUK I LLOGARITI AS SI QENJE NJERZORE ...


2- SKAM QKA MI OFENDU UN NJERZ , ATA VET TE OFENDUM JAN ..UN VEQ PO JA PERKUJTOJ .

luckyman
14-04-07, 22:40
Vetem me qené i dehur totall,......ateher besoj se nuk me kishte penguar "muzika"e Medes,Dani, Afrimi,e do qisi koktella te hashkalive.

Albanian eX|PerT
14-04-07, 23:08
O njerez, si mund te admironi nje njeri per promovues te muzikes se mirefillte shqiptare perderisa identiteti i tij eshte i dyshimte? :redface:

Toni_i_omel
15-04-07, 00:21
http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon13.gifhttp://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon13.gifhttp://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon13.gif sme pelqen total hiq. se dije se si iu ngrit emri i tij sa qe diskotohet ne kete forum teme per at person... E vetja muzik tek ne shqiptare qe kae edhe kuptim te plot jane KENGET E VJETRA QYTETARE posaqerisht edhe disa BALADA qe po i kendojn disa kengetar jane te shkelqyshme. e jo si ka ardhen koha "dridhe dridhe" masnej "veq njehere me u kon me ty qka te kisha bae" keto jane kenga qe bahen tu pie qaj me kikirika masdarke kishe po kendojm diqka, por prap kesi lloj kengetaresh jane te paret se dije si eshte e mundur...

jy eshte mendimi jem bre njerez mos me keqkuptoni.,...

Repekteeee

trimi99
15-04-07, 01:05
[quote=Rammstein_1979]MUZIKA E TIJ MUNDESH ME NDEGJU NEPER SECILIN AUTOMOBIL TE KATUNARVE ....NEPER SECILIN AUTOMOBIL QE KALON MUNDESH ME NDEGJU MUZIKEN E TIJ , MUNDESH ME NDEGJU EDHE NE PAZAR , KA TE SHKOJSH ,,, EKI MUZIKEN E TIJ ...MIRPO UN KAM MUJT MI VREJT ATA NJERZ QE E NDEGJOJN KET MUZIK , NUK DO TE THOT SE KAN VLER TE MADHE , THJESHT JAN NEJRZ PA VLER EDIN QE NUK QMOHEN NGA ASKUSH EDHE NUK JU DOKET VETJA QE BJEN POSHT DUKE E NDEGJU MUZIKEN E TIJ , SEPSE E EDIN AJ VET QE ESHTE QENJE E PA VLEFSHME ,,,, KSHTU SI VJEN TURP ME NDEGJU NJI MUZIK QE EKA KULTIVU ME HERET MAGJUPET ATA KAN SHKUE QETASH QOHEN ATA NJERZ QE KAN SHIJE TE MAGJUPVE E NDEGJOJN DHE E KULTIVOJN ...THJESHT KTA NJERZ KAN DIQKA TE PERBASHKET ME MAGJUPET , PASI NDJEJN KNAQESI ME ELEMENTET MUZIKORE , TINGUJT MUZIKOR TE INSTRUMENTEVE BURIMORE GABELE ...KY LLOJ I NJERZIMIT ESHTE NJI LLOJ I CILI SMUNDET TI TAKOJ NJI GRUPI INTELEKTUALESH OSE NEJRZ TE ARTIT , THJESHT KTA JAN NJERZ QE JETOJN KOT ,,,,JAN LARG PREJ QYTETRIMIT DHE BOTES SE ARTIT ...

KTA NJERZ JAN NEJRZ TE CILET AS VETEN NUK E MIRMBAJN ....JAN TE NDYT ,,,THJESHT KTYRE NJERZVE JU VJEN ERA DJERS (NERSETULLA) :biggrin: DHE I KAN DHOMT E SARIT , KAFT ....JU VJEN NJI AROM KONTINJERI.[/q
================================================== ==================
O ti shoki jemi pasi edhe ti paske mbet me kritikuar diken, gjeja se ti je me "qytetar" se te tjeret, e ne ket rast me qytetar se MEDA, me duket se nuk ka asgje nga kjo tem!

trimi99
15-04-07, 01:09
Pershendetje,

Sa i perket MEDES, dhe muzikes qe e ben ai, per kohen e sodit ben nje muzike te shkelqyshme, po mose ta kishte ber ket muzik te mire, me siguri se nuk do te kishte aqe shume adhurues qe ka sot.
Muzika ndegjohet sipas qefit te njeriut, nese te pilqen Meda soe dikushe tjeter ndegjoje nese nuk te pilqen mose e ndegjo.

Arb
15-04-07, 10:37
Edhe njėher them....ėshtė e drejta e ēdonjėrit me kritiku! Edhe pėr Ibrahim Rugovėn kan thėnė gjithēka, por gjithmon vlerat e tij i kam mbrojtė dhe do ti mbroj, pa marrė parasysh se a mė ofendon dikush a joo......fundi i fundit fjalėt e atyre i merr premaja me veti!!

Krahasimin qe paske ba o Xuk!

Po cfare vlerash je duke mbrojt ne kete magjup, bre burre? Po ku i paska ato vlera ai bir magjupi?

Amina
15-04-07, 11:17
Edhe pse nuk jam adhuruese e Medes, duhet te pranoj se gjdo njeri ka at "shijen" e vet edhe sa i perket muzikes. Dikush e ndegjon,se i perlqen muzika, ose e ben te kercen ose dikush e ndegjon nje kenge per shkak te tekstit.
Po qka ti bej, veq me ket muziken "tallava" nuk mund te shoqerohem hiq. Ne te vertet eshte muzik "magjupi"

Xuki
15-04-07, 11:39
Krahasimin qe paske ba o Xuk!

Po cfare vlerash je duke mbrojt ne kete magjup, bre burre? Po ku i paska ato vlera ai bir magjupi?



Oo Arb nuk i krahazova vlerat e Rugovės me tė Medes, dhe nuk thash qė po i mbroj vlerat e Medes....nuk kam nevoj! Ai erifi kah po shkon njerzit po ngasin mas tij!!

Pėr Rugovėn kan thėnė ėshtė bir shkavi, ėshtė kopil, ėshtė konvertu nė fenė katolike e ia kan pshurrė fotografinė si ky Rammshkavi qė u bo aleat i yti kėtu etj.etj.etj.

Me ofendimet e juaja vetėm e tregoni nivelin e ultė kulturuorė......por nejse "i shami t'shanė" thojnė!!

Pranoni ti me atė shokun ton Rammshkavin...qė ēdo njeri ka miq dhe armiq!

Kaq pėr ty dhe shokin ton tė cilit po i vije keq qė ėshtė shqiptar...por ai e ka vėrtetu qė nuk ėshtė shqiptar, pra mos tė brengoset pėr kėtė punė.......nuk qaj drrasa ma me juve....qani vet!!

Xuki
15-04-07, 11:41
Edhe pse nuk jam adhuruese e Medes, duhet te pranoj se gjdo njeri ka at "shijen" e vet edhe sa i perket muzikes. Dikush e ndegjon,se i perlqen muzika, ose e ben te kercen ose dikush e ndegjon nje kenge per shkak te tekstit.
Po qka ti bej, veq me ket muziken "tallava" nuk mund te shoqerohem hiq. Ne te vertet eshte muzik "magjupi"



Edhe mua nuk mė pėlqen muzika "tallava", por pse nuk mė pėlqen tash mua..nuk them qė ata qė e dėgjojn jan magjup a po diēka tjetėr!!

