PDA

View Full Version : Mėsime nga Bibla


 1. Krishterimi ne Shqiperi
 2. B I B L A ne shqip - online
 3. Bibla dhe vlera e saj
 4. Bibla dhe Letersia shqiptare
 5. BIBLA – burim frymėzimi i letėrsisė shqiptare
 6. MARTIRET E KRISHTERIMIT
 7. Respekton Feja Krishtere Fete Tjera
 8. Triniteti rrjedh nga Paganizmi
 9. po katedrales
 10. A ESHTE BIBLA LIBRI I PARE FETAR?
 11. Statusi i Jezusit nė Islam
 12. A ėshtė Bibla libri i parė fetar (diskutime jasht teme)
 13. Shpėrfytyrimi i Jezusit
 14. Urime KRISHTELINDJET !
 15. Unxhijt
 16. Vjersha pėr Krishtin
 17. Tekste, Muzike - Feja Krishtere
 18. Bibla e perkthyer ne Shqip ne 1872, nga Konstandin Kristoforidhi
 19. Pyetje per qeshtjet e ndryshme ne fene Krishtere
 20. Bibla - Shqiptarizmi
 21. Origjina pagane e krishtlindjes!!!!!
 22. NO COMENT- Bibla dhe Terrorizmi
 23. Gjenealogjia e krishtit
 24. A besoni se do tė ketė bashkim nė mes Protestantėve dhe Katolikėve?
 25. E vėrteta rreth Dėshmitarėve tė Jehovait
 26. Urime Festa e Zojes se Madhe
 27. Kundertheniet Biblike
 28. Shembelltyrat Biblike
 29. Leximet e se Djeles
 30. Don Shtjefėn Kurti, nė 40 shenjtorėt martirė
 31. BBC-ja Akuzoj Papen
 32. Apokalipsi 9-11
 33. Peticion per ndertimin e Katedrales.
 34. Gratė nė Kishėn e hershme
 35. Pergjigje per Deshmitaret e Jehovait - Ju therrasim per shpetim
 36. Martirėt Dėshmi e Krishterimit tė Hershėm
 37. Marie Tuci: “Zoti mė dha mėshirėn qė tė vdes e lirė”
 38. Sa gra ka pasur Davidi dhe Solomoni me dhe pa kurore?
 39. Ipeshkev i Kosoves Imzot Dode Gjergji
 40. Gazullorėt e rinj
 41. Qėndrimi i Muhamedit a.s. ndaj tė krishterėve
 42. Mendime
 43. Atė Luigj Paliq, OFM
 44. Katedralja "Nene Tereza" - Prishtine
 45. "Jesus Family Tomb"
 46. Unė dhe Ati jemi Njė
 47. Jezusi,pacifizmi dhe shpata(arma /lufta)
 48. Te Krishteret pergjigjen
 49. A vdiq nė kryq Jezusi?
 50. Dėshmit e profetit JOZEF SMITH
 51. 660 Milion $ Kisha Katolike per abuzime seksuale
 52. Lutjet dhe Fotografi
 53. Mrekullite e Jezusit!
 54. Qka asht Bibla??
 55. Martirizimi i Kishes Katolike Shqiptare
 56. GĖZUAR Kėrshėndellat!
 57. I harruari i paharrueshėm: At Anton Harapi ofm, martir i fesė dhe i shqiptarizmės sė
 58. Filmi I Jezusit Ne Gjuhen Shqipe
 59. Rihapen polemikat mbi varrin e Krishtit
 60. Pere shume mot, PASHKET.
 61. Kisha e Shėn Kollit, dėshmi e kulturės mesjetare
 62. Fakte shkencore nė Bibel
 63. Historia e Kishes Katolike Shqiptare nė Kosovė
 64. Nata e Vitit te ri.Perse e festojme?!
 65. Ka kontradita ne Bibel?
 66. dita e re
 67. A e sundon fati jeten tone?
 68. Sa e besueshme ėshtė "Besėlidhja e Vjetėr"?
 69. Disa Kėshilla nga Bibla
 70. Dr.Don Jak Prenku (1943-2006) – Simbol i vizionit, urtisė, guximit dhe punės
 71. Pėrgjigje pėr Dėshmitarėt e Jehovait
 72. Ē'ėshtė Mormonizmi?
 73. Sulmohet PAPA Benedikti
 74. Gezuar Kershendellat Vellezer Shqipetar
 75. P. Mati Prennushi.-.P. Ēiprian Nika
 76. Toleranca fetare-Prifti ne mes te namazit
 77. Perurohet Katedralja! I bashkon te gjitha religjionet.
 78. Urime Krishtlindja
 79. Urime pashket
 80. 22 pagezime gjate Meshes se pashkes.
 81. VATIKANI-Selia e Shejt fton SHTETIN e Kosovės nė LUMTURIMIN e Papa Gjon palit tė dytė
 82. Vjen DELEGATI Apostolik nė Kosovė
 83. Adresė lajmesh pėr Selinė e Shenjtė
 84. Kush e ka shkruar Biblėn ?
 85. Shėnkolli
 86. Triniteti - Trinjėsia / Tribarazia
 87. Rėndėsia aktuale e Protestantizmit
 88. Lepuri Pashkėve
 89. Rreth martesės
 90. Lutjet themelore
 91. Lutje tė pėrditshme
 92. Kodi i Da Vinēit
 93. Kreshmet
 94. Pagėzimi
 95. Rrėfimi
 96. Rruzarja
 97. Sakramentet e Kishės
 98. Thėnje dhe histori
 99. Historia e krishterimit
 100. Kalendari i krishterė ėshtė i bazuar nė llogaritjen e gabuar?
 101. Jezusi i Nazaretit nė mėsoi
 102. Fundi i Shekullit
 103. Per shum mote pashket!
 104. Priftėrinjtė ortodoksė nė Shqipėri predikojnė nė greqisht
 105. Radikalizmi dhe ekstremizmi anti islam
 106. Papa Franēesku viziton Shqipėrinė
 107. Shėn Tereza, Profetja Shqiptare