PDA

View Full Version : Toleranca fetare-Prifti ne mes te namazit


Shpat
18-06-10, 19:20
Prifti ne mes te namazit
Perderisa nje grup aktivistesh musliman falin namaz gjate lundrimit per ne Gaze, ne mesin e safit qendron edhe nje prift i krishter i cili i kryen ritet fetare konform fejese se tij. Pamjet jane marre pak minuta para bastisjes se pergjakshme te ushtrise izraelite ne anijet qe bartnin ndihma humanitare poer popullin palestinez ne Gaze.

YouTube - prifti ne mes te namazit.flv

http://www.youtube.com/watch?v=lSum3OH2cU8&feature=player_embedded

shfletuesi_
18-06-10, 19:22
Prifti ne mes te namazit
Perderisa nje grup aktivistesh musliman falin namaz gjate lundrimit per ne Gaze, ne mesin e safit qendron edhe nje prift i krishter i cili i kryen ritet fetare konform fejese se tij. Pamjet jane marre pak minuta para bastisjes se pergjakshme te ushtrise izraelite ne anijet qe bartnin ndihma humanitare poer popullin palestinez ne Gaze.

YouTube - prifti ne mes te namazit.flv

http://www.youtube.com/watch?v=lSum3OH2cU8&feature=player_embedded


Shpat, qetash po e di qe edhe Prifti e paska kiblen ka lindja.

gazi-de
18-06-10, 20:20
kjo toleranc ishte ne lindjen e mesme gjithe,po per fat te keq interesat e fuqive te mdha e prishen me ndihmen e izraelit......

Lapsi
18-06-10, 21:57
Kjo tregon edhe njehere se qellimi i fese eshte persosmeria morale

Marco
18-06-10, 23:30
Prifti ne mes te namazit
Perderisa nje grup aktivistesh musliman falin namaz gjate lundrimit per ne Gaze, ne mesin e safit qendron edhe nje prift i krishter i cili i kryen ritet fetare konform fejese se tij. Pamjet jane marre pak minuta para bastisjes se pergjakshme te ushtrise izraelite ne anijet qe bartnin ndihma humanitare poer popullin palestinez ne Gaze.

YouTube - prifti ne mes te namazit.flv

http://www.youtube.com/watch?v=lSum3OH2cU8&feature=player_embedded

Po fes Islame si pengojne fet tjera , per ate ka edhe emrin ISLAM..!
Sa i perket Priftit ai nuk ju pengon as jeten e perditeshme Myslimaneve e le mu ate dite dite kur ka dergu ndihma humanitare , shumica e shteteve kan qen Krishtere qe kan dergu ndihma, por neve na kan hi en forum 2 Jahudi edhe veq shajne Myslimanet ne emer te Katolikeve sa per nxitje...

murrizi
19-06-10, 07:10
Po fes Islame si pengojne fet tjera , per ate ka edhe emrin ISLAM..!
Sa i perket Priftit ai nuk ju pengon as jeten e perditeshme Myslimaneve e le mu ate dite dite kur ka dergu ndihma humanitare , shumica e shteteve kan qen Krishtere qe kan dergu ndihma, por neve na kan hi en forum 2 Jahudi edhe veq shajne Myslimanet ne emer te Katolikeve sa per nxitje...
Edhe unė e kam kėtė pėrshtypje pėr ju qė mllefin tonė e drejtoni tek tė krishterėt Shqiptarė ?
Kjo ėshtė gabim, ata tė krishter qė i kemi kėtu nė forum janė deklaruar me kohė, dhe ju nuk ka nevoj tė shpifni gjėra tė tilla, sepse po i bie qė ju nxisni urrejtje ndėrfetare atėher.
Ti marco -muharremi mėsohu tė jetosh me edhe disa ngjyra tjera pėrveq asaj musliman e katolik Shqiptarė.

hasanmehmeti
19-06-10, 22:26
Marco nuk shpifi gje, por e tha me metafore ate qe eshte e vertet. Ai qe po shpife e fyen besimtaret(jo vetem besimtaret , por edhe nese sesht besimtare por ka mendime te ndryshme politike,kulturore etj) si qene rruge eshte pare prej kohe dhe vazhdone te shifet, nese fjalia e pare i shkone ne rregull, sa idiot eshte e tregone ne fjalin vijuese!

Pershendetje Kom.Krishtere ketej pari.
Hasani.

Marco
20-06-10, 03:23
Edhe unė e kam kėtė pėrshtypje pėr ju qė mllefin tonė e drejtoni tek tė krishterėt Shqiptarė ?
Kjo ėshtė gabim, ata tė krishter qė i kemi kėtu nė forum janė deklaruar me kohė, dhe ju nuk ka nevoj tė shpifni gjėra tė tilla, sepse po i bie qė ju nxisni urrejtje ndėrfetare atėher.
Ti marco -muharremi mėsohu tė jetosh me edhe disa ngjyra tjera pėrveq asaj musliman e katolik Shqiptarė.

Mllefin e juaj po e shprehum te Krishteret Shqiptar AAAAHHHHHAAA dot thot ti koke..??!!
Ka mundesi me hy 1 shka edhe me na shajte mbaz fes, politikes, kombit apo naj menyre tjeter edhe me ikun, veq quditem me disa individ si ti, ku bon debat me vite me 97 % shqiptarve mysliman edhe i shanė , po tashte pe di se kokeshe njė prej atyne qe qaty ku je ulun edhe po pshtyjshe...
Skam nevoj me u mesu me me ngjyra tjera sepse shumica duhet me trgu respekt per pakica, kurse pakica duhet te integrohet sistem te shumices, ( nuk po them te asimiliohet se e di qe tasht shkreton krejt , keshtu qe ski nevoj as pergjigjeje me dhane )...!