PDA

View Full Version : A do tė martoheshit me njė njeri qė ka pėrkatėsi tjetėr fetare?


Faqet : [1] 2

GjIlAnAsI_cSi
30-10-06, 13:11
Ne kohen e komunizmit ishin te shumeta, ne vecanti ne Shqiperi, por ishte pakez me lehte sepse asnjera pale nuk shfaqte fene e vet.
Cfare mendoni per keto martesa?
Tani qe feja eshte bere "mode" a duhet te ndodhin keto?
Nese po, atehere a duhet njeri prej partnereve te konvertohet ne fene e tjetrit, apo secili te mbaje te veten?
Femijet ciles fe duhet t'i perkasin , te atit apo te se emes?
Apo duhet lihen qe ta percaktojne vete?
A do ishit martuar ju me dike te nje feje tjeter?
A ke deshire qe motra e juaj te marri dike qe i perket nje besimi tjeter?


Ti si musliman, me pare ke deshire qe motra jote te martohet me nje mysliman, turk, arab apo me nje shqiptar katolik, ose ortodoks?
Ti si i krishtere, me pare ke deshire qe motra e jote te martohet me spanjoll, italian apo me nje shqiptar mysliman?

p.s: Nqs ekziston nje tem e till te fshihet..

Gjith te mirat

uck_aksh
30-10-06, 15:07
un per vete po njerz jemi te gjith
sidomos me shqiptare edhe pse i perket fes katolike isha martu me gjith qef

Studenti1
30-10-06, 16:17
Jam strikt ne kete aspekt.
Do doja te martohesha vetem me muslimane, dhe vetem me shqiptare. Do doja ta ruaja edhe punen e identitetit kombetar te femijve te mij te paster. Nese gruaja ime do te ishte p.sh muslimane amerikane, nuk do te thote se femija do te jete amerikan, por do ishte disi i perzier. Do doja qe feja te mbetet paster ne gjeneratat e reja shqiptare, pa u perzier me ceshtje kombesie, dhe te trashegohet ashtu si duhet te trashegohet dhe te praktikohet me nje mesatare te arte, ne mesin tone shqiptar. Perndryshe: Martesa me nje femer te huaj por muslimane eshte qe ska ndonje ndalese, martesa me nje femer te huaj dhe krishtere lejohet ne rrethana te caktuara dhe te njohura per ne, perderisa femra muslimane e ka te ndaluar te martohet me tjeter pos me djale musliman, ky eshte imperativ.
Nuk do e lejoja motren apo vajzen time te martohet me nje shqiptar katolik apo ortodoks, dhe sdo e lejoja te martohet me ndonje musliman te nje kombesie tjeter, pos me nje musliman shqiptar.
Mendimi im.

AniTa Marku
30-10-06, 17:07
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!

Preshevar
30-10-06, 17:08
Ne kohen e komunizmit ishin te shumeta, ne vecanti ne Shqiperi, por ishte pakez me lehte sepse asnjera pale nuk shfaqte fene e vet.
Cfare mendoni per keto martesa?
Tani qe feja eshte bere "mode" a duhet te ndodhin keto?
Nese po, atehere a duhet njeri prej partnereve te konvertohet ne fene e tjetrit, apo secili te mbaje te veten?
Femijet ciles fe duhet t'i perkasin , te atit apo te se emes?
Apo duhet lihen qe ta percaktojne vete?
A do ishit martuar ju me dike te nje feje tjeter?
A ke deshire qe motra e juaj te marri dike qe i perket nje besimi tjeter?


Ti si musliman, me pare ke deshire qe motra jote te martohet me nje mysliman, turk, arab apo me nje shqiptar katolik, ose ortodoks?
Ti si i krishtere, me pare ke deshire qe motra e jote te martohet me spanjoll, italian apo me nje shqiptar mysliman?

p.s: Nqs ekziston nje tem e till te fshihet..

Gjith te mirat

Un sdo t'martohem me te krishtere ndesh ke Shqiptare, e ndesh ke Amerikane apo ku ta di un, vetėm nė qoft se se pranon fejėn islame me gjithė zemėr hiq pa ja imponue... at here po.

Dhe sa i perket pytjes tėnde ku e bėra me tė kuqe,.. tė them tė vėrteten mė mir me njė Arab, turk apo Somalian se sa njė Shqiptar Katolik apo Ortodoks si Savior apo Psikolog...

ps: pa ofendime, kėtu u kėrkue sipas mendimit tonė,... por prap primare ėshtė qe tė martohem me shqiptar-muslimanė.

Gentiani
30-10-06, 18:02
Kjo temė, mė duket temė cirku !

a ja fillojmė Theatros tani ?! :wink:

Murgesha
30-10-06, 21:16
Gjilanasi njė temė e tillė egziston dikund po spo kam kohė tash me e gjetė linkun. Pasi qė ajo temė nuk ėshtė si sondazh nuk po e mbylli temėn tuaj por po e dėrgoj tek Votime&Sondazhe.

Murgesha!

seriozja_19
30-10-06, 21:46
Teme e qelluar, kompliment nga une.

Pyetjet tua jan te parashtruara per meshkuj, mirpo dhe une po pergjijem :biggrin: .

Une si beqare, me mire e kisha marre katolikin shqiptar se sa turkun musliman.
E di qe religjioni lun mjaft rol te madhe ne jeten e cdo individi por kjo vendosja ime.

Nese une personalisht jam ndonjeher ne nje dilem te tille dhe nuk di per cilin te vendosi, ateher jam e sigurte qe mbas disa ditesh 100 % do te fitoje katoliku shqiptar.

Kete e them sepse neser femija im nuk dua te flet ne gjuhen turke, arabe apo ku ta di une. Nuk me nevojitet religjioni kur nuk ja ndegjoj fjalet e para ne gjuhen tone. A u martove me turk, arab, te u shly identiteti si grua sepse meshkujt dominojne dhe keshtu qe ty te jan duart e lidhura edhe pse thojne: ''gjuha e nenes eshte e embel''.

turisti
31-10-06, 00:03
Pyetjet e SondazhitA do te martoheshit me nje njeri qe ka perkatesi tjeter fetare?
PO
JO

Shikoj rezultatet (http://www.dardania.de/vb/upload/poll.php?do=showresults&pollid=295)

Une po,sepse -perkatesia- tjeter fetare nuk eshte garancion per lumturi.

~AmaZonA~
31-10-06, 08:25
Une i perkas fese islame dhe nuk do martohesha kurr me nje katolik edhe as motrav edhe vėllezerve te mi nuk do ju thoja qe te martohen me katolik apo ortodoks por do i keshilloja qe te ken kujdes e mos ta bejn atohen Feja me e paster eshte islami edhe pse te them te drejten kam dy vellezer njeri 22 dhe tjetri 16 vjec Falenderim i qoft Allahut i ka drejtuar ne rrug te drejt edhe ne vend qe une ti mesoj dicka une mesoj shume nga ata sa i perket Fes...nejse se e zgjata i cik si shume por pergjigjeja ime ėshte Jo edhe Jo...Nuk do martohesha fare aii pune e madhe po su martova :)

Dea_A
31-10-06, 08:39
Ne kohen e komunizmit ishin te shumeta, ne vecanti ne Shqiperi, por ishte pakez me lehte sepse asnjera pale nuk shfaqte fene e vet.
Cfare mendoni per keto martesa?
Tani qe feja eshte bere "mode" a duhet te ndodhin keto?
Nese po, atehere a duhet njeri prej partnereve te konvertohet ne fene e tjetrit, apo secili te mbaje te veten?
Femijet ciles fe duhet t'i perkasin , te atit apo te se emes?
Apo duhet lihen qe ta percaktojne vete?
A do ishit martuar ju me dike te nje feje tjeter?
A ke deshire qe motra e juaj te marri dike qe i perket nje besimi tjeter?


Ti si musliman, me pare ke deshire qe motra jote te martohet me nje mysliman, turk, arab apo me nje shqiptar katolik, ose ortodoks?
Ti si i krishtere, me pare ke deshire qe motra e jote te martohet me spanjoll, italian apo me nje shqiptar mysliman?

p.s: Nqs ekziston nje tem e till te fshihet..

Gjith te mirat

Pyetje shume e veshtire ...
te shkruaj se si tingellon me mire nder shikues apo ajo si e mendoj ne realitet pa bere fare teater.....?

une po i permbahem vettise sime qe gjithmon te shprehem ashtu siq mendoj ne reale ose ne virtualitet........

asnjeher sdo te mund te martohesha me nje te krishter qofte edhe shqipetar
asnjeher sdo te martohesha me nje turk ose arab ,te huaj pamvaresisht religjionit

po te me imponohej nje zgjidhje mes te dyve ateher sdo te martohesha kurr....

“dhe ne kete rast po them shumee bindur kurr!
Sinqerisht Dea_A!

lonaaa
31-10-06, 15:04
Asgjė sduhet thėnė "Jo KURRĖ".
Megjithėketė unė po them se sdo isha martuar me njė katolik, jo pse nėncmoj pse ėsht i fes katolike apo pse nuk rrespektoj te drejten e tjetėrit qė tė jetė besimtar i cilės fe donė ,fundja besimi ėsht e drejt e gjithėsecilit.
Por pse sdo pranoja ėsht se herėdokurdo mendoj se mund te ketė probleme nė cift qė janė me religjione tė ndryshme,ngase gjithėsecili dėshiron qė fėmin ta frymzon me besimin e tij( vet).

Por edhe si muslimane qė jam ,qė i takoj kėtij besimi, sdo pranoja asnjėherė qė mė parė tė marrė njė musliman Turk apo Arab , vetėm e vetėm pse ai ėsht musliman, kur me tė smė bashkon as kulutra , as identiteti kombėtar , e as edukata ,as tradita pėrpos fesė!

Dhe nė kėtė dytėn themė me plotė bindje dhe kėmbėngulje -KURRĖ, ASNJĖHERĖ SDO VIJE NĖ KONSIDERIM.

Drinni
31-10-06, 17:14
Po!
Unė do tė martohesha me ēfardo pėrkatsie fetare, qė nė tė(kaluaren, ardhmėn) e shkurtėr dhe tė larget nuk e kėrcėnon pėrkatsin time Kombėtare dhe atė Nacionale...!

Sy_kaltra
31-10-06, 17:38
Dashuria Nuk njeh Fene, fundja Nje Zot egziston per te gjith, qoft mysliman apo katolik, kishe ose xhami jane shtepi te zotit.. apo qfar do feje tjeter qofshin ata prap se prap tek nje Zot luten te gjithe (All-llahut)...

jadore
31-10-06, 20:43
...ok , si duket kemi krijuar averzion ndaj fejes tjeter qe nuk i perkasim , dhe kete nga propagandat e nje niveli injorant qe pa vetedije krijojne ndasi nderfetare ,,,,

kam thjeshte nje pytje , ku pres pergjigje te sinqert ..

,,,a do martoheshit me nje person te nacionalitetit tuaj qe nga fete perkatese (qe ju i takoni)eshte konvertuar apo praktikon Budizmin..!! , ....shof qe kohet e fundit ka sinjale qe ky religjion ka filluar te praktikohet tek ne ....

Artisti
31-10-06, 22:39
...ok , si duket kemi krijuar averzion ndaj fejes tjeter qe nuk i perkasim , dhe kete nga propagandat e nje niveli injorant qe pa vetedije krijojne ndasi nderfetare ,,,,

kam thjeshte nje pytje , ku pres pergjigje te sinqert ..

,,,a do martoheshit me nje person te nacionalitetit tuaj qe nga fete perkatese (qe ju i takoni)eshte konvertuar apo praktikon Budizmin..!! , ....shof qe kohet e fundit ka sinjale qe ky religjion ka filluar te praktikohet tek ne ....Eheeeeeeeeeeee sinqeritet he sinqeritet ( hahahahaha).

Une do te martohesha me nje persone te nacionalitetit tim shqiptar,e cila praktikon nje fe tjeter sesa qe kam une.
Kjo vije ne pyetje,kur ajo persone nuk eshte fanatike,se fanatikat i ndjeku une ( hasahahahaa),ani qka me tuten shpirti i lshon veq me ma nie zanin ( hahahahaa).

Jador,nqofse nuk jam pergjegj mire sa duhet,kallxom me gjuhen stilizuese:biggrin: qysh mu pergjegj:wink: .

Mendoj se me martesen e pesonave me konfesione te ndryshme,do te kontibojm ne afrimin e Kombit.


Artisti

Murgesha
31-10-06, 23:03
Jam e martuar me shqiptar dhe tė besimit tim.

Po pasi jetoj nė njė shtet ku ka edhe nacionalitete, raca, fe tė ndryshme kam brengė tė pėrhershme se me kėnd do tė martohen fėmijėt e mi.
Nga ata qė nuk do tė doja ta marrin vendin e parė e zėjnė afrikanėt dhe aziatikėt qofshin muslimanė apo tė ēfarėdo feje.
Shqiptar tė jenė e smė intereson fare se ēfarė besimi.

Mos thashtė zoti djali apo vajza ime me marrė musliman tė shteteve aziatike apo afrikane, po kjo ėshtė dhe mbetet dėshirė e imja se jetės nuk i dihet kurrė.

jadore
31-10-06, 23:10
Eheeeeeeeeeeee sinqeritet he sinqeritet ( hahahahaha).

Une do te martohesha me nje persone te nacionalitetit tim shqiptar,e cila praktikon nje fe tjeter sesa qe kam une.
Kjo vije ne pyetje,kur ajo persone nuk eshte fanatike,se fanatikat i ndjeku une ( hasahahahaa),ani qka me tuten shpirti i lshon veq me ma nie zanin ( hahahahaa).

Jador,nqofse nuk jam pergjegj mire sa duhet,kallxom me gjuhen stilizuese:biggrin: qysh mu pergjegj:wink: .

Mendoj se me martesen e pesonave me konfesione te ndryshme,do te kontibojm ne afrimin e Kombit.


