PDA

View Full Version : GĖZUAR Kėrshėndellat!


Naki
23-12-07, 17:57
Me rastin e Festės sė Kėrshėndellave,tė gjithė besimtarėve tė fesė Katolike ju urojė Kėrshėndellat,ēė paqja,dashuria dhe shėndeti tė mbizotronė mbi ju dhe familjet tuaja.


Naki

Sy_kaltra
23-12-07, 18:02
http://www.galeriashqiptare.net/albums/Kartolina/normal_mURI_temp_48330048.jpg

Linka_pz
23-12-07, 18:12
Urime .....Per shume Mot Gezuar !

SoKoLi-i-Maleve
23-12-07, 21:14
http://www.galeriashqiptare.net/albums/Kartolina/normal_mURI_temp_48330048.jpg


Te gjith Shqipatarve te besimit te Krishter Gezuar dhe per shum vjete Krishtlindjen,paqe ,gezim e bekim per ju dhe familjet e juaja.

sunshine
24-12-07, 11:31
Gėzuar Kėrshėndellat tė gjithė besimtarėve tė krishterė!
Paqja, shėndeti e mirėkuptimi mbretėrofshin nė familjet e juaja.

Me respekt, Sunshine!

Dardan Kastrati
24-12-07, 11:59
http://img151.imageshack.us/img151/6853/wk4xc0.jpgPėr shumė motė KRISHTLINDJEN te gjithvė besimtarve Katolik

selvija
24-12-07, 12:04
Ja Uroj Krishlindjen..paq dashuri harmoni ne gjirin tuja familjare per te gjithe Urime..
http://i153.photobucket.com/albums/s235/revmyspace2/graphics/holiday/christmas/000zchristmas5.gif (http://www.blingcheese.com/)

Arkza
24-12-07, 12:50
Urime Juve Kete Fest per shume Vit te Mbare !!!

luan_i
24-12-07, 13:01
Tė gjithė besimtarėve shqiptarė tė besimit tė Krishterė, Urime Kėrshėndellat. Suksese, fat e lumturi tė pėrjetshme pėr kohė e mote!

Zero Cool
24-12-07, 13:54
Te gjith Shqipatarve te besimit te krishter gezuar dhe per shum vjete krishtlindjen.http://www.hotel-heritage.com/Photos/varia_christmas_candles2.jpg

Albonita
24-12-07, 13:56
Te gjithve Besimtarve Krishter Ju uroj KRISHT LINDJEN , Pqa,Luturi,Gezim,Harmoni ,ne mesin e familjev tuja,Per shum mot nga Albonita.!!

lyra2
24-12-07, 15:13
Te gjithe besimtareve te besimit katolik..... GEZUR KRISHTLINDJET.

gazi-de
24-12-07, 15:40
Gezuar krishlindjet shqiptarve te besimit katolik........................................... ...

SANTANA-29
24-12-07, 15:45
Gezuar krishtlindjet dhe vitin e ri...................................

LABI
24-12-07, 15:51
Ju uroj kershendellat te gjithe besimtareve katolik

Guri i madh
24-12-07, 16:17
urime festa e krishtlindjeve tė besimtarve tė besimit katolik

halla e madhe
24-12-07, 20:44
Te gjithe shqipetarve te besimit katolik ju uroj festen e shejte te Krishtlindjes!

turisti
24-12-07, 22:29
Urime te gjithve qe e festojne,me shendet,lumturi dhe jete te gjate.

Nga zemra,
TURISTI.:smile:


http://www.nijmegencentraal.nl/media/fotos_leo/_MG_6774.JPG

Pupi
24-12-07, 22:39
E edhe kėtu Urime Krishtlindjet, sepse nė jetėn e pėrditshme (sot) ndava shum sosh, ndava e mora!

Zero Cool
24-12-07, 23:13
http://www.netdisaster.com/go.php?mode=manif&sound=on&url=http%3A//www.dardania.de/vb/upload/showthread.php%3Ft%3D23543

LuLjaa
25-12-07, 03:52
Urime keni edhe prej meje..

http://www.limmatsharks.com/images/Christmas.gif

uliksi31
25-12-07, 06:04
Te gjithe shqiptarve te besimit katolik, urime kershendellat.

BE LK
25-12-07, 07:13
Urime Nga ana ime fat dhe mbaresi.

