PDA

View Full Version : Urime pashket


GURI SYLAJ
22-04-11, 09:12
Urime Pashket!
Te gjithe shqiptareve te Besimit Katolik urime Festen !

AliSia
22-04-11, 10:08
Urime Pashket dhe ja kalofshi sa me mire keto dite feste me familjet dhe shoqerine tuaj!


Zoti qoft me ju dhe te afermit tuaj


Edhe njeher Urime Pashket per t'gjithe shqiptareve te Besimit Katolik !!!..:smile:

Guri i madh
22-04-11, 10:51
tė gjith shqiptarve te besimit katolik urime pashket

emine
22-04-11, 10:54
Per shum mote Pashket,paqa dhe dashuria qofte ne mesin e juaj dhe Familjev tueja,,,,

Neferta
22-04-11, 12:26
Te gjith shqiptarve te besimit te krishter urime Pashket

Guri i madh
22-04-11, 15:01
VLLEZER KATOLIK urime per shum mote kjo fest gjith,her me juve vllau i konvertuar ,me dhun ne fen islame

~AnnA~
22-04-11, 17:18
Urime dhe per shume mote !
Gezuar!http://www.smileygarden.de/smilie/Ostern/ostern027.gif

halla e madhe
22-04-11, 20:30
Urime dhe per shume mote !
Gezuar!http://www.smileygarden.de/smilie/Ostern/ostern027.gif

..ketij urimi i bashkangjitem edhe une me deshirat me te mira per Pashke!

Jana
22-04-11, 20:33
Urime dhe per shum mot ...

luckyman
22-04-11, 20:40
Me shendet Pashkėt!

Murgesha
22-04-11, 22:26
Gezuar e per shum mote Pashket!

Hajra
23-04-11, 06:58
......Urime Pashket te gjithe juve qe festoni,

tipi engjellor
23-04-11, 08:16
....urime te gjitheve festen e pashkeve .......

Neferta
23-04-11, 16:51
Urdheroni ka ende per shum vite
http://3.bp.blogspot.com/_udDJEka-avM/S7qSwNSq0fI/AAAAAAAABWQ/k3lmjMcLid0/S220/HappyEasterEggFlowersBunny.gif

vjeshta
23-04-11, 19:44
Urime edhe nga unė .

Pėr shumė motė Pashkėt .

Dallandyshja_718
24-04-11, 02:31
Me shnet e me zemer t'mire, t'gjith atyre qe i festojne! Per shume vjet n'paqe i festofshi me me te dashurit tuaj!

Albonita
24-04-11, 07:31
Te Gjith Besimtareve te fes Katolike Urime Festen e Pashkeve...
Mbizoteroft ne familjet tuaja paqa bekimi mirkuptimi dhe dashurija!


http://img81.imageshack.us/img81/9964/19922np9.gif (http://imageshack.us)

Zana_ch
24-04-11, 13:36
Per shumė motė Pashket

Urojm gjithe Shqipetarve (te Krishter) ane e man botes qe nodhen GEZUAR PER SHUM MOTE PASHKET
Ti harojme dhe ti largojm urrejtjen ndaj njeri-tjerit,xhelozin ndaj njeri-tjetrit, hakmarrjen ndaj njeri-tjetrit., Falni sikurse qe vet Shelbuesi yne fali shum ateher edhe ne sadopak keto dit ti kujtom mundimet e tij dhe te jemi zemergjer dhe te dim te falim njeri tjetrin " GEZUAR E PER SHUM MOTE PASHKET" paqe,harmoni,dashuri dhe lumturi ne zemrat cdo Shqiptari!

Zana_ch

Shpat
25-04-11, 17:40
Urimi i Imzot Dodė Gjergjit pėr Pashkėt

Ipeshkvi i Kosovės, Imzot Dodė Gjergji, iu ėshtė drejtuar besimtarėve dhe vullnetmirėve tė vendit me njė urim me rastin e Pashkėve.

Ipeshkvi i Kosovės nė urimin me rastin e Pashkėve ndėr tė tjera shkruan “Ne, tė cilėt besojmė, me zemėr plot gėzim, falėnderojmė Zotin e Ringjallur, i cili, na bashkon nė dashurinė e Tij tė pėrkryer dhe jetėdhėnėse. Dashuri kjo, tė cilėn, Zoti e ka manifestuar nė forma tė ndryshme dhe e ka vulosur me gjakun e Qengjit tė pafajshėm, nė flijimin e Kalvarit”.

“Sot, ditėn e Pashkėve, me gėzim-plotė dhe me shpresė dėshmojmė se: Zoti ynė Jezu Krishti, e ka mundur vdekjen dhe me ngjalljen e Tij, tė gjithė ne jemi ftuar, tė jemi tė bijtė e Atit tonė nė Qiell”, thuhet nė urim.


Myftiu Tėrnava pėrgėzon Ipeshkvin Dodė Gjergji

Me rastin e Festės sė Pashkėve, kryetari i Bashkėsisė sė Fesė Islame tė Kosovės, Naim Tėrnava i ka dėrguar njė telegram urimi Ipeshkvit Dodė Gjergj.

“I nderuari Ipeshkėv, zotėri Dodė Gjergji, me rastin e festės sė Pashkėve kam nderin dhe kėnaqėsinė qė nė emrin tim personal dhe nė emėr tė bashkėpunėtorėve tė mi, si dhe nė emėr tė besimtarėve tė besimit Islam t’u pėrcjell Juve personalisht, bashkėpunėtorėve tuaj, si dhe tė gjithė besimtarėve tė besimit katolik urimet e mia mė tė sinqerta, duke u dėshiruar gjithė tė mirat e begatitė e Zotit.