Buqja_ch
16-04-07, 05:56
Pershendetje,

Sa i perket MEDES, dhe muzikes qe e ben ai, per kohen e sodit ben nje muzike te shkelqyshme, po mose ta kishte ber ket muzik te mire, me siguri se nuk do te kishte aqe shume adhurues qe ka sot.
Muzika ndegjohet sipas qefit te njeriut, nese te pilqen Meda soe dikushe tjeter ndegjoje nese nuk te pilqen mose e ndegjo.

Trimi .. mos mendo se nuk e ndegjojn edhe keta si po folin keshtu....hahhhaahh

te pershndes...

Amina
16-04-07, 08:13
Edhe mua nuk mė pėlqen muzika "tallava", por pse nuk mė pėlqen tash mua..nuk them qė ata qė e dėgjojn jan magjup a po diēka tjetėr!!


Ehhhhhhhh as une!

Peja-Boy
16-04-07, 12:44
Edhe pse nuk jam adhuruese e Medes, duhet te pranoj se gjdo njeri ka at "shijen" e vet edhe sa i perket muzikes. Dikush e ndegjon,se i perlqen muzika, ose e ben te kercen ose dikush e ndegjon nje kenge per shkak te tekstit.
Po qka ti bej, veq me ket muziken "tallava" nuk mund te shoqerohem hiq. Ne te vertet eshte muzik "magjupi"

Na po e dim more se eshte Muzik e Magjupve por e mire !!

Sy_kaltra
16-04-07, 15:29
Mentor Kurtishi - Dua ne enderr ta takoje..

Sy_kaltra
16-04-07, 17:04
Me falni per postimin siper,paska qen ne adres te gabuar.

eksperti 1
17-04-07, 11:30
pse a mos valle adelina, genta,mihrija,elita 5, nora a harova edhe dikend a mos valle keta kendojne shqip???


roft tallavaja muzika moderne botrore

trimi99
22-04-07, 02:29
pse a mos valle adelina, genta,mihrija,elita 5, nora a harova edhe dikend a mos valle keta kendojne shqip???


roft tallavaja muzika moderne botrore=========================================== =====================
A mose po mendon qe te vajtojn ne oda, dhe ti me shoket ti ngjirrni koburet te qellini tavanin!

eksperti 1
22-04-07, 09:41
he mor burre se deri dje ke ndegju meden e sot na je be modern hahahah,deri dje keni ndegjuar oj kosove oj nena jone,tani adelina e genta ,po cfar merni vesh ka muzika pash Zotin

djsalih
29-04-07, 21:01
Oj Kosove oj nana ime eshte kenge shqipe, dhe Shkurte Fejza eshte 100% Shqiptare, e ti ekspert ndegjo muzik te medes e cili eshte si nje bugar per mua!

Buqja_ch
30-04-07, 11:43
Oj Kosove oj nana ime eshte kenge shqipe, dhe Shkurte Fejza eshte 100% Shqiptare, e ti ekspert ndegjo muzik te medes e cili eshte si nje bugar per mua!

Nuk eshte e vrtet se ti nuk e ngon aa ??` mos me hater me zor thon
pa tejeter e ngon ..nese ki ne shtepi nene.moter apo grua me qef njera nga to e pleqejn
dhe e ngojn MEDEN...

Te pershndet

Buqja

Rammstein
30-04-07, 19:55
Hala per ket M'zatin jeni tu fol a?...o god ....qfar shtrese ...

Brilliant
01-05-07, 15:28
Mendimi im lidhur me kte kengetar eshte se:NUK DUHET ME HARXHUE NGJYRE DHE ME HUMB KOHE ME DISKUTUE PER MEDEN...

timbri i tije eshte skandaloz me stilin qe po e fabrikon

kalofshi mire

Buqja_ch
01-05-07, 20:57
Mendimi im lidhur me kte kengetar eshte se:NUK DUHET ME HARXHUE NGJYRE DHE ME HUMB KOHE ME DISKUTUE PER MEDEN...

timbri i tije eshte skandaloz me stilin qe po e fabrikon

kalofshi mire

qysh more nuk paske ardh ma heret mena tregue ahhaahhhahahha u pakaaaaa tu kesh ......

vjeshta
14-05-07, 01:45
E degjoj me deshire !

den......n
14-05-07, 16:25
ti munde te flasesh per prejardhje tende nqs.ke rom(ane)e dhe turke,por jo ne pergjithsi.
sa i perket temes ky far pederasi medinoviqi asht diku me gjene sllave!
Muzika e tij doli se eshte 100% e frymzuar nga sllavet(serbe bugare).

samirkastrati
16-05-07, 14:16
kurgjo sjan 3500 euro p[er ta une mu kon ja jap 10000 euro per ni dasem se ska ma te mir kengetar hiqqqqqqqqqqqqq veq vashdo meda je am i miri veq pak qe sun po ti gjoj do SPOTE ( video) se ma i miri je

Rammstein
17-05-07, 00:08
kurgjo sjan 3500 euro p[er ta une mu kon ja jap 10000 euro per ni dasem se ska ma te mir kengetar hiqqqqqqqqqqqqq veq vashdo meda je am i miri veq pak qe sun po ti gjoj do SPOTE ( video) se ma i miri je


Tu paska bo malli Haram ....haram te kuke mush deri ne fyt .

Zero Cool
17-05-07, 01:34
Qka me mendu per ket magjyp ?!?

lyra2
17-05-07, 02:17
..jo kurr s mendoj per te ;(

Buqja_ch
17-05-07, 12:29
Sa shume jom tu ju besuuu

valiii
17-05-07, 18:18
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?

Mendoj se Meda aq eshte larg me Muzike sa Gomari me Politike .....

gen|us
17-05-07, 22:21
Sme pelqene aq shume se sa kengetaret te tjere dhe ky eshte mendimi im qe them ;)

egi
24-05-07, 00:34
Qka me mendu per ket magjyp ?!?








hm...me kan zezak njejt kishe than a?

Zero Cool
24-05-07, 01:23
hm...me kan zezak njejt kishe than a?

Magjypi edhe zezaku kan dallim me duket ?! Apo ti mendon ndryshe ?æ?

aLbaChiCk
26-05-07, 14:33
un e pelqej valla muziken e tij ka texte te mira po secili ka at shijen e vet

electro lover
26-05-07, 14:54
Une per veti nuk e du aspak as at as muzike e tij, mirepo 95% e femrave shqiptare nga 18 deri 40 vjet e dhane shpirtin pas tij, une kam mbajt muzika per dasma, kam qene edhe dj ku ka kendu ky, e ky meda me kendu live shume larg eshte, nuk din hiq, e femrat kur te ndegjojne ndonje kenge te ketij "kengetari" jane ne gjendje me i hjek kepucat e me i gju perpjet me rrok tavanin me take (shtikell) aq lezet ju vjen.

egi
26-05-07, 19:03
Magjypi edhe zezaku kan dallim me duket ?! Apo ti mendon ndryshe ?æ?





mendoj se te gjith jemi njerz...keshtu qe nuk di pse mi paragjyku njerzit vetem se qfar rase ose qfar kombi jan...mendimi jem...te gjith kemi mish, eshtnat, zemer dhe shpirt

Zero Cool
26-05-07, 20:12
mendoj se te gjith jemi njerz...keshtu qe nuk di pse mi paragjyku njerzit vetem se qfar rase ose qfar kombi jan...mendimi jem...te gjith kemi mish, eshtnat, zemer dhe shpirt
E vertete qe te gjithe kemi mish, eshtnat, zemer dhe shpirt, dallimi eshte qe disa kan mish, eshtnat, zemer dhe shpirtmagjupi, e disa kan mish, eshtnat, zemer dhe shpirt zezaku e disa kan mish, eshtnat, zemer dhe shpirt Shqiptari ...