BE LK

GURI SYLAJ
25-12-07, 09:22
Urimet me te mira ,per te gjithe shqiptaret e Besimit Katolik,me rastin e Festes se Krishtlindjes!
PER SHUME MOTE E BASHK !!

Artisti
25-12-07, 11:49
Festen e Krishtlindjes

Urime te nderuare vellezer e motra, kjo feste eshte bere aq madheshtore qe edhe besimtaret e religjioneve tjera po i terhjek te festojne.

Bajramin e Krishtlindjet Festoni por,
ne Kisha e Xhamia mos shkoni
Respektoni Vllaun, respektone Motren
Mos degjoni Priftin, Mos degjoni Hoxhen.

Dardan Kastrati
25-12-07, 12:48
Urime feste atyre qe e festojne .............
http://img265.imageshack.us/img265/4763/gezuarkershendellat1kx8.gif

rilinda
25-12-07, 13:15
Urimeve tė mėsipėrme u bashkangjitem dhe unė.
Gjithė tė mirat!

Xuki
25-12-07, 14:01
******Urime kėrshėndellat******

Ju uroj gjithė tė mirat pėr krishtlindjet dhe pėr nė tė ardhmėn.


http://www.allglittergraphics.com/holidays/christmas/glitter_graphics/christmas_graphics_a3.gif


Pėrshėndetje tė pėrzemėrta.

Xuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Gjumashja
25-12-07, 14:35
http://dannysdesktop.themesunlimited.com/christmas/tnpsc_merry_xmas.jpg

e_martumja
25-12-07, 14:38
Te gjithve besimtarve te fejes Katolike i uroj festen.

gjini
25-12-07, 17:12
gezuar te gjithve festen e kershendellave dhe uroj te keni fat dhe shendet ne familjket tuaja

http://img265.imageshack.us/img265/4763/gezuarkershendellat1kx8.gif

uck_aksh
26-12-07, 00:39
URIME FESTA E
PER SHUM MOTE

http://i272.photobucket.com/albums/jj168/sonja60/kerstkaartmerrychristmas7.gif

Elina
26-12-07, 00:42
Te gjith besimtareve te krishter ua uroj festen... Per shume mote!

aLbAnIa_gIrl
26-12-07, 17:34
http://ZangyGraphics.com/xmas/7.gif (http://www.ZangyGraphics.com/picture.php?c=xmas&n=7)

arton bala
26-12-07, 23:27
Me rastin e Festės sė Kėrshėndellave,tė gjithė besimtarėve tė fesė Katolike ju urojė Kėrshėndellat,ēė paqja,dashuria dhe shėndeti tė mbizotronė mbi ju dhe familjet tuaja.


Naki

Te lumte, Naki. Fjale shume te qelluara.
Urime vellezerve katolike si dhe gjithe shqiptareve festen e lindjes se Krishtit, duke deshiruar qe shembelltyra e tij te jete udherrefyese ne keto kohe te rendesishme per ne. Zoti e degjofte Imzotin tone, Dode Gjergjin, qe keto Krishtlindje te jene te fundit pa pavaresi te popullit tone.

vjeshta
26-12-07, 23:34
Shqiptareve te besimit kaolik ju uroj Kėrshėndellat .........Urime .

Dreni30
27-12-07, 10:59
Urime festen e kershendellave, fati dhe lumturia ju percjellte ne cdo hap te jetes ne te gjitha familjet tuaja.

Cia-Ferizaj
29-12-07, 17:19
gezuar gjitheve viti i ri


http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/flm2.gif

lazdrani
23-12-08, 16:17
Gezuar Kershendellat te nderuarit vllezer me besimin Katolik.

http://i43.tinypic.com/oitbpz.jpg (http://s5.tinypic.com/oitbpz.jpg)

lovely
23-12-08, 16:46
http://nl.youtube.com/watch?v=3G2QHI5JQfw&feature=related

Urata
23-12-08, 17:21
...per te gjithe ata qe i festojne t'ia kalojne mire , te gezuar ,shendetshem, mbare dhe sukseshem qofshin tere vitet qe i presin pas!

Trina_1
23-12-08, 17:34
http://www.holidays.zingerbugimages.com/christmas/christmas_rose_candles.gif

ShEjToNkA
23-12-08, 18:10
Tė gjithė shqiptarėve tė besimit katolik nga zemėra ju uroj kėtė festė, me dėshirė qė t'ia kaloni sic ėshtė mė sė miri.
Harmonia, paqja, ngrotėsia le tė mbizotroj tek ju!

