PDA

View Full Version : Kriptokomunisti prodi mbėshtet shkaun tadiē


Fshatari
11-10-06, 13:30
tadiēi i tha Bushit:"jemi bo shumė demokratė kohet e fundit ne nė serbi"!
E di, tha Bushi, dhe u largua menjėherė.
Nė itali, sekretari i parė i PK dhe kryeministri kriptokomunist, romano prodi i tha tadiēit se italia do tė ju ndihėmojė nė zgjidhjen e statusit tė Kosovės.
Gjithėmonė ju kam ndihėmue, tha prodi, prej atėherit kur serbia na pat shit telekomin e vet, e unė, si kryetar i komisionit evropjan atė botė, saktėsoi prodi, pata pėrfitue nja 10 milion euro nga ajo kontratė. Shumė faleminderit more tadiē se ato pare mė kanė hy nė punė : kam ndėrtue villa me bazen, e ēka jo tjetėr, madje e bleva edhe elektoratin italian nė zgjedhjet e fundit nė vendin tim qė e due, jo noshta sa serbinė po nejse, a jemi a nuk jemi humanista e komunista e solidar. duhet me nimue njani tjetrin edhepse nihma jeme asht krejt e kotė...!
u largova pak prej temės, i ra ndėrmen prodit, ishte fjala pėr Kosovėn a ?

paj qysh e din edhe vetė ti, vėlla tadiē, italia nuk asht as antare e grupit tė kontaktit as antare e pėrhershme e Kėshillit tė Sigurimit. nuk e di qysh me ju nimue kur edhe rusia ju ka kthye shpinėn dhe s'don me dit kush jeni; fajin e keni ju vetė o tadiē : pse ia rrast vetit k... kur shpallet referendum, e zgjedhje e hamam t'Hyrės, e aty e futėt edhe Kosovėn si pjesė t'serbisė tue dit qė kosovarėt ua kanė fut qysh para 7 vjetve...!
Paj tash m'ke zanė pak n'gusht o vėllau im i dashur, po komisioni evropjan ma ka pėrgatit nji dosje serioze mu pėr ēato paret e vjedhne tė mobtelit serb (qysh ju thash pak ma nalt) : po m'quejnė "hajdut", dmth hajn, e hajni shkon me hajna e krimineli me kriminel po i thojshin n'Kosovė, tha nė pėrfundim Boris Prodi.