ZC

Lijanna
26-05-07, 21:30
Per mendimin tim eshte kengetari me i keq -shqiptar-!

~AmaZonA~
26-05-07, 21:33
phaaa se skam per kend me mendu veq per Meden!!!
kurr s'mendoj per te hiqqqqqqq...

egi
27-05-07, 14:39
E vertete qe te gjithe kemi mish, eshtnat, zemer dhe shpirt, dallimi eshte qe disa kan mish, eshtnat, zemer dhe shpirtmagjupi, e disa kan mish, eshtnat, zemer dhe shpirt zezaku e disa kan mish, eshtnat, zemer dhe shpirt Shqiptari ...


ZC






po vetem kur te vdesim njesoj jemi..s'di pse te doket aq me rendesi mi gjyku nerzit vetem se qfar lekure kan..

Zero Cool
27-05-07, 15:18
po vetem kur te vdesim njesoj jemi..s'di pse te doket aq me rendesi mi gjyku nerzit vetem se qfar lekure kan..

Jo qfare lekure por qfare kombi :wink:

egi
27-05-07, 15:30
Jo qfare lekure por qfare kombi :wink:






aha ok, por dmth ata qe s'jan shqipetar nuk te doket qe kan vler?

selvija
27-05-07, 15:40
aha ok, por dmth ata qe s'jan shqipetar nuk te doket qe kan vler?Jo moj shqiptar eshte veq qe kendon tallava:biggrin: ,,valla sdi qka thot zero,,e kam pa ne ulqin u tranojshin mashkuj dhe femra per te...

Vjollca
21-06-07, 20:53
po menoi loqken ja hanksha se e qiti edhe ni kaset kto dit mknaqi

Arb
22-06-07, 05:27
Gabel hesapi..............

Buqja_ch
23-06-07, 14:53
Mbasi kjo faqe i takon Medes ..du tja uroi kaseten e re ahhaaaaa
ni muzik si te knaq

Preshevar
23-06-07, 15:36
Gabel hesapi..............


Edhe Korb i Zi me qenė,.. ėshtė njeri.

Poshtė Racizmit !

http://www.avalon5.com/images/racism.jpg

Rammstein
23-06-07, 15:59
Ky kendon per ata njerz te cilet e ndien veten Origjinal Selak ...qe jan Selak me Letra....me diploma...

aLbaChiCk
23-06-07, 17:00
Ky kendon per ata njerz te cilet e ndien veten Origjinal Selak ...qe jan Selak me Letra....me diploma...

Ky (Meda) kendon per ata qe kan ndjenja e per ata qe skan normal qe se pelqejn ata ma mir le ta ngojn rammstein qe i meson se jeta pa drog e pa sende te ashtushme nuk shkon ....

Arb
23-06-07, 18:07
Edhe Korb i Zi me qenė,.. ėshtė njeri.

Poshtė Racizmit !

Racizem koka me i thane Gabelit - gabel...

LOJETARI
23-06-07, 18:11
Ēfarė tipi ėshtė nuk e di , se nuk e njohė ,veq muzika e tij ėshtė tepėr e rrezikshme pėr bark .Kur barku dhemb njeriu bėhet nervoz ...........................hiqnu tij se ia keni rritė mendjen pa nevojė.....................

Preshevar
23-06-07, 19:43
Racizem koka me i thane Gabelit - gabel...

Racizėm 1oo% ėshtė !

Aj ėshtė deklaru si Shqiptar, dhe Shqiptar mbetėt.
Po n'qoft se ėshtė Ashkali, le tė krenohet !

Kurse "gabelt.." un veq prej teje po ndie... mos i ke dajt prej Gabelegjijės ? Se m'duket qė si shpesh po i permend, e t'ka mar malli pėr ta.

Jam kurreshtar me ndie per ket familjėn tende :smile:, mos u turpėro.. ka njerzi si un luftojn edhe kundėr Racizmit, dhe do ti mbroj edhe Gabelt :wink:

eRta
23-06-07, 19:46
unė nuk dua ta gjykoj se ēka ėshtė po ēfarė muzike kultivon se tema ėshtė hapur pėr Meden si kėngėtarė.
UNė edhepse nuk dua e dėgjoj muzikėn e Medes shpesh, se kur e dėgjojnė 60%e popullatės pjesa tjetėr mbetet minoritet....:biggrin:
Mua nuk mė pėlqen muzika qė bėn ai por ėshtė thjesht shija ime.........
E sa pėr pagesė,ka kėngtarė tė tjerė qė i meritojn mė shumė ato para sesa Meda por si duket tregu e kėrkon muzikėn e bastarduar.

Rammstein
25-06-07, 16:04
Ky (Meda) kendon per ata qe kan ndjenja e per ata qe skan normal qe se pelqejn ata ma mir le ta ngojn rammstein qe i meson se jeta pa drog e pa sende te ashtushme nuk shkon ....

jo ti voglushe gabon shum nese mendon ashtu , mirpo nuk pritet ndonji mendim tjeter i joti mbase ti je fanse e tij thjesht qaq ki tru me logjiku , se secili njeri ka ndjenja ...mirpo lloj lloju berllogi si ky Meda jut qe ska lidhje me muzik nuk mundet me kendu per ndjenjat e mija , thjesht ky kendon per njerzn Shkrum T'djegt nga jeta ,,,qe jan pishman qe jetojn ...hahahaha ...per njerz qe skan lidhje me jet .


..e sa i perket per Rammstein , rammstein kan miljona Fansa ky berllogi jut i ka me qindra katunar edhe ato kejt qka nuk ekan as shkollen fillore te mbarume ...thjesht per selak kendon edhe selakica...

aLbaChiCk
25-06-07, 20:48
jo ti voglushe gabon shum nese mendon ashtu , mirpo nuk pritet ndonji mendim tjeter i joti mbase ti je fanse e tij thjesht qaq ki tru me logjiku , se secili njeri ka ndjenja ...mirpo lloj lloju berllogi si ky Meda jut qe ska lidhje me muzik nuk mundet me kendu per ndjenjat e mija , thjesht ky kendon per njerzn Shkrum T'djegt nga jeta ,,,qe jan pishman qe jetojn ...hahahaha ...per njerz qe skan lidhje me jet .


..e sa i perket per Rammstein , rammstein kan miljona Fansa ky berllogi jut i ka me qindra katunar edhe ato kejt qka nuk ekan as shkollen fillore te mbarume ...thjesht per selak kendon edhe selakica...

Epo mir de Meda kendon per selak e selakica e Ramstein per penner ist doch der gleiche bile bile ma mir me pas fans selak se sa me pas fans qe jan te shkatrrum qe pa drog smujn me jetu e presin social hilfe apo dalin e lypin pare rrugve ... P.s si thojn nji fjal selak selak po .... e prej penner nuk pret askush kurgja se ata jan das letzte auf der welt....

Preshevar
25-06-07, 22:20
Hej.. :rolleyes: pom vjen keq ka po pelrahuni per Ramstein e per Meden....

A hala se dini qe shijet dhe ngjyrat jo veqktu... po askund ne botė nuk DISKUTOHEN a :confused: !????

LOJETARI
25-06-07, 22:36
Hej.. :rolleyes: pom vjen keq ka po pelrahuni per Ramstein e per Meden....

A hala se dini qe shijet dhe ngjyrat jo veqktu... po askund ne botė nuk DISKUTOHEN a :confused: !????

jo valla ,nuk ėshtė qashtu ................

Artisti
25-06-07, 23:00
Ndryshimi ne mes tyre nuk eshte i madh, eshte sikur Linux me Win Wista


.