Artisti

..Une sinqerisht pa stilizime te pergjigjem Artist ,... mos e bej nje hap te tille , flitet per martese, ndjenje te te jetuarit , e jo nje synim ,permbushje misjoni patriotik ,.... di te jesh kaq "vetefliues "Ti..!!
( me vie keq me jape te kuptoj qe bene hap per qeshtje kombetare , kombit nuk i duhen shembujt , mostrat , kombit i duhet nje familje dhe shoqeri e mirefillet ... keshtu qe nese nuk e ndjen nje gje te tille mos e torturo as veteveten as tjetren ,per qeshtje kombetare )Artist qdo gje eshte ne jete art mund te aktrohet,ama jo lumturija , jo ndjesija e te qenurit mire ....

turisti
01-11-06, 00:34
...ok , si duket kemi krijuar averzion ndaj fejes tjeter qe nuk i perkasim , dhe kete nga propagandat e nje niveli injorant qe pa vetedije krijojne ndasi nderfetare ,,,,

kam thjeshte nje pytje , ku pres pergjigje te sinqert ..

,,,a do martoheshit me nje person te nacionalitetit tuaj qe nga fete perkatese (qe ju i takoni)eshte konvertuar apo praktikon Budizmin..!! , ....shof qe kohet e fundit ka sinjale qe ky religjion ka filluar te praktikohet tek ne ....


Une - PO, JADOR,sepse ende kun nuk hasa qe organet seksuale kan perkatesi fetare ja nacionale,hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahah ahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaha.

Murgesha
01-11-06, 00:36
[/color]

Une - PO, JADOR,sepse ende kun nuk hasa qe organet seksuale kan perkatesi fetare ja nacionale,hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahah ahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaha.

Por nuk mund tė thuash qė nuk kanė pėrkatėsi fetare...:biggrin:

jadore
01-11-06, 00:44
[/color]

Une - PO, JADOR,sepse ende kun nuk hasa qe organet seksuale kan perkatesi fetare ja nacionale,hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahah ahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaha.

hm, (pa hahhahaha) terminollogji shume moderne (hap me kohen ) perpara alltarit te perdoret kjo frazollogji ...''ju bekojme ne bashkimin e organeve seksuale ,per kete dhe ate jete ..."sidomos per tipat qe i ikin keti hapi vendimtar apo i frigohen ....hm , pse jo kur po e mendoj po tingellon lezetshem ...
ps.
mendo bre dhe nje here mire Turist , .......... nice -a..!!ta apelojme ne institucionet kompetente kete permisim gabimi (shekulloro njerzor...)

turisti
01-11-06, 01:04
hm, (pa hahhahaha) terminollogji shume moderne (hap me kohen ) perpara alltarit te perdoret kjo frazollogji ...''ju bekojme ne bashkimin e organeve seksuale ,per kete dhe ate jete ..."sidomos per tipat qe i ikin keti hapi vendimtar apo i frigohen ....hm , pse jo kur po e mendoj po tingellon lezetshem ...
ps.
mendo bre dhe nje here mire Turist , .......... nice -a..!!ta apelojme ne institucionet kompetente kete permisim gabimi (shekulloro njerzor...)

Nashta dhe organet tjere dojne m'u bashkue,heheheheheheheheheheheheheheheheeheheheheh eheheheheeheheheh.:biggrin:

turisti
01-11-06, 01:05
Por nuk mund tė thuash qė nuk kanė pėrkatėsi fetare...:biggrin:

:biggrin: Cakun e kan te perbashket.....:biggrin:

Preshevar
01-11-06, 08:27
...ok , si duket kemi krijuar averzion ndaj fejes tjeter qe nuk i perkasim , dhe kete nga propagandat e nje niveli injorant qe pa vetedije krijojne ndasi nderfetare ,,,,

kam thjeshte nje pytje , ku pres pergjigje te sinqert ..

,,,a do martoheshit me nje person te nacionalitetit tuaj qe nga fete perkatese (qe ju i takoni)eshte konvertuar apo praktikon Budizmin..!! , ....shof qe kohet e fundit ka sinjale qe ky religjion ka filluar te praktikohet tek ne ....


Budizmi nuk ėshtė FE.

Dhe sa i pėrket pytjes tėnde me Budist Shqiptar Hala ma hiq sisha martue. Krishteret apete pretendojnė qe jan fe monoteiste po budistėt ? :frown:

Arb
01-11-06, 09:24
Pa mendu dy herė...

Artisti
01-11-06, 12:46
..Une sinqerisht pa stilizime te pergjigjem Artist ,... mos e bej nje hap te tille , flitet per martese, ndjenje te te jetuarit , e jo nje synim ,permbushje misjoni patriotik ,.... di te jesh kaq "vetefliues "Ti..!!
( me vie keq me jape te kuptoj qe bene hap per qeshtje kombetare , kombit nuk i duhen shembujt , mostrat , kombit i duhet nje familje dhe shoqeri e mirefillet ... keshtu qe nese nuk e ndjen nje gje te tille mos e torturo as veteveten as tjetren ,per qeshtje kombetare )Artist qdo gje eshte ne jete art mund te aktrohet,ama jo lumturija , jo ndjesija e te qenurit mire ....

Jador rrnofsh sa malet hooooo,:biggrin: .

Po ai Komb i cili nuk e ka nje apo me shume shembuj me te cilin krenohet,ai Komb nuk paska histori fare ( ne rastin tone kemi shembuj shume,po disa nuk pi perfillin ne te kunderten edhe pi shajn ,vetem se jane te nje feje tjeter).

Une e thashe se nese ajo personja,nuk eshte fanatike,do te martohesha,me kete martese,jo vetem une e ajo personja do te ishim te lumtur,por edhe dy familje tjera me konfesione te ndryshme,e me kete edhe te afermit e atyre familjeve,keshtu qe diapazoni i dy familjeve rrok shume,e me kete rrok nje pjese te Kombit.

Sa cinike me duket kjo fjalia jote:


me vie keq me jape te kuptoj qe bene hap per qeshtje kombetare , kombit nuk i duhen shembujt , mostrat , kombit i duhet nje familje dhe shoqeri e mirefillet


Ketu me siguri mendon se;martesa e dy personave (te kombit te njejt me konfesione te ndryshme) eshte e demshme per Kombin----gabon shume.

Ti prej fillimit ke mendje se nuk mund te funksionoj martesa e dy personave ( te Kombit te njejte) me konfesione te ndryshme,eshte paksa quditese kjo menyre e te menduarit.
A mendon ti se lumturi ka ne martesen e dy personave me konfesion te njejte,jo,jo jador,lumturia mvaret pikerisht nga ata dy persona te martuar,nqofse ata jane te lumtur mes veti,atehere kemi nje familje te mirefillt dhe shoqeri te mirfillt dhe eshte be diqka ne afrim te kombit.


Ne jete,eshte e vertet se qdo gje eshte art,por per kete art,duhet njeriu me punue,ti pyete sinqerisht per martese,edhe une ta dhashe pergjegjen e sinqert.Dhe ne fund ja shtova se me ate martese,jo qe eshte lumturia vetem te ata dy persona,por edhe me gjere ne drejtim te afrimit te Kombit.

Ti as vete nuk e dine se a do te jeshe i,e lumtur nqofse martohesh me nje person te fese tende..

Artisti
01-11-06, 12:58
[/color]

Une - PO, JADOR,sepse ende kun nuk hasa qe organet seksuale kan perkatesi fetare ja nacionale,hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahah ahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaha.


ooooooooooooooooo turistoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo o


hhhhahahahhahahhahhahahhahhahhahahahahahhahahahhah ahhahahahha
hahahhhahhahahhahahhaahhahahhahahaaaa

a nuk pu falkan organet seksuale a hahahahahahahhaahhahahhahahhahahha.

Turisti per mu lut,luten organet seksuale hahahahahahahhahahahhahhahahahhaha.

jadore
01-11-06, 20:34
Artisti,
me pak fjale.......... sinqerisht , u keq kuptuam , me shume mua me tingelloj sikur bene nje hap per qeshtje kombetare se sa ndjesije individuale ..U kuptuam .....

p.s.

Jador ,jo qe nuk ka barrera fetare ,por as nacionale apo racore ne kete drejtim ..lirija dhe e drejta individuale nuk njeh kufinje ...

Artisti
02-11-06, 21:36
Artisti,
me pak fjale.......... sinqerisht , u keq kuptuam , me shume mua me tingelloj sikur bene nje hap per qeshtje kombetare se sa ndjesije individuale ..U kuptuam .....

p.s.

Jador ,jo qe nuk ka barrera fetare ,por as nacionale apo racore ne kete drejtim ..lirija dhe e drejta individuale nuk njeh kufinje ...


Ani,qka me be tash ti ke ate mendje,per keto dyja ja vendosi vetes barreren,e ty te uroj suksese.


.

Kavaleri
09-11-06, 18:16
Un per veten time per As njeren!

Le te thon qka te dojn,esht jete e imja dhe dua ta jetoj jeten SHQIPTAR MUSLIMAN pa perzirje te religioneve.
Ndersa rrespekti ndaj tjerave religioneve qendrron po ashtu si te religioni im.

Zana_ch
09-11-06, 22:49
Dashuria nuk njef fe, nuk njef religjoin nuk njef as komb .

Dmth e kam fjalen per dashurin e sinqert .

Ma besoni se asgje nuk kam kunder religjoinit apo fes tjeter ...por ne ket vend ku un jetoi besa edhe ne shum vende te botes shum Shqiptar jan martue me religjoine apo me kombe te tjera veq per letra.....bile bile edhe buarra te martum qe kan qen ne Kosove.
E die shum mir se te gjitha vin nga jeta e veshtir qe kemi pas vietev te fundit....andaj ju lutem mos folni fjal qe nuk jan te mira ......jan martue shum shum Shqiptar Katolik e Musliman nderveti dhe par se prap do te martohen ....nuk do te ndalen kurren e kurres sespe DASHURIA NUK NJEF FE AJO DEL NGA ZEMRA E SHPIRTI DHE KARAKTERI I PERSONIT.


Ju pershendes
Zana_ch

Albanian eX|PerT
10-11-06, 03:50
Une votova per JO.

Une jam musliman. Dhe ēeshtjen e besimit e shoh si diēka paresore dhe mbi gjitha. Nese ketu nuk jam i perbashket me gruan time atehere mendoj nuk mund te ket nje dashuri te plote-totale. Ngase ka shume te keqija qe vijn ne te ardhmen. Marrim per shembull, se femijet ne te ardhmen edukaten e marrin nga nenat me se shumti, sepse babi eshte ne pune tere diten, dhe mund te qe te edukohet femiu ne ate fe qe eshte nena e qe ajo fe per mua si prind eshte e kote dhe e pavertet.

Eshte e vertete siē paska thene nje anetare se ne te gjithe i drejtohemi nje Zoti, mirepo parashtrohet se si, per ēka, kur? Ngase te gjithe fete hyjnore (hebrejizmi, krishterizmi, dhe islami) thelbin e thirrjes e kane pasur tek besimi ne nje Zot (edhe pse disave u eshte ndryshuar) mirepo kane devijuar tek formaliteti i praktikes sa qe disa jane bere idhujtar dhe politeist edhe pse thirren se jane moneteist.

E vertete eshte (deri dikund) edhe konstatimi se dashurija nuk njeh kufij. Mirepo lus Perendin qe te mos me sprovon keshtu, sepse ndoshta edhe une martohem me krishtere. Mirepo qellimi im eshte qe te martohem me ate vajz qe pershtatem ne te gjithe aspekt.

ps| Disa njerez sot nuk martohen me nje vajz apo djal edhe pse iu pelqen shume shkaku se nuk ndegjojne muziken e njejte :lol:tongue: e ku mbeten ata qe nuk jane te njejte ne zemer (besim).

Shume rrespekt per juve.

Me nderime shoku juaj

Albanian eX|PerT

lazdrani
10-11-06, 10:04
Eshte shqiptare,flete shqip,karakter dhe tardite shqiptare.PO me plote kuptimin e fjales,eh per fe as qe me kishte interesua.Nje Zot kemi te gjithe:wink:

Studenti1
10-11-06, 10:51
Zana a do ta kishe pranuar per burre nje djale musliman?
Ti thua se Feja eshte jo probem per ty, por kete e thojne shume njerez, por ne praktike prap feja luan rol vendimtar ne ceshtjen e marteses.

fati_ger
10-11-06, 13:54
sa mir anita nuk jam fetar aq i form por me lejo nje gje kjo pergjigje e juaja tregon nje karakter te veqant por mos te hy thell gjersa ne muslimanet sidoms shqipetar kemi nje tolreranc te madhe ju tregoni ketu nje jo korrektsi te pasqaruar por ska dert shpesh her ne syt e njerezve si ju jemi te kqij gjersa shumica nga ne nuk jemi ashti siq mendoni ju po ne fun shyqyr qe zoti ka len gjdo gje nga pak per ju shpresoj nje aktolik te mir e per ne diq tjeter

Zero Cool
10-11-06, 18:33
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!

Kurrė mos thuaj kurrė !

Guri i madh
11-11-06, 00:11
kjo pun per mua esht e purfunduar po ne jemi komb i vogel nuk duhet te nisemimi nga fjala qe shpesh e ndegjojmi se dashuria nuk ka kufi .

per ne dashuri ka kufi te ndertuar ne lartsi te madhe si muri kinez

Guri i Vogel
14-11-06, 21:36
Per bese qenka nje pyetje shume e veshtire,per derisa nuk jeni ballafaquare me nje problem te tille lehte eshte te gjykohete,sikur qe po gjykoine disa ne emer te Kombit,per kombe duhete te sakrifikohete pasuriae edhe jeta.

Por ketu nuk ka te bej me sakrifikime por me dashuri,e kur eshte ne pyetje dashuria ...prape nuk e di se a do kishte suksese nje martese e tille,mendoi nese familjaret jane fetare e pake kombtare,nuk ka sukses kjo lloj martese.

Por sille si te duashe, po qe se jane dashuruare dy te rinje atehere e kote eshte te pengoshe,ata do gjejne kompromisine e duhure edhe do jetoine te lumture.

Kurse frikene e Murgeshese,duhete te keme te gjithe qe jetoime ne vendete Perendimore,duke marre parasyshe se gjate vijimite te shkolles me shume jane ne shkolle e aty eshte nje perzirje e kombeve e feve te ndryshme VEQ ISHALLA NUK JA QORRONE DASHURIA SYTE SE PIU MACA UJE.

dardan100
14-11-06, 21:39
do martohesha pa kurrfare problemi, bile edhe me nje Sataniste!!!!!!!!!

jadore
14-11-06, 21:58
do martohesha pa kurrfare problemi, bile edhe me nje Sataniste!!!!!!!!!

