PDA

View Full Version : Radikalizmi dhe ekstremizmi anti islam


Zero Cool
27-06-13, 15:55
A ėshtė ky lajm radikalizėm dhe ekstremizėm anti islam ?

Nė SHBA shiten plumba qė i “dėrgojnė” myslimanėt nė ferrhttp://www.knninfo.com/repository/images/Idao.jpgIdaho, 26.06.2013

Nė shtetin amerikan Idaho ėshtė zhvilluar njė linjė e re municionesh, tė cilat, nė bazė tė konceptimit tė prodhuesve, duhet tė shndėrrohen nė armė kėrcėnuese kundėr terroristėve radikalė islamikė, tė cilėt pėrpiqen nėpėrmjet xhihadit tė shkojnė nė Parajsė.

Kompania “South Fork Industries” ka filluar shitjen e plumbave tė veēanta tė veshura me bojė, nė pėrbėrje tė sė cilės ka mish derri. Meqenėse derri konsiderohet i ndaluar nė Islam, nėse njė plumb i tillė do tė vrasė njė ekstremist, trupi i tij do tė "ndotet" dhe ai nuk mund tė arrijė dot qėllimin e tij kryesor - tė shkojė nė Parajsė, thuhet nė njė njoftimi pėr shtyp tė kompanisė.

Zero Cool
27-06-13, 15:56
I sfiduar nga Kurani, kalon katėr vite tė jetės duke kopjuar me dorė Biblėn


http://www.knninfo.com/repository/images/Philip_Patterson.jpg


26.06.2013

63-vjeēari Philip Patterson, designer nė pension, i ka kaluar katėr vitet e fundit tė jetės duke kopjuar me dorė tė gjithė Biblėn.

Veēantia ėshtė se Pattrerson ėshtė besimtar, por jo i devotshėm. Ideja ka lindur prej kureshtjes kur njė mik, i tregoi se myslimanėt kanė traditė tė shkruajnė me dorė Kuranin dhe kjo sipas Patterson do ishte e pamundur pėr Biblėn, sepse sipas tij ėshtė shumė e gjatė.

Miku i vuri nė dukje se kjo kontratė pėrkundrazi ishte njė arsye mė shumė pėr ta bėrė, pėr tė kuptuar se pėrse bėhej fjalė.

Patterson e pranoi kėshtu sfidėn, duke kopjuar nga fillimi pesė librat e Biblės, pėrveē pėrmbajtjeve tė tjera, duke zgjedhur njė shkrim vėrtetė tė veēantė.

Patterson kishte nisur tė punonte edhe 14 orė nė ditė mbi projektin, por pėr shkak tė rėndimit tė gjendjes shėndetėsote, e reduktoi kėtė punė nė 6 orė nė ditė.

“Nuk e kisha menduar kurrė se do pėrfundonte kaq i bukur, edhe pse ėshtė i gjatė”, shprehet Patterson.

Zanzi/M
29-06-13, 21:02
Ama plumbi eshte i lyer me gjak te derrit te eger .... BIO..

.

King_Gentius
02-07-13, 06:32
Prodhuesit e armeve me mbeshtetjen e National Rifle Association cka nuk do bejne te shese arme. Kane dhe reklama te drejtuara specifikisht femijeve te blejne arme. I gjith sherri qe po ndodh ne qeveri per ndalimin e armeve automatike eshte kot, po te shkosh getto te Amerikes si ne Chicago South Side (gangsteret e quajne zonen ChIRAQ) asnje nuk perdor arme automatike, vec pistoleta, po kto zona kan prap perqindjen me te madhe te vrasjeve me arme zjarri.