Preshevar
25-06-07, 23:24
jo valla ,nuk ėshtė qashtu ................

Ani pra na trego se siq eshte pasi ti pe din :biggrin:

Mos harro.. qka te pelqen ty, nuk don te thot qe me pelqen mu apo tjetrit.

I kemi provat e gjalla ketu qe disa e pelqejn Ramstein e disa Medėn,.. kurse disa si un.. asnjonin.

Me t'mira,

LOJETARI
25-06-07, 23:33
Ani pra na trego se siq eshte pasi ti pe din :biggrin:

Mos harro.. qka te pelqen ty, nuk don te thot qe me pelqen mu apo tjetrit.

I kemi provat e gjalla ketu qe disa e pelqejn Ramstein e disa Medėn,.. kurse disa si un.. asnjonin.

Me t'mira,

pėr me e kuptue Medėn ,pėrveq veshėve tė palarė kurrėfarė pajisje tjetėr nuk tė duhet :biggrin:

Murgesha
25-06-07, 23:35
pėr me e kuptue Medėn ,pėrveq veshėve tė palarė kurrėfarė pajisje tjetėr nuk tė duhet :biggrin:

Ha,hahahahaaaaaaaaaaa unė mendoj se ska nevojė me e kuptu fare, Tallava na po knojna dhe kjo e spjegon tė gjithėn....

Artisti
25-06-07, 23:40
Ani pra na trego se siq eshte pasi ti pe din :biggrin:

Mos harro.. qka te pelqen ty, nuk don te thot qe me pelqen mu apo tjetrit.

I kemi provat e gjalla ketu qe disa e pelqejn Ramstein e disa Medėn,.. kurse disa si un.. asnjonin.

Me t'mira,

Ngoje more Dervish Shaqen ta hjek epshin e degjimit per Ramstein e per Meden hhhhhhhhhhhhahahaahahahha

.

e_martumja
25-06-07, 23:44
PS: MEDA VENDIN E 3 NE POLIFEST NE KENGAT POPULLORE




PS: ASHTU E VLERSOJ jURIUUUUUUUUUU :biggrin: ME KENGEN mOS qAJ

Une veq mire mendoj per MEDEN perbes na ka knaq veres ne Ulqin, atmosfera e kendshme ka qen !

Preshevar
25-06-07, 23:53
pėr me e kuptue Medėn ,pėrveq veshėve tė palarė kurrėfarė pajisje tjetėr nuk tė duhet :biggrin:

hahahahaaha,.. per veshje s'di qka t'them... Un e konsideroj si "njeri".. tani a pastrohet a jo ?... pun per to :biggrin:


Ngoje more Dervish Shaqen ta hjek epshin e degjimit per Ramstein e per Meden hhhhhhhhhhhhahahaahahahha

Tash Fole si Burrat :biggrin:,.. Moti s'ja kam ni as Dervishit Zonin,... po ka shahira ma t'mir si Bijt e Sefė Mleqanit, Salihi dhe Ferizi e Riza Bllaca qy.. hiqju Ramstein-it :tongue:

Artisti
26-06-07, 00:10
hahahahaaha,.. per veshje s'di qka t'them... Un e konsideroj si "njeri".. tani a pastrohet a jo ?... pun per to :biggrin:



Tash Fole si Burrat :biggrin:,.. Moti s'ja kam ni as Dervishit Zonin,... po ka shahira ma t'mir si Bijt e Sefė Mleqanit, Salihi dhe Ferizi e Riza Bllaca qy.. hiqju Ramstein-it :tongue:


Qyre ti djalo, kallxom ti mue kur kam fole une si femijet qyyyyyyyy


hhhhhhhhhhhhhhhahahahahahahahahaahaaaa

Qe ngoje Dervishin e hiqu Ramsteinit

http://www.videos.es/reproductor/dervish-shaqa---moj-kosov---trimnesh---dardane-(O5fHLWDDddg


.

Elina
26-06-07, 00:57
Une nuk e ndegjoj Meden,,, po e kam verejte se shumica e adhurojne.

Arb
26-06-07, 06:21
Racizėm 1oo% ėshtė !

Aj ėshtė deklaru si Shqiptar, dhe Shqiptar mbetėt.
Po n'qoft se ėshtė Ashkali, le tė krenohet !

Kurse "gabelt.." un veq prej teje po ndie... mos i ke dajt prej Gabelegjijės ? Se m'duket qė si shpesh po i permend, e t'ka mar malli pėr ta.

Jam kurreshtar me ndie per ket familjėn tende :smile:, mos u turpėro.. ka njerzi si un luftojn edhe kundėr Racizmit, dhe do ti mbroj edhe Gabelt :wink:

Qyre ti rod gabeli...

Tash pos misionit tond kryesor, propagandimit te arapizmit nder Shqiptare, ja paske nis me e luftu racizmin, apo ma saktesisht, te vihesh ne mbrojtje te atyre gabeleve qe prodhojne muzike arapo-gabele, te interpretuara dhunshem ne shqip.

Preshevar
26-06-07, 10:29
Qyre ti rod gabeli...

Tash pos misionit tond kryesor, propagandimit te arapizmit nder Shqiptare, ja paske nis me e luftu racizmin, apo ma saktesisht, te vihesh ne mbrojtje te atyre gabeleve qe prodhojne muzike arapo-gabele, te interpretuara dhunshem ne shqip.

Mos je i malltretuar ne NY ? Tregom,.. vi sa ora ti tregoj drejtat e tua si "Njeri" qe tė takojnė. :smile:

Ta luftoj Racizmin, ėshtė PJESĖ E Besimit tim ! :wink:

Poshtė Racizmit !!!

ps: Thojn qe gur pas guri bėhet kala :biggrin: Kujdes ma mir mos u kthe hiq n'KS... se po t'rrok virusi i "HARAPIZMIT" e nuk ka kush i permen tani mo gabelt hahahahahahahaa

Sidoqoft, hajlikoft,... Respekt per Familjėn tende :wink: (Mos u Turpėro o Burr !!:D)

sunshine
26-06-07, 13:02
Nuk e di pse, vetėm qė muzika e Medės & Co. ėshtė shumė e pėlqyer nga njė shtresė e caktuar e popullit! Kjo pjesė fatkeqėsisht i takon pjesės sė madhe, sidomos nė Kosovė e Maqedoni (pėr disaporė nuk po flas hiq!). Bile dallohen edhe rajonet qė janė nė duart e kėtyre magjupėve (tallavaistave). P.sh. dėgjoni Radio Drenasin, krejt urimet e martesave, fejesave, synetisė, etj. etj., pėrcillen me kėngė tė tilla! Nuk kanė faj ata qė kėrkojnė muzikė tė tillė, se krejt kėnga i ka 20 fjalė edhe i kuptojnė lehtė!
Rastėsisht kam dėgjuar kur njėri i uron martesėn shokut tė tij me kėngėn "Fati i zi". E sa pėr Ulqin qė thoshte dikush, Meda i knaqė zemrat e plagosura, zemrat e atyre qė kanė pėrcjellė tėrė ditėn njė vajzė apo djal nėpėr plazhė e nuk kanė mundur ta bėjnė pėr vete (ne jemi popull sentimental, melankolik e ulurimat ta qetėsojnė shpirtin!).
Ky farė Meda falė babait tė tij qė ėshtė pronarė i Produksionit muzikor Dukagjini, ka arritur kėtė popullaritet. Ai nuk e lė asnjė DVD pa e futur edhe djalin e tij. Kėshtu shumė njerėzve ua ka pushtuar zemrat me apo pa dėshirė!