....Lind pytja , a do te mbetej ai 100% pure pastaj ..???
( satani nuk e besoj qe ka perkatesin tone nacionale ..??)

prishtinasi
14-11-06, 22:14
....Lind pytja , a do te mbetej ai 100% pure pastaj ..???
( satani nuk e besoj qe ka perkatesin tone nacionale ..??)

Jo, veq letrat e UN-it:tongue:

Guri i madh
16-11-06, 23:00
kjo pun per mua esht e purfunduar po ne jemi komb i vogel nuk duhet te nisemimi nga fjala qe shpesh e ndegjojmi se dashuria nuk ka kufi .

per ne dashuri ka kufi te ndertuar ne lartsi te madhe si muri kinez
ky postimi im i par ishte jo mir i kuptushem sa i perket kombit shqiptar nuk ka pengesa feja pasardhsit e mij nuk do te jen te penguar qe ta zgjedhin fatin e vet po marr parasysh fen po kur esht puna te kombi kurr nuk do ta ken pelqimin tim .
kam than ma heret ne jemi komb i vogel ne kto trende evropjane e botrore nese nisemi nga thanja se dashuria nuk njeh kufi

turisti
17-11-06, 15:20
ky postimi im i par ishte jo mir i kuptushem sa i perket kombit shqiptar nuk ka pengesa feja pasardhsit e mij nuk do te jen te penguar qe ta zgjedhin fatin e vet po marr parasysh fen po kur esht puna te kombi kurr nuk do ta ken pelqimin tim .
kam than ma heret ne jemi komb i vogel ne kto trende evropjane e botrore nese nisemi nga thanja se dashuria nuk njeh kufi

......Po i nderuar,nuk njef kufi,por ka shume armiq dhe pengesa......:biggrin:

turisti
17-11-06, 15:24
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!

Semundja nuk i dallon as Katoliket e as Muslimanet,poashtu dhe dashuria.:biggrin:

Agroni22
17-11-06, 23:58
nuk e di dashurija nuk nje fe as parti heheh , veq ma shume anoje nga joooo

uck_aksh
18-11-06, 00:08
un valla per vete jam i martum
po po pergjegjna ne ket tem
ma mir isha martuar me nje femer shqiptare qe i perket fes katolike se ne nje muslimane qe esht nga turqia apo ndonje vendi tjeter

Guri i madh
18-11-06, 21:09
ky postimi im i par ishte jo mir i kuptushem sa i perket kombit shqiptar nuk ka pengesa feja pasardhsit e mij nuk do te jen te penguar qe ta zgjedhin fatin e vet po marr parasysh fen po kur esht puna te kombi kurr nuk do ta ken pelqimin tim .
kam than ma heret ne jemi komb i vogel ne kto trende evropjane e botrore nese nisemi nga thanja se dashuria nuk njeh kufi

......Po i nderuar,nuk njef kufi,por ka shume armiq dhe pengesa......:biggrin:
po turist nese nisemi nga thanja se dashuria nuk ka kufi ne shum shpej do te asimilohemi se jemi komb i vogel ne krahasim me kombet tjera po edhe jemi shum qe jetojna larg vendlindjes e po kam frig ,se kosova edhe ashtu nuk ka rrym te mjaftushme qe gjat orve te nates te bej drit e pas andej edhe dita do te behet e errt nga zezaket a i ke pa nese jan tre zezak rruges duke kalue e ter rruga behet e errt edhe gjat dites kur rrezon dielli

Giovanni
30-01-07, 22:02
Jam dashuruar ne nje vajze te fese sime por nuk do te me krijonte aspak probleme po sikur ajo te ishte e fese se kundert.
Theksoj edhe se dy motrat e mija jan te martuara me persona te fese se kundrt andaj as mua as familjes ajo gje nuk na pengon.

Ju drejtohem atyre qe thon me kembengulje KURR NUK DO MARTOHESHA ME NJE PERSON TE FESE SE KUNDERT tjesht ju nuk dini te dashuroni se dashurija nuk te pyet per fene.

turisti
31-01-07, 10:31
[quote=turisti]
po turist nese nisemi nga thanja se dashuria nuk ka kufi ne shum shpej do te asimilohemi se jemi komb i vogel ne krahasim me kombet tjera po edhe jemi shum qe jetojna larg vendlindjes e po kam frig ,se kosova edhe ashtu nuk ka rrym te mjaftushme qe gjat orve te nates te bej drit e pas andej edhe dita do te behet e errt nga zezaket a i ke pa nese jan tre zezak rruges duke kalue e ter rruga behet e errt edhe gjat dites kur rrezon dielli

Keto fjalet jane te Gurit te madh,a fjalia ime eshte :......Po i nderuar,nuk njef kufi,por ka shume armiq dhe pengesa......,mirepo, secili i ka vizionet e veta te jetes dhe dshurise,dhe ketu po me sillet gjithmone nje pyetje: Nese ne politike mundet me pas mbizotrim te interesave personale mbi atyre kombetare,pse po quditemi per dashuri ???

arton bala
31-01-07, 15:59
Jam dashuruar ne nje vajze te fese sime por nuk do te me krijonte aspak probleme po sikur ajo te ishte e fese se kundert.
Theksoj edhe se dy motrat e mija jan te martuara me persona te fese se kundrt andaj as mua as familjes ajo gje nuk na pengon.

...

Deri sot ne lidhje dashurore perkatesia kombetare apo fetare e partneres per mua nuk ka luatur rol. Kur vjen ne pyetje martesa, pra kur duhet te medohet me largź, ja si mendoj une “me largź”:

Mund te ndodhe qe une nje dite te marre perkatesine religjioze te gruas time (nuk i dihet, mund te ndodhe qe nje dite te me dali Buddha apo Krishti para kembeve e te me urdheroj te futem ne besimin te cilin ai predikon). Mund te ndodhe qe gruaja ime te marre perkatesine time religjioze ( i del Muhamedi para kembeve...). Mund edhe te ndodhe qe ne te dy te nderrojme perkatesine religjioze (dalin te gjithe se bashku para kembeve, ekstra per ne dy).

Keshtu qe keto te ndodhurat nuk dijne kufinjź. Mirepo “fjalitź janź mendime”, kane thene te vjetrit. Dhe ajo cka nuk mund te ndodhe eshte ta nderroj une apo ta nderrojmź ne gjuhźn. Nese e bejme kete, p.sh. per shkak se jetojme ne shtet te huaj, ateher nuk besoj qe e bejme qe une dhe ajo te behemi te lumtur, por pershkak se mendojme se eshte me mire per femijet tane.

Kjo tregon se gjuha eshte bartese e vlerave midis shoqerisź ne te cilen janź edukuar prinderit dhe asaj te cilen femijźt do ta perbejne. Per ate gjuha eshte kriteri numer nje per mua.

Pershendetje te sinqerta,

Artoni

Drinni
31-01-07, 16:25
Jam dashuruar ne nje vajze te fese sime por nuk do te me krijonte aspak probleme po sikur ajo te ishte e fese se kundert.
Theksoj edhe se dy motrat e mija jan te martuara me persona te fese se kundrt andaj as mua as familjes ajo gje nuk na pengon.

Ju drejtohem atyre qe thon me kembengulje KURR NUK DO MARTOHESHA ME NJE PERSON TE FESE SE KUNDERT tjesht ju nuk dini te dashuroni se dashurija nuk te pyet per fene.

Giovani tė lumt, ju keni treguar mė sė miri qė jeni Demokrat i kohės.
Nuk e di tė mė ket lėnė pėrshtypje mė tė madhe se ky shkrim i juaji, njėherit gėzoni tek unė respekt si person dhe dua tė shtoi se ju ka hije tė moderoni edhe nė dardania.de.

Zero Cool
05-02-07, 22:01
Dashuria nuk njef fe, nuk njef religjoin nuk njef as komb .

Dmth e kam fjalen per dashurin e sinqert .

Ma besoni se asgje nuk kam kunder religjoinit apo fes tjeter ...por ne ket vend ku un jetoi besa edhe ne shum vende te botes shum Shqiptar jan martue me religjoine apo me kombe te tjera veq per letra.....bile bile edhe buarra te martum qe kan qen ne Kosove.
E die shum mir se te gjitha vin nga jeta e veshtir qe kemi pas vietev te fundit....andaj ju lutem mos folni fjal qe nuk jan te mira ......jan martue shum shum Shqiptar Katolik e Musliman nderveti dhe par se prap do te martohen ....nuk do te ndalen kurren e kurres sespe DASHURIA NUK NJEF FE AJO DEL NGA ZEMRA E SHPIRTI DHE KARAKTERI I PERSONIT.


Ju pershendes
Zana_ch


Zana_ch, a don me marr edhe ti nje Shqiptar musliman ?

Giovanni
06-02-07, 20:23
Giovani tė lumt, ju keni treguar mė sė miri qė jeni Demokrat i kohės.
Nuk e di tė mė ket lėnė pėrshtypje mė tė madhe se ky shkrim i juaji, njėherit gėzoni tek unė respekt si person dhe dua tė shtoi se ju ka hije tė moderoni edhe nė dardania.de.Faleminderit per respektin ndaj meje.


Kalo sa me mire pran sofres shqipetare DARDANIA.

prishtinasi
06-02-07, 21:03
PO!
Arsyeja?
Veq me thane ju pse!

Reana
08-02-07, 03:20
Cfare pyetje palidhje dhe naive, e vlefshme per debat vetem ne mjedise naive.

rilinda
08-02-07, 12:00
Cfare pyetje palidhje dhe naive, e vlefshme per debat vetem ne mjedise naive.Nuk je e obliguar tė jesh pjesė e kėsaj "PYETJE PALIDHJE DHE NAIVE".

Shėndet!

LOJETARI
08-02-07, 15:19
Nuk je e obliguar tė jesh pjesė e kėsaj "PYETJE PALIDHJE DHE NAIVE".

Shėndet!

Nuk ėshtė e obliguar ,kėtė e din shumė mirė Reana ,por barku i plasė mos me thanė diēka hahahahahahahahahaa............................... .....:biggrin:

panta_rhei
08-02-07, 16:46
Nuk je e obliguar tė jesh pjesė e kėsaj "PYETJE PALIDHJE DHE NAIVE".

Shėndet!

...para se te marresh "obligimin" te na urdherosh se cka dhe si duhet te mendojme ne lidhje me komentet (e lira) rreth temes, eshte mire qe te sjellesh arsyet se: pse kjo pyetje nuk eshte palidhje dhe naive (?)...

ps. nuk je e obliguar te dalesh ne mbrojtje te naivitetit (i cili edhe ashtu e ka mbuluar kete forum ne saje te "kujdesit" tuaj)...
ishte mendim imi ky (nuk do te thote se patjeter duhet te te pershtatet ty ose te gjitheve).
mbaje, mbaje naivitetin... ishalla t'rritet

shendet

rilinda
08-02-07, 20:28
...para se te marresh "obligimin" te na urdherosh se cka dhe si duhet te mendojme ne lidhje me komentet (e lira) rreth temes, eshte mire qe te sjellesh arsyet se: pse kjo pyetje nuk eshte palidhje dhe naive (?)...

ps. nuk je e obliguar te dalesh ne mbrojtje te naivitetit (i cili edhe ashtu e ka mbuluar kete forum ne saje te "kujdesit" tuaj)...
ishte mendim imi ky (nuk do te thote se patjeter duhet te te pershtatet ty ose te gjitheve).
mbaje, mbaje naivitetin... ishalla t'rritet

shendet

Sė pari askėnd nuk e obligoj e as nuk tentoj ta obligoj qė tė mendoj si unė. Temėn e ka hapur dikush tjetėr edhe sigurisht e ka pasur ndonjė arsye qė e ka hapur, e ti sė bashku me kėta tjerėt qė nuk keni ēka tė thoni pėr kėtė temė, mos u bėni pengesė e saj. Edhe TY po tė them s'ke nevoj tė jesh pjesė e kėtij "naiviteti". Ēdo anėtar i kėtij forumi ka t'drejt tė hap temė nė lidhje me atė qė dėshiron ta ketė edhe mendimin e tė tjerėve.
Edhe nė pyetjen tėnde: "Pse kjo pyetje nuk ėshtė palidhje dhe naive?" tė isha pėrgjigjur, por nuk i takon kėsaj teme.(Hape temėn tjetėr dhe t'pėrgjigjem, normal nėse don me dit pėrgjigjjen time.)

Nėse nuk tė duket nė rregull kujdesi i moderatorėve tė kėtij forumi, e naiviteti e ka mbuluar forumin, ēka do tė bėje ti po tė ishe njėri nga ne???!!! Do t'i mbyllje tė gjitha temat qė nuk do tė ishin tė njė mendje me mendimin tėnd???!!! E ēka do tė arrije me kėtė rast? -E vėrteta do tė ishte se do tė ishe nė konflikt me shumicėn e numri i anėtarėve do tė ishte numėr njėshifror (tė garantoj pėr kėtė).


p.s. tė gjitha pėrgjigjjet tjera qė do tė jenė jasht temės, apo qė do tė jenė komente rreth kėsaj ēka thash unė do t'i fshij...

RESPEKT PĖR TĖ GJITHĖ!

Tomori
08-02-07, 20:53
J0 nuk vjen parasyshe kjo pershkak se ne te ardhmen lindin shume pasoja tek femite..!
Nese psh martohem me nje krishtere shum normale eshte se femite dot anojne nga feja nenes e ku ngele ketu kuptimi jetes sime si musliman qe jame..!
JO nuk e fuse veten ne telashe me vetveten.
-Une personalishte jame qe i krishteri te martohet me krishteren, si muslimani me muslimanen pershkak se ndryshojne shume ritet si ne aspektin e kultures fetare.

jadore
08-02-07, 22:32
PO!
Arsyeja?
Veq me thane ju pse!

..PSE !? prishtinas ..??

prishtinasi
08-02-07, 22:37
Pse...dashuria nuk nje religjion, race....:biggrin: (mos me vete ma shume, se po shendrrohem ne filozof te forumit:tongue: )

Prishtinasja_
12-02-07, 10:44
Pershendetje

Per mua feja nuk eshte ndonje kriter kryesor ne zgjidhjen e personit.