Shqiptare_ne_Turqi
23-12-08, 18:47
http://www.ozgunresimler.com/data/media/7/110.gifJu déshiroj gjith té mirat ne két festé ...

Veterani
23-12-08, 19:02
Tė gjithė shqiptarėve tė besimit katolik nga zemėra ju uroj kėtė festė, me dėshirė qė t'ia kaloni sic ėshtė mė sė miri.
Harmonia, paqja, ngrotėsia le tė mbizotroj tek ju!

Edhe unė ju urojė hiq mė pak e hiq mė shumė se sa postimi i cituar nga sipėrshkruesi. (shejtonka a mė falė qė "vodha" shkrimin tėndė.

gazi-de
23-12-08, 19:34
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/gezuarkershendellat9.gif

turisti
23-12-08, 22:21
Te gjithve qe e festojne,shume shendet dhe lumturi .

http://www.sugarmommas.com/images/decals/merry%20Christmas.jpg

Dreni30
23-12-08, 23:16
Te gjithe atyre qe festojne festen e kershendellave ju deshiroj harmoni, lumturi dhe shendet ne meset e tyre familjare.

Fati qofte me ju.

Dreni.

Jana
24-12-08, 11:05
http://www.trophyantiques.com/images/small_merry_christmas.jpg

halla e madhe
24-12-08, 11:27
GEZUAR KRISHTLINDJET! paqa dhe miresia qofshin ne zemrat tuaja!

~AnnA~
24-12-08, 11:38
Urimet me te perzemerta per te gjithe besimtaret katolike,du j'u uruar festen e Krishtlindjeve!

GURI SYLAJ
24-12-08, 13:07
GEZUAR KRISHTLINDJET! paqa dhe miresia qofshin ne zemrat tuaja!

Kesaj pershendetje po i bashkohem edhe une!

Zogu_1
24-12-08, 13:18
Te gjith Shqiptarve te besimit Katolik Ju Uroj Krishtlindjet,
Zoti ju Bekoft,

Gjitha te mirat ju deshiron:Zogu :smile:

selvija
24-12-08, 15:46
Gezuar krishtedet paqi dhurata sa me te bukura..
http://albaniatalk.hostrator.com/babagjyshi.gif (http://www.albaniatalk.com/)

krijuesiii
24-12-08, 15:59
... per te gjithe qe i festojne Krishtelindjet Gezuar e Urime kete feste...tungiii

Dallandyshja_718
24-12-08, 17:09
Te gjithe atyre qe i festojne Kishtlindjet, Gezuar, e me shendet, paqa dhe harmonia mbretroft ne familet tuaja!

Dardan Kastrati
24-12-08, 17:17
http://www.galeriashqiptare.net/albums/Kartolina/normal_mURI_temp_48330048.jpg

Naki
24-12-08, 17:47
Me rastin e Festės sė Kėrshėndellave,tė gjithė besimtarėve tė fesė Katolike ju urojė Kėrshėndellat,ēė paqja,dashuria dhe shėndeti tė mbizotronė mbi ju dhe familjet tuaja.Naki

romansa
24-12-08, 18:09
Gezur Krishtelindjet,gjithe besimtaret e fese krishtere!

Kodra
24-12-08, 20:06
**********
**********
**********Me rastin e Festės Familjare, urojė qė te tė gjitha Familjet Shqiptare, tė mbizotėrojė Paqa dhe Lumturia.
Kodra

Pupi
25-12-08, 10:33
Edhe unė u bashkangjitem urimeve tė shumta kėtu pėr Kėrshėndella.

Dhe uroj njėkohėsisht qė paqja tė mbizotroj mbi secilin.

Artisti
25-12-08, 20:10
Te gjithe Shqipetareve pa dallim, ju uroje festen e kershendellave.Artisti

Dardani_K1
26-12-08, 02:36
Te nderuar vellezer Shqipetar qe jeni te besimit Katolik me rastin e festes suaj te shenjet Kershendellat une Dardani_K1 deshiroj me jau urur Kershendellat.

Pra Urime Kershendellat e pritshit edhe shume te tjer kudo qe gjendeni ne Kosove,Shqiperi,Maqedoni dhe kudo ne bote.

http://lhousecc.org/jezus9.gif