Fundja, njė njeri qė nuk e di se rrymės i thonė rrymė, por i thotė strujė si i thoshte Meda nė njė "mbrėmje madhėshtore", nuk e di se ēka presin njerėzit nga ai qė tė iu shetė kulturė! 99% e kėngėve tė tij janė tė vjedhura nga muzika rumune, greke, arabe, turke etj.!

P.S. Nuk e di a e keni vrejtur se prej qė ka dal Meda nė skenė numri i vetvrasjeve ėshtė shtuar dukshėm! Mos i merrni tepėr seriozisht kėngėt e magjupėve o milet!

luckyman
26-06-07, 21:20
Racizėm 1oo% ėshtė !

Aj ėshtė deklaru si Shqiptar, dhe Shqiptar mbetėt.
Po n'qoft se ėshtė Ashkali, le tė krenohet !

Kurse "gabelt.." un veq prej teje po ndie... mos i ke dajt prej Gabelegjijės ? Se m'duket qė si shpesh po i permend, e t'ka mar malli pėr ta.

Jam kurreshtar me ndie per ket familjėn tende :smile:, mos u turpėro.. ka njerzi si un luftojn edhe kundėr Racizmit, dhe do ti mbroj edhe Gabelt :wink:Ai qe i mbron gabelt éshté ma gabel se gabeli!!

Preshevar
26-06-07, 22:46
Ai qe i mbron gabelt éshté ma gabel se gabeli!!

Gabeli eshte njeri apo ?... po te ishte edhe Majmun ! Do ta kisha mbrojt !

Ju a jeni mir me men a qka '? :confused:

Edhe pak edhe shoqata t'Skinedav keni me krijue ncncnc.. pse bre llaskuc spo mendon pak ?..
Mendo, kryja jote eshte, ke gjitha t'drejtat dhe askush sun t'pėrzihet, mer kohė... sa po shkreton n'forum.

Edhe ti je i konsiderum ma bet se gabeli n'gjermani apo n'zvicerr ku jeton... mos e harro ket. Pėr ty ndoshta nuk e kan pas keq pasi qe po e pranon qe s'duhet mi mbrojt ma t'lishtit. Po qe,. sebep njerzve si ti, sot n'sy t'botes jemi t'prezentum si njerzi te pa CIVILIZUM, tė PA ZHVILLUM,.. m'vjen gėrrdi qe i takon keti kombi !!! Seriozisht po ta them ! :mad:

Dhe i lus edhe moderatort qe po flejn dhe nuk po reagojn ketu...

A e dini qe edhe Ashkalit flasin Shqip ???????????'

Jetojn n'Kosovė, dhe pėrdorin internetin.. a nuk eshte turp pėr ket forum me leju postime Fashiste si t'ketij me nalt a ????.... :confused:

Me t'vėrtet se keni idejėn se qfar don te thot drejtsi... kot e keni qe fshini POSTIME lidhje palidhje, prap se prap... MM... VIRON KETU !!! :redface:

luckyman
26-06-07, 23:56
[quote=Preshevari
Mendo, kryja jote eshte, [/quote]Jo kryja jote por koka jote,o bulash (hashkali):biggrin: ,un atyre jau urrej "veprat"(Gabelve),e sidomos gjaté asaj periudhe sa e kishin shkijet Kosoven nen sundimé!Por nuk ja vlen me debatu me ty sepse une ty as si gabel nuk te konsideroj, por si "AUSTRALOPITIKUS":tongue: .

valiii
27-06-07, 00:03
Cka mendoni per Mehedin Pergjeqaj MEDEN?

Sa ka lidhje magari me politike , aq ka lidhje Meda me Muzike .

Preshevar
27-06-07, 12:43
Jo kryja jote por koka jote,o bulash (hashkali):biggrin: ,un atyre jau urrej "veprat"(Gabelve),e sidomos gjaté asaj periudhe sa e kishin shkijet Kosoven nen sundimé!Por nuk ja vlen me debatu me ty sepse une ty as si gabel nuk te konsideroj, por si "AUSTRALOPITIKUS":tongue: .


Sa mir qe e shkrujte,.. :)...

Tregom tash, cili po bjen nen nivel te ASHKALIs apo te GAbelit, a ti a un ?...

Un po t'them mos u bon me ment e tij se racizmi kurr s'ka qen i mirė PėR askuna,.. kurse ti pom flet per prralla t'fmive tu kshyr mu shty me ta.
Ti n'kofsh i zoti, shko be n'Mitrovic ?! I ki 100 % shkii ! shko luftoj ata qe na kallen kosovėn ! E le ashkalit qė kurr pushtet n'dor s'kan pas !

Me gjithse shum i ri pom dukesh (pro-adoleshent).. s'po kyqem me shum ne debat.^

Ti mesojn ndoshta nė shkoll fillore se qfar eshte Racizmi dhe cili komb ja ka par Hajrin !,.

Tungjatjeta !

Rammstein
27-06-07, 22:46
Sa mir qe e shkrujte,.. :)...

Tregom tash, cili po bjen nen nivel te ASHKALIs apo te GAbelit, a ti a un ?...

Un po t'them mos u bon me ment e tij se racizmi kurr s'ka qen i mirė PėR askuna,.. kurse ti pom flet per prralla t'fmive tu kshyr mu shty me ta.
Ti n'kofsh i zoti, shko be n'Mitrovic ?! I ki 100 % shkii ! shko luftoj ata qe na kallen kosovėn ! E le ashkalit qė kurr pushtet n'dor s'kan pas !

Me gjithse shum i ri pom dukesh (pro-adoleshent).. s'po kyqem me shum ne debat.^

Ti mesojn ndoshta nė shkoll fillore se qfar eshte Racizmi dhe cili komb ja ka par Hajrin !,.

Tungjatjeta !

ti shoki shum e pluhnin e paske qu bre per ket Krym , per ket njeri pa kultur fizike , morale , kombi....

ty nese te pelqen kaq shum Meda merre qoje n'shpi ,,,,ta kshyr nonen qaty , ja knon naj keng, e tjera tjera ...

Linka_pz
27-06-07, 22:57
Tuna-Bileta.........

Linka_pz
27-06-07, 23:00
Me falni ju lutem sa gabim u futa ketu !!

prishtinasi
27-06-07, 23:02
Hajte se s'ka lidhje Linka...qe une po e lidhi: Tuna ja ka ble Medes (emrin si prodhues te kikirikit e paska) nje bilete nje drejtimshe...per jupiter....!:biggrin:

Vjollca
28-06-07, 17:55
meda lum na se e kemi ju hapne gojen sa te doni

valiii
28-06-07, 18:46
meda lum na se e kemi ju hapne gojen sa te doni

Pse qa e pate ti Meden ...???

luckyman
03-07-07, 23:45
Un po t'them mos u bon me ment e tij se racizmi kurr s'ka qen i mirė PėR askuna,.. kurse ti pom flet per prralla t'fmive tu kshyr mu shty me ta.
Mesohu te flasesh SHQIPE! o Bulash.

lyra2
04-07-07, 00:08
meda lum na se e kemi ju hapne gojen sa te doni



...jaaaaaaapo pa te nuk kish ba hiq tybe,zoti na ruajte.....ani s'di a kishin shku more grat e ........... ne Ulqin mos me kon ai,tybe joooo,as teshat me vizllima nuk i kishin vesh ne mbremje mos me qen Meda me kendu "a me te thirr me emer a me zemer"
e mos na lashte zoti pa to ,estekfurullahhhh

lyra2
04-07-07, 00:09
Eeee lum ai per vehte........lemza ka me myt breeee !!!!!

rilinda
04-07-07, 00:11
hahahahhahah... hajt se i nalet me pak limon oj Lyrė.
O si t'ja nis ai me knu, a e keni vrejt qysh livritin kamt vet :D:D:D:D

lyra2
04-07-07, 00:15
hahahahhahah... hajt se i nalet me pak limon oj Lyrė.
O si t'ja nis ai me knu, a e keni vrejt qysh livritin kamt vet :D:D:D:D
Po breee,shume zhurme rreth tallavase e shume deshira rreth tallavase,se nime kembet larg nga koka
ahhahahhahahahahahahahhah

LuLjaa
06-07-07, 05:37
Meda koka barabar me " Vota " se paska edhe fjal t'mira edhe t'kėqika :D ( Lumi ky per veti ) :P

XheBraiLi
14-07-07, 15:06
turpi i muzikes shqiptaree
njerii qe po perdhos ne formen me bizare artin edhe kulturen kombetaree
meda bon muzike eksluzive per katunar
sum pelqen qaqq

yllush_qiki
14-07-07, 16:29
une per veti e adhuroj........