Une per vete them feja sduhet te ndali asnje martese, pra burri im mund te jet ndac musliman e ndac katolik. Kryesorja eshte qe te jete Shqiptare !!! :smile:

Agolli
12-02-07, 20:14
Pershendetje Prishtinasja!

I bashkangjitem mendimit tende dhe c'do shkronje te shkruar nga ju. :smile:
p.s. kur po martohemi ?? :biggrin: :biggrin:

Prishtinasja_
12-02-07, 20:29
Ky eshte mendimi im Agolli :smile:

p.s. kur te eshte kismet more :tongue::tongue::tongue:

Agolli
12-02-07, 20:33
Me fal qe ta vjedha mendimin. :smile: :wink:

E sa per kismet ishalla sa ma shpejt :biggrin: :tongue:

Rigoni
02-08-07, 14:01
Pershendetje, sa i perket religjionit per mendimin tim nuk do te ishte ndonje peroblem i madh, per fat te mire ne kosove nuk ka urrejtje fetare dhe beehen martesa ndermjet Myslimaneve dhe Katolikeve.

Me duhet ta them se deri tash sa kam pa raste Prinderit Mysliman jane shume me tolerant per martesa se sa ata Katolik.

yllbardh
02-08-07, 21:12
Theksoj edhe se dy motrat e mija jan te martuara me persona te fese se kundrt andaj as mua as familjes ajo gje nuk na pengon.

Mė fal i nderuar qė u'a parashtroj kėtė pyetje, ndoshta edhe tepėr personale, mirėpo kurrėsesi nuk munda tė vazhdoj mė tutje duke menduar pėr atė qė ju thuani kėtu. Ju vetėm cekni se ato jan martuar me persona tė fesė sė kundėrt, a jan pjestarė tė kombit tonė?

P.S. Pasi e bėra kėtė pyetje mė duket shumė pyetje pa lidhje, por nga natyra jam shumė kurreshtarė dhe shpresoj qė motrat tuaja tė ken jetė sa mė tė lumtur qė ėshtė e mundur.

P.S.S. Unė, personalisht nuk do tė shikoja se cfarė pėrkatėsie fetare ka e dashura ime, pėr mua mė shumė ka rėndėsi pėrkatėsia kombėtare.

Pėrshėndetje

Rammstein_1979
03-08-07, 11:42
...Po ...Me Gjith Deshir ....

Arkza
03-08-07, 12:16
Me Par Dote Mbetsha e Pa-Martuar sesa dote Martohem me Ndonje qe nuk eshte fes sime !!!
Shtrohet Pytja se PSE !!!!
Sepse kam shume Arsyjet e Mija S'dua te shkruj shume Gjat Rrethe kesaj sepse mos po Keq-Kuptohen dhe po e la me kaq , Nuk Martohem Kurr me Ate qe Nuk i Perkast Fes Sime .

gazi-de
03-08-07, 12:29
Me Par Dote Mbetsha e Pa-Martuar sesa dote Martohem me Ndonje qe nuk eshte fes sime !!!
Shtrohet Pytja se PSE !!!!
Sepse kam shume Arsyjet e Mija S'dua te shkruj shume Gjat Rrethe kesaj sepse mos po Keq-Kuptohen dhe po e la me kaq , Nuk Martohem Kurr me Ate qe Nuk i Perkast Fes Sime .
ase me budist si une a? hahahahahahahahahahahahahaahhaahahhahahahaahhahah

Arkza
03-08-07, 12:30
ase me budist si une a? hahahahahahahahahahahahahaahhaahahhahahahaahhahahN uckkkkkkkkk hahahahahahhahahaha Te Pershendes bre Ortak ku je more a !?

gazi-de
03-08-07, 12:35
Nuckkkkkkkkk hahahahahahhahahaha Te Pershendes bre Ortak ku je more a !?
pse moj qy,ani kur te flej sa i qet jome..hahahahahahha(shaka moj)::
Flm edhe une te pershendes,qe keshtu si pula pa kry,i hupet....

Arkza
03-08-07, 13:31
pse moj qy,ani kur te flej sa i qet jome..hahahahahahha(shaka moj)::
Flm edhe une te pershendes,qe keshtu si pula pa kry,i hupet....hahahahahah ani Ishalla te Gjen e Mira tyy heeeeeeeee , Gezohem per ty qe je mire veq po gezohem edhe une qe jam mir ;P HAHAHAHHA :biggrin:

Lona
03-08-07, 13:35
JO, me mire vetem se sa me dike te fejes tjeter.

luckyman
03-08-07, 14:26
....po na fené e kemé perqef more,...se musliman e katalik na Shiptar jemi .......T`ni gjaki.........:biggrin:

yllush_qiki
03-08-07, 18:54
nqs ai pranon qe femija te jen muslim ateher no problem, pernryshe ncuk...po Kosova o plot me muslim more...qa m'duhet mu martu me dike nga feja tjeter:wink:

prishtinasi
03-08-07, 22:25
nqs ai pranon qe femija te jen muslim ateher no problem, pernryshe ncuk...po Kosova o plot me muslim more...qa m'duhet mu martu me dike nga feja tjeter:wink:

hehehe...wow...paska harru qe eshte "open-mind"!:smile:

Peja-Boy
08-08-07, 18:10
Jo... Ka shume Obligime ...Kishe e Gjami, Nuk e preferoj aspakt te kem Gruan tjeter Nacionalitet !!!

Kurani thote!

Muslim me Muslim
Krishter me Krishter
Jud me Jud etj...

°Mili°
13-10-07, 21:09
une se di valla amo jo, jo qe kam naj sen kunder fejave tjera amo, mendoj qe do te martone me kosovare muslimane, si une e qysh ja boj nuk mundemi per dit se qka ndoll ne te ardhmen, kshtu qe do ta shohin se qka do te ndodh ne martesen time.

Ma-Origano
05-12-07, 16:07
un them po!!!!!!!!!!

Arb
05-12-07, 16:55
http://www.youtube.com/watch?v=ztsVw...-albanian.html

Peja-Boy
06-12-07, 18:53
un them po!!!!!!!!!!

Ketu Jipen taman mendime Personale...Nuk mundesh ta kundershtosh asnjerin, pse Po e pse Jo ....Por nese ti do kishe pranuar ta ndrrosh Fen apo e dashura Juaj ...ateher pse jo ...Po nese ti do ishe munduar ta Besh muslimane e ajo tet bej Katolik si do kishe reaguar ??

luckyman
06-12-07, 21:26
Jo... Ka shume Obligime ...Kishe e Gjami, Nuk e preferoj aspakt te kem Gruan tjeter Nacionalitet!!!

[/B]Ktu eshte ne pyetje perkasija fetare e jo *Nacionaliteti*!!!!

Pa pike problemi,.....kryesorja Shqiptare (me mentalitet Shqiptar).

Enxhi
08-12-07, 15:38
Te dashurin tim ateist gati e bera musliman.

Arkza
08-12-07, 15:43
Jo !!!!!!!!!!:redface:

Gjumashja
08-12-07, 20:59
molla nder molle bie... pra edhe une do martohesh vetem me dikend qe i takon fese time...

Ma-Origano
09-12-07, 14:57
Peja-Boy nice work!!!

Albonita
09-12-07, 15:37
Une medoj se te Gjith jemi SHQIPTAR nje gjak kemi ... Votova po ;)

ATEIST
09-12-07, 17:14
Ne kohen e komunizmit ishin te shumeta, ne vecanti ne Shqiperi, por ishte pakez me lehte sepse asnjera pale nuk shfaqte fene e vet.
Cfare mendoni per keto martesa?
Tani qe feja eshte bere "mode" a duhet te ndodhin keto?
Nese po, atehere a duhet njeri prej partnereve te konvertohet ne fene e tjetrit, apo secili te mbaje te veten?
Femijet ciles fe duhet t'i perkasin , te atit apo te se emes?
Apo duhet lihen qe ta percaktojne vete?
A do ishit martuar ju me dike te nje feje tjeter?
A ke deshire qe motra e juaj te marri dike qe i perket nje besimi tjeter?


Ti si musliman, me pare ke deshire qe motra jote te martohet me nje mysliman, turk, arab apo me nje shqiptar katolik, ose ortodoks?
Ti si i krishtere, me pare ke deshire qe motra e jote te martohet me spanjoll, italian apo me nje shqiptar mysliman?

p.s: Nqs ekziston nje tem e till te fshihet..

Gjith te mirat

doja te thosha edhe une kete gje por pashe qe e kishe thene ti. urime.
turp per ata shqiptare qe vene fene si kusht per martese.
feja e shqiptarit eshte shqiptaria

premium
26-09-09, 17:34
Kam pasur kohė kėtu tė shfletoj-shfletoj-shfletoj mbrapa e gjeta njė temė perkatėse tė cilet antarėt kan mbaruar mendimet e veta ma herėt ,, andaj nėse ėshtė e lejuar tė rifreskoj kėtė temė qė tė shprehemi me mendimet e reja pas dy viteve....

-Tė kthehem temės dhe tė paraqes sondazhin nė lidhje me martesat nderfetare.
Automatikisht votėn jau ktheva ''JO'' mbasi nė kete jetė asnjėhere nuk jam tė lakmuar tė lidhi martesėn me tė fejės sė kundėrt , ke letra apo pasuria e anės sė kundert .

Zhaneta
26-09-09, 17:37
Jooooooooooooooooooooo nuk Martohem perveq Fese Time....!!!!!

pirro
26-09-09, 17:53
Pse more cfar te keqe ka ??

Zhaneta
26-09-09, 17:58
Pse more cfar te keqe ka ??

Mos me keq kuptoni jo per Diq...Veq cdo fe e ka Traditata e veta per ate arsyje i Nderuari Pirro..!!!

pirro
26-09-09, 18:00
Mos me keq kuptoni jo per Diq...Veq cdo fe e ka Trdaditat e veta per ate arsyje i Nderuari Pirro..!!!

Joo jo nuk te keqkuptoj ( te pakten jo une ). Mirepo martesa se pari nuk eshte akt fetar, martesa eshte kurorzim i dashurise se njerzve dhe nuk eshte diqka qe behet per fe ose per hater te fes, njerzit jane martuar dhe kane jetuar pa ekzistuar feja. Ne kete kuptim e kam.

murrizi
26-09-09, 18:06
Nuk ėshtė temė qesharake, edhe nuk guxon tė trajtohet si e tillė, Tema nė fjalė bile ėshtė shumė serioze, mirpor ne si zakonisht aty ku nuk kemi pėrgjegjie tė mirfillt ja fusim me t'qeshme. ndaq thuj ja fusim me t'qeshme, ndaq thuj jemi lodhė nė fd...

Prandaj edhe Zhanetes nuk ėshtė pėr tia par pėr tė madhe pėr Jooooooooo....-n e saj.
Nė fakt Shqiptari ėshtė kėtu paksa i hutuar se si ėshtė mė sė miri pėr tė, si duhet tė vendos nė raste tė tilla, sepse siq dihet botėrisht, kjo far dashnia qe ta dridhė telin e kuq tė zmeres kah s'tė qonė, mos e bo zot edhe shkinat pi martojn njerzia.

Mirpor pėrkatsia fetare te Shqiptarėt mes veti nuk duhej tė luante ndonjė role kushedisa, pėr faktin se edhe tė "krishter" (asi tė tė fort), e edhe musliman (asi tė fort) duket qė neve ende si kishim par si duken (veq me t'nime, e qeshtu nėpėr autobana, desha me thonė interneta).

Fshatari
26-09-09, 18:39
Jooooooooooooooooooooo nuk Martohem perveq Fese Time....!!!!!

Qy edhe kjo mendjemadhja!

premium
26-09-09, 20:32
Shpesh ndėgjoj nga rinia e dashuruar vendos fjalen dashuria nuk njef kufijtė ....
ėshtė njė fjalė e nderlikume , ku njė ditė atė kufir do tė gjen sidomos kur janė nė pyetje fėmijėt e vet.
-pėr mendimin tim fillon tė krijohet njė mosmarveshje mes fejave tė veēanta , mos pajtimet e traditave nderfetare , ku edhe fėmijėt jesin tė pavendosshėm pėr pėrkrahjen e fejės sė mamait apo tė babait.
-Absolutisht nuk pajtohem pėr keto ngjarjet nėse njeriu pak vehten ndien besimtar tė ndonjė feje .

teutaA
26-09-09, 20:53
veq me ateist

pirro
26-09-09, 21:19
veq me ateist

ahhahahahaahahahahahaaa nsho nsho pe, martov edhe me fetar

shfletuesi_
26-09-09, 21:26
Vetem Shqiptare mos te jet.

Elina
26-09-09, 21:28
Vetem Shqiptare mos te jet.


Vetem Shqiptar te jet :tongue:

premium
26-09-09, 21:31
Vetem Shqiptare mos te jet.
Tė Bangladeshit a ban tė jet???

shfletuesi_
26-09-09, 21:38
Tė Bangladeshit a ban tė jet???

O ban ban si jo vetem Shqipe te mos jet... :wink:

shfletuesi_
26-09-09, 21:39
Vetem Shqiptar te jet :tongue:

InshAllah po mbet ndonje :smile:

roadrunner
26-09-09, 23:23
Paj s'po di valla.... :S, diqysh un e kam hangren kokrren e pasulit, po e kam tash shtir me e paramendu at sen....po psh ne qofte se e kisha dasht sa e due burrin tem edhe ti kish pas karakteristikat e tij...pse mara jo. Se sa i perket adeteve, nuk qojn shum pesh te une, me randsi esht lumturia, adetet ne familje tem i krijojm na bashk

Zhaneta
26-09-09, 23:26
Qy edhe kjo mendjemadhja!

Po de Mendjemadhja nuk Martohet per veq Fes ce me takon mua ...ahahahah

Pershendetje Fshatari...!!

MemphiSx
26-09-09, 23:49
Per mu ska rendesi...me rendesi pjesmarrja...asi dashuria :P

Tomori
27-09-09, 00:14
Jo ska shanse sidos me kta shkinat katastrof nuk mundem me paramendo qe nana fmis time te jet shkine..e fmija im me pas daj naj prifte..
Zoti na rujte..isha ra dakorte ma te keqen me mare por vetem e vetem Shqiptare-Muslimane te jet.,kjo ka rendesi ...

Tomori
27-09-09, 00:27
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!

