PDA

View Full Version : Apokalipsi 9-11


Savior
05-11-06, 04:05
Apokalipsi 9-11
http://www.biblegateway.com/passage/?book_id=73&chapter=9&version=1

Sulmet e 11 Shtatorit ne Apokalips

Apokalipsi 9:11 Mjerimi i parė kaloi; ja, po vijnė edhe dy mjerime paskėtaj.

Mjerimi i pare kaloi - Sulmet e 11 Shtatorit

Dy mjerime pasketaj - Afganistani dhe Iraku


Cka mendoni a eshte e vertete kjo?

pirro
05-11-06, 14:33
Apokalipsi kish me ndodh veq ne Azi.Qishtu valla me ka than ni plak

Mustaqedredhur
05-11-06, 15:24
nje pyteje :

zbuluesa 10:

...Dhe pėr mbret pėrmbi ta kishin engjėllin e humnerės, emri e tij nė hebraisht ėshtė Abadon dhe nė greqisht emrin e ka Apolion.

Kush i tha k'to fjale?
Pse spjegon hebraisht dhe greqisht?
Jezusi i tha?