XheBraiLi
14-07-07, 19:24
une per veti e adhuroj........


te perhstatet me karakter

yllush_qiki
14-07-07, 20:34
te perhstatet me karakter

nuk e di se se njoh personalisht:rolleyes: ....amo muzika e tij me pelqen:smile:

XheBraiLi
15-07-07, 13:33
Muzika e tij oshte muzike magjupe me fjale shqipee...
nejse e kam thene edhe me heret muzike per analfabeta edhe katunare te rraste oshtee

Adrenalina
17-07-07, 18:25
Muzika e tij oshte muzike magjupe me fjale shqipee...
nejse e kam thene edhe me heret muzike per analfabeta edhe katunare te rraste oshtee

qyqqy Xhebrail, qfar qytetari i madh na qenke ti more?
Me te then te drejten katundart nuk rrin me magjup sa rrin qytetart, se ne qytet ka magjup ma shume se ne katund....po nesje me rendesi eshte te jet talent ne muzik se per analfabet nuk i shkrun askund!:biggrin:

RiannA
17-07-07, 18:46
Muzika e tij oshte muzike magjupe me fjale shqipee...
nejse e kam thene edhe me heret muzike per analfabeta edhe katunare te rraste oshtee


ke keeeee GG ti po din qeshtu me than per shaaaacin tem a?? sje normal qyyy

Ky muzik te mir ka ber gjith....FAKT esht.

t“pershendes

Adrenalina
17-07-07, 19:06
Tregoj bre Rianna se "fakt" i mire eshte ne muzik!

XheBraiLi
18-07-07, 07:16
Tregoj bre Rianna se "fakt" i mire eshte ne muzik!
hahhahahahhaa

nejse une poe flas sikur qka oshte kualiteti i ti...
E di qe riana ka me thon GG keshtu e GG ashtu ...
une boj muzike per burgagji sum han a engojen popullata civile....


Por te shitet albumi i MEDEs ma shume se i kastriot Tushes skom koment Tregon ate qe vetem ne shqiptaret dime ta vleresojme ....

Shundi edhe Kiqi o ne Top Forme...

leotrim
19-07-07, 12:42
eh meda ka arrit shum lart qysh o kan ky para lufte e shisha duke rujt lopt neper livadhe e duke kenduar e tash shihe ku asht une po e them seriozisht se jam kojshi i ti por ai tash asht nje kengetar shum mi mir dhe mua me pelqen a

rilinda
19-07-07, 12:46
eh meda ka arrit shum lart qysh o kan ky para lufte e shisha duke rujt lopt neper livadhe e duke kenduar e tash shihe ku asht une po e them seriozisht se jam kojshi i ti por ai tash asht nje kengetar shum mi mir dhe mua me pelqen a

Selom kojshis prej Dardanisė! :D

Mendja
19-07-07, 16:15
Poj mir kend deri dikund por ma shum i ka kenget tallava ose turbo tallava

luckyman
19-07-07, 19:36
eh meda ka arrit shum lart qysh o kan ky para lufte e shisha duke rujt lopt Kur i rujshi lopt,a kendojke ai allahile:tongue: ,..se bukur qoban i miré doket :biggrin:

Donikaa*
19-07-07, 22:07
Meda o njoni prej njerze ma palidhje qe kom pas rast me ngu ose edhe me pa: :D

aLbaChiCk
20-07-07, 12:26
Selom kojshis prej Dardanisė! :D

I bashkangjitem urimit haahahahahaahahahaahahahaah

Peja-Boy
24-07-07, 15:56
Nuk eshte e vrtet se ti nuk e ngon aa ??` mos me hater me zor thon
pa tejeter e ngon ..nese ki ne shtepi nene.moter apo grua me qef njera nga to e pleqejn
dhe e ngojn MEDEN...

Te pershndet

Buqja

Hahaha Besa edhe nuk guxojn me nigu se ka edhe shume gjeloza qe frigohen mos me Tallava po jau merr Meda !!

Peja-Boy
24-07-07, 15:57
hahahahhahah... hajt se i nalet me pak limon oj Lyrė.
O si t'ja nis ai me knu, a e keni vrejt qysh livritin kamt vet :D:D:D:D

hahahahhahaha edhe Ndjenjat levizin hahahahahhaa

luckyman
26-07-07, 22:05
.. ej ..Pela Boy hahahahahahah :biggrin: :biggrin: :biggrin: ..

26-07-07, 22:13
Lidhje me muzik ska bre kengetar ma bajat se ky ska valla ...

pirro
27-07-07, 10:29
MEDA ahahahahah me vjen me kesh si te ja permendi ermin,para me PC po e shaj me nane.

Ky eshte shembull per me ju spjegu femive qe ne te ardhmen si nuk duhet te behen.

Arb
30-07-07, 00:47
gjalle hala ky qen a

rilinda
30-07-07, 22:05
gjalle hala ky qen a

Rren ish kan ajo qė than kishe u dek n'ndeshje :biggrin:

Rammstein
31-07-07, 11:33
RA - Violator
.......

Preshevar
31-07-07, 12:57
Rren ish kan ajo qė than kishe u dek n'ndeshje :biggrin:

Kuuu edhe un e pata nie qet rren vallahi ! :biggrin:

Ma e keqja eshte qe e pata shpernda ket rren hahahahahahahaahhaaa

Tani veq kur dul n'tv si Lugat :eek:

Rammstein
31-07-07, 13:14
o Pis pse po mi Fshin Postimet ?..................

rilinda
31-07-07, 13:21
Kuuu edhe un e pata nie qet rren vallahi ! :biggrin:

Ma e keqja eshte qe e pata shpernda ket rren hahahahahahahaahhaaa

Tani veq kur dul n'tv si Lugat :eek:

ahaaa.. mirė qė e paske ni niher e tani e ke shpėrnda. Shyqyr qė skoka nis prej teje :biggrin:

rilinda
31-07-07, 13:22
o Pis pse po mi Fshin Postimet ?..................


Mirė po ta bon kush po t'i fshin. Niher tregon qė nuk t'pėlqen dikush edhe nuk ka nevoj me sha ēdo t'dytin postim.

aLbaChiCk
31-07-07, 13:24
Kuuu edhe un e pata nie qet rren vallahi ! :biggrin:

Ma e keqja eshte qe e pata shpernda ket rren hahahahahahahaahhaaa

Tani veq kur dul n'tv si Lugat :eek:

More djal ta pasna pas pa sherrin ty as nuk hongsha as nuk pijsha pi merzijes :biggrin:

Rammstein
31-07-07, 13:39
Mirė po ta bon kush po t'i fshin. Niher tregon qė nuk t'pėlqen dikush edhe nuk ka nevoj me sha ēdo t'dytin postim.

mdoket nuk kesh ka te pys kurgjo ty , api kshyr punt tua ti ....osht ma mir per ty.

rilinda
31-07-07, 14:06
Me qenė ti asi qė i kqyr punt e tua, nuk e kishe sha kėrkon e edhe fjalėn "pis" se kishe pėrdor.