E vertete kjo AniTa Marku, me deshire te madhe po martoheni me Serbe keni mbushur Krahinen e Rashkes me plot Kopila Serbe...
.Perendija ju mallkofte juve qysh bre nuk trishtoni me va hap kembet ktyne thive serbe


Ah sa mire ka then i madhi FAIK KONICA

Po mos te Ishte feja Islame, Shqiptare do te kishte ma shume por nuk dot kishte Shqiptare si Kombe.

roadrunner
27-09-09, 00:35
Hiiiiiiii, mani mara mos truni fet e tjera se sban...... :S:S:S:S:S

teutaA
27-09-09, 02:21
ahhahahahaahahahahahaaa nsho nsho pe, martov edhe me fetar

ncuk skam koh mu marr me politik e fe:smile:

premium
27-09-09, 10:56
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AniTa Marku
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!
************************************************** *********
Shumė me vend ... vendimin karakteristik .... kjo motėr beson dhe e don fejėn e vet !!!.
pėrkrahi mendimin e saj mbasi ka tė kjart tė ardhmen e jetės familjare .

turisti
27-09-09, 10:56
Jo ska shanse ......

A spo e shef gjendjen momentale dhe a nuk din se :biggrin: grosha nuk shkon sahere.......:biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahah:

Rezultati i Sondazhit : A do te martoheshit me nje njeri qe ka perkatesi tjeter fetare? PO http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar2-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar2.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar2-r.gif 4353.09%JO http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar3-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar3.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar3-r.gif 3846

emine
27-09-09, 11:10
PO:wink:

premium
27-09-09, 11:24
Martesat e pėrziera mė kujtohej tė Bosnjės ....
Mos na bahet edhe neve ashtu inshAllah .... denimin e fejės paguanin shtrejtė !!!.

Kercovari
27-09-09, 11:31
A spo e shef gjendjen momentale dhe a nuk din se :biggrin: grosha nuk shkon sahere.......:biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahah:

Rezultati i Sondazhit : A do te martoheshit me nje njeri qe ka perkatesi tjeter fetare? PO http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar2-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar2.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar2-r.gif 4353.09%JO http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar3-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar3.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar3-r.gif 3846

Ky sondazh nuk vlen per katoliket,jan deklaru qarte se jo me musliman mendoj per katoliket shqiptare kurse nga kombet tjera nesee jan perfshi ne kete sondozh me deshire do te kishin martu nje shqiptare..

emine
27-09-09, 11:34
PO:wink:

kam harru ne perjashtim te Shkijev ata i kisha martu vetem per tja hjek flamen nje dite,me myte qaty tu flejte en gjume:biggrin:

Kercovari
27-09-09, 11:34
Arb,i kemi nda Zotrat me demokraci,nuk shikohet perkatsia kombetare po religjioze,keshtu ne nje kishe ketu ne Zvicer diku afer Zyrih tha nej Frater Katolik vete kam qene present aty vetem per kureshtje..

Arb
27-09-09, 11:44
Arb,i kemi nda Zotrat me demokraci,nuk shikohet perkatsia kombetare po religjioze,keshtu ne nje kishe ketu ne Zvicer diku afer Zyrih tha nej Frater Katolik vete kam qene present aty vetem per kureshtje..

Kercovar,

Shume pak ka rendesi se cka thote nje magjup prift, apo nje gabel hoxhe. Ata perfaqesojne ideologjine e tyre te flliqte fetare.

Por, t'iu vihet nje vije ngjajshmerie martesave te Boshnjakeve me Shkije, me martesat nder Shqiptare, eshte cmenduri.

emine
27-09-09, 12:02
se kutpo asnjeher pse feja qenka shkaktare ti ndaje dhe fuse urrejtje ne mesn njerzve,ku ne cdo fe flitet per dashuri toleranc dhe mirkuptim,me duket duke i vlersu njerzit cfare bindje fetare kane dhe ngjyre humbin shume rastin te ndjejne knaqsin e lumturin qe jeta na ofrone,,,POSHTE URREJTJA!

Murgesha
27-09-09, 14:35
Zot mos e ban, veq me te fes time svjen ne shprehje asnje fetar tjeter http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Urata
27-09-09, 14:38
se kutpo asnjeher pse feja qenka shkaktare ti ndaje dhe fuse urrejtje ne mesn njerzve,ku ne cdo fe flitet per dashuri toleranc dhe mirkuptim,me duket duke i vlersu njerzit cfare bindje fetare kane dhe ngjyre humbin shume rastin te ndjejne knaqsin e lumturin qe jeta na ofrone,,,POSHTE URREJTJA!


O me t'thane mos fol ma, spo muj se na duhen leksione te tilla si shpesh...! une kam te drejte shume qe t'dua...!

ps: nuk mund te flas per vete sepse e ka pas martesa ime, vetem se neser pasneser po t'me vie goca me nje cun per dore per ta prezantuar dhe me thote qe ky eshte ky asnjehere nuk do ta pysja dhe as nuk do te lejoja qe t'me tregon se ciles fe i takon...!

me rendesi eshte t'kene ' FENe 'e dashurise, dhe nga aty do niset rruge e s'mires...!

Murgesha
27-09-09, 14:55
Oj Urate e Emine o bo veshtire sot me e fol te drejten, se tybe qysh po thoni ju eshte!

roadrunner
27-09-09, 14:57
E kam nje shoqe eshte zezake, e moshes sime. Nje dite duke vozitur po me pyet: Qka kishe than nese qika jote ta bjen nje serb te shpija...meqe em ra kres pak...thash: Un qiken tem e mesoj per histori dhe dashuri, por kurr nuk kisha mujt me pa vajzen tem me nje perkatesi serbe apo ngjyres se zeze. Nuk jam raciste apo kunder fejav tjera, por qeto dyja skisha mujt me i perballu kurr. E per qka te me bje jeta ne te ardhmen nuk mund te garantoj. Tha as un skisha mujt mi pa thmin e mi me nje te fese jewish (qifut)...dikur tha hey veq pse se don nje pozite ne shtrat, sdo te thot se nuk e do S**n ne pergjithesi hahaha...veq nje e di: Ku ka ma mire se me pas dhondrin allton breee....me u knaq kejt kur e din se thmin e ki ne duar te sigurta dhe eshte me e lumtura ne bote.

Urata
27-09-09, 15:02
E kam nje shoqe eshte zezake, e moshes sime. Nje dite duke vozitur po me pyet: Qka kishe than nese qika jote ta bjen nje serb te shpija...meqe em ra kres pak...thash: Un qiken tem e mesoj per histori dhe dashuri, por kurr nuk kisha mujt me pa vajzen tem me nje perkatesi serbe apo ngjyres se zeze. Nuk jam raciste apo kunder fejav tjera, por qeto dyja skisha mujt me i perballu kurr. E per qka te me bje jeta ne te ardhmen nuk mund te garantoj. Tha as un skisha mujt mi pa thmin e mi me nje te fese jewish (qifut)...dikur tha hey veq pse se don nje pozite ne shtrat, sdo te thot se nuk e do S**n ne pergjithesi hahaha...veq nje e di: Ku ka ma mire se me pas dhondrin allton breee....me u knaq kejt kur e din se thmin e ki ne duar te sigurta dhe eshte me e lumtura ne bote.


perveq sllave,t'zive une kam dhe kinezet (aziatiket)qe si dua...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
per t'jeret I do not care, as long as she's HAPPY!

murrizi
27-09-09, 15:03
tash ma keni perzie pak qetu.....

uliksi31
27-09-09, 15:03
Amet H. E Tole C. (tolja kushrin e emja) kane jetue bashk deri ne vdekje, pacin drite e rahmet. Te dyt kan qen shume te respektuar prej krejtve....

Murgesha
27-09-09, 15:05
Amet H. E Tole C. (tolja kushrin e emja) kane jetue bashk deri ne vdekje, pacin drite e rahmet. Te dyt kan qen shume te respektuar prej krejtve....


Ti a prralla po tregon a?? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Urata
27-09-09, 15:08
tash ma keni perzie pak qetu.....

qe tani Dada ta q'perzien ty...! kam dashte me thane se NUK MERZITEM ne rast se vajza ime martohet me nje te fese se kunder, psh shqiptare katolik ose , ose dhe te ndonje nacionaliteti tjeter perveq sllave, zezakve dhe kinezve...!

murrizi
27-09-09, 15:10
Po bre edhe te na ka qen njifar HYRA E ISENIT i thojshin (rahmet i past shpirti) krejtve na shajke me babė e me nanė.
Dilke e shkreta me u rrezit para shpie (shpi me i thonė, kolibe hesapi) kur kaluan mėsuesnia atypari....
Njėri nga ata si ma coolleri, po i bret, a u lodhe o baca Hyr, O Baca hyr ta q....... nonen, dhe tja plasi gazi mes msuesnis, e ai herifi veq sa su dhie pej turpi.
Po due me thonė, qė edhe n'koft asi pej kolibe, veq shyptare net jenė, nashti qebesa.... e nigojemni mua, se e kom honger vetė kėtė pėrpeq (mos kujtut qe pi tham pėrpqeit noj emen tjeter he he he).

uliksi31
27-09-09, 15:12
Ti a prralla po tregon a?? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Jo pralla, po shume e kame hoger buken en shpi tyne, dvete Dallandyshen pra se ajo nuk rren as per hater tem.:biggrin:

Murgesha
27-09-09, 15:14
Jo pralla, po shume e kame hoger buken en shpi tyne, dvete Dallandyshen pra se ajo nuk rren as per hater tem.:biggrin:

Unė tė besova pa pikė dyshimi, por....

Hajt se e di qė e din pse tė thash ashtu! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

ShEjToNkA
27-09-09, 15:15
Unė tė besova pa pikė dyshimi, por....

Hajt se e di qė e din pse tė thash ashtu! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Krejt puna e rrehjės sė dijes nė pytje,,,:biggrin:

Urata
27-09-09, 15:18
kam miq te mire, t'paret vijne n'radhen e rendit t'familjes sime. Gruaja eshte Muslimane, e Burri Christian, te dyte i festojne te dyat...! ska ma knaqesi....!

murrizi
27-09-09, 15:20
qe tani Dada ta q'perzien ty...! kam dashte me thane se NUK MERZITEM ne rast se vajza ime martohet me nje te fese se kunder, psh shqiptare katolik ose , ose dhe te ndonje nacionaliteti tjeter perveq sllave, zezakve dhe kinezve...!
Mirė ma ke q'pėrzie....
Shumė mirė bile.
Po i kish ra ma leht me thon veq ne t'martohet me 30 % e dynjes (e qė jan Shqiptar, apo me prejardhje Shqiptare:wink: ) derisa 70 % i dynjes mbetet out (aty i ke tė gjitha magjuphanet lara lara).

Murgesha
27-09-09, 15:21
Krejt puna e rrehjės sė dijes nė pytje,,,:biggrin:

Qashtu diēka, dreqi qė je ti se krejta po i din!

Nime ti ēka do tė bėje pėr veti dashurisė a fesė??

uliksi31
27-09-09, 15:24
Unė tė besova pa pikė dyshimi, por....

Hajt se e di qė e din pse tė thash ashtu! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Ke nis edhe ti si djali yt me fol me rrotlla, zaher ai prej teje tek osht msue.:biggrin:

Sp. E di e di por gjithcka di se tregoj ne forum, e le per msn.:biggrin:

ShEjToNkA
27-09-09, 15:26
Qashtu diēka, dreqi qė je ti se krejta po i din!

Nime ti ēka do tė bėje pėr veti dashurisė a fesė??

Jo, jo loqkum dashnija s'njef kuffi katjen,,, qe vete Uliksin mos mė besofsh mua qė fola t'vėrteten.:biggrin:

Murgesha
27-09-09, 15:39
Jo, jo loqkum dashnija s'njef kuffi katjen,,, qe vete Uliksin mos mė besofsh mua qė fola t'vėrteten.:biggrin:


Valla tuj nejtė me inson ja ke nisė me e mėsu edhe gjuhėn e diplomacisė.

Urime shejtonko http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

>>{SpOnGeBoB}<<
27-09-09, 15:40
Krejt puna e rrehjės sė dijes nė pytje,,,:biggrin:

Sha zoten mara ti Shejtonka, qe nuk osht krejt puna e rrahjes majmunit ne pytje nuk um ka shkue mendja katije :tongue:

A per temen: A do tė martoheshit me njė njeri qė ka pėrkatėsi tjetėr fetare?

sha zoten edhe perkatsi qishtu te njejte me pasen qe nuk osht femne nuk ishna martue mara. Mu kane femen sha zoten sikur tane qita nashta e kisha shkrujten amo mu que mu martue me njeri qishtu, sha zoten nuk tekokan mara qita ne vehti qisajde

uliksi31
27-09-09, 15:41
A thue more gjithe ky muhabet ketu, mos na ka kap nostallgjia e rubrikave te fes.:biggrin:

murrizi
27-09-09, 15:43
Valla tuj nejtė me inson ja ke nisė me e mėsu edhe gjuhėn e diplomacisė.

Urime shejtonko http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
hahahahahahahahahahahaaaaaaa


kqyrni besa se mos po na idhnohet spongi....
ka kohė qė nuk ėshtė mė nė qender tė vėmendjes e mund ti mbet hatri helbete....

ShEjToNkA
27-09-09, 15:44
Valla tuj nejtė me inson ja ke nisė me e mėsu edhe gjuhėn e diplomacisė.

