PDA

View Full Version : Per shum mote pashket!


emine
31-03-13, 14:10
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/543542_522662974442573_1976333315_n.jpg

lovely
31-03-13, 14:31
Gjithashtu jaran :))

halla e madhe
31-03-13, 18:13
Te gjithe besimtarve te fese katolike ju uroj Pashket!

natyra
31-03-13, 19:15
Ni Urim i tille vjen dhe nga ana ime/ perkrahe kesaj feste Pashket ndaj antarve me perkatesi te fes Katolike/(ku dhe te paret e mi jo large ishin ne kete fe.)gje qe asnihere nuk me ka pengua per ni Urim ndaj gjithe atyre shqiptarve qe festoin keto dite .Duke ju deshirua shendet dhe gjitha te mirat familjare...

"Njiherit shfrytezoi rastin nese me lejohet per ni Urim me te perkushtuar Njeriut me te ngusht Familjar/Zef Marku&Files(gruas tij)nga/Gjakova.dhe mbare antarve te tyre...Kosove/Zvicerr.."Ne munges te cel qe nuk me ben lidhja,per tua then me fjale te pakten/mu permes telave Ajrore/te mila kilometrav...:frown:

E veqmas per antaret e FD/Jana&Albonita..:smile:

qdo te mire

Natyra.

murrizi
01-04-13, 09:41
Kur feston i vellai edhe une kam fest.
Urime.

Domira
01-04-13, 12:27
Per shume mot Pashket!

King_Gentius
01-04-13, 17:44
Krishti u ngjall.

turisti
01-04-13, 21:10
Urimet mė tėhttp://www.landgoedzonheuvel.nl/file3271.jpg?name=paasei2%20%20aangeschaft%20villa valbonne.jpg (http://www.google.nl/url?sa=i&rct=j&q=pasen&source=images&cd=&cad=rja&docid=qdP_LyCCH9doqM&tbnid=U7siAiz-RFQYEM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.landgoedzonheuvel.nl%2Farrang ementen%2Fpasen-2013%2F&ei=vulZUcHtKeyT0QX19oHIAw&bvm=bv.44442042,d.ZWU&psig=AFQjCNGNXDjOwj6wLr-hR9QDHJgZWi7Ljg&ust=1364933408855923) perzemerta te gjithve qe i festojne Pashket.

Makresh
03-04-13, 10:46
Urime dhe me fat u qoft festa, te gjithe besimtareve te krishtere.

Zero Cool
20-04-14, 07:33
Urime Pashkėt.
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10154359_631842960217546_4823130953284125848_n.jpg

vjeshta
22-04-14, 19:39
"S'jam mė as pėr kuvend
Se vėllau s'ndalet s'lėshon rend
E dikur bashkė na kanė hasė
Pashkė e Bajram bashkė i kem pasė
E njė Shqype mbi Shqypni
Mbi t'gjitha besė, nder e dashni
Eh ! Dikur t'njaj nane kem kanė
Vėlla e motėr si diell e hanė.."


Urimeeeeeeee!

Agolli
19-04-19, 10:18
urime pashket!