Shnet!

aLbaChiCk
31-07-07, 14:20
Me qenė ti asi qė i kqyr punt e tua, nuk e kishe sha kėrkon e edhe fjalėn "pis" se kishe pėrdor.

Shnet!

ktina shkruj serbisht rilinda se shqip nuk merr vesh ky

Zero Cool
31-07-07, 15:06
Nime ka dek a ? Zoti ju lasht shnosh (1 gabel ma pak ) :biggrin:

rilinda
31-07-07, 15:12
Nime ka dek a ? Zoti ju lasht shnosh (1 gabel ma pak ) :biggrin:

Thashethem u kan. Mos u gzo shum :biggrin:

Preshevar
31-07-07, 15:18
ahaaa.. mirė qė e paske ni niher e tani e ke shpėrnda. Shyqyr qė skoka nis prej teje :biggrin:

:D jo jo,. mu as nuk um ka interesu, veq se a di sa shum um pat ardh inati kur e pash t'gjall hahahaahahahahahahaa

More djal ta pasna pas pa sherrin ty as nuk hongsha as nuk pijsha pi merzijes :biggrin:

hahahahahahaa,.. mem fal bre, se qeshtu na mashtrun edhe per pavarsin e kosoves e le mo per vdekjen e Medes :biggrin:


U nime, tash kur kesh n'pushim,.. ndegjova qe e kishin rreh Medėn...

Virti
31-07-07, 15:22
personalitet publik qenka ky a?! :eek:
... atehere secili udhetar ne tren apo autobus, qenka personalitet publik! :biggrin:

gertaa
31-07-07, 16:01
car osht.....................

aLbaChiCk
31-07-07, 16:42
oooooo badihava e keni se ska me tooo per me knu po mendoj qy :biggrin: gojen ja honksha valla se boll mir knon. Ani ky ni gabel ma pak hmmm.Pse bre ja keni inati aq shum a veq pse e dojn qikat krejt a hihihihihihhi.Normal ju djemt asnji kengtar mashkull se doni :biggrin:

pirro
01-08-07, 15:00
gertaa

Spjegoje ma mire qata qe e tha pak me lart :"CAR OSHT.."

lyra2
01-08-07, 15:02
hahhahhahahaah a te qiten prej klases a ..eeeee kur nuk me ndegjon a po e she cka te gjen...

pirro
01-08-07, 15:28
hahahahahha o dreqi qe ishe ,edhe prej oborrit te shkolles kan me me qit

pirro
01-08-07, 15:31
hej oj lyre nuk kallxove ti nime cka mendon per MEDEN kom ni se kur ish kon ne GJURMUNI MEDA ne nje koncert ish kan mledh shume njerz atje mos je kan edhe ti aa?

lyra2
01-08-07, 15:52
hahhahhahahahahaahhaaahhahahahahaahahahahhahahaha
po de,pse jo ai eshte ftyre publike edhe kmishat i kallum na per to si ju ne Ulqin

pirro
01-08-07, 16:37
hahahhaha,ani lyre ani veq une njeva se ka ish kan ardh knena i kish pas bo floket me KANE(shatirate) a qysh po thojn se po i bajn kta.............edhe ni kerr te vjeter e kish pas pru per kenena .

Valla thuj sa te dush veq ne ulqin po vin krej prej europe po mendoj shqiptart edhe po rreziten sii...

arton bala
01-08-07, 16:51
oooooo badihava e keni se ska me tooo per me knu po mendoj qy :biggrin: gojen ja honksha valla se boll mir knon. Ani ky ni gabel ma pak hmmm.Pse bre ja keni inati aq shum a veq pse e dojn qikat krejt a hihihihihihhi.Normal ju djemt asnji kengtar mashkull se doni :biggrin:

Kurkah s“je hic, albachick. P.sh. Kastriot Tusha eshte mashkull, por e adhuroj sa qe s“mundesh mi paraftyru. Ka edhe plot shembuj tjere, kengetare (meshkuj) nacional dhe internacional..

Por Meda, persa i perket muzikes se tij, prej elementeve te perdorura ne te, e deri te shtremberimi i zerit, u ngjane deri ne 99,9 % atyre gabeleve tone n“Gjakove te cilet paradite pastrojshin kepuce e pasdite "qalshitshin" (= luanin instrumente) neper darsma te familjeve te varfera.

Kush nuk e sheh Meden, e besa edhe shume te zhanrit te tij, si gabel, me siguri nuk e ka pervojen time me "gabele". Djal zotni per pamje, ama per muzike gabel, edhe gabel i thelle bile. :mad:

lyra2
01-08-07, 16:56
Pse more po e gjelozoni YLLIN e muzikes me te kerkuar dhe pereferuar tek ne??!!!
Ani cka ,floket me kane te bardhe i ka ba ..se ma coool,e per Ulqin nuk rrezitet ai pirro jo se ka pune tjera ai,kur ka me u rrezit del ne bjeshke te deqanit atje ...edhe inspirohet per tekste te dashnise.....

pirro
01-08-07, 17:00
HAHAHAHAHHA,poooo kur po dilke te bjeshke po i merrke edhe dhit me vehte ni rruge e dy pune.A lyre ? Jo per muzike ai inspirohet nga adhurusit e shumte anemban ks dhe DIASPORES.ii prej inatit

lyra2
01-08-07, 17:04
Pse more ,cka kane dhite po prej qumshtit te dhise i eshte bere zeri si bilbil,e per inspirim nuk ka nevoj me shku askund e gjen ketu,e ne Ulqin veq ballin ia freskijne me do far ojrosh....

egi
04-08-07, 17:11
kur jam kan ne ulqin jem shku me ngu meden ne nje restoran..hiq nuk me ka pelqy kendimi i tij live..nje nate perpara jam kan te labi e aj e ka ba atmosfer...te meda nuk me ka pelqy aq shum..po nejse qka me ba..i kem hargju 50 € per 2 or qe kem nejt e tani jem qu...

Preshevar
04-08-07, 19:12
kur jam kan ne ulqin jem shku me ngu meden ne nje restoran..hiq nuk me ka pelqy kendimi i tij live..nje nate perpara jam kan te labi e aj e ka ba atmosfer...te meda nuk me ka pelqy aq shum..po nejse qka me ba..i kem hargju 50 € per 2 or qe kem nejt e tani jem qu...

Te Gjylja u kon dasht me shku :biggrin:

prishtinasi
05-08-07, 12:18
50 euro me e pa Meden:rolleyes: ...aq kushton edhe bileta per koncert te Rolling Stones...diqka nuk eshte ne rregull ketu...a guxoj me ju lute qiellit prape, me na gju me baskija...:smile:

Elina
05-08-07, 12:44
50 euro me e pa Meden:rolleyes: ...aq kushton edhe bileta per koncert te Rolling Stones...diqka nuk eshte ne rregull ketu...a guxoj me ju lute qiellit prape, me na gju me baskija...:smile:

Hahahhahah,,, jaaaaaaaaaa n'shkofsha me e ngu Meden ishalla jo baskija po sakica te mbrehta me bijne ne koke :biggrin:
A e din bre sa blloka per nje shtepi blen njeri me 50 OJRO :biggrin:

Rammstein_1979
05-08-07, 12:46
50 euro me e pa Meden:rolleyes: ...aq kushton edhe bileta per koncert te Rolling Stones...diqka nuk eshte ne rregull ketu...a guxoj me ju lute qiellit prape, me na gju me baskija...:smile:

ahhahahaha...jo bre njeri ...dil n'pazar e ngon ....ahhahaha ...muzik qe ndegjohet me se shumti ne Pazar ....:biggrin:

egi
05-08-07, 15:58
Te Gjylja u kon dasht me shku :biggrin:

te cila gjyla hahaha gruja e axhes shneq a hahahha
50 € na ka kushtu te gjith me hy (12 persona) edhe pija...po nejse veq dy or kem nejt..palidhjee shumm..

p.s. mos din kush a eshte dashuru meda ne far drenicake...se krejt naten thojke veq drenica hajde qoni durt nalt..edhe e kendojke nje keng per drenicake bukuroshe...?