Urime shejtonko http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Mėsimdhėnsit e mirė -nxėnsja e shkelqyeshme!


ghahgaghahgaghaghaghaghaghagahgahaghaghaghaghagagh aaaaaa

murrizi
27-09-09, 15:45
A thue more gjithe ky muhabet ketu, mos na ka kap nostallgjia e rubrikave te fes.:biggrin:
shuuuuuj uliks se ma ke que trupin therr.....

shuj pash njat zot sa jemi rahatue niher edhe naj ditė spaku.
apo shuj niher se jemi hutue mas dashnis :wink:

ShEjToNkA
27-09-09, 15:45
Sha zoten mara ti Shejtonka, qe nuk osht krejt puna e rrahjes majmunit ne pytje nuk um ka shkue mendja katije :tongue:

A per temen: A do tė martoheshit me njė njeri qė ka pėrkatėsi tjetėr fetare?

sha zoten edhe perkatsi qishtu te njejte me pasen qe nuk osht femne nuk ishna martue mara. Mu kane femen sha zoten sikur tane qita nashta e kisha shkrujten amo mu que mu martue me njeri qishtu, sha zoten nuk tekokan mara qita ne vehti qisajde


hgahgaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagahaghaghag haghaghaghaaaa

Dallandyshja_718
27-09-09, 15:45
A thue more gjithe ky muhabet ketu, mos na ka kap nostallgjia e rubrikave te fes.:biggrin:


Per mjedi e n'ta i ke ra, edhe ksaj here si tana her't tjera...:biggrin:

Murgesha
27-09-09, 15:46
A thue more gjithe ky muhabet ketu, mos na ka kap nostallgjia e rubrikave te fes.:biggrin:


Qe qysh e qon kta shejtoni peshė ha,hahaahahahahahahaahahahahahahaha

Dallandyshja_718
27-09-09, 15:47
Jo pralla, po shume e kame hoger buken en shpi tyne, dvete Dallandyshen pra se ajo nuk rren as per hater tem.:biggrin:

Si m'qet pune tash me i numrua t'tane, mos m'a harro edhe Bajram B. e Tonen se m'rri hatri...ater Imerin e Agen, harrosh anmik...uuuuu gati e pach harrua Gjergjin e Gonxhen...A fola boll?:biggrin:

ShEjToNkA
27-09-09, 15:47
shuuuuuj uliks se ma ke que trupin therr.....

shuj pash njat zot sa jemi rahatue niher edhe naj ditė spaku.
apo shuj niher se jemi hutue mas dashnis :wink:

Mule Uliks, rahatoj.
Mule Uliks, se Murrizi po donė me fol pėr fe se mjaft po thotė me biseda t'femive asi t'dashnisė:biggrin:

murrizi
27-09-09, 15:50
Qe qysh e qon kta shejtoni peshė ha,hahaahahahahahahaahahahahahahaha
hahahahahahaha ooooo bre diqa tuj kesh, e se kam kon ngat me ma qit ni pik uji mem pshtue.

uliksi31
27-09-09, 15:56
shuuuuuj uliks se ma ke que trupin therr.....

shuj pash njat zot sa jemi rahatue niher edhe naj ditė spaku.
apo shuj niher se jemi hutue mas dashnis :wink:

Me shuj po shuj po si me ju dhon xhevap en privat qe em tranun. Ahahahhahahaha Moti ju kame pas thon po sem ngojshin.:biggrin:

Murgesha
27-09-09, 15:57
hahahahahahaha ooooo bre diqa tuj kesh, e se kam kon ngat me ma qit ni pik uji mem pshtue.

Valla mos qesh se nuk shkrova pėr me qesh, po me ja nisė me kajt nėse na i hapin prapė ato tema.
P.S tre kilogram i kam humbė prej se janė mshel ha,hahahaahahahaahahahahahaahah njeriu ma shumė po trashke piu mėrzisė se sa prej sheqerit ahahahahahaahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa

emine
27-09-09, 15:59
qysh sgedhin kta ksajde ,po mendojne se boten e kan perfundi kamve e qka dojne marrin e lajne anash,ev qefi ma i madh se stabolli,kishin pas thane:biggrin:


kto vlejen nashti per fmijte e juje se ju e keni hanger livadhi vallahi:biggrin:

ShEjToNkA
27-09-09, 16:00
qysh sgedhin kta ksajde ,po mendojne se boten e kan perfundi kamve e qka dojne marrin e lajne anash,ev qefi ma i madh se stabolli,kishin pas thane:biggrin:


kto vlejen nashti per fmijte e juje se ju e keni hanger livadhi vallahi:biggrin:

Boll mirė ke folė Emine, biles nė mujsha edhe kėta nipa e mbesa qė m'u kanė bė pėr martes me i martu me shqiptar nuk mėrzitna mė pėr asgjė, edhe ne vdeksha.:biggrin:

emine
27-09-09, 16:03
Boll mirė ke folė Emine, biles nė mujsha edhe kėta nipa e mbesa qė m'u kanė bė pėr martes me i martu me shqiptar nuk mėrzitna mė pėr asgjė, edhe ne vdeksha.:biggrin:

ani veq kqyre mos i qerro me naj bal,se kshtu rrac e hishme jena me pas pake ma shume floke ne kry e mend ne rradak:wink:

Murgesha
27-09-09, 16:03
Boll mirė ke folė Emine, biles nė mujsha edhe kėta nipa e mbesa qė m'u kanė bė pėr martes me i martu me shqiptar nuk mėrzitna mė pėr asgjė, edhe ne vdeksha.:biggrin:


Mu m`kanė mbet veq edhe 2 fmi pa i martu se tjerėt i kam tė martum, nipat e mesat niher janė ka hajnė pėrshesh me tomėl http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif e heret po mė doket me ja u mbajtė gajlen pėr martesa! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

uliksi31
27-09-09, 16:04
qysh sgedhin kta ksajde ,po mendojne se boten e kan perfundi kamve e qka dojne marrin e lajne anash,ev qefi ma i madh se stabolli,kishin pas thane:biggrin:


kto vlejen nashti per fmijte e juje se ju e keni hanger livadhi vallahi:biggrin:

Po valla po une pe pranoj se e kame honger livadhin e malin.:biggrin: Por dveti edhe kta tjert e mos tjem vec une. Cka po kqyr Murgeshe edhe ti valla me gjithe mue i ke la durt.:biggrin:

ShEjToNkA
27-09-09, 16:06
Mu m`kanė mbet veq edhe 2 fmi pa i martu se tjerėt i kam tė martum, nipat e mesat niher janė ka hajnė pėrshesh me tomėl http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif e heret po mė doket me ja u mbajtė gajlen pėr martesa! http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Fėėmijt nė nafak tė hajrit mu si tė partė.
Ehh Lumja ti qė akoma si ke kėto vese, por vjen nė shkėmb timi,ghaghaghaghaghaghaghaghaghagaghaghaghaghghaga hghaaaaaaa

ShEjToNkA
27-09-09, 16:08
ani veq kqyre mos i qerro me naj bal,se kshtu rrac e hishme jena me pas pake ma shume floke ne kry e mend ne rradak:wink:

O vec tė marrin atė rracen e hijshme qė jena se pėr tjerat bėhen sipas kohės dhe kuvendit.:wink:

Murgesha
27-09-09, 16:09
Po valla po une pe pranoj se e kame honger livadhin e malin.:biggrin: Por dveti edhe kta tjert e mos tjem vec une. Cka po kqyr Murgeshe edhe ti valla me gjithe mue i ke la durt.:biggrin:


Valla jo veq durtė po edhe komtė e krejt trupin.

Nejse de na llaf po bojna se e kemi hėngėr tonėn. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
27-09-09, 16:10
O vec tė marrin atė rracen e hijshme qė jena se pėr tjerat bėhen sipas kohės dhe kuvendit.:wink:

po se ti me kan dreq e nderq me stupc,hec e mos u ba i mire :biggrin:

qetu ke fjala per fejen,e jo per shqiptarizmin,e nejse prej lekure sune dalim tybeh:wink:

Murgesha
27-09-09, 16:10
Fėėmijt nė nafak tė hajrit mu si tė partė.
Ehh Lumja ti qė akoma si ke kėto vese, por vjen nė shkėmb timi,ghaghaghaghaghaghaghaghaghagaghaghaghaghghaga hghaaaaaaa

Jo mo veq ndalsha nė karrige, jam lodh tuj nejt nė shkom, si me u ungjė kacul si nė shkom njohit oshtė http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
27-09-09, 16:12
po se ti me kan dreq e nderq me stupc,hec e mos u ba i mire :biggrin:

qetu ke fjala per fejen,e jo per shqiptarizmin,e nejse prej lekure sune dalim tybeh:wink:


Emine unė shkurt e shqip tregova nuk e marr me fe tjetėr pėrveq ata qė janė qeshtu si unė internacional ha,hahaahahahahahahahaahahahhahaahahah

emine
27-09-09, 16:13
Emine unė shkurt e shqip tregova nuk e marr me fe tjetėr pėrveq ata qė janė qeshtu si unė internacional ha,hahaahahahahahahahaahahahhahaahahah


po valla se ki keq,ktheja ka te bjen ma mire:cool:

uliksi31
27-09-09, 16:17
Si m'qet pune tash me i numrua t'tane, mos m'a harro edhe Bajram B. e Tonen se m'rri hatri...ater Imerin e Agen, harrosh anmik...uuuuu gati e pach harrua Gjergjin e Gonxhen...A fola boll?:biggrin:

Malsia e Madhe eshte tjeter, zaher ku jemi te afert me gjak mes veti luan role. Gjyshi em i ka pas dajat en Triesh. Ti edhe metaloke ije e pa met si Katrina e Luks.:biggrin:

Dallandyshja_718
27-09-09, 16:25
Malsia e Madhe eshte tjeter, zaher ku jemi te afert me gjak mes veti luan role. Gjyshi em i ka pas dajat en Triesh. Ti edhe metaloke ije e pa met si Katrina e Luks.:biggrin:


...ajo past drite e TI pach shnet, e vet kjosha n'drite e n'diell...hahahhahahahhaha

Skyfter
27-09-09, 16:30
A bon me tri perniher? :biggrin:

Jana
27-09-09, 16:50
Nuk e di...

Por nje gje e di Fen se kisha ndrru per askend dhe per asgje...

roadrunner
27-09-09, 20:19
Nuk e di pse thoni se feja eshte ne krye per juve, kurse vet nuk i permbani. Per mu kan musliman duhesh me ju permbajt do kushteve kogja si te mdhaja, e na i majm vetem ato se na konvenojn. Sa te ecni me miniqa kthizen jasht, ska musliman jo se marr te fes tjeter, po bonuni real, thuni sem konvenon. se kur te vje puna te feja shumica shypev ka te fryn era, e kthejn radakin.

Peja-Boy
27-09-09, 20:48
Kush Kond e Pyete deri sot qysh ne fillim Qfar Feje je pash besen, Po menjeher Einladung per Kaffe .. ??

pirro
27-09-09, 20:52
Kush Kond e Pyete deri sot qysh ne fillim Qfar Feje je pash besen, Po menjeher Einladung per Kaffe .. ??

Ka ka qe pyesin, mirepo ata zakonisht dallohen prej areoplanit

Peja-Boy
27-09-09, 21:00
Ka ka qe pyesin, mirepo ata zakonisht dallohen prej areoplanit

Pirro sikur te ishe nje kohe ne Perendim kishe me pa kush Merret me Fe Kush me Politik e kush me Punen ...se nuk i intereson kujt se qka je qfar nacionalitetit veq a je i fort hahahahahaha

pirro
27-09-09, 21:07
Pirro sikur te ishe nje kohe ne Perendim kishe me pa kush Merret me Fe Kush me Politik e kush me Punen ...se nuk i intereson kujt se qka je qfar nacionalitetit veq a je i fort hahahahahaha

hajt se bahet mire, mirepo hiqu zdralanave qe mendojne qe me fe mund te bllokojn gjdo gja, aq me shume dashurine e njerzve, sja vlene me u marr me ta.

uck_aksh
28-09-09, 13:14
veq me ateisthahahhaha

domethen me mu po se un se njo as zotin as jezusin e as muhamedin per mu keto jan prralla te shkruara nga dora e njeriu
teuta ne nuk mund te martohemi se na vret gruja jeme te dyve hahahah (shaka)

romansa
28-09-09, 13:16
une joooo..

Makresh
28-09-09, 13:19
Po.

.

uck_aksh
28-09-09, 13:21
Shqiptaret ndermjet vete nuk martohen nese e kan perkatsin fetare te kunderten e me shtetas te huaj ska lidhje a esht musliman a esht krishter ortodoks apo ateist ajo sprish pun po vetem nese esht shqiptar nuk ban se dihet se si popull e urrejm njeri tjetrin kjo esht tek ne shqiptaret
se ashtu ka than jezusi e ashtu ka than muhamedi e ashtu thot edhe zoti keta jan tre emra qe nuk duhet ti permend asnjeher njerzimi po ne shkojm ne rrugen e kundert edhe i lutemi ketyre pedofilav qe kan sjell ne planetin te quajtur TOK vetem urrejtje

AlbaSoft
28-09-09, 13:50
Unė jam Katolike edhe nuk do tė martohesha kurr me nje Musliman!

Kurr mos thuaj kurr mir qe s`me ke taku se ishe dashuru n`mua marrezisht..

Qika_DugagjiniT
28-09-09, 18:06
shka me ju karzu mara se as su kum dveten loqkanin tem se far feje ka ahahahah

shfletuesi_
28-09-09, 18:37
Nese e din nga i ka kufijt ne koke sigurisht qe do martohesha ndryshe jo...

>>{SpOnGeBoB}<<
28-09-09, 19:34
hahahahahahahahahahahaaaaaaa


kqyrni besa se mos po na idhnohet spongi....
ka kohė qė nuk ėshtė mė nė qender tė vėmendjes e mund ti mbet hatri helbete....

a pup um fal shume um fal se sha zoten nuk te pasna pa mara. Jo mara qfare te idhnumit qishtu une, amo problemi osht qe qitu nuk ka qasishna formaciona per ne qat ligen ku luje une edhe masnej me qasishna amatora sha zoten edhe talenta mu kanen nuk luj mara sha zoten pej principit qishtu.

ENGJELLUSHA
28-09-09, 19:41
Po patjeter se do martohesha qe te gjithe jemi krijes e zotit
ndjenjat jane ato qe te derigjojn dhe nuk ta pyet perkatesin fare

Tomori
28-09-09, 20:26
Katastrofe.... sjam duke besuar Syve te mi kur po shohe SONDAZHIN...

Nuk mundem te kuptoje Si ka mundesi qe gjysma e antareve te forumit kryesishte FEMRA
jan te gatshem te martohen me Shka,,,,,Mos Ma keq...

O ju femra qysh po shkelni ne gjakun e vllaznive tuaj e baballarve tuaj..qe ner dje jan mbyt me shkaut..E ju sote jeni te gatshem me va hek breket ktyne thive...

Shum po mvjen INATI...A keni vllazni qe ju lejne keshtu me va hup Nderin kte kursesi smuj me kuptu Serbit me i than O Dhander....Po ftyra juaj po e mbajka ene kte pune/?!