Uroj qė mesazhet dhe porositė qė dalin nga festa e Pashkėve tė jenė nė funksion tė fisnikėrimit tė popullit tonė dhe gjithė popujve anembanė globit.Festat tona janė rast i mirė pėr tė pėrkujtuar dhe shprehur respektin ndaj Krijuesit tė pėrbashkėt. Shfrytėzoj rastin qė pėr kėtė festė tė pėrgėzojė edhe tė gjithė pėrfaqėsuesit ndėrkombėtarė, qė veprojnė nė Kosovė”, thuhet pos tjerash nė urimin e myftiut Tėrnava.

Zero Cool
06-04-12, 08:01
Gezuar pashket per shum mote.


Dashuria dhe shpresa qofshin prezent ne zemrat tona.
Per te gjithe besimtaret kudo qe jane ne Bote .
Ti harojme dhe ti largojm urrejtjen ndaj njeri-tjerit,xhelozin ndaj njeri-tjetrit, hakmarrjen ndaj njeri-tjetrit., Falni sikurse qe vet Zoti yne fali shum ater edhe ne sadopak keto dit ti kujtom mundimet e tij dhe te jemi zemergjer dhe te dim te falim njeri tjetrin .

Perparimi i njerzimit behet shumė e mė shumė ne bazė te tolerances , mirkuptimit dhe sjelljes se civilizuar.
Aty ku nuk ka toleranc e mirėkuptim ku nuk ka civilizim nuk ka as Zot sepse Zoti ėshtė ai i cili ka krijuar cdo njeri dhe i ka dhenė shpirtin , shendetin , dhe mundesit per jetė

I madhi At Gjergj Fishta i jonė na porosit: "Ku asht shpirti i Zotit , aty asht liria"
Dhashtė Zoti qe keto festa tona te jenė afrim me i madhė ne kombin tonė , te jetė shembull i vllazerimit dhe i ndergjegjjes se lartė kombetare." GEZUAR E PER SHUM MOTE PASHKET". Paqe,harmoni,dashuri dhe lumturi ne zemrat cdo Shqiptari!

Paqja qofte me ju.
Pėr shumė mot Pashkėt – Gėzuar Pashkėt

vjeshta
06-04-12, 09:24
Me shpresėn mė tė sinqertė, lutem , qė mrekullia e Pashkėve tė prek nė jetėn tuaj.


Urime tė gjithėve !

ritta
06-04-12, 09:29
Besimtar te fese Katolike

Gezuar Pashket !

halla e madhe
06-04-12, 10:42
Per shume mote Pashket!

lovely
06-04-12, 10:58
Urime Pashket, ani

Po a dini dikush me m kallxu qka jon Pashket? Pse festohen?

Flm de ;))

Jana
06-04-12, 20:43
..Urime Pashket te gjith juve qe i festoni ...

emine
06-04-12, 20:51
E diela e Pashkeve,sote eshte e Premtja e madhe,tek te krishteret nuk urohet po agjerohet gjithe diten,,,ta keni me dije per tjeter here,,,:tongue:

emine
06-04-12, 20:58
Urime Pashket, ani

Po a dini dikush me m kallxu qka jon Pashket? Pse festohen?

Flm de ;))
tek te Krishteret festohet si dita e ringjallejs Jezusit :e Diella e Pashkeve!
Po Pashket jan festu me qindra vjet para ardhjes jezusit tek populli hebrej,festa e falemnderimit festa e kurbanit,,,ku eshte prere kurban ,,,,,une pritoi me ta pru me citate ,se qeshtu e ki ma kollaj me kuptu(edhe pse e di qe je e informune mire qka jane Pashket):smile:

e_martumja
06-04-12, 21:03
Urime festa e Pashkeve.

Oqeani
06-04-12, 21:09
Urime festa e Pashkeve.


Bash dashta me laku ka ti per feste ;)

e_martumja
06-04-12, 21:24
Bash dashta me laku ka ti per feste ;)

Jo se nuk kam fest une ahahahha

tipi engjellor
06-04-12, 21:35
urime pashket ...........

jadore
06-04-12, 22:09
Urime Pashket, ani

Po a dini dikush me m kallxu qka jon Pashket? Pse festohen?

Flm de ;))

perkujtohen ..

dita e Premte ,eshte gozhdimi i Krishtit , vdekja .flijimi ..
dhe
e Hena, rinjallja e tij ,( fluturimi tek Krijuesi )

Murgesha
07-04-12, 13:31
Gezuar e per shum mote Pashket!

Guri i madh
07-04-12, 20:46
Urime Pashket edhe per shum mote

emine
07-04-12, 21:19
Per shum Mote Pashket


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/549631_430755483607131_100000180480861_1994570_134 2022746_n.jpg

Neferta
07-04-12, 21:23
Urime te gjith atyre shqiptarve qe e festojne kete dite

Diana007
08-04-12, 08:33
http://desmond.imageshack.us/Himg152/scaled.php?server=152&filename=22417020464177623333917.jpg&res=landing

Hajra
08-04-12, 14:31
....urime pashket te gjithe shqiptareve te besimit krishter,

Domira
09-04-12, 00:36
Te gjitheve qe e festojne kete feste, gezuar dhe per shum mote Pashket!

turisti
09-04-12, 22:34
Gezuar edhe per shume mote.:smile:

http://www.albpress.org/wp-content/uploads/2011/04/GEZUR-PASHKET.jpg

Daglasi
09-04-12, 22:43
urime festa te gjitheve atyne qe e festojn

King_Gentius
14-04-12, 17:35
Korca per Pashke vjet :)

http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/305692_10150658088911697_95177321696_9758526_31954 1745_n.jpg