Preshevar
06-08-07, 13:33
te cila gjyla hahaha gruja e axhes shneq a hahahha
50 € na ka kushtu te gjith me hy (12 persona) edhe pija...po nejse veq dy or kem nejt..palidhjee shumm..

p.s. mos din kush a eshte dashuru meda ne far drenicake...se krejt naten thojke veq drenica hajde qoni durt nalt..edhe e kendojke nje keng per drenicake bukuroshe...?

:biggrin: T'ki shku te gruja e "axhės shneq" e ke honger fėrtere kres hahahahahaa

Jo be te Gjyste Vulaj mendova,.. Terrė Bugė ! po falas :biggrin: Veq ruju shkallve te posht se po rrxohėsh ahahahaahahahahah

egi
06-08-07, 14:13
:biggrin: T'ki shku te gruja e "axhės shneq" e ke honger fėrtere kres hahahahahaa

Jo be te Gjyste Vulaj mendova,.. Terrė Bugė ! po falas :biggrin: Veq ruju shkallve te posht se po rrxohėsh ahahahaahahahahah

Te Gjystja pha...ajo krejt gjys eshte haha ..nashta edhe qmimet i kisha pagu per gjys 50€:2=25€..ma lir hahha..po atje shkoj kur te kom qef me gjet naj djal..se veq djemt shkojn me ja kqyr kamt dhe prapanicen e cullakavt :tongue: mu keto sene s'me interesojn, se i kom edhe vet

Preshevar
06-08-07, 14:32
Te Gjystja pha...ajo krejt gjys eshte haha ..nashta edhe qmimet i kisha pagu per gjys 50€:2=25€..ma lir hahha..po atje shkoj kur te kom qef me gjet naj djal..se veq djemt shkojn me ja kqyr kamt dhe prapanicen e cullakavt :tongue: mu keto sene s'me interesojn, se i kom edhe vet

:rolleyes: ... ti qe po dishe edhe boshnjakisht,.. t'kisha propozu me shku me ngu Shotėn te boshnjakt, se bajagi mir pe knojshin :biggrin: hahahahahaa ose ose,.. isht edhe Smajl Puraj, me kengen "sikur flutur shkon tuj kcy" :D e gjen dikun,

ps: Mos shko mo n'ulqin, shkoo qatje me anija ka Meksika qe na pate tregu nje foto CanCun e na trego se a eshte mir tani, t'vim edhe na !

egi
06-08-07, 14:35
:rolleyes: ... ti qe po dishe edhe boshnjakisht,.. t'kisha propozu me shku me ngu Shotėn te boshnjakt, se bajagi mir pe knojshin :biggrin: hahahahahaa ose ose,.. isht edhe Smajl Puraj, me kengen "sikur flutur shkon tuj kcy" :D e gjen dikun,

ps: Mos shko mo n'ulqin, shkoo qatje me anija ka Meksika qe na pate tregu nje foto CanCun e na trego se a eshte mir tani, t'vim edhe na !

oooooooooo nuk paske harruuuuu per Cancuniiiiiinnnn...vendi me i miri..por nuk ka muzik shqip atje..keshtu qe apet me mire Meda qe kendon shqip....isha shku me ngu edhe Rifat Berishen, por aj nuk i man koncertet

Preshevar
06-08-07, 14:41
oooooooooo nuk paske harruuuuu per Cancuniiiiiinnnn...vendi me i miri..por nuk ka muzik shqip atje..keshtu qe apet me mire Meda qe kendon shqip....isha shku me ngu edhe Rifat Berishen, por aj nuk i man koncertet

Zor eshte me harru Cancunin,,, si me foto shop kish dal ne foto :biggrin:
Pse s'ka muzik shqip s'ka lidhje,. iPod-in me veti, edhe kang t'Riza Bllaces ndesh ngo tani :biggrin:

egi
06-08-07, 14:50
e marr smajl puraj me veti edhe nje qifteli se aj din mi msho super..me knaq..kur du me ngu veq e preki pullen e xhaketes edhe ja nis hahahhahahahahahahha

http://www.youtube.com/watch?v=WVGymRoAoBg

Buqja_ch
09-08-07, 19:29
Isha dy nete ne ulqin te MEDA ..po ec e fol per te sa jon qetsu ketu pak njerzit ...
i lumt se na pat knaq hahahah


Shkove ti shkove ....

aLbaChiCk
09-08-07, 19:37
Isha dy nete ne ulqin te MEDA ..po ec e fol per te sa jon qetsu ketu pak njerzit ...
i lumt se na pat knaq hahahah


Shkove ti shkove ....

hahahahaah Buqja_ch ta disha se e shef met pas thon me ja qu ni selam prej meje :)

Ani kangen Mos qaj uhh sa mir e knon .....

valiii
09-08-07, 19:43
Isha dy nete ne ulqin te MEDA ..po ec e fol per te sa jon qetsu ketu pak njerzit ...
i lumt se na pat knaq hahahah


Shkove ti shkove ....

:tongue: :tongue: :tongue:

Buqja_ch
09-08-07, 19:49
hahahahaah Buqja_ch ta disha se e shef met pas thon me ja qu ni selam prej meje :)

Ani kangen Mos qaj uhh sa mir e knon .....

Ahahahh Alba se kum dite me fal

Te pershndes me kengen prap te du Meda ...ahhahahhah

Buqja_ch
09-08-07, 19:51
:tongue: :tongue: :tongue:

U pakaaa edhe un Vali ahhahah
te pershndes

aLbaChiCk
09-08-07, 19:55
Ahahahh Alba se kum dite me fal

Te pershndes me kengen prap te du Meda ...ahhahahhah

Hahahaha Buqja_ch flm shum e un ty te pershendes me kengen e Medes " Hajde me mu" :)

valiii
09-08-07, 20:02
Qy qy , qfar keng more jane keto ,Hajde me mu,Mos qaj,prap te du,Shkove ti shkove .

Edhe ky ja paska bo krejt "erdha shkova" ... Ej nime a bon vaki qe edhe Meda shkruan te kafja , diqysh ky inspirim i tij me ngjan ne diqka .

aLbaChiCk
09-08-07, 20:07
Qy qy , qfar keng more jane keto ,Hajde me mu,Mos qaj,prap te du,Shkove ti shkove .

Edhe ky ja paska bo krejt "erdha shkova" ... Ej nime a bon vaki qe edhe Meda shkruan te kafja , diqysh ky inspirim i tij me ngjan ne diqka .

Valii jo aj nuk shkrun te kafja po na inspiron neve hahahah

jadore
09-08-07, 20:12
:tongue: :tongue: :tongue:

...u tuta , thash mos qenka edhe ky fare Meda pejon ...!!
se i besova valiit e ja dhash vendin e pare Pejes per muzik ..!!