ENGJELLUSHA
28-09-09, 20:28
TOMORI degjo mire Me serbe jo
e ndersa me perkatesi tjera po se pse jo
ndjenjat jane ne pytje

teutaA
28-09-09, 20:32
me shqiptar katolik po me turk muslimon jo me amerikan katolik po me arab muslimon jo me canadez katolik po me marokjan muslimon jo me afrikan katolik po me afrikan muslimon jo shembull ke mos e merrni ngat zemre se para ateisti as njo se kisha marr:smile:

shfletuesi_
28-09-09, 20:35
me shqiptar katolik po me turk muslimon jo me amerikan katolik po me arab muslimon jo me canadez katolik po me marokjan muslimon jo me afrikan katolik po me afrikan muslimon jo shembull ke mos e merrni ngat zemre se para ateisti as njo se kisha marr:smile:

Hiq mos hajde ne Kosove ska Kafe per ty. :biggrin:

teutaA
28-09-09, 20:38
Hiq mos hajde ne Kosove ska Kafe per ty. :biggrin:

hahah pse a veq qe kesh e drejt aa qy nime po ti a ke niej ne ks ajo qe e ka marr amerikanin krejt familja e saj fryhen ndersa ajo qe ka marr noj jordanez a marokjan edhe pse jan muslimon ato familje nuk jan kan te knaqne:smile:

emine
28-09-09, 20:39
njet vallahi se kam asnji feje me martu njeher,edhe nese a me ylli ne balle,po nese vjen ajo dite i baje hesapet vete e jo ne forume,se mendja njeriute ndryshone e si dihet,thu po e ban jo thu jo e ban po,,,,

AlbaSoft
28-09-09, 20:40
njet vallahi se kam asnji feje me martu njeher,edhe nese a me ylli ne balle,po nese vjen ajo dite i baje hesapet vete e jo ne forume,se mendja njeriute ndryshone e si dihet,thu po e ban jo thu jo e ban po,,,,

Me miss dardania isha martu .

Zana_ch
28-09-09, 20:42
shkurt e Shqip them JO .....sepse shpresoi dhe mendoi qe do martohem me nje SHQIPTAR te fes time

Arb
28-09-09, 21:38
me shqiptar katolik po me turk muslimon jo me amerikan katolik po me arab muslimon jo me canadez katolik po me marokjan muslimon jo me afrikan katolik po me afrikan muslimon jo shembull ke mos e merrni ngat zemre se para ateisti as njo se kisha marr:smile:

'sha zoten nuk e di a e ki zanat me nejt drejt, vec me fol e di qe flet drejt...

premium
29-09-09, 17:38
Po.

.
Makreshooo shumė kam prit e pa durim kam prit rezultatin e kėtij sondazhit nga ti ....

pergjegjen tande mura me ''PO''

ajkukuleleee Bota s'paska me bo gjat ( prite kijametin hahahaha)

premium
29-09-09, 18:23
me shqiptar katolik po me turk muslimon jo me amerikan katolik po me arab muslimon jo me canadez katolik po me marokjan muslimon jo me afrikan katolik po me afrikan muslimon jo shembull ke mos e merrni ngat zemre se para ateisti as njo se kisha marr:smile:
Pėrgjegje e qelluar .. sepse je Katolikeshe e vetdijshme , e nuk jeni Katolikeshe fallc sikur se janė Muslimane tė fallca tė cilėt kanė shpirtin e dobėt fetare

teutaA
29-09-09, 18:27
Pėrgjegje e qelluar .. sepse je Katolikeshe e vetdijshme , e nuk jeni Katolikeshe fallc sikur se janė Muslimane tė fallca tė cilėt kanė shpirtin e dobėt fetare

jo mo ne letra muslimone e modernizume si shumica e kosoves jam

pirro
29-09-09, 18:37
TOMORI degjo mire Me serbe jo
e ndersa me perkatesi tjera po se pse jo
ndjenjat jane ne pytje

Nuk mjafton ahahahahahaha

premium
29-09-09, 18:38
jo mo ne letra muslimone e modernizume si shumica e kosoves jam

Edhe une tė kisha preferu ''JO'' me letra muslimone ...
Zgjedhja ma e mirė per ty dot ishte vetėm Musliman mos tė jetė .... pėr Afrikan Krishter i zi katran tė jetė nuk ka derd fort lun rol tė madhe nė jetėn tuaj e pėrgjithshme ....:confused:

pirro
29-09-09, 18:39
me shqiptar katolik po me turk muslimon jo me amerikan katolik po me arab muslimon jo me canadez katolik po me marokjan muslimon jo me afrikan katolik po me afrikan muslimon jo shembull ke mos e merrni ngat zemre se para ateisti as njo se kisha marr:smile:

A e ke marr naj mesazh ofendues hala a jo ehehehheh.


E guximshe koke more ti ne ato cka mendon, se kom dite tyben.

teutaA
29-09-09, 18:46
A e ke marr naj mesazh ofendues hala a jo ehehehheh.


E guximshe koke more ti ne ato cka mendon, se kom dite tyben.

pirro drejtsija ne jete kushton te jesh i drejt ne jete do te thot duhet te vuash shum tanime i kam kalu ato gjera jam pajtu me fatin me kan mujt te fortit ne realitet tani i permbahem thenjes i mjeri i ligu po i fort eshte por te ndryshoj stilin e te shprehurit per hir te mentalitetit te dobet te tjerve nuk e preferoj

e sa i perket fd nese dikush ofendon me vjen keq prej disa antarve ketu qe kam respekt per ta se sa per mua me beso qe mund te behem edhe me e keqe se i keqi por as ket nuk e preferoj ahhaha me leht i rrafshit bjeshket e sharrit me kaci se sa qe ja nderron mendjen shqipes:smile:

pirro
29-09-09, 18:54
pirro drejtsija ne jete kushton te jesh i drejt ne jete do te thot duhet te vuash shum tanime i kam kalu ato gjera jam pajtu me fatin me kan mujt te fortit ne realitet tani i permbahem thenjes i mjeri i ligu po i fort eshte por te ndryshoj stilin e te shprehurit per hir te mentalitetit te dobet te tjerve nuk e preferoj

e sa i perket fd nese dikush ofendon me vjen keq prej disa antarve ketu qe kam respekt per ta se sa per mua me beso qe mund te behem edhe me e keqe se i keqi por as ket nuk e preferoj ahhaha me leht i rrafshit bjeshket e sharrit me kaci se sa qe ja nderron mendjen shqipes:smile:

Une gati se i kam lexuar krejt shkrimet ne kete teme, po me qudisin disa ketu, per me fol pa rrotulla pikerisht TOMORI. A nuk la gje p i then nje antare ( si duket ishte me fe katolike), duke e ofenduar duke e paragjykuar,s epse ajo kishte thene se nuk martohet me tjeter perveqese me katolik. Tani tomori pa e kontrolluar veten e ofendon fen e tjetrit.
E njejt ke dhe shkrimi i zhanetes e cila tha qe nuk amrtohet me tjeter, perveqse me te fes se saj ( une mendoj qe eshte muslimane) krejt ok-ej. Ajo ka qendrimin e saj, tani edhe ti ke qendrimin tend, pa ofenduar diken tjeter apo nje religjion.
Edhe une kam mendimin tim, une them se kisha me u martu me dikan te tjetres fe per dashurin qe do kisha ndjer.

Ajnshtanji ka the: me lehte eshte te thyesh nje atom se sa nje paragjykim

teutaA
29-09-09, 19:01
Une gati se i kam lexuar krejt shkrimet ne kete teme, po me qudisin disa ketu, per me fol pa rrotulla pikerisht TOMORI. A nuk la gje p i then nje antare ( si duket ishte me fe katolike), duke e ofenduar duke e paragjykuar,s epse ajo kishte thene se nuk martohet me tjeter perveqese me katolik. Tani tomori pa e kontrolluar veten e ofendon fen e tjetrit.
E njejt ke dhe shkrimi i zhanetes e cila tha qe nuk amrtohet me tjeter, perveqse me te fes se saj ( une mendoj qe eshte muslimane) krejt ok-ej. Ajo ka qendrimin e saj, tani edhe ti ke qendrimin tend, pa ofenduar diken tjeter apo nje religjion.
Edhe une kam mendimin tim, une them se kisha me u martu me dikan te tjetres fe per dashurin qe do kisha ndjer.

Ajnshtanji ka the: me lehte eshte te thyesh nje atom se sa nje paragjykim

ehhh sa psihopati ka ba kompjuter more pirroo hahahah per qata e perdori un ignor list:wink:

bert
29-09-09, 22:19
e dua vetem shqiptare dhe feja sprish pune. mjafton te jete e bukur dhe e zgjuar.

AlbaSoft
29-09-09, 23:49
Me then drejt me mir me nje muslimane pasi dhe vet jam musliman besoj qe me mir dot shkon nuk dot na perzihen festat zakonet do ta ken me leht femijet te zgjedhin ne qka te besojn e jo te behet koktell mos te dihet kush han kush pin... nese un martohem me nje katolike mund ta marim me mend se do te ishte shembull nje fest bajrami ose e kunderta nese nje katolik martohet me nje muslima...

Per fund isha martu me nje Katolike me kusht qe ajo t`pranon islamin.....

premium
30-09-09, 08:01
AlbaSoft ... fakt ėshtė mendimi i juaj , e gjithashtu me ligjin e Kur'anit ėshtė e lejuar njė mashkull Muslimane tė martohet me njė femėr tė fesė tjetėr , vetėm nėse pala e kundėrta pranon vullnetarisht fejėn e burrit .

( me kusht, dhunė, e kėrcnimi ndaj bashkshortes nuk preferon ligjerata jonė ).

lovely
30-09-09, 11:11
AlbaSoft ... fakt ėshtė mendimi i juaj , e gjithashtu me ligjin e Kur'anit ėshtė e lejuar njė mashkull Muslimane tė martohet me njė femėr tė fesė tjetėr , vetėm nėse pala e kundėrta pranon vullnetarisht fejėn e burrit .

( me kusht, dhunė, e kėrcnimi ndaj bashkshortes nuk preferon ligjerata jonė ).

burri ose gruja muslimon nuk bon as me fiqiru me ndrru fene per hater t dashnise a? :rolleyes:

roadrunner
30-09-09, 11:33
More ketu sosht problemi te feja hiq, po qysh mi ba me praktiku fejen niher e tani me u kap per ato sene a e ndrron a se ndrron.

burri ose gruja muslimon nuk bon as me fiqiru me ndrru fene per hater t dashnise a? :rolleyes:

shfletuesi_
30-09-09, 11:50
Interesant...

Skyfter
01-10-09, 10:40
burri ose gruja muslimon nuk bon as me fiqiru me ndrru fene per hater t dashnise a? :rolleyes:


Stuardesh, nuk ke nevoj me ndrru fejen per asgje hiq e as per dashuri... duhet me qen tolerant, e tolerancen e gjen ne cdo zemer te sincerte e mendje te shendosh....


pa dallim nacinaliteti apo rase :confused: !

Makresh
01-10-09, 10:51
Makreshooo shumė kam prit e pa durim kam prit rezultatin e kėtij sondazhit nga ti ....

pergjegjen tande mura me ''PO''

ajkukuleleee Bota s'paska me bo gjat ( prite kijametin hahahaha)


:biggrin:

Premium, un s'jam si teutaA :biggrin:

Tomori
01-10-09, 20:29
Une gati se i kam lexuar krejt shkrimet ne kete teme, po me qudisin disa ketu, per me fol pa rrotulla pikerisht TOMORI. A nuk la gje p i then nje antare ( si duket ishte me fe katolike), duke e ofenduar duke e paragjykuar,s epse ajo kishte thene se nuk martohet me tjeter perveqese me katolik. Tani tomori pa e kontrolluar veten e ofendon fen e tjetrit.
E njejt ke dhe shkrimi i zhanetes e cila tha qe nuk amrtohet me tjeter, perveqse me te fes se saj ( une mendoj qe eshte muslimane) krejt ok-ej. Ajo ka qendrimin e saj, tani edhe ti ke qendrimin tend, pa ofenduar diken tjeter apo nje religjion.
Edhe une kam mendimin tim, une them se kisha me u martu me dikan te tjetres fe per dashurin qe do kisha ndjer.

Ajnshtanji ka the: me lehte eshte te thyesh nje atom se sa nje paragjykim

pirro tamam me dukesh si keta genjeshtaret maqedonse qe genjejne me kte fare ENCIKLOPEDIN.

pirro do te isha mirenjohes ce te Faktojshe ket shkrimin tim ofendues...Cito shkrimin tim ku paskam Ofenduar

pirro sa per dijeni une kam shum shok katolik ne shqiperi qe i respektoje dhe me respektojne..?!!

Por tash ti kthehem temes pirro...po deshe Cito kte shkrimin tim ofendues

Tash benu burr dhe Fakto kte thenjen tende publikishte ketu...tung nje heres.

pirro
01-10-09, 21:57
E vertete kjo AniTa Marku, me deshire te madhe po martoheni me Serbe keni mbushur Krahinen e Rashkes me plot Kopila Serbe...
.Perendija ju mallkofte juve qysh bre nuk trishtoni me va hap kembet ktyne thive serbe


Ah sa mire ka then i madhi FAIK KONICA

Po mos te Ishte feja Islame, Shqiptare do te kishte ma shume por nuk dot kishte Shqiptare si Kombe.

Ok, qe po e citoj njehere Anita Markun, e cila tha: Jam katoilke dhe nuk do te martohesha kurr me nje musliman.

Ai eshte mendim i saj dhe nuk ja vlen ta komentoj, une shikova temat e saj dhe ajo komplet kishte vetem nja 6 shkrime. Nga emri dhe mbiemri duket qe eshte Shqiptare. Dhe ajo i eshte pergjigjur temes me ate shkrim ashtu siq i jane pergjigjur temes edhe antare te tjera te forumit me te njejten monedhe, mirepo qe kane thene se do te martoheshin me musliman.

Keshtu qe Tomor shikoje shkrimin qe ta solla dhe nxjerre perfundimin vet a ka elemente te ofendimit a jo!

teutaA
01-10-09, 21:59
Ok, qe po e citoj njehere Anita Markun, e cila tha: Jam katoilke dhe nuk do te martohesha kurr me nje musliman.

Ai eshte mendim i saj dhe nuk ja vlen ta komentoj, une shikova temat e saj dhe ajo komplet kishte vetem nja 6 shkrime. Nga emri dhe mbiemri duket qe eshte Shqiptare. Dhe ajo i eshte pergjigjur temes me ate shkrim ashtu siq i jane pergjigjur temes edhe antare te tjera te forumit me te njejten monedhe, mirepo qe kane thene se do te martoheshin me musliman.

Keshtu qe Tomor shikoje shkrimin qe ta solla dhe nxjerre perfundimin vet a ka elemente te ofendimit a jo!

ahhahhahahahahh pirro sa kam kesh kur e pash qe tu kan drejtu me at shkrim:smile:

LuLjaa
03-10-09, 00:49
Jo ....

Idila
05-10-09, 18:21
Do tė martohesha vetėm me atė njeri qė kupton gjuhėn e botės sime tė brendshme, pamarrė parasysh pėrkatėsin fetare.

SANTANA-29
05-10-09, 18:30
Do tė martohesha vetėm me atė njeri qė kupton gjuhėn e botės sime tė brendshme, pamarrė parasysh pėrkatėsin fetare.

Jam friguar ti pergjiem ksaj teme,por po e shoh se paska edhe tjer te mendimit tim,:smile:

Idila
05-10-09, 18:55
[quote=Idila]

Jam friguar ti pergjiem ksaj teme,por po e shoh se paska edhe tjer te mendimit tim,:smile:
Dashuria e vėrtetė ėshtė bashkim i dy njerėzve me mentalitete tė ndryshme, perceptim tė ndryshėm tė jetės, por qė duhen. QĖ DUHEN, ėshtė pikėrisht kjo qė i shtyn tė lėnė mėritė dhe gjėrat qė i ndajnė, e tė bashkohen nė njė tė vetme - Dashuri! :)

Nirvana Band
06-10-09, 18:21
Kishte me qene mire ti takojm perkatesis se njejt fetare, por mendoj qe nuk eshte e ndaluar edhe nese merr nje qe i takon perktesis tjeter“. Me sa une di, per mashkullin nuk eshte e ndaluar, e per femren nuk di.

teutaA
06-10-09, 18:55
Kishte me qene mire ti takojm perkatesis se njejt fetare, por mendoj qe nuk eshte e ndaluar edhe nese merr nje qe i takon perktesis tjeter“. Me sa une di, per mashkullin nuk eshte e ndaluar, e per femren nuk di.

as un se kam te ndalume e kto tjerat sdi:wink:

Nirvana Band
06-10-09, 18:58
Epo mire pra hah. Po nese ti nuk e ke te ndalume, as tjerat ateher se kane haha.

Pershendetje per ty Teuta.

Fshatari
07-10-09, 16:53
Me u martue, jo! Me u rimartue nashta po!

premium
07-10-09, 17:38
Ligji i ndalesės nuk e di se egziston .....
Ndėrsa te unė egziston ligji i frigės fetare , nė tė ardhmen fėmijėt mos tė kėrcnojn babės sė vet ... Babė pse shkon nė xhami , e nuk vjen me neve nė kishė ??!!!

shfletuesi_
07-10-09, 18:18
Qe ti kenaq ata qe me kan ritur , Jo

Nirvana Band
07-10-09, 18:27
Ashtu mendoj edhe une shoki, normal qe friga fetare. “Nuk e kam lexu, po e kam ni nga disa fetare qe thuhet se mashkulli ka drejt me u martu me nje jomuslimane, ma shume skam njohuri. Mendoj qe duhet me pas ndikim e me kthy ne fe, nese nuk pranon ateher duhet te respektosh fejen e saj dhe ajo tanen patjeter.

teutaA
07-10-09, 18:29
hiq tjeter sdu veq nje qasi kosovari me mjekrra e fustana hahahahah shum shekshi po u dokshin qfar feje eshte se di veq qasi jom kah e lypi:smile:

shfletuesi_
07-10-09, 18:31
hiq tjeter sdu veq nje qasi kosovari me mjekrra e fustana hahahahah shum shekshi po u dokshin qfar feje eshte se di veq qasi jom kah e lypi:smile:

Me ty po e prishim fejesen ma mire spo shkojm deri te martesa se spo i dojshe Fetaret hiq - hahahahaha -

teutaA
07-10-09, 18:33
Me ty po e prishim fejesen ma mire spo shkojm deri te martesa se spo i dojshe Fetaret hiq - hahahahaha -

hahahah jo more qysh se du fejen a ka me mir deri te falesh ti 5 vakte un i fshij edhe oborret e kojshive:smile:

edhe nime a ki mjekerr ti?

Lo-la
07-10-09, 18:36
Definitivisht jo

shfletuesi_
07-10-09, 18:36
hahahah jo more qysh se du fejen a ka me mir deri te falesh ti 5 vakte un i fshij edhe oborret e kojshive:smile:

edhe nime a ki mjekerr ti?

Jo jo n'kojshi ski nevoj me dal - hahahahahah

premium
07-10-09, 20:03
hiq tjeter sdu veq nje qasi kosovari me mjekrra e fustana hahahahah shum shekshi po u dokshin qfar feje eshte se di veq qasi jom kah e lypi:smile:
Zoti tė ndihmon tė gjen qasishne shekshi me mjekėrr sa ma gjat e me fustan komplet tė zezė .... vetum tė dieleve je e obliguar tė pėrmbahesh koorit ;D

teutaA
07-10-09, 20:04
Jo jo n'kojshi ski nevoj me dal - hahahahahah

ahhahahah a me te rujt ty deri te falesh a :smile:

oo pirrooo hajde more kallzona qka ta merr mendja ty a mu martu a jo

teutaA
07-10-09, 20:05
Zoti tė ndihmon tė gjen qasishne shekshi me mjekėrr sa ma gjat e me fustan komplet tė zezė .... vetum tė dieleve je e obliguar tė pėrmbahesh koorit ;D

fjala jote ne vesh te zotit

premium
07-10-09, 20:06
fjala jote ne vesh te zotit
AMIIIIIIIIN pėr ty

pirro
07-10-09, 21:26
ahhahahah a me te rujt ty deri te falesh a :smile:

oo pirrooo hajde more kallzona qka ta merr mendja ty a mu martu a jo

Ngo Teuta, mas se miri osht me u martu gjithe se cili me fe te veten, po du me thon me te njejten fe, mundesisht ata te dy ( burri e gruja) me perngja pak ne mes veti, me pas flok te njejta. gihstat e komes me i pas te gjate njejt edhe ADN-ne me e pas njejt ( opps nuk po bojka, po ja bojna diqysh)

teutaA
07-10-09, 21:32
Ngo Teuta, mas se miri osht me u martu gjithe se cili me fe te veten, po du me thon me te njejten fe, mundesisht ata te dy ( burri e gruja) me perngja pak ne mes veti, me pas flok te njejta. gihstat e komes me i pas te gjate njejt edhe ADN-ne me e pas njejt ( opps nuk po bojka, po ja bojna diqysh)

ahhahahah qysh more adn e njojt jaja pirro qitash meta krejt pa martu :wink:

hey nime a mos e njef ti naj qasi me mjekrra se pata me ja qu msit?

pirro
07-10-09, 21:38
ahhahahah qysh more adn e njojt jaja pirro qitash meta krejt pa martu :wink:

hey nime a mos e njef ti naj qasi me mjekrra se pata me ja qu msit?

Po more Makreshi hahahahaahahahahahah , po spo di kane me ja qu mesit, une se kom shume jaran tybe, as keq se kom ama se di, gjeje tjeter kend haahhhha

teutaA
07-10-09, 21:40
Po more Makreshi hahahahaahahahahahah , po spo di kane me ja qu mesit, une se kom shume jaran tybe, as keq se kom ama se di, gjeje tjeter kend haahhhha

hiq nuk dita qfar feje ken veq me kan qudit sinqerisht kur i kam pa:wink:

roadrunner
08-10-09, 09:03
Ty tkisha ba tatalik hahahahahah, t kisha ndrru me fe e me kejt hahahaahah...tkisha ba per 5 pare, ne fund tkisha dhan per ni 5 lirsh tkisha shit hahahahahaha.....


Leni kto sene bre njerzi se per ni t'qimeeee nuk lehet thmija pa identiet fetar, sdin a me ngue nanen a baben....menoni pak leni kta tripa ma ..

emine
08-10-09, 09:15
Leni kto sene bre njerzi se per ni t'qimeeee nuk lehet thmija pa identiet fetar, sdin a me ngue nanen a baben....menoni pak leni kta tripa ma ..

duhesh me qel nje fabrik,mi pastru do mikrroba ne ket menyre....

feja nuke ben askend njeri,feja shume here intepretohet ashtu si njerzve ju pelqen,para se te mirren kto vendime ,duhet me mate veten sa je ne gjendje me toleru dhe rrespektu tjetrin,,,

roadrunner
08-10-09, 09:35
Ti qfare pe don

Eminjo.... femres muslimane nuk i lejohet me u martue me nje person te fes tjeter krishter apoo jahudi sepse nuk mund i kryen detyrat fetare pa izen e burrit sepse Burri konsiderohet si koka e shpis... ndersa mashkullit musliman i lejohet te martohet me femra te fes tjeter krishtere apo jahudive...seose mashkulli mund e kryen obligimin fetar qe ka sepse o zot shpijeeee ai vendos.Nejse kjo ske per shqiptare se shqiptarkat pik feje ne trup te vetin skan pos menen te k.. e kan edhe te filmat e holliwudit... por kjo o per femer qe o e brumosne ne fe...

emine
08-10-09, 09:45
Muslimane-shqiptare amo shtire o me gjet a.... amo apet shqiptare se e qes ne udhe... me ndihmen e Allahut.ps; pershendetum ne temen tjeter atje ne ata ku kam shkrue ma shume hahaha

po de po shalestrisi ju me sudeze e gjermane,e lypni virgjina e mlohni me shamija,qeky kry tezlic shume shtremt po ja qet udhen

shfletuesi_
08-10-09, 09:47
Jo i kam ra pishman.... veq shqiptare qe e ka kryt Qyke Baskije...

jEtA_1
08-10-09, 10:02
Jo i kam ra pishman.... veq shqiptare qe e ka kryt Qyke Baskije...
Puna e marteses sime e ka pas jame martu me nji shqiptar musliman dhe jemi te nje qyteti kurse sa i perket fes tjeter nuk besoj qe isha martu pasi qe edhe shoqri skam pasur me ta sdi ne familje time fatmirsisht ska ndodhur kjo jemi martuar te gjithe motrat dhe vellezerit babai ime ka shpetu nga kjo frig mos po i ndodh hehehehehehe

Giovanni
08-10-09, 10:10
Jam dashuruar ne nje vajze te fese sime por nuk do te me krijonte aspak probleme po sikur ajo te ishte e fese se kundert.
Theksoj edhe se dy motrat e mija jan te martuara me persona te fese se kundrt andaj as mua as familjes ajo gje nuk na pengon.

Ju drejtohem atyre qe thon me kembengulje KURR NUK DO MARTOHESHA ME NJE PERSON TE FESE SE KUNDERT tjesht ju nuk dini te dashuroni se dashurija nuk te pyet per fene.


Kete postim e kam be me heret por e postova prap qe te mos dal nga tema.

I nderuar K15 per te nxitur grindje dhe per te fole budallaqe ka vende te tjera se forumi dardania.de nuk ka nevoj per njerz si ty.

pirro
08-10-09, 10:28
Ty tkisha ba tatalik hahahahahah, t kisha ndrru me fe e me kejt hahahaahah...tkisha ba per 5 pare, ne fund tkisha dhan per ni 5 lirsh tkisha shit hahahahahaha.....

Kta e kisha bo moderator te informatikes hahahahahhaha

shfletuesi_
08-10-09, 10:33
Puna e marteses sime e ka pas jame martu me nji shqiptar musliman dhe jemi te nje qyteti kurse sa i perket fes tjeter nuk besoj qe isha martu pasi qe edhe shoqri skam pasur me ta sdi ne familje time fatmirsisht ska ndodhur kjo jemi martuar te gjithe motrat dhe vellezerit babai ime ka shpetu nga kjo frig mos po i ndodh hehehehehehe
Sa mire i paska hek dertet e pleqeris tash veq kenaqet duke ju par juve mire.... Bilem jo vetem babait tend po edhe mua me hoqe 1 kasavet se nuk e dija a je beqaress e lire- apo E zene- hahahhahahahaha-

roadrunner
08-10-09, 10:35
mu mka qillu qashtu ne smok, qysh jam vet edhe mka ardh qashtu, ama edhe tish kan i tjetres fe sma kish ni breeee hiq, sdi qa jeni qorodit ju feja feja, po asnja bre nuk mani fejen....me randsi osht me u kuptu mes veti edhe me ba zemra bum kur te bje ne mend per to aaaaaaaaaaaa...

Muslimane-shqiptare amo shtire o me gjet a.... amo apet shqiptare se e qes ne udhe... me ndihmen e Allahut.ps; pershendetum ne temen tjeter atje ne ata ku kam shkrue ma shume hahaha

jEtA_1
08-10-09, 10:36
Sa mire i paska hek dertet e pleqeris tash veq kenaqet duke ju par juve mire.... Bilem jo vetem babait tend po edhe mua me hoqe 1 kasavet se nuk e dija a je beqaress e lire- apo E zene- hahahhahahahaha-
O shfletusi po pse une e kam shkruar ne avantar ZONJE qe te kuptohet se jame e martuar

pirro
08-10-09, 10:38
O shfletusi po pse une e kam shkruar ne avantar ZONJE qe te kuptohet se jame e martuar

Po as une tybe as shfletuesi si ka kqyr shkronjat, veq foton e kemi kqyr ahahahahhahah. Ne fund te fundt skan rendesi shkronjat

pirro
08-10-09, 10:39
mu mka qillu qashtu ne smok, qysh jam vet edhe mka ardh qashtu, ama edhe tish kan i tjetres fe sma kish ni breeee hiq, sdi qa jeni qorodit ju feja feja, po asnja bre nuk mani fejen....me randsi osht me u kuptu mes veti edhe me ba zemra bum kur te bje ne mend per to aaaaaaaaaaaa...

Tr vjet kom qendru i mshelun ne smok e nuk erdhe me me ble

roadrunner
08-10-09, 10:39
Ty tkisha marr me ma majt mausin huahauhauhau


Kta e kisha bo moderator te informatikes hahahahahhaha